Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) DJ. Ru$y válasza v-man (#57149) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minél előbb kérd a Cancel-t, akkor törlik.

"Hallo YX.

Ihr Kauf wurde abgebrochen.

Sie brauchen nichts weiter zu tun. Abhängig vom Grund für den Abbruch der Transaktion, haben Sie möglicherweise zusätzliche Rechte gegenüber dem Verkäufer."

Bocs, de DE-n regisztráltam és azóta sem tudom átállítani angolra, így én is Google fordítózok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57152) v-man válasza DJ. Ru$y (#57151) üzenetére


v-man
őstag

Egész biztos, hogy jó ötlet a cancel? Mert ugye ebay-en ki nem fizetettnek látszik a tétel, most ha eltöröltetem vissza fogom kapni a pénzem paypalon?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#57153) DJ. Ru$y válasza v-man (#57152) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem ugyanazt betette unpaid-be is és betette kifizetettként 1-1x, és 1x vonta le, nálad is levonta szerintem, azzal meg is vetted, csak betett egy unpaid item-et előre, de ennek nézz utána, mert lehet nem ugyanúgy bugolt be nálad, ahogy nálam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57154) regos


regos
tag

Üdv
nyertem egy licitet,PP-n ki is fizettem de istenuccse sehol sem látom-találom.
Valami ötlet?
üdv

(#57155) V/ válasza regos (#57154) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont írogatjuk, hogy frissítették a rendszert, de ha nem ír olyanokat hogy Nem áll rendelkezésre jelenleg az információ, akkor a Purchase history-ban ott kell lenni. Lépj ki és be. Remélem a PP-n látszik?

[ Szerkesztve ]

(#57156) regos válasza V/ (#57155) üzenetére


regos
tag

ki-be léptem,sütit töröltem sehol nem látszik.
PP-n sikeres volt a fizetés ,mailt is kaptam.
remélem sikeresnek tekinthető a vásárlásom.
majd előkerül remélem :-)

(#57157) V/ válasza regos (#57156) üzenetére


V/
Topikgazda

A Purchase history-ban az előző vásárlások látszanak? Ha igen, akkor a biztonság kedvéért írj az eladónak, hogy kifizetted, írd meg a PP tranzakció számot, tudjon róla ő is.

(#57158) regos válasza V/ (#57157) üzenetére


regos
tag

előzőek látszanak.
köszönöm válaszod ,irok neki.
üdv

(#57159) Shingen válasza randras (#57134) üzenetére


Shingen
addikt

Az sem olcsóbb, és nem néz ki olyan jól. :)

風林火山

(#57160) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali. Csak erdekelne a dolog, hogy pl. itt azert alacsony az ar, mert magaval a postaval fizetem meg a termeket? Majd mikor nem erkezik meg a cucc 1 honap utan, akkor refundod csak a termek arara kapok, postara nem?! Csak megakadt a szemem rajta, eszemben nem lenne ketes helyrol rendelni.

Don't Tread On Me

(#57161) DJ. Ru$y válasza MPowerPH (#57160) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tipikus csaló szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57162) MPowerPH válasza DJ. Ru$y (#57161) üzenetére


MPowerPH
félisten

De a csalas modszere az az, amit leirtam? Csak erdekelne a dolog.

Don't Tread On Me

(#57163) V/ válasza MPowerPH (#57160) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit kifizetsz azt kapod vissza, tehát a vételár és a szállítás.
De nem mondom hogy csaló, de ilyen hirdetést meglátva és azt hogy Based in China, 4hk1293 has been an eBay member since 29 Oct, 2015 nem vennék tőle semmit.
Kezdő, mert nem tudja, hogy a jutalékot az együttes összeg után kell fizetnie és így tökmindegy hogy 170£ vétel ár +20£ szállítási költség, vagy 20£ vétel ár +170£ szállítási költség.
Ráadásul 21 napig úgysem fér hozzá a pénzhez.
Legfeljebb nem veszi senki komolyan, rosszabb esetben lejelentik a hirdetését az eBay felé és az törölni fogja..

