Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) matykooo


matykooo
aktív tag

imádkozzunk, hogy az EU és az USA valóban megegyezzen és lehulljanak a "határok", bár a magyar államból még azt is kinézném, h ennek ellenére is megvámolna mindent, mert vannak akkora ge_ik :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33552) randras válasza AssAssynn (#33550) üzenetére


randras
veterán

Ezt arra fizeted ki előre, illetve zárolják az összeget, és ha nem fogják meg a vámon, visszautalják (elvileg).

Amúgy érdemes az amazon.co.uk-n is megnézni, az angol, és ugyebár az EU-n belülről adják fel.

(#33553) AssAssynn válasza randras (#33552) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem. Mondjuk van egy olyan gyanúm, hogy ha nem fogják meg, akkor is behúzzák, na mindegy. :DDD

Egyébként most az az érdekes, hogy kivettem egy terméket a kosárból, így ami benne van, annak az összege 99 dolcsi, s most nem ír plusz költséget az áfára, csak a postaköltségre. :U
Nem foglalkozna vele a rendszer 100 dodó alatt, vagy ilyenkor nem is kel áfára, vámra számítani?

UI: átnéztem az angolt, a franciát, a németet, a spanyolt, az olaszt, de egyiken sincs egy olyan termék se, ami nekem kellene. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33554) matykooo


matykooo
aktív tag

22 és 45 euró a vámhatár... a 100 dollár sajna azon túl van... illetve az USA-ból jönne... tuti kibontják és az áfát biztosan be kell fizetned utána (27% + kezelési költség, cirka +30% összesen)... ez van sajnos... EU-n belülről ezek mind nincsenek, hanem csak rendeled és megjön aztán cső

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33555) Buster17


Buster17
addikt

Órát szeretnék venni pontosabban breitlinget, de nem eredetit hanem egy eredeti hamisítványt vagy hamisítványt, de nem kínait és kizárólag csak autómatát. Létezik ilyen, mert még régebben 5000ért hozták Szingapúrból csak én hülye elcseréltem egy szardarabra

Hogy tudnék ilyen cuccra rákeresni, mert vagy 10000+ dollár körülit dob ki vagy alkatrészeket.?

[ Szerkesztve ]

(#33556) randras válasza Buster17 (#33555) üzenetére


randras
veterán

eBay-en nem hiszem, hogy találsz.

AssAssynn: Talán elküldhetnéd a linkjét.

(#33557) Buster17 válasza randras (#33556) üzenetére


Buster17
addikt

Miért nem?

(#33558) AssAssynn válasza randras (#33556) üzenetére


AssAssynn
őstag

ITT van e.
Ennél csinálja ezt.
Amúgy az oldalon FREE postát ír, de azért később beleszámolja. Mondjuk lehet, csak amcsiba lenne ingyé.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33559) randras válasza AssAssynn (#33558) üzenetére


randras
veterán

Buster17: Mert hamis. :U

(#33560) AssAssynn válasza randras (#33559) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi szépen, rájöttem mit néztem be.
Az előbb már a kosárnál is kiírta a vám összegét, most azonban - mint ahogy neked is -, már csak a végén írta ki.

UI: Érdekes, hogy ugyanez a termék eBay-en mindennel együtt 10$-al drágábban jön ki.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33561) matykooo válasza Buster17 (#33557) üzenetére


matykooo
aktív tag

ajánlom az Ioffer oldalát, itt van elég sok dolog, ruha óra stb.... Bár Breitling nem biztos, de más órák igen... AAAA+ kategóriák de akkor sem eredetiek... :) Ruhák viszont iszonyat jók, mind minőségben, mind kinézetben 1 az 1 ben bolti kinézet és anyag stb...

