Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) SUPREME7 válasza Destloler (#32600) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen a postaköltség is beleszámít, és vámot nagy eséllyel talán nem kell fizetned max pár százalékot, de az áfa az 27% ugyebár.

(#32602) pepe091 válasza Destloler (#32600) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, a postaköltség is. Ha küldöd nekik a számlát, akkor +30%-ot kell fizetni, mivel pont átcsúszik a 150-es VÁM hattáron, így nem csak ÁFÁ-t, hanem VÁM-ot is kell fizetned. Kb 10k Ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32603) Destloler válasza SUPREME7 (#32601) üzenetére


Destloler
tag

Értem köszönöm, rendeltem mar sok mindent ebay-ről de most ez mar a második vámos termékek egy hónapon belül. Az előző is hasonló ár kategória volt csak az fedex érkezett es ott megoldtak mindent. Ott csak egy nyomtatványt kellett kitölteni hogy miaz mennyi volt stb de számlát nem kertek. Azon kb. 5e ft volt a vám es 3e ft a fedex közbenjárási költsége. Gondolom ez itt több lessz

(#32604) Destloler válasza pepe091 (#32602) üzenetére


Destloler
tag

Nem csúszik át a határon mivel 160$ = 128€ val így meg bőven benne fogok maradni a 150€ határ alatt.

(#32605) somnia válasza Destloler (#32604) üzenetére


somnia
őstag

Nem 22 ojró a határ?
Itt azt írja

[ Szerkesztve ]

(#32606) TaaT válasza Destloler (#32604) üzenetére


TaaT
veterán

45Euró lenne a felső határ ha ajándék lenne, szal mindenféleképpen rászámolnak 30%-ot.

Give them hell Ukraine!

(#32607) pepe091 válasza Destloler (#32604) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Persze, tényleg, hirtelen dollárba gondolkodtam. Így "csak" +27%-ot kell rá fizetned, az is 10 k környékén van..

(#32605) somnia

Sokan keverik ezt, és ha az a kérdés, hogy milyen összeghatár felett kell VÁM-ot fizetni, akkor a válasz 150 euró, viszont ÁFÁ-t már 22 euró felett kell fizetni. Lényegében a VÁM már szinte lényegtelen, mert az kb 3% körül mozog, ami már nem dob túl sokat, mivel a 27 %-os ÁFÁ-t ki kell fizetni.

(#32606) TaaT

Ezt a 45 eurót hanyagoljuk ebben a topikban, itt senkire nem vonatkozik. Az akkor lenne, ha valaki úgy kap csomagot, hogy nem ad érte ellenszolgáltatást (pénz), de mivel itt mindenki rendel, ez eleve kiesik...

[ Szerkesztve ]

(#32608) üszök válasza axioma (#32583) üzenetére


üszök
őstag

Köszi. Meg teszed, hogy pár nap múlva rá nézel hogy áll a pontossággal ha nem felejted el? Addig elmentem a linket.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32609) axioma válasza üszök (#32608) üzenetére


axioma
veterán

Ha el nem felejtem. Szolj majd ram:) Surun jarok itt is, de priviben is johet.

(#32610) dmenyusd válasza dmenyusd (#32591) üzenetére


dmenyusd
csendes tag

Valaki esetleg?

(#32611) hobbyone válasza dmenyusd (#32610) üzenetére


hobbyone
aktív tag

google

Az elsőbe beleolvastam: valószínűleg rosszul adtad meg a paypal e-mail címedet a hirdetésben.

[ Szerkesztve ]

(#32612) RAiN91


RAiN91
őstag

Nem rég vettem 2 telefonhoz 2 darab digitizert. Kínából. 2/2 rossz. 1 éve ugyan ezt megjátszottam, 1 telefonhoz 3x küldött újat, mert rossz volt (3. is az volt). Bár azok valamilyen szinten használhatóak voltak azért. Akkor megfogadtam, soha többet kínából. Most idén még is megtettem. Hihetetlen milyen szarokat gyártanak, és oda merik írni ebay-re, hogy 100% working, mert szállítás előtt "fully tested".

(#32613) dmenyusd válasza hobbyone (#32611) üzenetére


dmenyusd
csendes tag

Rágugliztam én is, de nem vagyok jó angolból azért érdeklődtem itt, hátha valaki tudja mit jelent pontosan..
Amúgy a paypal címemet automatikusan az ebay adta meg a hirdetésben, azt ami hozzá van kapcsolva az ebay fiókhoz. Tehát ez nem lehet probléma. Nem értem akkor mi lehet ez..:F

(#32614) axioma válasza RAiN91 (#32612) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem 1/1 jo lett. Szerintem eladotol is, keszulektipustol is stb. fugg.

(#32615) hobbyone válasza dmenyusd (#32613) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A hirdetés készítésekor meg kell adni a paypal e-mail címed: lásd itt.

Amikor regeltél az ebayre, akkor össze kellett házasítanod az ebay-t a paypal-al.

