Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) dReFiX


dReFiX
senior tag

Rendelt már valaki ebayről hőmérőt, ami mutatja a benti illetve egy érzékelő segítségével a külső hőmérsékletet ?

(#32202) kirkri válasza tamas1985 (#32200) üzenetére


kirkri
addikt

eladó

21 éve a Prohardveren! ™

(#32203) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

felraktam aukcióra egy termékem, pár napja licitáltak is rá, de most a higher bidder küldött egy üzenetet, hogy nem fogja tudni kifizetni. ilyenkor milyen lehetőségem maradt, ha esetleg mégis ő nyerné meg az aukciót? valahogyan el lehetne távolítani az ő licitjét az aukciómról?

ha valakinek van ötlete, azt előre is megköszönöm

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32204) pepe091 válasza eszgé100 (#32203) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én a helyedben biztosan nyitnék rá egy nem fizetett case-t, aztán pár ilyen után majd szépen törlik az ebayről. Egyszerűen lehetetlen véletlen licitálni, mert legalább kétszer meg kell erősíteni a licitet. Itt is rengetegszer olvasni, hogy sokan össze vissza licitálnak. Nem is értem az ilyen embereket, miért nem lehet kellő odafigyeléssel és értelemmel kezelni az oldalt..

(#32205) eszgé100 válasza eszgé100 (#32203) üzenetére


eszgé100
őstag

közben megtaláltam a törlést, 20 font ugrott, egyúttal gyorsan tiltólistára tettem miatta az ürgét :(((

pepe091: még nem járt le az aukció, nem is az utolsó pillanatban szólt, de azért akkor is, na. és pont ez az, hogy ha egyszer felveri az árat az ajánlatával, akkor utána már ne cigánykodjon. világosan le van írva mindenhova, hogy ésszel biddelj öcskös, mert utána fizethetsz

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32206) pepe091 válasza eszgé100 (#32205) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én biztosan nem töröltem volna.

(#32207) eszgé100 válasza pepe091 (#32206) üzenetére


eszgé100
őstag

most már mindegy...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32208) maathe válasza maathe (#32175) üzenetére


maathe
senior tag

Valaki tudna segíteni az árazásban? :)

(#32209) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Az hogyan van hogy régebben vettem egy terméket egy eladótól, újra vennék belőle a termék lapján "Buy another" felírat van, de ha megnézem a termékeit ott összesen egy darab teljesen más terméket hírdet?

(#32210) kirkri válasza pepe091 (#32206) üzenetére


kirkri
addikt

Jobban járt így. Rákényszerített termékkel nem tudhatja mit csinált volna a vevő.

21 éve a Prohardveren! ™

(#32211) Teejay83 válasza tamas1985 (#32209) üzenetére


Teejay83
tag

Egyszerű a válasz.Már nincs ilyen terméke, gondolom én :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32212) tamas1985 válasza Teejay83 (#32211) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Akkor hogyan tudtam megvenni.

(#32213) Teejay83 válasza tamas1985 (#32212) üzenetére


Teejay83
tag

Azt mondtad régebben vetted!

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32214) kirkri


kirkri
addikt

Jól megszívattam magam. :O

Vettem valamit, és az Erste virtuális kártyámon nem volt megfelelő vásárlási limit beállítva, így fizetéskor a bank elutasította a vásárlást. A fizetési képernyőt nem zártam be a PayPal-en, hanem gyorsan beléptem az Erste számlámra és beállítottam a megfelelő limitet. Ezután rányomtam a PayPal ablakban az ismételt fizetésre, csak azt nem figyeltem, hogy a sikertelen első tranzakció után átugrott a másik fizetési opcióra, ami a Citibank kártyámról PayPal árfolyamon húzza le a pénzt. Hála a "szuper" árfolyamnak, ezzel az akciómmal buktam 2500 forintot. :O
Így jár az aki nem figyeli meg mire nyomkod...

