Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) randras válasza peter889 (#32649) üzenetére


randras
veterán

Igen.

szerk.: Csak a világgosság kedvéért: alakítsd Claim-é.

[ Szerkesztve ]

(#32652) peter889 válasza randras (#32651) üzenetére


peter889
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#32653) peter889 válasza randras (#32651) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm.
A paypalon belül az "Escalate this dispute to a PayPal claim" menüponttal jó lesz?

(#32654) randras válasza peter889 (#32653) üzenetére


randras
veterán

Nem hiszem, hogy máshogy lehetne. :D

szerk.: Nem tudom mik vannak ott, nyilván valami olyasmit hogy az eladó nem válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#32655) peter889 válasza randras (#32654) üzenetére


peter889
őstag

Ok, még sosem csináltam. :)

És ott miket válasszak és írjak be?
Nagyon gyenge az angol tudásom.

Pl. a erre a kérdésre mit válasszak?
Why are you escalating this dispute to a claim?

[ Szerkesztve ]

(#32656) peter889 válasza peter889 (#32655) üzenetére


peter889
őstag

Legalább a legördülő ablak is olyan, nehogy véletlenül ki tudjam vágólapra másolni a benne lévő szöveget.
(Vagy csak a mozilla ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#32657) peter889 válasza peter889 (#32656) üzenetére


peter889
őstag

Próba cseresznye alapon kitöltöm. Remélem nem tolom el nagyon.

(#32658) bul07


bul07
nagyúr

Mintha megint egy tiltó hullám ment volna végig az országunkkal szemben :(((
Kívánságlistámon szereplő tételek közül vagy 5-6 eladó tiltotta Magyarországot, meg amit régebben megtudtam rendelni már nem tudom mert tiltotta az országot az eladó

Nem lesz ez így jó :(

Ajánljatok már valami kütyüt , úgy rendelnék valamit :DDD ;]

Ezt már úgy várom , a robogómat ékesíteném vele

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32659) peter889


peter889
őstag

Azt hiszem, befogadták a Claim-emet. :)

(#32658) bul07, én egy folyadékos iránytűt vettem 1 dollárért. Kifogástalan. Itthon olyan 1500 Ft körüli áron mérik.

[ Szerkesztve ]

(#32660) tamas1985 válasza radi8tor (#32648) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát ezt nem tudom, de elég logikátlannak tűnne ott van az egyik postás ő nem hagy értesítőt majd másnap a másikkal küldik ki, tapasztalatom alapján nálunk biztos nem így van.

(#32661) andatti


andatti
senior tag

Hali. Ebayen nézegetek egy bizonyos termék típust és a szállítási infóknál megakadtam, ugyanis kiírta, hogy postage and packaging 14,49 font és a sorában azt is írja, hogy each additional items 8,49 font, utána to Hungary, majd Service Standard int'l postage... Akkor most mennyi a szállítás? a két összeg összeadódik, vagy a másik az opcionális költség bizonyos esetekben? A készülék 21,99 Fontba kerülne...
Másik cuccnál kiírták, hogy Hungary, ennyi az ára, + a posta és kész, /31,99+9,99/ Bár a termék dettó ugyan az, csak az ára más... ezért nem értem...
A vámkezelés ezt érintheti-e? Mert, ha jól emlékszem 45 euróig, ha magánszemélytől kap az ember árut, Eu-n belül nem kell, de nem vagyok benne biztos...
Kár, hogy a kínaiaknál nem akadtam a cucc nyomára, csak nagyon drágán, így ingyen szállítás sincs...

(#32662) andatti válasza tamas1985 (#32660) üzenetére


andatti
senior tag

Erre tudok konkrét esetet, hogy postások össze dolgoztak nagy értékű kiszállításnál, bent lekönyvelték, hogy elveszett, a terméket elrakták, majd kivitték másnap, vagy harmadnap maszekban, a kapott pénzt meg elosztották. Úgy buktak le, hogy egy illető azt mondta, nem kéri a cuccot, de később mégis bement, hogy meggondolta magát, kéri a terméket, ott meg már le volt könyvelve, hogy elveszett... Kikérdezték, hogy ki volt nála, hogy nézett ki stb. (fényképes igazolványaik vannak ugye....) és így lebuktak...

