Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) raziel01


raziel01
veterán

Egyébként az miért éri meg nekik, hogy ingyen postáznak? Nővérem fóliája is megjött az övé 3 darab volt 400 Ft és rajta van, hogy 3 dollár volt a feladás költsége.
Hogy éri meg az eladónak ha többe kerül a feladás, mint a termék maga? :D

(#33802) axioma válasza raziel01 (#33801) üzenetére


axioma
veterán

:) A hongkongi dollar "kicsit" ertektelenebb, mint az usadollar...

prannk: igen, igy a bankod.

[ Szerkesztve ]

(#33803) prannk válasza axioma (#33802) üzenetére


prannk
őstag

De von le+ pénzt amiért dollárba fizetek??

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#33804) htc07 válasza prannk (#33799) üzenetére


htc07
addikt

Átváltási díjról én még nem hallottam, OTP-nél tuti nincs ilyen. Az OTP dollár-árfolyama sem a legjobb éppen, de sokkal jobb, mint a paypal-é. Sőt, szerintem minden magyar banknak jobb az átváltása, mint a paypalé.

(#33805) tamas1985 válasza Giot (#33800) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Honnét vetted, mert mondjuk ha usa nyugati part akkor ott még csak kedd reggel van, szóval még egyáltalán nincs elkésve a dolog, szerintem várj egy hetet aztán kérdezz rá nála.

(#33806) tamas1985 válasza axioma (#33795) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ha nem volt lyen ügyed akkor minek adsz olyan tanácsot hogy vetessen fel jegyzőkönyvet, már ketten is megírtuk hogy nem fogják megcsinálni.
Jegyzőkönyvet a postás csak akkor fog készíteni ha sérült a csomag. Az őt teljesen hidegen hagyja hogy mi van benne.

(#33807) CaNNa3IS válasza Giot (#33800) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Seller dispatches within 4 days after receiving cleared payment.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33808) TESCO-Zsömle válasza htc07 (#33804) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Maga az árfolyam nem "jobb", mint a PayPal-é, ellenben a PP elszámol ~3% átváltási költséget.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33809) llaszlo válasza prannk (#33799) üzenetére


llaszlo
veterán

Válaszd az Other conversation options-t! Nálam tegnap középárfolyamon váltott. Egy másik tranzakciónál pedig rászámolt simán kb 5%-ot. Nem 3-at. Egy nap direkt kétféle módon fizettem és ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#33810) bul07 válasza raziel01 (#33796) üzenetére


bul07
nagyúr

Örülök ha segíthetek
Ha nagyon bevált akkor rendelj még belőle, mert régebbi készülékeknél nem tudni hogy meddig árulják még a hozzávaló fóliákat
ZTE Blade telefonokhoz is fénykorában nagyon sok mindent lehetett rendelni, de mára már ritkul a kínálat és egyre magasabb az ára is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33811) Giot válasza prannk (#33803) üzenetére


Giot
addikt

Én a banki váltást választottam és egy ezrest spóroltam, a PayPal-hoz képest.

(#33805) tamas1985 Anglia, London. Egészen pontosan ez a hirdetés: [link]

(#33807) CaNNa3IS:
Eszerint 4 nap az átfutási idő? Nem vagyok valami nagy angolos sajnos.

(#33812) Oracle


Oracle
senior tag

Ma 4. hete hogy nem jön meg a cucc UK-ból. :( Hogy kell refundot kezdeményezni?

(#33813) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello! Valaki segítene majd megfogalmazni angolul egy panaszt egy eladónak? Vettem egy digitális mérleget, ami század pontosan mér (1 hónapja már vettem 1-et, az jó volt), de ez nem jó, nem írja ki, hogy milyen mértékegységben mér, és nincs is normális választási lehetőség, ami fedné a valóságot, csinálok majd videót.
És néha a több súlyra kevesebbet is ír.

(#33814) Sefter


Sefter
veterán

Mire jók a Nectar pontok:F

Psn ID: sefter_hun

(#33815) radi8tor válasza Hurkafej (#33813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Segíthetünk, de van egy ilyen topic:
Ez a mondat angolul?

⭐ Stella

(#33816) CaNNa3IS válasza Giot (#33811) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Igen. Maximum.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33817) Giot válasza CaNNa3IS (#33816) üzenetére


Giot
addikt

Rendben! Köszi a segítséget! :)

(#33818) mikk2000 válasza prannk (#33799) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha paypal-lal fizetsz akkor két lehetőség van, vagy a paypal váltja át neked, ami kedvezőtlen, vagy a bankod, ami a képen is látszik, mivel azt választottad. A bank váltja át neked a forintot valutára ha forintszámlád van, külön díja ennek legalábbis az én bankomnál (raiffeisen) nincs, szerintem onnan nyerészkedik hogy bizonyos árfolyamon váltja át, amin feltehetőleg van némi haszna, veszteséggel biztos nem fog váltani... :) Tehát ez a bankod függvénye, náluk érdeklődhetsz.

(#33819) tamas1985 válasza Giot (#33811) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Will ship within 4 business days of receiving cleared payment. The seller has specified an extended handling time for this item.

