Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) randras válasza htc07 (#32895) üzenetére


randras
veterán

Egyébként ezt is érdemes hozzá nézni, az ő webshopja. A 120 gigás SSD árán már 4$-t spórolhatsz, ha innen rendeled, és nem eBay-ről. :DDD

(#32902) utgyuru válasza bul07 (#32896) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszönöm.

(#32903) htc07 válasza CaNNa3IS (#32899) üzenetére


htc07
addikt

nem igazán sajnos.

Amit árgépen találtam az is 6 ezer felett van, +2e posta.

A másik amit néztem tőle az egy Sandisk cruzer volt, kicsit olcsóbban, azért gondoltam hogy ez jobb lehet, mert usb 3.0-s.

De ha lenne közel hasonló árfekvésű és egyező kapacitású pendrive amit ajánlani tudtok, ne kíméljetek :D

[ Szerkesztve ]

(#32904) tamas1985 válasza üszök (#32891) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Köszi, erről tudok, de az írt remegés miatt kiesett a jelöltek közül bár GPS használathoz lesz.
Azért várok hátha tud valaki mondani azokról valamit amit küldtem, igazából egyetlen gyenge pontjuk lehet amitől tartok hogy tart rendesen a korong.

(#32905) albert8


albert8
addikt

Üdv!
Itt szerintetek milyen fizetési módszer lehetséges?[link]
Német számlára gondol? Ez lehetséges itthonról esetleg?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#32906) randras válasza albert8 (#32905) üzenetére


randras
veterán

Überweisung, német számlára való átutalás, banktól függően kb. 2500 forint + ugye nem a legbiztonságosabb...

(#32907) albert8 válasza randras (#32906) üzenetére


albert8
addikt

Mi lehet vele a probléma?Még sose utaltam külföldi számlára, szóval ilyen téren nem vagyok képben.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#32908) radi8tor válasza albert8 (#32907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi, nem kell mindenben a rosszat látni. :N
eBay-nél tudsz csak reklamálni, pénzed vissza nem juttatja hozzád PayPal.

⭐ Stella

(#32909) randras válasza albert8 (#32907) üzenetére


randras
veterán

Nem tudod visszaszerezni a pénzed egykönnyen, ha bármi baj van.

(#32910) Teejay83 válasza utgyuru (#32893) üzenetére


Teejay83
tag

Ezt az eladót én is bátran ajánlom csak tőle vettem eddig adathordozót mindegyik tökéletes,original csomagolásban és nagyon jó áron, nem kell a noname-el foglalkozni

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32911) albert8 válasza radi8tor (#32908) üzenetére


albert8
addikt

& randras
Értem, kösz a gyors választ nektek. Úgy döntöttem bepróbálom.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#32912) llaszlo


llaszlo
veterán

Azt vettem észre, hogy vannak termékek amiket megtaláltam az ebay.de és a co.uk oldalon, de a .com-on már nem.
Van valami keresési módszer amivel nem kell külön-külön megnézni ezeket az oldalakat, hanem egy helyen tudok keresni?

[ Szerkesztve ]

(#32913) utgyuru válasza Teejay83 (#32910) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ahogy nézegetem, jók az árai, és soknál látom, hogy lifetime warranty van. Erről van valakinek tapasztalata? Leírásban annyi van, hogy küldd vissza, és cseréli, gondolom az már a te költséged, de amúgy tényleg cserél, ha gond van?
Vagy ez: Please contact local manufacture maintenance center for repair if it stops working. Ilyen van nálunk is?

[ Szerkesztve ]

(#32914) üszök válasza tamas1985 (#32904) üzenetére


üszök
őstag

Ok.Pénteken ha lesz kedvem,és nem felejtem el,ki viszem a kocsiba és ki próbálom.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32915) Teejay83 válasza utgyuru (#32913) üzenetére


Teejay83
tag

Nekem annyi a tapasztalatom,hogy kb 4 éve vásárolok tőle és amit magamnak vettem meg haveroknak egyik adathordozóval sincs semmi probléma a mai napig sem. Tehát semmivel nem másabb mint amit itthon veszel, anno összehasonlítottam egy kintről vásárolt kingston pendrive-ot egy itthonival semmi különbség nem volt, hangsúlyozom,hogy csak ettől az eladótól vásároltam!

