Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) Winner_hun válasza Dare2Live (#41550) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írd meg hogy nem, kéred vissza a pénzed és ha megjött a termék akkor visszaküldöd neki a pénzét. Ha az ügyet bezárod, nem tudod újra megnyitni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41552) Degeczi válasza Dare2Live (#41550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Másikat semmiképpen ne küldjön, mert egyrészt nem tudod ellenőrizni, tényleg megtette-e (pláne így, h tracking nélkül küldi), másrészt ha valóban megjön mindkettő, baromi drága visszaküldeni (bár persze ha el tudod passzolni vkinek itthon, még megoldás lehet, de attól még rizikós az első szempont miatt).

(a kamerafelvételt viszont úgy tudom, nálunk nem fogadják el bizonyítékként - de ettől még persze hasznos, mert ezt látva valszeg nem kezdenek kamuzásba)

(#41553) maestro87


maestro87
őstag

Üdv Urak!

A héten adtam le az első 2 rendelésemet ebay-en szóval még tudatlan vagyok a téren.:)
Pár száz forintért rendeltem csak és azt akarom kérdezni, hogy akkor ezt most a magyar posta fogja nekem kézbesíteni ajánlott (vagy nem ajánlott?) küldeményként? (Az egyik Economy a másik Standard shipping) A rendelés leadásánál nem láttam semmi olyan opciót hogy válasszam ki a szállítás módját, pedig olvastam hogy többféle módon postázhatják az árut (posta, futár). Vagy a szállítási mód csak az eladótól függ és nekem nincs beleszólásom?
Valahol meg lehet nézni, hogy mivel szállítja és mikor adta fel csomagot? Tracking numbert nem látok, de nem is kértem.

A másik kérdésem meg az lenne, hogy a kínaiak hogyan csinálják azt, hogy egy 200 Ft-os terméket ingyen postáznak el?:) Egy ebay-en lévő magyar eladó meg ~1300 Ft-os postaköltséget számol fel.

(#41554) fardem válasza maestro87 (#41553) üzenetére


fardem
aktív tag

hülye kérdés volt.
szóval úgy jön az adott csomag, ahogy az eladó feladta. ha simán, ami a te esetedben is van, akkor tracking number nélkül. magyarul nem ajánlott, nincs regisztrálva a rendszerben. esély van az elkallódásra.

ha nincs semmi megadva, akkor a magyar posta fogja hozni. economy vagy a standard shipping olcsó, általában sima levelet jelent.

tudod van aki biztosra megy, ezért ajánlottan ad fel és szolgáltat tracking numbert. ez azért fontos, mert az eladó tudja bizonyítani hogy ő feladta a levelet. mivel ha elkeveredik és a vevő nem kapja meg, akkor a case nyitásnál, az eladó szív, ha nincs tracking number-e.

(#41555) CoolBoy323 válasza Dare2Live (#41550) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De azt tudod ugye, h nem ersz vele semmit, nem bizonyito ereju nalunk az ilyen kamera.

(#41556) maestro87 válasza fardem (#41554) üzenetére


maestro87
őstag

De ha futárral küldené azt honnan tudom? Az az Expedited Shipping lenne? Mert az sehol sem írják, hogy ezek mit jelentenek csak hogy a szállítási időben miben térnek el.

Ezt írod:
"ajánlottan ad fel és szolgáltat tracking numbert. az eladó tudja bizonyítani hogy ő feladta a levelet. mivel ha elkeveredik és a vevő nem kapja meg, akkor a case nyitásnál, az eladó szív, ha nincs tracking number-e."
Szóval azt írod, hogy ha ajánlottan adja fel tracking numberrel és elkeveredik a csomag akkor az eladó szív ha nincs tracking number. Ezt így kicsit érthetőbben ha lehetne. Pontosítsd kérlek. Akkor most ki szív tracking number nélkül, az eladó vagy a vevő?
Mellesleg azért sem kértem tracking numbert mert drágább lett volna mint maga a csomag.

(#41557) thomasa válasza Dare2Live (#41550) üzenetére


thomasa
senior tag

És ha hátulról mennek beléd? Vagy érdemes elöl-hátul felszerelni egyet?

(#41558) fardem válasza maestro87 (#41556) üzenetére


fardem
aktív tag

az ebay-n úgy van, hogy a vásárlói védelem mindig a vevőt védi.

tehát ha valaki vesz valamit, és az eladó simán adja fel, nem ajánlottan, és ha netán elveszik a csomag, akkor pénzt visszakapja a vevő, ha case-t indít. sajnos sok vevő trükközik, hogy ha megkapta és látja hogy nem volt ajánlott, akkor visszaköveteli a pénzt azt állítván, hogy elveszett a csomag. ugyanis ilyenkor az eladó nem tudja igazolni, hogy feladta.