Inkább használtan 10 ezerért egy jó Seiko, vagy Certina, esetleg ha mákod van valamilyen Tissot... bár igaz ezek nem újak és nem is csili-vilik... de az új áruk sem 1,5-2 millió forint, mint egy Navitimernek amihez azt gondolom kell más is, nem csak, hogy van egy óra a karodon :) ami hozzáteszem szerintem fél év múlva beadja a kulcsot, mutatók leesnek, a szerkezet megáll stb, és lesz egy 5 ezer forintos kukába való levélnehezéked :DD

Up: vannak, de nem 5ért :) menj a Jozsóvárosira amíg még van, ott tuti találsz :D

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33562) randras válasza matykooo (#33561) üzenetére


randras
veterán

Nekem eleve annyira nonszensz, hogy valaki Breitling hamisítványt akar venni. Akár a legjobb hamisítvány is lehetne, ha olyan kezén látom, aki nem legalább 40 év feletti, nem Armani öltönyt hord, és nem legalább egy Mercedes-sel jár, stb., nevetnék magamban, mert nyilvánvaló lenne... :U

[ Szerkesztve ]

(#33563) matykooo válasza randras (#33562) üzenetére


matykooo
aktív tag

Így van, ezért írtam, hogy más is kell nem csak egy óra az ember csuklóján :D

Inkább 10ért vagy X összegért valamilyen olcsóbb márka de az eredeti... most pl egy Omega Seamaster-el szemezek (természetesen nem új)

Ő lenne

Igaz quartz szerkezetes, bár abból is talán az egyik legjobb, de az automata hasonmása több mint duplája lenne egy ilyennek :) Bár nem hiszem, hogy összejön a dolog, de ábrándozni jó dolog :DDD

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33564) Buster17 válasza randras (#33562) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem ezek tetszenek csak sajnos nem engedhetem meg magamnak ezt a nagy összeget.

Amúgy itt tényleg van és nem is drága.

[ Szerkesztve ]

(#33565) randras válasza matykooo (#33563) üzenetére


randras
veterán

Nekem divatóráim vannak, Diesel és Police, most meg egy-két Skagen-nel szemezek nagyon, talán még idén... :B

Van órás topik itt PH!-n? :D

Buster17: Szerintem Neked a Fossil-ok tetszenének.

[ Szerkesztve ]

(#33566) matykooo válasza randras (#33565) üzenetére


matykooo
aktív tag

van van... [link]

Diesel nekem is van, csak sajna a szíjam ment tönkre már egy jó ideje (10 ropi az új gyári, elég húzós :/) , meg van még 2 fossil mellé... bár az a fura, hogy egyiket sem hordom mostanság :D

Mostanság a vatera is tele van ezekkel a kamu órákkal, nem értem, hogy engedik meg :/ bár horror árakon árulják őket, 30-60 ezer forintért akarják elsózni az ilyen 10 ezer forintosokat :D

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#33567) randras válasza matykooo (#33566) üzenetére


randras
veterán

:R

A bőrszíjas Diesel-em szíja nekem is tönkrement egy év alatt, és nekem is 15K körül cserélték, viszont kaptam vele együtt egy teljesen karcmentes üveget, és tokot is. Lényegében a szerkezetet leszámítva minden új most. :B

Vaterán vásároljon akinek két anyja van... :P

[ Szerkesztve ]

(#33568) mikk2000


mikk2000
őstag

Helló, eredeti eneloop aksit jó áron kitől érdemes venni?

(#33569) randras válasza mikk2000 (#33568) üzenetére


randras
veterán

Rajtam keresztül innen vettek egyszer.

(#33570) mikk2000 válasza randras (#33569) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, kösz :)

Nem rossz árak. Kiszállításkor ha a levélként való feladást választom az olcsóbb (4 euro) viszont mennyire megbízható ha így adják fel, ha teszem azt "elkallódik a posta sűrűjében" akkor kártalanít valaki, vagy újraküldik?

Másik kérdés, miért rendeltek rajtad keresztül?

(#33571) randras válasza mikk2000 (#33570) üzenetére


randras
veterán

Az envelope szerintem nem ajánlott. Mivel PayPal fizetés van, így nyilván megoldják majd a problémát, mert kötelességük.

Az aláírásomban ott a válasz a másik kérdésedre. :)

(#33572) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Erősítőt nézegetek az ebay-en, de még sosem vásároltam onnan. Amit kinéztem az licites, átnéztem átolvastam salesboy bejegyzését és ő azt írja hogy van olyan rublika a hirdetésben hogy Your max bid.
No én ilyen rublikát nem találok.
Vagy csak írjam be a maximális összeget amit én szánok rá, és addig megy el a licit részemről? Tehát nem fog egyből arra az összegre ugrani a licit amit beírok?

(#33573) randras válasza Giot (#33572) üzenetére


randras
veterán

Igen, az utóbbi.

(#33574) Giot válasza randras (#33573) üzenetére


Giot
addikt

Köszi a választ!

