Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Surci1 válasza szakalistvan (#57700) üzenetére


Surci1
tag

Az üzenetben arra figyelmeztet amit a termékleirásban is leírt, hogy a digitizer nem ME370TG 3G version. Tehát ez egy figyelemfelhívás neked ha esetleg ilyet akarnál. Gondolom már a sok vaksi vevő rendelt tőle ilyet és azt hitte (me370t)G 3G verzió.

[ Szerkesztve ]

(#57702) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! A make offer funkciót mennyire érdemes használni? Lenne egy laptop kb 170 angol font. Életemben nem használtam csak a buy it now funkciót. Ha ki van téve a make offer az azt jelenti, hogy az eladó hajlandó engedni az árból?

(#57703) szakalistvan válasza Surci1 (#57701) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Igen,végre értelmeztem én is,nem vettem észre az egy betű különbséget.Köszi!

(#57704) V/ válasza kmisi99 (#57702) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, te megadod hogy mennyit adnál érte, ha elfogadja akkor fizetheted, adott esetben van automatikusan elfogadott is, akkor nem kell az eladó válaszára várni és fizetheted.
2 ajánlatot tehetsz egy termékre, ha az elsőt nem fogadná el.
Megvásárolni csak abban az esetben kell, ha elfogadják.
Azért úgy számolj, hogy 10%-nál többet nem igazán szoktak engedni és értelemszerűen, ha te ajánlasz árat, amit elfogad az eladó, akkor illik megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#57705) kmisi99 válasza V/ (#57704) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor a 170 fontos vételárra 155 fontot ráajánlok. Akkor ha az eladó úgy állította be akkor lehet jelezni fogja, hogy na ennyiért meg is veheted?
Ha nem akkor honnan tudhatom, hogy az eladónak az nem megfelelő ár? Lesz majd valami értesítés, hogy az eladó visszautasította az ajánlatom vagy ilyesmi?

(#57706) V/ válasza kmisi99 (#57705) üzenetére


V/
Topikgazda

Lesz majd valami értesítés, hogy az eladó visszautasította az ajánlatom vagy ilyesmi?
Persze jön egy e-mail, hogy 48 órája van reagálni az eladónak, ha elfogadja, akkor arról kapsz egy Gratuláló e-mailt, ha nem akkor egy Sajnálom e-mailt, ez esetben emelhetsz az ajánlatodon.
Megjegyzés: csak a vételárra vonatkozik az ajánlatod, a szállítási költség nincs benne, az marad.

[ Szerkesztve ]

(#57707) kmisi99 válasza V/ (#57706) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm! Akkor megpróbálkozok vele.

(#57708) cof válasza V/ (#57691) üzenetére


cof
veterán

Köszi a választ. Rákattintottam a vásárlás gombra valóban de nem véglegesítettem (Commit to buy). Az utolsó kérdésem lett volna, hogy a kiírt összegen felül terheli-e a kártyámat a ft euró átváltás miatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57709) V/ válasza cof (#57708) üzenetére


V/
Topikgazda

+költség nincs, az árfolyamok tartalmazzák az összes hozzátartozó költséget. Annyi változás lehet, hogy most amikor fizetsz akkor zárolják a pénzt, amit mondjuk kapsz sms-t a vásárlásról, az nem mindig egyezik meg a konkrét levonás összegével. Ez függ hogy milyen a bankod vásárlási elszámolása, a bankkártya típusától és attól, hogy hány nap telik el a kettő közt, az árfolyam mozoghat +/- irányba.
Ja, ha az USA (com) oldalon nézed a kiírt Forint összeget, az nem a kártya árfolyam, egy kicsit hasonlít a VISA összegekre.

[ Szerkesztve ]

(#57710) mateglaj


mateglaj
tag

Na itt a screenshot, remélem így már jó.
A bekarikázott elemre lennék kíváncsi, hogy mit jelez. Bocsi a félreértéseket.

[ Szerkesztve ]

(#57711) V/ válasza mateglaj (#57710) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy addig érvényes a hirdetés, ez nem a te vásárlásodhoz információ.
Te ezt kérdezted: A kérdésem az lenne, hogy a megrendelések oldalán mire vonatkozik az a visszaszámláló?
A megrendelések oldala alatt mi -mert ez lenne az, a My eBay: Purchase history-t értjük, az amit linkeltél egy hirdetési oldal, a figyelési listádból. Neked a mobilról az Orders oszlop lenne a megrendelések oldala.

[ Szerkesztve ]

(#57712) mateglaj


mateglaj
tag

Köszi.

