Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) csasaKKP válasza CoolBoy323 (#42900) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm a gyors választ, és bocsi, ha félrement. :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#42902) WZP válasza CoolBoy323 (#42898) üzenetére


WZP
aktív tag

Visszaírtam neki hogy full refundot akarok és hajlandó vagyok visszaküldeni ha fizeti. Kifejtenéd kérlek, hogy mi az a TN ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#42903) fardem válasza WZP (#42902) üzenetére


fardem
aktív tag

tracking number. rag szám. magyarul ajánlottan add fel. és indíts case-t az ebayn.

(#42904) WZP


WZP
aktív tag

Az eladó nem hajlandó fizetni a visszaküldést, hol tudom feljebb vinni az ügyet ? Sehol nem találok erre opciót, csak a részleges visszafizetést tudom elfogadni és üzenetet küldeni az eladónak.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#42905) fardem válasza WZP (#42904) üzenetére


fardem
aktív tag

a case nyitést követően kb 1 héttel lesz majd olyan hogy escalation. ott kell továbbvinni, majd megírni, hogy hamisat árul stb.

(#42906) albert8


albert8
addikt

Ez szerintetek magánszemély vagy cég kategóriába tartozik a vámolásnál?[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#42907) V/ válasza albert8 (#42906) üzenetére


V/
Topikgazda

???
Ki a vásárló? Magánszemély vagy cég? Normál esetben nem az eladótól függ.
Egyébként csak ÁFA lesz a fizetendő az 57,7 $ után. Ha.....

[ Szerkesztve ]

(#42909) V/ válasza somnia (#42871) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiba, hogy akár tetszik neked, akár nem mindenkinek külön hsz írok a kérdésére, a reagálására. Így követhető, hogy mire válaszoltam.
Szoktam szerkeszteni, ha szükségét látom.

(#42910) albert8 válasza V/ (#42907) üzenetére


albert8
addikt

Én magánszemély lennék. :) Tehát akkor ha ráteszik a mancsuk olyan 80 dolcsi lenne kb?.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#42911) V/ válasza albert8 (#42910) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy a költséged 12600 Ft (vételár+szállítási költség, a vámos árfolyam alapján) az Áfa 3402 Ft, +1500 Ft vámolási díj. Összesen 17502 Ft lenne. Vagy csak 13055 Ft, egy banki árfolyamon, ha nem kerül vámeljárás alá.
Ilyen minőségű kés lehet, hogy van magyar boltban is kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

(#42912) CoolBoy323 válasza V/ (#42909) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Rugd fel a szabalyokat, ez az :DDD

(#42913) V/ válasza CoolBoy323 (#42912) üzenetére


V/
Topikgazda

Még is melyikre gondolsz?
Én ezt veszem alapul:
http://prohardver.hu/allando/alapelvek.html#jotanacsok

12. Jótanácsok, további szabályok:
4.Hozzászólás:
Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra, mert sokkal nagyobb eséllyel kapsz választ egy összeszedett, jól megírt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra.
Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat.

Ha csak 1-2 szóban akarok válaszolni több embernek, akkor persze egy hsz lesz. De ez sajnos nem mindig jön össze az 1-2 szó.
Unalmas hogy valaki kioktat, de el sem olvassa a fent idézett Prohardver szabályt.

[ Szerkesztve ]

(#42914) Tikakukac


Tikakukac
titán

3db kijelzőt hozatnék Kínából, 47k-ban lenne mindhárom egyben. Esélyesen át bír ez jönni vám nélkül, vagy tutira rácsapják a sarcot? Annyira nem durva a dolog, mert darabjára menne 3.5k kb. csak akkor lehet mókázok még egy kört vele.

Köszöntem a tippeket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42915) V/ válasza Tikakukac (#42914) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem 95% hogy szemet fog szúrni, nem írtad hogy milyen átmérőjűek, 10" alatt talán át jön, de az annál nagyobb és ráadásul 3 db már a csomagolás miatt is feltűnő.
Mondjuk ez összesen úgy 60k lenne, én rákeresnék az angol, német, francia, eu-s eBay-eken és lehet hogy össz 13k ÁFA-nál kevesebbért is lenne. Lehet, hogy 51k-ért lesz és nincs sarc.
Vagy kockáztatsz és bejön.

