Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) M_o_g_y_i válasza radi8tor (#30799) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szerintem is az ilyet fel kell nyomni, mint a kúpot!!! :W
A büdös k. anyját az ilyennek... :((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30802) totyak


totyak
aktív tag

Nem értem. Miért jó az az eladónak, ha a másik emberke túllicitál téged és az eladó fizethet neki vissza X összeget?

(#30803) Tüzi válasza totyak (#30802) üzenetére

mert nem akarja eladni nekem, mert egy koszos magyar vagyok.
ausztráliába kiköltözött ismerősökön keresztül leszerveztem egy angol címet (London, 20km-re az eladótól), akihez elküldheti, a jóember pedig elküldi nekem.
aztán gondolom bassza a csőrét a fasznak, hogy csak kibulizom magamnak ezt a szart, amit két éve keresek...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30804) totyak válasza Tüzi (#30803) üzenetére


totyak
aktív tag

Azt odáig értem, hogy esetleg mocskosul utálja valamiért a magyarokat és akkor nem akarja neked eladni, de akkor miért nem tette a kivételek közé Magyarországot?
Ha meg már engedi, hogy magyar is licitáljon, akkor minek vágja maga alatt a fát? Mi értelme, hogy teszem azt, te licitálsz 20 fontért, a másik meg 21-el lenyom téged, aztán fizethet vissza neki kb. annyit, hogy ugyanott tart, vagy még rosszabbul is jár, mint ha te vetted volna meg.
Az meg már csak a hab a tortán, hogy annyira IQ fighter, hogy neked küldi el az üzenetet, akivel ki akar baszni. Én a helyedben megkérdezném tőle, hogy ez mi akar lenni. Csak hogy mit hebegne rá.

(#30805) Tüzi válasza totyak (#30804) üzenetére

angol címmel licitálok, mással nem enged.
belterjes angol... más ötletem nincs miért ekkora fallosz...

de még az elején meg is kérdeztem tőle, hogy postázza-e ide.
mondta, hogy nem, mert drága... (én fizetem, nem mindegy? 400+ pozitívval, negatív nélkül)
mondom, ha szerzek angol címet, akkor jó?
mondja, hogy jó.

nem értem miért kell gerinctelennek lenni.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30806) C4mp3r válasza Tüzi (#30805) üzenetére


C4mp3r
addikt

ezek a brit suttyok amugy is azt hiszik, hogy valami kulon vilagban elnek es csak a szaros szigetuk letezik ahova hajlandoak postazni. nem szeretek veluk uzletelni

p.s.: draga mi? kinabol fillerekert postaznak, ha meg te fizeted nem mindegy neki?

[ Szerkesztve ]

(#30807) totyak válasza Tüzi (#30805) üzenetére


totyak
aktív tag

ÉS még ki tudja mennyi ilyen turpisság lehet az oldalon, amiről nem is tudunk, vagy bele sem gondolunk.

Mondjuk nem értem, hogy a te pénzed miért rosszabb, mint másé.
Angol címmel eBay-ezel, azt hogyan? Van egy angol profilod is és ha olyan cuccra mész rá, amit hozzánk nem küldenek el, akkor azt használod és megadod az ismerősök által szerzett angol címet?
Ez egyébként nem is hülyeség, mert engem mocskosul idegesít néha, hogy UK-ba 3 font a posta, mikor rákérdezek, hogy hozzánk mennyi, akkor meg benyög nekem 5x 6x árat.
Csak ugye nem mindenki tud UK címet produkálni sajna.

[ Szerkesztve ]

(#30808) Tüzi válasza C4mp3r (#30806) üzenetére

megmondom őszintén, hogy a "boltosok"kal sose volt bajom eddig. minden megjött, minden pontosan, korrektül.
a népek zömével sincs baj, elpostázza regisztrálva, megjön, ezer +-os feedback oda-vissza, jóidő.
csak van pár ilyen f.sz, akivel küzdeni kell.
állítólag náluk már a három faluval arrébbról érkezett tősgyökeres angol is "outlander".
mit vársz? :)

