Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) thomasa


thomasa
senior tag

Egy kis segítséget kérek.
Magánszemélyként használt cuccomat USA-ba eladhatom mindenféle jogi incidens nélkül legálisan?
Ha értéket írok rá, akkor vámáru nyilatkozatra köteleznek+pénzfizetés?
Hogy megy ez? Köszi.

(#33752) raziel01 válasza radi8tor (#33711) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem megjött. Tökéletes.
Kis kedvcsináló:
Brutál gyors. 10 MB/s írás megvan.

(#33753) tamas1985 válasza raziel01 (#33749) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen van egy ilyen hiba én is tapasztaltam, a lényeg amit a termék lapján írnak, ha ott free akkor free:D

(#33754) faresz5


faresz5
senior tag

Ezt az eladót kerüljétek, elkurvult:

extremeprocessor

[link]y

Most adott egy kamu tracking numbert, miszerint az ország másik felén átvették már.(cím nem stimmel persze)kérdés,hogy kiszúrja-e a paypal, vagy bukok 45 dollárt.(idáig mindent trackingel adott fel,)
Írni nem lehet neki ebay felületén, paypalon nem válaszolt 2hét alatt sem, bezzeg a claimre rögtön adott egy kamu trackinget.

(#33755) radi8tor válasza raziel01 (#33708) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg is érkezett, hamarosan letesztelem.

TRANSCEND MICRO SD MICRO SDHC CLASS 10 16GB
sinceritytrading
Feladva augusztus 2-án.

⭐ Stella

(#33756) raziel01 válasza radi8tor (#33755) üzenetére


raziel01
veterán

És én még azt hittem, hogy ha ebayről rendelek akkor 3 hét lesz a minimum. :D

(#33757) radi8tor válasza raziel01 (#33756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régebben annyi volt, de most valamit beújítottak a kínaiak. :K

⭐ Stella

(#33758) tjb007 válasza raziel01 (#33752) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kitől rendelted ?

(#33759) raziel01 válasza tjb007 (#33758) üzenetére


raziel01
veterán

[link]

tamas1985: tényleg bug volt, mert megnyertem a terméket és nem kellett postát fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#33760) tjb007 válasza raziel01 (#33759) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi

(#33761) bul07 válasza radi8tor (#33757) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát azért az eladón is múlik, ma jött meg két telefontok 26napra, de múlt héten jött meg 1$-os kacat 11napra
Remélem a 29-én rendelt lézerem a héten ideér mert 20-án nem tudok majd pásztázni vele a Dunaparton

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33762) SUPREME7 válasza faresz5 (#33754) üzenetére


SUPREME7
őstag

Durva, nem te vagy az egyetlen károsult ahogy látom. 69 negatív egy hónap alatt. Szerintem simán visszakapod a pénzt, és valószínűleg az ebay sem fogja megdicsérni.

(#33763) raziel01 válasza bul07 (#33761) üzenetére


raziel01
veterán

Milyen 1 dolláros kacatot kaptál? :D
Valamire csak jó gondolom.

(#33764) bul07 válasza raziel01 (#33763) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyen szem takaró volt amit alvás közben szoktak viselni(reggel megyek haza a melóból ha gondolod majd linkelem), én rendszeresen nappal alszok és ezzel a fejemen sokkal mélyeben(hiába van besötétítve amúgy)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33765) Buster17


Buster17
addikt

A Chrome miért nem kínálja fel, hogy lefordítsa-e magyarra az oldalt? Csak az ebaynál csinálja. :(

(#33766) raziel01 válasza bul07 (#33764) üzenetére


raziel01
veterán

Majd belinkelhetnéd. :)
Én is néha nappal alszok és pl ma is az volt a bajom, hogy túl világos volt.

[ Szerkesztve ]

(#33767) randras válasza faresz5 (#33754) üzenetére


randras
veterán

Pfff. :(

(#33768) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na ilyennel se talákoztam még. Angliából nem jött meg valami, eladó visszaküldte a pénzt. Több mint egy hónappal a vásárlást követően megjött a termék. Ok, visszaküldöm, vagyis inkább csak küldeném a pénzt. PayPal indít, cím beír de nem lehet elküldeni az összeget, ezt kapom:

This recipient accepts PayPal payments only through their website. To complete this payment, please go to their website and follow their instructions, or email the recipient for instructions.

