Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) parkr válasza Deathjay^ (#42698) üzenetére


parkr
őstag

tuti hogy a hülye/figyelmetlen vásárlókra utazik vele

(#42702) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, tudna vki egy direkt ebay support linket adni, ha van ilyen, hogy tudjak irni nekik, mert a lehetőségek választásánál nincs olyan opció, ami nekem jó, igy nem jutok el a form-ig. Egy eladót szeretnék jelenteni, vagy legalábbis rákérdezni az ebay-nél, hogy miafszt akar.. :W

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#42703) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok,

Hogy tudnám azt elintézni, hogy rendeltem egy led égőt, vagyis 2-t, de működik is és adtam pozitívat is, de most vettem észre, hogy az egyikkel valami nem stimmel, mert hiába kapcsolom le, gyengén, de világít tovább :( és egész éjszaka nem aludt el. másik foglalatba is próbáltam, ott is ezt csinálta és más égő nem, szvsz biztos, hogy az égő nem jó! 1 hete kaptam kézhez szóval nem régi rendelés! lehet még case-t nyitni ilyenkor, vagy inkább írjak rá az eladóra, hogy mi legyen? az utobbira hajlok, max ha akadékoskodi nyitnék case-t.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42704) upsyka válasza upsyka (#42703) üzenetére


upsyka
aktív tag

na ezt írta az eladó:

"so sorry for this
under that case,i would like resend a new replacement
what is your idea?"

nyissak egy case-t és küldessem újra vagy elég, ha írok neki, hogy küldje újra, de nem muszály nyitnom case-t?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42705) CoolBoy323 válasza upsyka (#42704) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kerj refundot, es majd abbol veszel egy ujat!

Ezt muszaJ csinalnod, ha nem akarod h atvagjanak!

(#42706) lacy027 válasza upsyka (#42703) üzenetére


lacy027
tag

Nem lehet, hogy hasonló probléma áll a háttérben? Link

[ Szerkesztve ]

(#42707) upsyka válasza lacy027 (#42706) üzenetére


upsyka
aktív tag

ez sincs kizárva, de két ugyanolyan égő több foglalatba kipróbálva mindkettő és csak az egyik égő csinálja. írta az eladó, hogy újraküldi :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42708) lacy027 válasza upsyka (#42707) üzenetére


lacy027
tag

Kínai eladó? Majd szólj ha megérkezik, akkor küldök egy zsák ledes izzót ingyen. :D Sajnos ennyire kell hinni az újraküldésnek.

(#42709) Stanley-B. válasza Deathjay^ (#42700) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem lesz jó, az csak rájuk vonatkozik, nem rád.
Írj az eladónak.

(#42710) anorche1 válasza kekkec (#42687) üzenetére


anorche1
őstag

Az aldiban van most 2000 ért láb és álló pumpa is, nyomásmérővel 10barig.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#42711) thomasa válasza anorche1 (#42710) üzenetére


thomasa
senior tag

De nem érted a lényeget, az ebayen 1800-ért van :D

(#42712) thomasa


thomasa
senior tag

Most olvastam az új paypal policy-t

"We are Increasing the time allowed for buyers to raise a Dispute from 45 days to 180 days from the date on which payment was made"

ez nem olyan rossz dolog.... :C

szerk, fenébe, apró betű: "if you are claiming as a registered UK resident user of PayPal"

[ Szerkesztve ]

(#42713) upsyka válasza lacy027 (#42708) üzenetére


upsyka
aktív tag

A refundhoz kell nyitni case-t vagy tud pénzt visszaküldeni case nélkül?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42714) Silent77 válasza upsyka (#42713) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell hozzá, tud anélkül is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42715) upsyka válasza Silent77 (#42714) üzenetére


upsyka
aktív tag

Köszönöm :R

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42716) quailstorm válasza upsyka (#42713) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont ha van case nyitva akkor egy elég erős kényszere is van rá. Amúgy van esély hogy csak húzza az időt.