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32916) Balázs1986 válasza Teejay83 (#32915) üzenetére


Balázs1986
addikt

Épp most rendeltem tőle egy Kingston R3 16Gb pendrive-ot. Ha a bankom úgy vált, ahogy számítottam, akkor pontosan 4000Ft-ba fog kerülni. Már csak azt remélem, hogy a minősége is a várt lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#32917) Teejay83 válasza Balázs1986 (#32916) üzenetére


Teejay83
tag

Nem lesz probléma :)

amúgy mostanában azt vettem észre,hogy ha vásárolok valamit jön az sms (OTP) és csak annyit ír,hogy xy $-t vontak le,régebben mindig forintban küldték ez csak nálam valami beállítás vagy másnak is így van?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32918) Balázs1986 válasza Teejay83 (#32917) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bízom benne. Csak ebben az elmúlt 1 hónapban van már 40 negatívja, de néztem, hogy milyenek és ááá... "8Gb az nem 7.2Gb", "xy termék nem Pro verzió" (nem is volt hozzá odaírva, hogy az lenne). Nem értem, ezekre miért nem reagál.
Én a KH-nál vagyok. Ott előzetes közelítést az árfolyam-kalkulátoron tudok csinálni (rendelési_valuta->EUR->Ft váltásokkal), utána meg az eBank-ban látom a függő tételeknél, mennyit vontak le. Ha megvolt az átutalás, akkor pedig már a tranzakciós listán is szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#32919) Bodz válasza Teejay83 (#32917) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nalam is igy van mar. Maguktol valtottak erre a megoldasra.

(#32920) htc07 válasza Teejay83 (#32917) üzenetére


htc07
addikt

Igen, nálam is, elég idegesítő. Viszont azt kiírja hogy mennyi az új egyenleg, és egy előző SMS-ben szereplő egyenleggel összevetve máris egy egyszerű kivonással számszerűsíthető mennyit vontak le. :D

(#32921) psycroptic


psycroptic
őstag

Kereséskor választható valahol, hogy milyen országokban keressen? EU-n belülre gondolok itt legfőképpen vagy termékenként kell megnézni, hogy honnan származik?

PSNID: Tomy83PS

(#32922) Talib


Talib
tag

Friss ebay tapasztalat: posta Hong Kong-ból. Csomag feladva 06.14. Csomag elhagyta a kiinduló országot 07.03. :DD

(#32923) randras válasza Talib (#32922) üzenetére


randras
veterán

És te ennek örülsz? :F

(#32924) utgyuru válasza Teejay83 (#32915) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Pendrive-os topikban is pont kérdeztem a garanciát. Nekem pendrive-om még nem ment tönkre, bár mostanában nem vettem, a legújabb pendrive-om egy 16-os 2.0-s. Nem tudom, az újabbakkal mi a helyzet. A garit azért kérdeztem, itt többen is írták, hogy tőle vásárolnak, hátha van ilyen tapasztalat is.

(#32925) Talib válasza randras (#32923) üzenetére


Talib
tag

Most már igen, mert látom, hogy mozgolódik valami... Múlt héten még nem voltan ilyen vidám (már csak a 45 nap miatt sem...)

(#32926) htc07 válasza Talib (#32922) üzenetére


htc07
addikt

Akkor lehet együtt jön az én csomagommal, az enyém is harmadikán fordult meg az ottani reptéren :) Mondjuk azt elsején regisztrálták először és pár nappal előtte vettem.

Kicsit off:

Van valami magyar blog, ami az ilyen párezres ebayes kütyükkel foglalkozik? :D Én még nem találtam, lehet nem lenne rossz csinálni egyet

[ Szerkesztve ]

(#32927) Talib válasza htc07 (#32926) üzenetére


Talib
tag

Előtte végig azt írta a csomagkövető rendszer, hogy légijáratra várakozik, lehet, hogy egyszerre jött :)

(#32928) creative24 válasza htc07 (#32926) üzenetére


creative24
csendes tag

(#32929) totyak


totyak
aktív tag

Pozitív eBay-es tapasztalat:

Még június legvégén rendeltem a holland eBay-ről egy cuccot, postával együtt 45 euro volt az ára. Leütöttem, aztán észrevettem, hogy nincs elég pénz a PP-n (nem kötöttem hozzá a bankkártyámat, csak átutalok mindig a PP-re, ezért néha elfogy a pénz). Írtam az eladónak, hogy egy pár nap és fizetek. Válaszolt is rögtön, hogy rendben van, semmi gond. Hozzáteszem, akármikor küldtem neki levelet, fél óra alatt jött a válasz, vagy még annyi sem kellett. Nem tudom ezt hogy csinálta.
Tettem pénzt a PP-ra és július 2-án kifizettem a batyut. Másnap már írta is az eladó, hogy postán a pakk. Ez egy szerdai nap volt. Ma hétfő van és itt van a kezemben a rendelt termék. Kicsit először féltem, hogy majd bajok lesznek, mert az eladónak csak 20 értékelése volt (bár az mind pozitív), meg attól is tartottam, hogy a jó magyar posta majd szemet vet a nagy és értékesnek tűnő csomagomra. Szerencsére egyik félelmem sem következett be. A csomag olyan állapotban van, amilyennek az eladó leírta. Nagyon korrekt emberkének tartom. Ráadásul a postával sem manipulált, egy nagyon kevéssel került kevesebbe a postaköltség, mint amennyit a terméknél feltüntetett.

