Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) mepet válasza core2trio (#57848) üzenetére


mepet
addikt

Köszönjük szépen a figyelmeztetést! Engem pl. simán megszívathatott volna ez a dolog, mivel 95%-ban a .com-ot használom, így hozzászoktam, hogy elfogadja a vesszőt és a pontot is.
Nagyon hasznos volt, hogy ezt megosztottad, ne engedd, hogy önjelölt nemzetközi angol nyelvtanprofesszorok elvegyék a kedved az ilyen közérdekű infók megosztásától!

(#57852) V/ válasza Apollo17hu (#57850) üzenetére


V/
Topikgazda

(#57853) V/ válasza core2trio (#57848) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak visszérnék rá: az USA sem fogadja el a tizedesvesszőt, beírhatod, mert átcseréli pontra, tehát tizedesponttal megy el a licit, végeredményben nem fogadja el.
És nem nyelvészkedni kívántam, hanem finoman céloztam arra, hogy ha angol nyelvű netes oldalakat használunk, akkor figyelembe kell venni az angol nyelvi szabályokat, írásmódot. Szerintem nem volt kioktatós a stílus.

[ Szerkesztve ]

(#57854) htc07 válasza V/ (#57853) üzenetére


htc07
addikt

Beírod a vesszőt a 2,5-be, és nem 25 lesz belőle, hanem 2.5

Szerintem ezt elfogadásnak lehet minősíteni, hiába lovagolunk a szavakon. :DDD

(#57855) V/ válasza htc07 (#57854) üzenetére


V/
Topikgazda

Beviteli hiba javítása programrutin lefutása, ami elfogadhatóvá teszi a beírt számot, még nem egyenlő az elfogadással.
Számomra egyértelmű, hogy az angol nyelvű oldalakon . a tizedes, és ezért nem vesszőt írok, nem hiszem el, hogy az általános iskolai földrajz könyvekben az USA, Nagy-Britannia, Ausztrália esetén nincs benne hogy más a nyelv, mások a mértékegységek, máshogy írják a számokat. De ha valaki ilyen könyvből tanult volna attól elnézést kérek, a tankönyv írója a hibás.

(#57856) htc07 válasza V/ (#57855) üzenetére


htc07
addikt

Tehát végső soron a felhasználói inputot úgy kezeli, ahogyan azt a felhasználó elvárja.

Elfogadja. :U

(#57857) marci30


marci30
tag

Hali mindenkinek! Lehet hogy le nyelem azt a két hetet, mire hozzám kerül a csomag az ebayről, töprengek néhány dolgon amit meg kellene venni, egy mozi szemüveg ami a szem elé vetíti ki a videót, és még egy 3d átalakító androidos boxon töprengek, ezek tényleg csak az ebayen vannak fent. Csak ez a póstás dolog Bssza a csőröm.
egy ilyet szeretnék meg venni, nem tudom hogy mennyire használhatóak ezek, pl képes e egy 2 órás film lejátszására e
?
[link]

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57858) V/ válasza marci30 (#57857) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egy két órásra, ha 32Gb sd kártyát teszel bele akkor, mivel 20 db 42 perces sorozatrész 6,2 Gb, 14 óra.
5-ször ennyit tudsz nézni, ami úgy 70 óra.
(RM/RMVB 720 x 576 felbontással számolva).
Hamarabb elfárad szemed, füled. A 900mAH akksival úgy 3-4 óra folyamatos lejátszás szerintem.
Ja és még egy próbálj azért olyat ami 16:9-est is tud.

[ Szerkesztve ]

(#57859) marci30 válasza V/ (#57858) üzenetére


marci30
tag

Értem, köszönöm hogy válaszoltál! Arra volnék még kíváncsi, hogy milyen távolságban játsza le a filmet a szemtől a szemüvegig, Valahogy nem tudom elképzelni a dolgot. Pl én mozi filmeket néznék vele, gondolom mozi hatás szerű lehet. :))

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57860) V/ válasza marci30 (#57859) üzenetére


V/
Topikgazda

Felveszed és közvetlen a szemed előtt van, kitölti a látótered. Itt van egy videó róla.

(#57861) marci30 válasza V/ (#57860) üzenetére


marci30
tag

Nem akarom szétszórni a topicot ezzel, köszönöm az infókat, még egy kicsit nézelődök, ha már rá áldozok, akkor legalább a maximumot hozza ki belőle. Közben mintha találtam volna jobbat is, ő már rá köthető tvre, telefonra, tabletre, stb. Nem kapkodom el a dolgot, még nézelődök, de az irány valami ilyesmi lenne.
Unalmas estéimet el tudnám tölteni legalább.
[link]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57862) internetezoo


internetezoo
senior tag

RC.........MY kódot a posta.hu nyomkövetési oldala látja.
Viszont a postán megadva a kódot az a nyomkövető nem látja.
Tehát 24 nap után se jött meg 1005 Budapestre?

