Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Eladásnál milyen postázást szoktatok beírni, hogy elfogadja?

(#32452) SUPREME7 válasza tjb007 (#32449) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát ha ez az, amitől a youtube-on találni pár videót, akkor ennyiért tényleg nem rossz.

Az eladóval is pozitív a tapasztalatom, most látom, hogy tőle rendeltem több usb-s külső HDD házat, és nagyon hamar megjött. Bár mostanában elég sok mindent rendeltem és 2hétnél többet semmire nem kellett várni kínából

[ Szerkesztve ]

(#32453) TaaT válasza tjb007 (#32449) üzenetére


TaaT
veterán

Igen volt, ez az MD80 kamera másolata, az ára tükrözi a minőségét. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#32454) tjb007 válasza TaaT (#32453) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért nem rossz.
Mennyire bírja a strapát ? Értem ez alatt azt, hogy nem hullik-e darabjaira két használat után is hasonlók.

(#32455) mukibuci válasza TaaT (#32453) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért ennyiért nem olyan rossz ez :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32456) TaaT válasza tjb007 (#32454) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk én még 3000ft-ért vettem idehaza :B És persze aszittem hogy eredetit vettem.

Szétesni nem fog, csak nekem magasabbak voltak az igényeim :B

Neked mihez kell amúgy?

mukibuci: a semminél több, ez tény :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32457) tjb007 válasza TaaT (#32456) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak bringázáshoz kéne (főleg amikor lent vagyok a Balatonnál), szóval semmi extra.

(#32458) TaaT válasza tjb007 (#32457) üzenetére


TaaT
veterán

Én is arra vettem.

Mjpeg tömörítést használ, ~82MB/perc szal min 8gb-os Class6 kártyát vegyél hozzá.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32459) Sakab


Sakab
senior tag

Na kaptam választ :W :W :W

Thank you for contacting eBay.

Your account was suspended because it exhibits a risk to eBay and to its community. As eBay is an internet-based business, and its members are our customers, we have to carefully weigh the risks involved with allowing users on our site. From time to time, we find accounts which have a risk that no longer justifies a continuing relationship with eBay. When that happens we suspend these accounts and they are no longer able to be used for buying or selling.

We have determined that it is in our mutual best interest to part ways. We regret any frustration or inconvenience this matter may cause you.

For your account there is no appeal for this decision. From this point forward, in order to conduct business on the internet, you will have to find a different venue.

Sincerely,

Anna E.

eBay Customer Support

Azt se írták meg hogy konkrétan mi a bajuk vagymiért tiltottak ki :W :W :W :W :W Most mit tudok csinálni? Ha valaki jó angolból akkor irjamár meg pls hogy mit irjak nekik hogy megtudjam mi volt az ok amiért ezt a döntést meghozták.
Ha újra regelek akkor gondolom nem fogja elfogadni az előző paypal címem úgye? Viszont ha megszüntetem a paypalos számlám és újra regelem azt is akkor viszont már ők nem látják a számlaszámot csak a mail címet azaz újra tudok regelni ugye?

(#32460) Hintalow válasza Sakab (#32459) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát, a levél alapján nemes egyszerűséggel kirúgtak a paypaltól/ebay-től.
Korábban voltak már refundos ügyeid?
Valószinűleg a kommunikációdból azt szűrhették le, hogy arra játszol, hogy megkapod a terméket, majd visszakéred a pénzedet is. Erre valószinűleg az is rájátszott az ő szemszögükből, hogy nem akartál belemenni a visszaküldésbe sem.
Ne értsd félre, nem ellened irányul, csak találgatok, hogy mi történhetett, ezt visszacsinálni már nem nagyon fogod tudni...

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32461) Chaser válasza Sakab (#32459) üzenetére


Chaser
titán

Tudsz újra regelni új maillel. Sztem új PP acc is kelleni fog, de ezt lehet rosszul gondolom. Azt se tudom ha megszüntetsz egy acc-ot PPn-él ugyanahhoz a kártyához/számlához lehet-e újat csinálni. Ha kipróbálod legfeljebb kiderül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32462) Sakab válasza Hintalow (#32460) üzenetére


Sakab
senior tag

Félév alatt kb 3-4 max hibás termék vagy egyszerűen nem kaptam meg szóval nem értem h mi gondjuk :W
A paypal ebay egymástól független nem?Szóval engem max ebayről rugtakki. Paypalon megszüntetem a számlám és újra regelek ha engedi.

