Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) üszök válasza bul07 (#33350) üzenetére


üszök
őstag

Hát ez sajnos így nem megoldható.
van olyan eladó aki rá írja nevét,de tőle pont nem rendeltem most.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33352) AssAssynn válasza tamas1985 (#33348) üzenetére


AssAssynn
őstag

Eddig azt hittem, hogy nem csak nálunk alap dolog az, hogy ha valamit vesz az ember, akkor azt még aznap, de legkésőbb másnap fel is adják.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33353) üszök válasza AssAssynn (#33352) üzenetére


üszök
őstag

Feltéve,ha van neki.És nem veszi ő is meg előtte mondjuk a Taobao-ról.
Sajnos teljesen normális,hogy 2-3 nap múlva adja fel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33354) randras válasza üszök (#33353) üzenetére


randras
veterán

Vagy hét múlva. :D

(#33355) üszök válasza randras (#33354) üzenetére


üszök
őstag

Ja. Én is jártam már így. Egy hét múlva jött a mail, hogy fel adta. Én meg azt hittem rég úton van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33356) randras válasza üszök (#33355) üzenetére


randras
veterán

Az esetek többségében ez így van, nem kell elhinni azt a másnapi feladást. :N

(#33357) bul07 válasza üszök (#33351) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy elírod a címet vagy nevet , mondjuk ha Attila vagy akkor úgy írod hogy Atilla(jelen esetben nyelvtanilag mindkettő helyes)
Vagy az utcanévben duplázol meg egy betűt, ez még talán a postán se fog ki , simán élírásnak nézik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33358) randras válasza üszök (#33349) üzenetére


randras
veterán

Egyébként ez miért fontos? :U

(#33359) bul07 válasza randras (#33358) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem azért mert ha több eladótól is ugyanazt rendelte nem tudja eldönteni hogy kitől kérjen refundot ha háromból mondjuk kettő jött meg , mert még véletlenül olyantól kéri vissza az árát aki rendesen elküldte az árút

Már jártam én is így , led lámpával

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33360) randras válasza bul07 (#33359) üzenetére


randras
veterán

Oké, mondjuk azt továbbra sem értem, miért rendelni valaki több ugyanolyan cuccot különböző eladóktól.

(#33361) hidroponi válasza randras (#33360) üzenetére


hidroponi
aktív tag

mert mennyisegi korlatozast csinalnak az eladok.

(#33362) randras válasza hidroponi (#33361) üzenetére


randras
veterán

Na igen, de miért, ezt sose értettem?

(#33363) hidroponi válasza randras (#33362) üzenetére


hidroponi
aktív tag

tudtam, hogy meg fogod kerdezni. :D
tobb eset lehet. van, hogy az olcso arral sok pozitiv feedbacket akar szerezni.
de sima reklamnak is jo, hogy forumokon megy a hire, hogy itt-ott milyen olcso ez+az. sokan beternek a boltjaba, pedig lehet mar nincs is akcios ar.
de lehet, hogy magat a termeket akarja reklamozni, nem pedig a boltjat.

(#33364) bul07 válasza randras (#33362) üzenetére


bul07
nagyúr

Led lámpával is így jártam többször is , kirakja 0.99$ viszont nem enged csak egyet venni
Mert úgy van vele hogy aki vesz tőle valamit az megnézi a többi árult holmiját is , és igaza van mert én is megszoktam nézni hogy mit árul még az adott eladó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33365) randras válasza hidroponi (#33363) üzenetére


randras
veterán

Ma is kérdezős napom van. :P

+bul07: Érthető, elfogadható válasz. :R

(#33366) tamas1985 válasza üszök (#33349) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem sajnos nem írnak rá, h szerencséd van akkor feladóként beazonosíthatod ha ugyan az minit az ebayen.

(#33367) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Régóta vagyok eBayer de most szeretnék olyasmit beállítani hogy amit keresek, vagy kerestem ne tegye tele mindig az oldalt olyan ajánlatokkal.. Recently viewed résznél se, elég kellemetlen ha párom is rámegy az oldalra, mert rá szokott.. (és nálam automatikusan belépteti) Rögtön látja ha egy ajándékot pl ott néztem ki neki.

[ Szerkesztve ]

(#33368) dlaccc válasza dlaccc (#33367) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Bocsi a dupláért, közben rátaláltam :)

(#33369) htc07 válasza dlaccc (#33367) üzenetére


htc07
addikt

Inkognitó ablakban keresgélsz, bejelentkezés nélkül, szerintem ez megoldja az említett problémát.

(#33370) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Ezt az üzenetet kaptam:

Sorry, you are not allowed to purchase this item
This item is only available to buyers who have not purchased 1 or more items from this seller in the past 10 days.
You can contact the seller for more information, or find similar items offered by other sellers.

