Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) bul07 válasza tamas1985 (#41197) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha megveszed ezt és meg is érkezik kérlek csinálj róla pár sebesség tesztet és tedd már be ide

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41202) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Még jan. 25 körül rendeltem ezt a tokot, de a mai napig nem jött meg. 25.-e körül írtam az eladónak, aztmondta hogy feladta. Mit tegyek már?:S

Samsung Galaxy A55 5G

(#41203) radi8tor válasza DrDobos (#41202) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyiss case-t eBay-en.

⭐ Stella

(#41204) kaliber válasza DrDobos (#41202) üzenetére


kaliber
aktív tag

Gondolom a becsült szállítási időn már bőven túl haladtál ha nem akarsz case-t nyitni akkor írd meg neki, hogy leellenőrizted a helyi postán nem érkezett meg, kérsz refundot, természetesen ha megérkezik akkor vissza fizeted az árát, sajna ha nem akarsz case-t nyitni akkor 3-4 levél váltás mire hajlandóak refundolni.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41205) havri1 válasza kaliber (#41204) üzenetére


havri1
félisten

Ha otherben ír nekik, és levél alapján refundol, majd ő lezárja a vételt, meg minden, az case-nak számít az ebay rendszerében?
Vagy csak akkor, ha én nyitom..?

havri

(#41206) kaliber válasza havri1 (#41205) üzenetére


kaliber
aktív tag

Other-ben folytatott levelezés nem számít case-nek

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41207) whited


whited
addikt

sziasztok
az ebay.de-n akarnék autót keresni, rámegyek, hogy motors, és ott a jobb oldali boxban csak az irányító számot ütöm be és hogy 25km. ennek ellenére 100k autót dob ki, eddig jól működött, de most mindig 100k autót dob ki, olyat is ami nem is ott van.
Ez miért lehet?? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#41208) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Korábban írtam, hogy nyitottam egy case-t amiben refundot szeretnék, ami úgy áll, hogy márc 3-ig szóval holnapig kell válaszolnia az eladónak, de amióta megnyitottam, semmi sem történt. Fölötte annyit látok, hogy márc 23-án automatikusan záródik. Ha nem válaszol a határidőig, mi lesz? Eszkaláljam, vagy csak várjak?

(#41209) faresz5 válasza utgyuru (#41208) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha eddig nem válaszolt, akkor ezután sem fog, ne várj az utolsó pillanatig semmi képen. Majd az ebaynek válaszol, ha nem akkor úgyis nyert ügyed van.
Lényeg: Pontosan vázold a helyzetet, minden bizonyítékot, akár képként feltöltve linkel, mellékelj, mert azután,hogy "eszkaláltad", már jóval nehezebben tudsz új infókat hozzá adni.

(#41210) raziel01


raziel01
veterán

Ha kaptam refundot de közben megjött a csomag akkor hogy fizessem ki az eladónak?
Simán paypal email címére elküldöm az összeget és jól van?

(#41211) radi8tor válasza utgyuru (#41208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3-án szerintem eszkalálhatod, előtte nem szokás.
Utána eBay/PayPal dönt a sorsáról.

⭐ Stella

(#41212) utgyuru válasza radi8tor (#41211) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Feltöltöttem egy videót youtube linkkel, amin direkt bemutatom mi a hiba, ez elég?

(#41213) radi8tor válasza utgyuru (#41212) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég ha leírod nekik mi a hiba a termékkel. Szerintem nem kell videón demonstrálni.
Persze, ha már feltöltötted, akkor linkelheted is a szövegben. (bár nyitott case-hez már nem lehet hozzászólni).

⭐ Stella

(#41214) thomasa válasza raziel01 (#41210) üzenetére


thomasa
senior tag

A refund gomb mellett van re-refund ha jól emlékszem.

(#41215) utgyuru válasza radi8tor (#41213) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Amikor nyitottam a case-t és írni kellett az eladónak, akkor leírtam szövegesen, és utána a linket, szal már ott van elvileg.

(#41216) raziel01 válasza thomasa (#41214) üzenetére


raziel01
veterán

Hát nem igazán. :D
Ilyen gomb nincs.

(#41217) kaliber válasza raziel01 (#41210) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen jó PP e-mail címre is, ill. kérhetsz tőle invoice-t és akkor ugyanúgy kifizetheted mint legelőször.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41218) lucrum


lucrum
csendes tag

Sziasztok! Azt be lehet valahol állítani Paypalon, hogy a visszautalt pénzem maradjon is ott, ne küldje tovább automatikusan a bankszámlámra?

