Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) V/ válasza kisninja (#57049) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez normális nyomkövetési szám.
Mivel Kínában a svéd, holland és egyéb komolyabb postáknak van kirendeltsége amelyek biztonságosabbak mint a népi Kína posta, azzal küldik.(Ahova mennek a nemzeti légitársaságok, a reptéren van felvevőhely) Én is kaptam már NL, SE végüket Kínából.
Ezzel az a gond, hogy 2015.10.16-án már ezt olvashatjuk:
16.10.2015 08:33 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
ami azt jelenti, hogy a helyi postára elküldték.
Hívd fel holnap a posta ügyfélszolgálatot és kérdezz rá. (8-17 06-40-46-46-46 külföldi küldemények menüpont)

[ Szerkesztve ]

(#57052) kisninja válasza DJ. Ru$y (#57050) üzenetére


kisninja
őstag

De Kínában ? no es semmi híre a csomagnak. szerintem meg sem kapom, és azért 10k.

ok egyszer megpróbálom a postát

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57053) V/ válasza kisninja (#57052) üzenetére


V/
Topikgazda

http://www.17track.net itt is azt olvashatod, hogy átjött a vámon és ment az útjára.
2015-10-13 20:21 The item is being processed by customs
majd
2015-10-16 08:33 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Nem tudom mikor nézted, de én október 20-án csesztettem volna a postát. Volt már hogy visszaküldték, mert nem vette át senki.

[ Szerkesztve ]

(#57054) kisninja válasza V/ (#57053) üzenetére


kisninja
őstag

Annyi idő eltelt tán vissza is küldték. ha az én csomagom track száma.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57055) V/ válasza kisninja (#57054) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges. hogy még elkapod, hívd a postát holnap.
Viszont így necces lesz reklamálni, mert úgy néz ki az eladó és az eBay szemében, hogy nem vetted át, nem pedig nem érkezett meg. Ilyen esetben az eBay nem szokott a vevőnek kedvezni reklamáció esetén.

[ Szerkesztve ]

(#57056) kisninja válasza V/ (#57055) üzenetére


kisninja
őstag

Hát ez marhajó, se pénz se semmi vagy 10 dolgot rendeltem 8 megjött. Illetve hogy bizonyítja hogy az a szám az enyém ugyanis eddig nem kaptam követési számot csak miután reklamáltam.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57057) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy ausztrál vett két hete valamit, miután megkapta meggondolta magát és visszaküldené. return request nyitva, de miután meglátta, hogy neki kéne fizetni visszapostázást nem hajlandó feladni, csak ha előre fizetem. hétfőig kellene feladnia, ebből vajon mi lesz?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57058) V/ válasza cbmfan (#57057) üzenetére


V/
Topikgazda

Te fizeted a vissza szállítást? A szabályok szerint neki kell visszajuttatni ahhoz, hogy visszakapja a vételárat. Az eBay szabályát küld el neki, illetve az eBaynek jelezd, hogy nem akarja betartani. Ha nem küldi vissza és te nem igazolod hogy megkaptad, nem jár neki semmi.
De Ausztráliából olcsóbb a ide, mint az odaküldés.

[ Szerkesztve ]

(#57059) cbmfan válasza V/ (#57058) üzenetére


cbmfan
senior tag

dehogy fizetem:) majd behajtja ha akarja.

ezzel kezdett az ember:

Here's what the buyer said
Reason
Ordered by mistake

Comments
Hi sorry i thought i got the wrong item. i would like to get a refund and i ll send you back. Thank you. Sorry about the hassle.

igen, persze.

a cucc nincs 10 deka csomagolással, még ajánlottan sem egy horror összeg.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57060) V/ válasza cbmfan (#57059) üzenetére


V/
Topikgazda

Fordítva ül a struccon. o get a refund and i ll send you back. :W

(#57061) majnz válasza agroman (#57023) üzenetére


majnz
tag

Ez nekem akkor is büdös! Miért nem válaszol egyik sem? Ha tudja hogy nem lesz belőle semmi miért nem törli a rendelést és küldi vissza mindenkinek a pénzt sűrű bocsánatkérések közepette? Miért volt már másnap shipped? Miért áldozná be a profilját?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#57062) cbmfan válasza V/ (#57060) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt nem írtam, hogy egy nőről van szó :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57063) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az elmentett kereséseket hogyan tudom visszanézni. Elmentettem egy csomót, de sehol nem találom.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#57064) V/ válasza Predator2 (#57063) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem értem amit írsz. Én amikor belépek, rögtön azzal találom szembe magamat, az van a kezdő oldalon mivel a Following az első menü pont.
.
Ez alatt a szöveg alatt vannak You're Following és a Interests

