Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) somnia válasza net91 (#61350) üzenetére


somnia
őstag

#61056

(#61352) net91 válasza somnia (#61351) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, de én nem a user ID-t akarom megváltoztatni, hanem a csomag címzésén szereplő nevet.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#61353) V/ válasza net91 (#61352) üzenetére


V/
Topikgazda

Vegyél fel új címet és ott adhatsz meg a contact name-nél más nevet.

Egy másik topikról egy kiegészítés

[ Szerkesztve ]

(#61354) net91 válasza V/ (#61353) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm! :R

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#61355) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Ha rendelnék egy ilyet, akkor legrosszabb esetben, az összefoglalóban említett kb +30% jönne rá, ha megfogják a határon, ugye?
Itthon kb 30k garival, ez meg újracsomagolt gari nélkül, de azért kíváncsi lennék, hogy megérné-e a rizikót.

(#61356) somnia válasza Ryder1 (#61355) üzenetére


somnia
őstag

...most azt várod, hogy mi döntsünk helyetted...tudod a kibicnek semmi sem drága...persze vedd meg, sőt vegyél hármat, mert akkor kedvezményt is kapsz... :K

(#61357) Ryder1 válasza somnia (#61356) üzenetére


Ryder1
senior tag

Eldöntöm én, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy maximum mennyibe kerülhet, mire ideér. :U

(#61358) somnia válasza Ryder1 (#61357) üzenetére


somnia
őstag

+27%+2000 Ft

(#61359) Ryder1 válasza somnia (#61358) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszönöm. :R

(#61360) V/ válasza Ryder1 (#61355) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem új, ezt vedd figyelembe!
Manufacturer refurbished, Recertified, fully tested and 100% functional. Clean unit. Repacked in non-retail package.

Igaz ad rá 30 nap garanciát, de a visszaküldés költsége a vásárlóé, ami úgy 5640 Ft

(#61361) andzsin73


andzsin73
tag

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy először mint magánszemély meg szeretném nézni, hogy rendelgetnek e az emberek, ha feldobom az árut az ebayre, azt meg lehet csinálni, hogyha látom, hogy megy, akkor átváltok a vállalkozói számlára és paypalra, magyarul ez később módosítható, kösz

(#61362) somnia válasza andzsin73 (#61361) üzenetére


somnia
őstag

"azt meg lehet csinálni, hogyha látom, hogy megy, akkor átváltok a vállalkozói számlára és paypalra,"

...szerintem olvasgass még, mielőtt elkezded!...

(#61363) V/ válasza andzsin73 (#61361) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyéni vállalkozó vagy akkor legyen üzleti az eBay fiókod, kell hozzá a vállalkozói engedélyed száma, adószámod és mivel Uniós vagy június óta kötelező a közösségi adószám.
A Paypal fiók célszerű egy eBay eladónak, ott is érvényesek az üzletihez az eBay fióknál szükséges okmányok, adószámok és a céges bankszámla is.
Egyébként meg inkább magánszemély, a magyar adózási szabályok szerint, ha rendszeresen adsz el csak használt terméket az adómentes 200000 Ft-ig, de adószám a kereskedelmi tevékenység miatt előírás, ha új terméket is akkor rendesen adózni kell a bevétel után.

[ Szerkesztve ]

(#61364) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

A héten már raktam fel egy kérdést, most tennék fel ismét egyet :D Most a rendelésemnél már az olvasható hogy :

2016-06-17 16:55 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

2016-06-17 12:38 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Most következő héten melyik nap várhatom kb?

Válaszokat köszönöm.

További szép napot :)

(#61365) DJ. Ru$y válasza zeus_2k14 (#61364) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hétfőn vagy kedden.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61366) zeus_2k14 válasza DJ. Ru$y (#61365) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszönöm a gyors választ :)

(#61367) prannk


prannk
őstag

Ezt bevámolják?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#61368) V/ válasza prannk (#61367) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínűleg, de nem vám, hanem ÁFA lesz. Kb 21.5 $ az áfa és vámmentes határ, ez meg 99 $.

