Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) bigdady válasza bigdady (#30350) üzenetére


bigdady
nagyúr

4. Accept után mi a teendő? Bankszámla számot kene megadni? Nem bankkártyara rakják mint a refundot?

(#30352) rontgenes válasza fixi (#30345) üzenetére


rontgenes
csendes tag

Ha sima posta, akkor mindenképp ajánlva küld el, hiszen az a biztonságos.

(#30353) applause


applause
aktív tag

30 napja rendeltem egy usb bill. hong-kong-i eladótól. Eddig nem érkezett meg,érdemes már reklamálni és hol, hogyan?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#30354) kirkri válasza applause (#30353) üzenetére


kirkri
addikt

Írhatsz az eladónak, hogy még nem érkezett meg és amennyiben tíz napon belül nem jön meg, akkor refund-ot kérsz majd. Mást nem igazán tudsz és érdemes tenni.
Arra figyelj, hogy claim indítására 45 napon belül van lehetőséged, ebből majd ne csússz ki. De a claim nyitáshoz még korán van, addig bőven megjöhet még, a 30 nap nem extrém hosszú idő.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30355) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nem érkezett meg egy termék, az eladó refund-ot ajánlott, én elfogadtam és még ezt írta:

"By the way,we'll open a cancel transactions case after refund,please confirm and agree with it."

erre külön menü pont van, vagy hogyan kell jóváhagyni a vásárlás törlését?

illetve paypal-on látszik a visszatérítés, de miért van + és - is?

(#30356) SUPREME7 válasza Sanyi.mTs (#30355) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kapsz róla értesítést és egyértelmű lesz. A plusznál visszakaptad a pénzt a paypalra és onnan visszament a számládra - ez a minusz - ez 1-2 nap alatt lesz jóváírva

(#30357) fesii


fesii
aktív tag

Lehet volt róla hír nekem most tünt fel.
Ebay-ezőre csapott le a NAV - 67 millió forintot követelnek

(#30359) axioma válasza #27813376 (#30358) üzenetére


axioma
veterán

Ugye most ez nem az, aminek latszik (adocsalasra felbuzditas)?
Jol csinaltak, birsag + media. Ez az ember egyszeruen egy csalo. Tudta, hogy szabalytalan, csak abban bizott, hogy nem bukik le. Nem jott be. Es? Ettol me'g a teljesen hiheto torvenyi eves osszeghatarig barki nyugodtan arusithat tovabbra is.
[Nekem inkabb az tunt fel, hogy a bevetelet egy az egyben jovedelemnek vettek, sot munkaber jellegunek. Valoszinuleg inkabb vallalta, minthogy me'g valakit magaval rantson, akitol beszerezte, valoszinuleg ott is volt valami gebasz.]

(#30360) applause válasza kirkri (#30354) üzenetére


applause
aktív tag

Köszi a választ, írtam e-mailt. De most Qingming Fesztivál van náluk és csak 7-én foglalkoznak érdemben vele.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#30363) #27813376


#27813376
törölt tag

Töröltettem a hsz-t.
Bosszantó, hogy ilyen kisstílű embereket tudnak csak lekapcsolni. Ez így érthető?
:Y

(#30364) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

The item (RCXXXXXXXXXHK) was in transit within its destination country on 3-Apr-2013.

Ezt írja most státusznál, és mindezt azután, hogy vám elé állították. Ez azt jelenti, hogy nem vámolták meg, és már felém tart, vagy csak a központi elosztóba? Nektek mi a tapasztalatotok? Kis méretű csomag, kínaiak valószínűleg önszorgalomból ajándék + kis érték megjelölésével küldték, amúgy sem nagy érték (kb. 40$/csomag).

Köszi!

(#30363) đension: átszámolva ez havi másfél millió forint bevétel. Kisstílű az, aki pártízezer forintért csinálja, és igazából nincs is annyira tisztában a szabályokkal.

Az ilyen emberek adótartozásait majd a te és az én vállalkozásomon fogják behajtani, a becsületes személyeknek további hátrányt okozva.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#30365) SUPREME7 válasza #27813376 (#30363) üzenetére


SUPREME7
őstag

34Millió nekem nem tűnik kisstílűnek még 4év alatt sem. Az havi 700ezer. És ez csak az adó.

