Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) somnia válasza domos (#61850) üzenetére


somnia
őstag

Ilyen az Ebay.

???

[ Szerkesztve ]

(#61852) domos válasza somnia (#61851) üzenetére


domos
senior tag

Mit nem értesz? Az ebay-en mindenki látatlanban vásárol - attól függetlenül, hogy "shipped" vagy nem, lehet hogy nem jön meg semmi, vagy mást kapsz mint amire vártál. Ezzel számolni kell. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61853) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Üdv!
Így még nem jártam, ezért kérem a segítséget:
Ezt vettem egy barátom kérésére
Megérkezett a csomag, de elem és töltő nélkül.... :(
Mi legyen a következő lépés?
Köszi!

Üdv:F

(#61854) V/ válasza arsenlupin (#61853) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán célszerű lenne rákérdezni az eladóra, van amikor a kínai vám, logisztika nem engedi, nem szállítja az akksikat. Egyébként meg case, mivel amit kaptál nem felel meg a leírásnak, hiányos. Ott egyértelmű, hogy mit küld:
Package includes as below
1 x TrustFire 3x Cree XM-L T6 Torch.
3 x TrustFire 2x 18650 Battery.
1 x Charger For 18650.

(#61855) arsenlupin válasza V/ (#61854) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Köszi a választ!
Azt írja véletlenül nem küldte :F mivel van olyan csomagja is ahol csak a lámpa van....
Azután fogadkozik, hogy elküldi, ha kérem!? Csak ne indítsak case-t és ne adjak negatívot...
:U

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#61856) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem érkezett meg az egyik rendelésem. Az eladó azt írta, valószínű elkeveredett a csomag. Ez már a második egy héten belül, hogy nem érkezik meg a megadott legutolsó időre.
A refundot ilyenkor az eladónak kell meglépnie, nekem nincs semmi tennivalóm?
Gondolom max a termék mellett a "more actions" alatt bejelölöm a nem érkezett meg a csomag lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61857) havri1 válasza flymi (#61856) üzenetére


havri1
félisten

Ha ő nem írta, hogy refundolja, akkor neked kell indítanod.
Ezt először érdemes levélben megkérdezni, lehet elkerülhető a case.

havri

(#61858) flymi válasza havri1 (#61857) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Rákérdezett, hogy mehet-e a refund. Válaszoltam, hogy oké. Visszaírt, hogy kábé 2 nap, mire megjelenik a számlán.
:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61859) havri1 válasza flymi (#61858) üzenetére


havri1
félisten

A paypalon egyből megjelenik, amint elküldi. A te számládra onnan pár nap. Ha paypalon nem jelenik meg 2 napon belül, akkor nem küldte el. Utána nyiss Case-t.

havri

(#61860) flymi válasza havri1 (#61859) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Úgy lesz, figyelem. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61861) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy termék amit rendeltem de sajnos a megadott időn belül nem érkezett meg a termék.
Írtam sima üzenetet az eladónak hogy mi a helyzet és szeretnék refundot.
Mondta hogy visszautalja a pénzt, de ha esetleg megérkezne a termék akkor küldjem már vissza a refundot. Mondtam neki hogy persze.
Ezen kívül megkért hogy ne adjak már neki negatívot meg semleges értékelést.
Ti ilyen esetben mikor a terméket nem kapjátok meg, de az eladó készséges, és egyből utalja a refundot akkor milyen értékelést szoktatok adni, illetve a szöveges értékelésbe mit szoktatok írni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#61862) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Vásárolni szeretnék egy Minix A2 Lite légegeret, szerintetek ez az eladó elég megbízható: [link] ??? :F

->jó értékelései vannak, de vajon EREDETI a cucc és nem csak hamisítvány (Kínából előfordul, ugye)? Valamint ezeknél nem látom,, hogy hol van jelölve, hogy újak vagy használtak. E-Bay-en nem szokás?

Valamint vámra lehet számítani?

Vagy jobb lenne az ilyen cuccokat az Amazon-ról rendelni?