(#30807) totyak
addresses-nél hozzá tudsz adni angol, vagy akármilyen címet.
ha azt teszed primary-nek (elsődlegesnek), akkor már tudsz is licitálni "UK postage only" dologra :)

mod2:
hab a tortán, hogy oldalnak ezt adta meg: "£8.90 Standard Delivery", nekem meg 15.90-et mondott.
aranyember ez mondom :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30809) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Wow rendeltem ettől a 99,9%!!!-os eladótól két Tcont és egyik sem működik. Már a csomagolás is szánalmas volt (használtas doboz, benne a tömítőanyagok között mindenféle antisztatikus zacsi nélkül belehányva a cucc) a dobozból kiszedve az egyik hátulján egy gyönyörű 3 cm-es karc.
Ennyit számít a pozitív értékelés vagy mi van már itt is?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30810) radi8tor válasza Dr. Romano (#30809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Magyarnak jó lesz az is" alapon küldte biztos.
Reklamálj, majd ha nem hajlandó a cserére, akkor nyiss Case-t.

Tüzi: pff :DD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30811) Tüzi válasza Dr. Romano (#30809) üzenetére

te is csak egy koszos magyar vagy mint én, neked is nyugodtan küldenek szart/szarabbat bármiből akárcsak nekem ;D

mod:
(#30810) radi8tor1
legközelebb moss kezet mielőbb a számból veszed ki a szót, mert eléggé szar íze van :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30812) totyak válasza Tüzi (#30808) üzenetére


totyak
aktív tag

Csak sajna nem tudok felmutatni UK címet, ami valós lenne, tehát tényleg lenne ott egy ismerős.

Egyébként valahol meg lehet nézni, hogy UK-ból alapvetően mennyi a különféle posták ára hozzánk?

(#30813) Tüzi válasza totyak (#30812) üzenetére

royal mail honlapja: [link]

(#30814) kirkri
igen, mert ott már nem veszik be levélnek.
2kg-ig még igen (bár van méret-korlát is).
itthon ez: "a küldemény három térbeli kiterjedése nem haladhatja meg összesen a 90cm-t, súlya pedig a két kilogrammot"

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30814) kirkri válasza totyak (#30812) üzenetére


kirkri
addikt

Itt ki tudod számolni.
2kg felett nagyot ugrik az ár sajnos.

(#30813) Tüzi: 1 másodperccel megelőztél. :D

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30815) Dr. Romano válasza radi8tor (#30810) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah, erre nem számítottam hogy németből 99,9%-tól egy ilyet kapok.

Ha a hozzáállása nem túl segítőkész, akkor kérhetek egyből refundot ha "megfenyegetem" a case-el, vagy ő mondhatja hogy küldjem vissza a termékeket és csak utána refund (visszaküldeni saját költségemen nagyon nem szeretném).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30816) kirkri válasza Dr. Romano (#30815) üzenetére


kirkri
addikt

Fenyegetni fenyegetheted, de ha claim-re kerül a sor, akkor csak azután kapsz refund-ot, hogy a terméket visszaküldöd. Ettől még beígérheted neki, hátha rögtön visszaadja.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30817) radi8tor válasza Dr. Romano (#30815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Return policy details" alatt találhatod németül a visszaküldésre vonatkozó szabályait az eladónak.

Fenyegetőzni nincs értelme, arra való a Case.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30818) totyak


totyak
aktív tag

Köszönöm a linkelt posta kalkulátort.
Ahogy elnézem, náluk elég drága a posta, sajnos.
Egyébként ez a HM Force mit jelent? Illetve akkor 2kg-ig náluk is levélnek számít?

[ Szerkesztve ]

(#30819) Tüzi válasza totyak (#30818) üzenetére

nem drága az... teljesen normális árak...
csak te keresel túl keveset ahhoz, hogy ne fájjon.

németek: ti mennyit kerestek Magyarországon?
magyarok: 400eurót.
németek: *furcsa grimaszok* *susmus* ti hetente kaptok fizetést?
magyarok: nem, havonta.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30820) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Rendben köszi az infókat, ha valami nyűgöm lesz még vele akkor kérdezlek titeket, mert ilyen problémám még nem volt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30822) kirkri válasza #46372352 (#30821) üzenetére


kirkri
addikt

A case részleteinél ott van, hogy mennyi idő áll az eladó rendelkezésére, hogy válaszoljon (ha jól emlékszem két hét, de nem biztos). Ha nem válaszol, akkor addig az időpontig semmi nem fog történni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30824) radi8tor válasza #46372352 (#30823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, vagy ha válaszolt és nem vagy elégedett a válaszával, akkor eszkalálhatod a kérést. Ez után 48 órán belül válaszol neked eBay.