(#30366) #27813376 válasza SUPREME7 (#30365) üzenetére


#27813376
törölt tag

A NAV-nak van eljárási gyakorlata, általában a jogkövetkezmény, bíság kiteszi az elkövetési értéket.
Kisstílű az ember. Hacsak nem lopta az árut. Ha viszont beszállítói voltak (mint említik a cikkben) akkor az elkövetési érték könnyen lehet a tizede is a bírságnak. Az értékesítés teljes összegét kezelik csalásként, nem csak az ellopott és meg nem fizetett áfát. Eladott áfa nélkül 40 millióért, ebből 38-at pl. kifizetett a beszállítónak, akkor hogy is van ez? A maradékot nem vallotta be. Jaj de nagy fogás. A szervek becslési eljárásait inkább nem méltatom.
Azok a keleti régióban élő "vállalkozók" akiknek cégük nincs, ám mégis százmilliókat mozgatnak, munkaerőt kölcsönöznek, papíroznak stb... na azok nagy halak. És úszkálnak évek óta. Ahogy írjátok, a mi pénzünkön.

(#30364) Peethy
Ja, bevétel. De ha fizetett az áruért, magyarul volt kiadása is, akkor csak a külömbözet a lopott pénz.
Azt meg sose tudjuk meg, száz vagy többszázezer.

[ Szerkesztve ]

(#30367) Balázs1986 válasza #27813376 (#30366) üzenetére


Balázs1986
addikt

De ha fizetett az áruért, magyarul volt kiadása is, akkor csak a külömbözet a lopott pénz.
Nem. Az egész lopott pénz, mivel ha legális vállalkozásként csinálta volna, a beszerzett nyersanyagokon neki nincs ÁFA (mivel mint tudjuk, az mindig a végfelhasználót terheli). Ismeretlen tőkéből ismert, elég nagy nyereség. Igazad van, meg se büntessük...ugyan már.
A kereskedő beszállító partnereit nem volt hajlandó megnevezni...
Ha ezáltal kevesebb lett volna a büntetés, mert mondjuk ez legális volt és fizetett ÁFÁ-t (már ha egyáltalán végfelhasználóként volt itt jelen, és kellett volna fizetnie...ez sem derül ki), valószínűleg megnevezte volna, bizonylatokkal igazolva a legalitást. Szóval valószínűleg nem volt nagy összeg, és / vagy az is fekete.
Eladott áfa nélkül 40 millióért, ebből 38-at pl. kifizetett a beszállítónak...
Ezt te sem gondolhatod komolyan :)
Megfogtak valakit, aki nem adózott ekkora érték után:
4 év alatt 77 millió forintnak megfelelő ellenértéket utaltak részére vásárlói.
Ahogy írták, ennek az adóját az országtól lopta el. Esküszöm, nem értem, hogy neked miért fáj egy ilyen. Vagy csak minden észérvet félretéve próbálod védeni az igazad...te tudod. És ez minden, csak nem kis fogás. 10 ilyen ember már félmilliárd kiesés az államnak. Miért is ne legyenek elkapva? Számolj már...

[ Szerkesztve ]

(#30368) axioma válasza #27813376 (#30366) üzenetére


axioma
veterán

Kezzel gyartott cucc ertekenel nehogy mar kereskedelmi arressel gyere... meg ilyen termeknel az se 20%. Az alapanyag lehetett 5-10%, en arra gondoltam hogy necces, de vszinu igy is jobban jart, mintha kiderult volna, hogy joval tobbet adott el - es ez kiderulhetett volna az alapanyagforras es kozte levo szumma tranzakciokbol. Nyilvan azert fogadta el az osszeget, mert ha tovabbviszi, tobbet bukik az ezzel foglalkozok osszessege. Tehat a csalas ennel nagyobb. Hol itt a kisstiluseg?
Es nem figyelsz, nem az afa az osszeg nagyobbik resze, hanem a jovedelemkent befolyt osszeg utan a ber adoit es jarulekait kellett volna kicsengetni.
Csak hogy egy kozvetlen teged erinto kovetkezmenyt mondjak: ez az ipse tegyuk fel, veled egyutt lesz nyugdijas. Abbol a nyugdijalapbol, amit te es o fizettetek be, kettotok nyugdijat kell megoldani. Es az egy bizonyos minimumosszeg ala nem csokkenhet, igy hat ha az o befizetesei nem fedezik a sajatjat, hat akkor majd a tiedbol levonjak a hianyzot, ennyivel kevesebb marad neked per ho eleted vegeig. [Nem kell reszletekben kotekedni, barmelyik rendszerben a problema eszenciaja pontosan ez lesz.] Na ennek fenyeben is tapsikolsz neki?