(#32463) Chaser válasza Sakab (#32462) üzenetére


Chaser
titán

Lehet megszaporodtak a lehúzók. Ne vedd magadra, egyáltalán nem neked szól. Vannak olyanok akiknek ez a hobbija és lehet már kevesebb a tolerancia bay részéről. Magam részéről csak akkor nyitottam case-t ha valami nem jött meg. Ha defektes volt valami vagy törött akkor bay nélkül eladóval rendeztem. Ez utóbbit ajánlom másoknak is, sokszor célravezetőbb tud lenni. Kopp-kopp, idén még nem kellett case-t nyitni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32464) bul07


bul07
nagyúr

Remélem nem kezdenek el megint szórakozni a visszatérítések miatt (231 pozitív értékelésem van)
Van most három dolgom is ami 36nap felet jár 2-3$ értékűek
És érdekes még hogy előtte utána megérkeztek a dolgok csak ez a három nem , megint elkallódott egy konténer

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32465) Chaser válasza bul07 (#32464) üzenetére


Chaser
titán

Ez full kiszámíthatatlan. Múltkor sima china post-tal megjött csomó cuccom 10 nap alatt, nem munkanap, 10 nap. Most egyszerre feladott rendelésekből a felét még el se küldték a kínai postáról, ugyanakkor valamelyik már a vámon van, másik része meg valahol fél úton China meg Mo. közt:) Érdekes dolgok ezek.
Láttam egy vidit nemrég kínai rakodóról ahogy dobálta a csomagokat a repülő szállítószalagjára, illetve többnyire mellé..jajjj:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32466) utgyuru válasza radi8tor (#32440) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ha azt mondja, hogy elküldi a hiányzó cuccokat, akkor azért nem kell fizetnem még1x postát, ugye? Elvégre nem az én saram, hogy kimaradt...

(#32467) Chaser válasza utgyuru (#32466) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván nem. Ha az eladó hibázik az ő sara annak költsége.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32468) sooma


sooma
tag

Sziasztok!

Biztos a kezdők hibája:

Nemrég kezdtem eBay-ezni, de már két alkalommal is megtörtént, hogy Buy it now cucc vásárlásánál, a fizetés előtt két ugyanolyan tárgyat is felhozott. Az egyiket kiixeltem, a másikat fizettem...erre, bent maradt a kosárban, és most törlést kellett kérnem az eladótól.

miért történhetett ez?
Köszi

(#32469) somnia válasza sooma (#32468) üzenetére


somnia
őstag

Minek teszed kosárba?

(#32470) sooma válasza somnia (#32469) üzenetére


sooma
tag

Nem emlékszem a konkrét menetre, de azt tudom, hogy 2 ugyanolyan dolgot dobott fel fizetés előtt. Az egyiket kiixeltem, a másikat fizettem.

Csak az a kérdésem, hogy másnak is volt már ilyen?

Sokat vásároltam már webáruházakban, de ez most meglepett.

(#32471) Chaser válasza sooma (#32468) üzenetére


Chaser
titán

Ha kosárban van valami töröld ki, ennyi:) Nyomj updatet amikor átírod 0-ra a mennyiséget, vagy delete, akkor eltűnik az adott dolog. 1ébként egyszerűbb watch listbe tenni a dolgokat. Kosárba csak akkor, ha egy eladótól sok dolgot akarsz venni, ne kelljen egyesével fizetni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32472) default.


default.
őstag

srácok, érdemes ebayen eladni is ? szállítási költség miatt kérdezem. ez a vevőt terheli amúgy ?

* melyik szállítást érdemes választani?
* hol lehet beállítani minimálárat ?

köszi szépen!

(#32473) DemonDani


DemonDani
addikt

Ha már letelt egy cucc feadback ideje, akkor hogyan tudok ügyet (Case) nyitni rá?

Átvertek egy csomag 4 dolcsis fóliával, először nem kaptam meg 6 hétig, utána meg irkálták h resend és addig húzták, hogy megúszták az értékelést. Most pedig semmire nem válaszolnak már.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32474) Chaser válasza DemonDani (#32473) üzenetére


Chaser
titán

Már sehogy, 45 napod lett volna rá. Ezért nem is válaszolnak már....mondjuk az ilyenekre is van megoldás, találd ki magad, nem részletezném.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32475) radi8tor válasza DemonDani (#32473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bírom ezeket a 4 dolcsis Case-eket.
Nem lenne érdemesebb újból megrendelni? Én biztos nem nyitnék Case-t ilyen olcsó cuccért. Láthatod mi történik, ha sokat reklamálsz: kitiltás eBay-ről

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32476) hidroponi válasza radi8tor (#32475) üzenetére


hidroponi
aktív tag

az a story marhara nem a jogos reklamacio miatti kitiltasrol szol...

egyebkent szivesen megadom a szamlaszamomat, havonta kuldhetsz egy ezrest..vedd ugy hogy megrendeltel vmi 4 dolcsis szarsagot kinabol.. :DDD

(#32477) tamas1985 válasza default. (#32472) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Attól függ mit szeretnél eladni.
Ha van valamid ami versenyképes a világban akkor igen.

