Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) mexel


mexel
veterán

Ha a megvásárolt terméknél, a Contact seller menüt megnyitom, és ott írok az eladónak, majd ő refundol, visszafizeti a pénzt, az beleszámít azokb a case ügyekbe amit figyel az ebay? Azaz ez is egy mínusz pont az ebay felé, vagy ha nem nyitok case-t akkor nem érdekli őket?

(#42852) raziel01 válasza mexel (#42851) üzenetére


raziel01
veterán

A refundok száma a lényeg. Tök mindegy, hogy nyitsz case-t vagy nem.

(#42853) Peter789 válasza Stanley-B. (#42848) üzenetére


Peter789
senior tag

Eddig tőlem a postán kivétel nélkül mindig kérték a lakcímkártyát is, de lehet ez csak helyi gyakorlat, illetve lehet máshol szimplán csak letojják ha ez létező belső szabályzat...

---------------------------------

Egyébként nemrég volt téma, hogy mostanában majdnem mindent megfognak a vámosok... Ismerősnek ma jött meg egy ámerikás batyuja. Nagy nehéz és drága cucc volt benne, és úgy ahogy volt érintetlenül tovább is engedték :))

Összesen már bőven 200 csomag felett járok 4-5 év alatt (ebay, dx, focalprice, aliexpress, stb), és ebből mindössze egyetlen 1 csomagot fogtak meg még jópár éve - az tényleg nagy és nehéz volt, egy 10 colos speciális monitor nehéz talppal egyéb motyókkal. Ezen kívül 1 pufiborítékom volt aminek furcsán ki volt szakadva a sarka és vámos feliratos szalaggal volt leragasztva - ezt se hinném hogy ilyen összevissza tépték ha kíváncsiak voltak rá, egyszerőbb lenne egy kés vagy olló a műanyagos pufiboríték ellen, szóval valószínűleg ez is csak véletlenül megsérült. A többi 200+ kisebb nagyobb csomagon semmi nyoma nem volt soha hogy foglalkoztak volna vele! Nov-Dec között 20+ csomagom jött, az első 1-2 hónapban kis szünet majd Feb. végétől mostanáig újab 10-15 csomag, köztük telefon és rá se bagóztak. Én annyira már nem aggódok a vámtételen, persze azért mindig úgy veszem a drágább dolgokat hogy "akkor is megéri ha mégis lehúznak" ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42854) jojoando válasza Peter789 (#42853) üzenetére


jojoando
senior tag

Na persze, te meg mágus vagy, hogyne!
Nekem az első jött aztán hopp fizess van!
Túl szép , hogy igaz legyen, már bocs! :F

[ Szerkesztve ]

(#42855) mexel válasza raziel01 (#42852) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!

(#42856) thomasa válasza Peter789 (#42853) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez egyébként hogy van most jogilag?
Kötelező-e utólag jelentened a vámhivatalnak, ha elmulasztották kiszabni a vám+áfát értékhatár felett?

(#42857) upsyka válasza raziel01 (#42852) üzenetére


upsyka
aktív tag

az marha jó, mert most tartok 15 vásárlásnál és egyszer volt egy 50% refundom case nélkül, mert selejtes led égőt küldtek de szó nélkül refundolt az eladó, most meg azért tervezem, mert sérülten és törötten kaptam meg a csomagot, ami valószínű annak is köszönhető, hogy azt írta a csomagra az eladó, hogy ruha, pedig konyhai eszköz volt. lehet ezt is case nélkül el lehet intézni, viszont a privát levelezést gondolom nem látják az ebayesek ergo nem tudják, hogy jogos....a case-ben levő levelezés tartalmát lehet, hogy látják? mert akkor érdemesebb úgy felvenni a kapcsolatot az eladóval a saját érdekünkben...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42858) mexel válasza upsyka (#42857) üzenetére


mexel
veterán

Nekem utóbbi időben nagyon sok selejt jött, de az olcsóknál nem mertem refundot kérni mert később lesz nagyobb vásárlásom is és nehogy ott szívjak.
Akkor mi van egyébként ha új felhasználót készítek? A cím és a paypal számla alapján összefut náluk a dolog és szólnak hogy ez így nem lesz jó?

