Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) havri1 válasza ra^ven (#61800) üzenetére


havri1
félisten

Leírásban mi szerepel? Ha benne van, akkor kérheted az eladót, hogy csináljátok vissza a dolgot.
Visszaküldöd, ő visszafizeti, amennyiben erre van lehetőség.

(#61798) Ferenc1989: Mi a TN, és hol nézed?

[ Szerkesztve ]

havri

(#61802) Balli


Balli
őstag

Sziasztok,
Uk-ból érkezne egy vásárolt áru, global shipping programme keretein belül. Tracking célra kaptam egy UPBEE kezdető tracking number-t, amit csak az Ebay oldalán tudom nyomon követni. A problémám az, hogy ott nem tudom megnézni ki a szállító, hogy tudjak vele egyeztetni mert eddig volt két sikertelen kézbesítés, és nem szeretném ha visszaküldenék az árut. Tracking szám is egy spéci Ebay azonosító ha jól látom, amivel nem sokra megyek. Bármi ötlet?

Athens 2004

(#61803) faki_ válasza dave0825 (#61799) üzenetére


faki_
senior tag

Gondolj bele, hogy egy fordított helyzetben, te mit éreznél korrekt elintézésnek!

(#61804) dugynok válasza dave0825 (#61799) üzenetére


dugynok
senior tag

Fogadd el a refundot. Hamarabb a pénzedhez jutsz, mintha várnál augusztus 1-ig és akkor kérsz refundot a meg nem érkezés miatt... Nem valószínű, hogy feladja ezek után.

(#61805) dave0825


dave0825
őstag

Ha már 4 oldalnyi terméket hibásan adott föl, nem figyelt oda, valami következményt vállalhatna... Pl. választhatnék egyet, amit fölad, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#61806) Ferenc1989 válasza havri1 (#61801) üzenetére


Ferenc1989
tag

RN120478058CN
Itt az összefoglalóba van írva egy pár azoknál.

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#61807) ra^ven válasza havri1 (#61801) üzenetére


ra^ven
senior tag

Leírásban is matrica szerepel, annyiba tudnék belekötni, ha már azt is kaptam, minőségileg rossz.
(rendeltem már pár falmatricát kintről.)

Ezen a vonalon el lehet valahogy indulni? Vagy ezt el kell fogadnom, hogy ez lett.

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#61808) havri1 válasza Ferenc1989 (#61806) üzenetére


havri1
félisten

Hát, ez tényleg nem az igazi, már élnie kellene ennyi idő után. Sok mindent nem tudsz tenni, várni, meg írni neki még..

(#61807) ra^ven : Előre nem lehet megmondani, melyik a jó irány. Ha a minőségre mész, akkor először írj neki, hogy hát egy kalap szar, neked így nem kell. Hátha felajánl valami elfogadhatót. Ha nem, case, és valószínű vissza kell küldeni, ha megérkezett, pénz vissza.

havri

(#61809) hito


hito
nagyúr

Elfogadta a refund-ot az ember. Kérdésem az lenne, hogy kb. milyen árfolyam veszteséggel számolhatok 330 fontnál? Amikor vettem a notebook-ot, akkor ugyebár jóval feljebb volt a font és én vettem a bank-tól (illetve a VISA-tól) a fontot. Most zuhant a font másfél hét alatt és ha jól gondolom én adom el nekik a fontot. Ráadásul ott van a paypal is, aki szintén jutalékért dolgozik.

Tehát a kérdés az, hogy ezek fényében 330 fontból kb. mennyit fogok kézhez kapni withdraw után a magyar számlámra?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61810) somnia válasza hito (#61809) üzenetére


somnia
őstag

pontosan 330 fontot...az árfolyamváltozást bukod

[ Szerkesztve ]

(#61811) lionsdoors


lionsdoors
újonc

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket,aminek a héten lejár a kiszállítási dátuma.Azonban az eladó azóta törölte magát ebay-ről.Ha mégsem érkezik meg a csomag,akkor ez esetben mit tudok tenni?

lionsdoors

(#61812) hito válasza somnia (#61810) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt most nem értem. Nem csak azt bukom, hiszen amikor vettem a cuccot, akkor vettem a fontot. Most amikor visszakapom, akkor eladom a "bank"-nak a fontot, tehát nem csak az árfolyamváltozást bukom szerintem, hanem a vételi és az eladási ár közötti különbséget is, nem?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61813) somnia válasza hito (#61812) üzenetére


somnia
őstag

nem, mert ha kártyáról fizettél, akkor nincs Withdraw, ugyanis a kártyára megy vissza a pénz, csak akkor ha PP egyenlegről akarod visszatenni számlára...