(#32479) radi8tor válasza hidroponi (#32476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ritkán rendelek kínából. ;)

⭐ Stella

(#32480) hidroponi válasza radi8tor (#32479) üzenetére


hidroponi
aktív tag

maradjunk annyiban, hogy ne kotorassz masok penztarcajaban, mert van akinek szamit az a 4$.

(#32481) radi8tor válasza hidroponi (#32480) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maradjunk annyiban, hogy egy jótanácsot vagy megfogad valaki vagy nem.
Nem egyszer írták már, hogy n darab case után kivágnak eBay-ről.
Ezért nem mindegy hogy 10 dollárért reklamálsz n alkalommal vagy 100 dollárért.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32482) hidroponi válasza radi8tor (#32481) üzenetére


hidroponi
aktív tag

jogos reklamalasert nem vagnak ki.
nem tudsz olyan ebay-es policyt mutatni, ahol leirnak, hogy x db case vagy dispute utan kitiltanak.
akkor ha trukkozol vagy csalni probalsz akkor igen.

(#32483) randras válasza radi8tor (#32481) üzenetére


randras
veterán

Átestetek a ló túloldalára.

Nehogy már a refundokból élő hülyék miatt kelljen AKÁR 1 FORINTOT is buknia bárkinek is...

Ez nem jó tanács. Lehet, hogy jó szándékú, de szerintem semmiképp sem jó.

(#32484) tamas1985 válasza hidroponi (#32482) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ez egy érdekes kérdés egyébként, én egyszer kaptam figyelmeztetést, még tavaly karácsony környékén amikor 3 termék sem jött meg.
Az mondjuk hozzátartozik a történethez hogy amikor megjöttek én visszafizetem az eladónak az árát, igaz ezt az ebay sehol sem jegyzi szerintem.

(#32485) radi8tor válasza tamas1985 (#32484) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről beszélek. Az embernek mérlegelnie kell. Kockáztatja a szavahihetőségét Magyar Posta miatt eBay-en vagy elkönyveli veszteségnek az 1 dolláros cuccok elvesztését.

⭐ Stella

(#32486) axioma válasza radi8tor (#32485) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem azert nem mindegy az sem, hogy mennyi esetbol van mennyi case.
Konkretan valami 2% elvesztessel szamolnak a kinai ebay eladok. Aki jelentett 10 esetet 500-bol, az miert lenne gyanus? [Mas kerdes, hogy erdemes megprobalni case nelkul megoldani.]
Persze aki meg 5-bol 3-at, az gyanus lesz.
Amugy en amikor refund utan ujra kifizettem, kertem ujra szamlat, es az a szamla tovabbra is hozza volt kotve ahhoz a termekhez, tehat szerintem van olyan eset, amikor tud az ebay arrol, hogy legvegul ki lett fizetve.

(#32487) tamas1985 válasza axioma (#32486) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Az lehetséges, én csak a paypal címét kértem el és hogy mennyit küldjek vissza.
Az én gondolkodásom szerint pont az 1-2 dolláros visszakérések a nem gyanúsak, és drágák meg azok.
Egyébként a magyar postán ha jól tudom 1000 ből 6 csomag veszik el, de ez csak a regisztráltakra igaz.

(#32488) axioma válasza tamas1985 (#32487) üzenetére


axioma
veterán

Az egy "cseppet" rengeteg lenne...
A posta sajat honlapjan 2012-rol ez szerepel:
"hogy 100 ezer darab regisztrált küldeményből átlagosan 4 db küldemény elveszett, illetve 1 db küldemény megsérült."

(#32489) Devily


Devily
tag

Sziasztok!

Mit lehet tenni olyan esetben, ha az általam rendelt termék nem a leírtaknak(képnek) megfelelő paraméterekkel rendelkezik, esetleg valamilyen hamisítvány?

Rendelés előtt állok és szeretném mérlegelni az esetleges kockázatokat. Lehetőség van ilyenkor az eladóval visszafizettetni az utalt összeget?

Erről a terméről volna szó: [link]

(#32490) faresz5 válasza Devily (#32489) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez licities, ha visszaküldöd, csak akkor adják vissza az árát.(kb4-5k) Ilyen névtelen szart nem vennék, főleg nem ennyiért.

