Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) randras válasza hun620 (#30450) üzenetére


randras
veterán

Elég minőségi darab, kirakhatnád a fürdőszobába... :))

(#30452) TaaT válasza bul07 (#30438) üzenetére


TaaT
veterán

Itthonról intéztem nettbankon keresztül, akkor valszeg amazonra sem lenne ingyenes :(

Give them hell Ukraine!

(#30453) bul07 válasza TaaT (#30452) üzenetére


bul07
nagyúr

PM ment ne itt offoljunk tovább

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30454) otps


otps
aktív tag

1. Tagjai vagyunk az EU-nak.

2. Egyszer már csináltam ilyet, csak elfelejtettem a részleteket.

(#30455) kirkri válasza otps (#30454) üzenetére


kirkri
addikt

? :F
Ezt már félálomban postoltad? :D

21 éve a Prohardveren! ™

(#30456) TheWich


TheWich
tag

Tapasztalatokat szeretnék kérdezni, hogy milyen Micro SD Card Reader-t érdemes venni.

Egyidőben meg is osztom a tapasztalatot, amivel most úgy néz ki ráfaragtam
10-15 használatig nagyon profin működött, most viszont sehogy sem lehet működésre bírni... számítástechnikai hulladék....
Termék megtekinthető [ITT]
Vásárlás csak ha elegendő a pár használat!!!

Szóval kérdezem hogy hasonló jól bevált terméket tud-e valaki. Vagy ez is olyan, hogy el kell találni, mint a ... :)

(#30457) randras válasza TheWich (#30456) üzenetére


randras
veterán

Ezekről rémhíreket hallottam. Állítólag képesek tönkretenni a kártyát! Én a Kingston memkártyámhoz adott mini USB-s olvasót használom: [link] (jobb oldali a csomagolásban)

Sőt, pont most jött meg a SIM kártya olvasom, lejjebb linkeltem. Egyrészt mint kiderült Vista felett nem működik... nos virtuális XP SP3 alatt sem, mert egyszerűen egy szar.

Elektronikai cuccokat én nagyrészt hanyagolom, persze vannak azért, amik nem tudnak tönkretenni semmit, pl . a szintén lejjebbi óra, az elemlámpa, lézer pointer, stb...

szerk.: Esetleg ha valakinek SIM kártya olvasó kell, és Windows 7-en használná: ez és ez a legolcsóbbak, végignyálaztam 16 oldalt. Azt, hogy 64 bitesen mennek-e, nem tudom, de a többihez oda volt írva már a 10. oldal környékétől, hogy csak 32 bitesen, ehhez pedig ilyen kivétel nincs. Személyes tapasztalatom sincs róluk...

[ Szerkesztve ]

(#30458) TheWich válasza randras (#30457) üzenetére


TheWich
tag

Köszi! Szerencsére a kártyában nem keletkezett kár. Leteszteltem tabletben.

Ilyen Kingstont USB adaptert lehet kapni külön is?
Én arra gondoltam, hogy van egy pár 1-2-4-8-16 GB -os micro SD, M2 kártyám, Kingston, Kingmax, San Disk Ultra... ilyen formában tudnám hasznosítani még akár pendrive ként is. Van még 512 mb-s is :D

Akár egy több funkciós is szóba jöhet. Minden kártyámmal eddig csak mini és normál adaptert adtak.

[ Szerkesztve ]

(#30459) htc07 válasza TheWich (#30456) üzenetére


htc07
addikt

[link] én ilyet használok, flottul működik, van belőle több is, viszont kétszer adtam oda a tanáromnak hogy másolja rá az órai anyagot, a szemem előtt rámásolta és biztonságosan leválasztotta, aztán itthon néztem a kártyán csak egy törölhetetlen, fájlnév és kiterjesztés nélküli 0kb-s fájl van rajta, másodjára pedig egy ilyen "+%/=%(+!"%! nevűfájl került rá, amit szintén nem tudok törölni. Érdekes. Egyébként több géppel is működik, sőt Samsung TV is tökéletesen olvasott már róla. Lehet azzal a bizonyos laptoppal volt gond :)

(#30460) randras válasza TheWich (#30458) üzenetére


randras
veterán

Ez csak micro SD adapter. De keress valami márkát, az talán nem szar, pl. a Belkin gyárt ilyeneket, az jó név ilyen körökben. [link]

Nem 1$, de lehet, hogy cserébe életed végéig kitart.

(#30461) bul07 válasza htc07 (#30459) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyen nekem is van több , én akkor szeretem be ilyeneket mikkor ezekkel volt elárasztva minden , nem egyet vettem 0.06$-ért, most is kallódik jó pár az asztalom körül :)
SD kártyára meg ilyet használok (de ez is olyan [link])

Mindenképp olyat érdemes venni amelyikhez oda van írva a 7 vagy Win7 támogatás, mert az elején egy párat én is benéztem és nem is működöt win7 alatt(igaz vagy 1$ buktam így :DDD )

(#30460) randras
Az ilyennek jók ha nem akarja magával vinni mert amúgy túl nagy

Én most egy ilyenen gondolkodok mert egyben SD és micro SD is , nem is nagy

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30462) kirkri válasza TheWich (#30456) üzenetére


kirkri
addikt

Ez valamilyen neves márkának a koppintása. Tegnap volt a kezemben egy ezzel teljesen megegyező olvasó, hirtelen nem tudom milyen márka.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30463) randras válasza bul07 (#30461) üzenetére


randras
veterán

Ilyen nagy összegű vásárlásoknál nézz körbe előbb, rengeteget lehet spórolni. :DDD