[ Szerkesztve ]

(#61369) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Miert nem enged fizetni szerintetek ?

(#61370) Kicsirics77 válasza SirAlo (#61369) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem nincs megerősítve a bankkártya

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61371) Druss válasza Kicsirics77 (#61370) üzenetére


Druss
aktív tag

A kártya megerősítve 100%-os a paypal regisztráció. Máshonnan gond nélkül tudtam vásárolni.

SirAlo Tegnap ugyanígy jártam és én sem értettem. Azóta még nem "mertem" ebay-ről venni :D

[ Szerkesztve ]

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#61372) V/ válasza Druss (#61371) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen típusú kártya?

(#61373) Kicsirics77 válasza Druss (#61371) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mondjuk ma nekem sem engedett e-bay-en fizetni,igaz csak hozzá volt adva a kártya másodikként mert az előző lejárt,majd validálom és akkor jó lesz most nem fontos annyira,hogy ne bírjak ki 3-4 napot.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61374) V/ válasza Kicsirics77 (#61373) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárláshoz nem szükséges a "validálás", ha már hozzáadtad és ott kártya a felsorolásban.

(#61375) Kicsirics77 válasza V/ (#61374) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig sajnos azt írta,tisztában vagyok vele,hogy nem kell,szerintem csak meghülyült

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61376) Druss válasza V/ (#61372) üzenetére


Druss
aktív tag

OTP Virtuális MasterCard. Csak ez van hozzárendelve a főkártya nincs. Eddig minden rendben volt vele, ez az első sikertelen vásárlásom. Érdekes hogy közben meg pl. gearbest-el, aliexpress-el meg simán működött.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#61377) V/ válasza Druss (#61376) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem az OTP múlt heti karbantartása is bekavarhat.
Másnak megoldás az volt hogy újból hozzáadta a kártyát, ha nem lehet úgyis visszaszól, próbáld meg.

(#61378) V/ válasza Kicsirics77 (#61375) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze úgy igaz, hogy a régi kártyával voltak a pénzküldési limitek felszabadítva, ha az már nem használható, akkor az újjal kell megtenni, de a vásárlást ez nem befolyásolja.

(#61379) Kicsirics77 válasza V/ (#61378) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem kellene mégis validáltatni akarja most is :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61380) Druss válasza V/ (#61377) üzenetére


Druss
aktív tag

Megpróbáltam, de ugyanaz a hiba. Törölnöm kellene és úgy? De akkor meg újrakezdődik az egész hozzá rendelősdi. Vagy adjam hozzá a főkártyám is? Nem nagyon szeretném :( Így most az ebay vásárlásaim egy ideig szünetelni fognak :D

[ Szerkesztve ]

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#61381) V/ válasza Druss (#61380) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne töröld, mintha frissítenéd, pontosabban csak a írd be a CVC kódot és Save.
Kártya képre kattintva, Edit

[ Szerkesztve ]

(#61382) V/ válasza Kicsirics77 (#61379) üzenetére


V/
Topikgazda

Szó szerint mi az üzenet?

(#61383) Kicsirics77 válasza V/ (#61382) üzenetére


Kicsirics77
veterán

confirm your order

de nincs jelentősége mert töröltem és hozzáadtam újra mert az update sem segített,majd le lesz könyvelve és validálom,nem nagy érvéágás,hogy nem költöm a pénzem :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61384) V/ válasza Kicsirics77 (#61383) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a vásárlás megerősítése szöveg, nem a kártya. Ezután van hiba üzenet? közben látom írtad.