[ Szerkesztve ]

(#57065) indigo


indigo
aktív tag

Mi lehet a hiba/elő szokott-e ilyen nálatok fordulni?
Vettem egy álcaruhát kínából. Alkudoztam, megtaláltuk a közös árat. Ebay-en keresztül a vételárat megpróbáltam kifizetni. Nem ment, mert nem volt annyi fedezet a kártyán. 2-3perc alatt tettem rá és megint megpróbáltam. Ebay jelzett, hogy nem sikerült. Ellenben a Paypal számlámról levonta és a History-ban benne van az utalt összeg. Gondoltam, kis baki az Ebay részéről és megjelöltem a terméket, mint fizetett áru.
Ma kapok egy értesítőt az Ebay-től, hogy fizessem ki...
Az eladó részéről a folyamat 24-48 órás időtartamú, hogy feladja a csomagot, ebben ő még nem lépett, ma/tegnap telne le a 48 óra.
Mit kezdjek ebben a helyzetben?
Köszi a válaszokat!

(#57066) hzx0 válasza indigo (#57065) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem Vasárnap volt hasonló. Még akkor irtam az eladonak hogy ellenörize pp átment e a pénz. Azota se reagált. A termék azota is a kosaramba van törölni se tudom.

[ Szerkesztve ]

(#57067) indigo válasza hzx0 (#57066) üzenetére


indigo
aktív tag

Most én is megtettem ezt, írtam az eladónak, hogy megkapta-e a pénzt.
A Paypal ellátta egy egyedi azonosítóval az átutalást. Ezt megoszthatom a vevővel, hogy bizonyíthassam az utalást, vagy nem szabad róla másnak tudni (Unique Transaction ID #7CW............)?

Már visszaírt az eladó, hogy nem kapta még meg, később ismét ellenőrzik.
Létezik, hogy 8.-a óta nem kapta meg? Mennyi az időben átfutása a pénznek Paypal utaláskor?

[ Szerkesztve ]

(#57068) V/ válasza indigo (#57067) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár mp. Ráadásul e-mailt is kap róla. A tranzakció azonosító nem titkos.

[ Szerkesztve ]

(#57069) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy kis segítséget kérnék. Megvettem ezt az alkatrészt ingyen postával , de mikor fizetném a cuccot 1fontot hozzá ad az árhoz. Én néztem el valamit vagy le akar húzni.igaz nem arról a kb 450 forintról van szó. M de akkor is... Mielőtt írnék az eladónak itt rákérdezek hátha én néztem be a dolgot.
[link]

Lumia 950XL

(#57070) V/ válasza ZsoltG60 (#57069) üzenetére


V/
Topikgazda

??
A Make Offerrel tudná alkudni is, 3.25-ért akarod megvenni? Lehet, hogy 3-ért is megveheted.
De amikor én fizetni akarom, végig 3.25 az ára.
A kártyád meg van erősítve? Ha nem, az 1 valami akkor csak egy előzetes próba, hogy érvényes-e a kártya, azt nem vonja le ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#57071) mzso


mzso
veterán

Nem nagyon volt még nem-megérkezett csomaggal gondom. Most akkor kell írni amikor a "Estimated delivery"-n belül nem érkezett meg?
Meddig is lehet reklamálni annak a végétől 30 napig? Nov 6 volt az időtartomány vége.

(#57072) ZsoltG60 válasza V/ (#57070) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Az alku megvolt oda is adta 3ért de a fizetésnél mégis hozzá számol 1fontot .Kártya meg van erősítve vetem már több dolgot is és ezt az 1fontot a postázáshoz írja. :F
Ilyennel még nem találkoztam

Lumia 950XL

(#57073) SUPREME7 válasza ZsoltG60 (#57072) üzenetére


SUPREME7
őstag

Valószínűleg meg tud adni külön postaköltséget amikor elfogadja az ajánlatodat, és szimplán meg akar szívatni amiért - már bocs - szarrágóskodtál 0,25 font miatt.

