Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Rendeltem egy telefont Hong-kong-ból vámot kell rá fizetnem és a vámosok számlát követelik rajtam ,de az nincs , mit kell tenni ilyenkor ?
93$ készülék .

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#41602) randras válasza pelenka35 (#41601) üzenetére


randras
veterán

Mivel fizettél? Küldheted a rendelés részletezett oldalát is leprintscreenelve vagy PDF-be nyomtatva.

(#41603) pelenka35 válasza pelenka35 (#41601) üzenetére


pelenka35
őstag

megtaláltam a leírásban ,köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#41604) maestro87


maestro87
őstag

Hogy kell törölni egy tételt amit már megvettem de még nem fizettem ki? Vagy módosítani a rendelési mennyiséget?
Kettőt akartam venni, de most kétszer 1 van a kosárban. Gondolom nem így kellene lennie.

(#41605) randras válasza maestro87 (#41604) üzenetére


randras
veterán

Kosar<>vasarlas, kétszer 1 is 2. :U

(#41606) maestro87 válasza randras (#41605) üzenetére


maestro87
őstag

Tudom, hogy ez most nem nagy probléma, de mi lenne akkor ha csak 1-et szeretnék a 2 helyett? Csak az eladó tudja törölni a tételeket a kosaramból?

[ Szerkesztve ]

(#41607) randras válasza maestro87 (#41606) üzenetére


randras
veterán

Megvetted, vagy kosárba tetted? Nem mindegy, nem azonos a kettő.

szerk.: Értem. Torolni az eladó tudja.

[ Szerkesztve ]

(#41608) maestro87 válasza randras (#41607) üzenetére


maestro87
őstag

Fizetni nem fizettem még csak a Buy-ra mentem utána meg a Committed to buy-ra (vagy valami hasonlóra). Ekkor jutott eszembe, hogy kettőt szeretnék.:) De az is eszembe juthatna hogy mégsem szeretném megvenni.:)
Szóval a kosárban csücsül, de már módosult az elérhető termékek száma is 11-ről 9-re. Gondolom miattam.:)

szerk.: Akkor ez így elég sz@r. Miért van így megcsinálva?

[ Szerkesztve ]

(#41609) maestro87 válasza randras (#41607) üzenetére


maestro87
őstag

És az a Save for later az micsoda?
Ezt írja a kosárnál:
"Just click "Save for later", and it'll be moved here."
Hova mozgatja a már kosárban lévő terméket, talán a kosárba?:)

Most nézem, hogy akkor két kosár lenne? Ha az Add to Cart-ra kattintottam volna nem pedig a Buy it Now-ra, akkor annak mennyiségét tudtam volna módosítani magam is?
A Buy it Now-val gondolom meg már lefoglaltam, nem? Nem teljesen értem.:)

(#41610) randras válasza maestro87 (#41608) üzenetére


randras
veterán

Sok mindent írhatnék, de mondj egy oldalt, ahol nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#41611) hidroponi válasza S e t h (#41599) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nem tudom mikor volt az az altalaban, de feleve mar 3-4het a minimum kinabol normal postaval.

(#41612) maestro87


maestro87
őstag

Amúgy ez már nem érvényes? Nekem nincs ilyen link feltüntetve. A PayPal jelenleg 233,74Ft-tal vált 1 dollárt. Ez szerintem korrekt. Vagy lehet még ennél is korrektebb?

(#41613) Degeczi válasza maestro87 (#41612) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyáltalán nem korrekt, veszett nagy a Paypal jutaléka...
Ha a bankodra bízod, az most 227 körül adja a dollárt

(#41614) Teko001 válasza maestro87 (#41612) üzenetére


Teko001
őstag

Menj fel ide, Deviza árfolyam váltó-nál: 1 usd-->huf, és megkapod mennyiért váltanák a bankok épp (habár lehet a fordítottat kéne használni? hmm. ezt sose tudom. talán igen). Persze ha most vásárolsz, nem ezzel lesz váltva, mert az akkori árfolyammal váltják, amikor lekönyvelik, de...