(#32663) andatti válasza bul07 (#32658) üzenetére


andatti
senior tag

Amit belinkeltél azt már rendelted korábban is? Mert ha igen és jó tapasztalataid vannak, akkor én is kérek belőle, vagy írd meg, ha megjött, hogy mennyire jó a cucc. Én itthon vettem, de nem nagyon bírta a mosást. (ételhordóra lett írva vele, és ugye azt mosni kell sűrűn, de gyorsan lejött... ) Köszi.

(#32664) SUPREME7 válasza andatti (#32661) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha európán belülről jönne a cucc akkor nincs áfa-vám. Az "each additional item" pedig a minden további termék postázási ára. Tehát az elsőért fizetsz x összeget, de ha többet rendelsz akkor csak y összeg a postaköltség a többire/darab

Remélem érthetően fogalmaztam :)

[ Szerkesztve ]

(#32665) andatti válasza SUPREME7 (#32664) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi, így már értem...

(#32666) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy ilyen holmit Canada-ból milyen úton lehetne legolcsóbban hazajuttatni?
Az eladó szerint 95$ lenne a postaköltség, amit én felettébb sokallok.
Kb 4-4,5kg lehet a tömege.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32667) lupus_l válasza runner 125 (#32666) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Irányárként: Magyar Posta díjszabása szerint egy 5 kilós nemzetközi EMS csomag 17 235 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#32668) radi8tor válasza runner 125 (#32666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem korrekt áron küldi. Kanadából drágább a posta, mint USA-ból.

tamas1985: pedig így van. A csomagos postásnak nincs kulcsa a társasházak bejáratához - ergo nem tudja bedobni az értesítőt.
Ilyenkor másnap a normál kézbesítő hozza ki a levelekkel együtt. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32669) runner 125


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek.

Olcsóbban nem hiszem h fogok találni - még így sem, pláne újat, akkor lehet bevállalom így, csak bosszantó, h a termék 1/3-át szállításra fizetem ki.

Apropó, ha megvámolják, mennyit kell még arra is fizetni?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32670) radi8tor válasza runner 125 (#32669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vám nem sok (2.5%), ÁFA viszont 27%, plusz még 1000 Ft körül van a vámkezelés díja.

[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32671) runner 125 válasza radi8tor (#32670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magyarán akkor egy 200 dolláros termékből a így lesz lassan 400. :D

..akkor inkább kihagyom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32672) radi8tor válasza runner 125 (#32671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

385 körül, igen.

⭐ Stella

(#32673) totyak válasza tamas1985 (#32647) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm. Akkor igyekszem itthon lenni. Csak fene tudja mikor ér ide :D

(#32674) tamas1985 válasza radi8tor (#32668) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát akkor elég b...sz van nálatok, nem tudom hogy nálatok hány lakás van egy lépcsőházban, valakihez felcsenget aztán ennyi.

(#32675) Bazsy33


Bazsy33
csendes tag

Sziasztok!

Egy megbízható rendes ember segítségét szeretném kérni innen rendelni szeretnék a ebay röl de nem szeretnék regiszrálni szóval egy olyan ember kellene aki megrendeli helyetem a én címemre.

(#32676) SUPREME7 válasza Bazsy33 (#32675) üzenetére


SUPREME7
őstag

Keresd randras-t vagy Winner_hun -t. Ők szoktak segíteni megrendelni.

(#32677) Bazsy33 válasza SUPREME7 (#32676) üzenetére


Bazsy33
csendes tag

Előbb beszéltem Winner-hun al .

(#32678) kenny123 válasza tamas1985 (#32674) üzenetére


kenny123
addikt

Nálunk is, ha éppen nincs otthon senki és jön a postakocsi, akkor valakinek becsenget. Aztán vagy kirakja a faliujságra ( :( ) vagy jobb esetben postaládába dobja.

yo

(#32679) bul07 válasza andatti (#32663) üzenetére


bul07
nagyúr

Lassan meg kell érkeznie 7-én rendeltem
Viszont a tartósságáról majd pár hónap múlva tudok nyilatkozni :DDD
De az biztos hogy a benzint , hígítókat alkoholos tisztítókat nem szereti

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32680) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek 2000ft körül már lehet türhető minőségű telefon házat venni? A nokia n82 met már cellux tartja össze. :DDD

(#32681) SUPREME7 válasza kmisi99 (#32680) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem csodát ne várj, úgyhogy akár rendelheted a legolcsóbbat is.