(#33575) raziel01


raziel01
veterán

Németből gyorsan megjönnek a cuccok?

például ez?
Vagy ez is a szokásos 2-3 hét lehet?

(#33576) randras válasza raziel01 (#33575) üzenetére


randras
veterán

1-1.5 hét

(#33577) bul07 válasza raziel01 (#33575) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem vennék ilyet :(
Nagy eséllyel használhatatlan
Én rendeltem már németből ugyan ilyen kék kép volt és nem három rétegű volt hanem csak egy réteg volt
Három réteget így értem, nézd meg a videókat

Én a helyedben ezt a kettőt venném meg [link] , [link]
Az olcsóbbik jó ha van, elsőnek ezzel kell gyakorolni is , a Matt meg használatra jó nem gyűjti a új lenyomatokat
Mondjuk kicsit több idő míg megjön de jobb mint amit te kinéztél

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33578) raziel01 válasza bul07 (#33577) üzenetére


raziel01
veterán

Ilyet rendeltem pár napja

Akkor németből nem rendelek.
Viszont most rendeltem olyat is amilyet ajánlottál. :D Nem nagy összeg. :R

(#33579) albert8


albert8
addikt

A cash on pickup az ugye utánvétet jelent?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33580) bul07 válasza raziel01 (#33578) üzenetére


bul07
nagyúr

Én is ma rendeltem tőle, méghozzá ezt , egy ismerősnek lesz amúgy

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33581) radi8tor válasza albert8 (#33579) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valami olyasmit.

⭐ Stella

(#33582) CaNNa3IS válasza albert8 (#33579) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Inkább személyes átvétel és kp.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33583) radi8tor válasza CaNNa3IS (#33582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, de azt nem csak simán local pickup-nak írják?

⭐ Stella

(#33584) albert8 válasza radi8tor (#33583) üzenetére


albert8
addikt

Postát választottam nem személyes átvételt szóval valszeg az lesz.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#33585) CaNNa3IS válasza radi8tor (#33583) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Local pickup a szállítási mód és akkor még mindig fizethetsz paypal-on vagy más módon vagy cash on pickup-al ha ott helyben személyesen akarod kp-ban.
Én azért gondoltam mert a pickup az te általad felvételt jelent.
Utánvét inkább pay on delivery vagy cash on delivery.
Aztán lehet tévedek és náluk ez jelenti az utánvétet.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33586) llaszlo válasza raczger (#33510) üzenetére


llaszlo
veterán

Jó neked. Én 23-án és 24-én vásároltam, de még egyik sem ért ide. Pedig ez már majdnem két hete volt.
Várok türelmesen. Eddig egyetlen termék volt ami megérkezett 45 nap után. Az összes többinek nyoma veszett.

[ Szerkesztve ]

(#33587) llaszlo


llaszlo
veterán

Licit kérdés:

Tegyük fel, hogy egy termék ára 5USD-n áll, a licitet min 1USD-vel lehet növelni.

Látom, hogy utóljára XY adott érte 5USD-t. Amit nem látok, hogy ő maximum 7USD-t adna érte.
Én rálicitálok és én 7.5USD-t adnék érte maximum.
Ő már hamarabb megadta a 7-et, de ebből csak az 5 látszik.
Én többet adnék, viszont az én max licitem meg nem nagyobb az övénél 1USD-vel csak 0.5USD-vel.

Ekkor ki nyeri a licitet?

[ Szerkesztve ]

(#33588) somnia válasza llaszlo (#33587) üzenetére


somnia
őstag

Te.

(#33589) Hintalow válasza CaNNa3IS (#33585) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát, én nemzetközi szinten nem nagyon találkoztam még utánvételi lehetőséggel.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#33590) Sefter válasza llaszlo (#33587) üzenetére


Sefter
veterán

Mindig az aktuális árnál (ami látszik) kell többet adnod a minimum licitlépcsővel...

Psn ID: sefter_hun

(#33591) llaszlo válasza Sefter (#33590) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt tudom. Viszont, hogyha én is 7USD-t adok, akkor is ő nyer mivel ő hamarabb licitált 7USD-re. A minimális licitlépcsőt meg is adtam csakhogy végeredményben ezek után automata licitálás következik.
És azt nem tudom biztosan, hogyha én 7.5USD-t adok meg, akkor is biztosan én nyerem-e. Mivel hiába nagyobb, mint az övé, nem éri el a minimum 1USD-s különbséget.