(#57713) RAiN91


RAiN91
őstag

Mennyire kell félnem, ha a vevőmnek 1 értékelése van csak?
Majd valahova EU-ba lesz elküldve a termék (okostelefon 15e Ft értékben). Érdemes rá értékbiztosítást kötni, vagy ajánlva nem szokott gond lenni?

[ Szerkesztve ]

(#57714) somnia válasza RAiN91 (#57713) üzenetére


somnia
őstag

Te hogy kezdted?

(#57715) RAiN91 válasza somnia (#57714) üzenetére


RAiN91
őstag

Kínai 1$-os cuccok vásárlásával :D

(#57716) somnia válasza RAiN91 (#57715) üzenetére


somnia
őstag

...mert majrés voltál....

(#57717) cbmfan válasza RAiN91 (#57715) üzenetére


cbmfan
senior tag

1 dolcsis? az drága. 1 centes, ingyen postás az igazi, ebből lett nekem néhány száz :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57718) somnia válasza cbmfan (#57717) üzenetére


somnia
őstag

...tudsz élni...

(#57719) cbmfan válasza somnia (#57718) üzenetére


cbmfan
senior tag

naná! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57720) Maksifül


Maksifül
senior tag

Az milyen, amikor két terméket vennék valakitől Ebay-en, s abban állapodtunk meg, hogy csak az egyik postaköltségét kell kifizetnem.
Aztán küld PayPal-on egy Money Request-et a fizetendő összeggel, az Ebay-en meg ott figyel a két kifizetetlen termék. Ez normális így?

Aztán kértem, hogy küldje inkább az invoice-ot PayPal-on keresztül, ahogy normális esetben szokott lenni, erre hozzácsapott a fizetendő összeghez még egyszer annyit, mint amennyibe a két termék került, "You were charged an additional fee of £87.50" szöveggel.
Ez mi a rák? Miért kellene kétszer annyit fizetnem a megnyert cuccokért? Vagy csak elírás történt? :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57721) Maksifül válasza Maksifül (#57720) üzenetére


Maksifül
senior tag

*úgy értem, hogy az Ebay-en keresztül küldje. Ezt kértem.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57722) V/ válasza Maksifül (#57720) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudja törölni a postaköltséget, ezért ment a Paypal-s pénzbekérés. Az eBay a jutalékot a vételár és a szállítási költség összegéből számolja.
Hogy miként fogja el könyvelni ezt a szitut azt nem tudom. Fizetve, de mégse.

(#57723) Maksifül válasza V/ (#57722) üzenetére


Maksifül
senior tag

Volt már olyan, hogy egy eladótól több terméket vettem, s mivel együtt küldte, csak az egyszer kellett kifizetnem a postaköltséget. Új invoice-t küldött, amin csak egyszer volt felszámolva a ptkg.
Sőt, olyan is volt, amikor nem arra a címre állította ki a számlát, amire küldetni akartam, s így sokkal több lett volna a postaköltség, de szóltam neki, hogy másik címre kérem, s így sem volt gond, hogy javítsa az invoice-ot, s végül annyit fizettem, amennyit kellett.

De ezt nem értem, hogy mire fel ver rá a megnyert aukciók összegére még egyszer annyit, mint amennyit ténylegesen fizetnem kellene?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57724) optikus


optikus
senior tag

ez a global shipping is milyen fassag, persze az elado reszerol kenyelem vevokent meg jo sok varakozas...

eddig angliabol 3-4 nap alatt ide szokott jonni a csomag, mezei royal mailal, most egy joember global shippingel adta fel. ez az a hirhedt UPBAA-s trackszam ami elsore nem jo semmire, mert sokaig szurke. ha jol ertem ez egy gyujto kontener (Multiple Carriers) ami ha eljut valameddig akkor abbol kiszedik a cuccot aztan valamelyik szallito elkezdi hozni. par nap utan megeled a track es megjelenik egy masik track szam es a DPHDER (ami nalam DPD-t jelenti). persze ezt is ugy kell kinyomozni mert ertelmes infot nem ad, de ha sikerul rajonni hogy ez dpd-s akkor mar az o oldalukon lehet kuzdeni. igy mar odaig eljutottunk hogy angliabol elvittek nemetorszagba, onnan hollandiaba egy dpd gyujtokozpontba aztan most talan elkezdi hozni hozzank, es gyanitom utana lepasszoljak a kir postanak. fajint, vegul is az antarktiszon nem volt meg, de akar lehetne... az biztos hogy igy min dupla szallitasi ido lesz mire ideer (persze a magyar postat is meg tul kell elnie), kaland az elet :O

Buy books not gear.