(#30369) #27813376


#27813376
törölt tag

Nagy a kod ;) es nem oszlik.
Reszemrol lezarva.

(#30370) kaliber válasza axioma (#30368) üzenetére


kaliber
aktív tag

A be nem fizetett adó és járulék ügyben igazatok van kárt okoz az államnak(nekünk), viszont a Nav által megállapított mértékével +büntetés nem értek egyet végre valami dolog amit innen exportálni lehetett, amire igény volt nyugaton és valószinüleg itthon hozáadott érték is volt (iparos munka) akkor miért kell kinyírni (teljes négyéves bevétele mint adó+büntetés?) a vállalkozást büntessék meg, de ne tegyék lehetetlenné a működését, mert ezzel valószinüleg kinyírták ezt a vállalkozást, az így megkeresett bevételt is valószinüleg itthon költötte el, így ebből adóbevétel keletkezett, terelték volna inkább legális mederbe.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#30371) szilard28 válasza kaliber (#30370) üzenetére


szilard28
aktív tag

50% + késedelmi kamat a bírság.
Mégis mennyi legyen szerinted, hogy legyen elrettentő ereje a későbbiekre és a többiekre nézve? 10%? Vagy csak egy enyje-benyje?
Még így is kicsi a büntetés ahhoz képest, hogy nagyon kicsi a lebukás esélye.

77 milliót csalt el, nehogy már elkezdjük sajnálni!

(#30372) kaliber válasza szilard28 (#30371) üzenetére


kaliber
aktív tag

Annyi, hogy ne menjen csődbe a vállalkozás, mert ezek után valószinüleg egy darabot sem tud eladni annak az adóját meg majd lehet számolgatni mennyi lehetne.

Ebből az eladásokból a teljes 4éves bevétele 77millió ft volt, ami ugye nem egyenlő a haszonnal, és ugyanennyi befizetendőt állapított meg a NAV.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#30373) szilard28 válasza kaliber (#30372) üzenetére


szilard28
aktív tag

A "vállalkozó" mondta ezt, hogy ez a haszon, hiszen semmilyen számlát nem mutatott be. Vagyis ha volt pl. 30 m kiadása, akkor ezen összeg után a beszállítói nem fizettek adót.

És miért ne tudna ezután tovább vállalkozni? Csinál egy céget és bevallja a 10%-os társasági adót.

(#30374) bul07 válasza fesii (#30357) üzenetére


bul07
nagyúr

Vaterás tovább értékesítőkre is lecsaphatnának

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30375) axioma válasza #27813376 (#30369) üzenetére


axioma
veterán

Nem, most egy par szaz soros ko'don dolgozom :D

(#30376) veze válasza bul07 (#30374) üzenetére


veze
őstag

haja.. pl azokra aki arra se képes, hogy az áruja legalább a szobában legyen, kvázi "raktáron",hanem ha majd valaki "vásárol" és már kifizeti, még utána rendeli majd meg. a gagyera tele van egy csomó ilyennel...
A piacon se azt a répát árulják, ami majd megterem ezután. Az eladás arról szól , hogy azt adom el ami van.. a másik inkább megrendelés.

[ Szerkesztve ]

(#30377) hidroponi válasza veze (#30376) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ugy latom meg nem hallottal az arutozsderol..

(#30378) veze válasza hidroponi (#30377) üzenetére


veze
őstag

de a gagyera nem árutőzsde...és az apróhirdetős oldalak se

(#30379) Peethy válasza kaliber (#30372) üzenetére


Peethy
őstag

"Annyi, hogy ne menjen csődbe a vállalkozás..."

