Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) randras válasza podog (#42199) üzenetére


randras
veterán

Vagyunk itt páran, akik szívesen segítünk. :)

(#42202) V/ válasza raziel01 (#42198) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem . Az USA-ból jövő levélről van szó. Eddig csak USA-án belül működött a Magyar Posta nyomkövetési programja, sem a Magyarországra történő érkezés, sem a kézbesítés nem volt könyvelve
A mi "tracking számunk" RL-el kezdődik és HU a vége

(#42203) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Valakinek van ilyenje? Vagy jobban érdekelne egy ilyen. A lényeges kérdésem az írási-olvasási sebesség lenne, egy C10-es microsd-ről. Vettem két-féle nullforintos kártyaolvasót, gondoltam 2-3mb/s írási-olvasási sebességet csakcsak ki lehet belőlük hozni, de természetesen tévedtem. Írás 500KB max, olvasási meg max 900KB :DDD Kulcstartóra egy 2gb-os kártyával dokumentumok vagy néhány kép cibálására jó lehet, de kb semmi másra :)

(#42204) havri1 válasza SUPREME7 (#42203) üzenetére


havri1
félisten

Az első van nekem, mindjárt teszek be képet, nyugodtan rendeld meg, az eladó is jó

havri

(#42205) tamas1985 válasza V/ (#42202) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen, én is tapasztaltam, hogy ugyan úgy feladott csomagot, amit pár hónapja csak az USA-ban láttam azt most végig lehetett, meg is lepődtem.

(#42206) thomasa válasza tamas1985 (#42205) üzenetére


thomasa
senior tag

Érdekelne a véleményetek:
Megnyertem egy terméket, EU-n belül, amihez free shipping volt írva.
Erre az eladó küld egy üzenetet, mielőtt átutaltam volna az összeget, hogy elírta, és nemzetközi szállítás esetén nem ingyenes.
Ilyenkor mit kell tenni? Kötelező vagyok elfogadni, hogy elrontotta az aukcióját?
Abban a tudatban licitáltam, hogy a posta ár benne van a költségben.

(#42207) domesz válasza thomasa (#42206) üzenetére


domesz
aktív tag

Szerintem csak simán írj neki hogy így nem kell. És az ebaynek is hogy ez történt, így semmilyen következménye nem lesz a dolognak.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#42208) havri1 válasza SUPREME7 (#42203) üzenetére


havri1
félisten

havri

(#42209) tamas1985 válasza thomasa (#42206) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Köteles nem vagy, mondjuk ha nem kér sokat és így is megéri akkor szerintem fogad el.

(#42210) SUPREME7 válasza havri1 (#42208) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm :R Még elmélkedem a kettő között, de valószínűleg ezt fogom megvenni.

(#42211) mexel


mexel
veterán

Sziasztok. Sajnos pár napon belül megint belefutottam egy hibás termékbe. Kb 1 hete kaptam egy hibás terméket, volt Open Case és visszakaptam a pénzem. Most ismét kaptam egy hibás terméket, most előbb írtam az eladó mindkét mailcímére már 4 mailt de nem válaszol pár napja. Nem tudom nyissak-e újból Case-t, mert az összeg nem túl nagy, 2,8$. Az számít az EBAY-nek hogy mennyi Case és Refund van adott idő alatt? Vagy nem foglalkoznak a dologgal? Nem szeretném kidobni a pénzt az ablakon, de ha az ebay felfigyel ilyesmire azt sem szeretném.

(#42212) thomasa válasza tamas1985 (#42209) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi mindenkinek, sajnos túl sok lett volna a postaköltség, amit felajánlott. Cancel lett a vége.

(#42213) havri1 válasza mexel (#42211) üzenetére


havri1
félisten

Hogyne néznék, van itt olyan, akit korlátoztak, figyelmeztettek már emiatt sajnos.

havri

(#42214) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Egy pozitív tapasztalat.
Vettem ettől az eladótól pár apróságot 10 USD körül [link]
Volt benne egy led-es vízcsaptus, ami megérkezéskor villogott, össze-vissza világított. Mint tus viszont egész jó, csökkenti a fogyasztást. Írtam az eladónak, hogy miazvan, még videót is kapott. Naiv vagyok, lazán indítottam, írtam, hogy nem akarok case-t nyitni, de mégis mit szól hozzá. Reméltem, hátha lesz partial refund. Gyorsan írt, hogy ő fasza csávó, úgy érzi ebben az esetben jár a refund, de kér a manager-től engedélyt, ami 2 nap.
Azt hittem időhúzás, de nem. Semmi "küld vissza", meg "nem tehet róla", küldték a pénzt. Persze kuncsorgott a pozitívért meg 5 csillagért, de úgy érzem megérdemelte.

Ilyen is van. :)

(#42215) kekkec válasza randras (#42192) üzenetére


kekkec
aktív tag

Bocs, ha nem voltam egyértelmű.

