Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) radi8tor válasza Talib (#33200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kivétel, hanem így működik a rendszer. 45 EUR alatt vám és áfamentes amennyiben magánszemélytől érkezett.
Cégtől rendelt cucc már 22 EUR felett ÁFAköteles.
Ebbe bele kell számolni a postaköltséget is!

⭐ Stella

(#33202) Talib válasza radi8tor (#33201) üzenetére


Talib
tag

Akkor a következő kérdés, hogy ki minősül cégnek? Akitől rendeltem, gyarkolatilag egy webshopot üzemeltet az ebayen

(#33203) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy eladót aki memória kártyákkal foglalkozik és alapból trackinges registered air mailal postáz? Extremeprocessor jó volt, de már 6 dolcsi nála a a trackinges csomag.

(#33204) radi8tor válasza Talib (#33202) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól függ hogyan adja fel, mellékel-e hozzá számlát, stb.

⭐ Stella

(#33205) Huroq válasza radi8tor (#33201) üzenetére


Huroq
senior tag

Azért én bele tudtam futni kivételbe. Hongkongi cégtől rendeltem csomagot 39 $ értékben és senki nem állította meg a csomagot. Cég név nagy betűkkel szerepelt rajta, illetve hogy mekkora összegben lett rendelve és mit tartalmaz a csomag tételesen. Tudom, hogy nem számít, de az sem volt rajta, hogy ajándék.
Mikor rendeltem úgy kalkuláltam, hogy fizetnem kell majd áfát de nagy meglepetésemre simán megjött a csomag.

(#33206) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nekem 18kg-os, drága, nehéz csomag is jött meg vám és áfamentesen, mellékelt számlával :D

(#33207) CaNNa3IS válasza Stanley-B. (#33206) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Mák :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33208) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Megjött a Kingston R3 16Gb pendrive, az itt is ajánlott eladótól. Első cérnázott borítékom :D
A mérési eredmények érdekesek. Kis fájlok írásánál kb. halott a cucc, az olvasás rendben van. Nagy fájlok írása már teljesen oké, olvasásuk pedig meglepően gyors (a PH teszthez képest főleg).
A profilomban található Toshiba L850 notebook-on (+8Gb RAM + SSD) mértem, USB 3 porton, teljesítménycentrikus energiasémán, frissen NTFS-re formázva a pendrive-ot. Ha tudom, majd megnézem másik USB3-as géppel is, de egyelőre nincs a közelben ilyen, és nem is hinném, hogy ott a baj. Mennyi az esélye, hogy ez úgymond nem teljesen eredeti? :U

(#33212) llaszlo


llaszlo
veterán

PayPal-on be lehet állítani, hogyha refundot kapok, akkor ne azonnal utalja vissza a pénzt, hanem maradjon a PP számlán? Ha mégis akarom, akkor majd kiutalom magamnak.

(#33213) pepe091 válasza llaszlo (#33212) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Refund esetén mindig oda kerül vissza az összeg, ahonnan le lett vonva. Ezen nem lehet változtatni.

(#33214) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Ha egy terméket rendeltem, de hibásan kaptam meg, és az eladóval megbeszéltem hogy visszatéríti a vételárat, amit meg is tett (mivel látom a megrendelt termék mellett a pénz visszatérítésre utaló jelet) akkor ezt mikor kapom vissza? A számlám úgy van beállítva ha veszek valamit a bánkártyámról vegye le az aktuális összeget a PayPal, azaz nem oda utalok először XY összeget majd én onnan a vevőnek hanem így közvetlenül, na most akkor a visszatérítendő pénzt saját bánkártyámra kapom így egyből ebben az esetben is, vagy a PayPal-emen marad? Remélem érthetően fogalmaztam...:)

Köszönöm előre is az infót!

(#33215) Huroq válasza B-L-A-C-K (#33214) üzenetére


Huroq
senior tag

Hogy a visszatérítés megtörtént-e, azt pontosan a paypal fiókodban nézheted meg a tranzakciós listában. Az a biztos. A visszatérítés minden esetben oda érkezik, ahonnan fizetve lett. Ez esetben a bankkártyádra. Paypal 2-5 munkanapot szokott írni, de ez maximálisan 30 nap lehet.

(#33216) Bodz válasza B-L-A-C-K (#33214) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pár nap (változó) és a számládon lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#33217) B-L-A-C-K válasza Bodz (#33216) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bodz, erikviking: :R

[ Szerkesztve ]

(#33218) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, úgy tűnik ismé késik egy csomagom, és erre még mindíg nem jöttem rá...valaki? félek, hogy korlátozzák a fiókomat, ha túl sok case-t nyitok...már a harmadik lenne 24 vásárlással, kb egy év alatt. ez sok?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33219) axioma válasza jjeahh (#33218) üzenetére


axioma
veterán

Ugyanott, csak temanak az other-t valaszd. Akkor sima belso level lesz belole.

szerk. de mintha mar ott is case-t nyitna szinte mindenre...

