Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) faki_ válasza #54715584 (#61246) üzenetére


faki_
senior tag

Válaszd a "US only"-t! :) Nálam így működik, felcserélték. A címsorban a "&LH_PrefLoc=3"-nak kell lenni, hogy az európaiakat listázza, az amerikaiaknál ennek "5" a vége.

(#61252) #54715584 válasza V/ (#61247) üzenetére


#54715584
törölt tag

A .com oldalon akartam Europe-ot használni. Közben rájöttem, hogy tényleg fel van cserélve, ahogy (#61251) faki_ mondja.

Keyword nélküli keresés lett volna jó. De gondolom az is működik, hogy elmentek egy keresést és csak átírom a keywordöt ha mást akarok. :)

(#61253) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ha egy terméket az Egyesült Királyságból rendelek, és június 22-24 van megadva szállítási időpontnak, azt itthon futárcég kézbesíti?

(#61254) V/ válasza nagy@gmx.com (#61253) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit ír az eladó szállítási eszköznek? A termék oldal Shipping and payments fül. Nem az idő a meghatározó, Angliából ideérhet 4 nap és 21 nap alatt is, szolgáltató amivel küldi az a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#61255) nagy@gmx.com válasza V/ (#61254) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

International Priority Shipping

(#61256) V/ válasza nagy@gmx.com (#61255) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez posta is lehet. Ha nem vagy otthon hagynak értesítést a futárok is.

[ Szerkesztve ]

(#61257) KisDre válasza V/ (#61249) üzenetére


KisDre
senior tag

Mondjuk esetebem az nem tudom mennyire gáz hogy az eladó nem sűrűn ír vissza (jó mondjuk 1000 feletti tranzakcióból 99,7%-os, de azért no)

KisDre.artstation.com

(#61258) V/ válasza KisDre (#61257) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a 45 percen belüli vásárlás törlés automatikus, az eladónak nem kell reagálni rá. Hétvége, van aki ilyenkor nem is néz rá az eBay-re, van jobb dolga is.

(#61259) KisDre válasza V/ (#61258) üzenetére


KisDre
senior tag

Nem kell reagálnia rá?: "We'll check to see if the seller can still cancel this order, and we'll get back to you. It will take no more than 3 days for the seller to confirm. In the meantime you can check MyMessages for the seller response."

KisDre.artstation.com

(#61260) V/ válasza KisDre (#61259) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam hogy automatikus, de az eljáráshoz tartozó üzeneteket mindenképp elküldi a rendszer. 3-4 óra múlva jön az hogy elfogadva.
Your order was canceled
Hi Y X,
Good news--your order was canceled.
You don't need to do anything else.

[ Szerkesztve ]

(#61261) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Ebay eladásnál, a paypal körülbelül mennyi ideig szokta visszatartani vételárat, ha minden rendben volt? Vagy általában mindig megvárják a 21 napot? Illetve a jutalékot mikor számlázza ki ténylegesen fizetendőnek az ebay?

[ Szerkesztve ]

(#61262) V/ válasza Rison77 (#61261) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha több eladásod lesz, emelkedik az eBay "rangod" akkor nem fogja 21 napig visszatartani.
A jutalék számlázása a következő hónap 15-én összesítik (16.-tól 15-ig fizetendő jutalékokat) , megy e-mail a fizetendő összegről, van pár nap esetleg vitatni, ha nincs vele gond (és a fizetendő összeg eléri az 1$, 1 Fontot) a következő hónap elején automatikusan vonják, ha engedélyezted a Paypal aut. levonást.
Ebben a hsz-ben egy számlakép, így talán egyértelműbb.

Kiegészítés 1

Kiegészítés 2

(#61263) Rison77 válasza V/ (#61262) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszönöm, a választ, tehát akkor ha jól értelmezem minden hónap 15.-e a fizetés , így ha pl . a tegnapi napon eladtam valamit az beleszámít a most 15.-én tartandó összesítésbe? Illetve ez az összeg mindenképpen felszámításra kerül, abban az esetben is, ha a vásárló netalán elindít egy refundot?

(#61264) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az összefoglalóban azt olvastam, hogy 6000 Ft alatt nem vámolnak. Amennyiben 5600 Ft-os terméket veszek, az akkor biztosan nem lesz vámoltatva? :F

[ Szerkesztve ]

(#61265) KisDre válasza V/ (#61260) üzenetére


KisDre
senior tag

Oké, megjött, én értelmeztem akkor csak félre, nem parázom többet, köszi :DDD

KisDre.artstation.com

(#61266) Rison77 válasza Vasinger! (#61264) üzenetére


Rison77
senior tag

Valóban ahogy nézem kitoltak az emberekkel ^^ 22 euró felett kezdődik a 27% áfa, vicces.

[ Szerkesztve ]

(#61267) Silent77 válasza Vasinger! (#61264) üzenetére


Silent77
veterán

Nem lesz.

Rison77: Rosszul tudod, 6000ft a határ, 22euro.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#61268) V/ válasza Rison77 (#61263) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, a számla időszaka 16-15, a fizetés az összesítést követő hónap első 3 napja.
2016 május 16-tól június 15-ig számlázás, fizetni június 30 - július 2 közt.