én mindig ajánlottam adok fel bármit, ezzel is bizonyítva, hogy feladtam. nyilván drágább is ez a postai mód.
de legalább védve vagyok, ha a vevő próbálkozik.

sokan simán postázgatnak, mert jóval olcsóbb a költsége, de bizonytalanabb is. meg lassabb.

tehát ha eladsz mindig érdemes ajánlottként eladni.

Általában nem mondják, hogy mivel postáz az eladó, de ide 99%-ban a magyar posta hozza. mondjuk ajánlott levelett az uk-ből a gls hozza.

De ha kis értékű kacatot vesz az ember, akkor nyilván nem éri meg ajánlva küldeni.

(#41559) maestro87 válasza fardem (#41558) üzenetére


maestro87
őstag

Így már értem köszi, és azt is hogy sokan miért nem postáznak Magyarországra. Nem hiába mondják, hogy a magyar nép leleményes.:)
Eladni nem akarok ebay-en.:)

Még egy kérdés.
Van egy termék de van belőle két verzió: a) 700 Ft+ Ingyen posta; b) 200 Ft + 500 Ft posta.
Melyiket érdemesebb választani?
Azt nem értem, hogy több darab esetén miért nő a postaköltség, mikor nem egy kilós termékről van szó. Vagy csak azért így hirdeti, hogy előrébb kerüljön a listában? Gondolom 900 Ft-ért nem lehet kettőt rendelni belőle sehogy sem a b) verzióból.

[ Szerkesztve ]

(#41560) randras válasza maestro87 (#41559) üzenetére


randras
veterán

Csak SEO.

(#41561) CoolBoy323 válasza maestro87 (#41559) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen, azért csinálják h előrébb kerüljenek, meg hogy a free shippingre is ráharapj.

Meg ha jól tudom máshogy kell "adózniuk" az ebaynek, postaköltség után kevesebbet kell talán, de nem vagyok benne biztos, én csak vevő vagyok :)

(#41562) fardem válasza maestro87 (#41559) üzenetére


fardem
aktív tag

sokan úgy is próbálnak extra pénzhez jutni, meg felkelteni a vevők figyelmét, hogy áron alul adnak valamit vagy csak jó alacsony áron, viszont a postaköltség meg drágább.

szerintem mindkét terméknél sima levél lesz a feladás, szóval elvileg mindegy melyiket vásárolod meg.

ha valakitől több cuccot vásárol az ember, akkor érdeklődni kell a postaköltség iránt. a rendszer mindegyikhez az eredeti postaköltséget számolja, amit az eladó megadott az aukció nyitásakor. de ha mondjuk 3-at vennél belőle, akkor írj az eladónak, hogy mennyi volna a combined postage. nyilván amit vettél egy scsomagban küldi, nehogy kifizess több postaköltséget.

(#41563) maestro87 válasza fardem (#41562) üzenetére


maestro87
őstag

Ok. Köszi mindenkinek, majd akkor rákérdezek a postára ilyen esetben.

(#41564) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

bár már régóta ebay-ezek - többszáz rendelésen túlvagyok - de most egy nagyon triviálisnak tűnő keresgélés során problémába futottam: hogyan tudnék nézelődni az 5 colos telefontokok között? :)

hogy megszabaduljak a sok iphone 5s találattól is, eddig jutottam a keresési formulával:
5" phone case -iphone

viszont így még mindig nem igazán sikerült az 5" méretre szűkíteni a találatokat, tele van minden mással is átláthatatlanul vegyesen... Ti hogyan próbálkoznátok?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#41565) CoolBoy323 válasza Peter789 (#41564) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#41566) Degeczi válasza maestro87 (#41553) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha igaz, a kínai állam az alacsony postai díjakkal is támogatja az exportot.

(#41567) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valaki licitálgatott már? Találtam egy pénztárcát, viszont licites. Gondolom ha megadnám neki a legkisebb ajánlható árat akkor le is zárná mert már régóta fent van. Utána mi lenne a teendőm?

(#41568) Teko001 válasza -secret- (#41567) üzenetére


Teko001
őstag

Ha megnyersz egy licitet, akkor ki kell fizetned, és onnantól minden ugyan úgy megy.

(#41569) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

itthonról, hogy lehet e-bayen hirdetni terméket?
Fizetésnél paypalra kapom a termék árát?
Van erről esetleg valami elírás kezdőknek, hogy hogy is kellene elkezdeni?

Köszönöm előre is

(#41573) radi8tor válasza Songo (#41569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet eladni természetesen. A pénz PayPal-ra érkezik, amit 21 nap múlva megkapsz, addig PayPal vissza tartja az összeget a csalások elkerülése érdekében.