Nem biztos de ha jól fordítottam akkor 4 munkanapon belül postáz fizetést követően.

(#33820) Siera


Siera
senior tag

Na srácok, a Winner_HUN jóvóltából, Hong-kongból rendelt Xperia play ma ideért - 2 hét után.

Jelentem, nem csak a kingston pendrive eredeti, ami onnan jön! :))
(Még a mellékelt eu-pines SE töltő is eredeti; ezen meglepődtem.)

A vám hál'istennek nem tartotta érdekesnek a csomagom, ami egy gift, és - mint kiderült - 20 dollárnyi motyót rejt magában. :P

(#33821) andatti


andatti
senior tag

Hali. Kéne egy gyors válasz... :( (ebay-paypal kevert téma, így csak féig off...)
Van paypal fiókom, de bankszámlám nincs, így mindig az unicreditbe megyek be pénzt rátenni, csak így vesztek 2-3 munkanapot... Tesómnak szülinapja lesz szeptember 16-án hétfőn, és az ajándékát ebay-ről rendelném meg, hongkongból egy poénos apróságot... Csak most azon dilemmázok, hogy hogyan lenne a gyorsabb, ha, anyámnak nyitok egy paypalt és összekötöm vele az ő otp-s számláját, akkor talán már ma le tudom adni a rendelést (ha ugye a pénz levét és visszautalásos dedikálás is meglenne estig) és akkor van bő egy hónap, hogy ideérjen, mert a másik esetben, péntek-szombat jó esetben, rosszabb esetben csak jövő hétfőn tudom megrendelni a cuccot és parázok, hogy ide ér-e... Ráadásul a másik tesóm is ua. kapná, de ő meg szept. végén, így, nem tudom megvárni az első rendelés megérkezést, mert ott meg kevesebb mint 2 hét marad csak... Az ebay eladóban bízok valamelyest, hisz 40311 tranzakció alapján 99,1% pozitív minősítése van...

(#33822) raziel01 válasza andatti (#33821) üzenetére


raziel01
veterán

Miért nem nyitsz bankszámlát? OTP Juniornak semmi díja nincs. Ha kell akkor OTP fiókban raksz rá pénzt és ahogy hazaérsz már használható is paypal vásárlásra a rárakott összeg.

(Persze ez most nem megoldás, mert 1-2 hét mire elkészül a kártya de a jövőben jó ötlet lenne)

Amúgy anyukád kártyával most jobban jársz. Pár nap is sokat számít. Születésnapnál nem mondhatja azt az ember, hogy bocs 3 nap múlva megkapod az ajándékod. Minél előbb meg kell rendelni, hogy tutira megérkezzen.

(#33823) andatti válasza raziel01 (#33822) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a gyors választ! ;)
Amúgy voltam már otp-s, meg másutt is, de ma már nem, aminek több oka is van, amúgy a junior már nem jöhet szóba, ahhoz túl öreg vagyok... :) XD XD. Évi 5000 Ft-ért nézegettem korábban külföldi prepaid kártyákat, ami csak az egyenleg erejéig használható, van kártya vásárolni, viszont nincs havidíj, meg netbank. A skrill évi 3000 Ft, de a kp. felvét 500 Ft
Akkor nyitok mutternak is egy paypal-t. :) ;)

(#33824) andatti


andatti
senior tag

Na, megvagyok az új reggel, viszont mivel ilyenem nem volt még, nem tudom, hogy kell-e átutalnom a paypal számlára pénzt, mert most, (a kártya aktiválás? után is) 0 Ft van rajta, viszont kiírta, hogy go to ebay... akkor már mehetek is vásárolni? (bár 0 Ft a paypal egyenleg...)

(#33825) radi8tor válasza andatti (#33824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mehetsz vásárolni. :K PayPal számlára csak akkor kell utalni pénzt, ha nem csatoltál hozzá bankkártyát.

⭐ Stella

(#33826) SUPREME7 válasza andatti (#33824) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha hozzáadtad és aktiváltad a kártyát a paypal-on akkor ha az ebay-en vásárolsz, és belépsz az új fiókkal, akkor a kártyáról fogja vonni a lóvét, tehát nem kell már utalnod, mintha lemennél vele a boltba fizetni :)

(#33827) andatti válasza SUPREME7 (#33826) üzenetére


andatti
senior tag

köszi a válaszokat! Mindjárt kiderül, hogy sikerül-e az ebay vásárlás... :)
off
Most, hogy van a mutternak is paypal, akkor már tudok magamnak is utalni az ő paypaljával, az én paypalomra, az email cím segítségével... igaz? és akkor már nem 2-3 nap az átfutás és be se kell mennem az unicreditbe?
on

(#33828) hidroponi válasza andatti (#33827) üzenetére


hidroponi
aktív tag

igen, csak arra figyelj, hogy +3-4%-al tobbet kuldj, mert ennyibe fog kerulni a paypal penzkuldes.

(#33829) radi8tor válasza andatti (#33827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ráér 3-4 napot a dolog, akkor utalhatsz neki PayPal-on is.
Kb ennyi idő kell neki, míg PayPal átküldi a bankszámlára.

