Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) radi8tor válasza WhiteWalker (#32300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem vidd lejjebb az árat, ha megadja, akkor megkapja eBay-en keresztül. Ezzel csak te járhatsz rosszabbul a jutalék miatt, de így a tiszta, esetleg ő sem tud bepróbálkozni (mai világban erre is gondolni kell).

⭐ Stella

(#32302) M@Db0Y válasza WhiteWalker (#32300) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem próbáld meg ebayen keresztül lebonyolítani valamilyen módon... biztonságosabb..... kizárás ilyesmi nem hiszem hogy lenne de ha átver akkor nehezebb ügyed van mintha ebayen keresztül ment volna a dolog.

(#32303) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm mindkettötöknek a választ! A tiszta ügy érdekében marad az ebay hirdetés modosítása. thanks! :)

(#32304) tamas1985 válasza WhiteWalker (#32300) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Azt nem tudom milyen következményekkel járna a dolog, de a legjobb megoldás az amit a végén írtál.

(#32305) skylaner válasza EQMontoya (#32299) üzenetére


skylaner
senior tag

Próbáltam de nem tudtak segíteni.
Nem UPU S10 standardnak megfelelő tracking number-em van.
Hanem WHxxxxxxxxxxxx formátumú.

(#32306) havri1


havri1
félisten

Hali!

Nos, megérkezett az összes termék, amit május 27 óta rendeltem.
Adnám le a feedback-eket, és az egyik terméket már nem is látom a purchase history-ban!
Hol van? Hol találom?

havri

(#32307) Tomate


Tomate
veterán

Ismertek olyan embert, vagy van itt közetetek aki kint él az USA-ban és tudna esetleg segíteni?

Itt ez a csónakmotor CD egység és ha nem postáz magyarországra valakinek a segítségét szeretném kérni, a továbbküldésében kis hazánkba. (Egy kis borítékba belefér az egész) Itthon 60e :((( Egy evezősklubbank igen nagy szüksége lenne rá a következő hónapokban.

[ Szerkesztve ]

(#32308) radi8tor válasza Tomate (#32307) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#32310) adalbert1


adalbert1
veterán

Ti hány nap után szoktatok caset nyitni? Rendeltem egy SNES játékot, de helyette egy PS3 játékot küldött az eladó, sajnos a csomag felbontását nem rögzítettem. Írtam neki 11-én este, azóta semmi hír felőle. Szerintetek van esélyem refundra vagy valamilyen értelmes megoldásra, ha esetleg ő elzárkózik tőle? Azt látom valahol, hogy ő mikor lépett be utoljára?

(#32311) pepe091 válasza adalbert1 (#32310) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ilyen esetben egyből nyithatod a case-t, mivel már megjött a cucc, és látod, hogy nem azt kaptad amit akartál. Elvileg simán kapsz refundot, ha visszaküldöd neki a játékot. Mikor rendelted? (Csak a 45 napos határidő miatt kérdem.)

(#32312) adalbert1 válasza pepe091 (#32311) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, meg is nyitottam a case-t. Június 4-én rendeltem, így a 45 napon még bőven belül vagyok. Azért bosszantó, hogy majd 3 napig annyit se jelez vissza, hogy olvasta amit írtam...

(#32313) EQMontoya válasza skylaner (#32305) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jo kerdes, esetleg lepj kapcsolatba az eladoval, hogy valami gaz van, mert itthon nem is tudnak a tracking numberrol.

Egyebkent a kinai dolgok trackalese altalaban kalap bodiszilvat nem er, random informaciok megjelennek, aztan egyszer csak megerkezik. :)

Same rules apply!

(#32314) krypton válasza krypton (#32255) üzenetére


krypton
senior tag

Arra jutottunk, hogy vagy visszaküldöm és full refund-ot kapok, vagy 2 fontot visszaad. Szerintem az előbbivel jobban járok. Ilyenkor ki fizeti a küldemény árát, illetve hol a legolcsóbb ha én küldöm Angliába?