[ Szerkesztve ]

(#57164) Tangerine


Tangerine
senior tag

Vettem az ebayen egy kütyüt, és most úgy néz ki, hogy megdöglött. Elég drága volt (45$), most vissza kéne küldenem Ohio-ba. Szerencsére még a 60 napon belül vagyok.

Van valakinek tippje, hogy hogyan kéne minél olcsóbban elküldeni, de azért ne tűnjön el útközben, meg legyen nyoma (tracking), hogy az eladó ne tudja letagadni, ha odaér?

Kb 15 dkg az egész. Mennyi lehet a díja?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57165) radi8tor válasza Tangerine (#57164) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok lesz. :(
Október 1 óta USA posta (USPS) csak EMS küldemények után garantál nyomkövetést.
Az meg nagyon drága.

⭐ Stella

(#57166) SUPREME7 válasza Tangerine (#57164) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ajánlott levélként 250 grammig nincs 2500Ft a postán. A paypaltől meg úgyis vissza tudod igényelni a postaköltséget x összegig, nézz utána.

Posta díjszabás

paypal

[ Szerkesztve ]

(#57167) Tangerine válasza radi8tor (#57165) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi. :(

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57168) Tangerine válasza SUPREME7 (#57166) üzenetére


Tangerine
senior tag

2500 az nem vészes. Kérdés hogy elég bizonyíték-e az ajánlott levél.

Az EMS költséget nem lehet visszaigényelni a paypaltól?

Na mindegy, próbálom bizonyítani a hibát (videó/kép) és lebeszélni róla, hogy ne akarja, hogy visszaküldjem.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57169) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!
Barátom rendelt Ebay-ről egy kabátot. Ki is fizette de az eladó törölte magát. Ha esetleg nem érkezne meg a kabát a kitűzött időpontba akkor hogyan lehetne a pénzt visszakérni ilyen esetben?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#57170) mustardo


mustardo
csendes tag

Sziasztok. Off leszek, milyen egyéb aukciós oldalak vannak, ahonnan lehet (megbízhatóan) notebookot rendelni? Ali-n nem találtam semmi értelmeset.

(#57171) DJ. Ru$y válasza zoli121 (#57169) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak nem a 6000 Ft-os kabát pár száz forintos áron? Az sosem fog megjönni... (Ha nem, akkor még várjatok azért.) Már most indíthat ügyet eBay-en körülbelül, mert nem fog megjönni, nem ő az első, aki ilyenbe futott...Paypal adja a pénzt vissza ilyen esetben, nem az eladó, szóval, ha kivárjátok az időpontot, akkor is tudsz ügyet nyitni eBay/Paypal kettősön, aztán az eladó nem tud válaszolni, végén eszkalálni kell az ügyet és visszaadják a pénzt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57172) zoli121 válasza DJ. Ru$y (#57171) üzenetére


zoli121
aktív tag

Nem ez 6000Ft volt. Köszönöm a válaszod. Írok egy privátot még neked :R

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#57173) DJ. Ru$y válasza zoli121 (#57172) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a topik témájához tartozik, akkor ne privátban! Köszönöm!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57174) zoli121 válasza DJ. Ru$y (#57173) üzenetére


zoli121
aktív tag

Még annyit akartam kérdezni hogy pontosan hova kell írni? :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#57175) DJ. Ru$y válasza zoli121 (#57174) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Termék mellett jobbra More action, majd "I didn't receive it", leírod, hogy törölték az eladót és szeretnéd vissza a pénzed, de illik megvárni a lejárati időt, mert akár fel is adhatta már.

Kép by V/

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57176) Maksifül válasza V/ (#57135) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Létezik az, hogy ez a "list multiple variations of your item" a UK Ebay-en nem működik, csak a .com-on? Előbbin sehogy sem tudom előcsalogatni, hiába választok bármilzen terméktípust, aminél kellene lennie. :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57177) V/ válasza radi8tor (#57165) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi sem tiltja, hogy a nem EMS-ként add fel a levelet. A Magyar postának akkor is megmarad az összes felelőssége -kézbesítés, kártérítés-, az hogy nem tudod olvasni a nyomkövetési információkat az USA posta oldalán, az nem jelenti hogy nem könyvelik. 2001.09.11-től mindent könyvelnek. Ez az információ egyébként csak a Magyar Posta újabb lehúzós technikája.

