Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) randras válasza Degeczi (#41050) üzenetére


randras
veterán

Revised feedback: 9

(#41052) matyi19 válasza randras (#41051) üzenetére


matyi19
őstag

Akkor merjek vagy sem ettől az eladótól vásárolni valamit?

(#41053) randras válasza matyi19 (#41052) üzenetére


randras
veterán

Szerintem nincsen különösebb félnivalód.

(#41054) matyi19 válasza randras (#41053) üzenetére


matyi19
őstag

Ok!

(#41055) Degeczi válasza matyi19 (#41052) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak te tudod, megéri-e a kockázat.
Nem arról van szó, h megérkezik-e: a pénzed visszakapod azon nincs mit görcsölni (az alább említett visszavont negatívjai is erre vonatkozhatnak), ez nem eladótól függ, mert az Ebay/Paypal akkor is véd, ha nem lenne együttműködő a partner,
de Kínából akkut rendelni eleve rulettjáték, mert szívbaj nélkül ráírnak többszörös kapacitást, ill. a gagyi cellák pár hónap alatt is tönkremehetnek - vagyis attól még lehet pénzkidobás, h a rendelt cucc ideér...

(#41056) Degeczi válasza hmrbl65 (#41048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ez tényleg brutális, ezt nem lenne szabad ennyiben hagyni!

Ez viszont sajnos tényleg azt támasztja alá, h egy hosszabb ideje vámon ragadás már rosszat jelent, vizsgálatra kiemelést - azon pedig telefon vagy táblagép garantáltan fönnakad, hiszen elsősorban pont ezekre utaznak...

(#41057) mosikafka


mosikafka
újonc

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni kezdő eBayesnek , hogy az ilyen olcsó converse, nike, úgymond hamisítvány cipőket/kiegészítőket hogy keressem a keresőben ? Mert akárhogy próbálom mindig csak a 10ezer fölötti cipőket adja ki :/
Olyasmire gondolok mint amiket vaterán árulnak tonnaszámra..
http://divat-ruha.vatera.hu/noi_cipo/noi_sportcipo_edzocipo/noi_vaszon_tornacipo/uuj_converse_all_star_chuck_taylor_35_44_akcio_1861374971.html ilyenre gondolok :)
Köszönöm előre is! :DD :D

(#41058) kekkec válasza Teko001 (#41041) üzenetére


kekkec
aktív tag

Tehát ha egyezik az árúért fizetendő összeg pénzneme a kártyáméval (dollár) akkor PayPal nem vált.
Jól értem?

(#41059) randras válasza mosikafka (#41057) üzenetére


randras
veterán

Sehogy, eBayen nincsen hamisítvány.

(#41061) havri1 válasza randras (#41059) üzenetére


havri1
félisten

Ruhákból lehet nincs, de "minden" másból van.
kamera, memóriakártya, akksi pl, amiket rendszeresen rendelek, fél órákat kell lesni, hogy eredetit válasszak.

[ Szerkesztve ]

havri

(#41062) randras válasza havri1 (#41061) üzenetére


randras
veterán

És azokat is törlik hamar.

(#41063) Degeczi válasza randras (#41062) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos nem!
Nem mindig van rá közvetlen bizonyíték, ill. mert gyakran nem is márkahamisításról van szó (hanem pl. egy "2700 mAh"-s akkuba 500 mAh-s cella kerül), az Ebay pedig csak arra harap. Néha maga az eladó sincs vele tisztában, h hamis amit árul.

De kínai Ebayes eladótól pl. memóriakártyát venni tényleg oroszrulett kategória (Kingston, Sandisk különösen érintett, akár ilyen bájos kombinációban is - alig 99.9%, h hamis lenne), ezért valóban vicces (de inkább kártékony, mert még vki komolyan veszi...) olyat olvasni amit írtál!

(#41064) havri1 válasza randras (#41062) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom, de ha én most felmegyek az ebay.com -ra, és beírom, hogy G1W , akkor a 10k alatti az mind hamis..
Vagy DVR027, szintén zenész :(

Sajnos több a hamis, mint az eredeti.

havri

(#41065) randras válasza Degeczi (#41063) üzenetére


randras
veterán

Ruha nincs, arra írtam.