(#57725) radi8tor válasza optikus (#57724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legközelebb kérdezz rá vásárlás előtt az eladónál, nem-e akarja sima postával küldeni EU-n belül neked.

⭐ Stella

(#57726) optikus válasza radi8tor (#57725) üzenetére


optikus
senior tag

nem utalt ra semmi, kiirasban is csak International Priority Shipping van, arban is annyi volt mint szokott, igy nem gyanitottam hogy most ezzel szivat.
amugy csak azert irtam le hogy ha valaki erre teved vagy rakeres (ahogy en is tettem) akkor leljen nemi infot errol az UPBAA-s trackrol.

Buy books not gear.

(#57727) radi8tor válasza optikus (#57726) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, az érdekes mivel global shipping program-ot ki szokták írni. :U

⭐ Stella

(#57728) havri1 válasza optikus (#57726) üzenetére


havri1
félisten

A szállítás alatt nem volt? Mintha külön szokták feltüntetni, hogy az eladó tagja a Global Shipping Programnak.
Bár most akármelyiket nézem, mindnél az International Shipping mellett van a Global Shipping is..

International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program

[ Szerkesztve ]

havri

(#57729) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

sZIASZTOK!

Paypall küldött egy levelet, kép: [link]

A paypallomon 0 ft van, nem fizetett senki s kaptam egy 15 dolláros számlát , mit csináljak?

[ Módosította: radi8tor ]

The easy day was yesterday!

(#57730) SUPREME7 válasza tomrRRR (#57729) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezt nem a PP küldte hanem az ebay. Eladás utáni jutalékot kell befizetned. Gondolom ezek szerint az érintett időszakban eladtál valami(ke)t

(#57731) tomrRRR válasza SUPREME7 (#57730) üzenetére


tomrRRR
senior tag

szia, igen az ebay küldte, eladtam valamit de nem kaptam pénzt, s írtam az ebaynek s leszarták s számláztak nekem egy csekket, mivan akkor ha nem fizetem be hiszen 0 ft van a paypallomon.

The easy day was yesterday!

(#57732) DJ. Ru$y válasza tomrRRR (#57729) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Automatikusan le fogja vonni a Paypal-odról, ha nincs rajta, akkor a kártyádról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57733) tomrRRR válasza DJ. Ru$y (#57732) üzenetére


tomrRRR
senior tag

És ha a kártyámon sincs pénz akkor?

The easy day was yesterday!

(#57734) V/ válasza tomrRRR (#57731) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a nem fizetett Case-t indítottad volna, akkor nem lenne levonás, az kevés, hogy írsz.
Ha nincs pénzed előjegyzésbe veszik, felfüggesztik a fiókodat amíg nem fizeted ki. Nem egészen értem a hozzáállásod.
Ha nem fizetett a vevő, tőlem sosem vontak le jutalékot, mert végig vittem az ügyet a felhasználási feltételek szerint.
De legközelebb a személyes adataidat satírozd már le a képen.

[ Szerkesztve ]

(#57735) alratar


alratar
addikt

Ugye abból nem lehet gond, hogy nem én veszem át a csomagot?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#57736) Djuice válasza optikus (#57724) üzenetére


Djuice
csendes tag

DPD fogja vinni, az tuti, múltkor sikerült kinyomoznom.

Most viszont egy ARVATO-s csomagot várok az USA-ból, már napok óta
nyomozom hogy ki fogja kihozni, de eddig semmi, már Mo-n van kíváncsi vagyok.

(#57737) Djuice válasza alratar (#57735) üzenetére


Djuice
csendes tag

Nem hinném, nekem is már vette át szülő, szomszéd, eddig még nem
volt gond, a futárnak úgyis érdeke hogy lepasszolja a csomagot.

(#57738) alratar válasza Djuice (#57737) üzenetére


alratar
addikt

Reméljük tényleg nem lesz probléma. :)
Köszönöm szépen

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#57739) laci0530 válasza SUPREME7 (#57686) üzenetére


laci0530
senior tag

Közel 70 rendelés után engem is kezd szívatni a rendszer, két csomagot is rendeltem október 20-án és 21-én, amiket állítólag elküldtek, de ma, december 10-én sincs nyomuk sem.. (azóta volt már, ami 2-3 hét alatt megjött). Az eladók égre-földre esküdöznek, hogy elküldték, de ebből refund lesz. Nem hiszem, hogy a postások nyúlnák le (3 db cree zseblámpa és egy autós telefontartó a két rendelés tartalma egyébként).

