Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) albinolynx válasza albinolynx (#41426) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre valaki, vagy pontos szöveg fordítás?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#41452) raziel01


raziel01
veterán

Normális, hogy a múlt hét csütörtökön kapott refund még nem ért a bankkartyamra?
Paypal-on latszik a refund.

(#41453) radi8tor válasza raziel01 (#41452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Kérdezz rá PayPal-nál.

⭐ Stella

(#41454) V/ válasza peter889 (#41445) üzenetére


V/
Topikgazda

A Téma összefoglaló tartalmazza azokat a linkeket ahol le van írva, hogy mit kell beküldeni ha kereskedelmi forgalomban (fizettél az árúért) vagy ajándékként (nem adtál ellenszolgáltatást, pénzt, stb. érte) érkezik a küldemény.

(#41455) V/ válasza raziel01 (#41452) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodnál érdeklődj, ha a refunddal kapcsolatosan - összeget látsz aPayPal-n, illetve ilyesmi sorrend kell hogy legyen:
Refund From
Currency Conversion (debit) From U.S. Dollar (mivel angol fontban jött a visszatérítés)
Currency Conversion (credit) To Hungarian Forint
Transfer To és ebben a sorban Credit Card van a következő oszlopban.

(#41456) V/ válasza albinolynx (#41451) üzenetére


V/
Topikgazda

"Legálisan vásárolható, tartható és használható légpuskára kerül majd."
Nálunk igen, de az USA Vámhivatal nem biztos, hogy kiengedi, ezért írják, hogy pontosíts az USA hatóság oldalán, hogy Magyarország nincs-e a katonai cuccok kiviteli tilalmi listán. Szerintem, ha felhívod az USA nagykövetséget, útba fognak igazítani.

[ Szerkesztve ]

(#41457) albinolynx válasza V/ (#41456) üzenetére


albinolynx
őstag

Mi köze az usa-nak egy hong-kong-ból érkező céltávcsőhöz?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#41458) V/ válasza albinolynx (#41457) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó ember hol írtad hogy HongKong-i? Mert a szöveg első olvasatra amerikai angolnak tűnik.
"Mi köze az usa-nak egy hong-kong-ból érkező céltávcsőhöz?" Nemzetközi egyezményt írtak alá a fegyver jellegű szállításokról, a fegyvercsempészés megelőzése érdekében és HongKong ráadásul ügye különleges státuszú, (Kína, de mégsem kínai,- és nem szoktak az USA-val nagyon packázni) a fegyver alatt a tartozékok is bele tartoznak, de jut eszembe mi is aláírtuk azt az egyezményt előfordulhat hogy a vámosokon kívül más is érdeklődni fog a küldemény megérkezése után.

(#41459) V/ válasza peter889 (#41448) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra azért figyelj, hogy az értéke átszámítva 6000 Ft-nál több ne legyen!

Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pontja értelmében e jogcím alkalmazása esetén a termékimport 22 EUR összegig mentes az adó alól. Az említett összeg az ÁFA törvény 256. § (1) bekezdése szerint, a Magyar Köztársaság Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19 HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent. Tehát csak 6000 Ft-ig ÁFA mentes!
A 22 euro felett pedig ebben az évben (mostani info) az euró-átváltási árfolyam [296,07 HUF/EUR] alapján számítják az értékhatárokat.

[ Szerkesztve ]

(#41460) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 5-én rendeltem egy számológépet, de még nem került feladásra. Ma reggelt kaptam egy e-mailt:

Dear crvsh3r,

Thanks for your order of on 2014-03-05 from our eBay store.

We feel so sorry to bother you here. You may find your order on eBay still waiting for dispatch. We get a notice from our storehouse that we temporarily run out of stock of this item at the moment. We have been making every attempt to maintain stock of every item we offer on eBay, but on rare occasion that we meet the inventory management problem. We did not remove the item link on eBay, because to remove the item link would empty our sales records and lower our sales rank. We greatly appreciate your understanding on this matter.
We have arranged the order with the factory. Because of National New Year Holiday, they need about a week to produce it out. We will arrange dispatch of your order within next 7 business days if the new cargo arrives, otherwise we will refund you for the order.

Your attention to this notification would be highly appreciated.

Please don't hesitate to contact us if any question.

Thanks and Best regards,

buyincoins_au

eBay Customer service

A pofátlanság a dologban, hogy továbbra is készleten lévőnek van feltüntetve. Szerintetek mit tegyek? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#41461) Degeczi válasza Crvsh3R (#41460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen "new year holiday"-ről beszél vajon még ilyenkor is? :F
Az már pont egy hónapja végetért...