Amikor ebből a termékből akartam vásárolni mért van ez.
[link]

(#33371) radi8tor válasza tamas1985 (#33370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várnod kell pár napot, amikor ismét vásárolhatsz tőle. 10 naponta 1 terméket lehet venni az eladótól.

⭐ Stella

(#33372) tamas1985 válasza radi8tor (#33371) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ez akkor is így van ha én nem vásároltam tőle még?

(#33373) dui


dui
aktív tag

Üdv!

Vásárolni szeretnék az eBay-ről egy terméket: Yongnuo YN500EX

Az alábbi kérdésem lenne:
Kínából érkezik. Kell fizetni az áfát/vámot és ha igen, akkor hogyan működik a dolog?

Olvasgattam, és sokan azt írták, hogy hiába van egy táblázat, már sokat rendeltek és még egyszer sem kellett fizetni, hiába az EU-n kívülről érkezett a termék.

(#33374) randras válasza dui (#33373) üzenetére


randras
veterán

Számolj úgy, hogy lesz rá.

Mióta használ az eBay ilyen speckó betűtípusokat? :U

(#33375) Huroq válasza dui (#33373) üzenetére


Huroq
senior tag

Itt szépen le van írva, hogy működik elviekben a rendszer.
A 27% ÁFA -val mindenképp számolj és akkor nem ér csalódás.

(#33376) somnia válasza randras (#33374) üzenetére


somnia
őstag

A .hu már csak ilyen. :K

(#33377) somnia válasza dui (#33373) üzenetére


somnia
őstag

Vedd meg ezt!
"Csak" 6ezerrel drágább, viszont itt van még az idén, arról nem beszélve, hogy ha a másikat elfogja a NAV, az nem csak 6-tal lesz drágább, hanem egy tízessel.

(#33378) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

06.17-én megrendeltem egy 50$ értékű cuccot Kínából, ami még most sem érkezett meg. Kaptam tracking numbert is, carrier: Sweden post. Rá is kerestem posten.se oldalon és tényleg fel lett adva, de hogy hol jár semmit nem látok rajta.
Lehetséges, hogy a vámon akadt el? Viszont tőlük se kaptam nyilatkozatos értesítőt.... Náluk lehet érdeklődni tracking number alapján?

Ha ne adj Isten mégse jönne meg, akkor meddig tudom visszaszerezni a pénzem paypalon keresztül?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#33379) SUPREME7 válasza wiggen123 (#33378) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha kicsit utánanéznél rájönnél, hogy 10 nap alatt ritkán érkezik meg csomag kínából. Ráadásul ha 17.-én rendelted, akkor optimális esetben 18.-án adták csak fel, és ma már szombat van tehát nincs postázás, és ez még csak a 9. nap. Legyél már egy kicsit türelmes. Ha meg nem másolod be a trackinget, mi se tudjuk neked megmondani, merre járhat, tehát tök felesleges ezen nyűglődni. Ha 30 nap után se kaptad meg, akkor lehet hisztizni.

(#33380) matykooo válasza SUPREME7 (#33379) üzenetére


matykooo
aktív tag

már július van :) ő Júniusban rendelte...

wiggen123: dobj egy trackinget a topicba, több szem többet lát :D Egyébként kérdésedre a válasz, 45 napig tudsz vitát indítani, amihez ha kicsit számolgatok egyre jobban közeledsz... szóval előbb nézzünk egy track-et aztán meglátjuk, ha nincs róla bővebb info akkor indítani kell egy case-t...

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33381) napocska2 válasza SUPREME7 (#33379) üzenetére


napocska2
senior tag

:N Nem tíz nap az, júniusban rendelte, nem júliusban.

Szerk: Mire bepötyögtem, megelőztek....

[ Szerkesztve ]

(#33382) SUPREME7 válasza matykooo (#33380) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ehh :DDD Hiába néz, nem lát. Elnézést kérek :B Akkor már igen, lehet aggódni :)

(#33383) AssAssynn


AssAssynn
őstag

S mi van akkor, ha az ember nem kap tracking numbert?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33384) somnia válasza AssAssynn (#33383) üzenetére


somnia
őstag

Akkor nem látod merre jár, bár trackinggel sem mindig.

(#33385) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Köszönöm az információkat.

Tracking number: RE630723834SE

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#33386) radi8tor válasza wiggen123 (#33385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az már magában vicces, hogy egy Kínában feladott csomag SE kóddal rendelkezik, ami azt jelenti Svédországból adták fel. :U

⭐ Stella

(#33387) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Írtam az eladónak is. Remélem válaszol minél előbb, ha nem akkor meg lépek tovább...

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#33388) hidroponi válasza radi8tor (#33386) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nem azt jelenti! de veled nem vitatkozom, mert nem akarom hogy torolj!