[ Szerkesztve ]

(#61385) Kicsirics77 válasza V/ (#61384) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a paypal belépési oldal tetején van az üzenet mikor belépnék fizetni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61386) Druss válasza V/ (#61381) üzenetére


Druss
aktív tag

Frissítettem és így sikerült. Köszönöm :R

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#61387) V/ válasza Kicsirics77 (#61385) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra lettem volna kíváncsi, hogy ez a zöld körös ablak jelenik meg, de a kártyád azon zöld és belül pipa, és itt ír valami szöveget arról, hogy ....limits....., de ha a kártyára kattintottál ott a confirmed credit card, vagy ready to be... szöveg volt olvasható

[ Szerkesztve ]

(#61388) Kicsirics77 válasza V/ (#61387) üzenetére


Kicsirics77
veterán

jelenleg mivel töröltem és újra hozzáadtam így ready to confirm van.
nem az updatet választottam mivel nem segített a problémán.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61389) V/ válasza Kicsirics77 (#61388) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor már a vásárlásnak menni-e kell. Ha az 1 $-os terhelés és sztornó működött. Ha nem Maestro kártya, mert azzal az adott helyen való fizetés is lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#61390) Hunter2


Hunter2
addikt

indiába kellene küldenem csomagot és a vevő állandóan a "custom declaration"-ra kérdez rá. ami fogalmam sincs mi. pláne azt nem tudom miért fontos neki.
Valami ötlet?

(#61391) V/ válasza Hunter2 (#61390) üzenetére


V/
Topikgazda

A vám szabályok. De ez mindig a fogadó ország tekintetében, és a címzettnek fontos, mert a vámot, áfát neki az saját jogszabályaik alapján kell fizetni. Ezt őneki kéne ismerni. Ha innen kimegy, a magyar vám kiengedi akkor az hogy Indiai vámosok beengedik-e nem igazán zavar téged.
De ha nem élőlény, növény, gyógyszer, nemesfém, fegyver akkor nem lehet gond.
Lehet, hogy náluk a vámárúnyilatkozatra írt értéket fogadják el és kevesebbet akar ráíratni. Kérd meg, hogy pontosítsa a kérését.

[ Szerkesztve ]

(#61392) faki_ válasza V/ (#61377) üzenetére


faki_
senior tag

Nálam is többször rapszodikusan működött a napokban, az egyébként bankos váltásra beállított nem OTP-s MasterCard hitelkártyára a PayPal váltást adta. Ha visszaállítottam, nem engedett vele fizetni. Ugyanezt eljátszotta Visa webes kártyával többször is, majd később engedte mindkettőt. :U

(#61393) V/ válasza faki_ (#61392) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig ez a kártya "update" amit írtam megoldotta ezeket a problémákat. Valójában nem igazán tudom, hogy az eBay, a Paypal, a kártyaszolgáltató és az adott bank közül hol a gond, nekem az Erste Visa kártyák működnek, nem veszítik el a banki konvertálást.
Másoknál ez volt a megoldás, tulajdonképp a CSC kód átírás, mert mást nem is kell.
Mostanában nem vásároltam az UK oldalon, ott volt olyan tapasztalat, hogy fizetéskor nem lehetett a konvertálást váltani, nem tudom ezt megcsinálták-e már?

[ Szerkesztve ]

(#61394) faki_ válasza V/ (#61393) üzenetére


faki_
senior tag

Nem angol oldalon voltak a vásárlásaim, az update-et megcsináltam a kínlódások közben, azóta nem használtam az eBay-en egyiket sem.

(#61395) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Normális az, hogy egy 14-én "shipped" cuccot még mindig nem tudok trackelni? Swiss Post-tal lett feladva elvileg.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61396) V/ válasza domos (#61395) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. Még pár nap, de figyeld a 17track.net és a trackitonline.org is mert nem biztos hogy látható csak az egyiken.

(#61397) Carline


Carline
őstag

Írországból rendeltem ebay-en telefont. EU-n belüli így gondolom nincs áfa fizetés ugye?
45€ a készülék 10€ a Standard International Rate.
06.06-án lett feladva.Kell már idegeskednem. hogy még nem jött értesítés?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#61398) V/ válasza Carline (#61397) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen módon lett feladva?
Item location az valamelyik Ír város volt?
Az Ír Posta szerint Dublinból ide:

[ Szerkesztve ]

(#61399) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Összeomlott az ebay? Vagy mi van? :F
Nem lehet megnyitni az oldalt már vagy egy órája.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61400) Vertigo18 válasza flymi (#61399) üzenetére


Vertigo18
addikt

A hiba az ön készülékében leledzik! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.