Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) V/ válasza Dolphine (#57199) üzenetére


V/
Topikgazda

A mondat minden utáni felében az előző hszm-ben.
Egyébként a free szállításnál az eladó adhat meg más szállítási lehetőséget -fizetőst azt akkor látod ha rákattintasz a szállítási mód után a See details-re.

[ Szerkesztve ]

(#57202) Dolphine válasza V/ (#57201) üzenetére


Dolphine
addikt

Mikor megjelent a beírt kérdés, addigra a Tied már ott volt! :U

Ez még érdekelne

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57203) V/ válasza Dolphine (#57202) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs jelentősége, a vásárlói védelem miatt visszakapod a teljes vételárat, ha nem érkezne meg. Felesleges ok nélkül nyomkövetést követelni, a drágább dolgokra meg adnak, mert ők sem szeretnek ok nélkül fizetni.

(#57204) Dolphine válasza V/ (#57203) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57205) V/ válasza Dolphine (#57204) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg ennél a hirdetésnél, free és van drágább nyomkövetett és fizetésnél kiválaszthatod, mint pl. ennél:

(#57206) Dolphine válasza V/ (#57205) üzenetére


Dolphine
addikt

Tényleg! :W
Így már minden világos! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57207) Maksifül válasza V/ (#57191) üzenetére


Maksifül
senior tag

Eszem ágában sincs hamis parfümöt árusítani.
Én úgy tudtam, hogy havonta csak az első 20 listázás ingyenes. Vagy a 100 mire vonatkozik? :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57208) V/ válasza Maksifül (#57207) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, a com adata ugrott be, de azt is lecsökkentették 50-re.

(#57209) Maksifül válasza V/ (#57208) üzenetére


Maksifül
senior tag

Tehát akkor a UK oldalon havonta 20 az US oldalon meg 50 ingyenes?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57210) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nektek is server erroros az ebay napok óta random? Valami baja mindig van. Egy kib üzit nem tudok elküldeni gyakran. Nem csak gépen, telón is ilyen mobneten. Olyat is kiírt, hogy olyan sok az átirányítás, hogy feladja a telefon.

(#57211) MPowerPH válasza Kolondrum (#57210) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam rendben van.

Don't Tread On Me

(#57212) Visormail


Visormail
addikt

Hello, itt nem lehet hozzászólást írni egy termékhez, hogy alatta mindenki lássa mint vaterán? Mert látszólag itt is van olyan rész:

Viszont ha itt rányomok az Ask a question gombra, akkor a szokásos kategóriák jönnek fel.

Ezek közül az elsőt választva írtam üzenetet, de azt is csak az eladó kapta meg, a terméknél továbbra is nincsenek kérdések és válaszok.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57213) kapitány07


kapitány07
újonc

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék egy kis segítséget kérni ebay-el kapcsolatban!
Vettem 2 db terméket 13-án ki is fizettem közvetlen vásárlás után majd másnap kaptam egy e-mailt,hogy a terméket törölték mert valószínűleg hozzáfér egy 3. személy az eladó fiókadataihoz!
Kérdezném,hogy ilyenkor mi a teendő?
Van bármi esély arra hogy megkapom a terméket v. visszakapom a kifizetett összeget?

(#57214) lexter00


lexter00
őstag

Lenne egy problémám ahonnan pénteken rendeltem azt az eladót ma törölte az eby de már ki van fizetve a termék,most mit csináljak lehet ilyenkor refundot kérni vagy meg kell várni az 45 munkanapot és ha nem jön meg a termék akkor refundoljak?

(#57215) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mind a ketten kérjetek most refundot.
Nem kell várni vele.

Visormail: nem jelenik meg az üzeneted automatikusan. Az eladó teheti publikussá azt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#57216) V/ válasza Visormail (#57212) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem a Vatera, nem minden kérdés tartozik mindenkire, az lényeg az értékelés az látható.

(#57217) V/ válasza Maksifül (#57209) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsi a késői válaszért, igen van különbség.

(#57218) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Nemrég regisztráltam eBay-en (és PayPal-on), még ismerkedem vele, de már vettem pár dolgot. Egy tablet tok Kínából két hét alatt ideért, kijelzővédő fólia Németországból négy nap alatt, viszont egy mobiltok nem igazán akar ideérni (szintén Kína). Október 14-én rendeltem, igaz még nem csúszott ki a határidőből, mert nov. 4-20 között várható, de kezdek aggódni.

Shipping details-nél az alábbiak láthatók:

Last scanned date N/A
Package location
Shipping status Shipping info received
Shipping carrier Other
Tracking number BLG11183056MY
Delivery message N/A

Tracking number alapján hol lehet utánanézni, hogy merre jár a csomag? Vagy nem érdemes aggódni?

(#57219) somnia válasza Fernet (#57218) üzenetére


somnia
őstag

Itt azt írja, hogy már bejött az országba.