(#42859) Peter789 válasza jojoando (#42854) üzenetére


Peter789
senior tag

Pedig így van! Ebay acc-on 337 vásárlás, DX-en 17, Focalprice-on 7, Aliexpress-en 6. Az ebay-es vásárlásoknak csak a felét csináltam én kínából, a másik felét egy barátom, de a jelentős része kínából ill. eu-n kívülről jött azoknak is. Történetből látom hogy első kínai vásárlásom 2009 November - és akár hiszed akár nem, az első és utolsó vámos élményem 2010 közepén volt, tudom pontosan mert nem sokkal az után hogy megvettem az előző superb-emet 2010 Februárjában, rendeltem hozzá CarPC-s célra egy 10 colos érintős HDMI bemenetes monitort és azt bizony jól elkapták, nagy szögletes nehéz doboza volt, felkeltette az érdeklődésüket sajnos... Ettől függetlenül minden vásárlásomnál mérlegelek, hogyha elkapnák akkor azzal együtt is megéri e nekem a kinti rendelés, de eddig mákom volt :))

(#42856) thomasa

passz... de mondjuk túlnyomórészt ezek pár $-os lomok, elektronikai alkatrészek stb...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42860) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Hi mindenki

Segítséget szeretnék kérni.
Az eset a következő:
Nem érkezett meg a csomag időben.
Felvettem az eladóval a kapcsolatot azt írta feladja újra ,fel is adta közben megérkezett a csomag.
Ha meg jön a másik csomag is,hogy tudom elküldeni az árát?

Üdv

(#42861) hidroponi válasza gyurasz74 (#42860) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ahogy az elsot. ha PP-vel kuldted, akkor megnezed a historyban es arra az emailcimre kuldesz (send) ujra penzt.

(#42862) thomasa válasza Peter789 (#42859) üzenetére


thomasa
senior tag

Hát akkor ne csodálkozzunk, 22 euro alatt nem vámolnak :C

(#42863) Degeczi válasza thomasa (#42862) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+az átvilágításon kimondottan a telefonokra, táblagépekre utaznak - és azok könnyen azonosíthatóak (és garantáltan értékhatár fölöttiek), így egészen minimális esély van csak az átcsúszásra, talán 1-2%

(#42864) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Mi kára származik az eladónak abból, ha nyitok egy ügyet?
Egyszerű a képlet, nem érkezett meg a csomagom, Ebay azt tanácsolja ha lejár a várható szállítási idő, akkor jelentsem az esetet.
Viszont az eladó arra kér, hogy ne, mert bármit, csak azt ne. :F
Miért?
A weboldalon már eleve körülményes úgy felvennem az eladóval a kapcsolatot, hogy közben ne legyen open case, szóval ez tűnik a normálisnak.

(#42865) fardem válasza Teasüti (#42864) üzenetére


fardem
aktív tag

az áru mellett kell kattintani arra hogy contact seller.bejön a menu és én ott általában kiválasztom a payment and checkout részt. az ebay rákérdez hogy maga az ebay megválaszolta-e a kérdést. én arra kattintok, hogy "no, i want to contact the seller." és máris írhatsz neki, garantáltan case nyitás mentes.

(#42866) Teasüti válasza fardem (#42865) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A kérdésem arra vonatkozik, hogy miért is ne nyissak case-t? Elvileg nyitnom kellene Ebay szerint. Az eladó ezt nem szeretné. Ezt még érteném is, de nem ismerem a következményeit az eladóra vonatkozóan.
Ha senki nem hibázott és a csomag csak úgy eltűnt az éterben, akkor Ebay mihez kezd az eladóval? Gondolnám, h semmit; elég problémás már az is, h bukta a csomagját.
De akkor nem mindegy az eladónak, hogy nyitok vagy nem nyitok? Miért nem mindegy neki?

Jah és ha már itt vagyunk, hogy lehet elkerülni az ilyen visszaéléseket a vevő részéről (megjön a csomag, de azt mondja nem jött meg)?

[ Szerkesztve ]

(#42867) parkr


parkr
őstag

keresésnél ez a lenyílós szűrési lehetőség nem lesz a kedvencem egy hamar :(((

(#42868) V/ válasza Peter789 (#42859) üzenetére


V/
Topikgazda

"de mondjuk túlnyomórészt ezek pár $-os lomok, elektronikai alkatrészek stb..."

6000 Ft alatti értékkel nem foglalkoznak, 50 $ fölötti értékűek inkább "nem csúsznak át".

(#42869) V/ válasza zoli03 (#42832) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy jan 1-től, mégis áprilistól írták, hogy él ez az üzletszabályzat módosítás.

(#42870) V/ válasza fradi81 (#42838) üzenetére


V/
Topikgazda

és értesítő nélkül nem is mehetek be a postára

Ezt mondják, de nem igaz. Könyvelik a nem kézbesített küldeményeket, ha meg mondod - bemutatod a lakcímed- elő tudják bogarászni az adott körzet kézbesítőjének kis könyvecskéjéből. Azt kell tudnod hogy a lakhelyed melyik körzetbe esik.

