Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) Hexe03


Hexe03
újonc

Köszönöm a válaszokat, igyekszem nem idegesíteni magam rajta. :)
Azért még megérdeklődöm valahol,hogy egyébként egy német inkasszó hivatal mit tud csinálni egy magyar állampolgárral. Ráadásul úgy,hogy nem volt semmiféle bírósági végzés, csak úgy pacsira adta át az eladó neki az ügyet, s úgy akar behajtani,hogy a másik fél álláspontját nem is ismeri...ez nagyon gáz.

(#42652) MinionFlasH válasza Degeczi (#42650) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Az a gond semmi másra nem használok bankkártyát...(fizut se arra kapom)

(#42653) #81562624


#81562624
törölt tag

Escalate után kaptam egy ilyen üzenetet az ebay-től:

We have decided to issue you a courtesy refund for this case on Apr 11, 2014 to the PayPal account you used to purchase this item. The refund includes the purchase price plus original shipping. Please log in to PayPal to get your refund.

This case is now closed, but you can view the details of the case in the Resolution Center.

Ez azt jelenti, hogy megkaptam a refundot? Ha igen, akkor miért nincs még a számlámon a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#42654) Degeczi válasza #81562624 (#42653) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pár nap az átfutása
fizetés után sem azonnal történik meg a terhelés

(#42655) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Pay pal regisztrációnál nem fogadja el a teló számom, hogy kell beírni? +3670xxxxxxx

(#42656) Silent77 válasza #81562624 (#42653) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem este 10-kor jött a levél, és rajta is volt.
Biztos neked megfog érkezni, ne aggódj.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42657) radi8tor válasza MinionFlasH (#42655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal topicba tartozik ez a kérdés.

Nekem amúgy 36.... formátumban van az oldalon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#42658) MinionFlasH válasza radi8tor (#42657) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Bocsánat itt a nagy regisztrációban, meg 120 oldal nézegetése közben nem figyeltem! 003670xxxxxxx engedte!

(#42659) Favilla


Favilla
tag

Sziasztok!

A Paypal-en hol találom a számlamásolatot? Amit a vámoslásnál elfogadnak!
Segítséget előre is köszi!

(#42660) MPowerPH válasza radi8tor (#42599) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi am. :R Rendes volt az elado, es visszakuldte.

Don't Tread On Me

(#42661) Koniman


Koniman
tag

Sziasztok!

Egy eladónak a megrendelés előtt írnom kell az e-mail címére a termék pontosítása végett, amit rendelnék. ( ezt írja az adatlapon )
Hol találom az e-mail címét, mert már felforgattam az e-bayt és sehol se találom.

Köszi!

(#42662) matyi19


matyi19
őstag

(#42663) upsyka válasza matyi19 (#42662) üzenetére


upsyka
aktív tag

Simán, ahogy olvasgattam a negatívokat kultúráltan oldja meg a problémát és refundol vagy resendel.
Nincs azzal semmi gond, hogy keveset adott el még, hisz a nagy eladók is kezdték valahol és kaptak bizalmat :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42664) matyi19 válasza upsyka (#42663) üzenetére


matyi19
őstag

OK!
Én is pont azt néztem minden negatívhoz hozzá szólt!

(#42665) PoganyPtR válasza randras (#42523) üzenetére


PoganyPtR
tag

Hát muszáj voltam kockáztatni, mivel valahol el kellet kezdenem, de megbízhatóak. Folyamatosan kaptam az e-maileket a csomagokról, volt hogy egyik xboxomat beadta egy helyi lakos szatyorban, azt becsomagolták... szóval korrektek :D
És nem a fizetés volt a kockázat, mert az utólag történt, hanem az általuk megadott címre küldetettem a csomagokat.

(#42666) matyi19 válasza PoganyPtR (#42665) üzenetére


matyi19
őstag

De ennek pontosan mi es az ertelme, hogy rajtuk keresztul vasarolsz?

(#42667) PoganyPtR válasza matyi19 (#42666) üzenetére


PoganyPtR
tag

Angliából általában a magáneladók nem postáznak, vagy csak nagyon drágán Magyarországra (licitnél meg nincs idő alkudozni, bár fix árasnál se :D), így velük kell hazahozatnom.

(#42668) #65537792 válasza PoganyPtR (#42667) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ez valami cég?