(#42916) Tikakukac válasza V/ (#42915) üzenetére


Tikakukac
titán

12"-osak.

Nagyon ritka és spéci kijelző, európában beszerezhetetlen, vagy ha igen, akkor 30k alatt nem adják darabját, az meg úgy hát retek sok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42917) Peter789 válasza Tikakukac (#42916) üzenetére


Peter789
senior tag

Az Acer W500-as tabletemhez is jött már 10" kijelző + touch kínából, a kettő egyitt inkább már egy 12 colos kijelző méretét adja ki és az is átjött vám nélkül egy normál méretű kartondobozban

Drágább a szállítás ha 3-at külön rendeled? Ha nem akkor mindenképpen külön rendelném, talán lesz ami megakad és lesz ami nem... De egyben a 3 a mérete és súlya miatt már tényleg szinte biztos hogy fennakadna...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42918) CoolBoy323 válasza V/ (#42913) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Unalmas, h "kicsit" tapasztaltabbak kioktatnak?! :U

Az vamolasi eljaras kikeruleserol tilos beszelni sracok!!! (Lsd Kulfoldi rendeleses topik!!)

[ Szerkesztve ]

(#42919) Tikakukac válasza Peter789 (#42917) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem változik a szállítás, egyben is 2600 meg külön is annyi darabonként.

Anno hozattunk egy csomót csak nem tudom miként ment a dolog. Darabra nem pénz, de azért kicsit sok.

V/: Jó látni, hogy nem csak az általam látogatott topikokban tudnak mindent jobban, na akkor gondolj bele mennyi hsz.-em lenne és mekkora kaotizmus volna a nagyon pörgős kiemeltekben. De hát na.

CoolBoy323: Akkor fogalmazok másként: pontosan milyen árfolyamon váltanak kedves vámosaink? Mert belealkudok egy ezrest darabjába és problem solved.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42920) V/ válasza CoolBoy323 (#42918) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem értem, betartom a szabályokat és ezért :U írsz ilyet?
Én elolvasom a szabályokat, elolvasom a hozzászólásokat, aki meg nem, az kioktat? Persze hogy nem tetszik. :W

[ Szerkesztve ]

(#42921) Peter789 válasza CoolBoy323 (#42918) üzenetére


Peter789
senior tag

Ez nem a kikerülése, hiszen nem az a téma hogy hol találsz olyan szállítót aki megbundázza a dolgot és áthozza garantáltan vám/áfa nélkül - ámerikából ilyen is akad pl, csak drága és nem mindig éri meg - hanem szimplán szerencsejáték, amiben rontják az esélyeidet a nagyobb nehezebb csomagok :))

(#42868) V/
(#42863) Degeczi
(#42862) thomasa

Jött már sokminden kisebb és nagyobb is nekem és ismerőseimnek és eddig nem sok dolgunk volt a vámosokkal... Hallottam már valakiről akinek mutattak egy képet egy olyan emberről akinek olyan nagy és nehéz csomagja jött át kintről ami 3-400e volt ámerikában - itthoni boltban 800e-1M Ft lett volna - és letojták, simán átjött értékbiztosított postaküldeményként! Persze ő is beleszámolta hogyha ráhúzzák a vámot, áfát akkor is megéri neki, de szerencséje volt... Szóval én nem aggódnám túl a dolgot, csak át kell gondolni hogy a szerencsejátékot bevállalod e...

(#42919) Tikakukac

Sztem OTP deviza eladási vagy MNB árfolyamokat néznek. A sok nem az lesz ha pár %-al rosszabb árfolyamon váltják mint mondjuk a bankod, hanem hogy az 50e-es tételre ráhúznak ~10% vámot, 27% áfát plusz még valami 1.5-2e Ft kezelési költséget is, így bőven 20e felett lesz a lehúzás a pakkon. Ha külön külön rendeled és peched van, akkor a kezelési költséget is kifizetheted mindre egyesével, viszont ha jól rémlik akkor 150$ alatt nincsen vám csak áfa, így még mindig jobban jössz ki akkor is ha megfogják egyesével az összeset...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42922) V/ válasza Tikakukac (#42919) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrét adatok.

