Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) tamas1985 válasza Mr.Csizmás (#32350) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ez attól is függ hogy mi van a leírásban, gondolom azért nem akar a leírásról képet felrakni mivel pont azt árulja

(#32352) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Csak PayPal-en keresztül lehet bankkártyával fizetni?

(#32353) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Fizetéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Megvettem a terméket, PayPal fiók beállítva, azzal akartam fizetni. Végignyomkodtam a fizetésnél a lépéseket, de nem PayPal-lel fizetett, hanem ez lett a végén:
Payment details
Bank transfer (CIP)
You chose to transfer EUR 82.52 to a---u from your financial institution.

Utána néztem, a contact sellernél a fizetésnél ez van:

Payment and checkout: We found 1 answer(s)

How do I pay for my purchase?
a---u accepts the following payment methods: Bank Transfer

Írtam az eladónak üzenetet, hogy fizethetnék-e PP-lel, az mondta igen.
Most akkor mit csináljak?

(#32354) SUPREME7 válasza utgyuru (#32353) üzenetére


SUPREME7
őstag

Számomra nem egészen világos. Bankkártya hozzárendelve a paypal fiókhoz. Fizetésnél beléptél a paypal fiókodba és onnan fizette volna? Mert akkor ez így tökrendben van, ez így működik. Nem "feltölti" a paypal fiókodra az összeget (azt is lehet, banki átutalással, de szerintem az baromság) hanem mintha a bankkártyáddal fizetnél egy üzletben, csak a paypal rendszere szedi le a pénzt közvetlenül a kártyádról.

[ Szerkesztve ]

(#32355) utgyuru válasza SUPREME7 (#32354) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Nem, mikor a terméknél rámentem hogy fizetés, szállítási cím ott volt, meg a szállítási költséget hozzáírtam, amit az eladó kért, nyomogatom, hogy tovább, és várom a PayPal-t, de az nem volt. Csak a végén kaptam egy "order details"-t, rajta a cím, ez a Payment details, amit bemásoltam, meg a termék amit vettem. Az ebay profilomban annyi van mellette, hogy Mark payment as sent. De PayPal-ben semmi nem látszik belőle, csak az a 400 ft-os terhelés, amivel a bankkártyámat erősítettem meg. Amikor azt csináltam (szombat este), a banktól egyből jött az sms a 400ról, most semmi, szóval nem terhelték rá. Ha jól vettem le, most elvileg én fogom a bankból utalni a pénzt, azt jelenti ez a CIP. Az eladó üzenetben azt mondja, fizethetek PayPal-lel, de ha nem tudom kiválasztani, akkor hogyan? Még1x amúgy se tudom ebay-ben a fizetést választani a terméknél, mert csak az van, hogy Mark as sent.

(#32356) napocska2 válasza utgyuru (#32355) üzenetére


napocska2
senior tag

Kérd el az eladó a paypal-es e-mail címét, így egyszerűen el tudod küldeni neki a pénz Paypal-en keresztül pár kattintással és megoldódik a problémád. :K

[ Szerkesztve ]

(#32357) utgyuru válasza napocska2 (#32356) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Gondoltam erre, de az ebay szabályzat ezt nem tiltja? És ha így csinálom, simán csak a send money-nál beírom az emailjét, és küldöm ? Ugyanúgy "oké" lesz ez az utalás ebayen belül is, mintha a checkout-tal csinálnálnám?

[ Szerkesztve ]

(#32358) Mr.Csizmás válasza tamas1985 (#32351) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leirasban ottvan, hogy instruction, de kep nincs rola....

mas hasonlo cuccoknal van a boritorol is, meg a kesz termekrol is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32359) napocska2 válasza utgyuru (#32357) üzenetére


napocska2
senior tag

Szerintem ebből nem lehet gubanc, ha az order details-nél azt látod, hogy Mark payment as sent, akkor azt fizetettnek jelölte az e-bay.
Gondolom, az eladó akkor megírta, hogy hova kéri a pénzét küldeni, neked pedig ott lesz a bizonyíték a PayPal-ben, hogy fizettél a termékért.