(#57074) V/ válasza ZsoltG60 (#57072) üzenetére


V/
Topikgazda

Én egészen a Paypal fizetésig elmentem, ott szakítottam meg és 3.25 volt végig, semmi postaköltség.
Igaza van supreme7-nek, szemétkedik. Én megkérdezném, hogy ha még most is ingyen postával hirdeti, mi ez a postaköltség. Ráadásul amit ír: Royal Mail International Standard (Small Packets) az drágább, mint a nemzetközi levél, amit neked állított be.
A következmény nem írnám meg neki, ha jelzed az eBaynek -mivel ez a szabályok szerint csalás- akár a teljes árat visszakaphatod és nem kell visszaküldeni sem.
Mindjárt készítek képeket.

[ Szerkesztve ]

(#57075) SUPREME7 válasza V/ (#57074) üzenetére


SUPREME7
őstag

Miért lenne csalás? Kapott egy egyedi ajánlatot amit vagy elfogad vagy nem.

(#57076) V/ válasza SUPREME7 (#57075) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy ingyen postával hirdeti és utána postaköltséget kér. Az alku csak a vételárra vonatkozik, a posta költséget nem érintheti, az nem lehet több vagy kevesebb, mint amit eredetileg leírt. Ha ingyenes akkor bármennyit alkudnak, annak ingyenesnek kell maradnia. Ne kelljen már konkrétan beemelni a vonatkozó részt a policies-bő.l

(#57077) V/ válasza V/ (#57074) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay

Paypal

(#57078) ZsoltG60 válasza V/ (#57077) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Érdekes.. Kösz a megerősítést . Lehet törölni valahogy a vásárlást? vagy fizessem ki és jelezzem az ebay fele a dolgot... 100%os az eladó de akkor se szórakozzon.

Lumia 950XL

(#57079) V/ válasza ZsoltG60 (#57078) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó pofa, enged 0.25-öt rátesz 1-et, így az eredetileg 3.25-st eladja így 3.75-ért.
Kérheted tőle a törlést, a contact seller és cancel order, elméletileg nem köteles elfogadni, de leírva neki, hogy azért állsz el tőle, mert neked a postaköltség miatt nem éri meg és még finoman fogalmaztál, szerintem el tudja fogadni.
Régebben folytattunk itt eszmecserét, hogy ki, milyen okból ad értékelésre negatívot, ez nálam például egyértelműen az lenne.

Mennyire sürgős, ez olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#57080) ZsoltG60 válasza V/ (#57079) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Épp azért néztem EU-n belülről mert viszonylag sürgős lenne (Laptophoz kell töltésvezérlő IC ) írok neki egy üzenetet hogy ha kifizetem neki a 4-et akkor abból adja nekem vissza azt amit nem jogosan számolt el.
Ha erre nem reagál megpróbálom töröltetni.

Lumia 950XL

(#57081) V/ válasza ZsoltG60 (#57080) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt 2 darabot kapsz 1900 Ft-ért. Spanyolból.

(#57082) ZsoltG60 válasza V/ (#57081) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

:R :R Akkor meg is írom neki hogy törölje a vásárlást.. és dugja fel magának... :D

Köszönöm a segítséget.
:R :R

Lumia 950XL

(#57083) mzso válasza V/ (#57053) üzenetére


mzso
veterán

"Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting"

Ha ez azt jelenti, hogy átjutott a vámon akkor én most örülök, mert az útban lévő telefonomnál is erre váltott az állapot.

UI:
Ez a TrackingMore igen jó csomagkövető. Mutatja a feladó és a cél ország követési információit is.

(#57084) DJ. Ru$y válasza mzso (#57083) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ezt látod, elvileg másnap már viszi a postás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57085) V/ válasza mzso (#57083) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ez a "rémisztő" szöveg :O Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
a Célországba megérkezett / Arrived in the destination country után.

[ Szerkesztve ]

(#57086) mzso válasza DJ. Ru$y (#57084) üzenetére


mzso
veterán

Azt kétlem mert nem Bp-i vagyok. :) De már nem sokat kell várni.