[ Szerkesztve ]

(#57740) Aucor válasza Djuice (#57736) üzenetére


Aucor
senior tag

Arvato weboldalán írj a supportnak, küldenek neked egy valódi követhető trackinget. :)

(#57741) optikus válasza Djuice (#57736) üzenetére


optikus
senior tag

Ugy legyen, a kiralyit ruhellem, es errol csak ok tehetnek...

Buy books not gear.

(#57742) Djuice válasza Aucor (#57740) üzenetére


Djuice
csendes tag

Köszi, most hozta ki a futár.(GLS), tracking nem mutatott semmit
a GLS honlapján, mert volt egy LPKEN szám, de ez csak a számlán szerepelt,
a csomagbab.

(#57743) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Eladásnál, 3 napot jelöltem meg a feladásra, de ez az aukció lejártától számít, vagy a pénz megérkezésétől?

(illetve van egy olyan, hogy send invoice, ezt most külön el kell küldenem, nem automatikus neki?)

Köszönöm.

(#57744) V/ válasza RAiN91 (#57743) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában amikor megveszi, lejár az aukció, ha Paypal-el fizet az azonnali és ki van fizetve, ha mégsem rögtön, akkor max 2 napon belül ki kell fizetnie, mert egyébként akkor te indíthatod a nem fizetett case-t, így-is, úgy-is benne vagy a 3 napban.
Alapból a Pay now jelenik meg neki, számla nem megy, ha te nem állítottad automatára, de ehhez előtte el kell készítened a számla fix adatait.
Számlát csak akkor küldjél ha kéri, egyébként felesleges.
Akkor szoktunk még készíteni, ha olyan vásárolná meg akinek alapból a lakhelyére nem vállaltál szállítást, de még is eladod neki és így a szállítási költséget meg tudod adni, de ez a két fél megegyezésén alapul. nekem legutoljára felszámolt valamit a számláért az eBay, azóta nem használom. Nem tudom változott-e azóta.

[ Szerkesztve ]

(#57745) RAiN91 válasza V/ (#57744) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm! : )

(#57746) szlibud


szlibud
tag

Ezzel szerintetek mikor fog történni valami? Ebay-os saját szállítás, máshol nem is látni semmit csak az ő oldalukon :( Eddig még sosem jött semmim ilyennel, de nem tűnik villámsebesnek...

Arrived at Global Shipping Center

Dec-08-15, 03:39 AM, ERLANGER, KY 41025

In Transit-Departed USPS Facility

Dec-07-15, 21:10 PM, CINCINNATI, OH 45234

In Transit-Arrived at Post Office

Dec-07-15, 19:57 PM, CINCINNATI, OH 45234

In Transit-Arrived at USPS Destination Facility

Dec-07-15, 17:03 PM, CINCINNATI, OH 45234

In Transit-Departed USPS Facility

Dec-01-15, 19:34 PM, ORLANDO, FL 32824

In Transit-Departed USPS Facility

Dec-01-15, 16:48 PM, ORLANDO, FL 32824

In Transit-Arrived at USPS Facility

Dec-01-15, 16:47 PM, ORLANDO, FL 32824

In Transit-Arrived at USPS Origin Facility

Nov-30-15, 22:40 PM, BIRMINGHAM, AL 35222

In Transit-Departed Post Office

Nov-30-15, 18:51 PM, SCOTTSBORO, AL 35768

In Transit-Picked Up

Nov-30-15, 13:56 PM, SCOTTSBORO, AL 35768

(#57747) V/ válasza szlibud (#57746) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az Erlamgeri központba ér onnan úgy max 5 nap, de a mi postánk még rátehet valamennyi időt. USA és karácsony előtt, jó még a 10 nap, 12-16 szokott lenni normális esetben is.

(#57748) Hunter2


Hunter2
addikt

Az komoly hogy amikor meg akarom adni az eladott cuccomnál a track szám mellé hogy a carrier a Magyar Posta azt nem lehet kiválasztani?

(#57749) V/ válasza Hunter2 (#57748) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírod, nem választod. Ott van mellette, hogy hozzáadás másik.

[ Szerkesztve ]

(#57750) szlibud válasza V/ (#57747) üzenetére


szlibud
tag

Köszi, de a nyomkövetőn azt nem fogom látni ? Pár óra és már 3 napja ott dekkol a cucc...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.