A többinek a fenntartásához meg az járul hozzá, aki negatív visszajelzés utáni refundra revise-olja a feedbackjét.

(#41066) lucrum


lucrum
csendes tag

Sziasztok. Segítsen légyszi valaki, hogy hol tudom beállítani azt, hogy ne a Paypal váltsa át a pénzem, hanem a bankom? Másik kérdésem, hogy ez csak akkor működik, ha közvetlenül kártyával fizetek?

(#41067) randras válasza lucrum (#41066) üzenetére


randras
veterán

Kép az összefoglalóban, és nem.

(#41068) V/ válasza GumisPeter (#41032) üzenetére


V/
Topikgazda

A SE végződésűek nem szoktak elveszni, az hogy nem frissül a kereső az előfordul.
Itt mit látsz:
http://www.17track.net/index_en.shtml

Én jártam úgy hogy a SE-s küldemény itt volt 4 nap alatt, utána 9 nap telt el amíg eljutott hozzám.

(#41069) V/ válasza hmrbl65 (#41048) üzenetére


V/
Topikgazda

Na hagyjál már.
2013.12.19 12:02 Küldemény információ: Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.12.19 13:09 Küldemény információ: Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
Ha ezt látom, akkor már nincs értelme a csodára várni, küldöm a papírokat és a két ünnep közt a kezemben van.
A 2014.02.12 15:05 Küldemény információ: Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure.
Mire vártál addig?
Én egyébként a Közigazgatási eljárás törvényre hivatkoztam, ha valaki nem tart be egy törvényt az nem az én hibám.

(#41070) V/ válasza Balupapa (#41040) üzenetére


V/
Topikgazda

"vámkezelve" = átvitték. :)

(#41071) lucrum válasza randras (#41067) üzenetére


lucrum
csendes tag

Köszi :)

(#41072) havri1 válasza V/ (#41069) üzenetére


havri1
félisten

Egy pillanat.
A vámkezelésre vár, és az adatbekérés közt telt el a sok idő.
A címzett honnan tudná, hogy be kell küldenie valamit? Mit, Hova? Milyen formában?
Én úgy tartom logikusnak, hogy a vámkezelést végző küld egy levelet, amiben ezek le vannak írva.
De nem másfél hónap múlva..

[ Szerkesztve ]

havri

(#41073) Teko001 válasza kekkec (#41058) üzenetére


Teko001
őstag

Igen

(#41074) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Van két termék amit január 26.-án rendeltem meg, de még nem kaptam meg. Van mindkettőnél egy várható szállítási idő, ami március 3 az egyiknél, március 10 a másiknál...

Ilyenkor ezt az időt meg kell várni, ha érdeklődni vagy reklamálni szeretnék?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#41075) Winner_hun válasza Sickboy25 (#41074) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem árt, mert az eladó úgyis azt fogja kérni hogy addig várj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41076) V/ válasza havri1 (#41072) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt legtöbben nyomon követik a nyomon követhető küldeményeket. Az utóbbi időben mindenki azt kérdezte, hogy lehet gyorsítani azt, hogy megkapja a küldeményét, főleg karácsonyi előtti csúcsforgalomban. többen, nem csak én javasoltuk, ha már azt a két sort látja, akkor ne várjon a papír bekérésre, a levél hivatkozási száma nélkül is (van küldemény azonosító és címzett) elvégzik a munkát. Mert csak az a plusz információ.
Persze hibás a posta, de mi azért vagyunk, hogy ők ne hibázzanak, adjunk meg nekik minden segítséget.
Elsősorban mi érdekünk.
Téma összefoglalóban minden információ ott van.

[ Szerkesztve ]

(#41077) kekkec válasza Teko001 (#41073) üzenetére


kekkec
aktív tag

Thx. :R

(#41078) Richard!