Egyébként meg filléres cucc, ami aligha sürgős, így nyilván megéri várni ha egyébként tetszik és máshol nem látsz ilyet

(#41462) V/ válasza Crvsh3R (#41460) üzenetére


V/
Topikgazda

We did not remove the item link on eBay, because to remove the item link would empty our sales records and lower our sales rank. We greatly appreciate your understanding on this matter.

Ezért van még fent a hirdetés, lényeg ha leveszi, akkor újból fizetni kell a feltöltési díjat, illetve a gyártó csúszott a szállítással (3. fél az üzletben, kívül álló ok) ezért csak ideiglenes készlet hiány, de nem igazán működik az ebay-n a 0 készlet és előrendelés felvétele. Azt kéri értsd meg, hogy egy kicsit spórólni akar. Ő legalább beismeri, míg jó néhányan a később történő feladással manipulálnak, nem adják fel rögtön, mert még csak a fizetés után fogják beszerezni, de ezért van mindig "készleten" az árú.

Felajánlotta a visszatérítést. :C

[ Szerkesztve ]

(#41463) raziel01 válasza V/ (#41455) üzenetére


raziel01
veterán

Pont ezek a sorok látszanak. Neten azt írják akár 30 nap is lehet. K&H, nem nagy összeg, 380 ft.
Jövőheten esetleg rakerdezek.

(#41464) V/ válasza raziel01 (#41463) üzenetére


V/
Topikgazda

Némelyik banknál nagyon lassú a visszatöltés. Ennél is.Ha péntek 12.00 után érkezik pénz legjobb esetben hétfőn látszik valami, de inkább később, de 4-5 nap a maximum, ha éppen nincs karbantartás meg stb.

(#41465) albinolynx válasza V/ (#41458) üzenetére


albinolynx
őstag

Azt gondoltam, ha már veszed a fáradságot és segítesz, elolvasod az első posztomat is.

Bár az egészet nem értem. Ezek "hurka" távcsövek. Éles lőfegyveren használhatatlanok.
Mindegy, nem ide tartozik. Megrendelem DX-ről.

Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#41466) hidroponi válasza albinolynx (#41465) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nem kicsit vagy pofatlan!

(#41467) Crvsh3R válasza V/ (#41462) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! Az angol részét értem, csak azért furcsának és inkorrektnek találom, hogy olyat is lehet árulni, ami nincs (és erről még a termék adatlapján írásban sem tájékoztat, hogy pl. csúszhat a postázás, mert...). Nem egy nagy összeg és nem sürgős, de azért mégis... :W

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#41468) SUPREME7 válasza randras (#41427) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem ennek néhány hete letört az USB csatlakozója, pedig tényleg jó kis cucc.

(#41469) V/ válasza albinolynx (#41465) üzenetére


V/
Topikgazda

"Éles lőfegyveren használhatatlanok."
A hatástalanítottra meg minek venne bárki?
Nem akarok okoskodni, de ami lövedéket lő ki, az mind "éles" lőfegyver.
És egy utolsó gondolat, nem a felhasználó dönti el, hogy melyik katonai célokra is használható eszköz milyen kategóriába tartozik. Csak egy utolsó példa, az éjjellátó eszközök közül -pedig az nem fegyver- van amit még engedéllyel sem lehet Magyarországra behozni, pedig Texas államban bármelyik távcsövesboltban megvásárolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#41470) V/ válasza Crvsh3R (#41467) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ha az van beírva, hogy van 3 db, akkor senki sem tudja ellenőrizni, hogy tényleg van-e. Sok netes kereskedő él ezzel a trükkel, nem csak az eBay-n tapasztaltam.
Valójában ennél azért durvább, hogy egy magyar oldalon lehet úgy árulni, hogy a "termék helye: külföld" van beírva, fizetsz, majd 3-4 hét múlva talán kapsz valamit. Ja és vásárlói védelem az nuku.

[ Szerkesztve ]

(#41471) raziel01 válasza V/ (#41470) üzenetére


raziel01
veterán

Ha a magyaroknak úgyis jó, akkor lelkük rajta.
Mindenféle idegennek utalnak előre aprod.hu-n is.

(#41472) V/


V/
Topikgazda

Csak beírom már az ez évre vonatkozó értékhatárokat, mert december 31-ig ezzel számol a Vám:

Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pont és ÁFA törvény 256. § (1) bekezdés 22 EUR 6000 HUF.
Közösségi Vámkódex 12. cikk (2) bekezdés - Házasságkötés alkalmából behozott árucikkek: Értékhatár 1000 EUR, 296000 HUF
Közösségi Vámkódex 13. cikk (2) bekezdés - Elhanyagolható értékű küldemények (behozatal) Értékhatár 150 EUR, 44000 HUF
Közösségi Vámkódex 26. cikk (1) bekezdés - Magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények Értékhatár 45 EUR, 13000 HUF
Közösségi Vámkódex 114. cikk - Elhanyagolható értékű küldemények (kivitel) 10 EUR, 3000 HUF

A vámeljárás során a forint érték lesz az alap az áfa és a vám kiszabásához.

