Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) Kerio válasza Degeczi (#41392) üzenetére


Kerio
őstag

Értem, hogy fennakad, de akkor miért nem a "vám elé állítva" üzenet alatt akad fent. Nálam az a baj, hogy lassan egy hete "küldemény megérkezett" van...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#41402) V/ válasza Kerio (#41401) üzenetére


V/
Topikgazda

Bizony ez a gond egyik része. Akkor még a postások dolgoznak vele, ezután készítik elő vámoláshoz, akkor lesz a státusz vám elé állítva és ezután kerül át a vámosokhoz, ahol megmondják mit tegyenek vele. Kimenet ugye kettő lehet, a munkát folytatják a postások, előkészítik a vámeljárást vagy vámkezelve. Vámeljárás esetén elkészítik az okmányokat, vissza a vámhoz, a vámos jóváhagyja és majd jön a határozatos küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#41403) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Ebay-en csak akkor lehet refund-ot igényelni, ha lejárt az eladó által meghatározott estimated delivery time?

Ott a termék a purchase history-ben, rákattintok a Contact seller-re, megjelenik egy lista, ott kiválasztom az I haven't received my item yet, de nem jelenik meg a refund igénylés, csak az eladónak lehet írni X szöveget.

Ez a szöveg csak akkor jelenik meg, ha lejárt a határidő?

Köszönöm

(#41404) Winner_hun válasza Winner_hun (#39794) üzenetére


Winner_hun
félisten

Új rekord: 60 nap alatt 310 db termék megvéve

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41405) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki nekem abban segíteni, hogy melyik céggel érdemes külföldre kis 1kg alatti, levelet vagy csomagot küldeni? Napszemüveget szeretnék postázni most elsőre UK-ba. Melyik cég a legkedvezőbb? Érdekelni minden információ akár unión kívülre történő szállítás esetén is. Pl.: értéknyilvántartás, tracking number plusz költségei.. stb

Köszönöm

(#41406) kaliber válasza gorje (#41405) üzenetére


kaliber
aktív tag

MP: 4120ft volt, Sportsdirect-nek küldtem vissza egy 750gr-os csomagot, tracking van hozzá ajánlottan kell feladni, ennél csak drágább megoldások vannak, persze ha többször akarsz kiküldeni akkor futárcégeknél lehet körül nézni nagyobb súlynál már lehet olcsóbb.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41407) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Csak azért járok ide, hogy szapuljam az Ebay-t és az ottani eladókat. Most sem lesz ez másképpen.

Február 19.-én feladtam az egy nappal korábban eladott, 20 font értékű termékemet. Estimated funds availability*: 06/03/2014 szerepelt a termék mellett. Kicsit meglepődtem, mert az egyel korábbi eladásnál ki kellett várnom a 21 napot.

A lényeg, hogy még mindig pending balance-ban van a pénzem, tehát átvert ez a ... Ebay.
Egyébként február 24.-én megkaptam a + visszajelzést a vevőtől: "thanks ebay" :Y, és a posta honlapja mutatja, hogy 24.-én megtörtént az átvétel.

Korábbi esetem utóélete: az eladó benyelte az eladási jutalékot, pedig én kétszer is küldtem neki "cancel transaction" kérelmet, vagy legalábbis kétféle címen kértem az adásvétel visszavonását. Unpaid item case nem indult, tehát ebből gondolom, hogy fizetnie kellett "selling feet".

Végül én is leadom az Ebay-re vonatkozó értékelésemet: "fuck ebay". Persze vásárlásra jó, de eladni magánszemélyként..

(#41409) raziel01 válasza #78232832 (#41408) üzenetére


raziel01
veterán

Megkeresed a terméket és a terméklapon írsz neki üzenetet. Majd az othert választod indoknak.
Én azt szoktam írni, hogy adja vissza a pénz de ha megjön a termék közben akkor majd visszafizetem.

