Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) kaktuszok válasza havri1 (#42347) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Nem látok indokot. Ennyit látok csak.

Most írt, hogy sajnálja és visszaadja a pénzem, reméli kap 5 csillagot. Bár ha töröl egy rendelést, nem értem hogyan értékelhetném.

Illetve félreértettem. Nem törölte, hanem törölni akarja. De ugye akkor sem kényszeríthet már engem postázásra?

[ Szerkesztve ]

(#42352) Whatthisknow válasza faresz5 (#42349) üzenetére


Whatthisknow
újonc

Szia! Az én ügyemben van valami meglátásod?

(#42353) havri1 válasza kaktuszok (#42351) üzenetére


havri1
félisten

Nekem amikor refundoltak, igaz otherben lett elindítva, de mégis jóvá kellett hagynom az eladó kérését az ebay felületen, utána simán tudtam értékelést adni.
Kicsit még káosz uralkodik a fejemben ezek a casek körül, de hát..evan :DDD

Szerk.: Ha te most elfogadod, akkor törölve lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

havri

(#42354) kaktuszok válasza havri1 (#42353) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Én is others-ben indítottam és nem ügyet, csak kapcsolatfelvételt.

Csak az érdekelt, hogy rá tud-e kényszeríteni utána visszapostázásra. Vagy más turpisságot.

(#42355) havri1 válasza kaktuszok (#42354) üzenetére


havri1
félisten

A visszapostázást szerintem nem fogja erőltetni, hisz hamisítványt árult, így ha nagyon akarod., felnyomhatod ebaynél, ez neki sztem nem éri meg.
Ez mondjuk csak az én teóriám, nem biztos, hogy így van. Szakik mindjárt megmondják ;]

havri

(#42356) Whatthisknow válasza havri1 (#42355) üzenetére


Whatthisknow
újonc

Nem hamisítvány. Jó minőségű eredeti terméket küldött, csak épp nem ezt rendeltem. Más baj nincs :)

(#42357) havri1 válasza Whatthisknow (#42356) üzenetére


havri1
félisten

Hm, én a pendriveokra értettem, ott volt 4db 16 ami 8gbos nem?
Neked volt az olcsóbbat rendeltél, drágábbat kaptál? ;]

Igazából egyikre se tudom a választ, csak érdekel a kimenetele :)
Azt tudom, hogy negative-ot nem kaphat a váésárló, max melléírhatnak ezt azt..

[ Szerkesztve ]

havri

(#42358) Whatthisknow válasza havri1 (#42357) üzenetére


Whatthisknow
újonc

Sebaj :)
Igen, nálam volt az, hogy 150 helyett egy 250$-os pedált kaptam. Azt hiszem legjobb lesz, ha befogom és nem szólok senkinek :) Ennél nagyobb baj ne legyen. Legközelebb is innen rendelek. Kénytelen is leszek, mivel amit eredetileg akartam rendelni azt most újra meg kell :D

[ Szerkesztve ]

(#42359) veze válasza kaktuszok (#42351) üzenetére


veze
őstag

Fogadd el a törlési kérelmét. nem fog kérni semmiféle visszaküldést ha elfogadtad a törlést utana visszautalja( ha még nem tetet) és még értékelheted is utana, reméli, hogy nem negatívan, mivel visszakaptad a pénzed és még van is egy marék 4GB-os, kb 3-4MB/s irási sebességgel író pendrive-od is :D

(#42360) thomasa válasza Whatthisknow (#42352) üzenetére


thomasa
senior tag

Küldd el nekem a $100 én majd visszaadom :D

(#42361) kaktuszok válasza veze (#42359) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Köszi mindenkinek a megnyugtató választ.
Amúgy 6-8 Mb/s sebességgel írható, 12-18 Mb/s-el olvasható. Csak újra kell formázni eredeti méretre. Leírást már olvastam, most legalább gyakorlatban is csinálom :-)

(#42362) havri1 válasza kaktuszok (#42361) üzenetére


havri1
félisten

Azért fontos dolgokat ne tárolj rajtuk.

havri

(#42363) veze válasza kaktuszok (#42361) üzenetére


veze
őstag

én orosz oldalrol szedtem le a programokat (egyikkel be lehet azonositani a benne lévő chip típusát, a másik meg a chip tipusnak megfelelő szoftver, ezekkel tutira vissza lehet az eredi méretre formázni és utana már nem hibázik) ha kellenek linkek, abban tudok segiteni

(#42364) kaktuszok válasza veze (#42363) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Köszi. Én is a ChipGenius adatait küldtem el neki (szerintem arra gondolsz), nem is vitatkozott.
A formázó progi neve viszont érdekel.