(#42871) somnia válasza V/ (#42870) üzenetére


somnia
őstag

Próbáltad már szerkeszteni a kommentjeidet? :F

(#42872) Winner_hun válasza somnia (#42871) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minek ha másnak válaszol?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42873) TaaT válasza Winner_hun (#42872) üzenetére


TaaT
veterán

Az újoncokat mondjuk simán figyelmeztetik ilyenért, hiába válaszol másnak.

Give them hell Ukraine!

(#42874) radi8tor válasza TaaT (#42873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Winner más véleményen van. :P
Amúgy Fáradt gőzben elmegy (nem számit HSZ gyűjtögetésnek).

⭐ Stella

(#42875) TaaT válasza radi8tor (#42874) üzenetére


TaaT
veterán

Ja hogy itt lehet, akkor ezentúl én is alkalmazom majd. :)

Give them hell Ukraine!

(#42876) randras válasza TaaT (#42875) üzenetére


randras
veterán

Nem jó mert hozzászoksz aztán majd máshol is ezt csinálod. :N

Tényleg akkor az OFF-ot minek használjuk? :U

[ Szerkesztve ]

(#42877) zoli03 válasza TaaT (#42873) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig a szabályzat nem tiltja:

"Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."

Ezek szerint, ha már írsz 1-2 mondatot, nyugodtan írhatod külön hsz-be (bár van az 5 perces szerkesztés, de annyit akár lehet várni is köztük). Én nem is szeretem, amikor valaki mondjuk 5 embernek válaszol egy hsz-ben (vagy akár többnek), úgy, hogy mindegyik válasza több soros. Ilyenkor egyenként kell visszakeresni, mire válaszolt, ahelyett, hogy csak egyet kéne kattintanom. Talán még ha csak két embernek válaszol egy hsz-ben, akkor az még nem olyan zavaró.

(#42878) Winner_hun válasza TaaT (#42875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem én vagyok más véleményen, mindenhol lehet. Egy ideje benne van az alapelvekben is. Valaki elkezdte az 1 hozzászólásba szerkessz bele mindent, amit lehet üzemmódot aztán többen átvették mert hogy úgy állításuk szerint átláthatóbb a fórum. Hogyne, aztán ha azt akarod megnézni hogy mire ment a válasz akkor keresgélj... akkor minek is van a Válasz hivatkozás? Az esetek túlnyomó részében felesleges 1 hozzászólásba besűríteni a válaszokat, csak nehezítik a fórumozást. De van olyan eset amikor meg felesleges szétszemetelni a topikot - pl. egy kérdés után több embernek külön-külön megköszönni a válaszát.

A szerkesztés pedig azért van hogyha valamit módosítanál a válaszodon akkor azt megtehesd, nem pedig azért hogy abba sűríts bele mindent.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42879) somnia válasza Winner_hun (#42872) üzenetére


somnia
őstag

Lehet, hogy igazad van.

(#42880) somnia válasza TaaT (#42873) üzenetére


somnia
őstag

Ez így van.

(#42881) somnia válasza radi8tor (#42874) üzenetére


somnia
őstag

Ha elmegy, hát elmegy.

(#42882) somnia válasza TaaT (#42875) üzenetére


somnia
őstag

Lehet, hogy én is.

(#42883) somnia válasza randras (#42876) üzenetére


somnia
őstag

Tényleg, minek?

(#42884) somnia válasza zoli03 (#42877) üzenetére


somnia
őstag

Valóban.

(#42885) somnia válasza Winner_hun (#42878) üzenetére


somnia
őstag

Egyre inkább úgy látom, hogy igazat szólsz.

(#42886) Stanley-B. válasza TaaT (#42875) üzenetére


Stanley-B.
őstag

sosem értettem miért jó az valakinek, ha sok hsz-e van.
Azt megértem ha valaki sok pénzt, sok nőt, sok autót akar, de hogy hszt?

Ha van vki aki direkt erre megy, elmondhatná.

[ Szerkesztve ]

(#42887) randras válasza somnia (#42885) üzenetére


randras
veterán

Te most? Viccesnek érzed magad? :O

(#42888) somnia válasza randras (#42887) üzenetére


somnia
őstag

Nem, ez tök komoly.
Benne van a szabályzatban, hogy ezt így lehet.
Sőt a modi is mondta, hogy szabad.

