Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) radi8tor válasza Hunter2 (#57748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Other-t válassz szolgáltatónak, de gyakorlatilag semmi előnyöd nem származik belőle, hogy megadod.

⭐ Stella

(#57752) V/ válasza szlibud (#57750) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen szám ,vagy számok vannak?
Nem ott dekkol, már jön, ők addig tudják követni, de új számot fog kapni és azt az amcsi posta nem látja már.
Pl: a Magyar Posta nem adja át olyan formátumba az ajánlott küldemény számát amit az USPS kér, tőlük sem kapja meg a Magyar Posta. Kölcsönösnek kéne lenni, de a Magyar P k....ök.

(#57753) V/ válasza radi8tor (#57751) üzenetére


V/
Topikgazda

Én simán be tudtam írni. Vita esetén azért látszik hogy elküldtem, igazolom a vele a feladást. De most abba ne menjünk bele, hogy elfogadja az eBay, vagy nem. Van aki azt írta ennek ellenére a vevő javára döntöttek, de nekem más a tapasztalatom.

(#57754) szlibud válasza V/ (#57752) üzenetére


szlibud
tag

Volt egy csupa szám, annál az van h kézbesítve, és ez amit bemásoltam, ez vmi UP meg még 1-2 betű és számok. Gépen ez látszik csak, a mobiloson ez is meg a számos is.
Az egyébként sima nyomkövetőkben is látszott, de az egyértelműen nem fog továbbmenni.

[ Szerkesztve ]

(#57755) V/ válasza szlibud (#57754) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a sima számost a DPD-nél, ne az UPU-st.
De szerintem úton van, pár napon belül megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#57756) szlibud válasza V/ (#57755) üzenetére


szlibud
tag

Visszadobja a DPD, de trackitonline-al kovettem és az ugyanúgy ott kentuckyban mondja 8-án h kézbesített.
Am ez USPS szám, és a másik ami gépen is látszik az Prittney vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#57757) V/ válasza szlibud (#57756) üzenetére


V/
Topikgazda

Pitney, de nyugi megfogod kapni.Ezek nem szoktak elveszni.

(#57758) optikus válasza havri1 (#57728) üzenetére


optikus
senior tag

nincs bizony sehol, ennek ellenere ma kaptam az emaileket a statusz valtozasrol a kovetkezo fejleccel:

"Important information regarding your Global Shipping Programme transaction ...."

mar at is valtozott dpd-re a fuvarceg neve, sot elvben mar itt van az orszagban.

ujra megneztem az eredeti kiirast es a reszleteket, egy betu nincs a global shippingrol.

Postage:
International Priority Shipping to Hungary

Item location:
London, United Kingdom

Posts to:
United Kingdom and many other countries | See details

Delivery:
Estimated within 10-13 working days
help icon for estimated delivery date - opens a layer
Includes international tracking

Buy books not gear.

(#57759) szlibud válasza V/ (#57757) üzenetére


szlibud
tag

De akkor most jön valahol a világban és akkor fogok róla először hallani, mikor felhív valamilyen cégtől egy futár, hogy ott áll a ház előtt én meg nem vagyok otthon, aztán szépen visszaviszik ?

Azért ez elég gáz :F

A PBI szám kitartóan áll Erlanger-ben, az USPS meg ugye kézbesítve ugyanott, harmadik szám nincs :(

Boccs hogy ennyit faggatódzok, Kínából már 100x rendeltem cuccokat, igaz h sokszor lassan jön, de normálisan lehetett/lehet látni mindig hogy hol van.