21 éve a Prohardveren! ™

(#32215) tamas1985 válasza Teejay83 (#32213) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen, de most ugyan attól ugyanazt akartam megvenni, és a vásárlási előzmények között volt és ott tudtam újra megvenni

(#32216) TaaT válasza tamas1985 (#32209) üzenetére


TaaT
veterán

Nem újdonság, ennek az eladónak több mint 100terméke van, én meg csak 4-et látok belőle és 6-ot ír... [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#32217) Teejay83 válasza tamas1985 (#32215) üzenetére


Teejay83
tag

Akkor most ha meg is vetted mi a probléma,kifizetni sem tudod?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32218) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném ismét kérni:

Ha nem "Contact seller / Item I received is not as described", hanem "Contact seller / Other" tárgymegnevezéssel küldtem a kifogásomat leíró levelet, Case-nak minősül-e?
A kifogásban előadtam, hogy a portéka nem teljesen a terméklapon ábrázolt, egyik lényeges alkatrésze eltér, ami 5 dollárba kerül. Azért nem a visszapostázást választottam, mert nagyon drága lenne. A postaköltséget azért sem vállalnám át, mivel az eladó hibázott. 3.200 forint értékű az árucikk (fejlámpa).

Az ebay ezt írja most:
"Don't forget to leave feedback! If there was a problem, please go to the Resolution Center by 06/12/13."

Az eladó a kifogásomra nem válaszolt, csupán annyit közölt, vegyem meg (saját zsebből) az alkatrészt, ha akarom. Legutóbb a levél végére azt biggyesztette: "Waiting for your reply." Várjam meg a válaszát - csak nem arra spekulál, hogy fussak ki a 45 napos határidőből? Mert az 2 (!) nap múlva lejár!

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#32219) Balázs1986 válasza peter889 (#32218) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem, így sima üzenetet küldtél az eladónak.
Legutóbb a levél végére azt biggyesztette: "Waiting for your reply. Várjam meg a válaszát..." - Nem. Ez azt jelenti, hogy várja a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#32220) Teejay83 válasza peter889 (#32218) üzenetére


Teejay83
tag

Szerintem ilyen szűkös határidőnél fordulj a Resolution Center-hez és ott írj az eladónak,max kérj részleges pénzvisszafizetést én már többször kaptam így!

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32221) peter889 válasza Teejay83 (#32220) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a válaszaitok! Nem probléma, ha sima üzenetként vette, mert így legalább nyugodt a lelkiismeretem, hogy kétszer is megkíséreltem rendezni a problémát az eladóval.

A Resolution Center-be írhatok olyan levelet amiben az eladót szólíthatom meg?

Szóval akkor legyen Resolution Center?
A Resolution Center-ben kiválasztom a "I received an item that does not match the seller's description."-t aztán a terméket kiválasztva megjelenik egy "Open case" gomb. Azt nyomjam meg? Ez így jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#32222) Teejay83 válasza peter889 (#32221) üzenetére


Teejay83
tag

Igen jó, de én általában egyből a paypal-ről szoktam indítani,kikeresed a termékedet és rögtön ott lesz a lap alján a Resolution Center.Ott alapból először az eladóval beszélsz.

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32223) peter889 válasza Teejay83 (#32222) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, azt hiszem megtaláltam: A paypalon kiválasztottam a terméket, legalján a Resolution Center-t és megjelent 2 választási lehetőség: az egyik: "Item dispute: I did not receive an item I purchased or the item I received is significantly not as described." - Ezt válasszam? Jól csináltam? Ott újból bemásolom az eladónak korábban megírt levelem és várok. Jó lesz így?

[ Szerkesztve ]

(#32224) Teejay83 válasza peter889 (#32223) üzenetére


Teejay83
tag

Igen,így van :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32225) peter889 válasza Teejay83 (#32224) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi :R , nemsokára megcsinálom.