⭐ Stella

(#30826) pepe091 válasza Dr. Romano (#30820) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nyomkövetős volt?
Mert ha nem működnek, és nem volt nyomkövetés, akkor írj neki kb 1 hét múlva, hogy nem kaptad meg..

(#30827) Dr. Romano válasza pepe091 (#30826) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen nyomkövetősként adták fel, de a problémám nem az volt hogy nem érkezett meg, hanem hogy rossz volt mindkét termék.

Közben egyébként visszaírt és sok rizsa végén ezt ajánlotta fel:

"...tell me what to do, exchange or return? "

Tehát kicseréli vagy visszaküldjem. Gondolom mindkét esetben vissza kell küldjem a rosszat. Akkor már inkább a pénzt adja cserébe (aztán majd ha megkapja biztos talál valami kifogást, hogy ez nem volt karcos stb.. már előre várom)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30828) radi8tor válasza #46372352 (#30825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol olyat látsz hogy "1 case is still open" ott kell valami opciónak lennie, hogy rákattintasz, akkor látod a részleteket, és Escalate to Claim vagy valami hasonló.

⭐ Stella

(#30829) pepe091 válasza Dr. Romano (#30827) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Tudom... :) Olvasd el még egyszer a HSZ-m.

Ha teljes működésképtelenséggel állsz szemben, egyszerűbb azt mondani, hogy nem érkezett meg, mivel akkor nem jön fel az mint ami most is, hogy vissza kell küldeni. De mivel nyomkövetés volt, így ez felejtős.
Írd meg, határozottan, hogy nem küldöd vissza, mert teljesen működésképtelen, és megsérült a szállítás alatt, kéred vissza a pénzt, vagy különben clamiet fogsz nyitni, és negatív értékelést hagysz.

(#30830) Dr. Romano válasza pepe091 (#30829) üzenetére


Dr. Romano
veterán

jaj bocs, már látom amin az előbb átsiklottam :)

Hát igen ez így valóban nem működött volna a tracking miatt. Köszi a tippet.
Amíg ő is pozitívan áll a dologhoz addig én is remélem ez így is marad ha meg nem, akkor jön az amit írsz.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30832) bul07 válasza Tüzi (#30808) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy simán lehet hogy már megégette magát magyarokkal

Mondjuk egy ilyen vaterás aki csak berendeli az eladott dolgokat simán visszaélhet a visszatérítéssel
A vaterás vevőtöl is begyűjti a pénzt majd még az eladótól is visszakéri az árát, és ha még korlátozzák vagy ki is tíltják nem éri hátrány, kér új kártyát újraregisztrál és fojtatja tovább

És egyre terjed az ebay híre és egyre többen ki fogják használni redszert, egyre több eladó fogja tíltani hazánkat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30833) Tüzi válasza pepe091 (#30826) üzenetére

ezt nem kellene erőltetni, mert sok eladó ezért nem postáz már ebbe az országba...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30834) Tüzi

na, csak azért is megvettem rohadjon ki a szeme, írtam neki egy kedves köszönő levelet, hátha elgondolkodik a viselkedésén...

jóccakát.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30835) radi8tor válasza Tüzi (#30800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megért 64 fontot?

⭐ Stella

(#30836) pepe091 válasza Tüzi (#30833) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez így nem igaz..
Mióta itt olvasok, rengeteg embert szívattak meg így, hogy küldje csak vissza, és megkapja a pénzt, viszont ilyen 2-3 ezres cuccoknál ez baromira nem éri meg... Az eladónak meg kb tökmindegy, hogy visszaadja a pénzt úgy hogy nem kapja vissza a cuccost... Úgy sem tud vele mit kezdeni főleg, ha teljesen használhatatlan, törött cuccról van szó, hacsak nem eladja egy újabb valakinek... És majd jön a sajnálkozó levél, hogy ő nem tehet róla..

(#30837) üszök


üszök
őstag

Ebayon,hogy lehet eladó szerint keresni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30838) randras válasza üszök (#30837) üzenetére


randras
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30840) Tüzi válasza radi8tor (#30835) üzenetére

Hát ez nagyon szubjektív dolog.