(#57760) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok!
Május 20.án rendeltem ebay-en egy biciklis telefontartót. Nem jött meg időben, szóltam nekik. Azt mondták küldenek újat... Az se jött meg. Megint azt mondták küldenek újat. Az se érkezett meg. Kértek 2$ hogy tracking numbert tegyenek rá...ez volt olyan három hónapja.
Valahogy vissza tudom igényelni a pénzem vagy már kicsúsztam valamilyen határidőből? Ha vissza lehet akkor mi a módja? Eddig nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#57761) V/ válasza szlibud (#57759) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy Magyar Posta, vagy DPD fogja kivinni. Mindkettő értesít hogy ha nem tudják átadni.
De ha vámeljárás alá esik, akkor is valaki értesíteni fog.
Ez is késés, de írtam USA csomag 12-15 nap szokott lenni általában. Bőven az időben vagy, nem értelek.
Nem kitalálom amit írok, kaptam már GSP-s csomagot Az USÁ-ból, Ausztráliából és Angliából. Azt írtam le, hogy miként működik. Sajnálom, hogy nem hiszed el.
Két szám van, van az UPU és a másik.
Még a múlt évben a Magyar Posta ezeknek a csomagoknak beérkezéskor adott magyar ajánlott ragszámot és úgy kézbesítette, de ezt sehova nem írta be, így nem is tudtál róla. Ez Erlanger után volt.
Mostanában a kínaiak átálltak a "kamu" maláj postára, követhetetlen, 10 napja két csomagom már megérkezett 1 napos Kína-Mo szállítással, ami nyilvánvalóan képtelenség.
Egyébként meg lehet reklamálni a Magyar Postánál, amiért egy egyszerű vonalkódon szereplő ragszámot nem hajlandó átadni az USA postának és emiatt hiába adna ilyen formátumban az USPS, nem hajlandó fogadni sem.

[ Szerkesztve ]

(#57762) V/ válasza szabacsik (#57760) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-n a legtöbb az idő reklamációra, a vásárlás napjától számított 180 nap.

(#57763) szabacsik válasza V/ (#57762) üzenetére


szabacsik
őstag

Rövid számolás után olyan 200. napnál tartok. Szóval akkor felesleges is elindítanom mi?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#57764) havri1 válasza szabacsik (#57763) üzenetére


havri1
félisten

Ha túl vagy a 180 napon, akkor a lehetőség sincs már ott a tranzakciónál ha jól emlékszem.

havri

(#57765) szabacsik válasza havri1 (#57764) üzenetére


szabacsik
őstag

Kiválasztottam azt a tranzakciót és eddig eljutottam. Csak nem tudok felesleges-e mert ha igen akkor hagyom a fenébe. (180 munkanap vagy naptári nap?)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#57766) havri1 válasza szabacsik (#57765) üzenetére


havri1
félisten

Passzolom, 2 ügyet nyitottam eddig PP-n, de nem emlékszem ilyen ablakra.
Én biztosan megpróbálnám, nem is a pénz miatt, hanem mert hülyének akarnak nézni odaát..
180 naptári nap úgy tudom. Ha rosszul tudom, nekem is hazudtak :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#57767) V/ válasza szabacsik (#57765) üzenetére


V/
Topikgazda

Naptári nap. De úgyis válaszol a Paypal hogy Sorry......

(#57768) szabacsik


szabacsik
őstag

Köszi mindenkinek. Megpróbálom. :)

/\____/\

(#57769) szlibud válasza V/ (#57761) üzenetére


szlibud
tag

Teljesen hiszek Neked, és köszönöm a tapasztalataid megosztását és a segítséget. Nem is azon aggódok h nem jön meg a csomag, hanem h így fogalmam sincs mikor kéne valakit megkérni h vegye át helyettem. Postánál nem is baj bemegyek és átveszem, de futároknál nem is lehet átvenni máshogy csak otthon ha jól tudom ami így elég nehéz :(

(#57770) V/ válasza szlibud (#57769) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze előfordulhat, hogy a futár nem talál otthon, de 2x próbálnak kézbesíteni, engem eddig mindig felhívtak vagy előtte, vagy akkor amikor nem talált otthon, régebben meg hagytak értesítést a lépcsőházi ajtón telefonos elérhetőséggel.

(#57771) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Rendeltem egy taviranyitot angliabol kuldtek. Nem a hazimozimhoz valot kuldtek ezert irtam az eladonak. Azt mondta kuld egy masikat. Megjott ez is, erre egy ugyanolyat kuldott ismet. Irtam neki, hogy ertse meg ez nem az en hazimozimhoz valo, hiaba allitja azt, hogy jo.

A vegen azt irta, kuldjem vissza es visszautalja a penzem. Az a kerdes, hogy ilyenkor a postat o allja?
Csak mert hivtam a gls-t es azt mondjak angliaba hetezer valahanyszaz forintert vinnek ki angliaba. Hat az rengeteg.....

Esetleg van tippetek aki olcsobban kivinne?

Üdv.: kóóó!

(#57772) havri1 válasza kóóó (#57771) üzenetére


havri1
félisten

Paypallal fizettél? Ha igen, akkor a PP állja a visszaküldés díjat még idén.

havri

(#57773) kóóó válasza havri1 (#57772) üzenetére


kóóó
aktív tag

Igen, azzal fizettem.
Es azt hogy?

