Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) cbmfan


cbmfan
senior tag

első alkalom 10 év alatt, hogy csomagküldővel kell küldenem valamit külföldre. kínai FedEx-et választotta, képes kifizetni átszámítva 99 dollárt egy 25 dolláros használt HDD-re. két és fél év alatt 423 pozitívnál tart, csak nem szívat meg.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57953) Djuree


Djuree
félisten

hogy tudok leggyorsabban a pénzemhez jutni paypalon ha eladtam vmit ebayen?
-bejelöltem hogy postáztam.
-viszont be akarnám jelölni a nyomkövetési számot, de courier-nél nincs magyar posta. ilyenkor mi van? :F
mit tudok még csinálni ezen kívül hogy megkapjam a pénzem időben?
:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57954) agroman válasza Djuree (#57953) üzenetére


agroman
senior tag

leggyorsabban 21 nap mulva fogod megkapni, nyomkovetes ide vagy oda.
egyebkent betudod irni a TN szamot egyeb kategoriaba.
a vevonek meg emalben elkuldod a konkret url-t ahol nezegetheti.

------

(#57955) radi8tor válasza Djuree (#57953) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokat kell eladni (problémamentesen), akkor hozzájuthatsz rögtön a pénzedhez.
Ameddig ez nincs meg (eBay üzenete ellenére) nem kapod meg előbb a pénzedet még akkor sem ha beírod a tracking ID-t.

⭐ Stella

(#57956) Djuree


Djuree
félisten

értem kösz srácok. és 21 nap múlva megkapom mindenképp, vagy csak akkor ha bejelöli hogy megkapta?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57957) V/ válasza Djuree (#57956) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha problémamentes értékelést ad. Szerinted a refund-ot nem az eladó finanszírozza?

(#57958) radi8tor válasza Djuree (#57956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

21 nap múlva mindenképpen. :K Előtte akkor, ha bejelölte hogy megkapta, és leadta az értékelését.

⭐ Stella

(#57959) Djuree


Djuree
félisten

oké, köszi.
még annyit hogy levélként küldtem két kisebb csomagot usába meg ausztráliába. már lassan egy hónapja, de a ragszám alapján nem írja csak azt hogy célországba elküldve.
ilyenkor mi van vagy hol van? nem küldtem vele vámos papírt. ez baj lehet? nem igazán postáztam még külföldre. kellett volna az is? csak sima ajánlott levélként ment, se értékbiztosítás se semmi. a postán tudnak nekem bővebb infot mondani hol járhatnak a cuccok? :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57960) agroman válasza Djuree (#57959) üzenetére


agroman
senior tag

az van hogy mindketorszagba a hataron megall a nyomkovetes, szoval ki vagy szolgaltatva a vevo joakaratanak..pech.

(illetve talan indithatsz postai kerestetest, hogy megerkezett-e)

[ Szerkesztve ]

------

(#57961) V/ válasza Djuree (#57959) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdezd meg a címzettet. Sajnos sem az USA, sem az Ausztrál nem követi az online felületükön, mivel a magyaroktól nem úgy kapják meg a ragszámot, mint ahogy ők kérik, kérhetsz kerestetést, mert könyvelve van mindkét postán, attól függetlenül, hogy nem látod a keresőkben.
Ha nem sima levél, hanem valami tárgy, árú akkor kell hozzá a vámárúnyilatkozat, ott is van beléptetési vámeljárás. Jobbik esetben mégis elvámolják vagy ha nem, visszaküldik. A rosszabikat meg el tudod képzelni.

(#57962) V/ válasza radi8tor (#57958) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs előtte, a Paypal kivárja a 21 napot. Hiába adtam el ebben az évben 11 dolgot, mindig 21. nap után szabadult fel, pedig semmi okát nem találtam, nem is ezt írják.

[ Szerkesztve ]

(#57963) radi8tor válasza Djuree (#57959) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tájékozódj postán feladás előtt.
USA-ba nincs nyomkövetés pár hónapja csak EMS (gyorspostai) küldemények esetén. Ausztráliába viszont kellene lennie ajánlott feladással. Lehet nem a magyar oldalon kellene nézni, hanem Ausztrál posta oldalán.

⭐ Stella

(#57964) V/ válasza radi8tor (#57963) üzenetére


V/
Topikgazda

USA-ban is van nyomkövetés, még tértivevényesen is feladhatod, az hogy nem látod az on-line keresőben az nem= azzal, hogy nincs nyomkövetés.
Nem is adhatnál fel ajánlottat, ha nem létezne. Nem létező szolgáltatást nem illik árulni a magyar törvények szerint sem.
Ausztráliában már tavaly sem volt látható. A vevőm írt vissza, hogy megjött, amikor 2 hét után is azt láttam, hogy elhagyta az országot, 10. nap már át is vette.