Szóval ez a két e-mail cím valószínűleg nálad nem egyezik/egyezett.

Lecsekkolod?

[ Szerkesztve ]

(#32616) Winner_hun válasza mukibuci (#32592) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kezdj. Akár indíthatod is a pénzvisszaszerzést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32617) mukibuci válasza Winner_hun (#32616) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

06.13-án lett elvileg feladva, ne várjak tovább?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32618) radi8tor válasza mukibuci (#32617) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor már ne várj. Lehet el sem küldte neked a cuccot.

⭐ Stella

(#32619) Winner_hun válasza mukibuci (#32617) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne várj. Ha meg elküldte és megkapod akkor visszaküldöd neki a pénzt és ennyi is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32620) hobbyone válasza dmenyusd (#32613) üzenetére


hobbyone
aktív tag

dmenyusd extra segítség

Ha rámész az eladott terméknél a relist-re , akkor meg tudod nézni, hogy milyen rossz e-mail címet használtál a hirdetésnél.

Állítólag, ha a hibásan megadott e-mail cím a tiéd, akkor a Paypal oldaladon belépve a Profile résznél hozzáadhatod ezt az e-mail címet. Ekkor nem kell beszélned az eladóval sem a bakidról.

Ha tényleg nem adtál meg rossz e-mail címet a hirdetésben, akkor passz.

(#32621) dmenyusd válasza hobbyone (#32620) üzenetére


dmenyusd
csendes tag

Meg van, sikerült végre! Végül is igazam volt, a e-mail címek egyeztek természetesen, mivel mind az ebay-hez, mind pedig a PP-hez ezt a címet használom. A probléma megoldására a PayPal Profile részénél találtam. Az e-mail ugyebár helyes volt, viszont nem volt bepipálva a "confirm" itt, így ezért nem működött a dolog. Csak nem értem, hisz már párosítottam őket korábban, többször is fizettem PP-n keresztül ebay vásárlásokkor, ezek szerint az eladáshoz még külön ezt is be kell állítani.
Na mindegy, legalább meglett a megoldás, ezután ha másnak lenne ilyesfajta problémája már tudja a teendőket.
Ezer hála a segítségekért! :R

(#32622) Doze


Doze
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy 499 dolláros cuccot venni eBay-en ... az eladónak 94,9% értékelése van több mint 4000 ilyen eladott termékkel (hasonló áron 300-400 dollárok), írtam neki, mert nem szállít Magyarországra meg is egyeztünk 75 dolcsiban... utána küldött uzit, egy webshopban ugyan az a termék 430dolcsi.... hezitálok ezen az egész dolgon, szerintem az ebayes vásárlás sokkal biztonságosabb.... de így is félek... nem tudom bele mennyek a vásárlásba?

[ Szerkesztve ]

(#32623) akela91 válasza Doze (#32622) üzenetére


akela91
addikt

nem is találkoztam még ilyen alacsony eladó értékeléssel.

(#32624) Winner_hun válasza Doze (#32622) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a webshop-ban van PayPal fizetési mód és azt használod is akkor hajrá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32625) hidroponi válasza Doze (#32622) üzenetére


hidroponi
aktív tag

94,9% az gazos elado...

(#32626) tamas1985 válasza Doze (#32622) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Milyen termékről lenne szó, más esetleg nem árulja aki kicsit jobban van értékelve?

(#32627) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Ilyen külső akkumulátort próbált már valaki, vélemény?

(#32628) DemonDani válasza tamas1985 (#32627) üzenetére


DemonDani
addikt

Én egy ilyet vettem 15-én. Ha gondolod irok majd egy véleményt ha sikerült jobban szemügyre vennem (1 hónapon belül kétlem hiszen még meg se kaptam :) ). Ennek van egy eredeti változata is (90% hogy ennyiért nem sikerült eredetit kifognom) így legalább szép. Barátnőmnek kellet, így ez volt a legfontosabb feltétel ( ;] ). Reménykedek titkon azért hogy igazi, :DDD de majd elválik mit bír.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32629) default.


default.
őstag

Ebay-en eladásnál hol lehet minimálárat beállítani ?

(#32630) Doze válasza Winner_hun (#32624) üzenetére


Doze
aktív tag

Van PayPal fizetési mód a webáruházban... de ha azzal fizetek hogyan működik a védelmem?

(#32631) tamas1985 válasza Doze (#32630) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ugyan az minit az ebay-en(45nap) csak a paypal felületen jelzed ha problémád van, h jól tudom

(#32632) totyak


totyak
aktív tag

Sziasztok! EZZEL mit kezdjek? Ha jól értem a kép melletti kis infó leírást, akkor mégsem lett unpaid item felírva az accomhoz. Jól értem? De hogyan tudom eltüntetni ezt a vásárlási kísérletet a listáról, valamire kattintanom kellene jobb oldalon a menük között?

Köszönöm

(#32633) radi8tor válasza totyak (#32632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Baloldalt kijelölöd, majd archive.

