Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Degeczi válasza aleister (#41750) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez már nem... kell a bevétel

Nekem február végén ért ide a telefon ($20 irodaszer föltüntetve a csomagon, értelmezhetetlen feladóval) - mégis simán megfogták. Legföljebb a méret/súly alapján egyértelműen kieső csomagokat dobják tovább azonnal, a többit mind átvilágítják, és akkor már jó eséllyel meg tudják saccolni, melyik amivel érdemes foglalkozni mert értékhatár fölötti

(#41752) aleister válasza Degeczi (#41751) üzenetére


aleister
veterán

Ezt szomorúan hallom!
Pedig jó kisfiúként kivártam szépen ezt az időszakot, de akkor úgy néz ki hiába. :((

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41753) quailstorm válasza Degeczi (#41751) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És egy szál kijelzőt szerinted sarcolnak?

Mindegy úgyis kiderül :DDD

A vásárlással meg kell várni míg a kártya verified lesz?

Ha már másképp nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#41754) randras


randras
veterán

EMS csomag követésén:

2014-03-15 16:23, 广州市, 离开处理中心,发往布达佩斯 vagyis
2014/03/15 16:23 Guangzhou, elhagyja a szennyvíztisztító központ küldött Budapestre

:DDD

(#41755) CoolBoy323 válasza randras (#41754) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mit rendelt? :))

(#41756) mirci18 válasza Josi (#41736) üzenetére


mirci18
addikt

Nem kínlódok vele mert ki tudja nem e lebukok vele.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#41757) Kerio


Kerio
őstag

Rendeltem valamit HongKongból. Megjött a csomag, de svájci a feladó. :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#41758) maestro87


maestro87
őstag

Na senki nem tudja hogy tudom CVC kód nélkül ellenőriztetni a Trambulin Maestro kártyámat?
Vagy nem ellenőrzött kártyával is lehet a bankomon keresztül váltani?

(#41759) raziel01 válasza maestro87 (#41758) üzenetére


raziel01
veterán

Persze, hogy lehet váltani.

(#41760) Degeczi válasza Kerio (#41757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A posta svájci. Kínában dolgozik több is (szokott még svéd, vagy német postával is jönni)

(#41761) üszök válasza Degeczi (#41760) üzenetére


üszök
őstag

Meg néha Hollanddal is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41762) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

A következő problémámra kérnék javaslatokat, de előtte egy kis történet.

Rendeltem Angliából táplálék kiegészítőt. A csomagban 24db tasaknak kellett volna lenni, ehelyett csak 22 db volt. Írtam is az eladónak hogy hiányzik kettő és ő szó nélkül vissza is küldte a kettőnek az árát.
Ezzel a rendeléssel párhuzamosan rendeltem szintén egy 24 db-os kiszerelésű powerbar-t.
Mikor megérkeztem gyorsan meg is számoltam és ebből 4db hiányzott.
Írtam az eladónak hogy mi a helyzet, amire a válasz:

Thank you for your message regarding Science In Sport Go Energy Bar 24 x 65g.

I'm sorry that your order was missing 4 bars as were unable to send your out 4 bars on is own.

I will now request a £5 refund due to this which will be back in your account in the next 3-5 days so that you may purchase the other bars else where.

If there is anything else that we can do, then please do not hesitate to get in touch and a member of our team will be happy to help.
Kind Regards,
Scott
Customer Care Advisor

|[W0hVVDogMjgxMjA3M10=]|

Ezt az üzenetet márc 6-án írta. Vártam 6 napot aztán ráírtam hogy valami probléma van-e mert nem értettem mi abban a bonyolult hogy vissza küld £5, mikor a másik eladó szinte aznap vissza is küldte árát a hiányzó terméknek.

Erre ezt az üzenetet küldte márc 14-én:
Thank you for your message regarding your refund.

I'm sorry that you have not received your refund as of yet I will look into this for you and get this processed as soon as possible for you.

Sorry for any inconvenience caused.

If there's anything else we can do please don't hesitate to get in touch and a member of our team will be happy to help.
Kind Regards,
Scott

Customer Care Advisor

|[W0hVVDogMjgxMjA3M10=]|

Úgy érzem hogy az időt akarja csak húzni, szerintetek mitévő legyek?
Meg azt sem értem hogy két különböző eladótól rendelt termékemnél hiányosságok voltak.
Elképzelhető hogy a postán dézsmálják meg, vagy egyszerűen arra apellálnak hogy csak nem számolja meg illetve nem csinál belőle ügyet ha hiányzik pár darab a vevő.
Egyébként ekkor vásároltam tőle: Sale date: 02/16/14 .