(Bocs ha kicsit sok a kérdés, még sosem rendeltem E-Bay-ről semmit eddig... :U )

A válaszokat köszi! :)

(#61863) havri1 válasza Directors (#61861) üzenetére


havri1
félisten

60 napig tudsz értékelést adni, ha ez kifut, már mindegy.
Nem sok esetem volt, de ha látszik, hogy az eladó készséges, segítőkész, akkor adtam már pozitívat, viszont beleírtam az értékelésbe, hogy nem kaptam meg, de volt refund.
Másik esetben viszont semleges. Pl ha Case-t kell nyitni, akkor már az is túl jószívű.
Ha egyértelműen átvernek (időhúzás, kamu TN, stb stb), akkor negatív.

havri

(#61864) domos válasza SunMount3r (#61862) üzenetére


domos
senior tag

Ez alapból kínai "hamisítványnak" tűnik, szóval nem hinném hogy még tovább hamisítják :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61865) Directors válasza havri1 (#61863) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#61866) SunMount3r válasza domos (#61864) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, mi van ebben ránézésre "Kínai hamisítvány"? A netes és YT-os rewiev-ök alapján ez az egyik legjobb minőségű Airmouse. De, ha te tudsz jobbat, akkor be is linkelheted...

[ Szerkesztve ]

(#61867) domos válasza SunMount3r (#61866) üzenetére


domos
senior tag

Nem kérdőjeleztem meg, hogy jó-e vagy nem, de a "Minix A2 Lite" nem épp arra utal hogy a Razer vagy valami hasonló cég gyártja, szóval szerintem valami kínai design-ról van szó, ezért nem hinném hogy koppintják. Nyugodtan rendeld meg, szerintem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#61868) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy telefont egy cseh raktárral rendelkező kínai cégtől. Többen ajánlották őket,mert EU-n belülről postáznak. Ehhez képest az én készülékem Ázsiából érkezik... Ma reggel írt is a DHL, hogy küldjem el a számlát stb...
Elég bosszantó a dolog, mert azért tőlük rendeltem, hogy elkerüljem ezeket a dolgokat. Ehhez képest a 60.000es vételárból lesz vagy 85.000. Ráadásul azóta itthon 68000 ez a készülék magyar garival. :W
Szerintetek van esély refundot kérni a a plusz költségekre?
DHL-es szállítánál mindenképpen vámolnak, vagy még átcsúszhat?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#61869) havri1 válasza madmike (#61868) üzenetére


havri1
félisten

Ebayes hirdetésben mi volt location-nak megadva?
DHL megsarcol tuti, mindent megvámolnak ami kintről jön, és még a kezelési költség is magas.

havri

(#61870) madmike válasza havri1 (#61869) üzenetére


madmike
őstag

Nem ebay, xiaomiforsale.com.
Most "direct shipping asia" van a készülékeknél írva, de emlékeim szerint ez nem volt ott, amikor rendeltem, illetve a készülék topicjában sokan rendeltek már tőlük és EU-n belülről kapták.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#61871) havri1 válasza madmike (#61870) üzenetére


havri1
félisten

Ezt inkább a külföldi rendelések topic-ban próbáld, hátha.
Véleményem szerintz, ha nincs feltüntetve (nem volt), hogy EU raktár, akkor hiába reklamálsz..

[ Szerkesztve ]

havri

(#61872) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nem találkoztam még ilyen hibaüzenettel, de ma egész nap ezt írja, mikor vásárolni szeretnék:
The sellers can't accept payments right now. Contact them for help.
Error Codes: 70245 70164

Közben azt látom a terméknél, hogy 11 eladás az elmúlt 24 órában.
Írtam az eladónak délelőtt, de még nem jött sajnos válasz. Tudni mi ez vajon? :R

(#61873) V/ válasza acsati (#61872) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó korlátozhatja a vásárlók hozzáférését. Nem ez lehet a háttérben?
De a neten erre a hibára ezeket javasolták: másik böngésző, az ebay.com-on belépés nem mobilról és azután fizetni, a purchase history-ból való fizetés.