(#32360) utgyuru válasza napocska2 (#32359) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Megírtam neki, hogy ezt választottam (CIP), de lehetséges-e, hogy PP-lel fizessek, vagy akkor mik az adatok az utaláshoz? Erre visszaírt annyit, hogy fizethetek PP-el. Látnom kellene most akkor valahol a PP címét, vagy kérdezzem meg külön ? Első vásárlásom, szal tudom én vagyok a kretén, de nem áll össze kép...

[ Szerkesztve ]

(#32361) napocska2 válasza utgyuru (#32360) üzenetére


napocska2
senior tag

Két módszer lehetséges, vagy kérsz tőle egy számlát és kifizeted PayPal-el, vagy elkéred a PayPal-es e-mail címét és elküldöd neki a pénzt.
Egy idevágó hozzászólás a PayPal topicból.

(#32362) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Köszi, akkor írok neki.
Amúgy mekkora az esélye, hogy lehúznak? 42 eladás után 100%-os, akik meg véleményezték, azoknak is nagy része több száz pontos. Ami kicsit fura, hogy konkrét fotót nem rakott a termékról (használt), csak egy sajtóképet, meg mikor vásároltam, az ebay elküldte a címét:
Europaplatz 8
ARAG
53721 Siegburg
DE
google maps-en rákerestem, a 10-es szám az utcában egy bank. Lehet gáz?

(#32363) kirkri válasza utgyuru (#32362) üzenetére


kirkri
addikt

Kérj invoice-t, az a tisztább út, ha esetleg reklamációra kerülne sor a későbbiekben.
Miért lenne gáz, hogy bank a 10-es? Bank mellett nem lehet lakni? :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32364) utgyuru válasza kirkri (#32363) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Lehet, csak olyan fura az épület a műholdképen. Az invoice-hoz nekem kell adnom egy címet, igaz?

(#32365) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Valaki esetleg nem tud olyan cuccot, amivel bluetooth-on keresztül lehet vezérelni android telefonon zenét? Tehát nem bluetooth headsetre van szükségem, csak egy szimpla buta bluetooth "távirányítóra" amit mondjuk ruhára lehet csiptetni. Konkrétan arra kell, hogy mikor tekerek melóba, táskából szól a zene és, hogy tudjam kapcsolgatni előre-hátra-megállítani és ennyi :) Egyszerűen nem találok ilyet.

(#32366) axioma válasza kirkri (#32363) üzenetére


axioma
veterán

Tevedhetek, de tudtommal, amikor email cimre kuldesz, ugyis megkerdezi, hogy termekert fizetsz vagy nem. Es ki tudod valasztani a termeket, ossze lesz az is kotozve jol.
Teny, a szamla a tuti, ott nem lehet utolag vitatni pl., hogy az elado kert annyit.

(#32367) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Ugye az mindegy, hogy az ebay.com-ról vagy a .hu-ról rendelek?

(#32368) randras válasza AkosAkos (#32367) üzenetére


randras
veterán

Igen. Nekünk legalábbis biztosan. :)

(#32369) Dr. Romano válasza AkosAkos (#32367) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem aztán teljesen ;]
Egyébként is csak ott magyarul látod a szöveget.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32370) AkosAkos válasza randras (#32368) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Amúgy most látom, hogy ugyanarra a termékre (eladó, minden ugyanaz) a magyar oldalon más árat ír egy kicsit (forintban). :D

(#32371) randras válasza AkosAkos (#32370) üzenetére


randras
veterán

Árfolyamingadozás. :)

(#32372) AkosAkos válasza AkosAkos (#32367) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Végül az angol oldaláról rendeltem, a magyarra mindig azt írta, hogy próbáljam meg később...
Ugye az nem baj, hogy más az ebay nevem és a kártyatulajdonos neve?

(#32373) kirkri válasza AkosAkos (#32372) üzenetére


kirkri
addikt

Nem baj.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32374) troland26


troland26
őstag

Rendeltem UK-ből egy terméket kedden megkaptam a csomagazonosítót , a kézbesítés dátuma jun14-20 közé van írva . A nyomon követés azt írja , hogy kedden postára lett adva a célországba ( tehát Mo-ra ) Nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban , de ha megérkezett volna már Mo-ra azt látnom kéne ?