Richard!
addikt

Eladásnál valaki tud segíteni?Elakadtam az egyik résznél.
/ Pü-ben :) /

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41079) KisBundi


KisBundi
őstag

Azt be lehet állítani vhol, hogy ha pl egy akició lejár akkor ne azt mutassa, hogy mennyi idő van hátra, hanem hogy pontosan mikor fog lezárulni helyi idő szerint? :F

[ Szerkesztve ]

(#41080) üszök


üszök
őstag

Ma kaptam 12-én rendelt cuccokat. Meg is lepődtem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41081) kiro4444


kiro4444
tag

Vissza kell küldenem a telefont hong kongba mert szar. :(Az eladó nagyon segítőkész, vele nincs baj.
Kivel küldjem vissza? Ki a legolcsóbb?
Illetve ilyenkor ő utal előbb? Vagy én adom fel előbb a csomagot?

(#41082) Bence123


Bence123
tag

Lassan érkező, de legalább törött termék... kezdődjön a tortúra, nem is hiányzott más :((

(#41083) mosikafka


mosikafka
újonc

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
De akkor a vaterán az ilyen olcsó 3000-5000 forintos converse cipőket honnan rendelik ? :F

(#41084) bl4ze válasza kiro4444 (#41081) üzenetére


bl4ze
veterán

MPL

.:. bl4ze .:.

(#41085) kiro4444 válasza bl4ze (#41084) üzenetére


kiro4444
tag

Köszi!!

(#41086) Richard! válasza Richard! (#41078) üzenetére


Richard!
addikt

Valaki? :U Nagyon megköszönném :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41087) matyi19 válasza Degeczi (#41055) üzenetére


matyi19
őstag

Értem, köszönöm!
Mennyi idő után lehet reklamálni eBay-on, hogy nem jött meg a csomag. Mert például jelen esetben az eladó azt írja, hogy az akku miatt nem küldheti repülőn a csomagokat, hanem hajón, ami miatt 1,5-2 hónap a szállítás.

(#41088) mirci18 válasza matyi19 (#41087) üzenetére


mirci18
addikt

Általában akkor hogyha az eladó által megszabott határidő letelik egy pár nappal.
Ezt vásárláskor kiírja hogy meddig kell megérkeznie.
Azt hogy most ködösít ne foglalkozz vele nyugodtan kérd vissza a pénzt ne várj rá.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41089) Degeczi válasza matyi19 (#41087) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont tegnap is volt róla szó...

Eredetileg 45 nap volt erre, de aztán nyilván pont az akku-szállítási mizéria is egyik oka lehetett, h ilyenre változott tavaly novembertől

(#41090) KisBundi válasza KisBundi (#41079) üzenetére


KisBundi
őstag

Vki? :)

(#41091) matyi19


matyi19
őstag

Degeczi
mirci18

Értem, tehát estimated letelte után keressem fel az eladót, ha nem válaszol vagy nem együttműködő, akkor 30 napon belül jöhet a case!

Jelenleg van egy termék, ami meg kellett volna érkezzen: "Estimated Delivery: Mon. Feb. 10 - Wed. Feb. 26", várjak, vagy írjak az eladónak? Ha igen mit írjak?

(#41092) TheMarci válasza matyi19 (#41091) üzenetére


TheMarci
addikt

Határidők menüpont:
http://prohardver.hu/tema/ebay_tapasztalatok/index.html

Do You Dream?

(#41093) matyi19 válasza TheMarci (#41092) üzenetére


matyi19
őstag

Tegnap lett volna az utolsó nap! Egy hetet azért még várok!

(#41094) TheMarci válasza matyi19 (#41093) üzenetére


TheMarci
addikt

"Ha nem jött meg amit rendeltél, akkor (legkésőbbi becsült) érkezéstől számított 30 napon belül áll rendelkezésedre, hogy ezt jelezd az eBay felé. (Ez volt neked tegnap, innentől van még 30 napod) Előtte egy héttel érdemes az eladónak írni, (A +30 nap előtt, tehát nem az érkezési időpont előtt) hogy fizesse vissza a pénzt, mert nem jött meg a termék."

Do You Dream?