(#61874) z2solti


z2solti
tag

Sziasztok.
Rendeltem egy autórádiót és nem sokkal a vásárlás után az ebay küldött egy üzenetet, hogy törölték a
terméket és az eladót is.De ne aggódjak ha még nem kaptam meg a terméket majd megkapom. :W
A kérdésem az , hogy lehete törölni a rendelést ilyen esetben annélkül ,hogy kivárjam a 30 napot és
nyissak egy caset.
Előre is kösz.

(#61875) V/ válasza z2solti (#61874) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés az, hogy az elküldést bejelölte-e? Ha igen, akkor nem opció a rendelés törlés.
Egyébként törölt felhasználó, tranzakció esetén ha jól emlékszem hamarabb lehet indítani case-t vagy visszakérni a pénzt. Az eBay értesítőben írták a 30 napot?

[ Szerkesztve ]

(#61876) z2solti válasza V/ (#61875) üzenetére


z2solti
tag

Nem írtak , vagy én nem látom:

"We're writing to let you know that we've removed an item you recently won (....)
Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded."

Ebből én azt fordítom, hogy a normál eljárás kell figyelmbe vennem.Ami 30 nap. :(

(#61877) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, az előbb vettem egy pár apróságot fizettem PayPal-al.

Viszont egyik dolognál vásárlási előzményekben ilyen kis homokórával jelöli a dollár jel helyett. Később fog csak megtörténni a tranzakció? Tőlem már levették a lóvét, mondjuk PP-ben is Pendinget ír.

Előre is közi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#61878) DJ. Ru$y válasza z2solti (#61876) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem is volt ilyen ügyem, ahogy V/ kérdezte bejelölte, hogy feladta már vagy sem? Nálam bejelölte az eladó, és valóban fel is adta, mert megjött. Ha bejelölte, akkor biztos kivárnám a normál eljárásnál maradnék, ha nem jelölte be, akkor elvileg azonnal kérheted vissza a lóvét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61879) davenport válasza madmike (#61868) üzenetére


davenport
aktív tag

Nekem is cseh raktárban adta fel egy másik cég a terméket, de van rajta egy sárga matrica hogy nem vámkezelt, így valszeg vámolni fogják.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#61880) z2solti válasza DJ. Ru$y (#61878) üzenetére


z2solti
tag

Nem tudom hol kellene azt a bejelölést látnom?
Eddig abból láttam, hogy feladta, ha kaptam másnap egy emilt a shippingről.
Gyakorlatilag csak a vásárlási történetben látható már, de ott is az a szöveg, hogy a terméket
kitiltották.Egyébként írtam az eladónak, kiváncsi vagyok válaszol-e.

(#61881) V/ válasza z2solti (#61880) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kifizetted a szürke $ ikon fekete lesz, ha szállítva akkor a mellette lévő szürke csomag ikon lesz fekete.

(#61882) havri1 válasza V/ (#61881) üzenetére


havri1
félisten

De ha törölték, akkor minden ikon eltűnik, nem?

Ja nem, megnéztem, ikonok ott vannak.

[ Szerkesztve ]

havri

(#61883) z2solti válasza V/ (#61881) üzenetére


z2solti
tag

Kösz! Ok. A dollár jel fekete, a melette lévő nem.
Most ez azt jelenti, hogy még nem adta fel? Ha igen hol kell kedeményeznem a rendelés törlését,
vagy valami ilyesmit?
Az a baj, hogy az előző rendelésemre ( ugyan ilyen autórádió) 40 napot vártam és végül az ebay adta vssza
a pénzemet, és most megint belefutottam egy ugyan ilyen átverésbe. :W
Egyébként az első rendelést is már úgy időzitettem, hogy utánna 3 hét mulva be tudjam szerelni az öreg
Ladámba.

(#61884) havri1 válasza z2solti (#61883) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, hogy igazából az az ikon semmi konkrétat nem jelent, csak annyit, hogy az eladó feladottnak jelölte.

havri

(#61885) z2solti válasza havri1 (#61884) üzenetére


z2solti
tag

Értem.
Hát akkor nincs más mint hogy várjam az eladó válaszol-e az emilemre. :F
Kösz a segítséget.

(#61886) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez lenne az előzmény.

