Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) headhunter válasza kmisi99 (#41780) üzenetére


headhunter
addikt

(#41784) kaliber-hez csatlakozom, LIDL-ben kapható 4db/1.000Ft (AA, AAA), jó ár/érték.

Akkutöltő 3.500-4.500Ft, havonta minimum 1x akcióban kapható, töltő és akku is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41802) Degeczi válasza headhunter (#41801) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is azt hittem először - aztán olyat tettek pár éves Lidis példányok, mint nálam még NiMh akku sosem:

A piros, alacsony önkisülésű változatok még jók (de azok fiatalabbak is, és persze vmivel drágábbak is voltak)

(#41803) KáZéé válasza V/ (#41800) üzenetére


KáZéé
tag

Ahogy leírtam a kommentet, rá 30 percre meg is kaptam az adatbekérőt :) Elteszem emlékbe :D

(#41804) thomasa válasza mepet (#41798) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi, hogy ránéztél, igen, ettől féltem, hogy kiköti, hogy csak biztosítottan küldi egyébként tök feleslegesen, és ha ideér én már nem tudom, hogy tényleg úgy küldte-e.

(#41805) headhunter válasza Degeczi (#41802) üzenetére


headhunter
addikt

Én ezt a "verziót" vettem, 2013-ban:

[link]

[link]

Tronic akkutöltő - "Teszt"...

(#41806) Jakuu válasza KáZéé (#41803) üzenetére


Jakuu
őstag

A nagytestver figyel teged. :P

(#41807) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Milyen összeg fölött kell fizetni ÁFA-t, vagy vámot?
Köszönöm!

(#41808) radi8tor válasza matyi19 (#41807) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalót olvastad? Benne van az is.

"Vámhatárok"

⭐ Stella

(#41809) jojoando válasza matyi19 (#41807) üzenetére


jojoando
senior tag

Elég ha az összefoglalót olvasod el a közepétől

(#41810) matyi19 válasza jojoando (#41809) üzenetére


matyi19
őstag

OK :) :R
Bár lehet ez nálunk (Románia) nem így van, most jut eszemben hogy ez országok között változhat... :B

(#41811) radi8tor válasza matyi19 (#41810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL. Azért ez elég vicces kérdés volt ennek tudatában. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41812) matyi19 válasza radi8tor (#41811) üzenetére


matyi19
őstag

Valóban az volt, viszonyítási alapnak viszont jó... :)
Most kerestem, de nem találtam egy ilyen leírást a román postával kapcsolatban.

(#41813) radi8tor válasza matyi19 (#41812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor a román adóhivatal oldalán keresd.

⭐ Stella

(#41814) matyi19 válasza radi8tor (#41813) üzenetére


matyi19
őstag

Nálunk teljesen más a helyzet, azt hiszem 10$ fölött már kell fizetni ÁFA-t, bár egy fórumon olvastam, hogy volt aki 64$-ra sem fizetett illetve, múlt hónapban nekem is volt egy 14$-os csomag arra sem fizettem.
Állítólag 150$ fölött van az ÁFA+Vám.
Mindegy, meglátom ha rendelek...
A banggood.com/ milyen oldal? Honnan küldenek, EU-n kívülről is, olyan mint az eBay?

(#41815) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek DHGate-ről rendelt már vki? Mert rendeltem kifizettem, kaptam egy mail-t, hogy postára adták, de a hirdetés meg már nem él :F Van egy tracking number-em, amit ha lekérek semmit nem mutat ki.

(#41816) randras válasza KaiotEch (#41815) üzenetére


randras
veterán

Épp most van folyamatban 3 rendelés, abból egy megjött, kettőnél ugyan ez a helyzet.

(#41817) jojoando válasza matyi19 (#41814) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem a VÁM a sok, hanem az Áfa!

(#41818) #51779072


#51779072
törölt tag

sziasztok, abban kérnék tanácsot tapasztaltabbak mit írnának egy csaló eladónak, aki fake méretű usb pendriveot adott el. gondolom nyitok egy case-t, ebben csak írjam le a tényeket, vagy fenyegetőzzek is negatív feedback-el meg ebayes felnyomással? azt akarom hogy visszafizesse a teljes árát.

(#41819) kmisi99 válasza #51779072 (#41818) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem is volt hasonló eset, utólag azt írták az kellett volna írni, hogy nem jött meg aztán jön vissza a pénz, de én már azt írtam, hogy szar a kapacitás erre vissza kellett postáznom és akkor visszafizette pk el együtt de a paypal feet rám terhelte így olyan 300ft ot buktam.

(#41820) raziel01 válasza #51779072 (#41818) üzenetére


raziel01
veterán

Ha nem volt rajta tracking akkor tagadd le és ha visszaadja a pénzt akkor adj neki negatívot. Amiben leírod, hogy fake volt a pendrive.