(#32315) Winner_hun válasza adalbert1 (#32310) üzenetére


Winner_hun
félisten

Adj neki negatív visszajelzést, arra gyorsan elő szoktak kerülni az eladók. Később megváltoztatható ha rendeződött az ügy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32316) axioma válasza krypton (#32314) üzenetére


axioma
veterán

Nincs itthon kereslet a keret nelkulire? A 2 fonttal csokkentett, de szallitasival szamolt aron, hogy nullszaldo legyel? Mert akkor tudna'l rendelni egy kombit, es nem is vesztenel rajta. A visszakuldes nyomkovetve (csakis ugy) varhatoan tobb, mint 2 font lesz.

(#32317) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Megint beleszaladtam egy kínaiba.
:(
Sajnos a rosszabb fajtából.
Rendeltem egy motyót április 8-án.
Nem ért ide, május 21-el indítottam kivizsgálást.
Erre jött is válasz, hogy inkább elküldi újra, de mivel nekem ilyen téren egy rossz tapasztalatom van, így ezt inkább kihagytam.
Erre kérte, várjak 10 további napot, azóta eltelt majd 3 hét, persze nem igen jelentkezik azóta. :W

Most kellene megint escalálni az ügyet? (Ugye ezzel dobjuk oda az ebay embereinek a döntés jogát?)

(azért húztam így el, mert a bankkártyámat letiltották, és féltem, ha visszakérem a pénzt, nem fog megérkezni, mert letiltott kártyára nem tudnak jóváírni sem. Azóta megtudtam egy másik lassú posta kapcsán, hogy biza tudnak ilyet is :Y :R )

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32318) SUPREME7 válasza vegyszer (#32317) üzenetére


SUPREME7
őstag

A case megnyitásától számolva 6 napja van az eladónak reagálni. Ha nem jelentkezik, eszkalálhatod, de csak a case megnyitásától 1hónapig. Ha letelne az 1 hónap és semelyikőtök nem reagál, akkor automatikusan záródik a case. De ha megnyitod a case oldalát, ez mind le van írva.

(#32319) vegyszer válasza SUPREME7 (#32318) üzenetére


vegyszer
addikt

Eddig ok, csak 21-én zárult volna le asszem.
De ilyen eladó, aki készséggel reagált eddig, hogy megszökjön, nekem nem volt a praxisomban.
Vagy végig reagált, vagy egy szóra sem méltatott.

Most eszkaláltam az ügyet, jobb híján.
(én jobb szeretem,ha nem kell erőszakoskodni, és az eladó magától visszaküldi a pénzt)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32320) SUPREME7 válasza vegyszer (#32319) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én is 2 napja nyitottam egy case-t, egy 5Ezres cucc miatt ami nem jött meg. Tracking természetesen nincs, de próbált hülyének nézni, hogy már itt van a cucc az országban, és megsürgeti a postázást :DDD (99,3%-os topseller) Amióta nyitva a case azóta nem reagál.

(#32321) vegyszer válasza SUPREME7 (#32320) üzenetére


vegyszer
addikt

Biztos Póstás Pistának fizeti a következő felest. :DDD

Nem tudom mit tudna tenni onnan...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32322) SUPREME7 válasza vegyszer (#32321) üzenetére


SUPREME7
őstag

Biztos van a Magyar postának hivatalos kínai supportja, és néhány párdolcsis gadgetért túlóráznak a postások :)

(#32323) kirkri


kirkri
addikt

Én is kénytelen leszek a napokban visszakérni a pénzem egy eladótól. Németországból vettem egy telefont 30k értékben, és lassan 3 hete, hogy nem érkezett meg. Németországból minden ideér 5-7 nap alatt, szóval ennek már annyi. Az eladó korrektnek tűnik, a küldeményt tracking nélkül küldte, mert a barátnője adta fel és állítólag erre nem figyelt.
Sajnálom szerencsétlent, de a pénzem nem hagyom veszni. Miután írtam neki, hogy nem jött meg a teló, adott nekem egy pozitív értékelést, amin nagyon meglepődtem. (talán bízik benne, hogy felesben kiegyezünk, de nem)

21 éve a Prohardveren! ™

(#32324) vegyszer válasza kirkri (#32323) üzenetére


vegyszer
addikt

Hát ez csúnya bukta lesz valakinek.