(#42717) Siriusb válasza quailstorm (#42716) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Ha van case nyitva, akkor is húzzák az időt, pont a napokban volt itt szó róla. Ha meg normális az eladó, case nélkül is visszaküldi a pénzt.

(#42718) quailstorm válasza Siriusb (#42717) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor úgy mondom hogy ha nyit caset akkor van nyoma is hogy problémája van. Ha csak pü-ket küld akkor hiába vinnyog majd 2-3 hét múlva az ebaynek. Így jobb?
Sajnos én az első vásárlásom egyből case-zel nyitottam, ugyanis a kijelző+digitizer cuccból csak a kijelző megy, azonnal utalt a kínai, és írt hogy legközelebb pü-t küldjek és véletlen se negatívozzak. De előre kinéztem az eladót, egyébként nagyon korrekt volt. Csak hát ami nem működik az nem működik.

(#42719) Siriusb válasza quailstorm (#42718) üzenetére


Siriusb
veterán

Az kb. 2 válaszból, vagy annak hiányából kiderül, milyen az eladó. Mivel 30 nap áll rendelkezésre a szállítási határidőtől/kézhezvételtől, hogy a vevő case-t nyisson, 2-3 hét múlva is lehet vinnyogni. Mindenesetre nem akarok belemenni újra ebbe a témába, akinek az fekszik nyisson case-t, aki megpróbálja máshogy megoldani, az meg úgy járjon el.
Az ebay meg amúgyis belenézhet a levelezésbe, ha valaki case-t nyit, tehát nyoma mindenképpen marad.

(#42720) upsyka válasza quailstorm (#42716) üzenetére


upsyka
aktív tag

Jelentem meg is jött a refund, a közhiedelmekkel ellentétbe vannak korrekt kínaiak :)
Nem kellet case-t nyitni, pm-be írtam mit szetetnék és ennyi :C

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42721) quailstorm válasza upsyka (#42720) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor mázlid volt.
Igen, a gyors case nyitás tűnhet bunkóságnak, de az első a biztonság.

(#42722) upsyka válasza quailstorm (#42721) üzenetére


upsyka
aktív tag

Rápróbáltam előszőr normálisan üzibe, hiszem, hogy első körben normálisan álljunk az emberekhez:)
Bőven benne vagyok a case nyitási időben, ha nem jött volna össze...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42723) Degeczi válasza anorche1 (#42710) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az Aldis állópumpát tavaly próbáltam, de visszavittem: ultragagyi volt (totál használhatatlan nyomásmérővel, széthulló szerkezet az egész), nem éri meg

ami a Lidiben szokott lenni ennyiért (legutóbb alig pár hete), az sokkal jobb minőségű, és stabilan, könnyen föl lehet fújni vele az országútit is 9 bar fölé (noha a pumpa 8 barig van specifikálva a 12 baros kijelző ellenére. Az Aldis asszem 6 barig volt a 10 baros -de használhatatlan- kijelzővel)

(#42724) upsyka válasza lacy027 (#42706) üzenetére


upsyka
aktív tag

Egyébként az az érdekes, hogy kitekerve a foglalatból még 2 perc után is voltak olyan ledek az égőbe, ami fénylett picit...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#42725) quailstorm válasza upsyka (#42724) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olcsó piacos LED "izzó" meg olyat csinált nálam, hogy pár óra üzem után elkezdett villogni, és áramelvétel után vagy fél percig csinálta. Szóval nem lehetetlen. De gagyira utal.

(#42726) godan


godan
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogyha vásárolok kínai shopból 50 dollárért az már ugye vámköteles.
De ha beváltok 20 dollár kupont és 30 dollárt fizetek ebben az esetben is vámolnak?
Tehát az értékét nézik vagy amennyit fizettem?

Köszi előre is

(#42727) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Licitáltam egy termékre, és utána láttam a leírásban, hogy így mégsem jó nekem. Írtam egyből az eladónak, hogy lécci törölje a licitet mert elkúrtam bocsi érte, ha mégsem törölné, akkor mit tudok tenni ?