[ Szerkesztve ]

(#41615) maestro87 válasza Degeczi (#41613) üzenetére


maestro87
őstag

Ja, hogy deviza! :W
Fizetésnél nekem nem volt ott semmilyen link csak a Change, de ott meg csak a magyar forintot lehetett választani.

[ Szerkesztve ]

(#41616) Peter789 válasza CoolBoy323 (#41565) üzenetére


Peter789
senior tag

Köszi, ez persze nekem is megvolt, de erősen szűkíti a találatokat és nézve az eredetit rengeteg olyan is kiesik amiben csak az eredeti 5" kifejezés szerepelt... Én valami olyan megoldásra gondoltam, ami fixálni lehet a kifejezést, mintha azt írnám hogy "5"" - de ez persze nem működik mivel a col jelet is idézőjelnek értelmezi... De Ti hátha tudtok rá valami kapcsolót amitől az 5" kifejezést úgy veszi ahogy le van írva, nem idézőjelként...

(#41579) Teko001

gusztustalan amit itt ebben az országban megtehet a posta - angliából idejött egy kézi rádió ~30+7 font postáért (kint royal post, itthon DHL kocsi hozta ki), a kereskedő elbaxta és vissza kéne küldenünk de vissza már annyiért menne a doboz mérete miatt ami már gyakorlatilag a termék vételára :W

(#41612) maestro87

Ez nagyon rossz árfolyam, a PayPal rondán lehúz ha velük váltatsz - és persze az a default opció! Ott az opcióban állítsd át hogy ne a PayPal váltsa hanem már devizában kérjék le a bankodtól, az sokkal jobb árfolyamot ad! Most fizettem éppen CIB-es kártyával és bár a napi hirdetmény szerint 225 a közép és 229.5 deviza eladási árfolyam USD-re náluk, a gyakorlatban 224.705-ös árfolyamon vonták le a számlámról! A szépséghiba hogy akkor a $ vagy egyéb deviza pénznemben írja ki az árat, de szorozd fel mondjuk a bankod deviza eladási árfolyamával és annál biztosan kevesebb lesz a végére...

------------------------

szállítási idő kínából: ha valamelyik normál posta, akkor totál random, abszolút semmit nem számít hogy prio, tracked vagy bármi opció van e még rá! Legutóbb nagyobb rendelési rohamom Novemberben volt, kb Nov. 1 és 25 között szétszórva bő 20 csomagot rendeltem, ebből tracking csak 3-4-en volt. Mindenféle elektronikai alkatrészek, modulok, kisebb kütyük. Volt több is amit Nov 24-25-én rendeltem és Dec. első hetében vettem át, talán 10 munkanap se volt, de volt amit meg Nov elején rendeltem és már vissza is kaptam az árát és újra is rendeltem másik eladótól mire Dec vége felé beesett a csomag :)

Szóval abszolút kiszámíthatatlan, hatalmas a szórás - arra tudok csak tippelni hogy van ami éppen még befér még egy repülőn küldött gyorsposta leveles zsákjába és hamar ideér, van ami meg vonatozik vagy hajózik és minden az éppen aktuális terheltségeken múlik hogy mit melyik úton küldenek...

Éppen most rendeltem egy telefont, kíváncsi leszek hogy mennyi idő alatt ér ide, illetve hogy kell e rá lehúzást fizetnem itthon...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41617) Degeczi válasza maestro87 (#41615) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, valuta = KP...
A bankod deviza eladási árfolyammal számol amikor kártyával fizetsz, hiszen nem történik KP mozgás. Napi mozgásoknak ugyan ki van téve, mert a tényleges terhelés csak a vásárlás után pár nappal történik, de szinte teljesen biztos, bármelyik banknál vagy is, h kedvezőbb ott váltatni, mint a Paypallal, ami azt hiszem 2.5%-ot számol rá az összegre átváltási jutalékként!