Hogyan tudok reklamációt indítani, vitát nyitni?

(#42194) raziel01: Kösz, de sajna ezzel nem nagyon jutottam előrébb. :(

(#42216) randras válasza kekkec (#42215) üzenetére


randras
veterán

(#42217) Teko001 válasza randras (#42216) üzenetére


Teko001
őstag

Az a termék elég lol :D

(#42218) matyi19


matyi19
őstag

Ilyenkor mi van, miért hiányzik az "Estimated Delivery:"?

(#42219) raziel01 válasza matyi19 (#42218) üzenetére


raziel01
veterán

Eddig se volt ott.

(#42220) randras válasza Teko001 (#42217) üzenetére


randras
veterán

Összedobott rá a család, sóska lesz egész héten. :O

matyi19: View Order Details

[ Szerkesztve ]

(#42221) matyi19 válasza raziel01 (#42219) üzenetére


matyi19
őstag

Nekem eddig minden termeknél ott volt...

(#42222) kekkec válasza randras (#42216) üzenetére


kekkec
aktív tag

:R
A sima üzeneteket is vizsgálják, ha komolyodik az ügy? Azzal tudom bizonyítani, hogy jeleztem a problémát?
Furcsállom, hogy túl egyszerű volt, még csak képet sem kért.

(#42223) randras válasza kekkec (#42222) üzenetére


randras
veterán

Case-t nyitottál, vagy nem értem a kérdést?

(#42224) kmisi99


kmisi99
addikt

Vettem egy ilyen usb-sata kábelt de nem működik jól. Rákötöm a laptop hdd-t fel is pörög szépen a kábel ledjei világítanak, a windows felismeri és látja is a hdd-t de csak ha már egy mappát is megnyitnék a hdd-n be is fagy azaz nem tudja olvasni rendesen (gépbe rakva hibátlan a hdd). Szerintetek mit kéne? Ha írok az eladónak, hogy rossz tuti visszapostát kér de az meg kb annyiba kerül mint a kábel maga.

(#42225) Degeczi válasza kmisi99 (#42224) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Simán lehet, h tökéletes, csak az USB portod nem bírja... próbáld ki másig gépen / másik porton is

[ Szerkesztve ]

(#42226) kekkec válasza randras (#42223) üzenetére


kekkec
aktív tag

[link]

Kezdőként nem tudom mi számít vitának, és mi szimpla üzenetnek.
Ezért érdeklődnék, de eddig egyes user-ektől csak kioktatást kaptam, és tanácsot alig (tisztelet a kivételnek).

[ Szerkesztve ]

(#42227) kmisi99 válasza Degeczi (#42225) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem bírnia kell, mert ezekből a kábelekből van alapból 1 usb portos megoldás és azok simán meghajtsák a notebook hdd-t de ez a kábel ráadásul 2usb portos azaz dupla annyit áramot képes adni, de azért megnézem, ha más gépbe se jó akkor szerinted mit kéne tenni?.

(#42228) randras válasza kekkec (#42226) üzenetére


randras
veterán

Ja, hát azt nem nagyon figyelik, max annyit hogy ne írj bele elérhetőséget. :(

(#42229) V/ válasza kmisi99 (#42224) üzenetére


V/
Topikgazda

"Vettem egy ilyen usb-sata kábelt"
Milyen ilyen?
Mert ha 2 darab normál usb dugó van rajta, akkor előfordul, hogy ha nagy a hd kapacítása, szükséges mindkettőt bedugni az áramfelvétel miatt. Én legalábbis így jártam vele, meg sem tudtam formázni.

[ Szerkesztve ]

(#42230) kmisi99 válasza V/ (#42229) üzenetére


kmisi99
addikt

Nyílván mindkettőt bedugtam, nem nagy a hdd, 160gb os seagate 2,5' Ilyen átalakító [link]

(#42231) V/ válasza kmisi99 (#42230) üzenetére


V/
Topikgazda

A 160 az már lehet nagy. Ellenőrizni kellene az usb port teljesítménye nincs-e korlátozva, rendszer, eszközök usb vezérlők, usb gyökér hub, tulajdonságok, energiagazdálkodás pipa kivéve, energiaellátás rendelkezésre álló áram mennyi, usb vagy usb2. Az usb2-n menni kellene.
Meg valahol lehet szabályozni %-os értékben az usb port teljesítményét, de az most nem jut az eszembe.
Meg próba egy másik gépen, másik hdd-n

[ Szerkesztve ]

(#42232) kmisi99 válasza V/ (#42231) üzenetére


kmisi99
addikt

500mA/port teljesítményt tudnak. Másnak egy porton meghajtott egy komolyabb hdd-t is itt meg 2 port is van.