(#41821) #51779072


#51779072
törölt tag

3 db volt és ebből kettő hamis, egy meg szinte nem is működik. nem lesz gyanús hogy egyik se "érkezik meg"? mondjuk ebből kettő egy borítékban volt.

(#41822) fardem válasza #51779072 (#41821) üzenetére


fardem
aktív tag

a hamisakra mondd hogy nem jött meg. persze csak ha nincs tracking number a levélen.

így a paypal majd visszaadja a pénzt. de ne írj semmi feedbacket. főleg ne olyat hogy megkaptad a levelet. inkább ne vegyél többet tőle.

[ Szerkesztve ]

(#41823) #51779072 válasza fardem (#41822) üzenetére


#51779072
törölt tag

kösz mindhármótoknak, akkor tehát a két hamisra ami együtt érkezett azt mondom majd nem jött meg (ezt ugye csak az érkezési határidő lejárta után tehetem ha jól tudom), a harmadikat, amit meg legtöbbször nem is érzékel a gép (és ha igen akkor se lehet rajta semmit csinálni), meg jelzem egy case-ben akár már most hogy defective?
nem hiszem hogy volt tracking number, legalábbis ebayen nem írt, a levélen mondjuk nem értek hozzá hol kell keresni, de én számsort csak a vonalkód alatt látok.

(#41824) S e t h válasza S e t h (#41795) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megjött, de érdekes módon egy svájci címke van rajta feladás helyeként.Páran panaszkodtak is rá, nem USA, ahogyan írja, de még érdekesebb, hogy Svájcból volt 1 hónap a szállítás, Kínából meg ismét 12 nap.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41825) CoolBoy323 válasza #51779072 (#41823) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ebay buyer protection-nak siman megmondhatod, vagyis azon keresztul, h hamis.
En mar kaptam igy vissza penzt, mert hamis akksit kaptam, es nem kellett visszapostaznom sem.

(#41826) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

2014-03-18 09:05, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014 01.29 a feladás kelte...:)

:C

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#41827) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Szükségem lenne webkamerára s néztem hogy kint vannak elég jó áron.
Ami kint 900-1000 ft 1.3 mpx led-es az itthon a duplája.
Ez érdekelne:
[webkamera]

Szerintetek ez megéri az árát?
Mert néztem kb 2500 ft-ig őket és minőségben nem találtam jobbat.
De nekem az az 1.3 mpxl elég is lenne.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41828) Outlander válasza mirci18 (#41827) üzenetére


Outlander
őstag

Banyek... :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#41829) mirci18 válasza Outlander (#41828) üzenetére


mirci18
addikt

Mi a probléma?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41830) V/ válasza mirci18 (#41827) üzenetére


V/
Topikgazda

Hasonló az Auchan-ban garanciával és azonnal elérhetően, win 7 és win 8-on működően! 1490 Ft. 2 hete vettem.

[ Szerkesztve ]

(#41831) mirci18 válasza V/ (#41830) üzenetére


mirci18
addikt

Értem csak nekem ezekkel mindíg az a problémám hogy ilyen bolt nincs a közelemben.
És ezt meg azért helybe hozzá a magyar posta.
De azért köszi a tippet.
Nekem nem az összeg a lényeg elsődlegesen hanem az hogy kényelmesen otthonról vásárolhassak.
Mert mit ér a garancia ha be kell érte utaznom ami eleve 1-2000 ft-ot már rádob.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41832) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tudnátok nekem segíteni...keresnék zseblámpás sokkolós okosságot [link] Vmi ilyesmit...csak az a baj hogy alin nemtudom paypallal fizetni. Szóval jó lenne vmi hasonló ebayen vagy másol ahol lehet PP-zni. 2 napja bújom az ebayes találatokat de nem találok eggyet se :F

(#41833) mirci18 válasza Sakab (#41832) üzenetére


mirci18
addikt

Nyugodtan vedd meg alin bankkártyával én már vásároltam ott többször is így megbízhatóak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41834) somnia válasza raziel01 (#41820) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem olvasd el mit írtál, aztán fuss neki még egyszer! :F

(#41835) raziel01 válasza somnia (#41834) üzenetére


raziel01
veterán

Nem jött meg a pendrive. Kap refundot. Időközben megjött de fake. Ezért jár neki a negatív. Fake szarokat áruló eladóknak nincs helye ott és jogos a negatív.
Abszolút hihető.

