Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) V/ válasza xcvbxcvb (#61149) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak akkor van, ha a gyors fizetést aktiváltad, arra gondoltam, hogy azt szeretnéd ki kapcsolni
Buy it now -nál nem engedi megvenni, hanem confirm and pay gomb jelenik meg, A sorrend így is jó. Az angol oldal már régóta így működik.
Valójában akkor nem értem mit akarsz.
Később fizetni? Akkor vedd meg később. A licitálásnál nem kell azonnal, de 48 órán belül muszáj kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#61152) xcvbxcvb válasza V/ (#61151) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Persze, most megvenném de később fizetni. De nekem ez az unlink nem jelenik meg. Account menüben lehet ezt kikapcsolni valahol ?

Ha még mást is szeretnék venni egy eladótól akkor jobb megvárni az invoicet a postaköltség miatt.

48 óra? Nekem ausztrál vevő 7 napra fizetett .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#61153) V/ válasza xcvbxcvb (#61152) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem neked nincs összekapcsolva, mert akkor a linkelt képeden látnod kellene.
A Buy it now lényege hogy fizetned kell, ha van kosár teheted abba és majd később fizetsz.
Ha az eladó nemzeti oldalán lépsz be, akkor lehet kosara, de mivel fizetős nem mindenki használja.
De ha rányomsz a Buy it now gombra végig kell vinni a folyamatot.
Én a szabályt idéztem, ha nem fizetsz 48 órán belül, az eladó indíthatja a Nem fizetett a vevő case-t.

[ Szerkesztve ]

(#61154) xcvbxcvb válasza V/ (#61153) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szerintem meg össze van kötve, mert rányomtam a Confirm and pay re és meg is vettem és ki is fizattem a pendrive-ot, úgy hogy nem is dobott a paypal oldalra. Valószínúleg azért mert 10 perce vettem valamit és a paypal belépés meg aktív volt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#61155) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha egy eladó nem képes egy hét alatt 3 üzenetemre válaszolni, akkor kenje a hajára... :(((

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61156) V/ válasza xcvbxcvb (#61154) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor fizess a com-on és előkerülhet, nem tudom, nálam így volt, már nem linkelt azóta.

[ Szerkesztve ]

(#61157) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma hozta a DPD a csomagomat, de nem voltam otthon. Van akinek hozott a DPD már csomagot? Egy értesítőt dobtak be, de azon csak egy PIN szám szerepel, nincs tracking. Az Ebayes trackingek se működnek a DPD oldalán. Természetesen holnap fel fogom hívni őket, de ha valakinek van velük tapasztalata azt szívesen fogadnám. :R

(#61158) radi8tor válasza Vasinger! (#61157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emaillel jobban jársz, mint hogy 10 percig várj a telefonban. 1 órán belül szoktak válaszolni. Címük: dpd@dpd.hu

⭐ Stella

(#61159) Vasinger! válasza radi8tor (#61158) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha előbb olvasom amit írsz akkor emailt küldök. Valóban 10 perc után vették csak fel, de sikerült tisztázni a dolgot. :R

(#61160) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Telefonomra rendeltem tokot, de gyárilag öntés hibásan érkezett, kép.
Az eladó azt írta, hogy törölgessem alkoholos ruhával, de semmi változás.
Ez nem koszos, hanem hibás.
Milyen kártérítésre számíthatok, kérhetek?

(^)(>.<)(^)

(#61161) radi8tor válasza vacs (#61160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom olcsó volt, ilyenkor full refundot célszerű kérni ha csak nem akarod pár ezerért visszaküldeni Kínába. :)

⭐ Stella

(#61162) vacs válasza radi8tor (#61161) üzenetére


vacs
veterán

Kb 700 Ft volt a tok.
És ha csak 50% visszatérítést kérek?
Mert a tok végül is használható, csak van rajta pár esztétikai hiba!