(#42728) Teko001 válasza utgyuru (#42727) üzenetére


Teko001
őstag

(#42729) Stanley-B. válasza utgyuru (#42727) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha nem törli és megnyered a terméket, akkor ha jófej az eladó akkor azt mondja no problem és kész (nem túl nagy értékű termékeknél van erre esély inkább).
ha nem jófej akkor unpaid item miatt dispute-ot indít, amiből ha pár összegyűlik, kitiltanak ebayről. Egynél még nem fognak.

[ Szerkesztve ]

(#42730) utgyuru válasza Stanley-B. (#42729) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi a segítséget, közben rámlicitáltak szóval megoldódott. :R

(#42731) Degeczi válasza Stanley-B. (#42729) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha jól értem, ez még csak licit volt, nem leütés: ha van még hátra bőven idő, nem valószínű, h szívózna az eladó

(hja, így akkor persze)

[ Szerkesztve ]

(#42732) anorche1 válasza Degeczi (#42723) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem is lildlis van, de azt hittem hogy pontosan ugyan az mint az aldid, csak máshol van a nyomásmérő, és már felirat van rajta. De ezek szerint nem. :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#42733) kekkec válasza thomasa (#42711) üzenetére


kekkec
aktív tag

höööhööö, deee vices vaaaagy, wazze!
Ha már gúnyolódsz írd nekem, és te nem érted a lényeget. Semmit nem tudsz rólam, és én se rólad... ezért hanyagolhatnád a hasztalan beszólásaid... tudod?! tisztelet, illem stb.

Mi lenne, ha egyes fórumozók mellőznék a hasonló gedváskodó megnyilvánulásaikat?
Jó tanács: éljétek ki magatokat a kocsmába, oda menjetek verekedni és kötekedni... értem?!
Küldeném a neten kötekedőknek: [link]

(#42710) anorche1: Köszi a tippet, de nincs közel ALDI és azt gondolom ezekben az áruházakban ua. kapható, mint amit kb. 1500-ért házhoz hoznak kínából ingyen, és nekem valami minőségibb cucc kéne.

(#42734) Degeczi válasza kekkec (#42733) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ilyen méretű/súlyú cuccot már nem hoznak Kínából ingyen, és a Lidi/Aldi előnye pont az, h ilyen cuccokból rendszerint nem a legalja hulladék jelenik meg ott (szemben a többi, nagyobb áruházzal), és nem csak min 1 (és nem ritkán 3!) év garancia van, de szó nélkül vissza is fizetik az árát, ha nem tetszik (még csak az sem kell, h hibás legyen)

ilyesmit nem érdemes ebay-ről beszerezni, hacsak nem jólismert termékről van szó - de ismét: a méret/súly miatt aligha lesz olyan áron, h megérje a hazai garanciát föladni érte

(#42735) kekkec válasza Degeczi (#42734) üzenetére


kekkec
aktív tag

Értem. Köszi a tanácsot.
Egyébként vmi ilyesmit találtam és akartam olcsóbban beszerezni. Felfújhatós ágyhoz is használnám, ezért inkább kéthengeres volna azt hiszem a jobb választás, na de 9-10 K-ért. :U

(#42736) Degeczi válasza kekkec (#42735) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ez első (de másodikra is) ránézésre is tökugyanaz, mint amit az Aldi ad ezen a héten 2e-ért...

[ Szerkesztve ]

(#42737) radi8tor válasza LÁZ (#42702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire akarsz rákérdezni?

Többiek: lapozzanak és hagyják abba egymás nyaggatását!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#42738) kekkec válasza Degeczi (#42736) üzenetére


kekkec
aktív tag

Köszi, ez tényleg bestbuy-nak néz ki. :R Vajon meddig él az akció, 20-áig?

(#42739) Stanley-B. válasza Degeczi (#42731) üzenetére


Stanley-B.
őstag

de ő azt kérdezte, hogy ha mégsem törölné és így megnyerné a cuccot, akkor mit lehetne tenni.