[ N82 housing ]

(#32682) kmisi99 válasza SUPREME7 (#32681) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem mindennapi megerőltető használatra lenne. Ez már csak másod telefon amit kb évente 1 hónapnyit használok akkor is általában az asztalon pihen. Csak nézzen már ki valahogy mert jelenleg durván néz ki. Akkor lehet veszek valami 4 dolláros vackot. Csak nézzen ki szépen az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#32683) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Úgy gondoltam, megosztom veletek, hogy végső soron korrekten járt el velem szemben a kínai eladó és a Paypal.

Az volt a problémám, hogy a termékelírásban kétféle foncsorral volt fényképezve a lámpa, de a termék közeli képén csak egy bizonyossal - a terméklap számomra egyértelműen azt sugallta, az utóbbi a hirdetett lámpa.
Viszont olyan foncsorral érkezett, ami távolabbi fotón szerepel.
Bővebben: [link]

Itt a PH-n szinte mindenki lehurrogott azzal, hogy nincs igazam, egy vasat sem kapok majd vissza, mivel hogy a szöveges termékinfó nem tér ki a foncsorra, és a kép minden estben illusztráció, ezért az eladó olyan foncsorral küldi, amilyennel akarja.

Lefényképeztem a küldött lámpát, és mellétettem a terméklap fotóival együtt az eladónak és kértem 5 dollár visszautalását. Annyiba kerül külön egy foncsor.

Az eladó eleinte kitérő válaszokat adott (de nem cáfolta amit írtam), majd amikor ma éjjel Claimmé alakítottam a követelésem, az eladó a Paypal által elnézést kért, és felajánlotta az általam kért pénzt:
"Sorry for the trouble. We would offer 3.5GBP refund in your favor to solve the problem asap. Thank you for your understanding. Sincerely,..."

Elfogadtam és a pénzt azonnal megkaptam!

Tutira veszem, hogy a kép csak és kizárólag akkor illusztráció, ha odaírják.

Ha a kellemetlenségeket leszámítom, gyakorlatilag ajándékba kaptam az eladótól egy sima foncsort.
Miközben az angollal hadilábon állok :) Köszönöm, hogy segítettetek a fordításban! :R

[ Szerkesztve ]

(#32684) peter889


peter889
őstag

De köszönöm mindenkinek a véleményét, azzal is tanulunk, hogy megosszuk egymással, hogyan látjuk. És köszönöm, hogy útbaigazítottatok, mit, hol és hogyan kell kezdeményezni. :R

Arra gondoltam, hogy adok az eladónak egy piros pontot, egy köszönöm szöveggel és másként nem minősítem. Nem akarom az értékelései közé felvezetni az esetet, hiszen fizetett. Nem értékelem a terméklapot, szállítást, stb.
Szerintetek ez jó megoldás?
Az eladó hogyan minősíthet engem?
Beírhat valami rossz szöveges értékelést, vagy adhat semlegeset is?
Vagy talán egyáltalán ne is értékeljem, nehogy ő bosszúból valami rosszat írjon? (A Vaterán létezik ilyesmi. :) )

[ Szerkesztve ]

(#32685) tamas1985 válasza kmisi99 (#32680) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Általában ezek az utánagyártott házak, nem igazán pontosak, saját tapasztalat alapján.
Nekem volt hogy kettőből sikerült összelegózni egyet szerintem is a legolcsóbbat vegyed.
Ha esetleg találnál egy hibásat aminek a háza jó állapotban van akkor inkább azt javasolnám.

(#32686) radi8tor válasza peter889 (#32684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semlegest semmiképpen ne adj neki. eBay-en ez olyan, mint a negatív máshol.

Ha tartasz a bosszútól, akkor inkább ne értékeld, mivel nem adta vissza a pénzt csak claim után.

⭐ Stella

(#32687) kmisi99 válasza kmisi99 (#31474) üzenetére


kmisi99
addikt

1,5 hónapot bírt a karácsonyfát megszégyenítő usb kábelem ledje. Gif

De a kábel szerepét kiválóan ellátja. :D

(#32688) peter889 válasza radi8tor (#32686) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az infót.
Semlegeset nem akarnék neki adni. Mindent egybevetve (kedvező árat is) adnék neki pozitívat, csak nem tudom, mit csinálna?
Gyakorlatilag semmilyen ebay-es tapasztalatom nincs.
Igen, csak a claim után utalt, de legalább soha nem cáfolta állításaimat.
Szóval akkor inkább ne értékeljem?
Ha tudnék rendesen angolul, le tudnám vele az egészet tárgyalni, ne de így... Talán az lesz a legjobb, ha nem értékelem.

