Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) pepe091 válasza TESCO-Zsömle (#33649) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én mindenképp nyitnék case-t. Eleve, meghirdetett egy cuccot, ami nincs is neki... Innentől kezdve milyen pozitív visszajelzést akar mégis?
Amúgy szerintem már eleve a case-től meg fog ijedni és visszaadja a pénzed, nem kell majd eszkalálni, hogy a PP döntsön.

(#33652) TESCO-Zsömle válasza pepe091 (#33651) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami azt illeti Ő nem HD-t hirdetett, csak annak a képét rakta be... Ezen a téren igaza van, mert tényleg én tévedtem, a HDP-ről lenéztem a P-t.

De egyáltalán nem tartom etikusnak, hogy egy félbeszakadt adásvételt értékeljek, főleg nem pozitívan. Mi alapján adjak sokcsillagot szállításra, csomagolásra, termék minőségére?

sz: Itt a termék linkje.

Utólag nézve ez is elég érdekes:

Feedback Policy:
We will leave positive feedback to buyer as soon as buyer pays for the item. If item(s) arrive in satisfactory condition, please take your time to leave feedback to us, we hope to win your all 5-star positive feedback. Pls DON’T leave 1, 2, 3 or 4-star Detailed Seller Ratings because they mean "you are NOT satisfied", equaling negative feedback. In each transaction, if you have any problems, pls contact us. Pls Don’t leave neutral or negative feedback to us. We will strive to satisfy our clients’ request. If some one want to cheat more money by threatening us to leave negative feedback, you won’t get it.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33653) pepe091 válasza TESCO-Zsömle (#33652) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól még a kép elég megtévesztő. Nem érdemel egy percig sem pozitívat. Nyiss case-t ebből nem tudsz rosszul kijönni.

(#33654) hidroponi válasza TESCO-Zsömle (#33652) üzenetére


hidroponi
aktív tag

erdmes egy bosszu negativert a penzedet kockaztatni?

(#33655) TESCO-Zsömle válasza hidroponi (#33654) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bosszú?

És mi a garancia, hogy visszafizeti? Elvégre én az értékeléssel elismertem, hogy meg vagyok elégedve az eladóval, a szállítással és a kapott termékkel is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33656) hidroponi válasza TESCO-Zsömle (#33655) üzenetére


hidroponi
aktív tag

az hogy case es negativat akarsz egyabol adni, az nalam bosszu.
te tevedtel, o teljesiteni akart, de felajanlotta, hogy nem ragaszkodik az uzlethez, kesz refundolni.

innen persze megint bizalom kerdese a dolog. te nem bizol benne, de o miert is bizna benned?
(azok utan, mit irtal en sem biznek benned. te hibazol, de nyomnad a negativat.)

(#33657) TESCO-Zsömle válasza hidroponi (#33656) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hol írtam én, hogy negatívat akarok adni? Mire adnék negatívat, hisz nem jött létre az üzlet.

Nem akarok én neki semmit sem adni.

Hogy bízzak meg valakiben, aki zsarol? Mert ha visszafizetés után megkér, akkor persze. Nem tart semmibe, de így?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33658) hobbyone válasza hidroponi (#33656) üzenetére


hobbyone
aktív tag

hidroponi

Pofátlanság, hogy a pénz visszafizetését feltételekhez köti. + Már egy hónapja tetszhalott. Ez szerinted normális?

(#33659) hidroponi válasza TESCO-Zsömle (#33657) üzenetére


hidroponi
aktív tag

igazad van, nem negativat irtal, csak hogy pozitivat nem akarsz neki adni. (a tobbiek irtak kemeny negativakat).

akkor itt az elso sor a termeklaprol:
Kindly Reminder:

As there are several part number on the title, kindly pls remark the part number you want when you send the email or make paypal.So that we can avoide make mistake.Thank you very much!

(PS:If some picture shows several products but the title only contains one,the title is the standard one,pls don’t be misleaded by the picture.)

ertekelhetned, hogy rakerdezett, hogy akkor melyiket is szeretned a termekcimben megadott 2 fajta chip kozul. (igaz ez nem az amit te szeretnel, de o nem is arulta azt).
ertekelhetned, hogy ezek utan szo nelkul torolte az uzletet es nem kuldte el neked vmelyiket (amivel te nem tudsz mit kezdeni) es felajanlotta a teljes refundot. cserebe csak annyit var el, hogy ezt te ertekeld pozitivan.

mondom, ott lehet igazad, hogy ki tegye meg az elso lepest, de ha nem bizol benne, akkor kerd meg, hogy refundoljon es adod a pozitivat.