Egy kis érdekesség:
Az utasforgalmi törvény szerint 2014-re érvényes értékhatárok: nem légi utasnál 300 euró, 89 ezer, légi utasnál 430 euró, 127 ezer, 15. évét be nem töltött utasnál pedig 150 euró, 44 ezer forint lesz a vámmentesség értékhatára.
Hajrá nagymamik, utazásra fel! :C

Az áfatörvény szerint a külföldi utas adómentességének értékhatára 175 euró, 52 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#41473) V/ válasza raziel01 (#41471) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem nyugodtan utalhatsz, amit hirdetek az a polcon van. :DD

(#41474) Kerio válasza V/ (#41472) üzenetére


Kerio
őstag

Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#41475) V/ válasza Kerio (#41474) üzenetére


V/
Topikgazda

Most ezzel mi van? Ezt már én is néhányszor idéztem. Ez a link a posta vámkezelési eljárási valamije. Nem látok eltérést.
Köszi a kiegészítést.
Amiből idéztem az meg az aktuális, hivatalos információ:
http://www.nav.gov.hu/data/cms307729/4008_2013_2013.11.11.pdf

Azért fontos ezeket a Forint összegeket figyelni, mert amikor megakarom venni a dolláros árút, az aktuális árfolyamon átszámolom oké ez csak 149 Euró, aztán jön a pofára esés mert kell fizetnem mivel 46000 Ft az értéke.

[ Szerkesztve ]

(#41476) Kerio válasza V/ (#41475) üzenetére


Kerio
őstag

Nincs is eltérés. Csak ebből ki lehet következtetni, hogy mennyi is lesz az annyi.

És ez már nem aktuális?
Amúgy meg marhára nem értem, amit idéztél... :DD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#41477) havri1 válasza Kerio (#41476) üzenetére


havri1
félisten

Most mi van?
6e ft a vamhatar?

havri

(#41478) Degeczi válasza havri1 (#41477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

áfahatár
a vámhatár majdnem 45e Ft
pár éve már ennyi, csak persze az árfolyam eltérő

[ Szerkesztve ]

(#41479) havri1 válasza Degeczi (#41478) üzenetére


havri1
félisten

Hm.. Na újra neki kell ülni ennek majd.
Én még mindig 4x dollár, kb 10e Ft körül tudtam, hittem.. :-(

havri

(#41480) Degeczi válasza havri1 (#41479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

benne van az is: magánszemélytől 45 EUR
de ilyen netes rendelésekre a fele vonatkozik

(#41481) Ropykaboy


Ropykaboy
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy most rendeltem másodszor ebay-ról és kaptam egy üzenetet ezzel a címmel "Updates for your purchase from ..." Ezzel az üzenettel kell kezdenem valamit? Ti kaptatok már ilyet? Mit jelent? a google fordít egy kalap ... nem ér... HELP légyszi!!

(#41482) randras válasza Ropykaboy (#41481) üzenetére


randras
veterán

Feladták, gondolom. :U

(#41483) Ropykaboy válasza randras (#41482) üzenetére


Ropykaboy
csendes tag

remélem! :/ :D köszönöm a választ :)

(#41484) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok. Osszefoglalo megvolt. Olyan kerdesem lenne, hogy ebayrol lehet laptopot venni, vagyon nem nagyon erdemes? Ha megis akkor nincs valami jo tanacs? udv

(#41485) tkesy válasza Jim-Y (#41484) üzenetére


tkesy
őstag

szerintem lehet... nálam 100%-os eladó és global shipping program megléte volt a kitétel... ha eu-s akkor még jobb a helyzet, de sok keresgélést igényel, mire meglesz a tökéletes laptop...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#41486) peter889 válasza V/ (#41459) üzenetére


peter889
őstag

Szia, köszi az infókat, de nem tudom jól értem-e.
296,07 HUF/EUR az átváltási árfolyam az áfahatárnál? Mert akkor 6513,54 forintig lehet rendelnem áfamentesen. A 252.19-es árfolyam mostani alkalmazását nem értem. Hogyan lehet egy 2004-es árfolyamot a mostani tranzakcióknál használni?
(De lehet, csak azért nem világos, mert álmos vagyok.)
Amit rendelni szeretnék olyan 6300 HUF körül van.

(#41487) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#39004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez a mai napig nem erkezett meg, mar full refundot is kaptam termeszetesen.

Valakinek jott meg ilyesmi?

(#41488) thomasa válasza peter889 (#41486) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem ezekkel van a gond, nem filléreznek, hanem aki 20-50ezerért vesz valamit, vagy az felett.