(^)(>.<)(^)

(#61163) radi8tor válasza vacs (#61162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az is járható út szerintem. Írj neki üzenetet, de vigyázz van olyan opció, ami rögtön case-t nyit. Ne ezt válaszd. :)

⭐ Stella

(#61164) Temalord válasza DJ. Ru$y (#61146) üzenetére


Temalord
csendes újonc

[kép]Hello ahogy írtad akkor nem kell ezután semmit vámot fizetnem a postásnak ha kihozza a csomagot hanem már a telefon árában összeadodik az összege és a vám is + kilett fizetve akkor paypalon keresztül?
És akkor összesen $158.53 usd lessz akkor csak? erre + nem kell gondolom rá fizetnem ha postás kihozza adot terméket? A Választ köszönöm előre is mivel nem tudom hogy mükszik ezért jobb ha leírtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#61165) V/ válasza Temalord (#61164) üzenetére


V/
Topikgazda

DJ. Ru$y és én is megírtuk már hogy azzal az összeggel ($1 58.53) mindent kifizetsz. Miért kell többször is megerősíteni ezt az információt?

(#61166) Temalord válasza V/ (#61165) üzenetére


Temalord
csendes újonc

Ne haragudj de én most vásárlok ellőször interneten és nem vagyok jártas benne azért kérdeztem meg hogy bisztosra menjek ne hogy + fizessek még rá.
A válaszod köszönöm előre és ne haragudj ha fárasztottalak a kérdésemel.
Megértésed köszönöm. Essetleg azt nem tudod hogy magyarországon is mükszik a wifi meg a Kártya is hogy hívni tudjak?

[ Szerkesztve ]

(#61167) V/ válasza Temalord (#61166) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez használható nálunk, mert itt is kapható, a wifi is és mobil net is tudja az összes mobil frekit normáltól a 4G-ig. Azt írja hogy kártyafüggetlen, viszont normál SIM kártya való bele.
A legnagyobb gond, hogy nem új, használat látszik rajta -karcos-, az eladó újította fel (Seller refurbished) ami akár kijelző csere is lehet. Alap garanciát nem ad, csak saját költségeden visszaküldést -ez ugyan a Paypal-l kifizeti neked- de nem írja, hogy ezt meddig lehet érvényesíteni.
Röviden: nem javaslom a megvételét, rizikós.
Jó 43k-ért az ár, nálunk az új 16Gb-os 75k körüli, de micro sd-vel bővíthető 128-ig így a 32GB nem annyira fontos talán.

[ Szerkesztve ]

(#61168) Temalord válasza V/ (#61167) üzenetére


Temalord
csendes újonc

Meg ezt néztem még ki.

http://www.ebay.com/itm/HTC-One-M9-32GB-4G-LTE-AT-T-Unlocked-Smartphone-Latest-Model-SRB-/191736545916?var=&hash=item2ca463827c:m:mVF7dr14C73OSk-u52CXvuw

vagy melyik fajtába érdemes Mindenképp htc one m8 vagy m9 szeretnék de Leginkább m9 lenne jobb választás a számomra. vagy tudtok valami jó boltot ahol nem 140.000 Ft kapom meg a készülélek m9-est példányt hanem csak 120.000 Ft vagy 110.000 ft de garranciás legyen ha lehet már. Választ köszönöm ellőre is ha van ilyen lehetőség nem tudom :) :R

[ Szerkesztve ]

(#61169) V/ válasza Temalord (#61168) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy "frissített" Unlocked AT&T GSM Phone, a többi jellemző mint amit előbb írtam, ez meg túlságosan olcsónak tűnik.

A Hozzászólás alatt Kattintható kódok és arcocskák résznél van a Link gomd
Beírva pl Ez a link szöveget kijelölve és erre a Link gombra kattintva, oda beillesztve a linket szebb lesz a szöveg.
Én egyébként találtam újakat is elfogadható áron az eBay-n.

Magyar boltok M9 már 118000 HUF 1 év garival Itt

[ Szerkesztve ]

(#61170) Temalord válasza V/ (#61169) üzenetére


Temalord
csendes újonc

Hol tudsz mutatni egyet? ami téleg elfogadható? tudsz segíteni hogy melyiket válaszam ki közülök ha lehetséges m9 legyen. köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#61171) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Tegnap írtam, hogy refund után megrendeltem az eladótól újra a terméket.
Ezt telefonos alkalmazásból csináltam.
Asztali gépen viszont most unpaid item-ként szerepel.
Telón meg látszik, hogy kifizettem, már "shipped" üzenet is jött.
Ez most hogy?