(#41219) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Ebayen szeretnék venni egy telefont ami 300$ környékén van,számíthatok rá hogy áfát kell fizessek, mert vámot ha jól tudom csak 700$ felett kötelező fizetni igaz?Ezzel jönne a csomag Economy Int'l Shipping.
Segítségetek előre is köszi.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#41220) radi8tor válasza lucrum (#41218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Refundot ugyanoda kapod, ahonnan fizetted eredetileg. Nem lehet változtatni rajta.

Poo: szinte biztos, hogy kell fizetned ÁFÁt, mivel minden csomagot átvilágítanak és a műszaki termékeket kiszedik. Készülj úgy, hogy fizetned kell, aztán ki tudja lehet nem kell fizetni. De erre kevés az esélyed.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41221) tamas1985 válasza Siriusb (#41198) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Rákerestem, de név alapján nem találtam, de köszi az infót

(#41222) parkr


parkr
őstag

kapott már valaki fashion newslettert az alábbi címről?
eBay Top Seller <newsletter@yesfor.com>

igazából nem nagyon izgatna a dolog, ha nem a valós nevemmel kezdődött volna a levél...
persze nyomtam unsubscribe-ot rögtön, de attól még érdekes :((

(#41223) Teko001 válasza parkr (#41222) üzenetére


Teko001
őstag

Előszokott fordulni, hogy ebay-es eladás után felraknak a paypal/ebay-es mail címeddel és neveddel a hírlevelükre.

(#41224) parkr válasza Teko001 (#41223) üzenetére


parkr
őstag

Hát nagyon örülök nekik :D Köszi az infót!

(#41225) radi8tor válasza Teko001 (#41223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sőt, magyarok is ezt csinálják Vaterán. :(((

⭐ Stella

(#41226) Teko001 válasza parkr (#41224) üzenetére


Teko001
őstag

Érdemes külön paypal/ebay mail címet használni (előbbinél lehet több címet is használni 1 felhasználóhoz), vagy ha más nem, a gmail szűrők segítségével, és ennek a funkciónak a kihasználásával könnyen lehet szűrni az ilyeneket.

(#41228) whited válasza whited (#41207) üzenetére


whited
addikt

valaki?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#41229) Lajkó válasza Lajkó (#41174) üzenetére


Lajkó
őstag

(#41230) radi8tor válasza Lajkó (#41229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy ahogy mondod. Kipótolja automatikusan kártyáról.

⭐ Stella

(#41231) Lajkó válasza radi8tor (#41230) üzenetére


Lajkó
őstag

Áhh, király!
KÖFI! :R

(#41232) kiro4444


kiro4444
tag

Ha indítok egy case-t a saját védelmemre, akkor az eladónak ebből mi kára keletkezhet? Magamra haragíthatom? Együttműködő, csak mégsem akarok kifutni a határidőből.

És mit jelent, amikor a terméknél az van írva, hogy New other, és nem csak az, hogy New. Akkor ez most mennyire új?

[ Szerkesztve ]

(#41233) gabros666


gabros666
csendes tag

Nekem eddig 18db ebay rendelésemből, 6-ot nem kaptam meg. Eddig ebből 4-en visszautalták a pénzt. Mi lehet a probléma? Postás nyúlja le?

(#41234) hidroponi válasza kiro4444 (#41232) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a new other, reszletesebben a termeklapon ki van fejtve. altalaban annyi szokott lenni, hogy pl. nem az eredeti csomagolasban adjak esetleg gyari refurbished termek.

(#41235) kiro4444 válasza hidroponi (#41234) üzenetére


kiro4444
tag

Rendben, köszi. És a case-s kérdésemre esetleg vmi? :DDD

(#41236) _Csaba_ válasza gabros666 (#41233) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hol laksz? Elég rossz arány. Szerintem M.o.-on tűnnek el.

(#41237) hidroponi válasza kiro4444 (#41235) üzenetére


hidroponi
aktív tag

passz. ha megbizhato eladotol veszed (99,5% felett) es ha mas, nem kulfoldi cuccoknak is laba kelt, akkor a kozeli postan lehet a tet(v)tes.

(#41238) V/ válasza lucrum (#41218) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem. Az eredeti kártyára küldik vissza, nem lehet a rendszert átállítani, átirányítani. A megszűnt kártyámra küldött pénzt elég macerás úton szereztem vissza.

(#41239) raziel01 válasza V/ (#41238) üzenetére


raziel01
veterán

Leírhatnád, hogy tudjuk legalább mit kell tenni ilyen esetben.

(#41240) V/ válasza Lajkó (#41174) üzenetére


V/
Topikgazda

A számlán lévő összeg az elsődleges, majd a kártya. A fizetésnél rákérdez, hogy minként akarod, ha nincs a számládon, akkor automatikusan a kártya lesz a fizetési eszköz vagy számla+kártya.