A tájékoztatás 2014. január 1.-től 2014. december 31.-ig érvényes.

1. A vámmentességi rendelet szerinti értékhatárok a Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet (a továbbiakban: Vámkódex) 18. cikk (2) bekezdése alapján alkalmazott, a Hivatalos Lap 2013. október 2-én megjelent C286 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam [296,07 HUF/EUR] alapján számított értékhatárok:
23. cikk (2) bekezdés - Elhanyagolható értékű küldemények (behozatal)* EUR 150, 44 000 HUF

„*” - Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pontja értelmében e jogcím alkalmazása esetén a termékimport 22 EUR összegig mentes az adó alól. Az említett összeg az ÁFA törvény 256. § (1) bekezdése szerint, a Magyar Köztársaság Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19 HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent.

A dollárt euróra számítják MNB árfolyamon és úgy veszik alapul.
A VÁM érték kínai kijelzőkre 0%.

http://www.nav.gov.hu/data/cms307729/4008_2013_2013.11.11.pdf

[ Szerkesztve ]

(#42923) Tikakukac válasza Peter789 (#42921) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a váltás miatt kérdeztem, hanem mert simán bealkudom értékhatár alá aztán csókolom és ne párszázon múljon a vérnyomásom.

V/: Bejön egyben azt csókolom, sok lesz ez a váltogatás, 2k-t nem bírok belealkudni már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42924) CoolBoy323 válasza Peter789 (#42921) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, ez az... többször is volt már ezért büntetés az említett topikban, azért szólok!

(#42925) Tikakukac válasza CoolBoy323 (#42924) üzenetére


Tikakukac
titán

Blikkre nem egészen arról volt azoknál szó, hogy akkor egyben vagy külön érdemesebb-e behozni a dolgokat. Szerintem. Senki sem akar mutyizni, szürkén behozni semmit. Ez egy esélylatolgatás, ha fizetni kell fizetek ha nem nem. De ha lehetséges, akkor nyilván nem. Ennyiről van szó.
Ha kell tudok pár helyet ahol 200k+-os tételeket szürkézgetnek, sőt buzdítanak erre, sőt, még az apróban is hagyják őket hirdetni. És élik világukat? Igen. Fenyegethetnek privátban embereket, hogy per lesz és mentek a sittre rágalmazásért meg minden egyéb vacakért. Ehhez képest ennyi férjen már bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42926) dvdbackuper válasza Tikakukac (#42925) üzenetére


dvdbackuper
őstag

államilag engedélyezett a mutyi :) miről beszélünk? Ez az egész ország egy maffiabanda... Ti akartok itt jók lenni?

(#42927) V/ válasza dvdbackuper (#42926) üzenetére


V/
Topikgazda

"Büszke" :O is vagyok az általam befizetett Áfá-ból épült új stadionra, jó helyre ment a pénzem. :W

(#42928) V/


V/
Topikgazda

Valaki írta hogy YAxxxxxxxxxCN számmal kapott tracking számot az eBay-n, annak ellenére, hogy még nem találtam nyomkövetési programot hozzá, létező referencia szám. A "bélyegző" Swiss Post HongKong. 03.27-én adták fel és ma a 26. nap érkezett meg.

(#42929) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ez az eladó nem gyanús? 100% pozitív értékelés, de egyik eladás sem látható mi volt az. Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#42930) Zjunior válasza JoolsNOS (#42929) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem:)
Privat feedback!;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#42931) Winner_hun válasza JoolsNOS (#42929) üzenetére


Winner_hun
félisten

1307 visszajelzés, 2003 óta tag, angliából. Többször is láttam már ilyet hogy nem lehet tudni mit adott el, általában gyanúsak is de őt nem feltétlen sorolnám ide.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42932) JoolsNOS válasza Zjunior (#42930) üzenetére


JoolsNOS
veterán

És az mit takar? Mert azért ritka ennyi eladásnál a 100%. Meg van a másik, amikor pl van 100 eladás, de mind 1-2 fontos cucc, aztán uténa meg el akar adni egy több 100 fontos valamit. Ilyenkor mindig fenntartásaim vannak.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#42933) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Nekem új esetem van: eddig mindig a posta hozta vitte a csomagjaimat és rendben ment a vám ügyintézés.