(#41763) CoolBoy323 válasza Ybron (#41762) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jo fele az az energia szelet? Linkelned?

Szerintem irj egy 3. Uzit is neki, es abban jelezd, h az ebay buyer protection egy jol mukodo szolgaltatas :)

(#41764) Ybron válasza CoolBoy323 (#41763) üzenetére


Ybron
senior tag

Okés, köszi.

Ez lenne az:
[link] (ebből hiányzott 4db)
meg ez:
[link]

(#41765) raziel01 válasza Ybron (#41764) üzenetére


raziel01
veterán

Brutál ára van. Jézus úristen. :Y

(#41766) Bodz válasza mirci18 (#41735) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jelezd, a szándékot értékelem. Kingstont egyébként se veszek semmiből.
Saját tapasztalatom más márkákkal, ugyanettől az eladótól, hogy semmivel se nagyobb a meghibásodási arány. Persze ez nyilván nem egy döntő, fontos tényező, statisztikának elég kevés vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#41767) CoolBoy323 válasza Ybron (#41764) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez annyira jo ar?
Ennyiert itthon is van szerintem. Pl giant bar talan 400Ft sincs.

(#41768) randras válasza t420s (#41677) üzenetére


randras
veterán

Ez a lightinthebox mi akar lenni? :U

(#41769) Ybron válasza CoolBoy323 (#41767) üzenetére


Ybron
senior tag

Egyáltalán nem jó ár, de nekem ez vált be és megéri az a plusz 50ft darabonként.

(#41770) havri1 válasza mirci18 (#41731) üzenetére


havri1
félisten

Én transcend-eket nyustolok, mind tőle vettem, és mind hibátlan mai napig.

havri

(#41771) Jakuu válasza krikka (#41715) üzenetére


Jakuu
őstag

Hala istennek nalam meg ilyn nem fordut elo, hogy lenyultak volna barnmit is, viszont ketszer felszakitottak comagot, ami azerrt nem sok jot sejtet, de mivel nem voltak benne ertekes cuccok igy nem nyultak le, persze az is lehet szallitas kozben serultek meg, de en ebben nem hiszek.

(#41772) raziel01


raziel01
veterán

Képernyőfóliát rendeltem tőle március 3.-án (Xperia SP)
Ma jött meg. :R LINK
A 4.-én rendelt USB kábel kétlem viszont, hogy megjönne a héten bár fene tudja. :D

(#41773) CoolBoy323 válasza Ybron (#41769) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igy mar mindent ertek :)

(#41774) randras válasza raziel01 (#41772) üzenetére


randras
veterán

Fóliát legközelebb tőle: [link]

(#41775) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, német-osztrák stb eu. ebay-en kellene eladni egy új autóalkatrészt.
érdekel valakit?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#41776) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy legalább 100 értékeléses accountal rendelkező személyre,értékesíteni kellene, természetesen kompenzációval gondoltam.

Privátban írj ha érdekel!
Köszi

(#41777) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek ilyen noname olcsó akku mennyi ideig bírna meghajtani egy vezeték nélküli egeret amibe 2db aaa elem kell? [link]

(#41778) krikka válasza kmisi99 (#41777) üzenetére


krikka
csendes tag

Szerintem teljesen mindegy, egyetlen akksi se jött meg az ebayről amit rendeltem.

(#41779) CoolBoy323 válasza kmisi99 (#41777) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ááá, felejtsd el!

vegyél eneloop-ot, de szigorúan itthon, megbízható helyről, mert azt is hamisítják!

(#41780) kmisi99


kmisi99
addikt

Ennyire szar? Egyszer vettem 4db aa akksit azok korrekten működnek. Szerintem 6-800mah de jók. Azt mondod nagyon hamar megdöglene? Az a baj az eneloop az drágább mint maga az egér aztán ha havonta kell töltenem az is jó.