Látod, épp ez az: nem volt semmiféle vállalkozás :) A legszebb az egészben, hogy mindig a legnagyobb csalók szidják a legjobban az államot azért, mert rosszak az utak, nincs elég rendőr. Na, részemről itt lezárom, mert nagyon off, és az eredeti kérdésemre sem kaptam még választ :D

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#30380) randras válasza veze (#30378) üzenetére


randras
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#30381) hidroponi válasza veze (#30378) üzenetére


hidroponi
aktív tag

"Az eladás arról szól , hogy azt adom el ami van.. a másik inkább megrendelés."

erre irtam, nem a vaterara. te altalanositottal, csak felhomalyositottalak.

(#30382) bigdady


bigdady
nagyúr

200 e Ft eves bevételig asszem nem kell adóbevallás magánszemélynek csak fölött.

(#30383) bul07


bul07
nagyúr

Na úgy néz ki hogy meg kell nyissam második ügyemet termék nem megérkezés miatt(kitiltott eladó miatt már volt több is)
Hiába válaszol az eladó csak ilyen sablon szövegeket küldöz de nem refundol
Ma járok a 43napon ha holnap délutánig se refudol nyitom rá az ügyet

De azért az is vicces hogy a magamnak rendelt dolgok nem akarnak megérkezni, de két másik ismerősömnek rendelt dolgok ilyen 20-23napra megérkeznek, fene se érti ezt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30384) axioma válasza bigdady (#30382) üzenetére


axioma
veterán

A 200e az a jovedelemre hatar. Ebbol jon ki, hogy mivel a beszerzesit okmanyok hianyaban megallapitjak 75%-nak vagy mennyinek pontosan, 800e a bevetelre a hatar (nem biztos, hogy ez a paros, de valami ilyesmi a vege). Ha van papirod rola (hasznalt gyerekruha azonosithato blokkja vagy szamlaja, es annal olcsobban adod), akkor az nem jovedelem.

(#30385) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Agyf*sz kerülget az angol bay-től...

El akarok adni valamit, de a kategórián belül 3 font limit van postaköltségre. Hogy a bánatba küldjek egy egy 4 kilós csomagot ezer forintból a nyűvas gyarmattartókhoz? Fénypostával?

Átnyálaztam minden vonatkozó írásukat, de sehol sem említik az anglián kívüli nemzetközi postát és eladást. Na mondom jól van, felveszem a kapcsolatot a supporttal. Szépen meg is írtam a problémámat, mire válaszként elküldték levélben ugyanazt az előre megírt szöveget, amiből eddig próbáltam kisilabizálni a dolgokat...

Nem tudom mit kéne tennem, hogy sikerüljön a dolog... Azt írja, hogy ez a limit csak az első postamódra vonatkozik, ha nemzetközileg akarok postázni, akkor ennek kitöltése után megtehetem limit nélkül. De hogy töltsem ki?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30386) Bodz válasza TESCO-Zsömle (#30385) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ez segít?

(#30387) TESCO-Zsömle válasza Bodz (#30386) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem vagyok kezdő. Németeknél hirdettem már többször is. Nem az a baj, hogy nem tudom hogy kéne, hanem hogy nem engedi úgy, ahogy kéne:

Nagyítás

És az a pirossal kijelölt kiírás mindig ottmarad, bármit is választok ki. Azt is megpróbáltam, hogy elsőnek a személyes átvételt adom meg, és csak másodjára EU-n belül-t. Ott nem írta, hogy max 3 font, de mikor tovább akartam lépni, akkor közölte, hogy a postaköltség meghaladja a limitet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30388) Bodz válasza TESCO-Zsömle (#30387) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azért mutattam a képet, mert így nincs limit nálam. Ezek szerint nem segítség. Ha fix áron akarsz valamit eladni, akkor legyen szerintem ingyen szállítás, aztán nem kell tovább görcsölni. Vagy hagyd azon a 3 fonton, a maradékot meg add a termék árához. :)

[ Szerkesztve ]

