Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) Tsebacsi válasza V/ (#74700) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Emlékeim szerint kaptam már rá vissza pénzt, de most beléptem a bankomba és megint nem látom se a webszámlám sem a webkártyám úgyhogy most gyújtogatni fogok... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74702) V/ válasza Tsebacsi (#74701) üzenetére


V/
Topikgazda

A réginek a dolgait csak a számlakivonatokon látod, ha lementeted őket. Én arra gondoltam hogy arefunf a főszámlára került. nálam odaszokott.

(#74703) Tsebacsi válasza V/ (#74702) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megnéztem, a webszámlám második fele egyezik a főszámla második felével, tehát ergo alszámlája, ugye?! De lassan 1 éve volt, hogy refundot kaptam, nehéz lesz visszakeressem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74704) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! ;)
Rendeltem nemrégiben egy csomagot (telefon alkatrészt), amely a nyomonkövetés szerint utoljára Szeptember 12.-én volt frissítve "(Arrive at destination country post office)" Cím alatt.
Azóta semmi változás, már a 8. napja :F
Na most lehet én vagyok türelemetlen (ami lehet :U ), de ha jól értelmezem a célországba jutott, magyarán 8 napja valahol van az országban. Innentől még hány nap körülbelül, mire mozdul a jelenlegi státuszból? :U

+1: Az egyik alkatrészemhez még mindig nem kaptam nyomonkövetési számot, pedig Szeptember 5.-én rendeltem azt is, úgy mint a másikat. Van bármi esély arra, hogy ettől függetlenül megérkezzen, vagy..? :F

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#74705) V/ válasza Norbi887 (#74704) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy igazi-e a bejegyzés, ha nem látod a Magyar Posta nyomkövetőjében akkor tekintsd érvénytelennek ezt a bejegyzést. Azt tartom valószínűnek, hogy ez nem könyvelt küldemény, így majd nemsokára tényleg meg is érkezik és megkapod.
Egyébként előfordulhat, hogy néhány küldemény 6-8 napot is dekkol a Nemzetközi Kicserélő Központban és 1-3 napot a helyi postán.

Az hogy nem írtak be valami számot az nem jelenti azt hogy nem lett elküldve, a szállítás ikon szürke vagy fekete? Meg ez ott szokott lenni: This item has been shipped. szám nélkül is és azt jelenti hogy úton van.
A Tracking number: mező nem kötelezően kitöltendő, van aki csak az igazi nyomkövetési számot írja be, a küldeményazonosítót nem, mert azt nem lehet nyomkövetni. Van aki meg beírja.

[ Szerkesztve ]

(#74706) Ijk


Ijk
nagyúr

Kicserelo központ olyan sebesen dolgozik hogy a készülék amit rendeltem elavultta válik mire megkapom. Aug 29-én rendeltem, múlt pénteken jött levél a vamolasrol, azóta semmi.
Isten mentsen még egy EU-n kívüli rendelestol, inkább kimegyek fapadossal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74707) V/ válasza Ijk (#74706) üzenetére


V/
Topikgazda

A két legutóbbi vámolásnál a megérkezést követően a 22 és 29 napon volt a kezemben. Az amit csak kivettek vámolásra és nem kellett fizetni semmit mert értékhatár alatti a megérkezéstől számított 11 nap kaptam meg, úgy hogy többször sürgettem őket, veszekedtem velük.

(#74708) dzsi23 válasza V/ (#74658) üzenetére


dzsi23
addikt

Valóban Hermes lett belőle, de valami nem stimmel, mert én még nem kaptam meg, a Hermes szerint meg igen... [link]

(#74709) V/ válasza dzsi23 (#74708) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még úton van. Nyugi.

(#74710) pulutodurumo válasza V/ (#74709) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hát elég fura szóhasználat. :) Ebből én is arra következtetnék hogy kézbesítésre került.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74711) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#74703) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ma voltam bankban, kiderült hogy megérkezett a refund a webszámlára hála az égnek. Köszönöm a segítséget! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74712) V/ válasza pulutodurumo (#74710) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyi idő alatt nem szokott ide érni. Express One az itteni szállító, esetleg ott lehet érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#74713) dzsi23 válasza V/ (#74709) üzenetére


dzsi23
addikt

TrackChecker-ben csak a Hermes World ad infót, miszerint "Delivered and signed for", az ebay szerint pedig "This item has been shipped".
Remélem, neked lesz igazad. :) És ha tényleg úton van még, vajon itthon melyik cég szállítja ki?

Szerk.: Ja, Express One. :R

[ Szerkesztve ]

(#74714) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnek, a szabályozással kb tisztában vagyok :)

Gondolkozok egy 400GB-s memória kártyán a telefonba. Ez itthon legolcsóbban 40-41 000 Ft körül kapható.
ebay-en, a sinceritytrading most 33 000-re írja pontosan ugyanazt.