(#41410) Sickboy25 válasza hobbyone (#41407) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nekem is lezártak most egy case-t, úgy, hogy nem született egyezség. Én mint vevő nem kaptam meg a cuccot. Az eladó írta, hogy visszautalja a lóvét, de ha megkapom a terméket, akkor küldjem el neki! ebben nincs is semmi, megteszem, ha ilyen történik! Erre kétszeri időpontot kaptam, hogy megkapom a zsét, de semmi... Azt írta, hogy ő elutalta, az ebay rendszere nem engedi át, nem az ő hibájuk! Nah paff erre jön az ebay levél, hogy bezárták! Írtam nekik, hogy miért, amikor nem oldódott meg a probléma... Most várom tőlük a választ!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#41411) kaliber válasza #78232832 (#41408) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nem az Ebay fogja neked vissza fizetni a pénzt hanem az eladótól kell "vissza szerezni" írni kell neki aztán majd válaszol rá valamit........... és a végén ha a termék leírásban szereplő szállítási időt kivártad vissza utalja a pénzt, ha nem akarja akkor kell nyitni case-t amit lehet "escalate" állapotba tenni amikor az Ebay dönt, ha az "others"-re kattintasz és ott írsz neki akkor nem nyílik "case" itt tudod megnézni 18hónapra visszamenőleg az ügyeid számát, állapotát.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41412) V/ válasza hobbyone (#41407) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem értem: "A lényeg, hogy még mindig pending balance-ban van a pénzem,"
Én is eladtam valamit, japán gyerek volt a vevő, hétfőn megvette, kedden feladtam, beírtam a nyomkövetést és addigra a Paypal-ről már a bankszámlámon volt forintban a pénz. Semmi várakoztatás nem volt.

(#41414) batagy válasza El Gringo (#41337) üzenetére


batagy
őstag

Hali

Közben valóban megjött a csomagom, szóval nem kellett refundolni szerencsére.
36 nap alatt ért ide.

Az érdekes az, hogy a postás az értesítőt a papír szerint már március 3-án bedobta, de én csak tegnap (március 6-án) vettem észre a szelvényt. Pedig csekkoltam a héten többször is.

Na mindegy lényeg az, hogy még 36 nap is elfogadható, úgy tűnik.

(#41416) V/ válasza #78232832 (#41413) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell hónapokig várni minden esetben.
Pl. 32Gb pendrive a leírásban auz írta hogy win7 kompatibilis. No ntfs-re nem formázható. Írom neki, hogy nem felel meg a leírásnak (eBay-n keresztül ezt a menüpontot választottam) Válasz: teljes refund 12 órán belül.
Persze vannak akik nagyon nyögvenyelősen akarnak fizetni.

(#41417) randras válasza Sickboy25 (#41410) üzenetére


randras
veterán

Gondolom lejárt az idő. És nem az "eBay rendszerén" nem jött át a refund, hanem az eladó vert át mint szart a palánkon az időhúzással. :N

(#41419) Sickboy25 válasza randras (#41417) üzenetére


Sickboy25
addikt

És ilyenkor mit tudok tenni??

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#41420) randras válasza Sickboy25 (#41419) üzenetére


randras
veterán

Semmit.

(#41421) kaliber válasza Sickboy25 (#41419) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ha 60 napon belül vagy akkor negatívot neki, vagy fenyegesd meg vele, hátha megér neki annyit, hogy visszautalja a pénzt.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41422) randras válasza kaliber (#41421) üzenetére


randras
veterán

Valószínűleg nem azért szívatta az időhúzással, hogy aztán egy negatívért visszaadja. :U

(#41423) hobbyone válasza Sickboy25 (#41410) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Nekem is úgy tűnik, hogy az eladó a hunyó. Szerintem a refund-ot nem tudja meggátolni az ebay/paypal. Hogy mit tudsz tenni? Max. ügyvéd tudna segíteni, de gondolom nem akkora kaliberű a dolog.

V/

Nem felelek meg bizonyos eladói kritériumoknak, ezért az Ebay "biztonsági okokból" 21 napra visszatartja a vételárat. Bővebben.

(#41424) randras válasza hobbyone (#41423) üzenetére


randras
veterán

Ügyvéd :DDD Nincs az a külföldi szerv, ami Kína területén bármit is el tud érni. A negatívot meg lehet próbálni, de a tanulság, hogy a határidőket naptárazni kell emlékeztetővel.

Estimated delivery, estimated delivery+30nap/fizetéstől 45 nap, case lehetséges escalate dátuma, case lejárata.