Ha úgy nézem, hogy gyakorlatilag 4 db vas amit bármikor másol nekem egy kovács ismerősöm, amik nyomnak két kilót, és nem nagyon fogom használni őket a közeljövőben akkor nem.

Ellenben ha úgy, hogy két éve kerestem már ilyet, sok éve elérhetetlen a boltokban, 6-7 éve nem gyártja a gyártó, és megvan hozzá a testvér-darab ami csak a port gyűjti jelenleg... akkor meg. Amikor lehetett kapni akkor sem kaptad meg 20ezer alatt akcióban 4-5 éve.
Fél évente egy bukkan fel ebay-en, rendre 50 font felett mennek el, és már agyonharcoltak, csavarok hiányoznak, repedt, stb.
Szóval nekem megért ennyit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30841) üszök válasza randras (#30838) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.
Innen vásárolt már valaki?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30842) randras válasza üszök (#30841) üzenetére


randras
veterán

Légy te az első. ;]

(#30843) Tüzi válasza üszök (#30841) üzenetére

érdekes... yen-ben számol, de nem látok hiraganát sehol sem.
tehát kínai.
juj
xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30844) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

Elég sűrűn rendelek ebay-ről, több mint 2 éve rendelgetek, viszont lenne egy kérdésem.

Hogyan tudom azt megoldani hogy USA-ból rendelnék oldsmobile alkatrészt, és Florida-i címre kellene küldenie az eladónak.

Az alapértelmezett címemet állítsam át a floridai címre? Mert lazán kiírja hogy "Seller Not Ship hungary"

Jól gondolom hogy így kellene? Köszönöm előre is

•°o.OO.o°•

(#30845) kirkri válasza AndrisBoy (#30844) üzenetére


kirkri
addikt

Jól gondolod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30846) üszök válasza Tüzi (#30843) üzenetére


üszök
őstag

Van orosz verziója is,az rubelben számol.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30847) totyak


totyak
aktív tag

Már jóideje keresgélek egy adott terméket eBay-en, ami nem annyira ritka darab, inkább csak az ára miatt nem vettem még meg.
Most találtam egy licitest, aminek egyelőre egész jó ára van és írtam is neki levelet, mert megint az a helyzet áll fenn, hogy csak UK-ba postáz.
Konkrétan erről a termékről van szó.

Én gyenge angol tudásommal ezt a levelet küldtem neki (nem kiröhögni, németes vagyok):

"How much is the postage to Hungary? If you posting to Hungary, can I bid on this item, if my country is not supported on the postage list?"

Erre ő meg ezt válaszolta:

"I believe i can send it via royal mail tracked so wouldn't be a problem. I would have to check postage costs at end of auction but i have no problem sending it."

Most jól értem, hogy ő azt mondja, hogy licitáljak nyugodtan, aztán majd a végén, ha megnyerem, kiderül a postaköltség? Mert, ha így van, akkor inkább lehet, hogy hagyom a fenébe. Gondolom, ha nem annyiért menne el liciten, mint amennyit ő szeretne, akkor kétszer anyi lenne a posta.
Egyébként meg tudja nekem mondani valaki, hogy ezzel a royal mail tracked-del ő mennyiért tudja postázni? Tudom, hogy direkt nekem lett linkelve a postai kalkulátor, de az kidob nekem vagy hétféle postát (vagy csak béna vagyok). Egyébként a pakk cirka két kiló, sajnos nem tudom, hogy alatta, vagy felette van kicsivel.

Szerk: Próbaképpen rányomtam a licitálásra, természetesen megint a nagy piros betűk ugranak fel, hogy nem postáz. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#30848) TaaT


TaaT
veterán

Egy 2db-os alkatrész egyik fele törötten érkezett kínából, rámentem a contact seller menüre, the item broken, yes i want to contact the seller.

Megírtam neki hogy küldjön egy másikat, csatoltam képet is. Erre kapok egy mailt az ebay-től hogy nyitottam egy case-t :F

Give them hell Ukraine!

(#30849) radi8tor válasza TaaT (#30848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez is egy case. Nincs ezzel semmi gond.

⭐ Stella

(#30850) TaaT válasza radi8tor (#30849) üzenetére


TaaT
veterán

Aztán majd 1x mehetek a kispadra túl sok case miatt :DDD (ez eddig a második)

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.