Ilyennel eddig nem találkoztam (gyűjtöm az XP-t:D). Írtam az eladónak, elég sok levelet váltottunk és egyikre se volt hajlandó elfogadni a pénzt, azt mondja a lassú posta miatt legyen ez ajándék. Szóval van termék és van pénz amit semmiféle erőfeszítés ellenére nem tudok neki elküldeni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33769) randras válasza Winner_hun (#33768) üzenetére


randras
veterán

Szégyellje magát az ilyen ember. Vegyél tőle valamit Signed-For postával, és jól ne vedd át. :P

(#33770) -HajTömeg- válasza Winner_hun (#33768) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Megadom a számlaszámom, ne égesse a zsebed.

Alias: Júzer error

(#33771) raziel01 válasza Winner_hun (#33768) üzenetére


raziel01
veterán

Mekkora összegről van szó? Ha valami pár dolláros cucc akkor én nem foglalkoznék vele ha már azt mondta,hogy ajándék. De ha több ezer Ft akkor valahogy próbálnám rábeszélni, hogy fogadja el.

(#33772) -HajTömeg- válasza raziel01 (#33771) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerintem utazzunk ki, én kicsalogatom a házából, te pedig beledobod a pénzt a zsebébe és elrohanunk.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#33773) Slownz válasza faresz5 (#33754) üzenetére


Slownz
senior tag

épp ma rendeltek 30 dollárért tőlük :D FUCK :))

Mondjuk én a pénzem nem féltem, mert tuti visszakapom ebay-től, csak 45 napomat elvesztegetik.

(#33774) bul07 válasza raziel01 (#33766) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt most vettem meg teszt gyanánt hogy mégis milyen , elég jól használható igaz inkább nagyobb fejjel rendelkezőknek kényelmes, és nem tudom menyire strapabíró (29-én rendeltem és 9-én meg is jött)
Amúgy több mint egy éve ilyeneket használok , ezeket 35-45 naponta cserélni kell mert a gumija kinyúlik és nem tart elégé , viszont olcsó

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33775) dzsoni999


dzsoni999
csendes tag

Segítségeteket kérem. Ebayen vásároltam cca.150 dollár értékben, Paypalon keresztül. Emailt kaptam, hogy csomagolta, postázta de tracking numbert nem adott. Az eladó értékelésénél megjelentek, hogy csak üres csomagot küld.
http://feedback.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=vivigoodshop&ftab=AllFeedback&myworld=true
Hogyan tudom a lehető leghamarabb visszaszerezni tőle a pénzemet, mielőtt én is kapnék egy üres csomagot?
Köszönettel:

(#33776) TESCO-Zsömle válasza dzsoni999 (#33775) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szépnem vársz 30 napot, aztán pp-on vagy bay-en keresztül nyitsz egy ügyet, ha addig nem kaptad meg a csomagot. Sajnos rossz értékelésekre hivatkozva nem lehet semmissé tenni már leadott rendeléseket. Az arra van, hogy eleve meg se rendeld az eladótól.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33777) dzsoni999 válasza TESCO-Zsömle (#33776) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

A problémám az, ahogy az értékelésekből látszik, hogy üres csomagot fog küldeni tracking numberrel. Ezt hogyan védjem ki? Hiszen ő elküldte, én meg átvettem, a Paypal nem foglalkozik vele.

(#33778) TESCO-Zsömle válasza dzsoni999 (#33777) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha trackinggel küldi a csomagot, akkor neked írnod kell átvételi elismervényt, vagyis át kell venned valakitől. Na ekkor belekapaszkodsz a futárba/postásba és szépen szétcincálod a csomagot az orra előtt, majd -ha nem az van benne, ami- akkor szépen íratsz vele egy jegyzőkönyvet a dologról.

Egyébként ha az utóbbi időben volt már több ilyen balhéja, akkor arra a PP-nál is lehet ám hivatkozni.

Ha nem kell aláírnod semmit a csomag átvételéhez, akkor pedig egyszerűen nem tudja bizonyítani, hogy a csomagot átvetted. Trackinggel vagy anélkül.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33779) dzsoni999 válasza TESCO-Zsömle (#33778) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor egyenlőre, a gyomoridegen kívül, ne tegyek semmit? Nincs értelme írnom a csalógyanus úrnak, hogy látom az értékeléseit, és inkább fizesse vissza a pénzemet? Ezzel rontom vagy javítom a pénzvisszaszerzési esélyeimet? (már minthogy, a korai befenyítés)
Ja, és ezek ellenére még mindig pofátlanul árulja a cuccot. Ez rövid időn belül a 3. china seller aki csaló, de az előző kettő pancserebb volt. Ők egyszerűen törölték magukat az ebayről, így case indítása után pillanatok alatt visszakaptam a pénzt. Ez már fifikásabb.

