Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) hobbyone válasza hobbyone (#30197) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Na, letelt a négy nap. Erre amikor megpróbálom elindítani az ügyet 18:59-kor (17:59 GMT), feldobja ezt:

Menjenek a francba a prájvet fídbekkel, meg a "pontosságukkal".

(#30252) randras válasza hobbyone (#30251) üzenetére


randras
veterán

29-e van, itt legalábbis.

(#30253) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

De rég voltam erre :))

Szóval, adott ez a tracking RA695669443CN

amit még mindig csak úgy látok, hogy fel van véve, meg a Sao-n néztem, ott pedig még elvileg mindig a jó öreg China-ban van... írtam az eladónak, ő azt mondja, hogy már nincs az országában, hanem már úton van :D

Na most akkor mi van, mert így még nem jártam, h beakadt 13 napig a "küldemény felvéve" állapotnál...

Azért para mert nem magamnak rendeltem, nem is ebay-ről, hanem ioffer-ről de az eladó majdnem 10 ezres rate-el van szóval megbízható, csak ez így most fura nekem :U

''a walesi srác aki legenda lett''

(#30254) bul07 válasza matykooo (#30253) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézd meg az enyémet RB035002228CN
Pár nappal a tiéd már túllépte az enyémet(felvéve és elküldve közötti idő) , lehet egy két nap és jön a Célországba elküldve bejegyzés

Mi a tök már megint ez a
Tartalomkódolási hiba
pár napja sokszor kapom ezt a PH lapcsalásra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30255) matykooo válasza bul07 (#30254) üzenetére


matykooo
aktív tag

hm na meglátjuk :) a másik hála az égnek továbbugrott, de az később 22.én lett felvéve szal 7 nap kellett neki... ennek meg már lassan 2 hét :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#30256) randras válasza bul07 (#30254) üzenetére


randras
veterán

Nem is csalás. :( :O

(#30257) bul07 válasza randras (#30256) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem értem :F , kifejtenéd

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30258) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

ebayezgetek már egy ideje, de most valami olyat hallottam, hogy ujfajta adót vetnek ki az eu-n kivüli vásárlásokra.
Van erröl valami infotok?
Adó, vám, áfa hogy is van ez most?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#30259) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Ebayen megrendeltem egy terméket, de nem azt küldték, amit meghirdettek, hanem másik, újabb típusú modellt.
Ilyenkor milyen jogaim vannak?
Csak azért, mert nekem az a termék kell, mit meghirdettek.

(#30260) Marhyas válasza Czimby (#30258) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Én többször rendeltem amcsiból.
Vannak már olyan kereskedések, akiknél előre ki kell fizetned a VÁM-ot és az ÁFÁ-t.
Ezzel megkerülik a csalásokat.
Annyi az előnye, hogy nem időzik a csomag a vámkezelésen.
Nekem az USA-ból 9 nap alatt jött meg az árú.
Amikor vámkezeléses dolog volt, 3, 4, 5 hét is eltelt a kézbesítésig.

(#30261) matykooo válasza Czimby (#30258) üzenetére


matykooo
aktív tag

ezt én is hallottam, hogy szigorítani akarnak, de tavaly is ez a hír keringett, aztán annyira nem lehetett észrevenni semmit...max annyit tudnak csinálni, hogy az értékhatárokat módosítják, vagy több csomagot boncolak fel, de az több idő több munka több ember több pénz... szóval nem tudom... Sajna bassza a csőrét az országnak a végülis feketén bekerülő áru, és szerintem az utóbbi 2 évben eléggé megszaporodotak az ilyen külföldi rendelgetők :D Ha csak a haveri baráti körömben nézek szét, akit eddig nem is érdekelt, mindig hozzám jöttek, nyaggattak, hogy ezt meg ezt meg ezt, a nagyrészük már saját magának rendelget...