(#33660) hidroponi válasza hobbyone (#33658) üzenetére


hidroponi
aktív tag

1 honapja tescos zsomle oldalan pattog a labda. az elado lepett + felajanlott egy megoldasi javaslatot. ha ezt nem tartja jonak, akkor irja meg neki, hogy mi az o javaslata. es akkor kiderul hogy miujsag.

egyebkent szerinted az normalis, hogy az elado magatol elall az uzlettol (hatranya keletkezik), felajanlja a visszafizetest es csak annyit var el, hogy ne kapjon negativat, hanem pozitivat? ez ennyire nagy keres?
es talan nem is tescos zsomivel van az igazi vitam, hanem azokkal akik visszakezbol nyomnak a negativot.
remelem ezek az emberek majd olyan eladokkal kerulnek majd szembe akik nem kerdeznek, csak kuldik nekik a cuccot es amikor ott lesz naluk a nem kivant cucc, akkor megertik, hogy mirol is van nagyba szo.

(#33661) hobbyone válasza hidroponi (#33660) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Furcsa, hogy pont olyan termékről rakott fel képet a hirdetéshez, amit nem árul. TESCO-Zsömle viszont nem olvasta el rendesen a hirdetést. Ez szerintem egál.

Nem tartom kizártnak, hogy az eladó tisztában volt azzal, hogy ha olyan kérelmet küld, ami azt állítja, hogy a vevő tévedett, akkor a pénz nem kerül vissza rögtön a vevő számlájára, hanem az eladónak kell indítania a visszafizetést. Bár ez lehet, hogy minden esetben az eladó dolga, kifizetés utáni elállás esetén.

Számomra úgy tűnik az eladó pofátlanul kihasználja a vevő kiszolgáltatott helyzetét.

+ Furcsa, hogy az ebay a visszavonás elfogadása után úgy jelzi, mintha ki se lett volna fizetve a termék.

[ Szerkesztve ]

(#33662) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Hátha itt hamarabb választ kapok :)

Ma akartam fizetni paypallal és azt írta elértem a limitem (premier számla) de kitolhatom a limitet ha elküldöm a szemályes adataimat, irataimat. Bescaneltem, elküldtem. Ennek mennyi az átfutási ideje?
Most ugye áttesznek business számlába (de bejelöltem hogy magánszemély vagyok) ugye ilyenkor nem kell havi költséget fizetnem? Az átutalások továbbra is ingyenesek lesznek?

Köszönöm. :)

(#33663) üszök válasza #59816064 (#33662) üzenetére


üszök
őstag

Ezt szerintem a bankodtól kéne megkérdezni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#33664) matykooo


matykooo
aktív tag

[link]

Igaz nem kifejezetten ebay, és több helyen is sántít a dolog, de azt hiszem valamilyen szankció, adó stb. bevezetésre kerül hamarosan

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33665) CaNNa3IS válasza #59816064 (#33662) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nekem egy hónap volt. Majd jelentkeznek levélben.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33666) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Volt egy kínai rendelésem 5 dollár értékben, persze szemét a termék. Hogyan írjak, hogy refund volna jó? Ha simán leírom, hogy adjon refundot, különben negatívozom, az durva?
Másik:
Szintén kínai rendelés, még nem érkezett meg a termék, de emailben érdeklődött, hogy megjött-e, ha gond van írjak, ne negatívozzak, stb. De a saját gmail-es címéről írt nekem gmail-re közvetlen. Ez így frankó?

[ Szerkesztve ]

(#33667) Buster17


Buster17
addikt

Ha valamit személyen szeretnék átvenni arra van lehetőség?

(#33668) randras válasza utgyuru (#33666) üzenetére


randras
veterán

Írd, hogy nem jött meg.

(#33669) utgyuru válasza randras (#33668) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Contact sellernél Other-t nyomjak ?

(#33670) randras válasza utgyuru (#33669) üzenetére


randras
veterán

I haven't received an item-et.

