Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Valaki járt már így?
Claimet az én javamra döntötte el a PayPal, vissza is kaptam a pénzt.
Erre rá 3 napra jön egy ilyen email:
EMAIL
a leírtak szerint válaszoltam, hogy NEM kaptam meg.
De ha PayPal felületre belépek, ott a claimnél ezt látom:
CLAIM
Az hogy mi a jó francot kér, hogy töltsek fel ide, rejtély.
Szerintetek?

(#33152) anderledani válasza SUPREME7 (#33149) üzenetére


anderledani
őstag


Na így néz ki. Akkor vajon a a végcél is Indonézia?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#33153) Stanley-B. válasza anderledani (#33152) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem is volt már ilyen, tévesen, és Uruguay volt a célország, de aztán átváltott helyesre mikor megérkezett Mo-ra.

(#33154) SUPREME7 válasza anderledani (#33152) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem hiszem. Előfordul ilyen, szerintem több országon megy át, mire valóban kis hazánk felé veszi az irányt. Ilyenkor látszik a posta nyomkövetésén később, hogy többször szerepel a "célországba elküldve" státusz. De ha az megnyugtat, kérdezz rá az eladónál biztos ami biztos.

(#33155) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv!

Tudom, hogy nem teljes mértékben idevágó a kérdés, de esetleg ha megengeditek felteszem.

Paypal fiókhoz hozzá volt rendelve egy bankkártya. Paypal-lal fizettem egy terméket ebay-en, le is vonta az összeget a kártyámról. Sajnos nem jött meg a termék 2 hónap után sem. Sima ügy volt visszatéríti az összeget az eladó. Na most jön a probléma.
Azóta megszűnt a kártyám is illetve a hozzá kapcsolódó bankszámla is. (bankváltás miatt) A visszatérítést már elküldte, de ugye az a bankkártyámra érkezik, ami már nem aktív. Ilyenkor mi a teendő? Hova fog érkezni az összeg?

Ha van bármilyen ötlet vagy javaslat azt szívesen fogadom. :)

(#33156) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, egy Szerb sráccal szeretnék bizniszelni, de a paypal fiókjára azt irja a paypal, hogy csak fizetni tud vele, pénzt fogadni nem, kérdés, hogy ez vajon egész Szerbiára vonatkozik, vagy csak rosszul csinált valamit.

Bár attól félek, hogy Szerbia miatt van, mert irja is, hogy ez egy ott lévő acc, valaki tud vmi okosat?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33157) prannk


prannk
őstag

Valaki aki unicredit-es és utalna nekem 3500ft-t az írjon pm-et és én kifizetem paypal-en. Mert nem tudom hazsnálni a netbank(OTP) .. ÉS még ma elkellett volna utalnom..

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#33158) LÁZ válasza LÁZ (#33156) üzenetére


LÁZ
addikt

közben kiderült, hogy Szerbia miatt van, elvileg augusztusban már lehet küldeni is olyan paypalra

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33159) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott valaki ilyen "RTxxxxxxxxxHK" követési számmal?
Ezzel hol tudom megnézni, hogy hol jár a csomagom?

(#33160) randras válasza Zoleee89 (#33159) üzenetére


randras
veterán

Hát az x-ek elég furán néznek ki... :U

:DDD

(#33161) LÁZ válasza Zoleee89 (#33159) üzenetére


LÁZ
addikt

17track.net
packagetrackr.com
http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33162) Zoleee89 válasza randras (#33160) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

x- számokat helyettesítene, ezt elfelejtettem oda írni. :U

LÁZ kerestem ezeken az oldalakon, de egyik sem találja. :O

(#33163) randras válasza Zoleee89 (#33162) üzenetére


randras
veterán

Tudom. A formátummal semmi baj, gondolom még nem él.

(#33164) RAiN91


RAiN91
őstag

"OK.We will refund you soon.Thanks."

Ezt 5 napja írta, de még nem kaptam semmit. Vagy nekem kellene klikkelgetnem hogy történjen valami?

