Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Jadro


Jadro
veterán

Lenne egy kérdésem: Ha adtam egy értékelést egy vásárlásra, azt már nem tudom később módosítani? Konkrétan adtam egy negatívot hirtelen felindulásból (most már inkább tárgyalás felé vinném a dolgot) és az eladó kérdezi ennek az okát. Ezt lehet még ezután rendezni valahogy? Pl visszavonom és küld olyan terméket amit rendeltem. Egy olcsó kábelről van szó, ami másik telefonhoz való. Visszaküldeni nem éri meg, de nem szerettem volna szó nélkül hagyni a tévedést sem. Az ilyet hogy szoktátok kezelni?

Szerk: Ezt írta: "We beg you kindly understand us. and give us a chance to resolve the mistake., "
Ennek alapján talán kicsit elhamarkodtam a negatívot, ezért érdekelne hogy lehet-e ezt még javítani, vagy ez már lezárt dolog.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30852) pepe091 válasza Jadro (#30851) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Lehet. Írd meg neki, hogy ha küld másik cuccot, (vagy amit te szeretnél) akkor pozitívra módosítod. Majd ő fog küldeni ezek után Neked, egy feedback revision-t, ahol majd tudod módosítani az értékelést.

(#30853) Jadro válasza pepe091 (#30852) üzenetére


Jadro
veterán

Értem, köszi. Egyelőre leírtam neki, hogy írja meg mi a megoldás az esetre és természetesen módosítok ha megegyezésre jutunk és tudok is módosítani.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30854) prannk


prannk
őstag

Egy pólót UK ból mennyiért lehet a legolcsóbban leküldeni ide??

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30855) tamas1985 válasza prannk (#30854) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Amennyiért az eladó hajlandó elküldeni neked.

(#30856) prannk válasza tamas1985 (#30855) üzenetére


prannk
őstag

azért kérdem.. Mert sztem túl drága.. Én royal mailon 250 gmal számoltam 3.75 fontot. Vagy az lehetetlen?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30857) tamas1985 válasza prannk (#30856) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Értem én hogy mért kérdezed, de akkor is annyiba fog kerülni amennyit kérnek érte, te számolhatsz bármit.

(#30858) bul07 válasza prannk (#30856) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy a postaköltségben nem csak a posta ára van hanem az áru árának is egy része , ezért magas

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30859) randras válasza Tüzi (#30843) üzenetére


randras
veterán

Feladták a csomagod. ;)

(#30860) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Feladtam Angliába egy ajánlott-elsőbbségi levelet, pufi borítékban.
3 tubus kenőcs volt benne.
A vevő azt mondta, hogy kiszakadva dobták be a postaládájába, és csak 1 tubus volt benne.
Tehát 2-őt kiloptak, ki tudja hol.
Valószínűleg igazat mondd, 500 pozitív értékelése van, és előtte is jól elbeszélgettünk.

Ilyenkor érdemes panaszt tenni a postán, csinálnak valamit vagy esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#30861) radi8tor válasza Fancy-boy (#30860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esélytelen, de neked kell panaszt emelned a postán.

⭐ Stella

(#30862) Fancy-boy válasza radi8tor (#30861) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg valami tanács a jövőre nézve? Máskor adjam fel inkább dobozban?
Ugye lemérik, tehát ha kilopják akkor könnyebb lett, persze akkor lenne esély, ha az illető nem veszi át.

[ Szerkesztve ]

(#30863) radi8tor válasza Fancy-boy (#30862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell doboz, amit ki akarnak venni azt úgyis kiveszik.
Párom rendelt angliából körömlakkot, nem jött meg. Reklamáltunk a cégnél aki küldte, aztán feladták trackingel ismét a csomagot. Azt már nem nyúlták le a postán..

⭐ Stella

(#30864) Fancy-boy válasza radi8tor (#30863) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Oké, köszi.
Azért reménykedem, hogy nem lesz több ilyen eset. :)

(#30865) kirkri válasza prannk (#30854) üzenetére


kirkri
addikt

Ez már a második ilyen jellegű kérdésed. :U
Azt kell megértened, hogy az eladónak szíve joga olyan postaköltséget beállítani amilyet akar.