Üdv.: kóóó!

(#57774) DJ. Ru$y válasza kóóó (#57773) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyisd ki a téma összefoglalót és keresd ezt a 2 sort:
"Ha vissza kell küldenünk az eladónak a terméket (és PayPallal fizettünk), lehetőségünk van a visszapostázás díját a PayPalon keresztül visszaigényelni:"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57775) Fernet


Fernet
senior tag

November 28-án rendeltem egy tablet tokot.
Dec. 3-9 közöttre írták a várható érkezést, de még nem jött meg. Karácsony miatt csúszhat? Meddig érdemes várni rá? Kellemetlen, mert tesóm kért meg, ezt (is) szeretné a gyereknek karácsonyra. Remélem nem valamelyik postásnak tetszett meg a csomag...

(#57776) V/ válasza Fernet (#57775) üzenetére


V/
Topikgazda

Estimated between Fri. Dec. 18 and Thu. Jan. 7 most ez olvasható.
De számoljunk már november 30-tól, mert 28-29 hétvége volt, lehet, hogy már az országban van, csak a mi postásaink nem győzik kihordani. Ha tényleg United Kingdom akkor pár nap és viszik.

(#57777) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Nemrég rendeltem egy 2 m-es usb-micro usb kábelt telefonhoz és csak egy 1 m-es kábelt kaptam, ilyenkor mi a teendő? Gondolom ilyenkor ne igazoljak vissza, hogy minden rendben van és megjött, de azon kívül mit kell tennem? Még nem volt ilyen problémám, holott már egy csomó dolgot rendeltem. Az angol tudásom se a legjobb, főleg hogy németes vagyok, ezért is kérném a segítségetek.

(#57778) havri1 válasza Alteran-IT (#57777) üzenetére


havri1
félisten

Az alább linkelt képen, contact seller.
És ezt leírod neki.
Gyanítom részlegesen visszafizet, ha neked is megfelelő.
Google fordító tökéletes, nem kell bonyolítani, lényegretörően, tőmondatokban, csak a lényeget.

[ Szerkesztve ]

havri

(#57779) Alteran-IT válasza havri1 (#57778) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Köszönöm a gyors segítséget!
Leírtam ezt, meg elé, hogy 2 métereset rendeltem, de csak 1-et kaptam. Egyenlőre még nem jött válasz, remélem sikerül valami egyezségre jutni, ha nem, akkor gondolom mehet a mínusz.

(#57780) agroman


agroman
senior tag

nem dolgozik, él valaki véletlenül az UK-ban, aki megtudna vásárolni egy kinti magazint és haza tudná küldeni, természetesen fizettségért? (sajnos nem tudom neten keresztül megrendelni) privátban jelentkezz kérlek

------

(#57781) optikus válasza agroman (#57780) üzenetére


optikus
senior tag

Rendszeresen jaratnad vagy tsak 1 peldany kell?

Buy books not gear.

(#57782) agroman válasza optikus (#57781) üzenetére


agroman
senior tag

1 peladany

------

(#57783) szlibud válasza V/ (#57770) üzenetére


szlibud
tag

Szval bocsi hogy megint ezzel jövök, de nekem ahogy másoknak nézem a PBI-s küldést, még ez státusz hiányzik:

Shipped from US Shipping Center to International Destination

Mert ugye nekem ezt jelzi a mai napig is (ugye ma 12-e van):

Arrived at Global Shipping Center

Dec-08-15, 03:39 AM, ERLANGER, KY 41025

És ok, ha ott lenne a Shipped from... és utána nem látom akkor úton van, de így akkor ?

(#57784) V/ válasza szlibud (#57783) üzenetére


V/
Topikgazda

Onnan már nem fogsz látni Shipped from...-ot. Nem írják tovább. Amit most látsz azt fogod nézni 6 hónapig, utána törlik.

[ Szerkesztve ]

(#57785) optikus válasza agroman (#57782) üzenetére


optikus
senior tag

Akkor nem tok segiteni.

Buy books not gear.

(#57786) RAiN91


RAiN91
őstag

A vevőm nem fizet 3 nap után, írtam neki, írta, hogy a rendszer nem engedi, hogy fizessen, mert amerikai, de Írországban él. Illetve most olvasta a leírást a telefonról, ami nem jó neki...
Most nagyon nem lettem ideges, ha csak simán "relist-re" megyek, akkor nem kell jutalékot fizetnem?