Ha azt mondom, hogy az én barátnőm adta fel, a felét elküldöd nekem? ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32325) skylaner válasza EQMontoya (#32313) üzenetére


skylaner
senior tag

Valóban, délután megjött a csomagom :)

(#32326) vegyszer válasza havri1 (#32306) üzenetére


vegyszer
addikt

Meglehet átment az arhív mappába. Felül van egy rádiógomb...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32327) üszök válasza SUPREME7 (#32320) üzenetére


üszök
őstag

Ezek szerint nekem szerencsém volt akkor,mert két terméknek is vissza kértem az árát,mert nem jött meg. Megírtam nekik,hogy nem jött meg,szeretném vissza kapni a pénzem de nem szeretnék caset nyitni.Mindkettő vissza is utalt 2 napon belül. Az egyik majdnem 5K volt,a másik 1,5k. Volt több cuccom is az egyiktől,küldte is a mailokat utána sorba,hogy nem e jött meg? Én meg írtam neki,hogy értékeltem is pozitívra őket vagy 4 napja. :C
Bár egy még mindig hiányzik,de az nem érdekel mert 1 dollár körül volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32328) kirkri válasza vegyszer (#32324) üzenetére


kirkri
addikt

Elvileg nem nekem lesz bukta, de nehogy éppen most ne legyen igazam. :)

Persze, de egy fehérneműs képet posztolj azért róla, kezében a telefonommal. ;)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32329) twine


twine
addikt

Sziasztok..
Ebay-en Gaithersburg, Maryland, United States -ből "üzletből" rendelt kerekítve a példa kedvéért 100Huf-os telefonra Jól látom az 1 hsz-ben cca. 38000.Huf "mindent"(Vám+áfa) kellene fizetnem itthon, hogy átvehessem?
Ha igen,,,mit és hogyan kellene intéznem, hogy ez a költség ne keletkezzen nekem?
Ha "csúnyát" kérdeztem, plíííz segítsetek nekem privátban... :R
Elnézést, ebben a topicban még nem szocializálódtam :B :DDD
Konkrétabban erről van szó :B

[ Szerkesztve ]

(#32330) pepe091 válasza twine (#32329) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, egy 100 K-s termékre kb ennyi lesz az áfa+ vám. Kikerülni nem tudod. Az egyetlen mód a "kikerülésre", hogy EU-ból rendelsz..
Mivel elég értékes dologról van szó, biztos vagyok benne, hogy rá lesz írva a csomagra, hogy mi van benne, és mekkora az értéke, így szinte biztos, hogy megakadna a vámon.

[ Szerkesztve ]

(#32331) kirkri válasza twine (#32329) üzenetére


kirkri
addikt

Nem tudod sehogy úgy intézni.
Az összes amit megtehetsz, hogy alacsony értéket íratsz rá, de amennyiben nem találják valósnak a vámosok, akkor úgyis bekérik tőled a számlát. Tapasztalatok alapján a postai küldemények jobban átcsúsznak a vámon, mint a futárcégek által hozott küldemények. De a telefon szinte 100%, hogy fennakad, bárhogy is küldik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#32332) twine válasza pepe091 (#32330) üzenetére


twine
addikt

+(#32331) kirkri:
:R :R
Elkeserítő :((
Köszönöm az infót...
Tehát akkor halvány egérút lenne USánka ismerőshöz rendelni és onnan postán kis értékű csomagként feladni itthonra,,,de mivel a postában nem bízom semmilyen formában,,ez így akkor kilőve :(
Ehhh...
THX

(#32333) TaaT válasza twine (#32332) üzenetére


TaaT
veterán

nem tudom ez mennyiben különbözik, de erre már nincs vám/áfa :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#32334) twine válasza TaaT (#32333) üzenetére


twine
addikt

Nagyon köszönöm...ez pont ugyan az ,csak cca 12k Hufal "drágább"...ami, ha most vennék készüléket nem zavarna,, de én csak egy feketét "cserélnék" fehérre, max 15 ért,, ami már így is"beteg összeg",,, :B nem hogy 27:DDD
De köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#32335) TaaT válasza twine (#32334) üzenetére


TaaT
veterán

Megkérdezheted nem-e enged valamennyit az árból, egy próbát megér ;)

Give them hell Ukraine!