Azonban mosta Gé eles kapta a csomagot...

reggel kaptam egy raklap papírt, hogy rendelkezzek, hogy ők vámolják e el vagy intézem magamnak, meg valami VPID t akarnak tőlem vagy adjak nekik 4000ft t hogy majd ők jól igényelnek nekem egyet.

A következő opciókat adták meg:

Szabad forgalomba helyezés 1750 ft + áfa (meg ugye 4000 HUF ért VPID) meg csatoljak cégkivonatott.

Továbbítás vámáruként szintén 1750ft+áfa, ekkor meg kell adnom vámhivatalt is.

Felhívtam őket: azt mondja a csaj adjak nekik aláírt számlát, meg pecsételje le az eladó (Szingapúr magánember, ebay) Mondom a csajnak magánemberként nem hiszem, hogy lepecsételi az is csoda ha aláírja... Aztán azt mondja legalább legyen aláírva, a pecsétet átgondolják....Aztán mondja kérjek VPID-t is hogyha azt akarom ők vámolják el.....

Heeee?? WTF?

Utánakérdeztem a klasszikus vámkezelés posta pont hu n:

Tisztelt
VPID számot cégek ill. vállalkozók kérnek a Vámhivataltól. Magán személy esetében nincs szükség VPID számra a postai vámkezelés esetében.

Tisztelettel

Ezek most szórakoznak velem a GLS nél? WTF VPID ha egyszer magánember vagyok meg cégkivonat? miért nem vámkezelik ha küldök egy paypal számlát?

Előre is köszönöm, ha valaki segít.

Valakinek van GLS tapasztalata?

(#42934) TaaT válasza Sentinel80 (#42933) üzenetére


TaaT
veterán

A posta csak a paypal kivonatot kéri, és ~2000ft az ügyintézés.

Ha lehet választani akkor inkább a posta, sztem...

Give them hell Ukraine!

(#42935) Sentinel80 válasza TaaT (#42934) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Hát igen, de ahhoz oda kellett volna érkezni, a posta ha elviszem nem tud mit kezdeni a csomagommal.

Arra gondoltam, hátha valaki járt így és tudja mi a teendő.

(#42936) albert8 válasza V/ (#42911) üzenetére


albert8
addikt

Igen én is kb igy számoltam. Egyébként ha ráteszik a kezüket akkor mi a teendő? Értesitenek majd vagy nekem kell keresni őket? Még nem volt ilyen ügyem eddig.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#42937) üszök válasza Sentinel80 (#42935) üzenetére


üszök
őstag

Valakinek volt ilyen problémája a télen,vagy tavaly ősszel itt,keresgélj szavakkal a keresőben hátha megtalálod. Emlékeim szerint vagy a GLS intézi a vámolást,vagy keresel vámügyintéző céget. A papírokra nem emlékszek mi kellett.


albert8
(PH! addikt)
Keresnek ők ha kell nekik valami. :C
Kapsz levelet az MPL-től.
Itt te is nézegetheted,ha lesz trékking nambber
Ha azt látod,hogy adatbekérés a címzettől,akkor fog csengetni a postás az MPL levéllel.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#42938) csiben1


csiben1
tag

Ha Eu-n kívülről rendelek, akkor én és a vámhatóság, honnan tudjuk, hogy az eladó magánszemély vagy jogi személy? Ez számomra csak azért fontos mert ugye két különböző limit vagy az áfamentességre.