(#57085) V/
Nekem csak ilyen volt a svéd tracking-nél: "The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable., HUNGARY,UNDEF"

De már az is átváltott erre: "The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country, HUNGARY,UNDEF"
Úgyhogy mosoly és kacagás.

(#57087) Silent77 válasza mzso (#57086) üzenetére


Silent77
veterán

Az mindegy, nekem mindig itt volt másnap. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#57088) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Üdvözletem! Azt szeretném kérdezni, mi történik ha a posta egyszerűen nem kézbesíti a csomagot, hanem pár nap múlva visszaküldi a feladónak? Most néztem a tracking-át a csomagomnak, mivel már furcsa volt hogy késik. Erre látom, hogy valami "tévirányított" szakszóval illették, miután 5 napig ültek rajta, és már újra vámkezelve van, és utolsó bejegyzés nov. 5.-én hogy "Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett". Most akkor irány Sanghaj, visszaküldték Kínába?

(#57089) cbmfan válasza csucsotke (#57088) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem, szimplán máshova küldték és visszakerült elosztóba. csúszik pár napot de megkapod. hátulján lesz néhány pecsét, hogy hol járt.

nálam is volt hasonló, az megjárta Máltát, majd Bukarestet, végül két hónap után megérkezett.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57090) cbmfan


cbmfan
senior tag

és igen, végre több, mint 9 év után először az én javamra döntöttek! :D kész csoda.

eBay Customer Support has reviewed the case and made a final decision.
We decided not to issue the buyer a refund. You don't need to do anything else for this case.

Decision:
This case has been decided in your favor.

Comments:
We received tracking information from you before or at the time the buyer opened the case that shows the item was delivered to the buyer's address. You don't need to do anything else. Because we decided in your favor, this case, any feedback left, and all detailed seller ratings left, will not affect your seller performance. In addition, any feedback left for this transaction will be removed. Note: It may take up to 24 hours for these updates to reflect in your Seller Dashboard.

ember nem kapta meg cuccát másfél hónap után sem. mellékeltem képet csomagról ragszám matricával, ajánlott papírral, kerestetés indításával. ha jól sejtem csórikám bukta pénzét.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57091) DJ. Ru$y válasza mzso (#57086) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne kételkedj benne, nekem a déli határra meg szokott érkezni másnap. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57092) gyerok


gyerok
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap meglepődve láttam, hogy sinceritytrading már nem szállít MO-ra. Van valakinek valami hasonló megbízható és elfogadható árfekvésü beszerzési forrása mem.kártya / pendrive kategóriában?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57093) randras válasza gyerok (#57092) üzenetére


randras
veterán

Szállít az csak téged tiltott le szerintem. ;]

(#57094) DJ. Ru$y válasza randras (#57093) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majdnem, de mégsem.

gyerok
Ne store-ból nézd, hanem innen. Storeban le van nyomva jól pár európai ország, de simán lehet tőle rendelni, ahogy linkeltem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57095) gyerok válasza DJ. Ru$y (#57094) üzenetére


gyerok
csendes tag

Téééényleg!
Köszönöm az infót.

Ami még ezek után is furcsa, hogy pl a Sandisk pendrive-ok csak store-ból nézve vannak az eladó listájában. Válogatnak, hogy mit küldenek MO-ra és mit nem?? :Y
Sebaj, nem halok bele, ha máshogy fog kinézni az USB kulcsom.

(#57096) csucsotke válasza cbmfan (#57089) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ!(és a jó hírt:)

(#57097) randras válasza DJ. Ru$y (#57094) üzenetére


randras
veterán

Jó, hát nekem az ő linkjével is menne a vásárlás, és FREE van a szállításnál, tehát...

:R

(#57098) DJ. Ru$y válasza randras (#57097) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék:

Valamiért pár cucca sajnos ilyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57099) randras válasza DJ. Ru$y (#57098) üzenetére


randras
veterán

Ja, SanDisk: [link]

(#57100) Robyka


Robyka
aktív tag

Vettem memóriát viszont más márkát kaptam.A contact seller-ben nincsen refund se a paypalnál.
Ilyenkor csak levelezni lehet az eladóval.
Másik eladónál ha rányomok ott meg van hogy contact seller leírod a a gondod aztán refund.
Megírtam neki hogy kérem vissza a lóvét.
Más ötlet ?esetleg hogy mi a f. ért van ez így? :(((

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.