Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) havri1 válasza silentkiller (#42800) üzenetére


havri1
félisten

Gondolod manipulált?

havri

(#42802) mepet válasza silentkiller (#42800) üzenetére


mepet
addikt

Valamit félreértesz szerintem.

Pl:
Licitlépcső 1USD legyen az egyszerűség kedvéért.
Te rányomsz az autobid 100USD-re.
Az előző bid mondjuk 49USD volt, így most tiéd a pillanatnyilag nyerő licit 50USD-vel.
Jön valaki, aki ott ül a gép előtt, és megvárja a licit vége előtti pár másodpercet (én is így szoktam), majd beírja, hogy neki ez a cucc mondjuk nem csak 100 hanem 200USD-t ér, tehát az autobidet nyom 200USD-vel. Ekkor te azt fogod látni, hogy 101USD-vel ő nyerte a licitet. Nem azért, mert egy robot 1USD-vel licitál feléd, hanem azért, mert az ebay aukciók így működnek.

(#42803) silentkiller válasza mepet (#42802) üzenetére


silentkiller
senior tag

Hm... igazad lehet! Tehát a zárás előtt (5-10 másodperccel) még rádob 10-20 USD/GBP/USD-t (kis értékű dolgokról van szó) így tuttira elviszi a licitet. Közben pedig azt látom, hogy csak 1-2 U/G/E-vel látszik többnek. Na, akkor ezek után én sem 5-tel emelem a "highest bid"-et, hogy nyerjek. Köszönöm a véleményeteket.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#42804) kaliber válasza mepet (#42802) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az a "valaki" szerintem az eladó, mert ha nem akarja eladni neked 100$-ért akkor a vége előtt egy másik account-tal rányom 200-ra és már nem is kell eladnia neked hanem az övé marad.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#42805) gergospy


gergospy
csendes tag

Azt meg tudom valahol nézni, hogy mi az az utolsó idő, amíg case-t lehet nyitni? Tudom, hogy a csomag érkezésétől, vagy az utolsó időponttól számított 30 nap, de az ebay azt honnan tudja, hogy mikor érkezett meg a csomag? Nem látok ilyet sehol.

Itt van nálam a csomag, partial refundot akarok, és elég bajos volt a szállítás, szóval érdekelne, hogy az ebay mennyit tud a csomag hollétéről. Az eladó meg húzza az időt.

[ Szerkesztve ]

(#42806) hidroponi válasza havri1 (#42799) üzenetére


hidroponi
aktív tag

peldaul azert nem jo, mert feleslegesen veri fel az arat.

(#42807) parkr válasza gergospy (#42805) üzenetére


parkr
őstag

fizetéstől lesz az számítva inkább

(#42808) ollie válasza kaliber (#42804) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyrészt nem lehet több accountja, másrészt részesedést kell fizetnie az árból az eBaynek.

***

(#42809) fardem válasza ollie (#42808) üzenetére


fardem
aktív tag

accountot jó sokat tudsz csinálni, mindig más néven regisztrálsz, más a lakcím, stb.

csak arra kell figyelned, hogy mindig más ip címről jelentkezz be. illetve paypalt sem kötelező használni.

(#42810) fardem válasza hidroponi (#42806) üzenetére


fardem
aktív tag

úgy kell licitálni, hogy az elején feltenni azt az összeget, amit rászánsz. persze csak akkor, ha nem tudsz a gép előtt ülni.

ha meg ott vagy akkor nyilván az utolsó másodpercekben rányomni.

(#42811) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

Acer Iconia B1-A71hez keresek komplett kijelzőt, de most vagy én vagyok béna, mert nem találom

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42812) thomasa válasza randras (#42798) üzenetére


thomasa
senior tag

Az ebayes azonosito+pass-t meg kell adnod a programban.

(#42813) quailstorm válasza cellpeti (#42811) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]
Te vagy a béna.

Nem eredeti LCD-n meg nem variálj, annál szarabb mint a gyári úgyse hinném hogy lesz :DDD

(#42814) kaliber válasza ollie (#42808) üzenetére


kaliber
aktív tag

Alkalmazottja, családtagja....... nyit egyet (millió lehetőség ne legyünk naívak) azt használja, gondolom ezt akkor alkalmazza ha túl alacsony az ár ill. nagyobb lenne a veszteség mint az eBay jutalék, nem véletlelnül nem tudod megnézni kívülállóként a nyertes adatait.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#42815) V/ válasza silentkiller (#42796) üzenetére


V/
Topikgazda

Van 2 is, de fizetősek.

(#42816) V/ válasza kaliber (#42814) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok értelme nincs, mert meg is nyerheti és akkor fizetni kell, te tartanál forgó tőkét az eladásaid megvétele miatt?

(#42817) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok, gyors, hozzáértő segítség kellene: ebay, usából, használt terméket(300-400dollár) vennék, mire számítsak, ha megérkezik ? (Vám ás áfa fizetések)

Köszönöm :R

A sas nem vadászik legyekre

(#42818) radi8tor válasza realmadrid (#42817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, erre számíts.