[ Szerkesztve ]

(#33220) somnia válasza jjeahh (#33218) üzenetére


somnia
őstag

A megvett terméknél ott van, hogy "Contact seller".
Sőt, ha a nevére kattintasz, az adatainál is ott van, hogy " Contact member".

(#33221) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szevasztok srácok!
Ebay-ről rendeltem egy külső akksit mobilhoz. A cucc megérkezett, karcosan, hiányzott néhány tartozék, illetve nem is működött rendesen. Első körben nyitottam egy case-t. Az eladó erre felajánlotta, hogy az akksi visszaküldése nélkül az eredeti, 11,2 dodós árból 7-et visszautal. Szerintetek ezt érdemes elfogadni, vagy erőlködjek tovább a visszapostázás nélküli teljes összegért, vagy többért, mint az ajánlott 7 dollár?

BÚÉK!

(#33222) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Ebay-ről szeretnék rendelni karékpárra lámpát.
Valami jó kellene. Nem csak olyan, ami helyzetjelzőnek jó.
Olyan kell, aminek erős fénye is van. Vásárolt már valaki ilyet?
Kellene egy link ilyen lámpához.
A fényképek és leírások alapján mindegyik megfelel, de inkább egy kipróbált típust vennék.

(#33223) tamas1985 válasza Ukraan (#33221) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát hasonlóan jártam én is, nem bedöglött első nap, most ott tartunk hogy vagy saját költségen visszapostázom és küld újat, vagy kedvezményes áron vehetek egy másikat, én a részleg visszatérítést szeretném, még nem tudom hogy alakul majd.

(#33224) andatti


andatti
senior tag

33221 és 33223, Ilyen esetben jó lenne, ha megosztanátok, hogy hol vettétek, mert, ha ugyan attól az eladótól, akkor másnak talán nem kéne onnan rendelnie... (én is gondolkozom egy 10 ezres akku vételen, ami jó mobilhoz, vagy laptophoz...) :)

(#33225) faresz5


faresz5
senior tag

Ezt kaptam egyik kedvenc eladómtól ma:(kínai de Svédországban van depója, 1hét alatt megjöttek a megrendelt csomagok)

Thanks for your mail.

So sorry to tell you that we can't ship the item to Hungary since last week.As many buyers in your country claim they can't receive the item on time.

Hope we will have chances to serve you in the future.

Best regards

- elec-mall

Szóval nem biztos,hogy érdemes ezzel játszani, illetve 1-2 dolláros cuccok miatt case-t nyitni. (akinek nem inge ne vegye magára, csak a tanúlság miatt írtam, ill a csalásra buzdító honfitársaim miatt-> volt nem egy itt a fórumon is)

(#33226) tamas1985 válasza andatti (#33224) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nálam erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#33227) Huroq


Huroq
senior tag

Érdekes nekem eddig csak egyszer kellett bármilyen fajta ügyet nyitnom. A többi esetben egy egyszerű üzenetváltás megoldotta a problémát.

(#33228) llaszlo válasza axioma (#33219) üzenetére


llaszlo
veterán

Az othernél nem nyit case-t a többinél igen. Én is belefutottam ebbe. Nem akartam új ügyet nyitni csak írni, hogy nem kaptam meg a terméket még a 44. napon sem. Ott meg a I haven't got item vagy valami hasonlót választottam. Valami 1-2 dolláros cuccról volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#33229) Stanley-B. válasza jjeahh (#33218) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem sok

(#33230) Ukraan válasza andatti (#33224) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Nálam erről van szó.

erikviking: Ügyet nem akartam belőle "csinálni", csak írni az eladónak, de úgy jártam mint llaszlo.

Van még egy tok, ami már 35 napja nem érkezett meg, annál azt hiszem írok az eladónak és most már tudom, hogy az "Other"-t kell választani az üzenetíráshoz.

BÚÉK!

(#33231) dmenyusd


dmenyusd
csendes tag

Sziasztok!
Ha eladni szeretne az ember, akkor ugyebár 2 fajta listázási módot ajánl fel az ebay. "quick listing" és a "more choices". Én eddig az egyszerűbb megoldást használtam, viszont most áttértem a másikra. Abban kéne egy kis segítség, hogy itt hogy tudom beállítani, hogy ne csak USA-ba tudjak postázni, mert bármit állítok a shipping résznél, miután leokézom az egészet akkor azt írja a termék adatlapján, hogy "Shipping to: United States" a Wordwide helyett..
Erre tudna nekem valaki valami tippet adni, hogy mit csináljak?
Előre is köszönöm!