(#41489) raziel01


raziel01
veterán

1 hete rendeltem USB kábelt kínából. Most nézem a termékleírást: Does not ship to Hungary :C
Szomorú, hogy már nem ez az első termékem aminél ezt látom.
Most vagy a magyar posta ennyire lopós vagy sokan azt is refundoltatják ami megjött.

(#41490) somnia válasza raziel01 (#41489) üzenetére


somnia
őstag

...is...

(#41491) Degeczi válasza raziel01 (#41489) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos erre is van esély (bár a döglassú vám ilyen olcsó cuccokat nem hátráltat), de megesik az is, h az eladó vmiért egész EU-t kizárja, talán véletlenül
(én is jártam így nemrég, de ott szinte az összes EU ország föl volt sorolva a kizártak között)

(#41492) fardem válasza raziel01 (#41489) üzenetére


fardem
aktív tag

Mondjuk, ha az van odaírva, hogy nem szállít, akkor hogy tudtad megrendelni? amikor így van beállítva a hirdetés az ebayn, akkor hiába vennéd meg, nem engedi a rendszer.

(#41493) Degeczi válasza fardem (#41492) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lejár a termék (amit korábban még postázott ide), újralistázza az eladó, és akkor már vmiért kizár bennünket

(#41494) thomasa válasza raziel01 (#41489) üzenetére


thomasa
senior tag

Mivel egy kábelt ad 1 dollárért free shippinggel, valószínű, hogy 30 nap alatt nem ér ide, azonnal refundolsz, mert félsz, hogy átvág, megjön a kábel 40. napon, utána már nem fizeted be újra, mert örülsz, hogy megkaptad ingyen. Ezt unja meg egy idő után sok eladó, és egyszerűen letiltja az országot, nem mi vagyunk a célközönség. Ennyi pénzért le kell nyelni, ha nem jön meg. Nem kell mindenért refundolni, mint azt sokan teszik. Ha boltban veszed meg akkor kb 1500 ft.

(#41495) Degeczi válasza thomasa (#41494) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a refunddal önmagában nincsen gond ha tényleg kezdenél kifutni a védelem határidejéből (bár a tél óta egyre ritkábban lehet szükség erre, mert már nem a régi, fix 45 nap van rá), csak utána alap kellene legyen, h ismét kifizeted, ha mégis megérkezik: akkor is, ha nincs rajta tracking
(pár $-nál azért illene, hogy többet érjen vkinek a saját becsülete)

de ebben a topikban is írt olyan, aki egyfajta ajándéknak tekinti az ilyesmit - így ne csodálkozzunk rajta, ha tényleg akad eladó, aki nem fog többet hozzánk postázni

(#41496) raziel01 válasza Degeczi (#41495) üzenetére


raziel01
veterán

Egyetértek. Mondjuk az a legszomorúbb, hogy nincs olyan lehetőség, hogy refund visszaadása.
Oké persze, kifizeted az eladónak de ebay meg csak azt látja, hogy refundot kaptál aztán egy idő után majd tiltanak.

(#41497) V/ válasza peter889 (#41486) üzenetére


V/
Topikgazda

"Hogyan lehet egy 2004-es árfolyamot a mostani tranzakcióknál használni?" Így szól az Uniós Vám jogszabály alapján készült ÁFA törvény, ennyi.

A 22 eurót úgy vedd figyelembe, hogy 6000 Ft és kész. Csak ennél nem változik évente az árfolyam, a 22 felett minden évre újat adnak meg.
Azért 6300 Ft mostani értékű árú átjöhet simán, de ha mégis olyan nap van, hogy meg akarják "vámolni" akkor a 300 Ft miatt lehet áfát fizetni az egészre, volt aki már így járt.

[ Szerkesztve ]

(#41498) Degeczi válasza raziel01 (#41496) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amikor ebbe futottam bele, ilyen megfontolásból az Ebay felületén írva kérdeztem meg az eladótól, hogy hogyan fizethetem ki ismét: nem mintha nem lett volna tiszta, de így nyoma maradt. Mondjuk nálunk megbízható a posta, csak egyszer történt ilyesmi - de ártani nem árt

(#41499) Degeczi válasza V/ (#41497) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A 1.5e-es eljárási díj gondolom arra is ráment, így már elég dühítő lehetett, mert azzal pont 50%-ra jött ki a sarc...
(de akkor ne panaszkodjanak a vámosok, h nem győzik a munkát)

[ Szerkesztve ]

(#41500) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy kabátot Kínából, ami sajnos nem lett jó. A refundnak ilyenkor mi a menete?
Eddig ott tartok, hogy ebayen írtam az eladónak, pénzvisszatérítést kértem, persze miután visszaküldtem neki a terméket. Ebbe bele is egyezett.
Ezután mi a teendő? Jelezzem az ebaynek is a dolgot, mielőtt feladnám a csomagot?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.