(#33165) andatti válasza Huroq (#33155) üzenetére


andatti
senior tag

a paypalos topikban kellett volna kérdezned...
Szerintem mivel ebay-en fizettél, akkor paypal-on fizettél és paypal-ra kell érkeznie a visszautalt pénznek is... Nekem nincs bankszámlám, így a paypal-om sincs hozzárendelve semmihez, semmi gondot nem okozott eddig a használatban. (igaz csak 1x fizettem még ebay-en, és azt is várom még, hogy megérkezzen).
Tehát először a paypal fiókodban kellene nyomának lennie, hogy vissza lett utalva neked az összeg, s, ha látod, akkor már eldöntheted, hogy az új bankszámlád összekötöd -e vele és törlöd a régit, így a rendes számlára érkezés sem okoz(hat) gondot, vagy levásárolod és veszel mást. (Mivel úgy tudom, hogy utalni csak emailcím alapján tudnál más paypal felhasználónak, ha nincs saját bankkártyád-számlád...)

(#33166) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem egy telefon alkatrészt trackinggel Németországból. Írtam az eladónak, mert nem kaptam meg időben, ekkor irt egy trackinget, ami valós, és utólag kiderült, hogy a szomszédomnak adta oda a postát, csak elfelejtette a szomszédom. Minden oké, örültem, mint majom a farkának, de sajnos nem azt kaptam, mint amit vártam. Írtam, nem válaszolt. Nyitottam egy vitát neki, nem reagált. Eszkaláltam az ügyet, milyen lehetséges döntések lehetnek az ebay részéről szerintetek? Ilyenkor mivel értékeljem az eladót?

(#33167) CaNNa3IS válasza W1 (#33166) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem azt kaptad ami a leírásnak megfelelt? Így elég negatív szaga van.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33168) htc07 válasza W1 (#33166) üzenetére


htc07
addikt

Ha nem az jött amit hirdetett, akkor vissza kell küldened és visszakapod az árát alapesetben (a visszaposta árát nem hiszem).

(#33169) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Most az eu-n kívüli dolgokat mennyire nézik? Hobbykingről szeretnék rendelni 50 dodó alatt. Az érdekelne, hogy szúrópróba szerű a dolog vagy mindent 22 euró felett vámmal és áfával sújtanak?
Tudom ez ebay topic, de jobb ötletem nem volt, mint ide feltenni a kérdést.

(#33170) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Sziasztok!

Vissza kell küldjek egy csomagot az eladónak mert törötten érkezett.
Valaki hátha volt már hasonló helyzetben és tud segíteni.

Az eladó 3 napot adott a vissza küldésre, elméletileg ki lehet tolni valahogy "case on hold for 10 days"
csak nem tudom hogyan nem látok rá lehetőséget (nem vagyok otthon ezért lenne rá szükség)

A másik kérdésem,
ahol megadom a tracking numbert ott második rublika: "Which carrier did you use?"
itt mit kell megadjak?

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

(#33171) radi8tor válasza KISDUCK (#33169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindent ellenőriznek.

fotosjani: ha nem vagy otthon honnan tudod hogy törött? Nem kellett volna reklamálni ameddig nem vagy a termék közelében. :U
Tracking-nél azt hiszem Other vagy valami hasonlót kell választanod.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33172) hidroponi válasza KISDUCK (#33169) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a hobbykingnel megadhatod hogy mit irjanak ra es milyen ertekben.
de van nemet es holland lerakatuk is, ha ott meg van a cucc akkor vammentes.

(#33173) fotosjani válasza radi8tor (#33171) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Hú ez már régen érkezett termék, elég kacifántos és hosszú történet volt mire eddig eljutottam.
Volt már case majd Escalate, ezután az Ebay sajnos nem az én javamra döntött, mert nem olvasták el az üzeneteket csak felületesen döntöttek, pedig az eladó rendesen kamuzott.
Ezután fellebbeztem és a Construmer Service nyitotta újra a Case-t.
Csak most ép nem vagyok otthon.
Itt írják hogy létezik valamilyen megoldás hogy 10 napra kitoljuk a vissza postázást.
De nem tudom hol lehet ezt meglépni sajnos.

Itt a képen a második rublikába nem tudom mit kellene írnom:

(#33174) radi8tor válasza fotosjani (#33173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezd meg őket erről. Mondd meg, hogy x napig nem vagy otthon mert nyaralsz.

Oda szerintem Magyar Postát írj.
Vagy elfogadja vagy nem.

De, ha nem tudod feladni hogyhogy már itt jársz? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33175) Zoleee89 válasza hidroponi (#33172) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Tudomásom szerint első rendelésnél 100%-os számlát kap, 2. vagy 3. rendelésnél lehet állítani a számlát.