⭐ Stella

(#32634) ablack


ablack
senior tag

Szisztok,

Valakinek van ötlelte hogy az ebay.co.uk-en feltöltött termékem miért nem látszódik az ebay.com-on?

Vagy ahhoz hogy látsszon az ebay.com-ra is fel kell tölteni?

(#32635) totyak válasza radi8tor (#32633) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm.
És akkor jól értettem a kiírást, hogy mégsem kaptam megrovást, tehát nem lett az acchoz feljegyezve ilyen unpaid item? Mert annak örülnék. Meg lehet esetleg nézni valahol az accomon, hogy van-e vagy nincs ilyenem?

(#32636) radi8tor válasza totyak (#32635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán a resolution centerben, de csak tipp.

⭐ Stella

(#32637) totyak válasza radi8tor (#32636) üzenetére


totyak
aktív tag

Ott azt írja, hogy "1 case has been closed" és ha rákattintok a 1case írásra, akkor ott meg azt írja a státuszhoz, hogy "Unpaid item case closed, Unpaid item not recorded"

Gondolom ez jót jelent.

(#32638) radi8tor válasza totyak (#32637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#32639) totyak válasza radi8tor (#32638) üzenetére


totyak
aktív tag

OK, köszönöm. Akkor nyugodtan eltávolíthatom onnan a listából a tételt, nem lesz belőle gond?

Nem tudom, hogy ez hogy intéződött el, hogy mégsem írták fel az accomhoz, mert nem úgy tűnt, hogy az eladó hajlik a törlésre, de ezek szerint megoldódott. Ezentúl 2x is meggondolom, hogy mire nyomok rá és mikor.

(#32640) radi8tor válasza totyak (#32639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak archiválni tudod, törölni nem. Archiváld nyugodtan.

⭐ Stella

(#32641) kenny123


kenny123
addikt

Vettem 2 uyganolyan öngyujtót, de 2 külön tranzakcióban. A két tétel kifizetése között 3 nap volt, kár, hogy ez a szállítási időtartammal nem egyenesen arányos. :DDD

yo

(#32642) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Gyors help kéne,ebay account kreálásnál kéri a postal code-t.Na az mi a szösz?Még nem hallottam róla sohasem. :R

HardCore is my LifeStyle

(#32643) akela91 válasza FatalEror (#32642) üzenetére


akela91
addikt

Irányítószám... google első találat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32644) FatalEror válasza akela91 (#32643) üzenetére


FatalEror
addikt

Köszi!

HardCore is my LifeStyle

(#32645) totyak


totyak
aktív tag

Ma rendeltem a holland ebay-ről egy elég drága és elég nagy csomagot. Van valami tapasztalat, hogy onnan mennyi idő mire megérkezik a termék? Illetve mérténél fogva nem fér be a postaládába és valószínűleg a postás sem fogja cipelni (kb. 2kg a súlya). Ilyenkor kapok egy értesítőt, hogy csomagom jött és befáradhatok érte a postára, vagy postakocsi (ha van egyáltalán még ilyen) kihozza?

Kicsit más, de ugyanehhez a témához. A holland ebay-en nem nagyon igazodtam el és azt hiszem elmentettem a termék eladóját valami kedvencek listába. Ezt hol találom és hogy tudom onnan kivenni az illetőt?

Köszönöm

(#32646) bul07 válasza totyak (#32645) üzenetére


bul07
nagyúr

Belépsz mondjuk a .com-on és ha kicsit megy az angol akkor megtalálod az elmentet eladót

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32647) tamas1985 válasza totyak (#32645) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A postás(csomagos kocsival) fogja hozni, ha nem vagy otthon akkor hagy értesítőt elvileg.

(#32648) radi8tor válasza tamas1985 (#32647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem találja otthon, akkor másnap a leveles postát kézbesítő viszi ki az értesítőt.

⭐ Stella

(#32649) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Attól félek nehogy kifussak a határidőből.
Case formájában kértem az eladótól néhány dollár visszautalását, mivel nem teljesen a hirdetett cuccot küldte.
Azóta semmit nem reagál, nyilvánvalóan magától nem fogja visszautalni.
Ha a Case megnyitása után nem alakítom Claimmé, akkor is a Paypal dönt és jó esetben visszautaltatja a pénzem, vagy mindenképpen szükséges Claimmé alakítani?

A Paypal ma ezt küldte:
"
Hello,

Your dispute for the payment you sent to BuyinCoins Inc will automatically
close on Jun 30, 2013.

We will assume that the dispute is resolved and will automatically close it
unless you log in to the Resolution Center and escalate it to a PayPal
claim before Jun 30, 2013.

By escalating to a claim, you would be asking PayPal to review the case and
decide the outcome. Keep in mind that a closed dispute cannot be reopened
or escalated to a PayPal claim.

Thank you,

PayPal"

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#32650) peter889 válasza peter889 (#32649) üzenetére


peter889
őstag

Nincs itt senki ilyenkor?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.