(#41425) sanzi89


sanzi89
addikt

Tudtok ajánlani valamilyen jó, olcsó és bevált 2.5-ös külső HDD keretet?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41426) albinolynx


albinolynx
őstag

"It appears this item is restricted for export by the U.S. Department of State (DOS) under the International Traffic in Arms Regulations (22 CFR, Parts 120-130) or the Department of Commerce under the Bureau of Industry (BIS) and Security Export Administration Regulations, EAR (15 CFR, Parts 730-774). ITAR restricted items require an export license granted from the DOS Directorate of Defense Trade Controls (DDTC) prior to export. EAR restricted items may or may not require a license, depending on the end user and the ultimate country of destination.

Directing the seller to export without complying with the regulatory licensing and documentation requirements is a violation of United States law. Please consult DDTC’S website at ww.pmddtc.state.gov and BIS’S website at www.bis.doc.gov for more guidance. Also, please refer to eBay’s Military Items Policy for additional information."

Erről a céltávcsőről lenne szó.

Ha megrendelem házhoz hozzák probléma nélkül?
Legálisan vásárolható, tartható és használható légpuskára kerül majd.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#41427) randras válasza sanzi89 (#41425) üzenetére


randras
veterán

(#41428) kaliber válasza randras (#41422) üzenetére


kaliber
aktív tag

Valószínű! Ennyit tud csak tenni, de sokszor érdekes a felfogásuk valamit kétszer háromszor kell elküldeni nekik mire felfogják (vagy csak szimplán időt húz) aztán mikor átmegy keményebb hangnembe a dolog hogy "visszatérítést kérek, ha megérkezik visszafizetem" arra már nem tud mit írni és ilyenkor érkezik a refund.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41429) batagy válasza sanzi89 (#41425) üzenetére


batagy
őstag

Nekem ez vált be.

(#41431) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok.Rendeltem valamit Hongkongból és ilyen tracking számot kaptam RExxxxxxxxxSE.Ez elméletileg Svéd szám.Lehet rossz számot adott meg?Ez az eladó: [link]

(#41432) V/ válasza ottesz (#41431) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó a szám, az ottani svéd kirendeltséggel fogják szállítattni. De ezt már többször írták ezen a fórumon. Az eladó biztonságosabbnak ítéli ezt, mint a népi HongKongi postát, vagy kedvezőbb szerződése van velük. Csak Magyarország az az ország ahol 1 db posta működik.
De mielőtt megijednél, lehet hogy 3-5 nap múlva fogod érvényesnek látni még ezen a nyomkövető oldalon is:
http://www.17track.net/index_en.shtml

[ Szerkesztve ]

(#41433) ottesz válasza V/ (#41432) üzenetére


ottesz
aktív tag

:R

(#41434) V/ válasza hobbyone (#41423) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké értem, nálam ezek szerint minden oké volt.

(#41435) -HajTömeg- válasza havri1 (#41379) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez hogy van angolul? :B

Alias: Júzer error

(#41436) Teko001 válasza -HajTömeg- (#41435) üzenetére


Teko001
őstag

Dear xy,

please, give me a full refund.

Regards,

(#41437) -HajTömeg- válasza Teko001 (#41436) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Azt is hozzátenném,hogy megrendelem majd tőle újra. Vagy ezt ne írjam? :)

Alias: Júzer error

(#41438) Winner_hun válasza -HajTömeg- (#41437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha valaki visszaküldi egy termék árát én ugyanazt a terméket ugyanattól az eladótól rövid időn belül sose veszem meg. Mi van ha a következő se jön meg? Akár lenyúlásként is érezheti az eladó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41439) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Sziasztok.

Írtam a tagnak, hogy nemigen érkezett meg a csomag és még csak nagyon nyoma sincs, nézzen utána legyen szíves a saját postáján...válasza annyi, hogy belinkelte a 17track és a sao.cn linkeket illetve hogy menjek be a postámra, meg fog az jönni...
01.29-én utaltam, elvileg ő 30.-án feladta...
02.12-03.05 között kellett volna érkezni, de még mindig ott tartunk, ahol 2 hete is...02.07 célországba küldve ..