(#57863) DJ. Ru$y válasza internetezoo (#57862) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit mutat a posta.hu-s nyomkövetés? Ha még nincs ilyen sor: "Célországba megérkezett", akkor nincs az országban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57864) proradeon válasza internetezoo (#57862) üzenetére


proradeon
őstag

Én is hasonló problémával küzdök, csak éppen RK...CN tracking kóddal. November 8-án lett feladva, és legutóbb 24-én volt róla bármi információ a 17track.net-en. Azóta semmi. Posta.hu-s nyomonkövetés nem is ismeri ezt a tracking kódot.

Ez alapvetően ráfogható lenne arra, hogy "karácsony előtti időszak van", csak éppen várok egy másik csomagot is, aminek az a története, hogy november 27-én rendeltem USA-ból (még aznap postázva is lett), és még nem kaptam meg. Ugyanattól a cégtől rendelt egy ismerősöm 30-án, és ő már előző hét szerdán megkapta.

Én erősen arra gyanakszom, hogy már mindkét csomag rég a postán ül. Előfordult már olyan, hogy nem hozták ki a csomagomat (hogy szépen fogalmazzak), de akkor szerencsére láttam posta.hu-s nyomonkövetőn, hogy a postán vár az átvételre. Most semmit nem látok, így nem tudok bemenni, hogy ugyan nézzék már meg, hogy beérkezett-e már a csomag. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57865) RAiN91 válasza V/ (#57794) üzenetére


RAiN91
őstag

Zártam a "nem fizetett case"-t.

"You'll receive a final value fee credit and the unpaid item will be recorded on the buyer's account."

Akkor már nincs tennivalóm?

Köszönöm.

(#57866) V/ válasza RAiN91 (#57865) üzenetére


V/
Topikgazda

Már nincs, legkésőbb pár nap múlva az előjegyzett jutalékot törlik. Belépve és az Account settings-t választva majd nézz rá az Account Summary-ra.

(#57867) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha rendeltem egy pár dolláros cuccot, de konkrétan használhatatlan. Kínából van a cucc. Érdemes vele foglalkozni? Visszakaphatom a pénzt, ha visszaküldöm postán?

Üdv!

(#57868) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Adott egy eléggé összetett probléma:

Német eBay-ről vásároltam, de csak Németországba postáz az eladó ezért egy kint dolgozó barátom címére megy a csomag.
Viszont ő holnap reggel hazajön és csak Hétfőn megy vissza, a DHL pedig holnapra írja a kézbesítési dátumot.
Hogy tudom módosítani a kézbesítés dátumát?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57869) pirosvilamos válasza Czimby (#57868) üzenetére


pirosvilamos
tag

Elvileg ott is szoktak értesítőt hagyni, legalábbis az én kinti kontaktom valami ilyesmit mondott.
Esetleg felhívják telefonon.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#57870) Czimby válasza pirosvilamos (#57869) üzenetére


Czimby
addikt

Hát nem hívták telón...

Azt hittem kint is úgy egy mint idehaza, hogy 5-10 perccel előtte idecsörög a futár, de biztos lusta volt a török vagy magyar vendégmunkás :DDD

A nyomkövetés szerint már ma is megpróbálta kézbesíteni és holnap is megpróbálják, persze neten nem lehet módosítani a kézbesítési dátumot...

Azért 2015-ben ez elég vicces, de nincs kedvem nevetni rajta

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57871) pirosvilamos válasza Czimby (#57870) üzenetére


pirosvilamos
tag

Akkor passzolok, pedig nekem is szokott a DHL szállítani, és a kinti emberkém egész nap dolgozik, mégis minden csomagot megkapott eddig.

Pedig a város egyik szélén lakik, a másik szélén meg dolgozik.

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#57872) DJ. Ru$y válasza Czimby (#57870) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

E-mail a DHL-nek, vagy telefonon felhívni a központot. (E-mailben küldik elvileg, hogy melyik depo-t kell hívni.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57873) V/ válasza menledge (#57867) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és a visszaküldés költségét is visszakaphatod, de egyeztess az eladóval, lehet, hogy nem is kell visszaküldened.