(#42365) veze válasza kaktuszok (#42364) üzenetére


veze
őstag

meloban vagyok, majd otthon este megirom
Alcor chipek voltak benne ha a verziot megirod, nálad milyen, lehet a hozzávaló progi is le van töltve ( nagy valószínűséggel ugyanazok a szériak lehetnek a tied is, bár volt eltérés nálam kettönél.)
(tudtommal ezt csak ugy "simán " átformázni nem lehet( úgy nem is sikerült) particionalo programokkal, win vagy linux alatt)
Ha nincs meg a megfelelő, akkor megadom az oldal linkjét , bár akkor nem árt egy kis cirill betüs nyelvismeret :D
elnézést az off-ért, befejeztem

[ Szerkesztve ]

(#42366) kaktuszok válasza veze (#42365) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Így van, nem lehet sima formázással helyrehozni.

Köszönöm, akkor boldogulok.
http://www.usbdev.ru
Ere gondolsz. Itt megvan minden, ami kelhet.

[ Szerkesztve ]

(#42367) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy a customerhelp_hu@ebay.com-ra megírhatom-e a panaszomat magyarul? Igaz, hogy nem az ebay.hu-ról vásároltam, de attól lehet itt panaszt tenni? Ugyanúgy járnak el, mint az angol nyelvű változat esetében?

(#42368) mirci18 válasza #81562624 (#42367) üzenetére


mirci18
addikt

Nem mivel az ebay.hu nem létezik te pedig egy angol email címre írsz oda angolul kell írni.
Egyébként is hogy vásárolhattál onnan hogyha már nem működik?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42369) #81562624 válasza mirci18 (#42368) üzenetére


#81562624
törölt tag

A téma összefoglalóban van ez a rész:

"ebay.hu ( magyar oldal ) Megszűnt 2013.11.11-én, átirányít ebay.com -ra.
A magyar oldal megszűnése után is üzemel, a customerhelp_hu@ebay.com címen elérhető magyar nyelvű ügyfélszolgálat."

(#42370) Teko001 válasza mirci18 (#42368) üzenetére


Teko001
őstag

Én úgy tudom a magyar nyelvű ügyfélszolgálat megmaradt.

(#42371) mirci18 válasza #81562624 (#42369) üzenetére


mirci18
addikt

Ezt nem tudtam.
De kétlem hogy ha behalt a magyar ebay akkor egy email cím élne.
De próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42372) quailstorm válasza quailstorm (#42324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kaptam refundot pedig azt írtam még hétfőig kínlódok vele :Y
És képet se kért.

Mondjuk én jobban örülnék ha működne azt cső.

(#42373) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem tudom új változás-e, vagy csak nem tudom visszaállítani, de oldalt a kereséseknél ahol be lehet állítani hogy mennyi legyen a legmagasabb ár amiért keresek (PRICE HUF to HUF), most forintban jelent meg. Mindig dollárban szoktam nézni, de sehogy sem tudom visszaállítani. A termékek árát is dollárban nézem, és eddig a keresőben is az volt. Töröltem minden sütit az oldaltól, de ez nem változott. Tudja valaki hol kell beállítani hogy ne konvertáljon?

(#42374) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok! Amerikából vásárolva UK-s címre érkezne az árú, milyen költségek lennének? 130$ +40shipp, vám? áfa? Mint hallottam idehaza már nem lehet elkerülni az áfát+meg a vámot.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#42375) mirci18 válasza sysrq (#42374) üzenetére


mirci18
addikt

Hogyha UK-ból kapsz csomagot akkor nincs áfa és vám.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42376) sysrq válasza mirci18 (#42375) üzenetére


sysrq
őstag

félreérted, az eladó usa, viszont át tudnák venni uk-ben, onnan meg hazajön, csak nem tudom menyi ott a vám.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#42377) mirci18 válasza sysrq (#42376) üzenetére


mirci18
addikt

Értem azt sajnos nem tudom hogy mennyi az usa anglia vám.
Azt tudom csak hogy Angliából hozzánk minden gond nélkül jöhet a csomi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42378) sysrq válasza mirci18 (#42377) üzenetére


sysrq
őstag

Az amazon.uk ugyanolyan áron dolgozik mint az itthoni boltok, az usa meg pont elvesztené az árelőnyét ha rájön az itthoni vám+áfa, ezért lenne jó tudni menyi az annyi,