Ez nem úgy működik, hogy kér érte 15 fontot, erre írsz neki, hogy én 7 fontot számoltam a Royal Mail honlapján, küldd annyiért. Ami a hirdetésben szerepel, annyi a szállítási költség.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30866) Fancy-boy válasza kirkri (#30865) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ráadásul a postaköltségbe belekalkulálják a termék árának egy részét.
Postára el kell menni, nyomtatgatni, csomagolási költség stb...

(#30867) radi8tor válasza Fancy-boy (#30866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bezzeg Vaterán... Volt aki értékelésben szóvá tette, hogy 50Ft-al többet számoltam neki szállításra. :W

⭐ Stella

(#30868) kirkri válasza radi8tor (#30867) üzenetére


kirkri
addikt

Pont így jártam én is, ráadásul én nem is számoltam többet, csak nem vette figyelembe, hogy írtam a hirdetésben, hogy a terméket bélelt borítékban küldöm. Kemény 40 forintot reklamált egy 6k-s terméknél.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30869) #27813376 válasza kirkri (#30868) üzenetére


#27813376
törölt tag

(#30867) radi8tor1

Na nekem ezzel lett tele a tököm a Vaterán. Egy darab terméket adtam el, egy 6.000 ft-os mobilt, pont 40 forinttal fizetett többet átvételkor, mert a posta díja nem pont annyi volt amit én közöltem. Perrel fenyegetőzött. Elküldtem a halál fa..ára. Első és utolsó termékem volt azon az oldalon. Nincs nekem idiótákra energiám.
Inkább hirdetem az apródon meg itt, legfeljebb tovább.

(#30870) radi8tor válasza #27813376 (#30869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem a személyes átvétel tud még kiakasztani. 1 Ft-os cuccokat adogassam át személyesen, persze hozzájuk igazodva időben. :Y
Van aki 5 Ft-ot sem ad érte (és nem szalvettákat árulok) csak megköszöni a cuccot. Én meg nézek mint Rozi.
Volt kellemes meglepetés is: Milka csoki vagy 500Ft-os mivel ő 500-at rakott rá, de 1-ért hozta el.

⭐ Stella

(#30871) Slownz


Slownz
senior tag

Azért jobb az Ebay, mert ott kevesebb eséllyel futsz bele idióta magyarokba ;]

(#30872) Tüzi válasza radi8tor (#30870) üzenetére

magyarokkal nem sokszor bizniszeltem, de már nem is fogok többet.

egyszer a motoromhoz vettem faridomot. azt mondta az ember, hogy hibátlan, gyári festés, de mivel én melóztam, anyámék hozták el. csupán három helyen volt elrepedve, és telibe volt fújva az egész...

egyszer vettem egy notit is. a kimaradt-megígégrt alkatrészeket persze azóta is várom, a gép tele volt fújva sziloplaszttal... [link]

ezek csak a legjobbak, amikor nem a csajomnak vettem valamit, 10/8szor mindig volt valami susmuty...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30873) TaaT válasza radi8tor (#30849) üzenetére


TaaT
veterán

Válaszolt az eladó, azt mondta újra küldi csak zárjam le a case-t... ha ezt meg teszem, akkor 45nap után újra tudom nyitni hogy kitolódjon 60napra a határidő?

Give them hell Ukraine!

(#30874) Zozzant válasza TaaT (#30873) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem. Küldje újra és ha megjött lezárod.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#30875) TaaT válasza Zozzant (#30874) üzenetére


TaaT
veterán

Remek :(((

Most pipa vagyok az ebay-re, egy kib* szó nem volt arról hogy case-t nyitok, csak egy üzenetet akartam írni az eladónak :W :W :W

"sorry for it, i promise to resend to you asap. but could you pls close the case for me on ebay as it will damage my account,pls?? pls forgive!! after you close it then pls give me a message to remind me to resend to you,OK?"

ezt most lehet megszívtam :W

Give them hell Ukraine!

(#30876) C4mp3r válasza TaaT (#30875) üzenetére


C4mp3r
addikt

miert szivtad meg? be van szarva az elado, most igerget fut-fat, aztan ha lezarod a case-t akkor elfelejti elkuldeni. igy legalabb biztos elkuldi, mert addig nem zarod le a case-t amig meg nem erkezik. nem igazan ertem a problemat

(#30877) randras


randras
veterán

Mi értelme van ennek a Contact Seller menüből nyíló case-nek? Ami különösen aggaszt, hogy az ilyen módot nyitott case nem látszik az eBay Purchase History-nál a termék alatt, ahol eddig látszott, amikor egyszer nyitottam egy Item not received case-t.