(#33176) szeva000


szeva000
addikt

hali!
Ezt a szolgáltatást ismeri valaki,esetleg használta mát?
Valami megoldást találnom kell az angliai szkóp hazahozatalra...sajna senki nem jön haza vagy aki kint volt átment svájcba és németbe melózni.

(#33177) LÁZ válasza szeva000 (#33176) üzenetére


LÁZ
addikt

elég korrektnek tűnik :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33178) htc07 válasza LÁZ (#33177) üzenetére


htc07
addikt

Nem túl szakmai a nyelvezete, azért én egy pár dollárnál drágább cuccal nem próbálkoznék náluk.

(#33179) szeva000 válasza htc07 (#33178) üzenetére


szeva000
addikt

csak az enyém egy 400£-os cucc lenne :)
ezért is félek kissé...nem szeretném ha nem látnám...

(#33180) LÁZ válasza szeva000 (#33179) üzenetére


LÁZ
addikt

esetleg oszkár-on nézzél körbe jön e vki, vagy vmi szervezett járat errefele ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33181) andatti


andatti
senior tag

kicsit off... bocsi
Van nekem egy canyon 4 hub-os usb bővítőm, de anélkül, hogy hozzányúlnék elmegy a kapcsolat már rögtön az első beüzemeléstől... (egér, vinyó, mind1, nem ismeri fel, szórakoznom kell vele, áramtalanítom, kihúzom a zsinórokat, (áram és szgép kapcsolat) majd vissza, úgy,. utána bírja egy darabig... ) pedig közel 4 rugót fizettem érte... Tudnátok ebay-ről ajánlani valami normális márkát? Lehetőleg olcsón/olcsóbban. (az eladó erre is azt mondta, hogy jó, megbízható, de ez egy **** :((( :(( :(

(#33182) Talib


Talib
tag

Tegnap megjött Kínából a motyó. Június 10-én rendeltem, július 3-án hagyta el a csomag Kínát :)

(#33184) albert8


albert8
addikt

Üdv!
Erre szerintetek raknának vámot?áfát? 4db ot rendelnék belőle.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33185) LÁZ válasza albert8 (#33184) üzenetére


LÁZ
addikt

45 euróig kevés rá az esély, ha eu-n kivülről rendelsz ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33186) andatti válasza Enszuke (#33183) üzenetére


andatti
senior tag

Igen, usb hub-ra gondoltam... Mondjuk a tiéd 7 csatis, de nem baj az, ha több hely van... :)

Más.

MEGJÖTT az első ebay-es rendelésem... 4-én rendeltem, 5-én lett postára adva és ma megérkezett!!! :C :C :DD :DD :))

(érdekes, hogy az eredeti cím nincs rajta, (ahonnan rendeltem) csak a Posten AB International Mail, PP Sweden, Malmö PO Box-al együtt...)
Amúgy egy filléres vízálló, olajos filctoll volt...
Akkor most nekem valami pozitív értékelést kéne adnom, csak épp nem tudom, hogy hova kattintsak és mit írjak neki? (ha segítenétek...) :)
szerk: megtaláltam, de elég csak a csillagokat adni, vagy a max. 80 karakterbe is írjak valamit? (ha igen, mit?)

[ Szerkesztve ]

(#33187) pepe091 válasza LÁZ (#33185) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Még mindig 22 euró a határ, mint ahogy már ezt rengetegszer leírtam. :U

(#33188) LÁZ válasza andatti (#33186) üzenetére


LÁZ
addikt

purchase history - leave feedback ;)

@pepe, sztem lehet több, de megkérdezek 1-2 vpop-s nav-os ismerőst, hogy kiderüljön.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33189) albert8 válasza LÁZ (#33188) üzenetére


albert8
addikt

23. cikk (2) bekezdés - Elhanyagolható értékű küldemények (behozatal)* 150
26. cikk (1) bekezdés - Magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények 45

*” - Az ÁFA törvény 94. § (1) bekezdés c) pontja értelmében e jogcím alkalmazása esetén a termékimport 22
EUR összegig mentes az adó alól. Az említett összeg az ÁFA törvény 256. § (1) bekezdése szerint, a Magyar
Köztársaság Európai Unióhoz történő csatlakozásáról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény
hatálybalépésének napján érvényes, az MNB által közzétett hivatalos forint/euró devizaárfolyamot (252,19
HUF/EUR) figyelembe véve 6.000.- HUF értékhatárt jelent.