"150,1 - 700 euró között 2,5% vám + 27% ÁFA kerül felszámításra"

⭐ Stella

(#42819) realmadrid válasza radi8tor (#42818) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Köszi, tehát használtnál is kell fizetni. Ez eléggé lehúzás.

A sas nem vadászik legyekre

(#42820) radi8tor válasza realmadrid (#42819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy kell fizetni. Vám szempontból nincs különbség új és használt között. Ami be jön az országba az után kell adót fizetni.

⭐ Stella

(#42821) realmadrid válasza radi8tor (#42820) üzenetére


realmadrid
aktív tag

:R

A sas nem vadászik legyekre

(#42822) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Vettem egy cuccot 8-án amit elvileg fel is adtak még aznap.
Kaptam hozzá egy ilyen követési számot: "YC136287705" de bárhová írom be nem talál róla semmit.
Ráadásul "Express International Flat Rate Postage" módon lett feladva a cucc.
Úgy gondolom ennyi idő után már illene megjelennie... Vagy valami kamu követési szám lenne?

Amúgy csak nekem nyúlják le átlagosan minden negyedik cuccom a postán? :W
Eléggé fura hogy rendeltem múlt hónap 30-án két cuccot amiből az egyik már múlt héten megjött a másik meg azóta sem... :W

(#42823) randras válasza Misi 007 (#42822) üzenetére


randras
veterán

Ez nem valós tracking.

Az, hogy nem egy időben jönnek még nem jelenti, hogy ellopták. Majd ha 4 hónap után sem jön meg, akkor ellopták, vagy eltűnt.

(#42824) Misi 007 válasza randras (#42823) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Köszi a gyors választ.
Sejtettem hogy valami nem kóser ezzel a követési számmal.
Sajnos nekem az a tapasztalatom hogy ha nem jön meg 3-4 hét alatt akkor már utána sem.

(#42825) hidroponi válasza fardem (#42810) üzenetére


hidroponi
aktív tag

úgy kell licitálni

persze, ha feleslegesen kiakarsz dobni egy csomo penzt akkor ugy licitalsz.

(#42826) Peter789 válasza fardem (#42810) üzenetére


Peter789
senior tag

Az elején felrakással csak az a baj hogy ha jön mégegy hozzád hasonló akkor már előre jól felveritek az árat totál feleslegesen és beindíthat egy értelmetlen licitharcot amivel csak magatokat szivatjátok - az eladónak persze jó... Szerintem a végén, az utolsó fél-1 percben kell rátolni egy tetszőleges magasabb licitet amire azt mondod hogy neked szállítva még megér ennyit - max ha szerencséd van és más csak alálő akkor kevesebb lesz. De az előre felvert árnak semmi értelmét nem látom, mindig anyázok az ilyenek miatt akik már jó előre totál feleslegesen felverik az árat pedig ha maradnának a seggükön akkor lehet a feléért is megkapnák...

Egyébként még1 tipp ami nyilván sokak számára triviális de hátha valakinek újat mondok vele: ha mondjuk jár 30$ felé a licit, én azt mondom hogy nekem max 50-et ér meg a termék (+szállítás ha van) akkor nem kerek 50-et írok be az utolsó fél percben hanem mondjuk 50.11-et - azon a pár centen ugye nem múlik semmi, de aki kerek 50-et dob az lecsúszik róla és lehet én nyerek :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42827) silentkiller válasza Peter789 (#42826) üzenetére


silentkiller
senior tag

Wow, erre nem is gondoltam. Nagyon jó ötlet, köszi!

Közben, jelesre vizsgázott egy snipper, szuper kis eszköz

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#42828) Degeczi válasza Peter789 (#42826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, ez sokszor bevált, hasznos taktika!

(#42829) fardem válasza Peter789 (#42826) üzenetére


fardem
aktív tag

akkor raksz fel rá előre ha nem tudod követni a licitet. persze nem kell arra gondolni, hogy 2x-es árat rak fel az ember, hanem a reális ár alatt. én a ritka cuccokról beszélek, nem a filléres szarokról, amik m inden második aukcióban kaphatók, hanem olyan dolgok amik ritkán kerülnek kalapács alá.

ha meg felverik az árat, akkor meg mi van? nem kell licitálni és ennyi! akkor nem fog fájni senkinek ha magas lesz a vége! mert sajnos van ilyen

és ki veri fel az árat? nem kell arra gondolni, hogy azért megy fel az ár, mert az eladó nyomatja fel mesterségen, hogy mindig rálicitál a saját cuccára.
úgysem tudod ellenőrizni. az eladó is felviheti a végén, mivel ő is rátehet magas licitet. max ha megnyeri majd csinál az eladó accounttal egy cancel transactiont és vagy unpaid item case-t saját maga ellen vagy second offer-t és kész.