Az így nyitott ("nyílt") case ugyan olyan, mintha Resolution Center-en keresztül nyitnám?

(#30878) TaaT válasza C4mp3r (#30876) üzenetére


TaaT
veterán

Hány napig tudom nyitva tartani ezt a case-t?

randras: "Mi értelme van ennek a Contact Seller menüből nyíló case-nek?"

Én nem is tudtam hogy van ilyen :((( Eddig mindig a nem találtam meg a választ a kérdésemre - kapcsolatba lépek az eladóval menüből írtam nekik, most meg ott volt a megkaptam de törött a termék, akkor mondom hajrá :W

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#30879) randras válasza TaaT (#30878) üzenetére


randras
veterán

Megválaszoltam magamnak a kérdéseket: ugyan olyan case nyílik, és valószínűleg a visszaéléseket akarják vele visszaszorítani. Így viszont azt nem értem, eddig miért tiltogattak olyan embereket, akik túl sok case-t nyitottak. Mert hogy az indoklás, ami miatt tiltottak embereket, nem az volt, hogy túl sok cucc nem jött meg nekik, hanem hogy arányaiban túl sok case-t nyitottak...

Mi lelte ezt az eBay-t, nem tudom. :(

(#30880) TaaT válasza randras (#30879) üzenetére


TaaT
veterán

Én is találtam választ a kérdésemre: "The case will automatically be closed on May 18, 2013."

Egy hónapja van emberünknek. Írok is neki hogy csipkedje magát...

Give them hell Ukraine!

(#30881) bul07


bul07
nagyúr

Üzenet írásra használjátok a ebay.co.uk oldalt ott még a régi rendszer van , pár napja tárgyaltuk ki pont

Nekem is van nyitott ügyem én direkt nyitottam a 45napon
Az eladó válasza ez volt
Hi friend,thanks for your message.We want to make a refund to you first to solve the problem,when you get the item,please help repay it,is it OK ? Have a nice day Best Regards

Majd van az üzenetben egy olyan gomb hogy Seend a message, csakhogy mikor rányomok ez az oldal jön be(lent kép) , és nem tudom hogy mire kellene rábökni hogy üzeni tudjak az eladónak, mert még mindig nem térített vissza
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30882) Fancy-boy válasza bul07 (#30881) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Respond To Case

(#30883) bul07 válasza Fancy-boy (#30882) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi, nem sok ügyet nyitottam eddig és ha nyitottam is azt is a PayPal rendszerében

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30884) Slownz válasza randras (#30879) üzenetére


Slownz
senior tag

Rohadt idegesítő, hogy nem lehet az eladónak sokszor írni, hanem rögtön case-t nyit. Egyszer óvatlanul bele is futottam. Egyébként így is ki lehet sakkozni, hogy lehessen írni, csak macerásabb.

(#30885) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Megint belefutottam egy macerás angol eladóba. Rendeltem egy terméket április 3-án, azt írták 2-6 munkanap, még azóta sem jött meg, írtam neki, hogy akkor most már eleget vártunk, refundolja az összeget. Erre visszaírta, hogy várjak még, míg letelik a 20 munkanap (ami április 27-én lesz) és, ha akkor sem jön meg, akkor majd újra küldi, mert hogy ők nem adják vissza a pénzt.. De ha már először ez volt, a franc se akar még 20 napokat várni rá. Létezhet ilyen szabály, hogy nem adják vissza semmiképp az árát?

Ez az idevonatkozó rész, a leveléből: "Also as a Company Policy, we do not offer refunds for items of NON DELIVERY, what we offer is a replacement item to be sent out immediately"

Vagy egy case-fenyegetőzés, és nyitás majd megoldja, hogy visszaküldje a pénzt?

(#30886) TaaT


TaaT
veterán

Tegnap megírtam az eladónak hogy küldjön egy darab alkatrészt asap és akkor visszavonom a case-t meg pozitívot adok neki. Erre ma ez a levél fogad az ebay-től.