(#42740) fardem válasza Stanley-B. (#42739) üzenetére


fardem
aktív tag

pontosan leírták már: ha megnyered és nem akarod kifizetni, akkor tovább az eladó személységén múlik.

vagy unpaid item case-t kapsz, amiből ha pár összejön, likvidálnak az ebay-ről. vagy rendes és törli a tranzakciót.

(#42741) wwhy


wwhy
veterán

Valakinek sikerült kinyomozni esetleg, h

1. UPAAB***** Global Shipping-es vásárlást az ebayen kívül hol lehet követni?
2. Illetve aki rendelt GS-es cuccot USA-ból mennyi idő alatt érkezett meg?
3. Sima posta vagy vmelyik futárcég hozza ki?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#42742) Degeczi válasza kekkec (#42738) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elvileg igen, de a gyakorlatban érdemes hamarabb benézni, mert a boltok sokszor csak minimális készletet kapnak, ami 1-2 nap alatt is el tud fogyni

(#42743) bl4ze válasza wwhy (#42741) üzenetére


bl4ze
veterán

Csak ott tudod.
Úgy rémlik Németországból a GLS fogja hozni.

.:. bl4ze .:.

(#42744) duo


duo
őstag

sziasztok! segítség kellene.

abszolút kezdő vagyok ebay-ileg, de egy ismerősnek segítettem kerékpáralkatrészeket rendelni. Paypallel korábban rendeltünk angol ebayről azzal nem volt gond.
na most a német ebayről volt szerencsénk. google fordító volt a barátunk, de mégis szög került a virslibe, mert váletlenül (annak ellenére hogy többször átnéztük mit csinálunk) az átutalásra kattintottunk a paypal helyett. kártyaadatokat nem adtunk meg meg semmi, de mégis azt mutatja a my ebay hogy meg lett rendelve a cucc. (namost belépve az us vagy uk ebayre angolul már jobban eligazodok)ott láttam meg hogy mi van. A cancel itemre kattintva írtam az eladónak, jött valami válasz email. szerepel benne ilyen:

Please agree in order to cancel your recent purchase.

goodspeed-teileshop-bargteheide recently opened a case to cancel a transaction for an item you recently purchased: Dichtung für Bing Vergaser Hercules Saxonette Sachs Nummer 2950 005 000.

Reason for request to cancel the transaction: The seller says that you have purchased the item in error.

Click the 'Respond now' button to accept or decline this cancellation.

If you don't take action by 22-Apr-2014, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.

és ott a respond now gomb.

már nem merek semmit csinálni egyedül, a kérdésem: az azt jelenti hogy ha arra kattintok akkor törli a rendelést?
_______________

nagyon köszönöm ha segítetek.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#42745) Teko001 válasza duo (#42744) üzenetére


Teko001
őstag

igen

(#42746) duo válasza Teko001 (#42745) üzenetére


duo
őstag

köszönöm. valóban sikerült.
3 különböző eladóról van szó. egy már így törölve.
(közben egy negyedik eladó a keresett cuccokat kitben árulta na az már ki is lett fizetve ráadásul paypallal ahogy illik.
a másik két cancel request meg gondolom egy két munkanapon belül hasonlóan teljesülhet.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#42747) havri1


havri1
félisten

Helló!

Vennék a gyerekeknek egy ilyet :

Remote Control Flying Shark Fish Inflatable Air Swimmer Blimp Balloon Kid Toy

Youtube video

Szerintetek ezt heliummal kell felfújni vagy nem?
Én nem hinném, hogy sima levegővel fújva ez repülne..
Leírásban semmit nem találtam.

:R

havri

(#42748) SUPREME7 válasza havri1 (#42747) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, hélium kell bele. pdf

A videó nagyon frankó :DDD

Összeszerelő videó:

https://www.youtube.com/watch?v=zG9pBD0tr9g#t=96

[ Szerkesztve ]

(#42749) Djuree


Djuree
félisten

ha rendeltem vmit ebay-ről és mégsem kell akkor vissza tudom a pénzem igényelni?
irtam az eladónak de már elküldte. vissza kell neki küldenem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42750) bl4ze válasza Djuree (#42749) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.