[ Szerkesztve ]

(#42233) V/ válasza V/ (#42231) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egy tapasztalat win 8-on nem lett teljes a formázás, win 7-en igen. (NTFS, 80 GB, SATA 1 )

[ Szerkesztve ]

(#42234) kmisi99 válasza kmisi99 (#42232) üzenetére


kmisi99
addikt

Mégis az usb portok voltak a ludasak, asztali pc-n tökéletes volt a kábel. :R

(#42235) Teko001 válasza kmisi99 (#42234) üzenetére


Teko001
őstag

Van egy max érték is, amit összesen tudnak produkálni

[ Szerkesztve ]

(#42236) Peter789 válasza kmisi99 (#42234) üzenetére


Peter789
senior tag

Egyrészt az a 0.5A/port az csak egy elméleti érték, a gyakorlatban találkoztam olyan laptoppal is ami már 3-400mA-t se tudott stabilan, de a legtöbb asztali alaplap meg simán fölé tud menni... Másrészt az eszköz belső kivitelezésén is múlhat: lehet van benne egy rossz forrasztás vagy egy túl vékony vezeték, amin esik némi feszültség, és az egyik géped portja 1-2 tizeddel többet ad amivel már éppen átesik egy problémás küszöbön, a másikkal meg még instabil...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42237) kmisi99 válasza Peter789 (#42236) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak azért hitetlenkedtem mert egy lenovo thinkpadról van szó ami elég komoly minőséget képvisel, de lehet mégis valahol le van szabályozva a windowsban energiatakarékosra, de annyira nem izgat mert eladom a kábelt nem is ilyet akartam venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42238) mexel válasza havri1 (#42213) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ez mit jelent pontosan? Utána nem tudok vásárolni, vagy letiltanak? Miért tehet a vevő arról ha sok sz@rt kap? Akkor inkább ne reklamáljak és nyeljem le a pár dolcsit?

(#42239) TaaT válasza mexel (#42238) üzenetére


TaaT
veterán

Volt akit letiltottak, másoknak felfüggesztették a vásárlóvédelmét egy bizonyos ideig.

Én mindig a nagyobb értékű rendelésekre tartogatom a vásárlóvédelmet. A pár dolcsis cuccok vagy megjönnek vagy nem, persze az előbbi eset van túlnyomó többségben. :)

Főleg ha összeszámolja az ember hogy mennyit spórolt azzal hogy kintről vette a cuccokat free shippinggel, és mennyibe fájna ha itthonról kéne megvenni rendes postával.

Give them hell Ukraine!

(#42240) mexel válasza TaaT (#42239) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, lehet hogy így teszek. Mi számít case-nek? Ha az ebay oldalán írok egy levelet a vevőnek már az is az?

(#42241) TaaT válasza mexel (#42240) üzenetére


TaaT
veterán

Az biztos hogy a contact seller - other-el nem nyitsz case-t, de más opcióval már lehet igen. [link]

Give them hell Ukraine!

(#42242) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ma tracking szerint:

:DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42243) raziel01 válasza jjeahh (#42242) üzenetére


raziel01
veterán

Noname-ebb képfeltöltőt nem találtál? :D
Nem jön be a kép.

TaaT: Nem csak a case nyitást nézik.
Azt nézik, hogy refund-ot kapsz-e.

[ Szerkesztve ]

(#42244) raziel01 válasza TaaT (#42241) üzenetére


raziel01
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#42245) jjeahh válasza raziel01 (#42243) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocsi, pedig nálam ok :D

így jó?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42246) raziel01 válasza jjeahh (#42245) üzenetére


raziel01
veterán

Így jó.

(#42247) thomasa válasza jjeahh (#42245) üzenetére


thomasa
senior tag

Transit Planet? bolygóközivel szállít? :D

(#42248) jjeahh válasza thomasa (#42247) üzenetére


jjeahh
nagyúr

éés továbblépett a csomagom :D : Your RAxxxxxxxxxDE was eaten by cockroaches at the postal office.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42249) LÁZ


LÁZ
addikt

régi motoros vagyok ebay-en, de most van egy olyan szitu, amire nem tudok mit lépni

adott egy értetlen német ebayes, akitől vettem egy cipőt, persze paypal-t hirből sem ismeri, vagy nem akarja, mind1 is, irogatok neki folyamatosan, hogy akkor igy-úgy elutalnám, erre unpaid item case, válaszolni nem válaszol, a case lejárt, ergo ez bekerülhet a bizonyitványomba.

a kérdésem az, hogy ez elég a fiókom felfüggesztéséhez, vagy a sokadik ilyen kell hozzá?

ps. természetesen fizetnék, de qrvára nem válaszol semmire ebay-en keresztül :W

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#42250) kaliber válasza LÁZ (#42249) üzenetére


kaliber
aktív tag

Több kell hozzá és kicsi időközzel.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.