"Good news! We let the seller know the item wasn't as described, and the seller issued you a full refund. This case is now closed."

Remek, rendelhetek másikat, de legalább nem kellett visszaküldeni a cuccot...

Give them hell Ukraine!

(#30887) Piwi


Piwi
addikt

Pozitívan tapasztaltam hogy 2 hét sem kellett egy terméknek és már ide is ért hozzám a távoli Kínából :) régebben mintha úgy olvasgattam volna hogy sokan panaszkodtak a hosszú postai útról vagy csak én emlékszem rosszul? :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#30888) randras válasza pepe091 (#30885) üzenetére


randras
veterán

Hehe, az hogy we don't offer, nem az jelenti hogy we won't. :C

(#30889) pepe091 válasza randras (#30888) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

:DDD Remélem akkor majd 27-e után már nem így gondolja, és visszaadja. :D

(#30890) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ezzel kapcsolatban írok megint. Úgy tűnik hétfőn vissza fogjuk küldeni, azonban a DPD 7000Ft + 1500Ft-ért vinné vissza (ami nem 3 forint).

A terméket úgy rendeltük, hogy még 5000Ft szállítási díj is volt rajta. A refundnál mit kell visszafizessen az eladó? A termék árát az oké, de a szállítási díjat is remélem, mert ha nem az elég gáz, ha sz*r termékek miatt az ember bukik több mint 10k-t az eladó meg semmit...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30891) Balázs1986 válasza randras (#30877) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, nekem is Case-t akart nyitni az "I haven't received my item yet"-re, pedig csak érdeklődni akartam. Csodálkoztam is, mivel egy régebbi vásárlásomkor még nem ez volt.
Végül úgy oldottam meg, hogy Shipping témakörben tettem fel a kérdést.

Dr. Romano: Nekem volt egy nem megkapott rendelésem anno, tracking number is igazolta, hogy nem kaptam meg (elindult vissza Kínába :D ). Ekkor nekem full refund volt (item + shipping). Nálad annyival másabb az alapszituáció, hogy kézhez kaptad, de annyiban hasonlít a két eset, hogy az eladó mindkettőben feladta a terméket. Szóval szerintem vissza kell, hogy kapd. De amikor megnyitod a Case-t, elvileg a Refund-nál írja is, hogy "Full refund (item + shipping)", vagy ehhez hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#30892) tamas1985 válasza Dr. Romano (#30890) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Elvileg csak a termék ára + posta jár vissza, amiért te feladod az nem, arról külön kell hogy megegyezzetek.
Ha normális akkor ahogy feladod és ő ezt látja akkor a postaköltséget kifizeti neked.

(#30893) Slownz válasza tamas1985 (#30892) üzenetére


Slownz
senior tag

Én is így tudom!

(#30894) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

1 eladótól hogyan tudok 1szerre több dolgot vásárolni?
1tételt már kosárba raktam de következőre nem látok lehetőséget csak buy...

(#30895) tamas1985 válasza intercooler (#30894) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szerintem megveszed mindegyiket és egyszerre kifizeted, de ha sorban megveszed és kifizeted akkor is ő látja hogy egy embertől jött a rendelés és egy csomagba pakolja.

(#30896) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Oké kösz srácok az infót!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30897) bul07 válasza intercooler (#30894) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem ad kedvezményt a posta díjból nem érdemes egyben venni, sőt ha az egyben fizetett összeg meghaladja a áfa/vám határt akkor még plusz járulékfizetés is képbe kerülhet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30898) tamas1985 válasza bul07 (#30897) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Én úgy tudom ha nem összetartozó dolgokat veszel akkor vám/áfa csak arra lesz ami meghaladja a határt.

(#30899) bul07 válasza tamas1985 (#30898) üzenetére


bul07
nagyúr

De szerintem egy küldeményre vonatkozik a járulék fizetés, PayPal kivonatban is csak egy összeg fog szerepelni nem tételesen(bár ebben nem vagyok biztos)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30900) tamas1985 válasza bul07 (#30899) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A pay palen biztos hogy tételesen szerepel kivéve ha külön külön fizeti ki, azért vagyok benne biztos mert legutoljára a megvolt csomagomban volt olyan tétel ami vámmentes határ alatt volt és visszaszámolva arra nem is kellett fizetnem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.