(#41781) randras válasza kmisi99 (#41777) üzenetére


randras
veterán

Több kiló ilyen van itthon, egérbe/billentyűzetbe/lámpába tökéletes. Bár inkább a BTY feliratosat ajánlom. [link]

(#41782) Degeczi válasza randras (#41781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Billentyűzetbe? Az többnyire egy évig is elmegy elemről, oda nem igazán optimális egy havonta töltendő (magas önkisülésű) akku

(#41783) El Gringo válasza kmisi99 (#41777) üzenetére


El Gringo
senior tag

nekem a szintén említett BTY feliratos másfél napig bírta az egérben. Erős használat mellett - irodai + játék este.
15nap alatt ért ide kínából szintén ettől az embertől

szerk: enyimbe 2db AA volt - gagyibb genius. Billentyűzet 4 egértöltést is bírt (de nem merült még le), aztán a bill-egér kombó gyári hülyesége miatt visszacseréltem a zsinórosra. Nem az elem miatt. Szóval csak az egérrel tudok merülési statot mondani.

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#41784) kaliber válasza kmisi99 (#41777) üzenetére


kaliber
aktív tag

Aldi, Lidl, -ben szokott lenni alacsony önkisülésü (ready to use) akku 4db 1000-ért (AA, AAA) azokat vedd ill. Ikeában kapható Ladda akkuk 1290-ért is jók [link]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41785) randras válasza Degeczi (#41782) üzenetére


randras
veterán

Az ára annál inkább.

(#41786) kmisi99 válasza El Gringo (#41783) üzenetére


kmisi99
addikt

:Y 1,5 nap az semmi. Egy normálisabb akksi akkor mennyit bírhat 5 nap? Vagy inkább félévente elemet vegyek bele?

(#41787) Degeczi válasza randras (#41785) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha 2 AA-t kell cserélni, az Lidis (jó minőségű) tartóselemből 150 Ft/év: ennyit szerintem bőven megér a kényelem, szemben a lemerülések miatti tucatnyi cserével, töltögetésekkel

Nagyobb fogyasztású, max. pár hetente amúgyis lemerülő eszközben van inkább létjogosultságuk

(#41788) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Én a "sima" elemben nem bízom, ugyanis kb 2 hónapja (valószínűleg egy széria) DURACELL elem kifolyt. Az egyik Nyíregyházán a távirányítóba, a másik Budapesten, szintén a távkapcsba.

Na ezek után, rohadjon meg a duracell... Eredeti Eneloop-ot használok mindenhol, és alig kell töltenem... több havonta (4-5 legalább) pl a billentyűzetben.

Ezek az olcsó kínaiak nem hogy nem tudják amit ráírnak, de én bele nem tenném semmibe... Jó, biztos van jobb fajta, de nem fogok kísérletezni, drága mulatság is lehet a dologból

(#41789) El Gringo válasza kmisi99 (#41786) üzenetére


El Gringo
senior tag

3-4nap a sima energizer. Szóval bőven jó.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#41790) randras válasza CoolBoy323 (#41788) üzenetére


randras
veterán

Nem kell kísérletezni, mert én már megtettem és jók. :) De mindenki azt vesz amit akar.

(#41791) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Beats Audio fülhallgatót érdemes eBay-ról venni?
Ha igen kit ajánlanátok?
Köszönöm!

(#41792) mepet válasza matyi19 (#41791) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem mind hamisítvány egytől-egyig, csakis számlával szabad Beats cuccokat vásárolni hivatalos forgalmazótól.

[ Szerkesztve ]

(#41793) thomasa válasza mepet (#41792) üzenetére


thomasa
senior tag

Megvettem egy használt terméket olcsón, és az eladó a postadíjjal akarja feltuningolni a bevételt, amit kb. 3x-os árra emelt a vártnál, mivel eredetileg nem volt odaírva.
Ezt lehet valahogy kifogásolni? Mert így már nem annyira éri meg.

(#41794) raczger


raczger
őstag

Nemrég rendeltem a telefonomhoz digitizert plusz hozzá keretet, aminek vízállóan össze kell, hogy legyen ragasztva. Nos ez úgy érkezett meg, hogy félig lejött (vagy eleve így küldték el, vagy iszonyat gyenge minőség miatt jöhetett szét a szállítás alatt, ami használat közben is lejött volna hamar).
Nyitottam case-t, küldtem is neki képet, mert először eléggé zavaros választ adott. Ma visszaírt, hogy 3 dollárt tudna visszautalni (eredetileg 13 dollár volt). Én úgy érzem az lenne korrekt, ha az egészet visszaadná, de gondolom azt csak akkor lenne hajlandó, hogyha visszaküldeném (ezt már bejelölte ő a case-be). Mondanom sem kell szerintem, hogy miért nem akarom visszaküldeni (bazi drága posta).
Ötlet, hogy nem tudnék szarul ebből kijönni?

