Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) #81562624 válasza kaktuszok (#42500) üzenetére


#81562624
törölt tag

Arra gondolsz, hogy engem sértegethetnek, én meg tűrjem szó nélkül? Esetleg arra, hogy 100-szor írjak le valamit? Utóbbi eset is elég bosszantó tud lenni egyesek számára.

[ Szerkesztve ]

(#42503) matyi19


matyi19
őstag

Azt hiszem megnyítottam az első Case-et.
Most ezt írja a Case-nél:
"If you don't hear from the seller by Apr 11, 2014, you can escalate this case to eBay Customer Support."
Akkor most pontosan mit kell tennem 11-e után?

[ Szerkesztve ]

(#42504) Outlander válasza matyi19 (#42503) üzenetére


Outlander
őstag

Google fordító? :F

Ha nem válaszol az eladó, vagy nem tudtok megegyezni, akkor április 11 után tudod "követeléssé" alakítani.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#42505) matyi19 válasza Outlander (#42504) üzenetére


matyi19
őstag

Nem vagyok nagy angolos, de google fordító nélkül is megértettem ezt az egy sort.
Azt akartam kérdezni, hogy mit kell csinálnom 11 után , mármint hol tudom majd "követeléssé" alakítani a jelenlegi Case-t, hava kell lepnem eBay-on belül...?
Nagy valószínűséggel nem fog válaszolni az eladó, mivel egyszer privátban próbálkoztam, három napja, arra sem válaszolt...

(#42506) Outlander válasza matyi19 (#42505) üzenetére


Outlander
őstag

Majd 11 után "megjelenik" a resolution centerben , a case mellett, a Take action résznél egy olyan, h escalete to claim... ekkor majd a paypap/ebay fogja kérdőre vonni az eladót....és megállapítani h kinek mennyit hova, miért.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#42507) matyi19 válasza Outlander (#42506) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, így már érthető!
Köszönöm!! :R

(#42508) snooze válasza matyi19 (#42417) üzenetére


snooze
veterán

ma sem jött meg a pénz a kártyámra.. :( :(

GO Gunners!!!

(#42509) matyi19 válasza snooze (#42508) üzenetére


matyi19
őstag

Akkor ott valami nincs rendben...
Nagy összegről van szó?

(#42510) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Nektek sem nagyon jönnek a keleti rendelések? Nekem nagyon nem akarnak megérkezni. Van olyan, amit február elején rendeltem, és sehol. Pedig nem is aksik. Van olyan, hogy egy eladótól rendeltem február 20.-án, majd március 3.-án. És az utóbbi megjött, a másik nem.
Persze, a pénzeket meglepően szó nélkül visszaadják. De nekem az áru kell. És egy kicsit tartok attól, hogy az ebay meg fog szívatni a sok refund miatt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#42511) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Pár napja már írtam, hogy nem jött meg egy csomagom.
Március 18-án nyitottam egy case-t, az eladóval megbeszéltük, hogy megvárom a múlt hetet.
Megírtam ha nem jön meg, kérem vissza a pénzt.
Mai nap megint azt írja várjunk még egy hetet.
"Please don't worry,we have checked with the shipping company. They told us the parcel is delayed some days but now could arrive at your customs.Please wait one more week for releasing.If you don't receive it, please email us, we will provide you an emergent solution. eBay case really does very bad effect on our store, please kindly help us close it.Your understanding would be highly appreciated.Best regards,""
:W

Ilyen esetben mit szoktatok írni?
Már nagyon idegesít, ilyennel ég nem találkoztam.
Case-n kívül mi a teendőm? Ápr 17-én záródik.

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42512) snooze válasza matyi19 (#42509) üzenetére


snooze
veterán

szerencs nem..de sajnos a termék sem jött meg,ezért értem vissza a pénzt..

GO Gunners!!!

(#42513) Stanley-B. válasza Silent77 (#42511) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha van türelmed várhatsz határidő előttig, ha nincs mehet az escalate

(#42514) Silent77 válasza Stanley-B. (#42513) üzenetére


Silent77
veterán

Már nincs, csak húzza időt. :(((
Ezt case-n belül kell megtenni? :B Mintha láttam volna, de most nem látom.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42515) Silent77 válasza Silent77 (#42514) üzenetére


Silent77
veterán

Megvan. Remélem így már jó lesz.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42516) matyi19 válasza Outlander (#42506) üzenetére


matyi19
őstag

Ma delben kaptam az E-mail-t, hogy vissza lett utalva a teljes osszeg...
Van meg egy csomagom tole, 11-re kellene megerkezzen. Azzal is varok egy hetet aztan ott is nyitok egy Case-t.