(#30389) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Eddig nem volt ilyen problemam pedig nem ma kezdtem kulfoldrol rendelgetni, de eddig minden megoldodott magatol Most viszont van egy termekem japanbol ami 1 honapja nem erkezett meg.
Ilyenkor mi a teendo? Irok az eladonak vagy nyitok egy ticketet az Ebayen a Resolution Cenetren belul? Vgay tan varnom kellene meg? :U

(#30390) kirkri válasza No.01 (#30389) üzenetére


kirkri
addikt

[link]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30391) No.01 válasza kirkri (#30390) üzenetére


No.01
őstag

Nagyon koszonom! :R

(#30392) tamas1985


tamas1985
aktív tag

A következő kérdésem lenne:
Megvettem ezta terméket.
Na most én a cím alapján azt gondolatom hogy 5db lesz, a csomagban csak 1db van az is szar állapotban gyűrött buborékos. A termék leírásában 1db szerepel.
Ilyenkor mi a teendő szerintetek?

(#30393) pepe091 válasza tamas1985 (#30392) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Maximum amiatt emelhetsz panaszt hogy gyűrött, és buborékos. A leírásban ott van feketén fehéren, hogy 1 darab van a csomagban.
Első körben írj az eladónak, hogy rossz minőségű. Ha már régen vetted, és lassan kaptad, meg akkor ne fogadd el az újraküldést mert kicsúszol a 45 napból. Viszont 300 Ft meg nem sok, ha esetleg bebukod.

[ Szerkesztve ]

(#30394) SUPREME7 válasza tamas1985 (#30392) üzenetére


SUPREME7
őstag

Buborékos? 3rétegű fólia, ha esetleg buborékos akkor az csak a felső réteg amit úgyis eldobsz. Ha felraktad és utána buborékos akkor az már a te sarad. Az 5pcs/lot pedig (remélem nem mondok hülyeséget) az arra vonatkozik, hogy 5darab vásárlásáig ennyi az ára. Ha többet rendelsz, olcsóbb valamivel.

(#30395) tamas1985 válasza SUPREME7 (#30394) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ok, köszi szóval akkor a kulcs a lot jelző volt, tehát ez az én saram bár lehetne rajta vitatkozni :)
Bár az ajándék törlőkendő is kimard a csomagból szóval megreklamálom neki

(#30396) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Március 9-13 körül rendeltem több csomagot, ebből 4 megjött már egy hete, maradék kettő azonban még mindig nem akar megjönni. 1-2$ értékűek, nagyjából mind ugyanonnan (HK) jön, körülbelül mikor kezdhetek aggódni?
Ha véletlenül nem érkeznének meg, hol tudom visszaigényelni a pénzt, és mikor?

Köszi

yo

(#30397) pepe091 válasza kenny123 (#30396) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A vásárlástól számított 40. napon kezdj aggódni.
Egyébként meg olvasd el EZT. :)

(#30398) randras


randras
veterán

A héten már a harmadik csomagom jött törötten! :((

(#30399) M_o_g_y_i válasza randras (#30398) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én az egyik lámpámat (jó nagy, ~500g és 40+$) direkt "biztonsági csomagolásba" kértem, de látszott a dobozon, hogy kicsit meg volt derékban hajolva. :W
Ha ez pl. valami műanyagáru lenne, az kettétörve érkezett volna... :((

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30400) SUPREME7 válasza randras (#30398) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem most ért vissza a feladóhoz a törött laptop kijelzőm, de ha letagadta volna, hogy visszaért akkor kb buktam 15ezret mert mindenki szarik rá. Visszafele a tracking a német GLS-nél véget ért, ott is csak annyi, hogy megérkezett vissza, semmi olyan, hogy továbbküldték UK-ba vagy valami. Írtam a GLS-nek 1 hete, hogy ugyan merre jár a csomag és mikor széndékozzák visszaküldeni de azóta is jön a válasz. Royal mail ugyan válaszolt, de kb nulla tartalommal, valami előre összeollózott szövegnek tűnt, lényegében ők nem tudják, de ha fel volt tüntetve a feladó akkor biztos egyszercsak, ha úgy állnak együtt a csillagok akkor talán visszaér és ha mégse akkor töltsön ki a feladó egy nyomtatványt satöbbi ....

Aztán hála az égnek korrekt volt az eladó, írta, hogy megérkezett és akkor küldje-e a másikat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.