(#61814) havri1 válasza lionsdoors (#61811) üzenetére


havri1
félisten

Case-t nyitni, hogy nem jött meg. Ugyanúgy él a védelem, ne aggódj.

havri

(#61815) hito válasza somnia (#61813) üzenetére


hito
nagyúr

Csakhogy ez egy VISA virtuális kártya (ami ugye a folyószámlámhoz kapcsolódik), aminek alapesetben a limitje 1Ft. Ha vásárolni szeretnék, akkor meg kell emelni a limitet. Tehát elvileg nem tud kártyára visszamenni. Ebben az esetben akkor közvetlenül magyar számlára megy vissza?

Tehát így néz ki a képlet: folyószámla => ehhez van egy VISA virtuális számla => ez a kártya van beregisztrálva a PP-ra. Megemelem a virtuális kártyán a limitet, PP-on keresztül fizetek vele és jön az áru. Így fizettem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61816) somnia válasza hito (#61815) üzenetére


somnia
őstag

Ebben az esetben akkor közvetlenül magyar számlára megy vissza?

...mindig oda megy vissza, ahonnan startolt...

(#61817) ra^ven válasza havri1 (#61808) üzenetére


ra^ven
senior tag

Rendben, köszi, már csak 1 dolog maradt, ha vissza is küldöm a postával mi a helyzet?
Hallottam valami olyanról, hogy a paypal is térít postaköltséget x összegig, 4k-s áruval kapcsolatos postaköltség lehet kb annyi lenne mint a termék ára. :F

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#61818) hito válasza somnia (#61816) üzenetére


hito
nagyúr

Értem, köszi!

Akkor viszont a PP fogja visszaváltani a fontot forintra ha jól gondolom. Még mindig ugyanaz a kérdés, hogy mi lesz a bukó? Csak a cucc megvétele és a visszafizetés közötti font vételi árfolyamkülönbözet, vagy a cucc megvételekor érvényben lévő font vételi árfolyam és a visszavásárláskori font eladási árfolyam közötti különbség. :) Előbbi esetben fontonként 8-10Ft, utóbbi esetben 33-35Ft. Nem mindegy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61819) KamuMazsola válasza hito (#61818) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha refundot kapsz, az nem utalás meg ilyenek, hanem a vásárlási folyamat visszafordítása, oda megy vissza ahonnan jött. Ha eredetileg a banki váltás volt beállítva, akkor most is a bankod fog váltani. Az árfolyamváltozást bukod az biztos, a deviza adás-vétel miatt nem tudom buksz-e egyáltalán.

Üdv.: KamuMazsola

(#61820) hito válasza KamuMazsola (#61819) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :)

deviza adás-vétel miatt nem tudom buksz-e egyáltalán.

Na ez az igazi kérdés. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61821) lionsdoors válasza havri1 (#61814) üzenetére


lionsdoors
újonc

Köszönöm a választ.

(#61822) havri1 válasza hito (#61820) üzenetére


havri1
félisten

Nem, nekem pár Ft különbséggel ugyanannyi íródik jóvá, amennyit levont. Tehát ebben az esetben nincs eladás / vétel közötti differencia.

havri

(#61823) hito válasza havri1 (#61822) üzenetére


hito
nagyúr

Na ez a jó hír, köszönöm! :R Az árfolyam különbségtől meg nem fogok tönkre menni :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#61824) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ez
és
ez
a rádió között mi a különbség az áron kívül?
Mert én nem találom.
Mellesleg az utóbbinál a szállítási költség is jóval magasabb, pedig mindkettő Berlinből érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#61825) z2solti


z2solti
tag

Sziasztok!
Nyitottam egy case-t ( még nem volt ilyen esetem ), az eBay válaszolt, hogy ha 15.-ig nem reagál az eladó akkor tudassam velük.
Gondolom ez a az eszkalálást jelenti, de nem tudom pontosan mi is kell csinálnom.
Hol találom ezt a lehetőséget.