Téma összefoglalóban olvasd át az eBay-es írások, segítségek rész alatt található irományokat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41574) raziel01


raziel01
veterán

2 eladótól rendeltem terméket. Február 3.-án. Most jöttek meg. Az egyik február 20.-án lett feladva, a másik február 23. Nem kicsit pofátlanság az, hogy megjelöli, hogy feladva de a levélen meg látszik, hogy marhára nem? Nem reklamálok érte, mert jó amit kaptam de kicsit érdekes.

(#41575) jojoando válasza raziel01 (#41574) üzenetére


jojoando
senior tag

A csomagon volt valami csomag követő szám, vagy valami, hogy tudja a ferdeszem, átvetted a cumót?

(#41576) raziel01 válasza jojoando (#41575) üzenetére


raziel01
veterán

2-3 dolláros cuccok. Nem volt hozzá.
A kis rasszista kifejezéseket meg nem szeretem. Alapvetően sok olcsó cucc jött már tőlük, ne szóljuk már le őket.

(#41577) jojoando válasza raziel01 (#41576) üzenetére


jojoando
senior tag

Ne beszélj butaságot, a ferdeszem nem rasszista, de a kiskinai sem, egy megszólítás, vagy jelző, de köze sincs amiről irsz!

(#41578) Degeczi válasza raziel01 (#41574) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Este említettem, h a legtöbb kínai eladó nem saját maga battyog a postára (ahol mezei feladóként kedvezőtlen feltételekkel postázhatna), hanem leszerződik egy céggel, amelyiknek nagyfelhasználói státusza van, kedvezményes árakon.
Ez viszont akár egy hét fölötti késedelmet is okozhat abban, amikor ténylegesen postára kerül a csomag - és még ott is elidőzik egy ideig, mert az alacsony árakért cserébe alacsony prioritást is kapnak.

Talán itt is arról lehet szó, h az eladó átadta a küldeményt, a maga részéről "feladta" - de az még valóban jó darabig nem került postai feldolgozásra.
(és persze az is lehet, h kamuzott, mert talán pont raktáron sem volt neki éppen a cucc - vagy mindkét tényező együtt. Nem tudhatjuk)

(#41579) Teko001 válasza maestro87 (#41553) üzenetére


Teko001
őstag

Barcelonában van épp egy internetes kereskedelemmel foglalkozó konferencia. Jól látható ezen a slide-on, milyen szép magas nálunk a nemzetközi postaköltség...

(#41580) mepet válasza Teko001 (#41579) üzenetére


mepet
addikt

:C

(#41581) hidroponi válasza Teko001 (#41579) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ezert nem tudunk mi labdaba rugni az ebayen.
itthon mar megszoktuk, de kulfoldon kirohognenek a szallitasi koltseggel.

(#41582) raziel01 válasza jojoando (#41577) üzenetére


raziel01
veterán

A küszöbmajom se az. :D (érti aki látta :D)

(#41583) jojoando válasza raziel01 (#41582) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem értem ezt se, de szerintem az ilyen kihívó viselkedésed nem ide való!
Találj mást itt a problémáinkkal foglalkozunk, nem mással..... ugye, te is érted! :( :(

(#41584) V/ válasza radi8tor (#41573) üzenetére


V/
Topikgazda

A 21 nap nem egészen igaz.
Saját tapasztalatom az, hogy az eladás után másnap már megkaptam pénzt a magyar számlámra, a PayPal-n azonnal megjelent, a jóváhagyásom után ment a bankszámlámra.

(#41585) raziel01 válasza jojoando (#41583) üzenetére


raziel01
veterán

:C
Régebbi óta járok a topicba, mint te úgyhogy elhiheted, hogy tudom mivel foglalkozik a topic.
Ne te mondd már meg, hogy mivel foglalkozunk itt.

(#41541) jojoando:
javasolnám, hogy ne pörögj azon, hogy feladta-e vagy nem. Ha megbízató eladótól vetted akkor várhatóan 1 hónapon belül úgyis megkapod. Mivel nincs tracking felesleges ezen gondolkozni. Ha annyira zavar a bizonytalanság akkor minek rendeltél kínából? Itthon is kapni egeret jó áron és az jó eséllyel nem lesz hamis.

[ Szerkesztve ]

(#41586) Degeczi válasza raziel01 (#41582) üzenetére


Degeczi
nagyúr

basszus, mire rájöttem, mi akar ez lenni...
totál értelmetlen "küszöbmajom"-nak fordítani a "porchmonkey"-t :W
(onnan a kifejezés eredete, h a derék munkanélküli színesbőrüek egész nap az amerikai házak előtt annyira tipikus porch-on, azaz verandán lebzselnek = semmi köze a "küszöb"-höz...)