⭐ Stella

(#33830) andatti


andatti
senior tag

Még 1 dolog.
Ebay azt írta, hogy AU $, a fizetésnél... akkor nem is usa dollár? Mert paypal-on nincs rajta az AU a preferált pénznemeknél... lehet ebből gondom most a fizetésnél?

(#33831) radi8tor válasza andatti (#33830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lesz bajod.
De Other conversion options-nál állítsd be, hogy a bankod váltsa át a pénzt.

⭐ Stella

(#33832) Winner_hun válasza Winner_hun (#33456) üzenetére


Winner_hun
félisten

No csak írni kellett nekik, ~1 hét alatt bekerült a funkció:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33833) radi8tor válasza Winner_hun (#33832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem sosem volt ilyen, mindig külön oldalon kellett bejelentkeznem PayPal-ba.

⭐ Stella

(#33834) havri1


havri1
félisten

Hali!

My ebay/ Purchase history -ban nem látszódik az összes vásárlásom, csak az utolsó 1/2 hónap rendelései. Pedig all list van beállítva.
Hogyan tudom megnézni az eddigi összes megrendelésem?
:R

havri

(#33835) Winner_hun válasza radi8tor (#33833) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pedig egy ideje már elérhető.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33836) Winner_hun válasza havri1 (#33834) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33837) tjb007 válasza Winner_hun (#33835) üzenetére


tjb007
nagyúr

És hogyan kell beállítani ?

(#33838) Winner_hun válasza tjb007 (#33837) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetés végén felajánlotta. Lehet még nem mindenkinek elérhető.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33839) andatti válasza radi8tor (#33831) üzenetére


andatti
senior tag

Az OK, de sehol nem találom ezt... pedig majd minden fülre kattintottam már... :(

Other conversion options
Le tudnád írni, hogy hol van?

[ Szerkesztve ]

(#33840) Winner_hun válasza andatti (#33839) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetésnél mikor bejelentkezel a PayPal felületére, ott van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33841) RAiN91


RAiN91
őstag

Korábban írtam, hogy levontak csak úgy pénzt a paypalomon keresztül, úgy, hogy nem tudtam róla. PP-n indítottam egy ügyet, pár nap alatt megoldódott, magyarázkodás nélkül vissza fizették. Legalább megmondták volna mi volt ez..

(#33842) andatti válasza Winner_hun (#33840) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi. akkor ezt már buktam... azt hittem a paypal-on kell állítani, nem az ebay-en. Mind1, a rendelést már leadtam... kíváncsi leszek mennyibe fájt a dolog... ráadásul várhatok is pár napot mire meglesz a végleges elszámolás... Majd legközelebb jobban figyelek...

(#33843) Winner_hun válasza andatti (#33842) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-en kell átállítani, amit beraktam az is az. Meg elvileg át lehet állítani valahol a PP felületén is, nem csak így fizetés közben, de azt nem tudom merre van, sose használtam.

kíváncsi leszek mennyibe fájt a dolog Ha a PP váltja a pénzt akkor fizetésnél kiírja Ft-ban az összeget (mint ahogy a képen is van). Erre plusz költség nem jön rá, ezt egyből lehet látni. Ha a saját bankod vált akkor kell napokat várni míg kiderül hogy mennyi az annyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33844) raziel01 válasza Winner_hun (#33843) üzenetére


raziel01
veterán

Miért kéne napokat várni? Nekem rögtön látszik, hogy mennyit vont le a paypal. Pedig a bankom váltja.

(#33845) Winner_hun válasza raziel01 (#33844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert ha a bank váltja akkor csak zárolásra kerül az összeg. Pár nap múlva az aznapi árfolyamon kerül elszámolásra a vásárlás, nem pedig a vásárlás pillanatában érvényes árfolyamon. Ezért van az hogy a tényleges levonáskor a zárolt összegből vagy marad vagy még levon valamennyit a rendszer.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33846) tjb007 válasza Winner_hun (#33838) üzenetére


tjb007
nagyúr

Várunk akkor türelmesen.

(#33847) bul07


bul07
nagyúr

Ilyet ne vegyetek gagyi sz@r , egy napot bírt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33848) Giot válasza Winner_hun (#33845) üzenetére


Giot
addikt

A vásárláskor én ezt választottam, hogy a bank váltson. Az ebay úgy jelöli meg hogy ki van fizetve, ezek szerint az eladó ekkor még nem kapja meg a pénzt, hanem csak pár nappal később?
Vagyis emiatt a postára is később rakja?

[ Szerkesztve ]

(#33849) Winner_hun válasza Giot (#33848) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33850) TESCO-Zsömle válasza Giot (#33848) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amennyire tudom -hallomás/olvasás útján, nem bay-től) az eladó addig nem kapja meg a pénzt, amíg nem tudja tracking-gel bizonyítani, hogy a terméket kézbe vették, vagy nem kap pozitív értékelést, vagy nem telik el 30-45 nap... Vagy valami ilyesmi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.