(#42517) PoganyPtR


PoganyPtR
tag

Vettem Angliából egy xboxot, leírásban az szerepelt, hogy hozzáadott játékok karcosak, de futnak. Nem mentek, nyitottam egy case-t, megegyeztünk 10 font refundjában... nem játszottam a géppel igazából ez idő alatt. Volt egy kb 40 perces játékidőm ami úgy ért véget, hogy a tápon a led pirosan világított... írtam egy levelet az eladónak amire nem válaszolt, a case-ben nem tudok módosítani, csak le tudom zárni. Fényképeket feltöltöttem a tápról, de ezen kívül mit tudnék még tenni...? Semmi kapcsolati lehetőséget nem találtam az ebayyel, mert mindig oda jutok, hogy nyissak egy case-t....
Bármi ötlet, vagy egy e-mail cím??

(#42518) mexel válasza PoganyPtR (#42517) üzenetére


mexel
veterán

Mennyiért adnak ott egy xbox-ot szállítással?

(#42519) mexel


mexel
veterán

Ja, még annyit akartam kérdezni, hogy az nem baj ha ma megnyerem valamit és csak holnap fizetem? Mindig szinte azonnal szoktam, de most a paypal-os számlán nincs annyi és csak holnap érek rá foglalkozni a dologgal. Ez gond?

(#42520) TaaT válasza mexel (#42519) üzenetére


TaaT
veterán

1nap még nem szokott gond lenni.

Give them hell Ukraine!

(#42521) PoganyPtR válasza mexel (#42518) üzenetére


PoganyPtR
tag

Hát volt hogy vettem egy 250 gigás fényes slimet, csak tápegység volt mellette 18 ezerért. Csomagküldés (http://www.csomagbroker.com/) hóvégi 2500 Ft, heti 11300 Ft körül van, bár ha hetivel hozattam akkor 3 xbox jött egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

(#42522) Minstrel válasza PoganyPtR (#42517) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az, hogy a táp bekrepált már szerintem nem az eladó gondja, csak ha esetleg adott rá garanciát.

(#42523) randras válasza PoganyPtR (#42521) üzenetére


randras
veterán

Egy ilyen leírású oldalt futtató cégnek te fizettél?

(#42524) fardem válasza mexel (#42519) üzenetére


fardem
aktív tag

nem gond, addig vársz ameddig akarsz a fizetéssel. nincs határidő előírva. mondjuk az eladók nem szeretik, ha várakoztatják őket, 4 nap után az eladó nyithat unpaid item case-t. amit meg is tesznek...

(#42525) sbazsi


sbazsi
veterán

rendeltem valamit jan 28án.
Határidőnek azt hiszem márc 10 volt megadva. Nem érkezett meg.
Márc 14-én nyitottam egy case-t.
a lényeg: a mai napig nem érkezett meg.
Most ezt írja:
Hello, Dear friend, we want to full refund you. But becuase your case has exceeded the time limit. I can not refund you directly.So, could you please close your case and then send a message to us? After we see it, we will refund the money to you soon. ok? Best wishes!

Jól sejtem, hogyha lezárom, akkor utána nem lesz több lehetőség a kezemben, rá leszek bízva, hogy mi történik?

(#42526) dvdbackuper válasza sbazsi (#42525) üzenetére


dvdbackuper
őstag

bizony, meg akar szivatni... amíg nyitva a case, hogy járna le az idő??

(#42527) PoganyPtR válasza Minstrel (#42522) üzenetére


PoganyPtR
tag

Hát azért kb 1 óra használat után megfeküdt, elég magas áron vettem meg tőle (bár még így is itthoni ár alatt) akkor azért had panaszkodjak már :D

(#42528) mexel válasza PoganyPtR (#42521) üzenetére


mexel
veterán

köszi!

(#42529) parkr


parkr
őstag

Hogyan lehet kapcsolatba lépni egy eladóval case nyitás nélkül?
Egy sérült áru miatt akartam partial refundot kérni, de a contact seller menüben küldött üzenet után nyitott egy case-t.

(#42530) Winner_hun válasza sbazsi (#42525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van, hazudik. Írd meg neki ha nem küldi vissza a pénzt akkor eszkalálod az ügyet PayPal felé és negatív visszajelzést hagysz neki eBay-en (remélem még nem adtál neki visszajelzést). Ha visszaküldi a pénzt ha nem, negatívat adj neki, aki ilyen módon próbál rászedni az mást nem érdemel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42531) Winner_hun válasza parkr (#42529) üzenetére


Winner_hun
félisten

- Details about the item, esetleg Other - valamelyiket kiválasztva írd meg az üzenetet
vagy
- angol (ebay.co.uk) oldalon írj neki

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42532) thomasa válasza Winner_hun (#42530) üzenetére


thomasa
senior tag

A negatívval való fenyegetést az eBay tiltja az ASZF-ben. :P

(#42533) Teko001 válasza thomasa (#42532) üzenetére


Teko001
őstag

Akkor burkoltan kell neki megírni, hogy ennek fényében lesz természetesen őszinte a visszajelzésed :P

(#42534) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! 3 licitet megnyerterm ugyanattól az eladótól, de nem tudom jó ötlet-e hogy egyszerre küldje a motyókat. Az össz értéke kb 25$ a 3 terméknek. Ez még nem áfa és vám köteles érték? Hogyan tudnám elérni hogy 3 csomagot küldjön? Mert nem is túl kicsi a termék mérete.