(#32226) peter889 válasza Teejay83 (#32224) üzenetére


peter889
őstag

Megpróbáltam megcsinálni, erre újabb nehézségek jöttek: A netes formanyomtatványt kell kitölteni, be kell jelölni a problémának megfelelő opciót.

A "Different model, version, or size" opciót válasszam?
A probléma, hogy a fejlámpa egy lényeges alkatrésze nem a hirdetésben szereplő.

Erre a kérdésre: "What is the category of your purchase?" melyik kategóriát válasszam?
Pontosan erről a cuccról van szó: [link]

Fontban kéri a visszatérítendő összeg meghatározását. 5 dollárnyi pénzt akarok visszakérni.
Jelöljem be, hogy "I would like to request a refund of" 3.244 font?

[ Szerkesztve ]

(#32227) tamas1985 válasza Teejay83 (#32217) üzenetére


tamas1985
aktív tag

DE ki is tudtam fizetni csak nem értem hogyan is van ez

(#32228) Teejay83 válasza peter889 (#32226) üzenetére


Teejay83
tag

Szerintem akkor válaszd az elsőt - Entirely different item
Kategória nem lényeg válassz valamelyik közül
Összegnek azt írd be amennyit vissza akarsz kérni, ha fontban kéri váltsd (5 dollár kb 3,5 font)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32229) peter889 válasza Teejay83 (#32228) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi, de a paypal-os átváltáshoz nem értek. A bankom 3.327 fontért adna 5 dollárt, ha jól számoltam.
Pontosan mennyi fontot írjak?

[ Szerkesztve ]

(#32230) peter889 válasza peter889 (#32229) üzenetére


peter889
őstag

Ja, ezek már olyan pici tételek, hogy elhanyagolható. Beírok 3.3 fontot. A 3 különben is szerencsés szám. :)

(#32231) peter889 válasza peter889 (#32230) üzenetére


peter889
őstag

Kiírta, a "Your dispute is open" szöveget, remélem, akkor jól csináltam.

(#32232) Teejay83 válasza peter889 (#32231) üzenetére


Teejay83
tag

Akkor tuti :)

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32233) peter889 válasza Teejay83 (#32232) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi. Akkor itt már nem ketyeg tovább a 2 nap múlva lejáró 45 napos határidő?

(#32234) Teejay83 válasza peter889 (#32233) üzenetére


Teejay83
tag

Itt már nem most már csak várni kell a reakciót

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32235) peter889 válasza Teejay83 (#32234) üzenetére


peter889
őstag

Nagyon köszönöm a segítséged! :R Majd ide beírom az eladó reakcióját.

(#32236) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Várok egy csomagot. 31-dikén rendeltem az USA-ból. DHL Global Mail-el jön. Viszont azóta nem frissült. Meg tudnám nézni másik oldalon is? Vagy lehetséges, hogy még mindig ugyanott (PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN) van?

Itt néztem eddig, vagyis csak itt tudtam.
http://us.dhlglobalmail.com/

(#32237) pepe091 válasza Dicker (#32236) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nyisd le az összefoglalót, ott van egy pár oldal ahol tudod követni.

"31-dikén" :Y :Y :Y

(#32238) eszgé100 válasza pepe091 (#32237) üzenetére


eszgé100
őstag

jaja, "ck"-val kellett volna, ahogy a felhasználónevében van ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#32239) havri1


havri1
félisten

Helló!

Másik csomagom meg ma erre váltott :

2013-05-29 10:26:13 Electronic Information added by sender
2013-05-29 13:57:39 Electronic Information confirmed by sender
2013-05-29 22:20:09 Arrived at Espeed Post
2013-05-30 00:11:01 Being processed by Espeed Post
2013-05-30 16:40:01 Posted through Hong Kong Post
2013-05-30 17:42 Item accepted
2013-07-06 18:36 Item sent abroad
2013-09-06 19:40 Arrived in the destination country
2013-09-06 19:45 Item presented to customs

Ez mit jelent?
Köszi!