Tanulság. Nem minden eladó csaló, akinek kevés az értékelése és nem feltétlenül csak a co.uk-n kell keresgélni, ha valami nagyon kell az embernek. Tapasztalataim alapján egyre drágább lesz az angol eBay, érdemes más EU országokban is nézelődni.

(#32930) somnia válasza totyak (#32929) üzenetére


somnia
őstag

Te olvasod is amit írsz? :F

(#32931) totyak válasza somnia (#32930) üzenetére


totyak
aktív tag

MI a probléma, nem értem? Ha kifejtenéd, közelebb kerülnék hozzá, hogy megértsem a kérdésedet.

Egyszerű eBay-es tapasztalatot és személyes élményt szerettem volna megosztani. Ha szúrja a szemed, lépj tovább! Ha más a gond, akkor meg ne kérdéssel reagálj az írásomra, hanem írd le konkrétan a bajodat!

(#32932) somnia válasza totyak (#32931) üzenetére


somnia
őstag

akármikor küldtem neki levelet, fél óra alatt jött a válasz, vagy még annyi sem kellett. Nem tudom ezt hogy csinálta.
Így a XXI. században ezen valószínűleg csak te csodálkozol.
Mi többiek azon csodálkoznánk, ha nem így lenne.
Tudod, PC, okostelefon stb.

Ez egy szerdai nap volt. Ma hétfő van és itt van a kezemben a rendelt termék.

Igen, EU-n belül ennyi.

Kicsit először féltem, hogy majd bajok lesznek, mert az eladónak csak 20 értékelése volt
Akár hiszed, akár nem, mindenki úgy kezdte, hogy először csak egy, majd egyre több értékelése lett.

meg attól is tartottam, hogy a jó magyar posta majd szemet vet a nagy és értékesnek tűnő csomagomra.

Ne aggódj, a magyar postán sem tűnik el több csomag, mint más országokban, sőt...

Ráadásul a postával sem manipulált, egy nagyon kevéssel került kevesebbe a postaköltség, mint amennyit a terméknél feltüntetett.

Tényleg szép tőle.
Szerinted hogy manipulálhatott volna, ha egyszer leírta, hogy annyi?

nem feltétlenül csak a co.uk-n kell keresgélni, ha valami nagyon kell az embernek.

Ez is frappáns.
Mondta valaki, hogy csak ott kell keresgélni.

érdemes más EU országokban is nézelődni.

Igen, erre van a .com.

Így hirtelen ennyi. :R

[ Módosította: radi8tor ]

(#32933) totyak válasza somnia (#32932) üzenetére


totyak
aktív tag

Most te ezek miatt tényleg képes vagy belekötni a másikba? Azt hittem valami főben járó vétséget követtem el, erre ilyen dolgokat írsz le nekem! Én csak örültem és gondoltam megosztom másokkal is a tapasztalatokat, meg az örömömet. Mintha mások nem csinálnák ugyanezt itt a fórumban. Most itt szépen kulturáltan le is zárom az írásomat, de nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne írjak neked csúnyákat,

[ Módosította: radi8tor ]

(#32934) somnia válasza totyak (#32933) üzenetére


somnia
őstag

Nyugodtan írj, ha ez segít levezetni a feszültséget!
Bírom a kritikát.

(#32935) radi8tor válasza somnia (#32934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Flémkeltést nem szeretjük az oldalon. Más dolog írni valakinek és más dolog felhúzni, hogy aztán neked essen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32937) somnia válasza radi8tor (#32935) üzenetére


somnia
őstag

Értettem uram, visszafogtam magam, de tudod... :R

[ Szerkesztve ]

(#32938) Balázs1986 válasza somnia (#32932) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szerinted hogy manipulálhatott volna, ha egyszer leírta, hogy annyi?
Úgy, hogy elkér postaköltségre 2000Ft-nak megfelelő összeget, és elpostázza 500Ft-nak megfelelő összegért. Például.

totyak: Mivel a topic címe eBay tapasztalatok, nyilván nem csináltál semmi rosszat...szerintem. Aztán úgy is járnak errefelé ilyenekben illetékesek, majd úgyis ezeket.

Szerk.: már meg is előztek.