(#41241) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

érdeklőndék hogy ebayon és így ezáltal paypalon lehet már vásárolni maestro bankkártyákkal is?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41242) gabros666 válasza _Csaba_ (#41236) üzenetére


gabros666
csendes tag

Attól félek én is, hogy itt nyúlják le... Tracking number nélküliek, szóval nem lehet lenyomozni. Ennek az lesz a vége, hogy nem rendelek többé külföldről és Postán se adok fel több csomagot.

(#41243) V/ válasza raziel01 (#41239) üzenetére


V/
Topikgazda

Sztori röviden. A 3 betűs bank úgy döntött, hogy 1 évvel a lejárat előtt lecseréli a Mastercard kártyát Visa kártyára a megkérdezésem nélkül (az utóbbi években ezzel fizettem). Külön számla szám volt a kártyához.Így előreláthatólag ha kapok visszatérítést menne a számlára, mert hogy ahhoz van kötve. De nem egészen. (Közben felmondtam az összes szerződést a bankkal.) Jön refund kettő is. A bank azt mondja, nincs szerződés, nincs kártya automatikusan vissza megy a küldőnek. A Paypal és az angol bank a reklamációmra vissza írja, a fogadó bank befogadta. Irány a bank fiók ügyintéző azt mondja, nincs szerződés, nincs kártya automatikusan vissza megy a küldőnek. Kezébe nyomon a papírt ( Paypal és az angol bank) hogy a küldött pénzt Magyarországon befogadva. Úgy 10 perc telefonálás után, annál a részlegnél ahol a küldött külföldi valutát forintra váltották, :W semmit sem tudnak, újabb 5 perc után egy másik részlegnél ó persze itt van a pénz nálunk :C , 30 napig pihentetjük és csak akkor küldjük vissza és előtte értesítenek, hogy van pénz, mit akarok vele.Hát ezt az értesítőt nem sikerült megírniuk. Megadtam az új banki számlaszámom, másnap este ott voltak a pénzek.
Összefoglalva: visszajön a pénz az eredeti kártyára, ha nem sikerül a banknak átvezetni -bármit mondanak- 30 napos parkolás az ügyfél kötelező értesítése mellett, majd megy vissza, ha nem rendelkezel róla, a feladónak.
Ezért ha már nincs meg az eredeti kártya és jön visszatérítés 3-4 nap múlva nem látod könyvelve, séta a bankfiókba, meg kell kerestetni és megfelelő számlára átutaltatni, vagy fel venni, de ez esetben még egyszer vissza kell menni. A legtöbb bank olyat mond elsőre, hogy rögtön visszautalja ha úgy mond téves, nem igaz, a nemzetközi szabályozás amit ők is betartanak 30 napos parkolás.

(#41244) V/ válasza flash- (#41241) üzenetére


V/
Topikgazda

https://www.paypal.com/hu/home?mid=sNqh3t9lZ|dc;34273604059;paypal;p;;eu84e2fpi0&mplx=AGID_HU_ALL_TM_PayPal+Brand+Phrase_KWID_KYWD_ADID_34273604059&campaign=true&mpch=ads&type=SEA&mplx=3484-147350-8030-13

PayPal now includes Maestro

Mi a kérdés? Ha az van regisztrálva akkor a Paypal-t választva fizetőeszköznek, arról a kártyáról megy

(#41245) V/ válasza V/ (#41244) üzenetére


V/
Topikgazda

Card Type:
Maestro
Visa
Mastercard
American Express
Discover

(#41246) sanzi89


sanzi89
addikt

Volt egy rendelésem, ami nem érkezett meg, az eladó full refund-ot adott, meg is érkezett. Egy ilyet írt üzenetben:

"Sorry for all the inconvenience. I've offered you a full refund. Please check it. At the same time, I have sent the cancel order request to you via ebay, you just need to confirm that. This order will be cancelled, hope you don't give us bad comment,it will do much harm to our account,Thanks for your understanding and cooperation.
Nice to make business with you. "

Hol tudom megerősíteni a rendelés törlését? Sehol nem találok ilyen lehetőséget.
Köszi előre is!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41247) hidroponi válasza V/ (#41243) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ezt kar volt offtopicnak jelolnod, mert fontos!

(#41248) zoli03 válasza V/ (#41243) üzenetére


zoli03
őstag

3 betűs? Szerintem nyugodtan kiírhattad volna, elég sok 3 betűs bank van (AXA, CIB, FHB, K&H, MKB, OTP, stb).

(#41249) Teko001 válasza zoli03 (#41248) üzenetére


Teko001
őstag

(#41250) matyi19


matyi19
őstag

Férfi karórát vett közületek valaki eBay-ról?
Melyik eladót ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.