(#33780) raziel01 válasza dzsoni999 (#33779) üzenetére


raziel01
veterán

Miért nem top rated sellertől vásárolsz?
Vagy legalább olyantól akinek már nagyon sok értékelése van.
Ha már ez a 3. ember aki csaló akkor nem lehet, hogy veled van a baj?

(#33781) AssAssynn válasza dzsoni999 (#33779) üzenetére


AssAssynn
őstag

Te magad írtad, hogy nem kaptál tracking numbert. Ilyen módon nyomon sem tudják követni, hogy átvetted-e.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33782) dzsoni999 válasza raziel01 (#33780) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Valószínűleg így van, ahogy mondod. Nem nézem meg, hogy van-e legalább 2000 értékelése, 99% feletti pozitív-e, minimum 2-3 éve regisztrált-e? Körültekintés nélkül, ostoba módon elutalom a pénzemet mindenféle cyber csalónak, és azt élvezem, hogy töltöm az időmet ilyen baromságokkal. Kívánom, hogy te ne kerülj hasonló helyzetbe. Segítséget kértem, úgyhogy kímélj meg a véleményedtől.
Köszönettel:

(#33783) TESCO-Zsömle válasza AssAssynn (#33781) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól, hogy nem kapott, még nem biztos, hogy nincs.

Volt itt egy fickó, aki kétszer is rendelt ugyanattól az eladótól. Első alkalommal nem kapott trackin nr-t, második alkalommal meg árút. Mikor bejelentette, az eladó csatolta az első csomag azonosítóját, miszerint a csomag megérkezett és át is vették. Ügy lezárva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33784) dzsoni999 válasza AssAssynn (#33781) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

Pénteken írta, hogy postázta. Tegnap kértem tracking numbert, még nem válaszolt. Ha anélkül küldi, egyszerűbb az eset. Az Ebay vajon ellenőrzi, ha egy hamis trackinget ad meg? Mert akkor leráznak magukról, hogy várjak csak.

(#33785) AssAssynn válasza TESCO-Zsömle (#33783) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mondjuk ez igaz, de átvételnél majd kiderül, hogy volt-e. Ha nem volt, akkor nincs gond, mert ha üres, akkor simán bemondja, hogy nem kapta meg és kész.... ha pedig alá kell írnia, akkor kibontja előtte.
Bár ez utóbbit nem tudom engedik-e, engem azért is leszoktak ugatni, ha megpróbálom kézbe venni ellenőrizni a súlyt. Mindig mondják, hogy aláírás előtt hozzá sem érhetek.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33786) axioma


axioma
veterán

En ilyen gyanunal a kjijovo postastol nem vennem at, hanem adjon ertesitot, masnap, a hivatal berkein belul, ket tanu es/vagy fonok elott stb. szerintem sokkal bizonyithatobb, mint egy postai jegyzokonyv.
Amugy amikor - pancserebbik tipusu - kuldott nekem aru helyett csomagot, akkor a suly miatt rakott bele egy e'rme't, de lehetne kavics vagy egyeb is. Szoval a suly sajnos nem mervado.

(#33787) TESCO-Zsömle válasza AssAssynn (#33785) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért kell karon ragadni a futárt és kötni az ebet a karóhoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33788) AssAssynn válasza TESCO-Zsömle (#33787) üzenetére


AssAssynn
őstag

:DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33789) tamas1985 válasza axioma (#33786) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Egyébként ezt már valaki az életbe is kipróbálta vagy csak tanácsadás, mert ha végiggondolod mit tanúsít, jegyzőkönyvez a postás, azt hogy nem az van a csomagban minit amit rendeltél? És neki ehhez mi köze?
Szerintem egyszerűbb felvenni videóra mikor kibontod.