(#42830) cellpeti válasza quailstorm (#42813) üzenetére


cellpeti
veterán

eredeti is 20k

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42831) thomasa válasza Peter789 (#42826) üzenetére


thomasa
senior tag

De aki erre rájött már 50.2-vel próbálkozik. :)

(#42832) zoli03 válasza V/ (#42785) üzenetére


zoli03
őstag

"Ha külföldre ragszámmal szeretnék az eladott motyót küldeni (levélposta 2 kg-ig), ragszámot csak akkor kapunk ha elsőbbségivel adjuk fel."

Ez már év eleje óta így van, nem most vezették be.

(#42833) Peter789 válasza thomasa (#42831) üzenetére


Peter789
senior tag

:DD persze, csak példának írtam, éppen amilyen hangulatom van, akad hogy 50.67-et írnék rá máskor meg 51.11-et :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42834) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Ha a postás nem tudta kézbesíteni a csomagot valamiért, akkor visszaviszi. Honnan tudom melyik postára kell mennem érte ha sok van a környéken? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#42835) ollie válasza fradi81 (#42834) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hagy egy értesítőt.

***

(#42836) fradi81 válasza ollie (#42835) üzenetére


fradi81
veterán

és ha nem hagyott, vagy hagyott de nincs meg?

moto g72, Ninebot d28e

(#42837) hidroponi válasza fradi81 (#42836) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha van TN akkor felhivod a postat es erdeklodsz rola a TN alapjan.

(#42838) fradi81 válasza hidroponi (#42837) üzenetére


fradi81
veterán

Nincs neki, most vettem észre csak házszámot adtam meg címnél, ajtót nem.. De most mondják nekem hogy a postás akkor jött volna rákérdezni, és értesítő nélkül nem is mehetek be a postára. Akkor még várok pár napot a refundig, lehet tényleg nem jött még meg.

moto g72, Ninebot d28e

(#42839) thomasa válasza fradi81 (#42838) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha bemész egy személyivel megnézik, jött-e neked valami.
Legalábbis én már jártam úgy, hogy elfújta a szél a cetlit.

(#42840) ollie válasza fradi81 (#42836) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bemész a legközelebbi postára, és megkérdezed, hogy ha csomagod jött, de nem voltál otthon, hol kell átvenned, mert nincs meg az értesítő. És nem igaz, hogy kell az értesítő, a te csomagod, oda kell, hogy adják, ha igazolod magad.

***

(#42841) fradi81


fradi81
veterán

oké köszi akkor majd benézek.

moto g72, Ninebot d28e

(#42842) Peter789 válasza ollie (#42840) üzenetére


Peter789
senior tag

Természetesen az értesítő nem feltétele annak hogy megkapd, csak segíti őket abban hogy hol melyik kupacban keressék... Csak személyi és lakcímkártya kell ahhoz hogy megkapd!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42843) thomasa válasza Peter789 (#42842) üzenetére


thomasa
senior tag

Lakcímkártya sem. Én a melóhelyre kérem, ha van csomagom, nem is tudnám a címet mive igazolni.

(#42844) Peter789 válasza thomasa (#42843) üzenetére


Peter789
senior tag

A címen persze nem szokta kérni - legutóbb pl a személyi száma sem kellett neki, pedig már sokszor felírta a kísérőlapon - de ha személyesen megyek be a postára a cuccért akkor eddig mindig kellett a személyi és lakcímkártya...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42845) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Sziasztok!

Leütöttem egy terméket az eBay-en. Eredetileg csak UK-ba szállítás volt megjelölve, egy haveromhoz ment volna. Azért megkérdeztem, hogy esetleg megoldható-e, hogy rögtön ide postázza. Válaszolt, hogy megoldható, de csak hétfőn tudja megmondani, hogy mennyi lesz a postaköltség. Van határideje, hogy meddig kell kifizetnem a már liciten megnyert terméket? Nem szeretném, hogy valami általam nem ismert szabály miatt elússzon...

Köszönöm előre is választ!

(#42846) Teko001 válasza Bobyjack (#42845) üzenetére


Teko001
őstag

Én úgy tudom nincs megszabva, viszont az eladó 48 óra után tud unpaid case-t nyitni ellened ha akar, onnantól pedig négy napod van fizetni.

(#42847) #65537792 válasza Teko001 (#42846) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jó, de ha eladó mondja, hogy hétfőn nézi meg, hogy mennyi lesz a posta. Nem hiszem fog nyitni.

(#42848) Stanley-B. válasza Peter789 (#42844) üzenetére


Stanley-B.
őstag

se értesítő, se lakcímkártya nem kell a csomagod átvételéhez. Ha amúgy is ott van és nincs kedved helyretenni, akkor persze oda lehet adni, de amúgy nem kell.

Könnyen belátható ez, pl. ha valakinek a bejelentett emg a tartózkodási helye nem ugyanaz, akkor az nem veheti át a csomagját? Sok ilyen van, pl egyetemisták stb.

(#42849) Teko001 válasza #65537792 (#42847) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem se, de ettől függetlenül, ha akar, onnantól tud. ;)

(#42850) Bobyjack válasza Teko001 (#42846) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.