Szval nem tudni pontosan...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#30262) randras válasza bul07 (#30257) üzenetére


randras
veterán

pár napja sokszor kapom ezt a PH lapcsalásra

[ Szerkesztve ]

(#30263) Winner_hun válasza Winner_hun (#30244) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap pár órán belül jött is válasz de csak éjjel vettem észre.
Sajnálatos módon csak egy sablonszövegnek tűnő választ kaptam amiben a beregisztrált telefonszámomat, illetve lakcímkártyát és személyi igazolványt kért az ügyfélszolgálatos.
Az angol hibaüzenetben semmi ilyet nem ír, csak időben való korlátozást. Ma már tudtam fizetni, ennyit a felesleges ügyfélpattogtatásról...

Minden esetre válaszoltam nekik, kíváncsi vagyok hogy milyen válasz jön rá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30264) Czimby válasza Marhyas (#30260) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem az tünt fel, hogy az usacsomagok lassabban érnek hozzám mint afreeshippinges china csomagok.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#30265) Czimby válasza matykooo (#30261) üzenetére


Czimby
addikt

Ez igy igaz, remélem nem éri meg nekik mindent vámolni, mert az nagy szivás lenne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#30266) hun620


hun620
aktív tag

Írtam még egy utolsót az UK only eladónak. Ha ez nem győzi meg, akkor semmi :DDD

Well, it's your call, but I can tell you that this lens worth at least 1,5 times as much as the current winning bid. The winner's going to make a bargain with this. But after all he lives in the UK, that's what matters, not the money.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#30267) Winner_hun válasza Winner_hun (#30263) üzenetére


Winner_hun
félisten

Konkrét választ nem hajlandóak adni. Gyönyörű...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30268) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Az milyen már, hogy licitáltam egy termékre 36.99€ értékkel, utána írta az ebay, hogy túllicitáltak.
Na most erre 45€-t raktam az utolsó másodpercekben, de 42€-ért vette meg mégis valaki az orrom elől. :W
Most vádáfákk??? :((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30269) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Ezt a levelet kaptam:

At this point, we have to conclude this a lost-in-post case - I apologize for this however the postal service is truly out of our control. Your satisfaction is always our priority so could you please let me know if you want us to send you a replacement or issue refund? (if you choose replacement we would upgrade the shipping method to registered airmail for youso a tracking number would be generated)

Hogy kell frissíteni és újraküldetni a csomagot? Mit kell tennem? Köszi!!! :R

(#30270) hobbyone válasza hobbyone (#30251) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Tegnap megnyitottam az ügyet. Négy napja van az ürgének a fizetésre. Valószínűleg nem fog.

Az ilyen esetek kiszűrésére alkalmas lehet az ún. Requiring immediate payment , azaz azonnali fizetést igénylő funkció: ha a vevő leüti a terméket, de nem fizeti ki, az áru továbbra is megvásárolható marad. Igaz nem használható minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#30271) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Sziasztok! Hogy kell frissíteni és újraküldetni a csomagot? Mit kell tennem?

(#30272) otps


otps
aktív tag

Ha USA-ba küldök egy kisebb kütyüt (mondjuk Kindle, csere), mondjuk a belföldihez hasonló 10 000 Ft-os biztosításos konstrukcióval (de lehet 5 000 is a biztosítás, csak elrettentő jelleggel - érdemes?), meg anélkül, arra mi az árajánlat? A Magyar Postán kívüli alternatív szolgáltatók?

(#30273) bul07 válasza otps (#30272) üzenetére


bul07
nagyúr

Ara számíts hogy visszafele lehet hogy jön rá a áfa+vám páros

[ Módosította: radi8tor ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30274) andikaaa válasza andikaaa (#30271) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Nem tudtam, hogy hogy kell... Így most claim-et nyitottam... Így most döntenek az ügyben, hogy visszaadják-e a pénzt? Ha visszakapom, akkor akár újra is rendelhetem... Jól csináltam? Valaki írjon, pls!