(#33232) v-man válasza faresz5 (#33225) üzenetére


v-man
őstag

Sajnálom, én is vettem tőle több dolgot és tényleg gyorsan megjött az ígért minőségben mindig :(

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#33233) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Kicsit nonszensz-nek érzem, hogy azért ne adjak a sárgának negatívot mert akkor nem engedi ide postázni a 3 centes radírt. Alapból azt mondanám, hogy ne rendelj tele negatívos kínaitól filctollat mert nem biztos, hogy megérkezik. Viszont ha valaki kifizeti akkor nehogy már neki essen rosszul case-t nyitni vagy leértékelni az eladót.
Hozzá teszem nekem csak egyszer késett valami és kaptam a refund-ot és a csalókat elítélem.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33234) somnia válasza dmenyusd (#33231) üzenetére


somnia
őstag

A co.uk-ra töltsd fel!

(#33235) 5914


5914
csendes tag

Sziasztok .
Ha csak Pay pal-om van , azzal lehetek eladó ? Vagy kell mindenféleképpen bankártya ?

(#33236) burny


burny
aktív tag

Az miért van hogy nem látom egy eladó összes termékét (egyet sem)?
Nick-jére is rákeresestem, és a store-ját is megnéztem, semmi eredmény.

(#33237) Winner_hun válasza burny (#33236) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vagy nincs egyetlen egy aktív hirdetése se vagy (pl németeknél sokszor van) nem látható .com, .co.uk... stb domainek alól, csak .de alól.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33238) detroitrw válasza burny (#33236) üzenetére


detroitrw
addikt

próbáld meg ugyan azt linket .de; .ch; .co.uk; .com.hk ... -val megnyitni :)

(#33237) Winner_hun:
jössz egy sörrel az előzésért :U ;)

[ Szerkesztve ]

(#33239) burny


burny
aktív tag

Hát....

Ez a termék (is) érdekelne:

[link]

de megnézve az oldalát nincs egyáltalán terméke

Végig .com-osat nézek.

WTF?

(#33240) Winner_hun válasza burny (#33239) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi sem egyszerűbb: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33241) M_o_g_y_i válasza burny (#33239) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

De van. ;)
KATT

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#33242) detroitrw válasza burny (#33239) üzenetére


detroitrw
addikt

(#33243) burny válasza Winner_hun (#33240) üzenetére


burny
aktív tag

domain végén az .sg honnét jött? Stargate? :D
De komolyan: .com-os linken nézve profiljában semmi sincs, .com.sg-ben pedig igen...

(#33244) Winner_hun válasza burny (#33243) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megnéztem a profilját, Singapore a reigsztrált hely, google: ebay singapore - az első linken .com.sg volt, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33245) burny válasza Winner_hun (#33244) üzenetére


burny
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Most már jobban átlátom a dolgokat!

(#33246) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
.com-ra hogyan tudok úgy felrakni fix áras hirdetést, hogy csak EU-n belül, és ott is ki tudjam választani az országokat, ahova postázok? (ill árat is én adom meg). Most ott tartok, hogy csak USA-t hozza fel, oda meg pont nem akarok szállítani.

(#33247) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Ma kaptam egy levelet az ebaytol:
Ez mit jelentsen?

Here's your order update

Hi ravagyibuster,

To help you keep track of your purchases, we're sending you this order update. You can also view the latest order updates and details in My eBay.

Thanks again for shopping on eBay!

Go to Order Details
Order updates

Recent updates to your order
Your item is marked as shipped.
Seller: e-part2011 ( 6993 )
Item title Price
Shipping price
Qty Item total
USB Cable Power Supply Charger Prestigio Multipad 10.1 Ultimate 3G Tablet PC ( item: 261205010219 transaction: 1242327963016 )

Paid on Jul-19-13 $4.20 Free 1 $4.20
Shipped on Jul-20-13
Economy Int'l Shipping
Estimated delivery: You can contact seller for more information.

(#33248) CaNNa3IS válasza Buster17 (#33247) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Tudatják veled, hogy az eladó tegnap feladta a csomagod.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33249) Buster17 válasza CaNNa3IS (#33248) üzenetére


Buster17
addikt

Ja, az jó. Köszi! :)

szerk:
És ezt honnan tudják? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33250) CaNNa3IS válasza Buster17 (#33249) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Az eladó bejelölte, hogy feladta a csomagot.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.