[ Szerkesztve ]

(#57178) zoli121 válasza DJ. Ru$y (#57175) üzenetére


zoli121
aktív tag

Rendben köszönöm :R

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#57179) V/ válasza Tangerine (#57168) üzenetére


V/
Topikgazda

9300 Ft-ig térít a Paypal 1-1 alkalommal az éves 12 db-ból, ha 12500 Ft lenne akkor is megkapod a 9300 Ft-ot.

(#57180) V/ válasza Maksifül (#57176) üzenetére


V/
Topikgazda

Az uk-ról emeltem be az infót.. Lehetőleg ne a 1-7 lépéses varázslót használd, amikor fel akarod adni a hirdetést.

[ Szerkesztve ]

(#57181) agroman válasza V/ (#57177) üzenetére


agroman
senior tag

egyet jelent, hogy az ebay nem biztos, hogy a javadra fog itelni, ha nem tudod bizonyitani, hogy atvettek a csomagod.

------

(#57182) V/ válasza agroman (#57181) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vita kedvéért de lehet bizonyítani.
Az hogy a USA posta nem teszi fel honlapjára, számomra nem jelenti azt, hogy más nyomkövető keresők nem fogják látni.
A bangladesi csomagokat követi, a magyarokét meg nem, az azt is jelentheti, hogy a Magyar Posta nem fizeti ki ezt a költséget az amerikaiaknak.
De ajánlott küldemény még mindig személyre szólóan feladható, onnantól pedig könyvelt, a nemzetközi posta egyezményt nem mondta fel az USA, sem Magyarország. Az hogy látom a nyomkövetési információt vagy nem látom, az más kategória.
Ha megnézed a 17track nyomkövetési információit kétféle adatsort látsz és azok nem mindig azonos tartalmúak, mintha 2 adatbázisból dolgoznának.

[ Szerkesztve ]

(#57183) Maksifül válasza V/ (#57180) üzenetére


Maksifül
senior tag

Természetesen a lépésről-lépésre változatot választottam, hogy mindent magam állítok be. Ugyanazt csinálom mindkettő oldalon. A .com-on ott van az opció, a UK meg nincs :(

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57184) agroman válasza V/ (#57182) üzenetére


agroman
senior tag

1 honap utan kersz a postatol egy igazolast.
a posta elkuldi a kerelmet az USPS-nek, aki vagy igazolja vagy nem a kezbesitest.
eddig akar 3 honap is eltelhetett es ha mazlid van akkor villogtathatod a papirodat, hogy de megkapta a vevo. es akkor jon az ebay ahol megint varhatsz rajuk es vagy visszatudja szedni a penzed vagy nem.
es akkor arrol meg nem is mondtam semmit, hogy az ebay elobb ad igazat egy US polgarnak mint a "tavol"-keleti magyarnak.

azert nem egyforma mert mindenki a sajat tevekenysegeit tudja reszletesebben nyilvantartani.
a kulfoldon tortentekrol eldontik mit jelenitenek meg maguk.

[ Szerkesztve ]

------

(#57185) Tangerine válasza V/ (#57179) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi!

Még egy kérdés. Nézegetem a "return policy"-t. Az egyik helyen azt írják, hogy 60 nap onnantól hogy megkaptam: "After receiving the item, contact seller within 60 days".

A másik helyen pedig 30 nap a vásárlástól, ami kb. majdnem le is járt mire ideért. "Returns: All returns accepted within 30 days of purchase."

Szeptember 5-én vettem, és 29-én ért ide.

Melyik az igazi, 30 vagy 60?

erről a konkrét kütyüről lenne szó

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57186) V/ válasza Maksifül (#57183) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az oldal címe, hogy lásd UK: http://cgi5.ebay.co.uk/ws/eBay


Create variations gomb után:

[ Szerkesztve ]

(#57187) radi8tor válasza Tangerine (#57185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne a vásárlás linkjét add meg, hanem a termék linkjét.