(#41618) Peter789 válasza Degeczi (#41617) üzenetére


Peter789
senior tag

Elméletben igen, a deviza eladási lenne logikus, de a tapsztalatom az mint az előző hsz-emben is írtam, hogy még a deviza középnél is egy hajszállal jobb árfolyamon szokott váltani! Ez lehet csak a CIB sajátossága? Ti más bankokkal milyen árfolyamokat kaptok?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41619) Degeczi válasza Peter789 (#41618) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tőlük kellene megkérdezni, mert lehet eltérés (OTP biztosan deviza-eladásit használ a gyakorlatban is) de a legtöbb bank a deviza-eladásival számol, és a saját kondíciós listája (11. oldal) szerint a CIB is, akár Visa, akár MC, akár USD akár egyéb devizanem...

maestro87: kártyától függően nem mindig lehet állítani a Paypal oldalán a pénznem konvertálását, pl. AMEX kártya esetén fixen USD-ben terhelnek, tehát lehet, h szintén egy fixen USD alapú kártyával nézed, azért nem kínálja föl. De ebből adódóan ez a jobb helyzet, mert a bankra bízza: olyan szerintem nincsen, h csak a Paypallal lehessen váltani

[ Szerkesztve ]

(#41620) Peter789 válasza Degeczi (#41619) üzenetére


Peter789
senior tag

Ekkorát pedig nem mozdul pár óra alatt az árfolyam mostanában (majdnem 5Ft, 2%), de ez az általános tapasztalatom több tucat fizetés után! Sajnos sokáig nem tudtam erről a beállításról és többszáz kisebb nagyobb tranzakcióra fizettem a PayPal lehúzását, de már hónapok óta átállítva használom és így sokkal kedvezőbb... Ismerős is hasonlót mondott amikor nemrégiben több mint 300e-et fizetett az OTP számlájáról - neki valamivel a középárfolyam felettit vonták, de bőven a deviza eladási alatt...

szerk: az Ő esetében tuti nem a bankra bízza a váltást jelen beállításaival, mert akkor devizában írná hogy mennyit von le, nem Ft-ban! A konkrét Ft összeget meg csak a netbankjában fogja látni...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41621) havri1 válasza Peter789 (#41620) üzenetére


havri1
félisten

És pontosan hol van ez az atallitasi lehetőség?

havri

(#41622) parkr


parkr
őstag

megtudja mondani valaki hogy ha rendelek egy termékből kettőt, akkor a shippinget is kétszer kell fizetnem, vagy az csak egyszeri?

(#41623) havri1 válasza parkr (#41622) üzenetére


havri1
félisten

Ha külön rendeled, akkor valószínű külön csomag, külön fizeted.
Ha egybe rendeled, akkor 1 szállítási díj van.
Legalábbis nekem az utolsónal csak egyszer számolta fel. 2 izzót rendeltem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#41624) Degeczi válasza Peter789 (#41620) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem pár óráról, hanem pár napról van szó!

Ez alapján már sejtem, mivel kevered: valszeg a fizetés utáni igazoló SMS-t nézed, de az csak előkalkuláció (az lehet, h még középárfolyamon), foglalás, nem egyezik a végső terheléssel, ami napokkal később történik - és mindig magasabb összegről szól, mert azt már a deviza-eladásin végzik.

Nézd meg a havi kivonaton, vagy netbankon a már lekönyvelt tételt mondjuk egy héttel a vásárlás után (addigra biztosan megvan)

(#41625) Peter789 válasza havri1 (#41621) üzenetére


Peter789
senior tag

Ahogy (#41612) maestro87 hsz-ében a képen van, az Other Conversion Options-be kell bemenni a fizetés előtt - de elképzelhető hogy nem minden kártyatípusnál lehet állítani, nézd meg nálad miket ajánl fel ott... Ha sikerült átállítani akkor utána már nem Ft-ban hanem devizában írja hogy mit fog lekérni a bankodtól!

(#41624) Degeczi

Nem SMS, azonnal perceken belül látom a zárolást a netbankomban! És egy fillérrel se lehet több, lévén hogy a MC dombor netkártya számlájára kizárólag csak akkor teszek pénzt amikor fizetek és annyit amennyit kell - ha utólag akarnának vonni egy kis plusszt, nem lenne miből, és azt persze a számlatörténeten is látnám ha ilyen lenne, de nincsen!

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41626) parkr válasza havri1 (#41623) üzenetére


parkr
őstag

Köszi!