(#61826) Panthera


Panthera
őstag

Üdv! Az mitől lehet, hogy egy terméket enged kosárba tenni, másikat meg nem? Egy helyről akartam több dolgot rendelni (amit gondolom ilyenkor egyben is postáznak), de a többi terméknél meg sem jelent a kosárba gomb.

Szerk: Na, közben visszaolvastam, azt hittem én vagyok a béna.
Ugyanaz az eladó szándékosan csak a drágább termékre állít be kosarat, mert fizetős a szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#61827) V/ válasza Panthera (#61826) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan.

(#61828) gomez55


gomez55
tag

Sziasztok.
Nezegettem Apple watchot ebay-n es talaltam egy osztrak eladot akkor eleg jo arban arulja az orat.
Szerintetek van benne valami buktato? Merjem megvenni?
https://www.ebay.it/itm/311549371428

Koszonom

(#61829) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#61777) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez a PayPal egy nagy rakás s**r... (régi rendszer átláthatóbb volt...)
kártyával fizettem (PayPal-on keresztül) de semmit nem látok... :U
A pénzem miként kaphatom vissza? Mik a lehetőségeim a vissza fordításra?

A termék státusza már ez lett... sok lehetőség nincs!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61830) 485


485
aktív tag

Helló. Nem világos ez az automata licitálás, olvastam az összefoglalóban, de a valóságban legalább 4 helyre lehet beírni a licitemet, de nem tiszta, hogy melyikbe kell a maxot. Köszi

(#61831) #54715584 válasza MaxxDamage (#61829) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam is ilyen lett egy termék. Közben írt az eladó is, hogy ne aggódjak, majd csak megérkezik az áru.
Ha mégsem érkezne meg, akkor szóljak nekik és majd elintézzük az ügyet csak ne adjak negatív értékelést. Mivel a legutolsó szállítási dátum augusztus 3, így várok még. 400 forintról van szó, nem éri meg a vesződést. Bár nem magamnak rendeltem.

(#61832) MaxxDamage válasza #54715584 (#61831) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem kicsit több mint 400ft-ról van itt szó és azt bánom, hogy nem állítottam be az új kártyám a PayPal-nál és külön kártyával fizettem ezért nincs is a PayPal rendszerébe a tranzakció mert nem volt beregelve de PayPal Credit Card lett kiválasztva így nem értem....már beregeltem a kártyát és banki számlát is (CIB-ből mentem át az Unicredit-be) ja és az eladó nem válaszolt pedig már több mint egy hete írtam neki. :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61833) V/ válasza MaxxDamage (#61832) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet a Paypal-n úgyis fizetni, hogy nem lépsz be a fiókodba, hanem külön adsz meg kártyát ez esetben persze csak a bankkártyás fizetés Paypal kliensként használtad.
Ez még nem Paypal hiba, egy másik funkciót használtál ezzel: külön kártyával fizettem ezért nincs is a PayPal rendszerébe a tranzakció mert nem volt beregelve

Mivel eBay-n vásároltál ott él a vásárlói védelem és visszakapod a pénzed. Írják is hogy a Resolution Centerben intézd

[ Szerkesztve ]

(#61834) MaxxDamage válasza V/ (#61833) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Resolution Centerben sajnos nem tudok intézni semmit (mikor PayPal -ra átdob, ott sem tudok semmit és nem is mutat semmit), nem látok semmit, semmi adat sehol... csak maga az eBayes fizetés megtalálható, kimutatható (3 hónapnyi visszatekintésben sem) szóval vagy bukta vagy eBay -el vagy PayPal -al kell felvennem a kapcsolatot (majd ha lehetőségem lesz rá..) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61835) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Elfelejtettem a jelszavam.
Próbálnék jelszavat módosítani, jelöli is hogy erős a jelszó, megerősítem és mégse.
A végén háklizik, hogy nem erős a jelszó. Pedig több mint 6 karakter, nagybetű és numerikus jegy is van benne. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61836) havri1 válasza RBJ (#61835) üzenetére


havri1
félisten

Próbáld törölni a cache - t, hátha.

havri

(#61837) Watcher45 válasza RBJ (#61835) üzenetére


Watcher45
tag

Esetleg egy szimbólum, az enyémben van valamiért, próbálj ki egy ! vagy egy ? jelet beleírni.