(#57874) cbmfan


cbmfan
senior tag

a hónap idiótája díjra esélyes ember megtalált. két nap alatt hat üzenetben könyörög, hogy adjam olcsóbban, végül kialkudott árba beleegyeztem. megvette tegnapelőtt este, azóta se kép, se hang. utoljára vaterán volt ilyen, de heti szinten... ember név alapján egy brit paki, 1333 értékeléssel. invoice ment üzenettel, hogy case-t nyitom 48 órán belül ha nem fizet. csak lesz belőle valami...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57875) menledge válasza V/ (#57873) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi a választ! :R

(#57876) Czimby válasza DJ. Ru$y (#57872) üzenetére


Czimby
addikt

Itt a redelivery választva ad egy telefonszámot, email elérhetőséget nem találok.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57877) marci30


marci30
tag

Hali! Na megrendeltem végül a kütyüt, elvileg jan 5 és jan 20 között ér hozzám, mondjuk azt még nem tudom. Hogy a DHL hozza el vagy a natúr pósta. Majd megírom ha megérkezett e vagy se, Nekem eddig semmi fennakadásom nem volt az ebayel, vagy csak jó emberektől rendelem a cuccokat, de ismertem olyan embert is, aki rendelt és nem kapta meg, és nem történt semmi. De olyan értelemben hogy se pénz se csomag se semmi. Keresni kel a megbízható emberkéket az ebayen és nem lehet gond, én a dolgon 15ezer forintot spóroltam az ide hazai ár mellett. Jó nem?

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57878) V/ válasza marci30 (#57877) üzenetére


V/
Topikgazda

Végül is milyet választottál?

(#57879) marci30 válasza V/ (#57878) üzenetére


marci30
tag

Hali! Azt a fajtát amit pcre tabletre számítógépre telefonra lehet kötni, majd megírom hogy meg jött e vagy se. Csak nem becsomagolt japcsit kapok ajándékba, 'Mondjuk bánom is én csak nő legyen"

[ Szerkesztve ]

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#57880) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az értékelések, hogy vannak, ha ugyanattól az eladótól vesz valaki valamit?
7 nap után kap csak újabb pozitívot (addig egynek számít minden vásárlás)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57881) V/ válasza Ciccuka (#57880) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden vásárlás, termék külön-külön értékelhető 60 napon belül, de nem kötelező, nincs ilyen 7 vagy bármely napos korlátozás, semmi értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57882) Ciccuka válasza V/ (#57881) üzenetére


Ciccuka
veterán

Már hogyne lenne. Ha ugyanattól az eladótól veszel két terméket, akkor csak 1 pozitív értékest kapsz csak (1 héten belül).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57883) V/ válasza Ciccuka (#57882) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha te mint vásárló külön-külön értékeled a vásárolt terméket, akkor szerinted nem ugyanaz a lehetőség adott az eladónak? A lényeg, hogy nem kötelező, ha a kettő helyett 1 értékelést vagy nem is kapsz értékelést azzal sincs gond.
De hol olvastad ezt: csak 1 pozitív értékest kapsz csak (1 héten belül).
Nem azzal kevered, hogy hetente számolják az eladó értékelési pontját?

[ Szerkesztve ]

(#57884) cbmfan válasza V/ (#57883) üzenetére


cbmfan
senior tag

szerintem úgy érti, hogy akárhány dolgot vesz egy héten belül és értékelést ad az csak plusz egynek számít.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#57885) V/ válasza cbmfan (#57884) üzenetére


V/
Topikgazda

Az értékelések, hogy vannak, ha ugyanattól az eladótól vesz valaki valamit?
7 nap után kap csak újabb pozitívot (addig egynek számít minden vásárlás)?

Ezt kérdezte, pozitív értékelést annyit kaphat amennyi eladás, vétele volt.
De a visszajelzési pontszám, a rangszám csak hetente növekszik 1-el.

(#57886) Ciccuka válasza cbmfan (#57884) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen és erre lennék pontosan kíváncsi. Aki tudja pontosan leírhatná.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57887) V/ válasza Ciccuka (#57886) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél pontosabb nincs:
How are Feedback scores calculated? táblázat
De vevőként nincs sok értelme a pontokon osztozni, nincs előnye.

[ Szerkesztve ]

(#57888) V/ válasza V/ (#57887) üzenetére


V/
Topikgazda

De ha 1 héten belül több pozitív értékelést kapsz, akkor is csak 1 ponttal növekszik a rangod vevőként.