(#61269) V/ válasza Rison77 (#61266) üzenetére


V/
Topikgazda

2004 óta ez a határ, a 27%-os ÁFÁ-t meg nem minősítem.

(#61270) Rison77 válasza V/ (#61269) üzenetére


Rison77
senior tag

Akkor én bizony nagyon el voltam tévedve, és nem is hangoztatom, hogy tavaly abban a hitben rendeltem néhány tucat terméket 45EUR-ig, hogy tehermentes. Még talán itt is kértem véleményt , hogy xy összegeknél van e valami, és akkor jött fel ez a 45 eurós határ., hogy addig semmi.

(#61271) V/ válasza Rison77 (#61270) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ajándékként kapod -ajándékozási nyilatkozat és te nem fizettél érte, pontosabban ellenszolgáltatás nélkül kerül a birtokodba- akkor tényleg 45 € az Áfamentes határ.

(#61272) KisDre válasza V/ (#61271) üzenetére


KisDre
senior tag

Fákk the ÁFA és a vám ilyen alacsony értékeknél. Ez amúgy az országunk-kormányunk zseniális találmánya, vagy az EU-é?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#61273) V/ válasza KisDre (#61272) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy 15 Ft-os kiflin mennyi az Áfa? Az 2,7 Ft lenne, azt is fizetjük és senki sincs felháborodva?
Még nem voltunk EU tag és már fizettük az Áfá-t 1992-től minden vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#61274) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van valami limit az ebay-es vásárláskor? Mondjuk napi 10, vagy ilyesmi?
Ezt írta ki, mikor fizetni akartam a mai napi sokadik rendelést:

"We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, x-####. This happened because it has been denied by the card issuer.

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account."

Nem értem... Mi kifogása van a kártyával? :F Igaz, hogy ma már vásároltam jó sokat, de még az értékük sem haladja meg összesen a 8 ezret...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61275) V/ válasza flymi (#61274) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad a bankod nevét. De mondjuk Erste bank, napi 5 vásárlás az alaplimit a kártyáira.
Nem az eBay korlátoz, sem a Paypal.

(#61276) flymi válasza V/ (#61275) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Budapest Bank

Értem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61277) V/ válasza flymi (#61276) üzenetére


V/
Topikgazda

Lépj be a netbankba és a kártya információknál látni fogod, mivel van limit emelési lehetőség, akkor limit is van.
Hogyan tudom a lakossági bankkártyámhoz/hitelkártyámhoz tartozó napi limitbeállításokat módosítani?[+]
telefonos ügyfélszolgálatunkon keresztül a 06-40/477-777-es számon az összeg és a darabszám beállítások is módosíthatóak (beazonosítást követően)
személyesen, bármely bankfiókunkban az összeg és a darabszám beállítások is módosíthatóak (személyazonossági igazolvány és lakcímigazoló kártya bemutatásával)
amennyiben rendelkezik Internetbank szolgáltatással, az érintett számla felvezetésre került és van kártyakezelői jogosultsága, úgy a bankkártya menüponton belül, a limitkezelés menüponton keresztül csak az összeget van lehetősége változtatni

[ Szerkesztve ]

(#61278) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Jól értelmezem, hogy ha nincs 10 értékelésem, akkor nem vásárolhatom meg az iPhone-t?
Nem enged fizetni a rendszer, ha mégis meg szeretném vásárolni?

[link]

(#61279) flymi válasza V/ (#61277) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61280) V/ válasza nagy@gmx.com (#61278) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó beállíthat ilyen korlátot, jól értelmezed.

(#61281) nagy@gmx.com válasza V/ (#61280) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

De mi az értelme?
Előre fizetem, nem utánvétel, hogy esetleg az lenne a gond, hogy nem veszem át.

(#61282) V/ válasza nagy@gmx.com (#61281) üzenetére


V/
Topikgazda

Bizalmatlan, volt már aki megszívatta.
Item location: Riga, Latvia lehetséges magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#61283) somnia válasza nagy@gmx.com (#61281) üzenetére


somnia
őstag

...olcsóbban megkapod itthon...

(#61284) cs.david94


cs.david94
tag

Élég rég vásároltam ebay-en, konkrétan április elsején, azóta nem kellett semmi.
Ma vásárolni akartam, és nem tudok.
Paypalos megerősítő oldalon ezt írja fenn: You cannot use this credit card for this transaction. Please use another funding source.
Ha rámegyek a confirm and payre kiírja hogy nem jött létre a dolog.
Kártyám-számlám nem változott, fedezet van rajt sokszorosa, tegnap vettem fel utoljára kp-t, meg vásároltam vele 2x.
Kártya lejárata is még egy év.
Tanácstalan vagyok.
Esetleg megoldás a problémára?