You can walk straight through hell with a smile

(#42939) TaaT válasza Sentinel80 (#42935) üzenetére


TaaT
veterán

Ja hogy ezen már változtatni nem lehet, akkor sajnos passzolok. :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42940) zoli03 válasza csiben1 (#42938) üzenetére


zoli03
őstag

Hol látsz te két különböző limitet (magán és jogi személy)? Ha fizettél érte, akkor 22 EUR, ha nem, akkor 45 EUR a határ.

[ Szerkesztve ]

(#42941) csiben1 válasza zoli03 (#42940) üzenetére


csiben1
tag

Erről beszélek...
Ez az első hozzászólás "vám ügyintézés" cím alatt található.
És még vásárlás előtt szeretném tudni, hogy kell e majd áfát fizetni.

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#42942) zoli03 válasza csiben1 (#42941) üzenetére


zoli03
őstag

A második linken levő PDF-et nézd, abban van a helyes táblázat (vagyis 22 EUR a határ).

(#42943) radi8tor válasza csiben1 (#42941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:(

És mi történik a határon? Megvámolják a terméket?

Amikor külföldről rendelünk, természetesen felmerül a kérdés, hogy kell-e, és ha igen, akkor mennyit fizetni érte a határon? Jó hír, hogy uniós tagországból rendelt termékek esetén sem áfa-, sem vámfizetési kötelezettségünk nem keletkezik. Azonban az EU-n kívülről érkező termékek esetén értékhatártól függően már lehet, hogy fizetnünk kell, ugyanis az áfamentes értékhatár igen alacsonyan, 22 eurónál lett megállapítva. 22 és 150 eurós érték között 27 százalékos áfafizetési kötelezettség terheli az árut, 150 euró felett pedig vámot is kell fizetni. Ez utóbbi mértéke a termék besorolásától függ. Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy a külföldi eladó tisztában lehet a körülbelüli határokkal, és a valós árnál alacsonyabbat tüntethet fel, hogy ne kelljen fizetni külön áfát/vámot. Azonban nem érdemes trükközni, mert bármikor fennakadhat a vámon. Még akkor is, ha havonta több tízezres nagyságrendben érkeznek csomagok.

A NAV a Pénzcentrum.hu kérdésére elmondta, hogy az adó- vagy vámfizetési kötelezettség kijátszására irányuló kísérletek mindig is jelen voltak, ezzel a vámhatóság munkája során folyamatosan szembesül. Az azonban, hogy ezen kísérletek mögött szisztematikusan egy-egy eladó vagy gazdálkodó szándékossága húzódik meg, szerintük nem jelenthető ki egyértelműen.

⭐ Stella

(#42944) csiben1


csiben1
tag

Köszönöm a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#42945) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék elkapták vámon a csomagom :(( nem volt még ilyennel dolgom!!

Ezt vettem nyomkövetési szám: LZ185490322US

Most az a kérdés hogy az eladó magánszemélye illetve hogy mit irt a csomagra, ráírhatta a teljes árat? közel 80 dollárt, azért foghatták meg?

Mit kellek küldeni a vámeljáráshoz? Milyen összegre számíthatok? :R

(#42946) Winner_hun válasza intercooler (#42945) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kapsz majd egy papírt amin mindent leírnak. A PayPal-es számlát ha elküldöd nekik annyi elég lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42947) intercooler válasza Winner_hun (#42946) üzenetére


intercooler
őstag

Azt elfelejtettem írni hogy már meg is kaptam a levelet, az előbb jött!

paypal számlát milyen formátumban az mind1? képernyőmentést csinálok az is elég? vagy valahogy le lehet menteni a számlát? :R

[ Szerkesztve ]

(#42948) Winner_hun válasza intercooler (#42947) üzenetére


Winner_hun
félisten

Továbbítod nekik amit e-mailben kaptál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42949) bl4ze válasza intercooler (#42945) üzenetére


bl4ze
veterán

2014.04.17
02:31
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.04.18
14:55
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

Mielőbb emailben a ragszámmal add meg nekik az infókat, PayPal fizetés lementve - tartalom.

Ennyi :)

.:. bl4ze .:.

(#42950) intercooler


intercooler
őstag

Elküldtem köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.