Nos, itt jön az, hogy vajh átcsúszik-e általában egy micro sd kártya a vámon?
Ha nem, akkor kb ott vagyok, mintha itthon vettem volna, és ugyan tudom, hogy ez az eladó normális, ha kell, cserél is, de ha kb ugyanannyira jön ki, mint itthon, akkor elvileg (hát, elvileg... :) ) az esetleges garis ügyintézés egyszerűbb. Meg egy picit hamarabb meg is van.

Viszont ekkora összegnél 7-8000 Ft már elég jelentős különbség, és ilyenformán csábító... :)

Köszönöm!

(#74715) V/ válasza bcl (#74714) üzenetére


V/
Topikgazda

Az esetleges garanciás ügyintézés ahogy írod csak itthon egyszerűbb. Az árelőny akkor már elveszett ha Kínába küldöd vissza, a PayPal csak az eladó által megadott normál visszaküldés iőtartam alatti dolgok esetén fizeti ki a posta költséget és mi van ha a csere darab akad fenn a vámon

Nekem az a tapasztalatom, hogy a csúszkálás kiszámíthatatlan. Akár szúrópróbaszerűen is bekérhetik a vételár igazolást bármely küldeményre, akár még az EU-n belül feladottra is.
Egyébként a telefonod kezel ekkora kártyát?

(#74716) bcl válasza V/ (#74715) üzenetére


bcl
senior tag

Ühüm, rábeszéltél. Illetve pontosabban: le :)

Ez a 8 ezer forint csábító, de nem olyan őrült nagy összeg, hogy - ezek szerint - megérje a rizikózást. Ha megfogják, kb ugyanott vagyok, és arra nem is gondoltam, hogy az esetleges garis ügyintézésnél is fennakadhat - akár még egyszer.
Nagyobb összegnél meggondolandó lenne, de 8000 Ft-nál talán nem.

Köszönöm! :R

A telefon elvileg kezeli. Az SDXC 2T-ig kezeli a méreteket. Note 8-am van, ez a Samsung szerint 256GB-ig oké. Viszont jellemzően a gyártók azért szoktak maximum támogatott méreteket megadni, mert az adott telefon megjelenésének idejében még az esetleges nagyobb kártyák nem érhetők el, és emiatt nem tudják tesztelni vele. Ez a kártya azt hiszem, februárban jelent meg, a telefon tavaly szeptemberben.
Minden SDXC exFAT-et használ, szóval filerendszer-szinten nem szabad nagy difiknek lenniük, így elég nagy eséllyel mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#74717) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Van most ez az M25OFFSEP kupon kódos akció, kiválasztok egy ugreen dual usb-s töltőt ami 14.99$ kosár majd kupon kód beír és mégsem fogadja el.
Pedig a listában benne van Magyarország és a 10$-t túllépi.
Mi lehet a probléma, ami esetleg elkerülte a figyelmem?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74718) V/ válasza anonymus89 (#74717) üzenetére


V/
Topikgazda

Passz, nekem sem fogad el semmit.

(#74719) anonymus89 válasza V/ (#74718) üzenetére


anonymus89
addikt

Azért köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74720) optikus


optikus
senior tag

letezik olyan, hogy egy aladoval nem lehet felvenni a kapcsolatot?
szeretnek irni egy angol eladonak, hogy a cuccat megvennem ha elkuldene ide, altalaban 90%-ban mind elkuldi. szokas szerint ennel is felmentem a contact reszre, kivalasztottam a postat es a contact gombot erre ilyet dob:

"We're sorry we couldn't find an answer for you. Unfortunately, this seller is unable to respond to your question. We suggest reviewing the item again to see if your answer is in the seller's listing."

Buy books not gear.

(#74721) V/ válasza optikus (#74720) üzenetére


V/
Topikgazda

Alul az idézett szöveg alatt ez nem volt ott?

Keress olyan opciót ahol kérdezhetsz, ahol ez előjön.

[ Szerkesztve ]

(#74722) darvinya


darvinya
titán

Jól értem, hogy $100-os termékre csak 27%-os ÁFA köteles és ebbe szállítási díj is beleszámít?
ÁFA kifizetését posta elintézi és átvételkor kell.megfizetni, vagy külön kell ezt intézni?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74723) V/ válasza darvinya (#74722) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindent leírva az Összefoglaló 19. Vámügyintézésről néhány gondolat résznél.
De akkor pontosítom. Hivatalosan 150 €-ig csak Áfa szállítási költséggel együttes árra, az mai árfolyamon kb.176,38 $. Magánszemélyek vásárlása esetén.
Ha megbízod a MP-t a vámeljárással akkor 3500 Ft-ért megcsinálják és kézbesítéskor fizetsz mindent egyben, a kiszabott Áfá-t és az eljárási költségüket.