(#30275) kirkri válasza andikaaa (#30274) üzenetére


kirkri
addikt

Ha kicsit részletesebben leírod a történetet, akkor biztosan megkapod a választ. ;)
Megmondom őszintén, én nem igazán értettem az első hozzászólásod. :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#30276) andikaaa válasza kirkri (#30275) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Fent már leírtam többször, hogy nem jött meg egy csomagom, írtam az eladónak, majd ezt a levelet kaptam:

At this point, we have to conclude this a lost-in-post case - I apologize for this however the postal service is truly out of our control. Your satisfaction is always our priority so could you please let me know if you want us to send you a replacement or issue refund? (if you choose replacement we would upgrade the shipping method to registered airmail for youso a tracking number would be generated)

Mivel nem tudtam, hogy mit kell ilyenkor csinálni, hogy lehet újrarendelni egy csomagot, így nyitottam case-t, az eladó ismét írt, hogy nem tudja hol a csomag, kérjem újból... Így ma megnyitottam a claim-t, és inkább a pénzt kérem vissza. Ugyanis itt a fórumot olvasgatva láttam, hogy érdemesebb inkább visszakérni a pénzt, mert különben kifutok az időből... Jól csináltam? Ha nem, akkor mit tegyek? Ezt akartam kérdezni.

(#30277) kirkri válasza andikaaa (#30276) üzenetére


kirkri
addikt

Jól csináltad. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#30278) andikaaa válasza kirkri (#30277) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Ok! Köszi szépen! :R

(#30279) bigdady


bigdady
nagyúr

hali

Rendeltem Kínából egy webkamerát 44usd-ért tőle de nem lett jó így megállapodtunk, hogy kifizeti a retur postát (20usd) ha beszkenelem a számlát és ha megérkezik a csomag akkor pedig a 44 usd-t is téríti. Korrekt (bá termékleírás szerint a visszautat a vevő fizeti, de ezek szerint eltér tőle).
Elküldtem a csomagot 03.18-án elsőbbségi ajánlott tértivevényesként Kínába, majd küldött is az eladó egy "partially refund"-ot 20 usd értékben.
Most az a gond hogy 04.03-án lejár a 45 nap és még mindig nem kapta meg a visszapostát.
Gondolom ha case-t indítok akkor berág én pedig így nem kapom meg csak a maradék 24 usd-t.
Szerintetek?

Ui: hogy akarja majd elküldeni az igazi posta díjat ha full lesz a refund miután megérkezik a csomag? csak úgy küld paypalon?

[ Szerkesztve ]

(#30280) TaaT válasza bigdady (#30279) üzenetére


TaaT
veterán

Én egy ilyet úgy bonyolítottam nemrég hogy: visszaküldtem a kamerát, amikor megkapta adott egy full refundot (a case nyitás napján, lehet véletlen egybeesés) és utána külön kifizette a vissza postaköltséget :)

Give them hell Ukraine!

(#30281) maathe


maathe
senior tag

Pár napja írtam, hogy le lettem húzva 15$-ral. A dolog nem eBay-en történt, igazából ennyi elég is a történetről. Ugye egyből ment a dispute de még nem tudtam claim-elni, ezt majd csak harmadikán tehetem meg. Van rá valamiféle esély, hogy visszakapjam a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#30282) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Usaból rendeltem cuccot, már lassan letelik a 30 nap, ami a hirdetésben volt, hogy lehet reklamálni. Ha nem kapom meg addig, akkor kérjek refundot, ha egyáltalán adnak? Elég drága cuccról van szó, lehet vámolják...

köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#30283) kirkri válasza vikcsi (#30282) üzenetére


kirkri
addikt

A hirdetésben szereplő 30 nap nem egyezik meg azzal a 45 nappal ami az eBay-en reklamáció indítására rendelkezésre áll.
Várj még vele, de a 45. nap előtt mindenképp indítsd el az eBay-en a reklamációt, ha addig nem érkezik meg.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30284) otps válasza bul07 (#30273) üzenetére


otps
aktív tag

Ezt semmi nem indokolja.