(#41627) randras válasza hidroponi (#41611) üzenetére


randras
veterán

(#41628) maestro87 válasza Peter789 (#41625) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor jól értem, hogy ehhez meg kellene adni a kártya adatokat is? Mert jelenleg kártya nélkül használom a PayPal-t. Ezért nem látom az átváltási funkciót?

(#41629) Peter789 válasza parkr (#41622) üzenetére


Peter789
senior tag

Nézd meg hogy a "Shipping and payments" fülön van e olyan hogy "Each additional item" - ha van akkor értelemszerűen az elsőre a teljes összeg, a továbbiakra a csökkentett érvényes, ha pedig ott free van akkor minden továbbira 0

Ha nincsen additional akkor az eladó valószínűleg trükközik és a szállítás díján is sokat nyer az eladásból - sok az 1$-os eladási árú de 20-30-50$-ért szállított termék - ő nyilván nem szállítja a másodikat "ingyen" hiszen azzal igyen adná a terméket is - ezek mind arra játszanak hogy jutalékot csak az eladási ár után kell fizetni, illetve a listázási díj is 0 vagy kedvezőbb ha alacsony árról indítja. Sajnos az ilyet hagyja az ebay rendszere, bár a saját érdekük lenne hogy letitsák az ilyen trükköző, jellemzően távolkeleti eladókat...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41630) Degeczi válasza Peter789 (#41625) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig perceken belül egyszerűen nem lehet meg a végső érték, mert azt a külföldi kártyaelfogadó cég (amin keresztül a Paypal terhel) tényleg csak napokkal később nyújtja be a hazai bankhoz, tehát a zárolás idején még ismeretlen a végső összeg (hiszen a pár nappal későbbi, még nem ismert árfolyamon fog történni)... talán máshol, másik számládon terhelik a különbséget, fene tudja, érdemes utánanézni.

(#41631) Degeczi válasza maestro87 (#41628) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze: ha nincs kártya beregisztrálva a Paypalon, akkor hogyan bízhatná a bankodra a váltást?

(#41632) Peter789 válasza maestro87 (#41628) üzenetére


Peter789
senior tag

Valamilyen módon előre ráutalod a PayPal számládra a pénzt és onnan költöd el? Akkor persze hogy nincsen ilyen... De sokkal kedvezőbb ha a PP-ban rögzítesz egy kártyaszámot, és utána állítod be ezt hogy devizában kérjék le a pénzt a bankodtól... Ilyenkor nincsen pénz a PP számlán, mindig csak lehúzza a kártyádról ha engedélyezed a tranzakciót - igazából pont erre találták ki, hogy legyen egy olyan láncszem amiben ha megbízol akkor a másik fél már csak a PP email címedet tudja, tud küldeni bekérő számlát neked vagy tudsz neki fizetni, de a kártyaszámod csak a PP tudja és amit nem erősítesz meg a PP felhasználóddal az nem lesz soha kifizetve! Én mondjuk biztos ami biztos alapon ott is csak egy olyan netkártyát adtam meg amiről soha nem tudnának többet lehúzni mint amit rátettem, de még nem hallottam olyanról hogy a PP bárkit is meglopott volna - természetesen a meghirdetett lehúzós kondíciós feltételeken túl...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41633) Peter789 válasza Degeczi (#41630) üzenetére


Peter789
senior tag

ez mostmár engem is egyre jobban érdekel, pont most reggel fizettem ki egy bő 100$-os telefont, oda fogok figyelni a netes és a főszámla esetleges mozgásaira... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41634) maestro87 válasza Peter789 (#41632) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, utaltam rá. De akkor befogom állítani a kártyámat.
Viszont nekem Maestro kártyám van tehát nincs CCV kódom. Ilyen esetben ugyanúgy fel kell töltenem majd a PayPal számlámat? Tehát olyan mintha webkártyám lenne?

(#41635) maestro87 válasza Peter789 (#41629) üzenetére


maestro87
őstag

Ő például akkor trükközik, igaz?:)
A "Questions and answers about this item"-nél azt írja hogy minden darabra felszámolja a postaköltséget a súly miatt. Na de kérem 2db terméknek a postaköltsége jóformán ugyan annyi mint 1 darabnak.:)

[ Szerkesztve ]

(#41636) Degeczi válasza maestro87 (#41634) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor kérj a bankodtól másikat, a CCV egyre több helyen alapfeltétele a netes vásárlásnak. Többnyire webkártyához is jár.