RQ314186453GB

(#32375) SUPREME7 válasza troland26 (#32374) üzenetére


SUPREME7
őstag

trackitonline.ru-t ajánlom a nyomkövetésre. Itt az látszik, hogy már átvette a GLS németországban, úgyhogy most már a GLS nyomkövetőjén is tudod csekkolni:

https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracking?match=RQ314186453GB

Innen 1-2 nap és átér alsónémedibe ahonnan általában másnap már viszi a futár házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#32376) troland26 válasza SUPREME7 (#32375) üzenetére


troland26
őstag

Köszönöm szépen :R

(#32377) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok.

Június 2.-án nyertem meg ezt, azonnal fizettem, utána másnap postázták is. Azóta semmi.. Angliából ide kellett volna már érnie. írtam pár napja az eladónak, hogy nem kaptam meg, semmi válasz nem érkezett... Szerintetek mi lehet a csomaggal?

(#32378) Teejay83 válasza RockHaRD (#32377) üzenetére


Teejay83
tag

Szerintem várjál még nyugodtan,úgy nézem ő egy magánszemély nem kapkodja el a feladást :) ja az egy dolog,hogy bejelölte,hogy feladta de az még semmit nem jelent.Kérjél tőle nyomkövetési számot.

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#32379) RockHaRD válasza Teejay83 (#32378) üzenetére


RockHaRD
addikt

kértem tőle múlthét kedd-en, azóta nem válaszolt.

(#32380) üszök válasza AkosAkos (#32372) üzenetére


üszök
őstag

A Magyar oldalon nem látszik minden termék valamiért.Jobban jársz a .com-al mindig,főleg,hogy már Fotintban is írja az árat.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32381) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sikerült fizetnem úgy, ahogy tegnap írtátok, köszi a segítséget mindenkinek. Azóta az ebay-től jött az értesítő, hogy elvileg már fel is adta az eladó a pakkot. Németországból mennyi idő alatt kellene megérkeznie ?

(#32382) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Rendeltem 2 db filléres vackot egy hónapja (ezt és ezt), mindkettő Hong Kong-ból, május 15 és 16-án postázták, még nem jött meg egyik sem, pedig általában hétfői nap gyakori a kiszállítás.

Mikortól kezdjek el aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#32383) randras válasza batagy (#32382) üzenetére


randras
veterán

Jövő hét hétfőn. :)

(#32384) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok!

Rendeltem e-bay-en egy cuccot amit szépen meg is kaptam, de fizetnem kellett kaució-t, amit úgy kapok vissza, ha visszaküldök egy rossz darabot amit majd ők felújítanak. Na most ebből kifolyólag kérdezném, ha "le véleményezem" az "embert" és belátható időn belül nem kapom vissza a kauciót, akkor már utána nem tudok rá nyitni case-t, mert már hagytam feedback-et? vagy függetlenül ha benne van a 45 napban akkor még nyithatok case-t?

(#32385) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam jobban témába vágó topikot azért kérdezek itt.
Szóval rendeltem Amazonról (egy skype telefont) és volt olyan szerencsém, hogy kifogtam egy hibás példányt, erre kb 0 volt az esély, mert amúgy mindenkinek nagyon frankó a cucc és senki se hallott még az én problémámról, ezért most boldog vagyok. :W
Az amazon volt olyan kedves és részletesen elmagyarázta, hogy, hogyan járjak el a visszaküldésnél, kaptam tőlük egy csini szelvényt is amit ki kell nyomtatnom és rárakni a csomagra. A fáma úgy ér véget, hogy mennyek és adjam fel a postán. No, de hogyan és milyen postán, mert erős gyanúm, hogy a magyar posta csúnyán behúzna engem, az amazon meg annak ellenére, hogy állítólag akkor is fizeti a vissza költséget ha azért küldöm vissza mert nem tetszik. Most nagy betűkkel közli, hogy ez bizony az én költségem lesz.
Szóval ha, van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, vagy ötlete, hogy ne úgy jöjjek ki a dologból, hogy se pénzem se telefonom, azt megköszönném :)