(#30285) bul07 válasza otps (#30284) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért ne indokolná , ha megakad akkor csak azt nézik hogy befele jön és milyen értékű, lehet próbálkozni hogy garanciális csere meg minden de kicsi az esély rá hogy elfogadják

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30288) vikcsi válasza kirkri (#30283) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Akkor még várok, köszi :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#30289) Doze


Doze
aktív tag

Udv ha csak egy számsort kaptam mindenfèle betű nèlkül, az is normális tracking?

(#30290) randras válasza Doze (#30289) üzenetére


randras
veterán

Nem!

(#30291) üszök


üszök
őstag

Az Aliexpress is úgy működik mint az Ebay? A Paypal dolgok ott is érvényesek?Konkrétan erre lenne szükségem,de sehol máshol nem találom..

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30292) randras válasza üszök (#30291) üzenetére


randras
veterán

Aliexpress-en nem lehet PayPal-lal fizetni. :(

(#30293) üszök válasza randras (#30292) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.Akkor nem fogok tudni vásárolni.Gagyi kártyám van.A paypal elfogadta,de más netes vásárlásokra nem szokott jó lenni. :(

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30294) randras válasza üszök (#30293) üzenetére


randras
veterán

(#30295) üszök válasza randras (#30294) üzenetére


üszök
őstag

ezt én is láttam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30296) üszök válasza üszök (#30295) üzenetére


üszök
őstag

Valahonnan ő is megveszi,ha ennyiért adja.Ingyen nem bizniszel senki.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30297) randras válasza üszök (#30296) üzenetére


randras
veterán

És, most akkor mi van? Vedd meg innen, sima belföldi utalás, jelenlegi árfolyamon 400 forinttal drágább, mint az alibabás...

(#30298) üszök válasza randras (#30297) üzenetére


üszök
őstag

Lehet az lesz.Még túrok kicsit a neten. Nem sürgős,van jobb gép is itthon mint amibe az kell.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30299) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Két részletben rendeltem csomagot Kínából/HK-ból, az egyik március 24-én, a másik március 28-án hagyta el a kiindulási országot. Nemrég néztem a trackinget, és akkor azt mutatta, hogy éppen Afganisztánban van a csomag (térkép). Most nézem, már nincs semmilyen infó a térképen, csak az, hogy mikor hagyták el az országot.

Szerintetek reális, hogy ezeket április 19-ig megkapjam? Van arra valamilyen mód, hogy meggyorsítsam a vámkezelési eljárást? Például hogy kérés nélkül beviszem az átutalási adatokat, számlát, és személyesen átveszem.

Köszönöm előre is!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#30300) fLeSs válasza fLeSs (#30211) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erre a kérdésemre válaszolok magamnak.
Sok kutakodás után kiderült, hogy ilyen magyar cég nincs aki német online vásárlásokkal foglalkozna (egy volt, de az már megszünt). Legalábbis én nem találtam kb. 1 napnyi keresgélés után sem.
Ellenben vannak olyan oldalak, amelyeknél külföldi címet hozhatunk magunknak létre ahol fogadhatjuk azokat a cuccokat amiket Mo.-ra nem küldenének el, majd onnan elhozathatjuk (futárral) a cuccot magunknak a cégen keresztül. Sok kutakodás után már tudom, hogy német-magyar viszonylatban a Mailboxde.com-mal érdemes csinálni ezt, legalábbis erről találtam visszajelzéseket, és mint kiderült nem kamu cég illetve elégedettek voltak vele.

Én pl. a Topstar Sitness 15 nevezetű széket néztem ki magamnak (még nem fix).
Ha közvetlenül az Amazon.de-től hozatom, akkor 190 EUR a szék + 90 EUR a szállítás (nevetséges).
Ha az amazon.co.uk-től, akkor 250 GBP a szék + 30 GBP a szállítás (wtf?).
Ha az amazon.de-től egy német címre (mailboxde.com) kivitetem és onnan hozza haza a futár, akkor a csomag átvélet+szállítás ~40 EUR. És ez egy bútor.

Ennyi.
Talán segítettem másoknak is.

ps: ilyen oldalak léteznek USA/UK-ben is. USA-hoz shipito.com vagy borderlinx.com

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.