Kiegészítve:
Ha 5-ön áll a licit.
Én először adok rá 6.5USD-t. Ami ugye 1.5USD-vel nagyobb ez meghaladja a licitlépcsőt. Viszont ő megadta érte a 7USD-t, akkor 7-en áll ismét a licit vagy 6.5-ön, mert XY max licitje nem magasabb 1USD-vel (a licitlépcsővel), mint az enyém?

Azt már tudom, hogyha a licit lépcső ugye 1USD én adok rá 6.5USD-t, és nincs más aki nagyobb ajánlatot tett volna, akkor a licit 6USD-re ugrik. Hiába adtam meg nagyobbat.
Azt nem tudom, hogyha erre rálicitálnak, akkor mi a helyzet. Ha jól sejtem, akkor hiába adtam rá a + .5USD-t az olyan, mintha nem is lenne ott.

radi8tor1: Hogy az adott helyzetekben ki nyeri a licitet. Fentebb leírtam a példát, most még kiegészítettem. Tehát végülis érdemes-e többet adni, mint amennyi a licitlépcső. Nem egész számú többszörösét.

[ Szerkesztve ]

(#33592) radi8tor válasza llaszlo (#33591) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire szeretnél választ kapni? :)

⭐ Stella

(#33593) hidroponi válasza radi8tor (#33592) üzenetére


hidroponi
aktív tag

(#33594) Sefter válasza llaszlo (#33591) üzenetére


Sefter
veterán

igen, ezért szoktam a licitlépcsőnél 0,01-el nagyobb összeget megadni, mert azzal ütöm a 7 dollárját.. ;]
Te nyered a licitet az általad vázolt esetben...mert nem az ő max licitjéhez képest kell neked a licitlépcsőnyit licitálnod, hanem az aktuális árhoz (ami a példádban 5 dollár), az, hogy 0.5 dollárral vagy 0,01-el előzöd meg az aktuális nyertest az mindegy

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#33595) CaNNa3IS válasza Hintalow (#33589) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Van ez így. :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#33596) llaszlo válasza Sefter (#33594) üzenetére


llaszlo
veterán

Tehát ha én megadok 6.5-öt ő meg 6.55-öt, akkor is ő nyer, hiában, hogy nincs meg a licitlépcső?

Mai eset a minimum az 6.11 volt én adtam 6.12-t de csak 6.11-re ugrott a licit és nem 6.12-re. Ezt hogyan lehet felüllicitálni? 0.5-ös lépcsővel. 6.61-el vagy 6.62-vel?

(#33597) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv.

Mi van akkor, ha egy termék leírásában azt írják, hogy csak az USA-ba postáznak, viszont nincs tiltva a Magyaro.-i postázás? Tehát az ebay engedi, s elméletileg minden jó, csak ők leírják a szövegbe, hogy nem postáznak. Mi van, ha megveszem tőlük?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33598) llaszlo válasza AssAssynn (#33597) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor vissza adják a pénzed. Ezzel csak a bankok járnak jól.
Ha nem szállítanak ide, akkor nem. Bár az is lehet, hogy meg sem tudod venni.

[ Szerkesztve ]

(#33599) Flashcash válasza llaszlo (#33596) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A licitlépcsővel és a licit állásával nem számolsz.

1. eset: (1 USD licitlépcső, a termék ára 5$-on áll)

A licitáló 7-et rátett korábban.
B licitáló rátesz 7.01-et és nyer.

2. eset: (1 USD licitlépcső, a termék ára 7$-on áll)

A licitáló 7-et rátett korábban.
B licitáló rátenne 7.01-et és a rendszer nem engedi, mert minimum 8$-t kell rátenni a licitlépcső miatt.
A licitáló nyer.

(#33600) llaszlo válasza Flashcash (#33599) üzenetére


llaszlo
veterán

Dehogy nem. Számoltam. Az összes létező variációt felírtam.

Ebben az esetben mennyi a nyertes licit?

5USD-n áll 1USD a lépcső
A - tett rá legutóbb és ő max 7USD-t ad érte.
B - licitál és max 7.5-öt ad.

Mennyi végül a nyertes licit? Mennyiért kapja meg B?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.