[ Szerkesztve ]

(#74724) darvinya válasza V/ (#74723) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Gondolom nem érdemes magánként elintézni az ÁFA-t, mert csak több macera van vele.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74725) optikus válasza V/ (#74721) üzenetére


optikus
senior tag

dehogynem, ezt nyomogatom tobb iranybol is megkozelitve (termek v elado adatlapjan at) de ezt az uzenetet kapom mindenhonnan. ilyet meg nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#74726) V/ válasza darvinya (#74724) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is ki kell fizetned a postának 1100 Ft-ot, majd a területileg illetékes vámhivatalba beviszed a papírokat, ők meg csinálják a vámolást, azután bemész a helyi postára leadod a vámos papírokat és megkapod a küldeményt, mivel addig ott tárolgatják.
2400 Ft-ot megspórolsz ugyan, de a ráfordított idő, az esetleges utazási költség a vámhivatalhoz ahol nem garantált, hogy rögtön meg is csinálják nem biztos, hogy megéri.
A postának is lesz még néhány + napja a kérelmed feldolgozására, leküldésre hozzátok és beszedni a díjukat.

(#74727) V/ válasza optikus (#74725) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem, adsz linket? Nincs valami szöveg amikor a hirdetési oldalt nézed, hogy x időpontig az eladó nem érhető el?

(#74728) tbalint3


tbalint3
tag

Na most van egy visszaküldésem (hibás termék ...), és azt vettem észre, hogy az új nyomkövető rendszerrel már végre azonnal látszik a külföldi levél feladás is. Régen kb. 1 napot kellett várni.

(#74729) darvinya válasza V/ (#74726) üzenetére


darvinya
titán

Akkor jól gondolom, csak macera lesz, és jobb rájuk hagyni.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74730) dzsi23 válasza dzsi23 (#74713) üzenetére


dzsi23
addikt

Fejlemény az ügyben: a tracking szám átváltozott 8714331252087788-ról UPAAC00000008558074-re. Olvastam itt a topikban az UPA-s számokról, szal nagyjából képben vagyok, csak fura, hogy megváltozott a szám.

(#74731) optikus válasza V/ (#74727) üzenetére


optikus
senior tag

hat nincs olyan sem (talakoztam mar olyan eladoval aki nyaralni volt es kiirta hogy meddig nem elerheto, de ez nem olyan). atkuldom privatban.

Buy books not gear.

(#74732) V/ válasza dzsi23 (#74730) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel egy másik szállító hozza tovább ezért változott. Ez így szokott lenni. Bár általában az UPAA.. szokott az első lenni.

(#74733) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#74692) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

up az ontopicnak, ha már mindenki postázós meg kütyüs kérdéssel talál ide :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74734) dzsi23 válasza Mr.Csizmás (#74733) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát az ebay-es rendelések szállításával/postázásával kapcsolatos kérdések/problémák nem ide tartoznak?

(#74735) Mr.Csizmás válasza dzsi23 (#74734) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van kütyüs, és postázós topic. de rohadjak meg hogy nem a 200. dolláros vackot rendelem, hanem negyedmilliós cuccot akarok eladni ebayen :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74736) dzsi23 válasza Mr.Csizmás (#74735) üzenetére


dzsi23
addikt

Elnézést, Elnök Úr, hogy feltartottuk a fontos dolgában... szerintem max. téged érdekel, hogy hány forintos dolgot akarsz eladni, mindenkit jobban érdekel a saját gondja. Ha valaki tud neked segítséget nyújtani, akkor ugyanúgy megkapod majd, mint bárki más, akkor is, ha nem hisztizel.
Egyébként honnan tudod, én mennyiért rendeltem? Igazából mindegy is.
Sok sikert kívánok az eladáshoz! :)

(#74737) V/


V/
Topikgazda

Természetesen az eBay-es rendelések, eladások szállításával és postázásával kapcsolatos kérdéseknek is van hely. Ebbe belefér a szállítással kapcsolatos bejegyzések értelmezése is.
Attól függetlenül persze van az említett két topik is és ha itt nem talál vagy nem kap választ a kérdésére valaki, ott is lehet kérdezni, bár némileg eltérőek a profiljaink.

[ Szerkesztve ]

(#74738) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Reggelt!