[ Szerkesztve ]

(#57965) marci30


marci30
tag

Hali mindenkinek
Mielott foloslegesen panikolnek. Rendeltem egy tabot free shippingel. Standart service postaval. Megneztem megegyszer azt a linket ma ahol rendelnek. O mar a tovabbiakban nem free shippingel hirdet. Ettol fuggetlenul ha en free shippingel rendeltem tabit. Akkor az freevel jon igaz?

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57966) radi8tor válasza marci30 (#57965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#57967) marci30 válasza radi8tor (#57966) üzenetére


marci30
tag

Rendben. Most már tisztábban látok, még új nekem az Ebay. Köszönöm!

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57968) optikus


optikus
senior tag

parcelforcet (uk-bol), itthon ki hozza ki?

track szerint mar atadta a partnerenek de ennel tobb info nincs.

update: idokozben isteni szikrat leltem es megnezetem az eu-s gls-t es lam naluk van nemetben (hogy ezt miert nem tudjak kiirni maguktol..).

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#57969) optikus válasza marci30 (#57965) üzenetére


optikus
senior tag

csajniz?

Buy books not gear.

(#57970) marci30 válasza Boolash (#50) üzenetére


marci30
tag

hali igen

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57971) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Mi a mostani tapasztalat a DHL tracking-el? Van egy rendelésem németből de a megadott számon nem talál egyik kereső sem csomagot. :F A határidő ma járt le... TN :961408546301

Lumia 950XL

(#57972) c12v


c12v
csendes tag

Nagyon pörög a posta: sincerity-től 9 nap alatt, Ausztráliából 11 nap alatt ideért a csomag ;)

(#57973) V/ válasza ZsoltG60 (#57971) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyi van, ma kezdték küldeni:

(#57974) V/ válasza c12v (#57972) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem nem nagyon, 13:58-tól 18:00-ig a 2,2 km-re (6 perc gépkocsival) lévő postától nem ért ide a csomagom, pedig tegnap még sms-t is küldtek, hogy ma hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#57975) barrique


barrique
tag

Sziasztok!
November 6-án rendelte/fizettem egy 45 dolláros gps-t kínából.
Dec.15 volt a határidő, 17-én jött meg, törött kijelzővel.
Írtam az eladónak, hogy gond van, erre azt írta, hogy bocs, biztos útközben megsérült, és visszautal 10 dollárt...
Válaszoltam, hogy nem használható a termék, nem kártérítést kérek, hanem egy működő eszközt, remélem megérti, hogy másfél hónap várakozás után nem a 10 dodójára van szükségem, hanem arra acuccra amiért fizettem.
Vagy küld egyet 15 napon belül plusz költségek nélkül, vagy full refund.
Ez szombaton volt, na, azóta csönd van.
Szerintetek mit kéne tennem?

(#57976) V/ válasza barrique (#57975) üzenetére


V/
Topikgazda

Inditsd el a case-t a hibás teljesítésre.De úgy nem fog újat küldeni, ha te nem küldöd vissza a rosszat. Milyen garanciát vállalt a termék lapon egyébként?

(#57977) barrique válasza V/ (#57976) üzenetére


barrique
tag

Írtam neki, hogy természetesen visszaküldöm.

(#57978) optikus válasza barrique (#57977) üzenetére


optikus
senior tag

Megnezted mar mennyi a visszakuldes?

Buy books not gear.

(#57979) V/ válasza optikus (#57978) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 500 g a csomagolt súlya általában, Kínába, hogy az átvétel is látható legyen és az értékre is biztosítva legyen: 3260+405+3*385=4820 Ft. (Elsőbbségi+ajánlott, tértivevényes, érték 15000 Ft) (501-1000 g-ig az első tétel 5055 Ft)
Ha december 31-ig feladja, akkor a teljes költséget kifizeti a Paypal, ha rajtuk keresztül lett fizetve

(#57980) Djuree


Djuree
félisten

németo.-ba érdemes futárral küldeni csomagot? ha igen melyikkel?
a postához képest milyen az ára? mert itthon a dpd pl. olcsóbb. :U
1-2kg közötti kis csomag...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57981) V/ válasza Djuree (#57980) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeken az oldalakon tudsz futár ajánlatokat keresni
Fürgefutár
PMP Express
A Posta árai levélküldeményként :
1000g 4540 Ft
1500g 6055 Ft
2000g 7340 Ft
tértivevény+405 Ft
Az +értékbiztosítás megkezdett 5000 Ft-ként 385 Ft.
Van postázási topic is, ha ennél bővebb információ kell.