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#42379) bl4ze válasza sysrq (#42376) üzenetére


bl4ze
veterán

customs charges+VAT a UK felet terheli aki kapja majd helyetted.
erről jobb ha tudtok. olcsóbbra jön ki ha sarcolják, de sarcolhatják + onnan is el kell küldeni ugyebár, hacsak nem hozzák haza kézben mert éppen jönnek stb....

.:. bl4ze .:.

(#42380) fardem válasza sysrq (#42378) üzenetére


fardem
aktív tag

kérdezd meg azt aki uk-ban fogadja a csomagot. ő talán tudja mi volna a vám ott vagy nagyobb eséllyel utánajárhat.

(#42381) sysrq válasza fardem (#42380) üzenetére


sysrq
őstag

igen, az a vonal is elindult, csak próbálkozzam hátha itt (hamarabb) kapok választ, gondoltam akkora a diaszpóra uk-ben hogy más is ezen a vonalon próbálkozik. És már ismeri a csapdákat, ha vannak.
Onnan már hazahozzák, nem kell küldeni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#42382) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Azzal mit lehet kezdeni, hogy kértem refundot egy 15 tételes rendelésre, erre az egyiknek az árát visszaadta majd a case le is záródott, mondván, hogy a full refund megtörtént? És most egy háromnegyed dollár jel van a rendelés mellett.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#42383) thomasa válasza Kerio (#42382) üzenetére


thomasa
senior tag

Az bukta, nekem is volt már olyan. Caset felnyitni nem lehet. Azóta mindent csak egyesével rendelek még ha ugyanattól veszek is valamit.

(#42384) Kerio válasza thomasa (#42383) üzenetére


Kerio
őstag

De milyen már, hogy az ebay kiküldi a sablon szöveget, hogy full refund.... Nem látszik a rendszerben, hogy közel sem annyi az összeg? :W
Amúgy most hogy van? Hány nap után reklamálhatok refundért? Ha nem érkezik meg valami.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#42385) Kerio válasza Kerio (#42384) üzenetére


Kerio
őstag

Már látom. Csak olvasnom kellett volna :DD

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#42386) raziel01 válasza Kerio (#42382) üzenetére


raziel01
veterán

Van ilyen? Ezt hagyja az ebay?
Mert ez rohadtul szánalmas, hogy ilyen létezik.

(#42387) Siriusb


Siriusb
veterán

Ti már láttatok ilyen TN-t?

Mondjuk követni nem lehet sehol. :)

(#42388) Lajkó válasza Kerio (#42382) üzenetére


Lajkó
őstag

Én amikor együtt rendelek több terméket, akkor mindegyiknél tudok külön case-t nyitni! Nem az van, hogy az egyik terméknél nyitottál case-t, és azt zárták le? Nyiss mindegyiknél...

(#42389) V/ válasza Minstrel (#42326) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nálad a postás helyetted írja alá. Eddig az összes nyomkövetős küldeményem átvétele során egy nyomtatott listán aláírás, nyomtatott betűs aláírás és személyigazolvány szám megadása után kaptam kézhez. Nem hiszem, hogy csak Szegeden működik így.

[ Szerkesztve ]

(#42390) fardem válasza V/ (#42389) üzenetére


fardem
aktív tag

ezek szerint szegeden balfaszok a postások. akár el is lophatják a cumódat ezzel a hozzáállással.

én bp-i vagyok. itt alá kell írni mindent. plusz személyi igazolvány száma is felvésendő.

(#42391) Degeczi válasza fardem (#42390) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(pont azt mondja, h nem, mert ragaszkodnak az aláíráshoz... amit megerősíthetek, tényleg nem volt még, h anélkül dobták volna be)

(#42392) mexel


mexel
veterán

Erre a HUF dologra nem tud valaki valamit? Másnál is ilyen?