(#57220) mikung válasza Fernet (#57218) üzenetére


mikung
aktív tag

(#57221) Fernet válasza somnia (#57219) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a linket.

Mindenesetre érdekes, ezek szerint 27-e óta az országban van. Mi tarthat ennyi ideig?

(#57220) mikung

Most láttam, hogy közben te is írtál. 1.400 Ft-os telefontokról van szó, nem vámköteles tudtommal. Bár nem tudom pontosan hogyan megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#57222) mikung válasza Fernet (#57221) üzenetére


mikung
aktív tag

Nekem is elkaptak már egy pár száz forintos USB-TTL adaptert a nagy fogás reményében és postán küldtek kis vámárunyilatkozatos papírt meg mindent. :)

Ilyenkor nem kell pánikba esni, elküldöd PDF -ben a PayPal számlát és a kitöltött papírt, majd rá pár napra továbbengedik.

(#57223) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Ha eladtam egy termeket es bejeloltem, hogy feladva, utana erdemes feedback-et irnom a vevorol, vagy elobb varjam meg az o ertekeleset?

(#57224) parkr válasza Kasya (#57223) üzenetére


parkr
őstag

végülis ő már mást nem nagyon tehet, így megadhatod neki. ahogy gondolod.

(#57225) V/ válasza mikung (#57220) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vámon dekkolna, akkor látná a posta, mert ők rendezik. Posta Ügyfélszolgálatnál érdeklődnék.

(#57226) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Bár nem eBayről érkezett termék, de a szállítással kapcsolatos az én kérdésem is!
Napok óta a Tracking Numberre ez az üzenet érkezik:

14.11.2015 14:34
Célországba elküldve (Export)
Hungary

A magyar posta látja, ott ez látszik:
2015.11.15
10:05 NLAMSE(Netherlands (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Ez most mi? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57227) Kasya válasza parkr (#57224) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megadtam neki. Remelem nem fog "reklamalni" :) Kicsit ockodok az ilyen tavoli eladasoktol (meg).

(#57228) V/ válasza Dolphine (#57226) üzenetére


V/
Topikgazda

A holland postán keresztül fog jönni, gondolom NL a szám vége. Mi a probléma?
Ha 14-én indult útba és mondjuk Kínából akkor 12-20 nap.

[ Szerkesztve ]

(#57229) V/ válasza V/ (#57228) üzenetére


V/
Topikgazda

Így nézne ki továbbiakban: (Csak az érkezésig nézd, az enyém vámköteles volt)

[ Szerkesztve ]

(#57230) Dolphine válasza V/ (#57229) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam így néz ki:

Ez nem azt jelenti, hogy már az országban van?

A magyar posta is látja már.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57231) V/ válasza Dolphine (#57230) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nincs, kell az arrived in the country,megérkezett sor.

[ Szerkesztve ]

(#57232) Dolphine válasza V/ (#57231) üzenetére


Dolphine
addikt

Tehát akkor valahol Hollandia és Magyarország között van.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57233) V/ válasza Dolphine (#57232) üzenetére


V/
Topikgazda

igen

(#57234) Dolphine válasza V/ (#57233) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Akkor nem maradt más hátra, mint türelmesen várni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57235) Visormail válasza V/ (#57216) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, de az értékeléshez valami 80 karaktert lehet írni, kb egy mondatot. Az csak arra jó amire mindenki használja, "ú nagyszerű eladó, gyorsan megjött, kösz". A termékről, ha leírnál pár dolgot a többi vevőjelöltnek, arra nem alkalmas.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57236) V/ válasza Visormail (#57235) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a pozitív, semleges, negatív és 80 karakterben a vélemény valamint a *-ok adása mehet.
A termékről véleményt pedig írhatsz az eBay fórumra, annyit amennyit bírsz, az azért van.
Meg nem a gyártóktól vásárolsz, hanem eladóktól.
Ha gondod van az eladóval azt külön üzenőfelületen kell jelezni az eBay-el, de bővebben más vásárló által is látható módon fikázni nem lehet. Nem Vatera ahol a hazugságokat sem engedik megcáfolni normálisan, mivel ott is korlátozott, de sajnos mégis sok a becsmérlő szövegekre fenntartott hely.
Megalakulása óta így működik.