(#61285) V/ válasza cs.david94 (#61284) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal topikban beszélgettünk erről, ma született egy megoldás, talán segít.
De ez nem biztos hogy jó lesz Maestro kártya esetén, mert az egyébként is hibás.
Vagy a Paypal konverzióra visszaállítva lehet fizetni.
Tegnap OTP-s kártyákkal is volt gond, de ott tegnap karbantartás is volt.
Én az Erste Visával banki konverzióval tudok normálisan fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#61286) cs.david94 válasza V/ (#61285) üzenetére


cs.david94
tag

Újra hozzáadtam a kártyát, jó is lett, köszi a tippet:)

(#61287) Suparman


Suparman
csendes újonc

Sziasztok! Qatarba elek szeretnek venni egy telefont , nem tudom pontosan melyiket [link] vagy ezt [link] Amerikabol jonne en Qatarba elek adomentes az orszag magyaran semmilyen ado nem varhato , vagy vam vagy akarmi ? Elore is koszonom valaszotokat.

(#61288) somnia válasza Suparman (#61287) üzenetére


somnia
őstag

...azt neked kell tudni, hogy ott milyenek a vámszabályok!...

(#61289) Suparman válasza somnia (#61288) üzenetére


Suparman
csendes újonc

Itt nincs ado se vam , csak a hirdetesre ertettem , hogy gondolom nem vonatkozik ram :R

(#61290) radi8tor válasza Suparman (#61289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott is szépen le van írva:

3. Customs: Every country has different customs rates and laws. This is the buyer's duty to the government. Customs is the international buyer's responsibility. Buyers should check with Customs in their country about any import tax/duties/customs fee/carrier fee before buying.

We will NOT be responsible for any customs and/or carrier charges and no refund will be made.

If buyer refuses to pay any customs and/or carried charges, and package ends up returning back to us we will charge the buyer for any customs and/or carrier charges plus Shipping cost to and from buyer (Buyer will get partly refund).

If those charges are greater than item cost we have the right to declare it abounded/destroyed with the carrier, and no refund will be applied to buyer.

⭐ Stella

(#61291) V/ válasza Suparman (#61289) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem téma nálam, de eddig nem tudtam olyan országról ahol nem vetnek ki a kereskedelmi árúkra vámot, adót.
Itt az Quatar állami vámszabályaik oldala.

(#61292) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hogy működik ez a "Make Offer"? Hol látom/tudom nyomon követni? Úgy értem ez olyan, mint egy privát üzenet, amit az eladó vagy elfogad, vagy kukázza?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61293) radi8tor válasza flymi (#61292) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Kicsit" több, mint egy privát, mivel vételi szándékot teszel. Ha elfogadja a vevő, akkor ki kell fizetned.

Bids/Offers-nél látható.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#61294) DJ. Ru$y válasza flymi (#61292) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen úgy, ha nem reagál rá, de lejár az ajánlatod, akkor tudsz tenni nagyobbat, aztán azt elfogadja vagy megint nem. Nekem már volt ilyen, hogy csak a második ajánlatot fogadta el, de ő nem tett ajánlatot. (Tehet ő is ajánlatot azután, hogy te tettél, itt viszont figyelj, mert van amikor olcsóbban adja meg a termék árát, de rácsap pont annyi szállítási költséget, hogy eredeti áron legyen, és így konkrétan nem jobb ajánlat. Ilyenre is volt már példa.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61295) flymi válasza DJ. Ru$y (#61294) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Free Shippinges cucc.

Ákcijósan 4.87 AU $, de nagyon mocskos tróger leszek, mert olcsóbban akarom megvenni...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61296) DJ. Ru$y válasza flymi (#61295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akciós termékre tapasztalatom szerint nem fogadnak el ajánlatot, de ne legyen igazam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61297) flymi válasza DJ. Ru$y (#61296) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jogos, mindjárt írta is, hogy nem fogadja el... Rafkós a csóka. Tegnap vettem tőle egy pci-e risert "buy it"-tel, mondtam neki, hogy másnap agp riser lesz a soros. Erre ma beakciózta mindkettőt! Kábé 100 Ft a difi, de akkor is. :((( :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61298) somnia válasza flymi (#61295) üzenetére


somnia
őstag

"nagyon mocskos tróger leszek°

...felénk az ilyet másképp nevezik... ;]

(#61299) flymi válasza somnia (#61298) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ennél obszcénabbat nem akartam írni. :N
De vannak finomabb megfogalmazásban is elérhető jellemzők, tudom. (lásd: skót, fogához veri a garast, garasoskodó, filléreskedő, sóher, olcsójános, kicsinyes, zsugori, fukar, fösvény, smucig, stb...) :D

A lényeg az, hogy azután akciózta le, miután vásároltam tőle. A különbözetet akartam lecsalni a második vásárlással, de így ezt is megvettem fix áron. Csak aztán jó legyen...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61300) Novics


Novics
senior tag

Ez a GSP-s tracking mennyire szokott pontos lenni? Lassan 4 napja azt írja, hogy a Kentuckyban van a csomag, Erlangerben. Feltételezem, hogy az ottani nemzetközi teher reptérről hozzák a csomagot az EU-ba. Lehet, hogy itt megszakadt a track, vagy tényleg ott parkoltatják a motyót? Mi a tapasztalat?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.