Itt a termék: [link]
És itt a kép a szétjött részről: [link]

Megpróbáltam visszaragasztani (visszanyomkodni), de olyan gyenge a ragasztó, hogy kézzel is ki lehet venni az üveget. Normálisan előbb töröd el az üveget, minthogy kézzel kiszedjed azt (elvileg fel kell hevíteni, hőre lágyuló ragasztó kell, hogy legyen, de itt valami fekete műanyag csíkot látok ehelyett).

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#41795) S e t h


S e t h
nagyúr

Egy kérdés.
Nem vagyok még rutinos ebay használó, még csak 18 terméket vásároltam a felületen, egy alkalommal sem volt semmi kifogásom.
Most viszont kissé aggódom, mivel rendeltem egy terméket február 22-én, a szállítási határidőnek márc 4-márc 21 lett megadva és bizony el voltam eddig kényeztetve, mivel Kínából minden megjött 10-15 nap alatt, viszont ez a termék az Usából származik és egyelőre semmi.
Nézem a feedbackeket és szinte kivétel nélkül azt írják a hozzászólók, hogy fast, fastest, én meg csak nézek ,hogy nekem eddig ez a leglassabb, három napon belül a szállítási határidő is lejár, kérdés kinek mi a fast.
Viszont van pár- elenyésző számú- negatív feedback is, miszerint a termék sosem érkezett meg.
A kérdésem, érdemes már most levelet írni az eladónak, vagy várjam meg még a péntekig terjedő időszakot hátha, viszont nálam ez már nem nagyon fér bele a fast shipping kritériumba.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41796) KáZéé


KáZéé
tag

Sziasztok!

Én is rendeltem egy telefont Kínából, mihelyt megláttam a nyomonkövetésénél, hogy

"2014.03.13
10:11
Item information :
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted"

azonnal küldetem is az emailt a számlákkal együtt. Ezután jött a

"2014.03.14
13:22
Item information :
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.03.15
21:03
Item information :
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014.03.17
11:05
Item information :
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision"

Tehát minden oké.
Viszont azóta sem kaptam semmilyen postai kiértesítőt, hogy vámot kell fizetnem stb stb. Ilyenkor mi fog történni? Jön majd a postás a termékkel?

(Bocsi ha már volt ilyen kérdés, de rengeteg hozzászólást elolvastam és erre nem találtam választ)

[ Szerkesztve ]

(#41797) Degeczi válasza KáZéé (#41796) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha szerencséd van még a héten, rosszabb esetben a jövő héten csönget majd a postás (igen, neki kell majd fizetned).

(#41798) mepet válasza thomasa (#41793) üzenetére


mepet
addikt

Utánaolvastam. A "buy it now" vagy a "bid" gomb megnyomásával elfogadtad a szállítási költséget akkor is, ha nem volt konkrétan meghatározva.
International shipping cost nincs maximalizálva, ez a kényelem csak az US vásárlókast illeti meg.
Az eladási árat azonban tilos kamu szállítási díjjal feljebb tornászni.
Szóval nem tudom, ha case-t nyitsz, akkor mi fog történni.

Tehát a lényeg: vásárlás előtt minden esetben egyeztetni kell a postaköltséget!

(#41799) Jakuu válasza CoolBoy323 (#41779) üzenetére


Jakuu
őstag

En tole vettem es original. Persze az ara is meg volt, de meg igy is olcsobban jottem ki mint sok magyar bolt araval vettem volna. http://stores.ebay.com/accustoreberlin/

(#41800) V/ válasza KáZéé (#41796) üzenetére


V/
Topikgazda

"2014.03.17 11:05" Ezt még a kézbesítő központba be kell szállítani, onnan fogják küldeni tovább, ez ma történik legkorábban. 19-20 a várható kézbesítés. Lehet hogy ma fogod megkapni a "Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől" levelet, vagy én úgy jártam hogy kedden hozták a csomagot,mert rögtön küldtem az e-mailt az adatokkal, viszont az adatbekérőt pénteken kézbesítették.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.