(#57787) prannk


prannk
őstag

Ezekkel mit kezdjek? Véletlen rosszakat vettem meg. Már 2 hete.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#57788) V/ válasza RAiN91 (#57786) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, el kell indítanod a nem fizetett case-t, végig kell menni rajta, hogy a tranzakció nem teljesített legyen, te a nem fizetés miatt állsz el az eladástól és azután törlődik a jutalékod.

[ Szerkesztve ]

(#57789) V/ válasza prannk (#57787) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudod, More actions kapcsolat felvétel az eladóval, Cancel order kérés. A vásárlás után 45 percen belül simán lehet törölni a vásárlást. Gondolom ezen időn belül rájöttél, hogy rosszat vettél?
Azután kérned kell az eladót a vásárlás törlésére. Általában elfogadják. De nem köteles.
Mivel két napon belül fizetni kell, az eladónak indítania kell azt, hogy a vevő nem fizetett, ezért el áll az eladástól, mert különben levonják a jutalékot.
Neked szerencséd van, mert én már az ilyen vevőt lejelentettem volna csalóként az eBaynek, hogy minimum függesszék fel.
Mondjuk az alsón már látszik, hogy annyira azért nem hülye az eladó, 14-éig fizetned kéne.

[ Szerkesztve ]

(#57790) prannk válasza V/ (#57789) üzenetére


prannk
őstag

I didn’t receive my item (1)

Request to change an order (1)

Combined shipping (0)

Payment and checkout (3)

Returns (1)

Shipping (2)

Details about item (1)

Other (0)

Iylenek vannak.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#57791) V/ válasza prannk (#57790) üzenetére


V/
Topikgazda

Other, de amelyikre már indult case ott más van, nem tudom melyiket nézted.

[ Szerkesztve ]

(#57792) fardem válasza prannk (#57790) üzenetére


fardem
aktív tag

ezek a terméklapon vannak, az Ask a question fül alatt. válaszd a other-t és írd le hogy törölje a rendelést.

(#57793) RAiN91 válasza V/ (#57788) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, elindítottam, mennyi idő míg lemegy egy ilyen?

(#57794) V/ válasza RAiN91 (#57793) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 1 hét, 4 nap múlva ha nem fizet, zárhatod a case-t és kb 2 nap hogy értesítenek. a jutalék törlésről.

(#57795) szlibud


szlibud
tag

2015-12-12 15:44:51TZ Erlanger, US Customs Documentation and Labeling -
2015-12-10 02:13:45TZ Erlanger, US Processing at the Global Shipping Center -
2015-12-08 03:39:00TZ ERLANGER, KY, Arrived at the Global Shipping Center

Nos 5 nap alatt ennyi változás bírt történni, ahogy valaki korábban írta a "féreglyukban" :Y

Amúgy 2 hete van úton a csomag, ja és Internationál Priority Shipping volt írva a rendelésnél, szó sem volt semmiféle ebay rendszerről... Elvileg 10-18 között írták az estimated deliveryt, hát erősen kétlem hogy sikerülne. :(

(#57796) somnia válasza szlibud (#57795) üzenetére


somnia
őstag

Lehet, hogy nem való neked az eBayezés?

(#57797) V/ válasza szlibud (#57795) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ne tudom, hogy mit vettél, nem is érdekes, de az utolsó bejegyzés az ottani Vámosokra utal, azt hogy az ottani és a magyar vámos mennyit foglalkozik vele időben, az sajnos kiszámíthatatlan.
(US Customs Documentation and Labeling, tehát most fog kilépni az USA területéről)
Továbbra is azt írom, legyél türelmes ez még meg sem közelíti a kínai 45-65 napos szállítást.

(#57798) DJ. Ru$y válasza V/ (#57797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Főleg, hogy "szezon" van, így a becsült szállítási idők akár másfél, kétszeresére is nőhetnek. szlibud-nak szántam természetesen.

szlibud
Ha azonnal kell valami, akkor vagy nem eBayről rendeljük meg, hanem itthonról, vagy maximum európai eladótól.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57799) Czimby


Czimby
addikt

Ha licitáltam valamire, de még nincs vége az aukciónak visszavonhatom a licitem valahogy?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57800) havri1 válasza Czimby (#57799) üzenetére


havri1
félisten

Nem.

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.