(#42535) TaaT válasza mexel (#42534) üzenetére


TaaT
veterán

22Euró a határ. :)

Give them hell Ukraine!

(#42536) mexel válasza TaaT (#42535) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, akkor ez még benne van az értékhatárban. Mivel a 3 terméket egyben lehet fizetni, véletlenül nem a pay now-ra nyomtam, hanem a "Mark as Payment Sent"-re az egyik terméknél a háromból. Ez mit jelent? Mert most eltűn attól a terméktől a Pay now lehetőség.

Szerk: közben látom hogy vissza lehet vonni, már újból tudom fizetni a terméket. Egyébként mit jelent a Mark as Payment Sent?

[ Szerkesztve ]

(#42537) fardem válasza sbazsi (#42525) üzenetére


fardem
aktív tag

csak simán az escalation-t indítsd el. nem kell levelezgetned az eladóval.

szóval ha kérted az escalation-t akkor is van még kis idő az eladónak, hogy refundoljon. ha nem akar, akkor az escalation idő végén az ebay dönt az ügyről.

DE SEMMIKÉPP SE ZÁRD BE A CASE-T! ha március 14-én nyitottad, és még mindig nem jött meg a termék, illetve az eladó nem refundolt, akkor már nem is fog megérkezni illetve az eladó nem is akar visszafizetni semmit. szóval CSAK ESCALATION!

[ Szerkesztve ]

(#42538) TaaT válasza mexel (#42536) üzenetére


TaaT
veterán

Jó kérdés, azt még sosem használtam. :)

Give them hell Ukraine!

(#42539) fardem válasza mexel (#42536) üzenetére


fardem
aktív tag

látom angolul sem tudtok. "megjelölni kifizetettként" magyarosan.

pl. ha csekken fizetnél, vagy nem paypalon, hanem átutalással, esetleg személyes átvétellel, akkor így lehet jelölni a fizetés megtörténtét.

(#42540) Peter789 válasza Peter789 (#42427) üzenetére


Peter789
senior tag

Hétfőn napközben meg is jött a telefonom és mákom volt vele, ahhoz képest hogy elég vastag volt a dupla pufiboríték a doboztól mégis átcsúszott és nem húztak le miatta... Úgylátszik már nagyon unta a melóját a hétvégi hajnalos műszak és nem akartak papírmunkát :))

Eddig abszolút pozitívak a benyomásaim, semmi lényegi hibáját nem találtam. A kihangosított módja lehetne hangosabb valamivel, meg a wifi baxakodott amikor b+g+n engedélyezve volt a routeremen > visszavettem b+g-re és most lekopp stabilnak tűnik és elég gyors így is, a 30 megás netemet a ház túlfelén így is kihasználja pl a play-ből letöltéskor. A GPS is gyorsan éled, a kijelzője is elég szép - a max fényereje egy hajszállal lehetne akár több is de így is lászik tűző napon is ha jól fogom... Még gyűjtöm a tapasztalatokat, de majd írok róla egy n+1 -dik logout cikket :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42541) raziel01 válasza Peter789 (#42540) üzenetére


raziel01
veterán

Milyen teló?

(#42542) mexel válasza fardem (#42539) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Az angol rész még ment, csak nem értettem hogy én hogy tudom megjelölni amikor nekem kellene fizetni :D De így már érthető.

(#42543) Peter789 válasza raziel01 (#42541) üzenetére


Peter789
senior tag

Úgy rémlett hogy előbbre már linkeltem, de most nem találom... :) Szóval egy eredeti Star HD5000, nem holmi "márkás" gagyi :))

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42544) Kerio


Kerio
őstag

Ez a kínai/hongkongi vásárlás dolog szerintem "megdöglött!". Évekig semmi gondom nem volt. Mindent megkaptam. De most... :W

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#42545) kmisi99 válasza Kerio (#42544) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak pech széria nekem épp most virágzik a postások sorra hordják a cuccokat míg ősz körül kín szenvedés volt minden csomag minimum 30 nap után jött meg most 2-3 hetek alatt jönnek a cuccok.

(#42546) Siriusb válasza kmisi99 (#42545) üzenetére


Siriusb
veterán

A héten egy csomag 8 nap alatt érkezett meg, 1 héttel hamarabb a legkorábbi becsült érkezési dátumtól. Le is esett az állam. Persze nem regisztrált küldeményként.

(#42547) kmisi99 válasza Siriusb (#42546) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem is 200ft os aaa akkumlátor valami 2 hét alatt itt volt.

(#42548) Siriusb válasza kmisi99 (#42547) üzenetére


Siriusb
veterán

Aksit én még soha nem kaptam meg. :(

(#42549) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem ,hogy ha 2 terméket akarok rendelni ugyanattól az eladótól, az első pk-ja 3,5 font és minden további 2 font , ha berakom a kosárba akkor miért ír nekem mindkettőhöz illetve a 3. 4. termékhez is 3,5 font pk-t?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#42550) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek ilyen szemüveget rendelt már vki?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.