(#61838) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#61834) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A pénzemet nem kaphatom vissza, ha a PayPal rendszerbe nem tudom Disputeolni ? (nincs a listában semmi)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61839) V/ válasza MaxxDamage (#61838) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel csak kártya átjáró volt a Paypal így nem ott nincs semmi védelem, csak azokat lehet, amiket a fiókba belépve fizettél vagy az egyenlegről, vagy a hozzáadott kártyáról.
Marad az eBay, onnan visszakapod.
Resolution Centerben sajnos nem tudok intézni semmit, mi a hiba üzenet? Ha az eBay törli a vásárlást, akkor a meg nem érkezett case-t indítva pár napon belül rendezik.

[ Szerkesztve ]

(#61840) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Mit állíthattak el a gépemen, című kérdés, ismerős itt volt és keresett cuccot, hogy rendeljem meg neki. A lényeg: eddig minden keresésnél a Best Match opciót jelenítette meg alapértelmezettként, most pedig a Price + Shipping: Highest first alapján rendezi alapértelmezetten, még, ha a Lowest first lenne, mert azt mondta ő is csak azt használta, mikor keresett valamit. Cookie törlés megvolt, az nem segített, ezt a eBay tárolhatta el valahol?! :U Csak a .com oldalt használom, és ott csinálja, a UK-t néztem még, de mivel ott nem vagyok belépve, ott a Best Match-ot adja fel alapból.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61841) Keeperv85 válasza gregorik (#1) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Üdv!

Ezzel a kérdésemmel fordulnék hozzátok a másik topic javaslata alapján!

(#61842) MaxxDamage válasza V/ (#61839) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Akkor tényleg csak várni tudok azt majd lesz valahogy....bár ezt a dolgot nem igazán értem mert kicsit túl van kombinálva vagy csak nekem az így hírtelen.:D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61843) V/ válasza Keeperv85 (#61841) üzenetére


V/
Topikgazda

A törlés esetén megy egy e-mail az eBay-től benne a szükséges információkkal. De a lényeg, hogy amikor engedi, meg nem érkezett case indítása és végigvitele. Ha tényleg postázta és meg is megérkezik akkor persze nem.
használható tracking nubert. Ha nyomkövetett szállítást fizettél vagy azt vállalt az eladó az ingyenes szállításban akkor kapsz csak.

[ Szerkesztve ]

(#61844) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Royal Mail International Economy-val átlag kb. hány nap alatt érkeznek meg a termékek?

The Truth is out there...

(#61845) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Eladtam 2 terméket egy vevőnek és szeretné(m), hogy együtt küldjem és egy postai költséget fizessen. Mi a teendő ilyenkor?

(#61846) jbirdx válasza Lackooo84 (#61844) üzenetére


jbirdx
újonc

Nekem öt munkanap szokott lenni.

(#61847) Lackooo84 válasza jbirdx (#61846) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor amit kedden feladtak, már várhatom a héten. Köszi!

The Truth is out there...

(#61848) jbirdx válasza Lackooo84 (#61847) üzenetére


jbirdx
újonc

Nem csak várhatod, de - szerintem - meg is kapod.

(#61849) Keeperv85 válasza V/ (#61843) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A törlés esetén megy egy e-mail az eBay-től benne a szükséges információkkal."

Nem kaptam emailt ilyen ügyben...

"Ha tényleg postázta és meg is megérkezik akkor persze nem."

Tehát várjam ki a megbecsült határidőt. Mondjuk én is így érzem korrektnek, csak felmerült, hogy hátha nem érdemes.

"Ha nyomkövetett szállítást fizettél vagy azt vállalt az eladó az ingyenes szállításban akkor kapsz csak."

Igen, ezt tudom. Úgy értem a "nem kaptam" részt, hogy sem biztosított lehetőség, sem vállalás nem volt ilyesmire most.

(#61850) domos válasza Keeperv85 (#61849) üzenetére


domos
senior tag

A határidős sajnos néha "shipped"-nél sem érdemes kivárni... én is vártam, vártam, aztán nem az jött amire számítottam. Ilyen az Ebay. :( De legalább kaptam vissza zsetont.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.