(#33389) finest válasza radi8tor (#33386) üzenetére


finest
őstag

Én is kaptam ilyet. Szerintetek, h mutyizzák meg a sárgák a vámot, meg a svéd királyi postát?
Malmői címről jött a kínai csomag, svéd pecsétes postai bélyegzővel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33390) randras válasza wiggen123 (#33387) üzenetére


randras
veterán

Írj neki, mert június 22-e óta nincs frissülés.

Amúgy az SE nem azt jelenti, hogy Svédországban adták fel.

(#33391) radi8tor válasza hidroponi (#33388) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Törölni? :) Ugyan már!
Mit jelent akkor az SE a végén?

⭐ Stella

(#33392) matykooo válasza wiggen123 (#33387) üzenetére


matykooo
aktív tag

Mindenképpen, több mint egy hónapja nem mozog, bár ettől függetlenül még megérkezhet, mondjuk nem tennék rá nagy pénzt az biztos, kb5% az esélye de még lehet sokat is mondtam... szerintem ebből case lesz...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33393) AssAssynn válasza somnia (#33384) üzenetére


AssAssynn
őstag

Há' ja. Épp néztem, hogy a másik rendeléseimnek, amihez meg kaptam trackingot, meg linket, ahol nyomon lehet követni, ott a link 404-t dob. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33394) SUPREME7 válasza radi8tor (#33391) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#33395) anderledani


anderledani
őstag

Na az én indonéziás történetem úgy folytatódik, hogy írtam neki, és azt mondta visszaküldték neki mert hibás volt a termék. Azt mondta küld egy újat és egy ajándék autós töltőt. (Egy kézi rádió adó-vevőről van szó)
Fel is adta csütörtökön, ma megjelent a trackingben, Magyarország a cél, és az állapota "Collection".
Az előző tapasztalatai szerint holnap "Waiting for transit airline space" lesz, pár nap múlva pedig "departure from china" ami szerintem nem azt jelenti, hogy másnap leszáll Budapesten hanem még mindig vár a járatra.
Mától számítva 15 nap van a 45 nap lejártáig, ha lejár nyitok a biztonság kedvéért egy caset ha nem jön meg.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#33396) andatti


andatti
senior tag

Kicsit off de nekem sose egyszerű a keresés az ebay-en...
Néztem egy tepsifon videót... és ott láttam, hogy külsőre milyen jó tok-ot adnak hozzá, hogy berögzíthető a teló egy mozdulattal és le is lehet gyorsan venni róla... az a kérdésem, hogy ha mondjuk samsung mini-hez keresnék ilyen tokot, akkor hogy lehetne a leg relevánsabb találatokat összehozni?
szerk.:
Némileg sikerült valamit összehozni: samsung mini leather case, (illetve flip) de most meg a bid-ek "készítenek ki"... mert az all listing-et hiába állítom buy it now-ra, vagy auction-ra, akkor is megmaradnak ezek a licites marhaságok... (utóbbi szerintem eleve azt mutatná...)

(#33397) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Válaszolt az eladó.
Adott egy linket hol nézzem meg a trackinget: [link]
Ez szerintetek megbízható oldal? E szerint már itthon van. A magyar postánál lehet érdeklődni valahol utána?

Ahogy írtam vártam a vámos papirt, hogy nyilatkozzak, de semmit nem kaptam eddig.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#33398) randras válasza wiggen123 (#33397) üzenetére


randras
veterán

Elég kamunak tűnik. :D

(#33399) üszök válasza randras (#33358) üzenetére


üszök
őstag

Szoktam licites dolgokat venni mostanában,olcsóbban mit a többiek árulják.Egy már meg is jött igen hamar pedig féltem,hogy sosem kapom meg.4000 körüli eladása volt az eladónak. Meg ha valamiből 2 db kell,szoktam 2 helyről venni,hátha hamarabb meg kapom az egyiket.

Szerk. A mérleg meg még mindig nincs itt. Utána rendelt dolgok meg már meg jöttek.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33400) matykooo válasza wiggen123 (#33397) üzenetére


matykooo
aktív tag

én még ezt az oldalt nem használtam és nem is igazán láttam, de ettől még lehet, hogy jó... viszont a vámolás sem igazán szokott tartani több mint 2 hétig.... amennyiben meg vámra kerül a sor már kaptál volna értesítőt, hogy mutasd be a papírjaidat.... szóval passz... a helyi postán sem hinném, hogy lenne, bár meg lehet kérdezni, de kaptál volna onnan is értesítőt illetve vitte volna a postás... szóval elég furcsa :/
Számold ki pontosan mikor jár le a 45 nap, ha még belefér várj 1-2 napot (sztem nem fog) nyomj egy case-t, mert a többi tracker oldalon 22.e óta a csomagod nem mozog sehová... én személy szerint azoknak jobban hiszek mint ennek az oldalnak :/

''a walesi srác aki legenda lett''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.