Szerk.: Vám előtt ez is..:(

[ Szerkesztve ]

havri

(#32240) totyak


totyak
aktív tag

Ezt már egyszer kérdeztem itt korábban, csak akkor feledésbe merült a dolog.

Ha minden igaz, akkor EU-n kívülről magánszemélytől magánszemélyhez postázott csomag esetén 45 euró értékig vám és áfa mentes a termék, 45 eurótól 150 euróig pedig 27% áfát kell fizetni. Na most ez az áfa csak a termék árára vonatkozik, vagy az árra és a postaköltségre együttvéve? Ha csak a termék árára, akkor az azért barátságosabb.

Illetve olvastam még egy ilyet is egy korábban nekem linkelt oldalon, hogy cégtől magánszemélyhez érkező EU-n kívüli termék esetén 22 euróig tehermentes, 22-től 150 euróig pedig szintén csak a 27% áfa terheli. De honnan tudhatom meg, hogy az eladó magánszemély, vagy szervezet az eBay-en?

Alapvetően 150 eurónál drágább dolgot biztosan nem fogok rendelni, tehát gyakorlatilag ilyen szempontból mindegy, hogy magánszemély vagy cég, tehát javasolhatjátok (mint ahogy a múltkor valaki tette is), hogy mindig számoljam bele a 27% ÁFA-t és akkor nem lesz gond, de akkor megint adódik a kérdés, hogy a vételi árra, vagy a postára és vételi árra?

Szóval, ha valaki tud pontos információkat mondani, azt megköszönöm.

(#32241) tamas1985 válasza totyak (#32240) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A postaköltséget is beszámolják, az ebay-en gyakorlatilag sehonnét, szerintem ez a pont csak akkor érvényes rád ha egy külön cégtől rendelnél valamit.

Bár gyakorlatilag minden komoly ebay-es eladó mögött egy cég van.

[ Szerkesztve ]

(#32242) pepe091 válasza totyak (#32240) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ahogyan legtöbbször mások is, Te is félreérted. A hangsúly nem a magánszemélyen illetve a cégen van, hanem azon, hogy fizetsz-e az áruért amit rendelsz, illetve behozatsz az országba.
Mivel e-bayen fizetsz a cuccért, kapásból 22 euró lesz a vámhatár ami rád vonatkozik. A 45 euró arra vonatkozna, ha mondjuk valami rokonod kint van EU-n kívül és küldene neked egy csomagot.
Ez is sokszor le lett már írva, hogy az áfát a teljes összeg után kell fizetni, a szállítási is beleértve, hogy ne lehessen trükközni vele...
A lényeg, rád a 22 eurós határ vonatkozik!

(#32243) totyak válasza pepe091 (#32242) üzenetére


totyak
aktív tag

Értem, köszönöm a választ. Lehet, hogy ezek már le voltak írva menet közben, de nem én leszek az utolsó, aki félreérti a magánszemély, meg cég dolgot. Lehet, hogy ezt bele kellene írni az első hsz-be emberi nyelven és akkor kevesebb lenne a kérdés (vagy nem :D )
Akkor ilyen megfontolásból kérik sokan az eladótól, hogy ajándékként tüntesse fel a terméket?

Azért az a 22 euró elég karcsú. 45-be még csak-csak beleférhet az ember vásárlásnál postával együtt is. Ez nyilván arra megy ki, hogy mindenképpen fizessünk ÁFA-t.

És, ha már itt tartunk (biztos ez is ki lett már beszélve milliószor), hogy megy az ilyen külföldi csomagok után az ÁFA kifizetése. Teszem azt USA-ból rendelek csomagot, mondjuk 30 euró összértékben (termék ára és posta együtt). Megjön a csomag magyar honba. Gondolom átesik valami vizsgálaton, de vámot erre így még nem kell fizetni 150 euróig. És mi van a 27% ÁFA-val, azt kinek fizetem be, meg hogyan?