Kissé összezavarodtam az infókban, meddig tudok case-t inditani, illetve mi a javaslatotok, várjak még türelmesen?
140 $ rendelési érték....

köszi előre is.
P.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#41440) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:
-Az ebay.com, ebay.de, ebay.co.uk oldalakon lévő hirdetéseket egyetlen oldalon egyetlen kereséssel hogyan tudom megjeleníteni?
-Kb. 23-25 eurós tételnél fenyeget-e a veszély, hogy áfáztatják ha az eladó ajándékként jelöli be?
(Ugye 22 a határ.)
Köszönöm előre is.

peterkeT (#39818)
Én nálam nem látok olyan linket.

[ Szerkesztve ]

(#41441) randras válasza peter889 (#41440) üzenetére


randras
veterán

Ugye 22 a határ. Ezzel meg is válaszoltad. Nem egyszer még pontosan 22 eurósat is díjkötelesre vámoltak...

(#41442) peter889 válasza randras (#41441) üzenetére


peter889
őstag

Értem, köszi az infót. Viszont ajándékként megjelölt küldeményél a vámhatóság honnan szedi a pontos értéket? A postai címke alapján keresgél a neten?
(Persze úgy gondoltam, hogy az eladó szokás szerint jóval 22 eur alatti értéket ír be.)

[ Szerkesztve ]

(#41443) randras válasza peter889 (#41442) üzenetére


randras
veterán

Megkérdez téged, csak hogy úgy tűnjön, számít mit mondasz. (Bekéri a számlát).

(#41444) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Egy "etikai" kérdésem lenne:
Volt egy case-em, amit ide is beírtam, a lényeg, hogy kicsit hibás volt a vásárolt áru, amire én kértem egy partial refundot, mivel az eladó egyetlen szót nem reagált, eszkaláltam, mire az ebaytől kaptam egy full refundot, ez azóta meg is érkezett. Írtam a customer supportnak, hogy most vissza kéne-e küldenem az árut vagy mivan, azt írták, nem kell, ha akarom beszéljek az eladóval, hogy fizesse ki a visszapostát, és akkor küldjem, de egyikünket sem kötelezik rá, le van ez zárva így. Szóval gyakorlatilag ingyen került hozzám a termék, kis hibával. Ilyenkor fel kellene ajánlanom neki? Most én érzem úgy, hogy lehúztam az eladót, pedig nem ez volt a célom. Ő használtként hirdette, de nem volt odaírva, hogy lenne hibája, nem tudom, tudott-e róla, vagy szállítás közben sérült meg. Azt furcsállom, hogy egyáltalán nem reagált a megkeresésre, de én tényleg nem surmóskodni akartam.

(#41445) peter889 válasza randras (#41443) üzenetére


peter889
őstag

De ha ajándékként van küldve, akkor mondhatom azt hogy nincs hozzá számla?

(#41446) peter889


peter889
őstag

ebay.com, ebay.co.uk, ebay.de oldalak közti alapvető különbség a nyelvhasználat? Vagy van más különbség is?
Kínai cuccot akarok rendelni kínai eladótól Kínából, jó-e ha csak az ebay.com-on keresek?
Vagy érdemes felmenni a német és angol oldalakra is?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#41447) randras válasza peter889 (#41445) üzenetére


randras
veterán

Mondhatod, akkor valószínűleg rosszabbul jársz, mintha megmondanád, mennyit fizettél.

ebay.com elég...

(#41448) peter889 válasza randras (#41447) üzenetére


peter889
őstag

Ok, azért megpróbálok 21 alatti cuccot nézni, a biztonság kedvéért. Akkor nem fárasztom magam a német és angol oldalakkal. Köszi az infót. :R

(#41449) Teko001 válasza GumisPeter (#41439) üzenetére


Teko001
őstag

Mindenképp nyiss case-t, ne várj, mert lassan lejár a határidő. Kérj refund-ot, a csomagját meg derítse ki ő, hogy hova lett.

(#41450) xthemax válasza Teko001 (#41449) üzenetére


xthemax
csendes tag

Teko001 és V/ köszönöm a válaszokat, megoldódott a kérdés újraküldik!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.