#?*@&!

(#61172) V/ válasza zeon.hu (#61171) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-n van a fizetésről sor a Purchase historyban és az teljesített, akkor tökmindegy mit látsz az eBay-n. Nem futott át. Majd frissül.

(#61173) zeon.hu válasza V/ (#61172) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ott van.
Kösz!

#?*@&!

(#61174) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek az megengedett,hogy 280 ft-ért hirdetnek egy terméket,de a selectnél bármire kattintot már 1100 ft az ára.. itt egy példa..[link]

(#61175) somnia válasza Remekelek28 (#61174) üzenetére


somnia
őstag

hmmm

universal...red sucker

[ Szerkesztve ]

(#61176) V/ válasza Remekelek28 (#61174) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul látod, a legolcsóbb ár jelenik meg mielőtt még választanál és ez lenne az amiről szó van, ez így működik, természetesen meg van engedve, nem kell összeesküvésre gyanakodni.

(#61177) Remekelek28 válasza V/ (#61176) üzenetére


Remekelek28
őstag

Értem,csak ott már nem navigációs tartót látok a képen. Meg lehetséges,hogy nem is azt kapok.

(#61178) V/ válasza Remekelek28 (#61177) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt látod, hanem ami ki van választva.
Egy hirdetésbe különböző dolgokat tehetsz a választási listára, amiből a vevő választ, a legolcsóbb ár látszódik, de ugye ahhoz hogy vásároljál választanod kell, ha van kép róla akkor automatikusan az jelenik meg és a hozzá tartozó ár.
Amikor kijelölöd akkor a jelölt terméket fogod fizetni és azt fogod megkapni, nincs ennek értelme: Meg lehetséges,hogy nem is azt kapok.

[ Szerkesztve ]

(#61179) Remekelek28 válasza V/ (#61178) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azért az se utolsó,hogy a cimben mi szerepel ;)

(#61180) V/ válasza Remekelek28 (#61179) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem lépj már tovább vagy jelezd az eBay-nek hogy szerinted hibás a valami.
Számomra egyértelmű a hirdetés, tudom hogy mit árul, csak egybe kell olvasni a szöveget:
Universal 360° Car Windscreen Holder Dashboard Mount Stand For Cell Phone GPS, For Iphone 6 Plus 6 5S 5C 5 4S, Red
A kínai angolsággal sincs különösebb gond.

[ Szerkesztve ]

(#61181) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na megjött a csomagom, viszont nincs minden rendben vele.

Ha a tartozékok hiányosak, illetve egy tartozéka nem működik rendesen, akkor kérhető partial refund? Visszaküldeni egyáltalán nem szeretném, a kérdés az, hogy mennyi pénzt szokás ilyenkor visszakérni?

Ha hivatalosan meg kéne venni a hiányzó és a nem működő tartozékot, akkor annak az árát kéne visszakérni?

Illetve a fő kérdés az, hogy ezt PP-n vagy Ebayen kéne kezdeményezni és azon belül hol?

[ Szerkesztve ]

(#61182) havri1 válasza Vasinger! (#61181) üzenetére


havri1
félisten

Partial refundot hivatalosan nem tudsz kérni.
Vagy visszaküldöd és visszakapod az árát, vagy ha nem érkezett meg, refund.

Azt max az eladó ajánlhatja fel - szerintem -. Tévedés jogát fenntartom.

A hiányos dolgot videóval rögzítetted? Kibontást? Ellenkező esetben elég nehéz lesz bizonyítani.

Írj neki üzenetet, és bizakodj:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#61183) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Május 17-én rendeltem meg ezt a kerékpáros mezt: [link]
Az aznap rendelt ebay -es csomagjaim a mai nappal bezárólag mind megérkeztek, csak ez a mez nem, ezért most megnéztem, hátha van tracking number. És van:
RK484659630CN
Eszerint 06.01-én adta föl. Én ezért tudok reklamálni? Eléggé fel**** az agyam.