(#57889) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy kell-e itthon vámot fizetni az USA-ból érkező, a checkout során import charges-t felszámoló váráslásom után? Több száz adás-vételen vagyok túl, ezeknek legjava Eu-n belül történt, valamint a keleti régióból érkező vásárlásokból csupán egyszer számoltak fel vámot, de ott nem is volt import charges checkoutnál. USA-ból eddig nem, vagy csak olyan értékűt rendeltem, aminél szintén nem volt. Most egy "nagyobb" értékű vásárláson vagyok túl, ahol az import charges 80dollár volt, gondoltam megkérdezem, ilyenkor itthon is újra kell vámot fizetni, vagy a már ott kifizetett adó mentesít az itteni fizetése alól? Természetesen az lenne a logikus és egyértelmű, hogy nem, de Magyarisztánban mindig érik meglepetések az embert.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,
Retro11

[ Szerkesztve ]

(#57890) radi8tor válasza Retro11 (#57889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalóból idéznék:

"Import charges

Vásárlás során találkozhatunk ezzel a tétellel, amit szintén ki kell fizetni a termék vételárával (és postaköltségével) együtt. Ha az eladó részt vesz az ún. eBay Global Shipping Program-ban, akkor nem közvetlenül neked postázza a terméket, hanem valamelyik elosztó központba, ahonnan majd eBay valamelyik alvállalkozója fogja szállítani EU-ba és vámkezelni a termékedet. Ezután EU területén belül kerül ismételt feladásra a rendelt terméked, ami már nem lesz vámkezelve a magyar hatóságok által."

;)

⭐ Stella

(#57891) Retro11 válasza radi8tor (#57890) üzenetére


Retro11
senior tag

Azzal kezdtem, hogy elolvastam az összefoglalót. Abból nem vált világossá számomra, hogy adott esetben ez a szituáció játszik. Nem látom-láttam, ahol jelzi az eladó fentebb említett programban való részvételét. Elnézést kérek az őserdőktől, akiknek területei megtépázásába és sarjainak elpusztításába került az az energia, amire szükség volt a fentebb legépelt karaktereim bevitelére, feldolgozására, továbbítására, majd tárolására. Mivel ezen áldozatok feleslegesek voltak, így esküszöm, holnap egy fa elültetésével próbálom visszaadni azt, amit elvettem meggondolatlanságommal.

Üdv,
Retro11

(#57892) radi8tor válasza Retro11 (#57891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha van javaslatod mivel tehetjük érthetőbbé a téma összefoglalót, akkor nyugodtan mondd el. Nem az a célunk, hogy kioktassuk az embereket, hanem az hogy a gyakran ismétlődő kérdésekre választ adjunk benne.

⭐ Stella

(#57893) Retro11 válasza radi8tor (#57892) üzenetére


Retro11
senior tag

Ahogyan én sem szándékoztam sem szarkasztikus, sem kioktató lenni. Figyelmességem és értelmezési képességeim nem ütötték meg az összefoglalóban leírtak feldolgozásához szükséges szintet, amiért a lentebb látható módon próbáltam elnézést kérni. Remélem senkiben nem marad tüske.

Köszönettel,
Retro11

(#57894) parkr


parkr
őstag

szerintetek már "biztonságos" kínából rendelni? mármint lement már vajon a karácsonyi hullám?

(#57895) dugynok válasza parkr (#57894) üzenetére


dugynok
senior tag

Hááát, nekem ma egy dec.9-es rendelés jött meg Hong Kong-ból normál free shippinggel...

(#57896) parkr válasza dugynok (#57895) üzenetére


parkr
őstag

lehet várok inkább január közepéig, annyira úgy sem sürgős :K

(#57897) V/ válasza parkr (#57894) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínában talán, de a Magyar Vám és Magyar Posta még nyakig benne van.

(#57898) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Vettem egy LG g2-es telefont az ebay-ről, sajnos a wifije hibás. Az eladó mondta, hogy ha visszaküldöm küld újat vagy ha javíttatom kifizeti a javítás díját bizonyos mértékig.
Inkább visszaküldeném. Ahogy itt olvastam, mivel paypalon fizettem, a postázást jóvá tudom iratni. valóban megoldható ez?
Hol és hogyan tudom visszapostázni? Simán a magyar postán feladom? És mennyibe kerül egy ilyen postázás?

Előre is köszönöm

Üdv: Gergő

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#57899) SUPREME7 válasza sgery (#57898) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, Postával nyugodtan, levélként simán küldheted, 2kg-ba belefér. + kérj rá értékbiztosítást, minden 5000Ft után 400Ft körüli összeg, de 9300Ft-ig úgyis a paypal visszafizeti a postaköltséget, szóval belefér. Részletek itt: https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns

[ Szerkesztve ]

(#57900) V/ válasza sgery (#57898) üzenetére


V/
Topikgazda

És mennyibe kerül egy ilyen postázás?
Súly és fogadó ország függő. Legalább az országot....
Javasolt módszer: Magyar Posta, elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes 2 kg-ig. Értéktől függően 10000 Ft-tól ami az előző hsz-ben írva, konkrétan 385 Ft megkezdett 5000 Ft-ként.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.