(#41587) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Eltudna valaki magyarazni, hogy mi van akkor, ha az elado torli a 30 napos aukciojat, 1 nappal a vege elott? Megkaptam az emailt, de nem talaltam az okat annak, hogy torolve lett az aukcio. Hogy mukodik ez?
Meg egyebkent is, mi az hogy varok 29 napot, majd torli?! :((

Egyebkent ezt kaptam:
"Dear eBay Community Member,
The bid that you entered for the item (251466163970) has been cancelled. You can view the reason provided for the cancellation by selecting the (bid history) link from the individual item page.

Please be cautious if you are contacted about purchasing this item after the bid has been cancelled and as always, avoid paying for your eBay item using instant wire transfer services through Western Union or MoneyGram as these payment methods are unsafe when paying someone you do not know.

Regards,
eBay
"

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41588) Teko001 válasza MPowerPH (#41587) üzenetére


Teko001
őstag

Előfordul olyankor, amikor túl alacsony áron menne el, amit viszont nem akar (vagy egyéb hasonló okból - amit persze általában a levél ellenére, nem szoktak oda írni)

(#41589) thomasa válasza MPowerPH (#41587) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem volt érdeklődő, és nem akarta bagóért hagyni elmenni. Ha nyomtál volna rá egy minimum licitet, nem tudta volna törölni.

(#41590) MPowerPH válasza thomasa (#41589) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez az ami erdekes.... 50 fontig nyomtam ra, rajtam kivul asszem 3-an biddeltek(history talan latszik). Azert nem tobbet, mert vartam az aukcio veget, es a tuzijatekot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41591) fardem válasza MPowerPH (#41587) üzenetére


fardem
aktív tag

ez a levél arról szól, hogy licitááltál a cuccra és a licitedet törölte az eladó.

sokan 0.99-ről indítják az aukciót, mert úgy ingyenes az indítás. de benne van hogy ennyiért is megy el, ha pechje van az eladónak.

ő elővigyázatos volt, törölte a licitet mielőtt vége lett volna az aukciónak látván az érdeklődés hiányát. igaz sokan csak a legvégén licitálnak, hogy ne menjen fel az ára.

(#41592) randras válasza MPowerPH (#41587) üzenetére


randras
veterán

Eladta máshol? Nem akar magyarnak eladni?

(#41593) fardem válasza thomasa (#41589) üzenetére


fardem
aktív tag

nem-nem, ha te licitálsz valamire, az eladó a te licitedet törölheti nyugodtan. 12 óraával a licit lejárta előtt. tök mindegy mennyit raksz rá

(#41594) MPowerPH válasza fardem (#41591) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom mirol szol... Egyszeruen csak nem ertem, hogy ilyet hogy engedhetnek meg. :(( Irtam az eladonak, meglatom mire jutok.

mod: ah, ezt nem is tudtam. Utalom az ilyen time wastereket. Ha ezt tudom, akkor licitalok masra... Ezert vagyok kiakadva. :(( 30 napja erre varok, volt nem egy, nem ketto hirdetes amire ramehettem volna, de e miatt nem tettem.

Egyebkent kint elek a szigeten, mentem volna szemelyesen a cumoert, sot! Na de mind1, meglatom mire jutok vele.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41595) fardem válasza MPowerPH (#41594) üzenetére


fardem
aktív tag

hát ja, nekem is volt ilyen esetem. ha valamit nem akarsz szarért-hugyért eladni, akkor nem kell 0.99-ről indítani!

sajna ezzel nem tudsz mit kezdeni, csak verheted a falba. max menj az eladóra és van olyan ott, hogy report item

(#41596) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Nem feltétlen pont ide vágó kérdés, de a legtöbb csomagos ember itt van, és a futárcégek topic-ja a maga 11hsz-ével nem túlzsúfolt :)
Az UPS tapasztalatok milyenek nálatok? Nekem jött volna egy csomag ma, erre este megnéztem a honlapon, és a tracking szerint nem sikerült kézbesíteni, majd holnap újrapróbálja. Na most, se telefon nem jött, se pedig futár (egész nap otthon voltak, direkt ezért kértem a nagyszülőkhöz a csomagot). Reggel felhívom őket, jobbat nem tudok. Azért nem szeretném, ha visszafordítanák a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#41597) hidroponi válasza Balázs1986 (#41596) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nincs tapasztalatom ups-el, de az a legjobb ha felhivod oket es egyeztetsz veluk.
egyebkent van meg masik topik is kulfoldi rendelesek, ott is hasonlo a tema.

(#41598) Lajkó válasza Balázs1986 (#41596) üzenetére


Lajkó
őstag

(#41599) S e t h


S e t h
nagyúr

Érdekes, hogy Hongkongból általában 10 napon belül megkapom a rendelt terméket, most meg az Usából kb. 1-1,5 hónap mire megjön.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41600) randras válasza S e t h (#41599) üzenetére


randras
veterán

Ugyan ezt tapasztaltam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.