Egyébként most tele a hócipőm a kínaiakkal, az utolsó 4 megrendelésbő 3 hibás vagy fake. egy nagyobb összegnél volt refund, de a másik kettő csak 2-3 dolcsis, így nem akarok refundot. Ők visszaküldenék az árát, de azt írtam nem kell ( csak mert félek hogy az ebay szankcionál)
Így viszont érdekes a vásárlók védelme, hogy rossz/átverős terméket kapok, de mégsem érvényesíthetem a jogaimat mert akkor meg berág az ebay. Mennyi refund után szoktak szankcionálni?

(#42393) raziel01 válasza Lajkó (#42388) üzenetére


raziel01
veterán

Nem tudom mennyire tetszene az ebay-nek ha a maradék 14 terméknél is case-t nyitna. Már ha tud egyáltalán.

mexel: nem az eladókat akarom védeni, mert ők is trógerek, hogy fake cuccot küldenek de azért kicsit te is jobban figyelhetnél. Ha valami gyanúsan olcsó az úgyis kamu lesz.

(#42394) mexel válasza raziel01 (#42393) üzenetére


mexel
veterán

Egyik sem gyanúsan olcsó volt. Sok száz vételem volt már, szoktam figyelni.( a kérdés nem is erre irányult és nem 12657trillió gb-os pendrive-ot akarok 1 dollárért és hasonló cuccok hanem kb átlag árú termékekről van szó)
Pl 220V-os helyett 110V-ost küldenek. Vagy egyszerűen hibás. Vagy pl a doboz át van matricázva és nem az van benne amit rendeltem, és egyik sem a legolcsóbb eladótól. Ezeket előre nem tudom kiszűrni, de az eladó ki tudná ha küldés előtt kipróbálná, vagy figyelne mit ad fel, vagy nem akarna átverni. Ez mind eladói hiba, megérdemelnék a negatívot. Érdekes módon rögtön felajánlják a refundot, csak nem merem elfogadni, mert félek hogy talán mégsem annyira illet meg a vásárlók védelme mint gondoltam. :(
Olyankor is szankcionálnak ha ezek elég egyértelmű dolgok, vagy ha az eladó felajánlja hogy visszaküldi a pénzt? Vagy csak olyankor ha az ebaynak kell igazságot tenni?

[ Szerkesztve ]

(#42395) raziel01 válasza mexel (#42394) üzenetére


raziel01
veterán

Az a lényeg, hogy a vásárlásaidhoz mérten ne legyen sok refundod. Meg ne legyen sok mondjuk 1 hónapon belül.
Ha 100-ból 5 termékre kapsz refundot az nem gáz. Talán még 10-15 se.
De arra ugranak, hogy ha 2 nap alatt hirtelen 4-5 terméket is refundoltatsz.

(#42396) Bence123


Bence123
tag

Lehet, hogy ilyen esetekben jobb a case nyitás. Képekkel, egyértelmű leírással szemléltetni mi a gond a termékkel - feltehetően jobban figyeli ezt azért az ebay, meggyőzőbb az ilyen mint a sok üzenetben kért refund. Csak nem csesznek meg azért, mert az eladó más terméket küldött... Persze lehet, hogy nem így megy, de én ezt feltételezem.

(#42397) mexel


mexel
veterán

Ebay felületén írtam az eladónak és képeket is tettem fel a hibáról vagy az átmatricázott dobozról.

(#42398) V/ válasza fardem (#42390) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont azt írtam, hogy nem szoktak ragszámos küldeményt csak úgy bedobni.

[ Szerkesztve ]

(#42399) Bence123


Bence123
tag

Nekem is dobott már be ajánlott levelet a postás, aláírás nélkül, azért mert nem tudtam egyből az ajtóhoz futni, de utánamentem, aláírtam. Nem tudom, másnap íratta volna-e alá(szerintem le kell adni a papírt aznap), vagy elintézte volna ő... de valószínűleg csak azért merte ezt megcsinálni mert jól ismerjük, gyakran jár(ejj ez az ebay :DDD ), stb.

[ Szerkesztve ]

(#42400) radi8tor válasza Bence123 (#42399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlott levelet bedobhatnak aláírás nélkül is kivéve a hivatalos leveleket.
A "saját kézbe" leveleket nem dobhatják be.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.