(#41637) maestro87 válasza Degeczi (#41636) üzenetére


maestro87
őstag

De PayPal-nál Maestro esetében nem kötelező megadni. Akkor most hogy van ez? Most tudok vásárolni feltöltéssel is, gondolom ha CCV nélkül adom meg a kártyám akkor ezután is fogok.

(#41638) Degeczi válasza maestro87 (#41637) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, akkor jó - úgy rémlett, kötelező Paypalon is (nekem minden kártyámon van, webszámlához tartozón is)

(#41639) hidroponi válasza randras (#41627) üzenetére


hidroponi
aktív tag

általában, ha érted mit jelent.

(#41640) Teko001 válasza maestro87 (#41635) üzenetére


Teko001
őstag

Pontosan. Maestro-t pedig régen nem fogadott el a PP, de egy ideje elfogadja azt is ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41641) randras válasza hidroponi (#41639) üzenetére


randras
veterán

Nem neki válaszoltam, hanem neked az alaptalan állításodra.

(#41642) V/


V/
Topikgazda

Ha nem a Paypal azonnali fizetést, hanem egyéb banki konvertálást alkalmazok, akkor nem fog csúszni a szállítás? Az eladó ebben az esetben meg fogja várni a jóváírást és csak azután csomagol. Én legalábbis úgy tenném. A tranzakciós és egyéb saját banki költségek nem emelik az árfolyamot?

(#41643) Degeczi válasza V/ (#41642) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az eladó számára éppúgy azonnali fizetés az is!
Ezért történik azonnali zárolás. Az neki már mindegy, hogy az ügyfél aztán pár nap múlva pontosan mennyit fizet saját devizanemében, az ő dollárban (vagy akármiben) benyújtott igényét visszaigazolja a kártyatársaság, és a Paypal számára fizetett tranzakcióként szerepel.

(#41644) kaliber válasza Peter789 (#41620) üzenetére


kaliber
aktív tag

"Ekkorát pedig nem mozdul pár óra alatt az árfolyam mostanában"
[De hogy nem] mozog az rendesen főleg "mostanában"

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41645) V/ válasza Degeczi (#41643) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vitatkozni akarok, de a legtöbb eladó a nem PayPal-os fizetés esetén (egyéb konverzió és más fizetési eszköz) 3-7 napos Handling time-ot szokott megadni.

(#41646) raziel01 válasza V/ (#41645) üzenetére


raziel01
veterán

Ki az aki nem Paypal-al fizet? Nem arról volt szó?
Paypal-al fizetsz akkor tök mindegy de rögtön megkapja a pénzt az eladó és akár másnap feladhatja.

(#41647) V/ válasza raziel01 (#41646) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy dolgot nem értek. Tehát azt adom meg, hogy ne a PayPal konvertálja a forintot mondjuk $-ra, akkor kevesebbe jön ki a forintban fizetendő összeg? Ha továbbítja az átváltást az én bankomhoz, akkor semmit sem számol fel? Csak ingyen adja a vásárlói védelmet? A magyar bank sem számol semmi költséget?

[ Szerkesztve ]

(#41648) raziel01 válasza V/ (#41647) üzenetére


raziel01
veterán

Tök mindegy számol-e bármit az a lényeg, hogy ha a bank váltja akkor összességében mondjuk 5-8%-al olcsóbb és van vásárlói védelem.
Az ebay az eladókból él.

(#41649) Degeczi válasza V/ (#41645) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor lehet, h félreértettelek: arra gondoltam, h Paypallal fizetsz - csak banki konvertálással a Paypalé helyett. Az nem okoz további késedelmet.
Természetesen ilyenkor is jár a védelem, és a Paypal valójában nincsen ingyen, csak a vevő számára: az eladótól már vonnak jutalékot.

(#41650) V/ válasza raziel01 (#41648) üzenetére


V/
Topikgazda

Kipróbálom. Köszi az infókat raziel01 és Degeczi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.