(#42669) PoganyPtR válasza #65537792 (#42668) üzenetére


PoganyPtR
tag

Végül is igen, mivel kaptam a szállításról számlát is, mikor megérkezett az első adag rendelésem. bár a másodiknál amit a posta hozott az országon belül már nem kaptam számlát :D

(#42670) mexel


mexel
veterán

Azt hiszem 150 vásárlás után meg kell adjam az első negatívot egy eladónak. Egy átmatricázott, hamisított terméket küldött. Írtam neki, küldtem fotókat, stb. Igen lassan válaszogat, tagadja, de nagy nehezen azt ígérte hogy vagy küld másikat vagy 50% refund. Mondtam hogy jó lesz valamelyik, de aztán az 50% refund mellett döntöttem. Kb 2 hete csak írogat, hogy majd vizsgálják, stb. Tegnapelőtt megírtam hogy még 2 napot várok, erre ma azt írta, hogy nézzem meg a paypal számlámat, jön a refund. Ott persze semmi.
Ha refundol akkor a paypal tranzakciókban azt azonnal látom ugye?
Azt hiszem csak időt húz, egyszerűbb ha kap egy szép kövér negatívat hogy mások is láthassák hogy milyen az eladó. ( főleg hogy ebből a termékből másiskapott hamisat.)
Érdemes még várnom a refundra?

(#42671) fardem válasza mexel (#42670) üzenetére


fardem
aktív tag

már párszor lett írva, hogy nem kell az eladó refundjára várni. ugyanis kamu, időt húzza.

case, majd escalation. fake item!

(#42672) #65537792 válasza PoganyPtR (#42669) üzenetére


#65537792
törölt tag

Link? Árlista van?

(#42673) mexel válasza fardem (#42671) üzenetére


mexel
veterán

Nem akarok feleslegesen escalation-t, nem akkora az összeg hogy ilyenekkel felhívjam magamra az ebay figyelmét. Fentebb ki lett vesézve hogy pár refund után akár megvonhatják a védett státuszt is a vevőtől. Ennyit ez nem ér, de nem akrom azt sem hogy az eladó hülyíthessen másokat, mert ez szándékos volt. Azt hiszem megy a negatív :)

(#42674) Degeczi válasza mexel (#42673) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt olyan refundok után vonhatják meg, ha sokszor azt állítod tracking nélküli cuccokra, h nem érkeztek meg!

ha azt jelzed, h hamis (fotókkal alátámasztva, ebay-es felületen megírva, tehát az ÜSZ által is láthatóan), akkor nincs mitől tartanod, az Ebay eleve harap a hamis cuccokra

(#42675) mexel válasza Degeczi (#42674) üzenetére


mexel
veterán

Mivel már írtam régebben az eladónak hogy elég az 50%-os refund így gondolom nem kellene magamból hülyét csinálni hogy most meg refundot kérek. A termék talán majdnem annyit ér amennyiért megvettem, de semmiképpen sem jó vétel így. Működik is, itt a szándékos átverés a bosszantó. ilyen paraméterekkel rendelkező motyóra nem volt szükségem. Ezért gondoltam az 50% refundra.
Az escalation az egyébként hol található?

(#42676) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

helyi viszonyokhoz képest sikerült elég jó árban vásárolnom egy fényképező objektívet az ebayen. Használt termékről van szó, magánembertől vásároltam, az aukció teljes összege ~50k huf, új ára ennek körülbelül a duplája odakint is.
Mit beszéljek meg az eladóval? Gondolom még véletlenül se tegye bele az eredeti számláját, mert ha kinyitják, akkor az lesz a vámalap, ami ilyen esetben teljesen hülyeség.
Kezdő ebayes akitől vásároltam, de szerintem meg tudok vele beszélni ilyeneket. Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen termék hazaimportálását (minél kedvezőbb vám összeg mellett)

Köszönöm,
Üdv,
Gyula

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#42677) TaaT válasza dwelablack (#42676) üzenetére


TaaT
veterán

Mond meg neki hogy semmiképpen se írjon rá 30$-nál többet.

Amúgy tök mindegy milyen számla van a csomagban, a fizetés kivonata alapján állapítják meg a vám és egyéb terhek összegét.

Give them hell Ukraine!

(#42678) dwelablack


dwelablack
tag

Köszönöm! :R

a fizetés kivonata alatt a paypal igazolást érted? (ha igen, annak feltétlenül bele kell kerülnie a csomagba? :U )

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#42679) TaaT válasza dwelablack (#42678) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, de azt majd a posta fogja bekérni tőled (ha megfogják a csomagot), akár elektronikus formában.

Give them hell Ukraine!

(#42680) fradi81


fradi81
veterán

hello

A megrendelt terméknél ezt az ebay írja ki vagy az eladó? Estimated Delivery: Fri. Mar. 21 - Fri. Apr. 11

Április 11--től 30 napom van hogy jelentsem az ebaynek?

moto g72, Ninebot d28e

(#42681) Siriusb válasza fradi81 (#42680) üzenetére


Siriusb
veterán

Április 11-től 30 napod van case-t nyitni. Van, aki azt mondja, egyből nyiss case-t, van, aki azon az állásponton van, hogy írj Other-ben egy levelet és ott tárgyald le az eladóval a dolgot.