[ Szerkesztve ]

(#32939) somnia válasza Balázs1986 (#32938) üzenetére


somnia
őstag

Nagyon mellélőttél, mert a postaköltségre mindenki annyit kér amennyit akar és nem kérheted számon, hogy miért annyi az annyi? :K

(#32940) Balázs1986 válasza somnia (#32939) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez pedig nem más, mint a postaköltséggel manipulálás. És pont azt írta totyak, hogy nem annyit kért, "amennyit akart", hanem amennyi a valós költség. Te vagy az, aki nem érti :U

(#32941) totyak válasza somnia (#32939) üzenetére


totyak
aktív tag

Nem kérheted számon, de azt azért látod, amikor megjön a csomag, hogy piszkosul átvert, vagy sem.

(#32942) radi8tor válasza somnia (#32939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosan, eBay-en nem lehet alkudozni, meg személyes átvételt kérni egy HK-i cuccra.
Ha nem tetszik a postaköltség díja, akkor máshol kell megvenni. Nálam is nem egyszer dupla annyit kérnek a postáért, mint amit látok a dobozon. Vaterán jól lepontozzák az embert, ha 30Ft-al drágábban adja. Pedig az is idő, hogy elvidd a cuccot Postára. Az idő meg pénz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32943) somnia válasza radi8tor (#32942) üzenetére


somnia
őstag

Ezt most miért nekem írtad?
Ha odaírja az amerikai fazon, hogy 99 Dollár, honnan tudod, hogy neki mennyiben van?

(#32944) radi8tor válasza somnia (#32943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Onnan, hogy tudom mennyi a termék súlya és utána nézek usps.com-on.

⭐ Stella

(#32945) somnia válasza radi8tor (#32944) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem ha megvetted a terméket, azzal elfogadtad a postaköltséget, nemdebár?
Ergo nincs apelláta ha megérkezett és a csomagon nem annyi van. / ha van egyáltalán rajta postaköltség /
Max. ha sokallod, nem veszed meg tőle.

(#32946) SUPREME7 válasza somnia (#32945) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem nem az volt a lényeg, hogy elfogadja-e és úgy veszi meg, egyértelmű, hogy akkor veszi meg az ember ha postaköltséggel együtt is megéri, de totyak csak annyit mondott, hogy nem írt többet postaköltségre az eladó mint amennyi. Sok eladó úgy árulja a cuccot, hogy a postaköltségre teszi a hasznot, hogy olcsónak tűnjön. Sokan lehet egyből lecsapnak rá és nem figyelik a postaköltséget és kopppannak. De nem is értem miért kötsz bele, leírta a tapasztalatát, örömét. Nem mindenki sírni jár ide, lehet valakinek hasznos lesz egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#32947) CaNNa3IS válasza somnia (#32932) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szerintem ma rossz napod volt :DDD

A többieknek:
A shipping cost az nem csak az amit a posta vagy a szállító cég elkér szerintem.
Én beleszámolom a csomagolást a benzint a drága időmet is :)
Ha leütöd akkor ahogy somnia írja elfogadod a pk-t. És a csomagon nem mindig van rajta a díj.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#32948) Balázs1986 válasza CaNNa3IS (#32947) üzenetére


Balázs1986
addikt

Normál esetben (ősi vállgazd emlékekre hagyatkozva) ezeket a termék eladási árába számoljuk bele, a többi költséggel, meg haszonkulccsal, stb. A postaköltség a postázás tényleges költségét jelentené, amit a vevőnek feltüntetsz, mutatva, hogy a szállítás díja ennyi, és ezt ő legyen szíves állni. A gyakorlatban persze, az általad írottakat bele lehet számolni a postaköltségbe, csinálják is sokan.
Talán erőltetett példa, de szemléltetésnek esetleg megteszi: magyar webshop-ból rendelsz valamit tök jó, akciós áron. Ott van, hogy y Ft, plusz postaköltség ab szállító esetén 4000 Ft. Ha te ismered ab szállítót, és tudod, hogy 1000Ft-ért hozza el azt a tömeget / méretet, amit rendeltél, a webshop-on meg 4000Ft szerepel szállítási díjként, nyilván felhördülsz.
Totyak arra célzott, hogy emberünk ezt reális, ésszerű keretek között tette, nem pedig irreálisan magas postaköltséggel nyomott hasznot az amúgy igen kedvezően árult termékre. Ilyen egyszerű a sztori.
Nem a postaköltség elfogadásán volt a lényeg, ezt kellene megérteni. Nyilván elfogadta, ha egyszer megrendelte. Az volt a lényeg, hogy a postaköltség, és a szállítás költsége között elfogadható differencia volt.

[ Szerkesztve ]

(#32949) CaNNa3IS válasza Balázs1986 (#32948) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem Totyak postjára reagáltam. Az ő története rendben van.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#32950) utgyuru


utgyuru
aktív tag

A délután linkelt kínai termékes blogban találtam ezt. Ilyet vett már valaki? Ahogy látom, van szórás az árakban. Jó a 7 dolláros, vagy inkább a 20-asat szeressem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.