[ Szerkesztve ]

(#57237) #04441088 válasza Visormail (#57235) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az igaz. De ezzel le lehet szűrni, hogy melyik termékekről nagyjából milyen visszajelzések vannak.
Persze így nem teljesen korrekt a dolog. Ha lehetne írni 3-4 mondatot legalább, akkor jobb lenne. Ami szar, arra refundolnak és megkérnek, hogy értékelj pozitívval és máris be van csapva a vevő. :)

[ Szerkesztve ]

(#57238) V/ válasza #04441088 (#57237) üzenetére


V/
Topikgazda

How accurate was the item description? Ezt tudod értékelni. Az hogy az árú ilyen vagy olyan nem igazán befolyásolja azt hogy becsapná a vevőt, eladó, nem gyártó. Ha nem jó cserélheted, visszakapod az árat, ugyanúgy mintha egy üzletben vásárolsz, ott sincs a polcra a vevő véleménye kifüggesztve, ott is segítene pedig a választásban, még sem követeli senki. Akkor a eBaynek miért kellene biztosítani?
De ezzel nem azt mondtam, hogy nem lenne jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#57239) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó múltkor írtam, hogy melegszik a USB3-as express kártya stb. Majdnem 500ft-ot visszaadott. MEg sűrűn elnézést kért. Ehh!

(#57240) #04441088 válasza V/ (#57238) üzenetére


#04441088
törölt tag

Persze, ezzel tisztában vagyok.
Csak pl. ahogy BG-n vannak vélemények, képek, videók, az azért hatalmas segítség azzal szemben, hogy rendelsz valamit eBayen 99,9 %-os eladótól, aztán rohadtul nem olyan, mint amennyinek elképzelted. Visszakapod a pénzt, de volt egy 'felesleges' köröd. Azt szerettem volna kifejezni, hogy nem reális sok eladónál az a 95 % feletti pozitív, mert ha hibáznak vagy direkt szart árulnak akkor is megkérik a vevőket, hogy refund után nyomassák a pozitívot.
Ettől függetlenül imádom az eBayt. 6 refundom volt az elmúlt 1 évben több, mint 90-100 rendelésből. Ez nem sok. 3 csomag elveszett, 1 esetben full nem az jött, aminek kellett volna, másik 2 termék meg nem működött.

(#57241) Visormail válasza #04441088 (#57237) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz ezt a linket eltettem, hiszen ha többet lehetne írni az akkor is az eladónál jelenik meg, amibe alapból még keresni sem lehet.
Nem arról beszéltem, hogy ha gondom van az eladóval, arra van egy csomó lehetőség. Én csak a termékekről való tapasztalatok megosztására gondoltam. Hát a fórum az igen zavaros, ahhoz képest mintha az adott termék alatt lennének ezek, a látszólag erre kialakított részen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57242) V/ válasza #04441088 (#57240) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért a BG-n vásárolt termékeknél is van gond és a vásárlói védelmük, mondjuk úgy, hogy van, de...

(#57243) HollyBoni


HollyBoni
veterán

eBay havi eladási limit pontosan hogy van? Termék feltöltésétől számított 1 hónapig megy, vagy minden hónapban aktív addig amíg nem adtam el a terméket?
Októberben töltöttem fel egy terméket $496.25 áron (ugye a limit $500), de még mindig azt írja ebben a hónapban már csak $3.75 áron rakhatok fel terméket.

(#57244) V/ válasza HollyBoni (#57243) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha belépsz és a My eBay Selling-t választod ott nem látszik a Monthly selling limits aktuális értéke?
Nekem $ 5000 vagy GBP 3500 és 100 db 1 hónapra, addig számolja amíg le nem jár a hirdetés.

[ Szerkesztve ]

(#57245) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Vásárolva lett egy erősítő modul az ebay-en ami nem érkezett meg.November 12. volt a határidő.
Contact seller/I have a question about using my item or I want to send the seller a message. Ezeken a pontokon keresztül először próbáltam felvenni a kapcsolatot nov 13. este, viszont eddig nem érkezett rá válasz. Amúgy azt írtam neki hogy nem kaptam még meg a terméket és hogy mitévők legyünk. Várjunk-e még nov 20-áig

Ezek után mitévő legyek hogy nem is írt vissza ? Várjak 20-áig és aztán case ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#57246) V/ válasza Directors (#57245) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n 30 napod van reklamálni 12-étől, ha ez volt a végső szállítási határidő. Nem tudom honnan várod és milyen szállítással, de adj neki még egy kis időt.
Pl: Most az előbb kaptam értesítést már 2 kínai eladótól, hogy a Párizsi események miatt bevezetett szabályok miatt -ezeket már ugyan elküldték- késhet a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#57247) Directors


Directors
senior tag

Szia!

Kínából érkezik a cumó. :D
Oké, akkor várok a hét végéig.Bár nem értem miért nem írt vissza az eladó.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#57248) V/ válasza Directors (#57247) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénteken írtál, a hétvégén piknik, most olvassa még csak a leveleket. :(

(#57249) HollyBoni válasza V/ (#57244) üzenetére


HollyBoni
veterán

De, $500 és/vagy 10db hirdetés. Te nem emelted meg?

(#57250) V/ válasza HollyBoni (#57249) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emeltem semmit, normál fiókom van. Your projected seller level is: Above Standard ezt írja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.