Illetve az eBay-es vásárlás ilyenkor ugyanúgy megy, mint egy EU országból? Termék árát és postát kifizetem neki, amennyit megállapított a termékre és utána már nem lesz plusz költség?

Köszönöm

(#32244) havri1 válasza totyak (#32243) üzenetére


havri1
félisten

Én hamarosan meg tudom mondani,l mivel 2 csomagom is a vámon áll.

havri

(#32245) pepe091 válasza totyak (#32243) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezért kell, vagy legalábbis érdemes EU-ból rendelni, ha értékesebb dolgot akarsz venni, drágább általában, de olcsóbb, mint ha ki kell rá fizetni az áfát is.

Ilyenkor, ha megakad egy csomag a vámon, akkor felveszik veled a kapcsolatot, hogy igazold a termék értékét. Ilyenkor kell küldeni nekik a PP számlát, ami alapján fizetni fogsz a NAV-nak. Lényegtelen, hogy csak áfát, vagy áfát+vámot fizetsz akkor is a NAV-hoz, lényegében az államhoz kerül a pénz. Ha vámot is kell fizetni, az már nem dob rajta olyan sokat, mert az kb 3% körül van.
Attól, hogy valaki ráírja, hogy ajándék, az már semmit sem ér, ugyan úgy kérni fogják az érték igazolást. A vámosok sem hülyék, már elég jól felkészültek ezekre.

Ugyan úgy megy a rendelés mint máshonnan. Néhány eladó elkezdte bevezetni, hogy egyenesen neki kell pluszban kifizetned az adókat, ezt fel is tüntetik a szállítás alatti sorban, és akkor már nem kell pluszban fizetned semmit itthon, mert ők rendezik ezt a szálat is.
De ha nincs odaírva ilyen, hogy ők intézik, akkor amit kifizettél, az után kell majd fizetned a 27%-os adót, 150 euró felett meg az áfát + a vámot.

(#32246) totyak válasza pepe091 (#32245) üzenetére


totyak
aktív tag

Igen, pont amiatt kérdeztem, mint amit leírtál. Mert láttam már olyan hirdetéseket, ahol licites volt a termék, meg volt adva a posta, meg még egy harmadik összeg is, amit nem tudtam mire vélni. Akkor most már tudom, hogy az az áfa, meg az esetleges vám.

(#32247) Zsolty001


Zsolty001
tag

"MC999 Unauthorized use of your account: Your eBay account has been temporarily locked because it looks like someone used it without your permission."

Már a második ilyen levelet kapom a napokban és nem tudok belépni sem. Az első után megváltoztattam a jelszavam 15 karakteres, kisbetű/nagybetű/szám, erre megint ugyanez a levél jött. Hogy lehetséges ez? Nem hinném, hogy ismét feltörték volna tegnap óta! Akkor meg mi ez?

A feladó: moreinfo@ebay.com. Ez valós cím?

A biztonság kedvéért nem kattintottam a levélen belül semmire, bár ha átverés, akkor miért nem tudok ténylegesen belépni a jelszavammal?

(#32248) Zsolty001 válasza Zsolty001 (#32247) üzenetére


Zsolty001
tag

Ráadásul ma már a jelszavam sem engedi visszaállítani, telefonos azonosítást kér, de nem kapok bejövő hívást. Jobb híján írtam a supportnak.

(#32249) bul07 válasza Zsolty001 (#32248) üzenetére


bul07
nagyúr

A PayPal jelszavad ugye más mint az ebay-é, nehogy vásárolgassanak amíg nem tudsz belépni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32250) Zsolty001 válasza bul07 (#32249) üzenetére


Zsolty001
tag

Igen, a PayPal jelszavam teljesen más, akárcsak az e-mail jelszavam. Remélem nem tudnak okozni semmilyen más problémát. Víruskeresést lefuttattam, negatív. Nem tudom, hogyan tudnak feltörni egy 15 karakteres jelszót.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.