(#42682) fradi81 válasza Siriusb (#42681) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, akkor írok neki hogy május 1-ig várok a cuccra, utána feljelentek mindenkit :)

moto g72, Ninebot d28e

(#42683) PoganyPtR válasza #65537792 (#42672) üzenetére


PoganyPtR
tag

E-mailben érdemes érdeklődni, mert már nem emlékszek pontosan hogyan volt.
Ha a hónap utolsó teljes hetében induló kocsival küldeted haza, akkor 5 kiloig 2500 Ft, majd Makóról postafutár hozza fel.
Ha 10-15 kilo körül van a csomag, nem emlékszek pontosan a határértékre, és heti autóval küldeted, akkor egy futárszolgálat fogja hozni, és 12 ezer Ft körül fizettem....

(#42684) Siriusb válasza fradi81 (#42682) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha simán van feladva és nem ajánlott, ahol követni tudod a mozgását, szvsz ne várj olyan sokat, mostanában igen gyorsan érkeznek a simán feladott csomagok. Hét közepe fele nyugodtan kérheted a refund-ot, először általában úgyis pár nap türelmet kérnek.

(#42685) fradi81 válasza Siriusb (#42684) üzenetére


fradi81
veterán

oks :R

moto g72, Ninebot d28e

(#42686) dwelablack


dwelablack
tag

Köszi az infót! :R

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#42687) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Lábpumpát és fejlámpát szeretnék vásárolni. Előbbiből jól leolvasható és tizedbár pontos nyomásmérővel, utóbbiból valami ledes otthoni egyszerűbb felhasználásra alkalmas darabot szeretnék.
Ilyen cuccokat érdemes eBay-ről beszerezni, van esetleg valakinek tapasztalata kitől mit érdemes megvásárolni?

Thx az útbaigazítást! :R

(#42688) hostile


hostile
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában nagyon pórul jártam Ebay-s vásárlásaimmal. Előszőr vettem 2 db telót közel 300 $ értékben. előszőr hamis trackingszámot kaptam, sok reklamálást követően, kaptam új számot, de mire ideért a csomag a két telefon átváltozott egy USB adapterré. :((( Reklamáció folyamatban... De mivel szükségem lenne egy új THLre (mert az eredetit kinyírtam :B ) újra rendeltem , másik eladótól. És ismét ott tartok h több mint két hét után még mindig nem található a tracking szám :W . Mindkét eladó nagyon jó százalékkal rendelkezik, rendelkezett, és mostanában kaptak rengeteg negatívot, többekkel játszották el az USB dolgot. Nem tudjátok mi történhetett? Más is járt így vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy egymás után kétszer ilyenbe szaladok bele.?

(#42689) randras válasza hostile (#42688) üzenetére


randras
veterán

Hol vetted?

(#42690) hostile válasza randras (#42689) üzenetére


hostile
csendes tag

Egyik felhasználó nirvana 2898775 volt, de már nevet is változtatott, a másik digital style 999

(#42691) hostile válasza hostile (#42690) üzenetére


hostile
csendes tag

a másodjára rendelt telóra most ezt találtam a 17track globalon :Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

ez mit jelent? ilyennel még nem találkoztam :(

(#42692) Teko001 válasza hostile (#42691) üzenetére


Teko001
őstag

Azt, hogy kért egy tracking számot. Lényegében nem jelent semmit

(#42693) hostile válasza Teko001 (#42692) üzenetére


hostile
csendes tag

eddig még ez se volt.... haladás...

(#42694) hidroponi válasza hostile (#42688) üzenetére


hidroponi
aktív tag

es mivel szereztek az eddigi jo szazalekokat? telefonnal vagy filleres szarokkal?

(#42695) Siriusb


Siriusb
veterán

Ma azt tapasztaltam vásárláskor, hogy átirányítottak a paypal oldalára és jelszót kért. Össze van kapcsolva az ebay és a paypal, eddig egy kattintás volt a fizetés, nem kellett a paypal jelszó. Más is tapasztalja ezt?

(#42696) hostile válasza hidroponi (#42694) üzenetére


hostile
csendes tag

Az eddigiekben is voltak bőben telefonok is :( ezért furcsa

(#42697) hostile válasza Siriusb (#42695) üzenetére


hostile
csendes tag

nekem eddig is így működött :)

(#42698) Deathjay^


Deathjay^
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem van, hogy szeretnák venni egy játék letöltő kódot ebay-ről. De kiírja a shipingnél hogy az is pénzbe kerül, de a leírásban ott van h belső postán küldi el a kódot. Akkor ez most hogy van?

róla lenne szó Köszönöm előre is.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#42699) Stanley-B. válasza Deathjay^ (#42698) üzenetére


Stanley-B.
őstag

írj neki, hogy szeretnéd megvenni, de szállítási díjat kér tőled.
Nekem is volt már hasonló esetem, többször is, vagy átállította inygenesre, vagy azt mondta hogy refundolja a postaköltséget miután emgvettem (és refundolta is).

(#42700) Deathjay^ válasza Stanley-B. (#42699) üzenetére


Deathjay^
tag

Menet közbe rájöttem. Átraktam amcsira zip code-ot szerinted így jó lesz? Így azt irja h free shipping

xbox ONE gamertag: DeathzOor

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.