[ Szerkesztve ]

(#32689) peter889 válasza radi8tor (#32686) üzenetére


peter889
őstag

Ja, szóval ezt is írta a paypalnak a panaszomra: "Sorry for the trouble." (ld. előbb idézett levél)
Szerinted ezek után merne az értékelésnél rosszat írni?

[ Szerkesztve ]

(#32690) radi8tor válasza peter889 (#32689) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem szeretem más ... verni a csalánt.
Tégy úgy, ahogy jónak látod. :K
De semlegest én nem adnék azután hogy fizetett.

⭐ Stella

(#32691) rontgenes


rontgenes
csendes tag

Úgy néz ki, hogy egy eladott dolgom szállítás közben sérülhetett meg. Szeretném a vevőnek visszaadni a pénzét. Hogy tegyem ezt, hogy a jutalékokat is visszakapjam? Hol kell ezt intéznem? Paypal vagy ebay?

köszi a helpet,

(#32692) peter889 válasza radi8tor (#32690) üzenetére


peter889
őstag

Eldöntöttem, hogy pozitívat adok, erre eltűnt a lámpa a listámról. Ezt olvasom:
"You have no transactions for which you can leave Feedback."
Akkor már talán nem is lehet értékelni. :U

(A pénzt ma kaptam vissza, különben minden lépénél a max. határidőt vártam ki.)

[ Szerkesztve ]

(#32693) The DJ


The DJ
addikt

Rendelt már valaki közületek vakut ebayről? Valószínűleg rendelni fogok egy vakut a Canon 500D DSLR gépemhez és jelenleg ez az, ami a lista első helyén áll: [link] Meg szoktak ezek akadni a vámon? Számíthatok valami többletköltségre?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#32694) radi8tor válasza The DJ (#32693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy készülj, hogy megakad. ÁFA fogja terhelni, amit szállítási költséggel együtt számítanak fel, plusz vámkezelés költsége kb 1000-1500 Ft.

⭐ Stella

(#32695) tlala


tlala
addikt

Rendeltem egy egydolláros telefontokot, de nem jött meg. :))
60 nap után ébredtem, de jeleztem az eladónak.
Azt írja, hogy "előbb zárjam le a nyitott "case"-t, írjak neki e-mailt, és újra küldi".
Van ennek esélye?
Igazából általánosságban érdekel, nem is ebben az egydolláros esetben, mert még nagyon kezdő ebayes vagyok.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#32696) radi8tor válasza tlala (#32695) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindennek van esélye. Annak is, hogy a következőt is elnyeli a posta.

⭐ Stella

(#32697) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Nemrég küldött ebay egy üzenetet, amiben ez áll:

We have opened an unpaid item case for SLIM HYBRID HARD BACK CASE COVER FITS SONY XPERIA Z FREE SCREEN PROTECTOR.

If payment isn't received by 04-Jul-13, the seller may withdraw from the contract and you would no longer be entitled to receive this item. Additionally, an unpaid item may be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

Most ezzel mit tudok kezdeni? Ez még az a sztori, amikor véletlenül rendeltem 1x1, majd 1x2 tokot a telefonhoz. Már akkor egyből jeleztem neki, hogy félrenyomtam, és csak az 1x2 tokra tartok igényt (és fizettem is), a másikat legyen szíves törölni.
Kb mennyire szívhatom be ezzel?

yo

(#32698) rontgenes válasza rontgenes (#32691) üzenetére


rontgenes
csendes tag

Szállítás alatt sérült árut csökkentett áron kellene kínálnom ugyan annak a vevőnek. A case-t nyitott amit már le is zárt. A pénz visszakerült hozzá. A "Second chance offer"-el tehetem ezt meg? Ilen még nem történt, tanácstalan vagyok.

(#32699) bul07


bul07
nagyúr

Az érdekes hogy magamnak rendeltem egy dolgot 7-én majd 13-án ugyanazt ugyanatól az eladótól megrendeltem egy havernak is
És mi az érdekes hogy havernak megjöt péntekem az ennyémről meg még semmi hír

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32700) szeva000 válasza The DJ (#32693) üzenetére


szeva000
addikt

Ez szerencse kérdése...Ha megfogják fizetsz kb +30%-ot rá...Nekem az Oloong SP690 vakum ami 150$ volt,símán átjött.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.