(#41095) mirci18 válasza matyi19 (#41091) üzenetére


mirci18
addikt

Na én általában azt szoktam tenni hogy 5 napot várok a határidő utánig.
Ami nálad 3-án lessz majd meg.
Utána ha még mindíg semmi akkor belépek az ebay.com-ra.
Azon belül a summary menüpontba.
Ott megkeresem a terméket.
Majd rákattintok a contact seller mondatra.
Ezután elöjön egy oldal amin több kérdés szerepel.
Ezekből a I havent received my item yet kell.
Ezután ha feljön a kérdésre a válasz.
Lessz egy olyan rész hogy contact the seller.
Arra menj rá és kijön egy menü amiben be tudod pipálni azt a mondatot amiben az van írva hogy refund.
Ha akarsz írsz egy pár sort neki és kész.
Magyarán visszakéred a pénzed.
A nagyja eladó elősször azt írja hogy biztos jó a címed meg hogy várj még egy pár napot.
De én ezzel nem foglalkozom a határidő lejárt kell a pénzem.
Ha még ez sem segít fenyegetőzök az ebayal meg a paypal-al.
Ez még mindíg segített.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41096) Degeczi válasza mirci18 (#41095) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az utóbbi idők lassulásai miatt szerintem nem célszerű erőszakoskodni, mert ha aztán tényleg megérkezik a cucc egy refund után, lehet ismét kifizetni, amit többnyire csak ráfizetés, ha nem is sok.

(#41097) matyi19


matyi19
őstag

TheMarci, igen érthető tehát jelenleg az adott 30-ból a mai nap elteltével 29 marad. Ez a harmadik dolog amit eBay ról rendeltem, azt a kettőt amit ez előtt rendeltem, tegnap illetve pénteken kaptam meg.

mirci18, egész jó! Én is ezt fogom tenni! :R

Degeczi nem nagy összegről van szó, azért várok még 5 napot vele. Ha az 5 nap leteltével sem érkezik meg akkor jelzem az eladónak.
Ha például belemegy és vissza utalja a pénzt, viszont idő közben megjön amit rendeltem. Akkor az a jóindulatomon múlik, hogy újra elküldöm neki az adott összeget?

[ Szerkesztve ]

(#41098) mirci18 válasza Degeczi (#41096) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos muszáj erőszakoskodni.
Mikor rendelek valamit azt elvárom határidőre hozza.
Hogyha nem felel meg neki akkor határozzon meg több szállítási időt.
Szerintem kicsit így is sok az a 40 nap amit egy kínai szállításnál megadnak de legalább szállítanak.
Mikor már harmadjára írom neki hogy fizesse a pénzem vissza és csak kamuzik meg hiteget nem marad más mint a fenyegetőzés.
Sajnos szeretik az időt húzni hogy kibújjanak a felelőség alól sokszor 6-700 ft-ról van szó.
Ha a pénzt visszaadja és a termék is megvan.
Utána a te dolgod mit teszel én nem buzdítok senkit csalásra.
De egy biztos rajtam még egy refund után sem kerestek terméket.

De itt van még egy példa bár ez nem ebay hanem dx.com:
Megvettem egy terméket.
Eltelt egy hét nem postázzák.
Kiírták ideiglenes készlethiány.
Rájukírok hogy mégis mikor lessz belőle valami.
Válasz pár nap.
Eltelik egy hét semmi.
Megint rákérdezek.
Úgyszintén pár nap a válasz.
Jelzem a contactnak chat-en beszélgetve hogy kérem vissza a pénzem.
Azt mondja ő ebben nem tud segíteni várjak.
Ezen felbuzdulva a paypalon visszakértem a pénzem.
Ahonnan két nap múlva jött is.
Tanulság nem kell könyörögni az eladónak max 1-2 szer.
Ha nem megy szép szóval marad a bekeményítés.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41099) mirci18 válasza matyi19 (#41097) üzenetére


mirci18
addikt

Ha kis összegről van szó ha nem akkor is az a tied megérdemled hogy visszakapd.
Hogyha közben a termék megjön és nem ajánlott levélként jön akkor a kutya nem fogja keresni rajtad.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41100) Degeczi válasza matyi19 (#41097) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt nem jóindulatnak, hanem alapvető becsületnek hívják...
Ha nem ajánlott küldemény, akkor ugyan nem derülne ki elveszett-e, de az Ebay fölfigyel arra, aki gyakran jelent be ilyen panaszt, és idővel le is tilthatják (akiknél valóban megbízhatatlan a posta, azok ezért szoktak ragaszkodni a trackinghez)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.