[ Szerkesztve ]

(#57982) havri1


havri1
félisten

Ilyen sorral még nem találkoztam, mi ez?
Most kérik be az adatokat a vámeljáráshoz?

2015-12-22 22:02
Local mail tracking

2015-12-22 12:37
Order customs cleared and lodged with local delivery agent

Vagy ez:

12/22/2015 12:37 PM HUNGARY The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country

[ Szerkesztve ]

havri

(#57983) V/ válasza havri1 (#57982) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nézd már meg, hátha magyarosabb.

A második ez lenne:
The item has been sorted at the international terminal in the destination country for onward transport in the destination country Átkerült a terminálról a belső, Magyarországi feldolgozásra, ezután ez jönnne:
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

[ Szerkesztve ]

(#57984) radi8tor válasza havri1 (#57982) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, már kész a vámolás. Előkészítették kiszállításhoz.

A másik pedig be lett dobozolva külföldre küldés előtt.

⭐ Stella

(#57985) havri1 válasza radi8tor (#57984) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!
Tehát becsomagolják a kézbesítés előtt? :DDD Lehet felbontották a vámolás során. Vagy nemtom'.
Sanszos, ma nem hozzák ki :/

(#57983) V/ : Az is ugyanezt írja, az összesen meglestem :)

havri

(#57986) V/ válasza havri1 (#57985) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a magyar postás kiírásnál nincs vámolással kapcsolatos dolog akkor nincs dolgod vele.
Pl:

29.11.2015 23:40 Arrival at international place of exchange Hungary HU
29.11.2015 23:44 Into customs Hungary HU

magyar, nincs vám (customs)

29.11.2015 23:40 Import (Megérkezett a célországba)
05.12.2015 08:24 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Dehogy bontották fel. Ha a Belföldi feldolgozásra továbbítva látod akkor viszik.

[ Szerkesztve ]

(#57987) V/


V/
Topikgazda

Egy kis kiegészítés, Magyar Posta 6 km-es távolság a két részleg közt.
2015.12.22 13:59 Sz-i Logisztikai Üzem Küldemény információ: A küldemény továbbítás-, szállítás alatt
2015.12.23 07:32 Sz-i Logisztikai Üzem Küldemény információ: A küldemény kézbesítés alatt
Hétfőn 20:58-kor küldtek SMS-t, hogy 22-én kedden kézbesítik, várjam.
Hozzám 2,2 km 6 perc lenne, ma 23-án még semmi.
És még ők írják:
A Magyar Posta ügyfelei zavartalan kiszolgálása érdekében megerősített kézbesítési kapacitással biztosítja a karácsonyi csomagküldemények ünnepek előtti kézbesítését:
Ha nem lenne megerősítve akkor......

[ Szerkesztve ]

(#57988) radi8tor válasza havri1 (#57985) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy értettem a csomagolást, hogy nem 200 darab külön dobozt pakolnak bele a teherautóba, hanem országonként van egy nagy tárolóba bepakolva.

⭐ Stella

(#57989) marci30


marci30
tag

Sziasztok! Visszamondtam a rendelésemet, és sikerült visszakapnom a teljes árat a kütyüről, 31ezerforint.
Eleinte azt hittem, hogy meg fogom úszni a free shippingel a további fizetést Magyarországon, de nem, mert több mint valószínű hogy rá tesznek még valamit, gondolok itt egy plusz egy 10es áfára,+vám. így számtva már nem ér annyit a dolog, Szerencsére az ünnepeknek, és az eladónak hogy rendes volt, Angolul kommunikáltam el neki a szitut, persze rendesen, és értette a dolgot, utólag meg is köszöntem neki.
Tanulságot levonva, ilyen értékű dolgot, legközelebb mások segítségével, vagy inkább magyaron belül próbálom meg venni. hát emberek, most mákom van, de nagy. Talán idehaza is lesz majd ez a kütyü.
Részemről egyenlőre lezártam az ebayes vásárlást. A segítségeteket köszönöm!

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57990) V/ válasza radi8tor (#57988) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a szöveg már a Magyarországra történt megérkezés után következik.