[ Szerkesztve ]

(#42889) parkr válasza randras (#42876) üzenetére


parkr
őstag

hogy nehezebb legyen olvasni :D

(#42890) Degeczi válasza Winner_hun (#42878) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen egyetértek!
Az olyan trollkodás egyébként is ritka, mint amire fölötted van példa: normál használatban nem zavaró a külön válasz, viszont sokkal áttekinthetőbb, mint ha az összes hozzászólást kellene böngészgetni, vajon hivatkozik-e vki arra, amit írtam.

A válaszok keresésére ráadásul egyszerű (Greasemonkey és hasonló) script is írható: pl. indexes fórumokon eleve más háttérszínnel látom a nekem írt üzeneteket, mint a többit - ami szintén csak közvetlen válasszal lehetséges.

(#42891) somnia válasza Degeczi (#42890) üzenetére


somnia
őstag

Tök igazad van, csak akkor nem értem miért nem látja ezt mindenki így, pl. a moderatúra?
Miért kell egyből anyázni azt aki hasonlóképpen gondolkodik. / nem a modik részéről/
A néhány év alatt, mióta itt vagyok, számtalanszor láttam, hogy rászólnak arra, aki nem egy hozzászólásban reagál mind a 18 előtte szólónak.

(#42892) Winner_hun válasza somnia (#42891) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert valaki kitalálta aztán sokan átvették. Csírájában kellett volna elfolytani (az 1-2 szavas értelmetlen hozzászólásgyűjtésen való korlátozáson kívül) ezt az egészet.

Meg mert nem védik meg magukat a rászóltak, elhiszik hogy úgy kell ahogy mások mondják... a visszakövethetőség az okoskodóknak már nem számít, csak legyen egy hozzászólásba besűrítve minden és kész. Mire jó ez? Esetleg néhány fejléccel / aláírással kevesebb jelenik meg. Az átláthatóságon nem javít valami sokat. De legalább nehezebb visszakövetni 1-1 téma kibeszélését. Az lenne a legjobb megoldás ha a fórumon lehetőség lenne a válaszok rekurzív kifejtésére.... na de nagyon elkanyarodtunk a témától.

Az azonnali fizetés csak nálam működik véletlenszerűen? Van hogy a termék megvétele után egyből írja az összeget, egy kattintás és ki van fizetve a termék de van hogy be kell lépni a PayPal felületére és onnan mehet a fizetés. Teljesen véletlenszerűen, nem tudom hogy mitől függ ez. Minden esetre 2x írtam már nekik hogy rossz a rendszer, remélem javítják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42893) Teko001 válasza Winner_hun (#42892) üzenetére


Teko001
őstag

Nekem mindig be kell lépnem

[ Szerkesztve ]

(#42894) radi8tor válasza somnia (#42888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szabad, de azért ne essünk át a ló túloldalára. Egy soros válaszokkal nem kéne spamelni.

"Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#42895) Siriusb válasza Winner_hun (#42892) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt én is tapasztaltam mostanában. Meg is lepődtem, amikor átirányított a paypal-ra.

(#42896) WZP


WZP
aktív tag

Helló emberek!

Elég kezdő vagyok a témában, de eddig elboldogultam, viszont most a segítségeteket szeretném kérni. Történt ugyanis, hogy egy top rated seller-től rendeltem egy teljes mértékben eredetinek mondott xiaomi power bankot, persze miután megérkezett azonnal megnéztem hogy eredeti-e. Nem volt. Írtam az embernek hogy most mi a teendő, erre visszaírt, hogy vagy részleges visszafizetést ajánl(5-6 dollár körül), vagy küldjem vissza és a teljes összeget visszafizeti.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy melyik opciót kéne szerintetek választanom ? Mennyire nehéz kínába visszapostázni valamit, és mennyibe kerül ?

Előre is köszönöm.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#42897) radi8tor válasza WZP (#42896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Súlyfüggő a postázás díja.


⭐ Stella

(#42898) CoolBoy323 válasza WZP (#42896) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ebay buyer protection-on keresztul irj neki, es full refundot kerj visszapostazas nelkul!!!

Vagy ha nagyon nem akarja az ebay (eladot szard le!) akkor fizesse ki a postakoltseget is!

Es csakis TN-nel add fel!!

De szerintem kapsz full refundot siman ebaytol!

(#42899) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Szisztok!

Korábban olvastam itt (vagy Logouton?), hogy a PayPal fiókomban be lehet állítani, hogy a bankom váltsa át a forintot más valutába az aktuális árfolyamon. Hol lehet ezt beállítani? :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#42900) CoolBoy323 válasza csasaKKP (#42899) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De amugy van PP topik :P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.