(#33671) Oracle


Oracle
senior tag

Ma 24. napja hogy nem jött meg UK-ból a vásárolt termék. Írtam az eladónak, hogy nem jött még meg, és hogy milyen címre küldte. A cím stimmel másról még nem beszéltem vele, annyi bajom van hogy nincs nyomkövető száma és biztosra veszem hogy a postán nyúlta le valaki. Ilyenkor kérjek refundot vagy mitévő legyek? :F

[ Szerkesztve ]

(#33672) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Miért lehet,hogy keresésnél beállítom,hogy az egész világon keressen,mégsem dob ki egy csomó mindent :(
Pedig van,mert egyes országonként kidobja...
Bár most nézem, így se mindig.
Pl belépek az ebay.de-be és rákeresek egy kávéfőzőre,kidob egy csomó dolgot. Ugyanez a magyar főoldalon, beállítva,hogy németországban keressen (mindent) és nem dob ki semmit. :O

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#33673) TESCO-Zsömle válasza matykooo (#33664) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valami lesz, az biztos. Csak azt nem értem, hogy miként képesek olyasmit megállapítani, ami nincs? Lásd második bekezdést.

Nem mintha nekem volna min aggódni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33674) mikk2000 válasza -HajTömeg- (#33672) üzenetére


mikk2000
őstag

A "magyar" oldal nem igazán működik ezt én is tapasztaltam, és mivel az összes termékleírás angolul van, talán nem túl nagy váltás mondjuk a ebay.co.uk vagy ebay.com címeken keresgélni... vagy ahogy írtad az ebay.de-n :)

(#33675) Stanley-B. válasza matykooo (#33664) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem már jutott is a jóbol

(#33676) Stanley-B. válasza Oracle (#33671) üzenetére


Stanley-B.
őstag

refund nyilván

(#33677) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ha rendelek valamit,ami hibás. megírom az eladónak,hogy baj van vele, ő meg annyit ír,hogy nála működött,akkor igazából itt el is akadtunk és ennyi?
Adtam egy negatívat.
15ezres dologról beszélünk,nem milliókról,csak mégis...

Alias: Júzer error

(#33678) utgyuru válasza randras (#33670) üzenetére


utgyuru
aktív tag

És ha azt mondja, hogy inkább küld másikat ?

(#33679) randras válasza utgyuru (#33678) üzenetére


randras
veterán

Akkor te azt mondod hogy ne küldjön.

(#33680) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tud valaki itt valami automata bid-elő programok vagy böngésző kiegészítést ami rendesen működik?

Továbbá mennyi az esélyes, hogy 0.11 dolcsis aukciót megnyeri az ember?

[ Szerkesztve ]

(#33681) pepe091 válasza Vasinger! (#33680) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Van rá esély, hogy megnyered. Egyszer kaptam egy second chance offert és felajánlotta, hogy a max licitem áráért megvehetem a cuccot. Így 50 Ft-ért (!!) vettem 2 (!!) kártyaolvasót ingyen (!!) postával. :DDD

(#33682) utgyuru válasza randras (#33679) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Rányomtam ott a contact-ra, most itt vagyok:
Home >
Resolution Center >
Communicate with seller
Mobilszámot kéne megadni, most akkor telefonon kell beszélnem az ebay ügyfélszolgálattal?

(#33683) radi8tor válasza utgyuru (#33682) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell telefonon beszélni, de meg kell adni.

⭐ Stella

(#33684) mikk2000


mikk2000
őstag

Ha rendelek két dolgot egy eladótól EU-n kívül, külön két csomagban küldi, egyik csomag értéke sem haladja meg a 22 eurót, de összesen meghaladják, és ne adj isten egyszerre kerül elvámolásra, ez esetben kell áfát fizetnem vagy sem?

(#33685) Winner_hun válasza Vasinger! (#33680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi értelme külön programmal vacakolni, használd nyugodtan az eBay automatikus licitelőjét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33686) Winner_hun válasza mikk2000 (#33684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csomagonként számít az értékhatár, szóval nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33687) mikk2000 válasza Winner_hun (#33686) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz!

(#33688) max79


max79
csendes tag

Üdv!

Ebay-en szeretnék eladni de se Accountom se Pay Pal-om nincs.
Van lehetőség valakin keresztűl eladni dolgokat?
Előre is köszi.

(#33689) radi8tor válasza max79 (#33688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt, hogy más tartsa a hátát helyetted. :(

⭐ Stella

(#33690) max79 válasza radi8tor (#33689) üzenetére


max79
csendes tag

OK Értem.

(#33691) radi8tor válasza max79 (#33690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg valaki az ismerősi körödből. Ez eléggé bizalmi dolog. Szerintem.