[ Szerkesztve ]

(#57991) radi8tor válasza V/ (#57990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jahogy célállomás. Jogos. :R

⭐ Stella

(#57992) erikke17


erikke17
őstag

Rendeltem 3 tokot eBay-ről havernak december 3-án. Abból kettő megjött egy nappal azelőtt mikorra írta leghamarabb. Az egyik Dec 17. a másik Dec 18., van itt még egy amit szintén Dec 17.-re írt de még sehol semmi ehhez van TN-is.

Bár akárhová írom be nem sok mindent mutat csak ha a purchase hystory-ban a linkre megyek.

Shipment operation completed

Dec-05-15, 09:16 AM, Mingle,Shenzhen,China

Shipment arrived at facility

Dec-05-15, 09:16 AM, Mingle,Shenzhen,China

Shipment information received

Dec-04-15, 09:08 AM

Mindhárom eladó meg megbízhatónak tűnik jó értékeléssel. Kezdjek félni, hogy a harmadik tok elkallódott? Vagy csak a karácsony végett késik?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#57993) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Egy órát szeretnék rendelni az usa-ból és ezt írják a postaköltség alá:

Import charges:
$18.98 (amount confirmed at checkout)
No additional import charges on delivery

Tehát ha jól értem, akkor kifizetem ezt a plusz 19 dollár vámköltséget és ezen felül már nem lehet itthon költségem?

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#57994) V/ válasza desolator (#57993) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, jól értelmezed.

(#57995) V/ válasza erikke17 (#57992) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem tudd be a karácsonyi forgalomnak. Ha elolvasod ezt a hsz-t (#57987) ahhoz még hozzáteszem, hogy az ismerős csomagos postás hozta ma 1 órakor (tegnap kellett volna kihozni mert elsőbbségi volt), annyira megerősítették őket, hogy a 1 ember van +ba, több nem lehet, mert nincs több autó, de annyi a csomag, hogy marad a két ünnep közire is, ami már itt van, de nem tudják kivinni.

[ Szerkesztve ]

(#57996) desolator válasza V/ (#57994) üzenetére


desolator
senior tag

Értem, köszi. Amúgy mennyire parás az usa-ból egy ilyen viszonylag drágább órát rendelni? Adnak tracking numbert meg mindent? Ez van írva a postázási módra:

International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program

A bolt az megbízható.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#57997) havri1 válasza desolator (#57996) üzenetére


havri1
félisten

Global shipping program keretein belül küldi.
Személyesen nincs tapasztalatom, de olvastam ott már kellemetlen esetről is.
A feladó elküldi nekik, ők meg atcsomagoljak, és úgy továbbítják.
Iphone meg kimaradt közben...
Nyilván egyedi eset, de bennem azért ott a tüske.

havri

(#57998) desolator válasza havri1 (#57997) üzenetére


desolator
senior tag

Ez valóban nem hangzik valami megnyugtatóan :/

Mondjuk az elmúlt hónapban volt 2600 üzletük abból 27 volt negatív, hogy nem jött meg de akkor is soknál azt írták, hogy visszautalták a pénzt.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#57999) havri1 válasza desolator (#57998) üzenetére


havri1
félisten

Az említett esetben is, a mérlegelés alapján kiderült, hogy az út közben tűnt el a tartalom.
Drágább dolgoknál én mindig készítek jó minőségű videót a nyitásról, esetleg még a postán, futár előtt kinyitni. Ebben az esetben tudsz helyszínen jegyzőkönyvet felvetetni egy esetleges probléma esetén.
Egyéb esetben roppant nehéz bizonyítani a vevőnek, hogy hiányos volt a csomag.
Ettől függetlenül, a nyomkövetett és biztosított csomagok rendszerint hiba nélkül megérkeznek.

[ Szerkesztve ]

havri

(#58000) V/ válasza desolator (#57996) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi gond vele, 2 nyomkövetési számod lesz, az egyikkel USA-n belüli Erlangerig -ez a Európába irányuló posta központ-, a másik majd az Európai nyomkövetés. Olyan mintha gy futár céggel küldenék, de persze a postájuk szállít. A vámolás miatt úgy számolj, hogy úgy 14-16 nap amíg ideér, a Magyar Posta vagy a futár cég esetleg rátesz még néhány napot. Az órát nekem a postás futár hozta ki tavaly egy +magyar ragszámmal, nem tudom azóta van-e változás.

havri1
Nem mindig csomagolják át, ha a feladó ad hozzá vámárúnyilatkozatot, ha nincs akkor valahogy le kell vámolni.
Valaki írta, hogy úgy kellett a magyar postás dolgozót rábeszélni, hogy kell a Kínába menő csomaghoz várárúnyilatkozat, máshol is előfordulhat, hogy a dolgozók "jobban " tudják a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.