(#33790) dzsoni999


dzsoni999
csendes tag

Olvasgatok tovább és újabb kérdések merülnek fel bennem. A magyar nyelven felvett postai jegyzőkönyvet elfogadja az Ebay? A case megnyitása után meghosszabbodik a pénz visszaigénylésének határideje 20 nappal, vagy marad a fizetés utáni 45 nap? Az Ebay/Paypal 3. eset után tényleg korlátozza a védelmet? Előre köszönöm a válaszokat.

(#33791) raziel01 válasza tamas1985 (#33789) üzenetére


raziel01
veterán

A postás semmit nem fog jegyzőkönyvezni. Neki semmi köze hozzá és hivatalból nem is tanúskodhat.
Kibontást meg max akkor engedi ha haver a postás de talán akkor se. Nálunk a postás már vagy 10 éve a család nagy barátja és nekem is csak azt engedi, hogy megfogjam a kézbe a súly miatt meg hogy lemérjem hány cm a doboz. Aláírás/fizetés előtt nem engedi kibontani, mert ő szívná meg, hogy nem fizetsz és ki van bontva a doboz. Utánvétnél lehet olyan például, hogy a postán kibontják a postavezető jelenlétében és ha nem tetszik akkor nem kell átvenne/kifizetni. Visszaküldik. Persze ez ebay-nél mit sem ér, mert ott úgyis külföldről jön a cucc előrefizetve.

(#33792) dzsoni999 válasza axioma (#33786) üzenetére


dzsoni999
csendes tag

A jegyzőkönyv után, hogyan intézted tovább?

(#33793) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez valós tracking number? Már csak azért, mert egy 700Ft-os cuccról van szó és ilyennél nem szoktak tracking numbert megadni.

Thanks for your order firstly and please be informed that your item has been shipped, shipping method:HONGKONG POST,
tracking number: RS100717804SZ .

Az első hsz-ben megadott oldalakkal nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#33794) Huroq válasza llaszlo (#33793) üzenetére


Huroq
senior tag

Kaptam már én is ilyen számot többször. Ugyan csak semmi infót nem találtam róluk, és valóban sima levélként jött meg. Egyszer meg is kérdeztem az eladót hol jár a csomag, de nem tudott érdemi választ adni. :)

(#33795) axioma válasza dzsoni999 (#33792) üzenetére


axioma
veterán

Szerencsere nem volt me'g olyan ugyem, ahol kellett volna, de tuti hogy anelkul eleg szarok az eselyek. Ha kotozkodnek a magyar nyelvvel, akar erdemes lehet angolosittatni, ertekfuggo.
Illetve jo kerdes, hogy ilyenkor nem lehet-e a tartalom miatt visszafordittatni? Utana kene nezni, az lenne a legjobb, mert azt tuti hogy a tracking mellett valami nemzetkozi modon bejegyzi a posta, hogy mi az ok. Amit mar lathat a pp. Es meg azt se mondhatja, hogy atvetted.

(#33796) raziel01 válasza bul07 (#33577) üzenetére


raziel01
veterán

El se tudom mondani milyen hálás vagyok neked. :R
Megjött a fólia. 5 darab.
Az első ment a kukába, elcsesztem. Viszont a 2.-at sikerült tökéletesen buborékmentesre felrakni.
Döbbenet, hogy 73 Ft darabja és milyen jó minőségű. Milyen jó a fényáteresztő képessége.
Ehhez képest amit vateráról vettem 1 darabot ezresért 1 hónapja az egy hulladék. Sokkal sötétebb volt és a zsír is nagyon látszott rajta. Ez meg nem gyűjti az ujjlenyomatot. Nagyon örülök.

9 nap alatt ideért. Durva. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#33797) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Vasárnap vettem egy erősítőt az ebay-en. Még aznap este ki is fizettem, amit az ebay vissza is igazolt. Úgy is jelöli mint ami ki van fizetve, de a postázás még nem történt meg az ebay szerint. Kérdezzek rá mi a helyzet?

(#33798) raziel01 válasza Giot (#33797) üzenetére


raziel01
veterán

Nem kell rákérdezni. El kell olvasni, hogy az eladó mit ír a leírásban. Van aki írja is, hogy 2-3 nap múlva adja fel. Csütörtökön viszont már rákérdezhetsz.

(#33799) prannk


prannk
őstag

ÜDv!

Ha így dollárba fizetek paypalen akkor az én bankom számol el átváltási díjat??

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#33800) Giot válasza raziel01 (#33798) üzenetére


Giot
addikt

Utánaolvastam, nem tért ki rá külön.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.