(#32491) SUPREME7 válasza faresz5 (#32490) üzenetére


SUPREME7
őstag

Névtelen szar? :) Pedig te is látogatod a Dual simes topicot, képbe lehetnél vele :) A Xiaomi nem éppen névtelen szar, sőt. Ha jó árba megáll a licit akkor szerintem jó vétel lesz, 100 alatt nem nagyon lehet hozzájutni.

(Bár hardverapron van egy igazán jóárasított példány, én arra csapnék le ennyiért ;) Mégse, mert előreutalásos móka, újonckának :) )

[ Szerkesztve ]

(#32492) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#32491) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kicsit off, de azért, hogy miről van szó:

Xiaomi MI-2 Mobilarena teszt

Nagyon durva cucc.

[ Szerkesztve ]

(#32493) Devily válasza faresz5 (#32490) üzenetére


Devily
tag

A készülék nem épp "névtelen szar". Csak éppen nem szállítanak belőle az európai piacra.
De a kérdés nem is erre irányult. Azt szeretném tudni tapasztaltabb ebay felhasználóktól, hogy az eladó értékelése és egyéb statisztikái alapján számíthatok-e arra, hogy a pénzemért valóban azt a terméket kapom, ami a hirdetésben szerepel? Mivel a licites ár általában a kínai bolti árhoz közel, de az alatt szokott megállni és a szállításért nem számolnak fel költséget. Szóval ezek alapján nem tűnik túl jövedelmező üzletnek. Azonban jó lenne ennyi pénzért hozzájutni egy ilyen készülékhez. Ha valamilyen netes közvetítőoldalról rendel az ember, akkor azok még ráteszik a saját hasznukat, ami 15-20.000 Ft-tal is megnyomja a készülék árát.

(#32494) TaaT


TaaT
veterán

:D

Give them hell Ukraine!

(#32495) randras válasza Devily (#32493) üzenetére


randras
veterán

Én tőle nem venném meg, az biztos.

(#32496) kirkri válasza hidroponi (#32482) üzenetére


kirkri
addikt

Jobb félni mint megijedni. ;)

A múlt héten megérkezett egy telefon alkatrész 20 dollár értékben, de más típushoz való volt. Írtam az eladónak, hogy mást küldött és képet is mellékeltem. Megírtam neki, hogy amennyiben a fele pénzt adja vissza, akkor semleges-, teljes visszatérítésnél pozitív értékelést adok.
Erre visszaírt, hogy neki nincs is ilyen telefon alkatrésze, de talán a beszállítója kevert össze valamit. Adjak neki pozitív értékelést és utána visszafizeti a pénzem. Válaszoltam, hogy csak a pénz megérkezte után adok értékelést. Ment az oda-vissza levelezés, majd a végén, amikor kezdett részéről személyeskedésbe menni a levelezés írtam neki, hogy hagyjuk az egészet, adok neki egy negatívot és lezárva az ügy.

Tudtam, hogy amennyiben nyitok case-t, akkor tuti vissza kell küldenem a terméket így ezzel az opcióval nem is számoltam. Ráadásul a nevemhez bevéstek volna egy nyitott case-t az eBay-nél, aminél ráadásul nem is vagyok együttműködő, mert nem küldöm vissza a terméket.
Betudtam buktának. Ha nem mondott volna el minden csalónak az eladó, akkor talán semleges értékelést is adtam volna neki függetlenül attól, hogy pénzt nem kaptam.

21 éve a Prohardveren! ™

(#32497) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

05.27.-én rendeltem valamit. Most a Purchase History-nál ezt írja:

"This listing was removed by eBay. If you already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay,you are no longer obligated to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by filing a claim through our resolution center."

Volt már valakinek hasonló? Mitől van ez? Mi ilyenkor a teendő?

Előre is köszönöm a választ! :R

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#32498) netseft válasza Kerio (#32497) üzenetére


netseft
aktív tag

Előfordul az ilyen. Több oka is lehet (probléma az eladóval, termékkel), de ha nem írják, akkor nem tudni. A teendő benne van a bemásolt szövegben.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#32499) Kerio válasza netseft (#32498) üzenetére


Kerio
őstag

De honnan számítva várjak 10 napot? :U
Na mindegy... Megnyitom a "vitát" :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#32500) Winner_hun válasza Kerio (#32497) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-en dispute, majd egyből claim, pláne ha az eladó ki is lett tiltva az eBay-ről (igen nagy a valószínűsége)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.