Szerk.: Most nézzem az e-maileket, 25-én kaptam levelet, hogy a rendelésem feladva. Ebay -en maxium 2 nap, és feladnak mindent, itt meg kellett neki 8 nap? Írta volna meg, hogy sorry my friend, csak 1 hét múlva tudom feldni, rendeld meg mástól :W :W

Szerk2.: Most látom van alis topic, szóval ez itt off.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#61184) V/ válasza anorche1 (#61183) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja Ali, akkor 60 napig jöhet nincs gondod.
Persze bosszantó, de nem tudunk mit tenni.
Ebay-re visszatérve.
Lengyelből rendeltem távirányítót (dupla áron, mint Hong Kongból, a gyors ideérés miatt) a projektoromhoz amit még az EB kezdete előtt szerettem volna eladni, 1 napos feladási időt vállalt, sikerült többszöri ráüzengetés után 1 héttel később feladnia, 1 hét ide az út, összesen 2 hét lesz így, a másik is ideért volna messzebbről ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#61185) anorche1 válasza V/ (#61184) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi :R
Azért reménykedek, hogy a jövőhét végig megérkezik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#61186) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Legutobbi vásárlásom, Máj 31 én lett feladva, ma reggel már a postafiókban volt, Kínából
Ha jól számolom nincs 10 nap.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61187) Vasinger! válasza havri1 (#61182) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, rögzítettem a csomag kibontását, de azt nem teszteltem a videó alatt, hogy működik az a kiegészítő, mert elég apróság, amire nem gondoltam volna soha se. A másik kiegészítő hiányát elismerte és el is küldi utólag, de a másikat ami hibás azt nem szeretné elismerni.

Most megpróbálom meggyőzni hogy küldjön vissza egy minimális összeget amiből tudnék venni utángyártott a termékhez, de azt mondja, hogy nála nem volt baj.... Nos ez szállítás során biztos nem rongálódhatott meg, nekem meg semmi okom nem lenne így elrontani a cuccot. Az, hogy kimaradt egy tartozék meg inkább az Ő figyelmetlenségére utal, mintsem arra, hogy én le akarnám húzni.

Most egyelőre eltűnt, ha holnapig nem ír vissza érdemes lenne az Ebayt is belevonni a dologba, vagy ők csak annyit tudnának, hogy visszaküldjem az egész terméket, más megoldást nem tudnak?

[ Szerkesztve ]

(#61188) havri1 válasza Vasinger! (#61187) üzenetére


havri1
félisten

Ha nem működik valami, az természetesen jogos vitaalap. (Meg természetesen ha hiányos, az is!)
Az jó, ha csináltál videót! Mert hallottam már olyanról, (LEGO pl), hogy a vevő ezt állítja az eladó meg azt, és hát na..nehéz ügy érted.

Ebay/paypal ügy keretein belül gyakorlatilag 3 végkimenetel lehet:

- Eladó javára döntenek, vevő bukja a térítést, csomag marad.
- Vevő javára, eredti állapot visszaállítása (csomag vissza, pénz vissza)
- Megegyezik az eladó és a vevő, ügy indító zárja az ügyet.
- Nem történik semmi, zárul megoldás nélkül az ügy (PayPal- dipsute escalálás nélkül)

Ha írsz neki, és nem milliós tételről van szó, nagy valószínűséggel fel fog ajánlani pár dollárt, bukja a nyereséget, de deficit nélkül kiszáll, esetleg az egészet visszautalja, marad a cucc.

Én a helyedben szépen ezt leírnám ahogy van, üzenetben először:

- Megkaptam a csomagot, de hiányos ez meg az benne, illetve az eszköz hibásan működik, mi a teendő? (Természetesen angolul).