(#32386) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Ha egy termék szállítási ideje 31-60 nap kínából, de 44. napig nem érkezik meg, nem fair dolog case-t/refundot nyitni, ugye?

yo

(#32387) SUPREME7 válasza kenny123 (#32386) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mivel 45 napod van case-t nyitni, így csak magadat véded. Ha korrekt vagy, még a case-en belül megírhatod az eladónak, hogy hajlandó vagy még várni, de muszáj volt case-t nyitnod. Én is most ebben a helyzetben vagyok, megnyitottam a case-t, az eladó kért még pár nap türelmet, és megállapodtunk, hogy ha most csütörtökig nem jön meg akkor refundol, én meg zárom a case-t.

(#32388) kenny123


kenny123
addikt

Akkor jó, megnyugodtam, köszönöm!

yo

(#32389) pepe091 válasza Doosa (#32385) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez a megfelelő topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#32390) maszekember


maszekember
aktív tag

Hali!

Elég régóta vagyok Ebay tag,de most nem t'om mi történik. Az egyik eladó partial refundot adott nekem egy 60%-ban hibás termék miatt. A pénz elvileg már 16-án elhagyta a PayPal számlámat,de még mindig nem érkezett meg a bankszámlámra (most néztem meg OTP Direkten) .
Ez normális,vagy írjak a PayPal-nak,hogy geb@sz van? Nektek mennyi szokott lenni az átfutási idő?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#32391) SUPREME7 válasza maszekember (#32390) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem ma vagy holnap meg fog érkezni. 3-4 nap is lehet.

(#32392) üszök válasza maszekember (#32390) üzenetére


üszök
őstag

A legutóbb nekem is volt vagy 4 nap mire rákerült a számlára a pénz.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32393) bul07


bul07
nagyúr

Na nekem is megjött a TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB
teszt eredmények, 3.0 75/12 , 2.0 30/10 nem az igazi bár nem is került túl sokba

Postára jellemző eset történt ma, a posta kocsi a küldemények felét továbbvitel egy másik faluba, így majd csak holnap kerülnek vissza a faluba , tudnak ezek a postások ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32394) havri1 válasza bul07 (#32393) üzenetére


havri1
félisten

Windowst telepíteni, meg ilyesmikre nekem tökéletes :-)

havri

(#32395) bul07 válasza havri1 (#32394) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze árához képest jó, de nem lehet tőle csodát várni
Már rendeltek 770-est majd ara is kíváncsi leszek hogy mit tud , és utána már csak a 700-ast kellene tesztelni(lehet ez lesz nekem a következő)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32396) havri1 válasza bul07 (#32395) üzenetére


havri1
félisten

Én már inkább microsd-vel oldom ezt meg.
Vettem 1 dollár körül 2db marha jó kis usb-s microsd adaptert, 32gb-ig eszi a kártyákat. Sebességük passz..most érkezik a 32gb-os Sandisk, meglátjuk:)
Méretben verhetetlen azt hiszem.

havri

(#32397) bul07 válasza havri1 (#32396) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen csak minél több eszköz annál több hibalehetőség

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32398) vegyszer válasza Mr.Csizmás (#32350) üzenetére


vegyszer
addikt

Na, mi lett a félre rendeléseddel?

Én egy olyan eladóval akadtam össze, aki a licit végéig mindenhová ingyen küldött motyót, de leintés után már csak 50$ DHL-el akarta a 2$-os holmit elküldeni. (normál ára 20-25$ náluk)

Írtam neki, hogy ez így nem korrekt, kértem a törlést, és ment is egy nega...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32399) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Gyorsan, már csak 3 nap van hátra! Nehogy lemaradjon valaki, akinek szüksége lenne rá! Katt!! :DDD :C

(#32400) radi8tor válasza pepe091 (#32399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"100% of the final sale price will support Metropolitan Guinea Pig Rescue"

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.