Ha Norvégiába akarok küldeni elsőbbségi ajánlott levelet, akkor nem kell hozzá CN23-at kitöltenem igaz?
Így is csisszes a levél súlya, nem hiányzik még egy pár grammos papiros. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74739) V/ válasza flymi (#74738) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem EU ország, így kell vámárúnyilatkozat, ha árú tartalom van a "levélben", de elég a CN22 ha nem fogják visszaküldeni. Ha visszaküldenék akkor a CN23 nálad lévő példányával tudod igazolni, hogy nem te vásároltad.

Az hogy Norvégia schengeni térségbe tartozik nem vonatkozik a vámszabályok megszűnésére.

[ Szerkesztve ]

(#74740) flymi válasza V/ (#74739) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hopplá, tényleg. Nem tudom miért rémlett úgy, hogy EU tag... :B
:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74741) Mr.Csizmás válasza flymi (#74740) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak EGT tag, mint Svájc, Liechtehstein, és Izland. pár dolog könnyebb, pl. személyivel utazhatsz meg ilyenek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74742) Ijk


Ijk
nagyúr

Ha 388 fontért vásároltam szállítással együtt akkor miért vont le a bankom 148 ezret amikor ebay kb 140k-ra kalkulált? Elvileg fontban fizettem, tehát nem ebay váltott, és eddig soha nem volt ilyen arányú eltérés a számított ár és a banki levonás között.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74743) V/ válasza Ijk (#74742) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay nem vált! Vagy PayPal-al fizetsz (PP egyenlegről vagy hozzárendelt bankkártyáról) vagy normál bankkártyával.
Az eBay-en látsz egy eBay tájékoztató átszámolt árfolyamot. Ez alapján van kiírva, de nincs köze a bankodhoz, sem a Paypla árfolyamhoz, ha nem kártyával fizetsz. Hozzávetőleges összeg.

Mivel minden bank saját kártyás vásárlási elszámolási devizaárfolyamot használ, amely még bankon belül is eltérő lehet attól függően hogy Visa vagy Mastercard, Maestro a kártya típusa egy kicsit túlzó elvárás lenne, ha az eBay a Világ összes bankjának kiírná az épp aktuális, naponként akár többször is változó kártyánkénti árfolyamát.

Ha megadod a bankod nevét akkor lehet, hogy meg tudom mondani hogy miként számolja.

Az eBay ezt adja meg: 388.00 GBP = 140,059.80 HUF
Ha Erste Visa kártyával fizetek akkor meg ennyit számolnak: 388.00 Pound Sterling = 142,194.28 Hungarian Forint

[ Szerkesztve ]

(#74744) Ijk válasza V/ (#74743) üzenetére


Ijk
nagyúr

K&H.
Csak eddig nem volt ilyen eltérés, pedig már vásároltam dupla ennyiért is ebay-en.
Pay-Pal-om is devizára van állítva, de ez elvileg kártyáról ment.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74745) V/ válasza Ijk (#74744) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod drágán dolgozik.

(#74746) Ijk válasza V/ (#74745) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megnézem hó végén a jóváírásokat, de már nagyon érik hogy másik bankhoz menjek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74747) V/ válasza Ijk (#74744) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyád vagy $ vagy € elszámolású, ezért a kártya társaság a fontot ezekre konvertálja és az így konvertált $ vagy € összeget deviza I eladási árfolyammal forintra konvertálva vonja le a bankod, a jelenlegi zárolt összeg az sem egyezik meg azzal, amit a pár nap múlva tényleges könyveléssel levonnak majd.
A szabályuk itt a 35. oldaltól kezdődően.

[ Szerkesztve ]

(#74748) vegyszer válasza V/ (#74747) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is küzdök ezzel. Két kártyám van. Egy Raiffeisen MasterCard és egy Sberbank Maestro kártyám. Az első és a második valószínűleg nem azonos alapú, vagy a két bank árfolyama ennyire eltérő. Mert a Raiffeisen sokkal jobb áron vált $ esetén, mint a Sberbank. Teszteltem egyszerre egy-egy terméken (1$ Xiaomi pen). És itt is számottevő (2-3%) lett a különbség a két bank között a Raiffeisen javára.
Sajnos a Raiffeisen szokott üres lenni, de a 400+$ esetén már éreztem, hogy jobb lett volna mégis ezt a számlát használni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#74749) Ijk válasza V/ (#74747) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ja, 172 ezret zároltak a kártyámról internetbank szerint. Remekül hangzik a középárfolyamon számolt 135k-s vásárláshoz képest. Még jó hogy UK-ból vettem, mert szépen mutatna ha még az állam is lehúzná a 27% +4% +3 ezres kis sápját.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74750) faki_ válasza Mr.Csizmás (#74733) üzenetére


faki_
senior tag

A zindexes topikban több eladó is elő szokott fordulni. Amiket ott olvastam, az alapján kb. rá se tudnának beszélni az eladásra...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.