Vissza is kaptam a pénzt a paypal-ra, viszont a tétel ami eddig kifizetett volt most áttette a nem kifizetett tételek közé.
Ez mostanában már így megy ? Ez természetes ? A másik pedig hogy most úgy jelzi ezt a tételt hogy Free shipping. Közben én azért is fizettem közel 1 dollárt. Ezenkívül a tétel ára is nem 850Ft hanem 800Ft.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#61887) z2solti válasza havri1 (#61884) üzenetére


z2solti
tag

Sziasztok!

Na, erre varjon valaki gombot:

"My dear friends

How are you

You buy the project.

Already according to your address to send for you.

Project tracking number has been added to your paypal account.

You can query.

If the query is less than.

Please contact us.

The staff will help you to query.

thank you "

Nem is tudtam ,hogy a paypal-on meg lehet nézni a TN-t.
Persze, ha jól gondolom ebből még nem következik az , hogy valaha is feladja az áruját. ;]

Most néztem a paypalomat: és tényleg van benne mai dátummal tn.Mindíg tanul az ember!

[ Szerkesztve ]

(#61888) Watcher45 válasza z2solti (#61887) üzenetére


Watcher45
tag

Gondolom ez valami fizetett valós TN nem az olcsó áruk mellé csapott kamu TN-ek közül való.

(#61889) z2solti válasza Watcher45 (#61888) üzenetére


z2solti
tag

Nekem úgy tűnik valós!

RS108....77CN

Most már tényleg érdekelne ,miért tiltotta ki azebay!

(#61890) g0dl


g0dl
addikt

Az utóbbi vásárlásaimnál nem kért paypal jelszót. Ez nekem nem tetszik, meg lehet ezt valahogy változtatni?
Keresgéltem, de nem találtam sehol.

(#61891) V/ válasza Directors (#61886) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezenkívül a tétel ára is nem 850Ft hanem 800Ft Gondolom a $ vételár azonos?
Majd eltűnik a kifizetetlenek közül, vagy hide ezt a tételt ha zavar.

(#61892) V/ válasza g0dl (#61890) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gyors fizetés? Akkor nem lép be a Paypal-re.
Szétkapcsolás itt.

[ Szerkesztve ]

(#61893) g0dl válasza V/ (#61892) üzenetére


g0dl
addikt

Lehet, nem tudom, én nem változtattam semmit, de nagyon kikapcsolnám.

(#61894) V/ válasza g0dl (#61893) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment link az előzőbe.

(#61895) g0dl válasza V/ (#61894) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, legközelebbi vásárlásnál megpróbálom

(#61896) Ryder1


Ryder1
senior tag

Mire számíthatok, ha nem olyan telefontokot rendeltem, amilyet akartam és közben már pozitív értékelést is adtam? 1300 Ft-os tétel. Jellemzően visszakérik ilyenkor, vagy refund visszaküldés nélkül?

(#61897) Watcher45 válasza Ryder1 (#61896) üzenetére


Watcher45
tag

Nem értem a felvetést nem olyat rendeltél amilyet akartál és az eladótól vársz refundot? Ha nem olyat küld amit rendeltél, vagy a megküldött tétel nem felel meg a leírásnak, vagy hibás, esetleg meg sem érkezik akkor várhatsz el kárpótlást.

(#61898) Ryder1 válasza Watcher45 (#61897) üzenetére


Ryder1
senior tag

Nem várom el a kárpótlást, mert én rendeltem másik típusra, ő arra küldött. A kérdés az, hogy ilyenkor vissza szokták-e kérni, vagy adnak refundot/küldenek másikat. Írtam már az eladónak, csak kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor mit szoktak ajánlani.

(#61899) Directors válasza Ryder1 (#61898) üzenetére


Directors
senior tag

Max annyit fog ajánlani hogy küld vissza saját költségen, és akkor küld helyette olyat amilyet szeretnél. Ennek viszont nem sok értelme van mert többe lenne a posta mint maga a termék.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#61900) Ryder1 válasza Directors (#61899) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ilyenkor a paypal nem térít vissza postaköltséget, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.