Azért írtam le ezeket, mert ha ügyet indítasz, akkor legyél tisztában a dolgokkal, mert ha nincs elég "perdöntő" bizonyíték a birtokodban, simán rosszul sülhet el. Én Case-t csak a legvégső esetben nyitok, szerencsére nem kellett sokszor.
Kínai eladók nagyon a pozitívra mennek, viszont fenyegetőzni nem szabad, meg kell várni, úgy kell terelni a dolgot, hogy ő ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#61189) CSAVI38


CSAVI38
tag

Sziasztok,

Rendeltem egy okos órát ebay-en kínából. Vám és ÁFA érték alatti. A problémám, hogy a tracking szerint már több, mint 5 napja megérkezett magyarországra és a vámon van. Ilyenkor postának vagy kinek lehet írni? hol lehet érdeklődni? mert sem levelet, sem értesítést nem kaptam, hogy küldjek számlát vagy valamit. Egyáltalán milyen szempont szerint kerül vámra vagy jön át simán a küldemény, ezt lehet tudni? Látják, hogy óra és akkor alapból?

a választ előre is köszönöm

(#61190) havri1 válasza CSAVI38 (#61189) üzenetére


havri1
félisten

Mi a pontos bejegyzés?
Hogyha Vámon vagy valami hasonló, az még nem "gáz". Akkor lesz fizetős, ha adatok bekérése folyamatban (vagy hasonló) lesz. Ekkor a megadott email, telefonon felveszik veled a kapcsolatot úgy tudom. Nekem még nem volt ilyenem szerencsére.
Ha viszont a belföldi feldolgozásra továbbítva, akkor átengedték.

havri

(#61191) CSAVI38 válasza havri1 (#61190) üzenetére


CSAVI38
tag

egyelőre annyit ír, hogy vámon. De 42 dollár volt, tudtommal az az ÁFA érték alatt van.

(#61192) havri1 válasza CSAVI38 (#61191) üzenetére


havri1
félisten

6000Ft a vámhatár, jóreggelt :)

havri

(#61193) V/ válasza CSAVI38 (#61189) üzenetére


V/
Topikgazda

Szempont a törvény: minden, bármilyen értékű nem EU-ból érkező küldeményt a vámhivatal léptet be Magyarországra.
Mostanában csak a vámon a beléptetése a küldeményeknek 6-7 nap és a posta is legalább 2 napig szöszmötölhet vele, időben van, nem kell idegeskedned.
Az Áfamentes határ úgy 22 $-nak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#61194) Vasinger! válasza havri1 (#61188) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad, sokat segítettél!

Visszaküldeni biztos nem akarom az egészet, ebben biztos vagyok. Viszont ha nem lehet partial refundot kierőszakolni Ebayen/PP-n keresztül akkor nem nyitok caset, ha nem utal vissza 1 centet sem, akkor megy neki a negatív feedback és remélem megért neki ennyit pár fontos dolog, mert nem nagy összegről lenne szó, így is jó áron adta el bőven...

Igyekeztem nem fenyegetően írni, csak leírtam a konkrét véleményemet erről és megértem azt is, ha nem utal vissza semmit, de akkor ne lepődjön meg a negatívon.

[ Szerkesztve ]

(#61195) CSAVI38 válasza V/ (#61193) üzenetére


CSAVI38
tag

basszus tényleg 22. Hát ezt benéztem. akkor gondolom most már csak a szerencsén múlik a dolog, hogy lesz e vagy sem.

(#61196) havri1 válasza Vasinger! (#61194) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora tételről van szó?

havri

(#61197) Vasinger! válasza havri1 (#61196) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

53 ezres a tétel, a tartozék pedig 3-4 ezer körül van, ami rossz.

(#61198) havri1 válasza Vasinger! (#61197) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy gondolom, ekkora összegnél igenis kell a reklamáció.
A visszaküldés díját is vissza lehet igényelni, ha esetleg az tart vissza a dologtól.

havri

(#61199) Vasinger! válasza havri1 (#61198) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy a terméket nagyon megszerettem és ritkán lehet elcsípni Ebayen ilyet. Mert maga a fő egység nagyon jó állapotban van. Továbbá elég sok nyűg lenne visszaküldeni, futárszolgálattal, aztán venni egy újat, amit szintén át kéne vennem valahogy stb.

Mindenesetre az jó ötlet, hogy "megfenyegethetem" azzal is, hogy visszaküldöm neki, ha nem fog fizetni.

(#61200) V/


V/
Topikgazda

Csak nekem nem akar az eBay nem bejönni a böngészőben? Pontosabban a belső tartalom nem akar megjelenni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.