⭐ Stella

(#33692) CaNNa3IS válasza max79 (#33688) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Regisztrálsz és már mehet is a dolog.
Nem kell hozzá pilótavizsga. Itt kb 100X le lett írva mit hogy kell, de minden kérdésre újra is kapsz választ ha elakadsz.

Más : Erre a sok problémára szerintem az lenne a megoldás ha mindenki odafigyelne kitől rendel.
Akinek negatívjai vannak attól nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33693) utgyuru válasza radi8tor (#33683) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Megcsináltam, nyitott egy case-t. Egyébként ha visszakapom a pénzt, utána még adhatok negatívat? Mert végülis szemetet árul.

(#33694) Stanley-B. válasza utgyuru (#33693) üzenetére


Stanley-B.
őstag

te leszel a szemét, ha negatívot adsz úgy, hogy a pénzt is visszakaptad...

(#33695) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki leírná, hogy hogyan van ez a refund dolog pontosan? Elég sokszor hallom azt, hogyha valami nem stimmel a rendelt áruval kapcsolatban, vagy egyáltalán meg sem jön, akkor egyszerűen visszaküldik az eladott termék árát, anélkül, hogy visszaküldetnék vele a rossz vagy téves darabot. Ennek a dolognak leírná a pontos menetét és hogy mikor kell visszaküldeni a cuccot és mikor nem?

(#33696) randras válasza Stanley-B. (#33694) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#33697) Stanley-B. válasza Vasinger! (#33695) üzenetére


Stanley-B.
őstag

akkor "nem kell visszaküldeni" (inkább úgy mondanám, hogy vissza kell, csak senki nem kötelez rá, csak a lelkiismereted), ha tracking number nélkül jött a küldemény, de nem okés vele valami és azt hazudod mondod ebaynek/paypalnek, hogy nem kaptad meg. Ilyen esetben mindig visszakapod a pénzt kb automatikusan, mert az eladó nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét.
Szóval visszakapod, a termék is ott van nálad, aztán majd kezdesz vele vmit.
Nyilván ha nem kaptál semmit, akkor is visszakapod a pénzt.
Viszont ha tracking numberrel jött és vissza akarod kapni a pénzed, akkor az lesz az első, hogy a PayPal/eBay megkér rá, hogy küldd szépen vissza és majd ha visszaérkezett, visszakapod a pénzt is.

szerk: fentiekhez, persze azért mérlegelni lehet és kell is, mert ha nézzük azt a példát, hogy vettél vmit 3 dollárért, és megérkezik pl törötten, akkor azt tényleg semmi rételme visszaküldeni, hogy fizess többet a postára mint maga atermék, csak azért, hogy mikor visszaérkezett, az eladó meg rögtön ki is dobja mert úgysem tud mit kezdeni vele

[ Szerkesztve ]

(#33698) Vasinger! válasza Stanley-B. (#33697) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Beleéreztél, mert pont az utolsó bekezdésed miatt kérdeztem. Tehát olcsó cuccról lenne szó 1-2000 Ft-ról, nem szívesen küldeném vissza, ha nem muszáj.

Honnan tudom azt ,hogy van e tracking numberje egy csomagnak, vagy sem?

Ha ajánlva adja fel és én aláírom, akkor már nem mondhatom azt, hogy nem jött meg?

(#33699) Stanley-B. válasza Vasinger! (#33698) üzenetére


Stanley-B.
őstag

rajta van a csomagon a szám, ha tracking numberrel adta fel.
( ha Kína/Hong Kongból vetted, akkor jellemzően CN, HK vagy SG végződésű a kód, amit a csomagoláson keresned kell.

A tracking number meglététől függően mondhatod azt, hogy megjött e vagy sem, aláírás az nem lényeges (főleg, hogy a postások rugalmasan kezelik ezt nálam legalábbis, van hogy trackinges csomagot is bedobnak ha kicsi, ha éppen nem vagyok otthon - biztos nincs kedve kitölteni a szelvényt -, szóval a szabályokat leszarják, ami nem trackinges, azt meg kb mindig cska bedobják,).

[ Szerkesztve ]

(#33700) prannk


prannk
őstag

Üdv!R

Golf 2 es kocsihoz keresek tetőkárpitot ebayen de az istenért nem találok. :(

Illetve tetőablak tömítést amit szintén nem találtam..

3 ajtós kocsi.

Valaki segítene megkeresni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.