⭐ Stella

(#57188) Tangerine válasza radi8tor (#57187) üzenetére


Tangerine
senior tag

Így jó? [link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57189) Maksifül válasza V/ (#57186) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm.
Közben kiderítettem, mi a hiba. Nincs a Health & Beauty-ban ez a fajta listázás lehetővé téve a UK oldalon a Fragrance kategóriában. Jó nagy hülyeség, hiszen egy-egy parfümnek jónéhány féle kiszerelése létezik.

Csetelgettem velük, továbbították az igényt a vezetőség felé.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#57190) V/ válasza Tangerine (#57188) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értelmezd hogy ha az eladó nem ad meg más feltételt, akkor 60 days Money back or item exchange (buyer's choice) You pay return shipping
De adott másikat: Returns: All returns accepted within 30 days of purchase.
Mivel ezek használt termékek, a 30 nap amit figyelembe kell venned.
Persze javítani kellene neki a kiírást a valóságosra.
Nem találtam nála új terméket, lehet hogy arra vonatkozik a 60 nap. Legfeljebb lehet neki írni, hogy az eBay felületen 60 nap van, edig ő csak 30-at vállal, írja át.

(#57191) V/ válasza Maksifül (#57189) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel havi 100 hirdetés feladás ingyenes, nincs nagy jelentősége hogy külön fent van a 2 ml és a 10 ml és 100 ml. Bár jelzem itt az eBay-n háklisak a hamis parfümre. Ha megvádol egy vevő kapásból vissza adják neki a pénzt és leveszik a hirdetést.

(#57192) Tangerine válasza V/ (#57190) üzenetére


Tangerine
senior tag

Akkor lehet, hogy bebuktam. Egy csomóan árulnak ilyet használtan az usában. Nem tudom honnan szerzik.
Na mindegy tegnap este indítottam egy "Request Return"-t. Valamit kell hogy reagáljon.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#57193) V/ válasza Tangerine (#57192) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, mert a nem egyértelmű hirdetés miatt ő a húnyó. Lehet egyformán kiírni.
Csak megjegyzem ha használtat teszek fel eladni, én nem adok meg visszaküldési lehetőséget. Használt, bármikor lehet vele gond.

(#57194) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az ebayes rendelésnél, lehet-e kérni az eladótól valós Tracking Numbert? :F
Az utóbbi pár rendelésem, amihez nem volt semmilyen szám egyszerűen nem érkezett meg, pedig ezzel eddig nem volt gond!
Konkrétan 3 termék van, aminek hatáirideje lejár, de a termék sehol. :F
Kettő eladóval már felvettem a kapcsolatot, javasolták, hogy a végső időpontot még várjam meg, utána meglátjuk a továbbiakat!

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57195) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#57194) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha fizetsz a szállításért és nem free shipping-gel kéred, akkor általában van TN, de ezt célszerű az eladótól vásárlás előtt megkérdezni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57196) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#57195) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezek a termékek mind free shippingesek.
Akkor úgy kérdezem, hogy a freehez lehet kérni pluszban TN-et?
Mi ilyenkor a bevett szokás?
Írni kell az eladónak, hogy akár plusz költséggel, de kell a TN?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57197) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#57196) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van, rá kell kérdezni, hogy fel tudja-e adni úgy, hogy legyen TN, és ez mennyi plusz költséget von maga után. (Ez Banggood 1.25-1.5€ környékén van, csak egy példát írtam, nyilván egy kisebb eladónál ez máshogy alakulhat.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57198) V/ válasza Dolphine (#57196) üzenetére


V/
Topikgazda

Te kéred, neki +jutalék és minden ilyen vásárlónak külön fizetési számlát kell készítenie. Egyáltalán nem bevett szokás.

(#57199) Dolphine válasza DJ. Ru$y (#57197) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
Még egy utolsó kérdés. Ilyenkor hogyan zajlik a TN miatti plusz költség hozzáadása?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57200) Dolphine válasza V/ (#57198) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha nem bevett szokás kérhető, vagy felejtsem el? Keressek inkább olyat eladót, aki nem free shippinges?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.