(#41836) kaliber válasza mirci18 (#41827) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hasonlót vettem pár hónapja a beépített mikrofon jól működik, a led világitás is jó, a kép az lehetne jobb is. A kábelek nem túl hosszúak nekem mind a kettőt toldani kellett, de én is úgy voltam vele annyival több pénzt nem adok ki egy HD-ért.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41837) parkr


parkr
őstag

Payment date: Mar-03-14
ma meg is jött :C pedig eddig csak Hong Kong-ból volt ilyen gyors, kínából sosem

[ Szerkesztve ]

(#41838) mirci18 válasza kaliber (#41836) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi ez tetszik.
Milyen hosszú kábelei vannak?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41839) adhee válasza mirci18 (#41838) üzenetére


adhee
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni nekem, hogy hogyan kell hirdetést feladni a www.ebay.co.uk oldalán? Mekkora összeget vonnak le az eladás során? (kb.) Nem szeretném, ha licitálnának, szóval csak fix összegért szeretném eladni...nem találok olyan opciót... :(

Segítség, köszönöm előre is :R :R

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#41840) adhee válasza adhee (#41839) üzenetére


adhee
csendes tag

Vagy nekem az is jó, ha valaki hirdetne nekem úgy , hogy megadom az eladni való termék adatait....

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#41841) drugbaron1


drugbaron1
tag

sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, mivel licitálásra bocsátottam egy terméket, és szépen licitáltak is rá, meg vagyok elégedve az összeggel, nem szeretném kivárni a licit végét, hanem eladni az utolsó licitálónak! Hol és hogyan kell lezárni az aukciót, ebben az esetben?

(#41842) jojoando válasza parkr (#41837) üzenetére


jojoando
senior tag

6-a óta semmi hírükse, ma se. :(

(#41843) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Céges Ebay számlával és céges Paypal számlával akarok venni egy laptopot az Usa-ból, melyet tegnap este le is ütöttem 485 dolcsiért.
A szállítás 48 dolcsi.
Volt még alatta egy olyan hogy import charges (taxes, customes duties) és írták hogy ez nyilván csak kalkulált mivel annak függvénye hogy mennyi a vége.
Na most mivel cég vagyunk, mi az import vámot, ami ez esetben nem más mint az Áfa lesz és a vámhivatal fogja majd kiszabni a 27% formájában.
Most akartam kifizetni és az Ebay rendszer hozzáadta a 485 laptop ára + 48 szállítási költség mellé a 120 dolcsit mint import vámot.
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata,mert hogy én miért is fizessek az eladónak a vámért,miközben nekem majd a magyar Adóhatóság fogja felszámolni azt.
Így nem is merem/fogom kifizetni,mivel ha ezt így kifizetném és még majd a magyar Adóhatóság is kiszabja azt,akkor ugyebár kétszer fizettem a vám és egyéb dolgokért,ami nekem nem éri meg.

This amount includes applicable custom duties, taxes, brokerage, and other fees. Exclusions apply. For additional information, see the Global Shipping Program terms and conditions.

Szóval van valakinek ezzel gyakorlati tapasztalata,hogy ez most mi a fene pontosan,mert nagyon sokat vásároltam már Ebayről, cégesen is,de eddig sosem volt ilyen.

(#41844) hidroponi válasza mutyi (#41843) üzenetére


hidroponi
aktív tag

global shipping program

ilyen esetben mar nem lesz plusz koltseged. mondjuk hogy ezt hogy tudod konyvelni azt a konyvelodtol kell megkerdezni..

(#41845) mutyi válasza hidroponi (#41844) üzenetére


mutyi
őstag

Huhh, azért ennyire nem beszélek jól angolul, hogy ezt a hosszú szöveget normálisan tudjam értelmezni.
Mondjuk ahol nekem írja a számlán hogy import charges ott is alatt ott van hogy No additional import charges at delivery, azaz nincs további költség a kézbesítésnél.

Nekem inkább ott van a bajom, hogy miután beérkezik az országba, akkor hogy, ki és mi alapján fogja azt mondani a Vámolás során hogy mivel én már befizettem a terheket,ezért nem lesz további költségem?
Szóval erről a global shipping programról akinek van tapasztalata vagy érthetően le tudja fordítani, az kérem írja már ide le a tényeket.

(#41846) kaliber válasza mirci18 (#41838) üzenetére


kaliber
aktív tag

120cm

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41847) mirci18 válasza kaliber (#41846) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41848) somnia válasza raziel01 (#41835) üzenetére


somnia
őstag

Gondolom a fake pent természetesen visszaküldi, vagy nem?
Ha már a lóvéját visszakapta, szerinted jogos a negatív?
Tehát, mert ő szart árul, te azzal bünteted, hogy lopsz?

[ Szerkesztve ]

(#41849) tkesy válasza Degeczi (#41681) üzenetére


tkesy
őstag

Na most akkor erre van esély, hogy megjön, vagy keresek másik aksit? (02.25 rendelés tehát még benne van az "ablakban")

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#41850) thomasa válasza somnia (#41848) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha neked kellene fizetni a visszautat, te küldenéd?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.