A csillag a kettesnél van szóval szerintem a levélre nem vonatkozik 13k-ig

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33190) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Valaki megmondaná hogy ez a mondat mit is jelent:
"Buyer need to stand fee to return item for replace, we sent working item ,friend . "
Az előzmény hogy hibás terméket kaptam, és most azon egyezkedünk hogy visszaküldjem, nekem ez csak úgy lenne jó ha ő utólag kifizetné a postát.

(#33191) andatti


andatti
senior tag

A sikeremen felbuzdulva rendelnék még az eladótól, de abban az összeállításban nincs, amiben én szeretném... contact user-nél az othert kiválasztva írhatok neki, hogy mit, hogyan szeretnék megvenni tőle? Nem akarom elrontani a dolgot... (bár nem tudom, hogy a terméknél akkor majd hogyan fogok tudni rendelni, ha belemegy... )

(#33192) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Megérkezett az első kínai rendelésem, 2 kérdésem lenne.
Mikor rendeltem már kérdeztem, átszámoltam, kb 900 ft értékben vásároltam, dollárral "fizettem", a bank meg levont 560 ft-ot, akkor azt írtátok, hogy majd vonják a többit, azóta se vonták. Most ez mi? Nem mintha bánnám, csak kíváncsi vagyok a miértjére.
Másik: mivel filléres dolog, meg annyi van ráírva, hogy China post, gondolom sima postás hozta, nem futár. Nem doboz, de borítéknak meg elég vastag gondolom ezért nem a postaládába tette. Valaki csöngetett, szerintem az a postás volt, de nem mentem ki, gondoltam majd hagy értesítőt. Viszont csak simán bedobta a lépcsőházi rács meg a lakásajtó közé (1,5 méter). Ilyennél ez a megszokott módszer? Csak mert akkor értékesebb dolognál meggondolnám a rendelést. Más kisebb cucc tűnt már el a rácsom mögül...

(#33193) pepe091 válasza LÁZ (#33188) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Katt. 22 és 150 euró között, ha ellenszolgáltatás fejében kaptad akkor vám mentes, viszont áfa terheli. Ergo 22 euró a határ. :)

(#33194) SUPREME7 válasza tamas1985 (#33190) üzenetére


SUPREME7
őstag

Neked mint vásárló kell állnod a visszapostázás költségét és küld cseredarabot.

(#33195) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

A bejelentést követően vissza kellett küldenem egy csomagot, olyankor mi van ha a csomagot nem veszik át?
megadtam a paypal-nak a nyomon követési azonosítót is
kell nekik szólni, hogy az ürge nem hajlandó átvenni? :F (ill. ezt hol lehet jelezni?)

:R

(#33196) Stanley-B. válasza detroitrw (#33195) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem volt ilyen, hogy nem akarták átvenni, végül így is visszakaptam a pénzt.

(#33192) utgyuru: könyvelt küldeményt nem dobhatna csak úgy oda, ez csak lustaság.

(#33191) andatti: írhatsz neki, de külön nem fogja neked listázni szerintem, hanem ha az ár stimmel, akkor legfeljebb azt mondja, hogy rendelt meg úgy, aztán olyan összeállítást küld ahogy kéred.
Írj neki először.

(#33184) albert8: kb zéró esély van a vámra.

(#33190) tamas1985: visszaküldés díját 100% eséllyel nem fogja átvállalni.

[ Szerkesztve ]

(#33197) detroitrw válasza Stanley-B. (#33196) üzenetére


detroitrw
addikt

köszi,
s a paypal ezzel foglalkozik? vagy nekem kell ezt jelezni?

(#33198) Stanley-B. válasza detroitrw (#33197) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha te írsz nekik nem fogja érdekelni őket, szóval a legjobb amit tehetsz az, hogy vársz.
Örökké a PayPal sem húzza a claimek orvoslását, nekem leghosszabb idő 40 nap volt a claim nyitástól mire döntés született.

(#33199) detroitrw válasza Stanley-B. (#33198) üzenetére


detroitrw
addikt

okés :R

(#33200) Talib válasza albert8 (#33184) üzenetére


Talib
tag

Kínából jött 35 euró értékű csomagom, se vámot, sem áfát nem fizettem :) Ezek szerint vannak kivételek...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.