(#32336) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Jött a PayPalomra pénz, 3k. Hogy tudom a magyar bankszámlámra utalni? eBay refundnál eddig autómatán küldte. Withdraw és ott töltsem ki? Ennek van költsége?

(#32337) kirkri válasza W1 (#32336) üzenetére


kirkri
addikt

Withdraw opció, és magyar számlára díjmentes.

21 éve a Prohardveren! ™

(#32338) somnia válasza twine (#32329) üzenetére


somnia
őstag

Jobban jártál volna, ha az enyémet veszed meg. :K

(#32339) W1 válasza kirkri (#32337) üzenetére


W1
senior tag

Köszi!:R

(#32340) twine válasza somnia (#32338) üzenetére


twine
addikt

Volt nálad fehér?
Senkiről nem tudtam hogy van itt a fórumon fehér N4-e :U

[ Szerkesztve ]

(#32341) havri1


havri1
félisten

Helló!

Vennék microsd kártyát ebayről.
Ez jó vétel lehet? Vagy ha nem, mit ajánlanátok helyette?
Köszönöm!

TRANSCEND MICRO SD MICRO SDHC CLASS 10 32GB 32G 32 G GB NEW LIFE TIME WARRANTY

havri

(#32342) bul07 válasza havri1 (#32341) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez nem lenne jobb helyette igaz kicsit drágább de , gyártói oldala

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32343) havri1 válasza bul07 (#32342) üzenetére


havri1
félisten

Nem gond, ha drágább, 32gb-nál ennyit nekem megérne :)
Köszönöm!

havri

(#32344) TheWich


TheWich
tag

Pár pálma magot néztem ki, szeretnék rendelni, miután idén ültettem pár datolya magot, amely nemrégiben kikelt és szépen fejlődik, gondoltam kipróbálnék pár különleges fajtát is.

Tudni kellene ezekről valami korlátot, behozatali felárat, bírságot, vámot stb???
Ezt néztem

There may be prohibitions and restrictions on the importation of certain plants into your country. Please check applicable regulations for specific import restrictions in your country.

[ Szerkesztve ]

(#32345) faresz5 válasza havri1 (#32343) üzenetére


faresz5
senior tag

ha megbízhatóságra mész akkor transcend.(van belőle már prémium, az gyorsabb a sandisknél)
Hidd el tudom mit beszélek, nem 1-2 volt már nálam.
sandiskek szeretnek fél év 1év körül, illetve ha véletlenül windowsban formázod le nem okostelefonban,(és okostelefonban, tabletben használod) akkor tönkremenni. transcendel ilyen probléma sincsen.
Túl misztifikált ez a sandisk név, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#32346) M_o_g_y_i válasza TheWich (#32344) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Angliából jön, szóval nem lehet gond. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#32347) havri1 válasza faresz5 (#32345) üzenetére


havri1
félisten

Hát, majd kiderül, most már a sandisk-et rendeltem :)
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

havri

(#32348) TheWich válasza M_o_g_y_i (#32346) üzenetére


TheWich
tag

Értem! Köszi, akkor megnyugodtam, meg is rendelem ezt.

Amúgy van valami ilyen növény, mag stb. esetén a behozatalra EU-n kívülről? Mert néztem más magokat India és egyéb helyekről is!

(#32349) vegyszer válasza TheWich (#32348) üzenetére


vegyszer
addikt

Az ha nem cserje méretű, hanem valóban mag, és mondjuk pufibubis levélben jön, akkor a kutya sem fog hozzája szólni.

Ellenben, ha a mag akkora, mint egy kókusz, és rendelsz egy tucatot, abból lehet baj. (vevő költségén történő megsemmisítés legvégső esetben. Volt valaki, tábla PC-vel járt majdnem így, mert nem voltak meg a tanúsítványok, amivel az EU-ba nem jöhetett volna be, de ki tudta bulizni a vissza a feladónak opciót. :W)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32350) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mi van olyankor, ha nem a termeknek megfelelo kepet rak ki az elado? konkretan egy keszitesi leirast hirdet, de mindharom kepen maga a kesz termek szerepel. sajnos licitalas utan vettem eszre, hogy csak egy leirast hirdet..... :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.