(#30464) kirkri válasza kirkri (#30462) üzenetére


kirkri
addikt

Meg is van. Kingmax CR-04

21 éve a Prohardveren! ™

(#30465) bul07 válasza randras (#30463) üzenetére


bul07
nagyúr

Értem a poént ;]
Nem az ára tart vissza hanem az ahogy írtam jó pár kering itt az asztalom környékén, csak ilyen egybe minden nincs még
Pár napja meg ezeket nézegetem de még nem szántam rá magam , kicsit sokallom az árát

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30466) randras válasza bul07 (#30465) üzenetére


randras
veterán

tomtop-ot nem is baj, ha hanyagolod. :N

(#30467) kirkri válasza bul07 (#30465) üzenetére


kirkri
addikt

Ha kifogsz egy akciót, akkor ennyiért már Dettol-t is tudsz venni.
Én is gondolkodtam egy ilyen adagolón Kínából, de végül az Auchan-ban akciósan megvettem két darab Dettol-t 2k/db áron.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30468) bul07 válasza randras (#30466) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a legutolsó rendelésem tőlük nem jött meg, nem tudom mi lett velük
Viszont egy levélre visszaadták a pénzemet

Amúgy nem értem a mostani szállítási időket egyes eladók sima ingyenes postával is 20-21nap alatt megküldik a cuccot ,de van olyan eladó ami nyomon követéssel adja fel de már túl van a 30napon is (ezt 8-án fizetem ki RB035002228CN)

(#30467) kirkri
Igen ezért is sokkalom az ebay-es árat

És hogy működik milyen távolságról érzékel

(#30469) randras
He-he javítottam, egy kötőjel kimaradt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30469) randras válasza bul07 (#30468) üzenetére


randras
veterán

Azért 5-6 év sok egy csomagnak, nem? :DDD

(#30470) TheWich válasza kirkri (#30464) üzenetére


TheWich
tag

randas, kirkri, bul07, htc07 és mindenkinek, köszönöm!!! Nem gondoltam, hogy ilyen népszerű témát dobok fel. :)

Kingmax CR-04
így rákeresve már van találat és nem kell több ezer oldalt átnézni. Szóval akkor ez az amiről történt a koppintás és az itt látható a megbízható termék. 1, 2, 3 ... és ennyi

Ebből nem is találni 5x, 10x ... 100x -es kiszerelést :)

Közben megtaláltam a Kingmaxost Itt
Ez is okés igaz?!?

[ Szerkesztve ]

(#30471) kirkri válasza TheWich (#30470) üzenetére


kirkri
addikt

Ha mindenképp ragaszkodsz a Kingmaxhoz, akkor itthon úgy tűnik olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30472) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Srácok, kínából érkező csomagok nektek megjöttek? Nincs valami fennakadás?

Tajvanból rendelt csomagom 2 hét alatt megjött.
Viszont van egy másik, ami már 37 napja vesztegel, írtam is az eladónak hogy mi van.
Aztán van egy 16 án rendelt még egy kínai csomagom, még az sem jött meg, ha az megjön, és az elsején rendelt csomagom meg nem.. akkor kezdek majd komolyabban aggódni.

Ez a 37 napja "érkező" cucc: [link]
Eladónak az értékelései közt találtam egy két olyan véleményt, amiben azt írták hogy sosem jött meg a csomag.. :U

Egyébként ezt írta nekem:

Hi,Dear friend,
Sorry for any inconvenience that brings to you.
Your items has shipped on Mar,2th.and shipping to your country takes 28 working days to transit.
sometimes the logistics is really hard to control, we also feel worried and helpless.
International shipping time always takes longer than you expected.
please understand that
And wait for patience. Some customer in your country has told us the same problem
if you didn't tracked any information about this item,the problem is the post office didn't updated the information,but the item still on the way,pleas do not worry
So we are ashamed to ask you to wait for more days.
If you still didn't got the item,please contact to me again.
Thank you very much.
Nice day!

[ Szerkesztve ]

(#30473) bul07 válasza ---Lasali--- (#30472) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs nyomon követési szám akkor hétfőn vagy kedden írd meg neki hogy kéred vissza a termék árát mert nem érkezett meg, ha visszaír hogy várjatok még írd meg neki hogy a 43-dik napon ügyet nyitsz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30474) ---Lasali--- válasza bul07 (#30473) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szám az van, csak nem frissül semmit a shipment details. Ennyit ír:
Carrier: China Post Register Airmail

[ Szerkesztve ]

(#30475) dReFiX


dReFiX
senior tag

OFF

Aliexpressen 16/02/2013 rendeltem 2 terméket egy eladótót, először kamu trackinget adott[Brazíliába], aztán azt kamuzta hogy ne izguljak megérkezik, azóta törölte a termékeit szépen elszivárgott, indítottam case-t 2013/03/13 lesem tojta majd claim lett belőle, és azóta semmi nem történt. Most frankón megvárják a 60 napot vagy mit kellene tennem ? Status: Processing. 50 dodóról van szó.... :W

Bevághatom neki a negatívot vagy még várjak egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

(#30476) hun620 válasza ---Lasali--- (#30472) üzenetére


hun620
aktív tag

Nekem a BG cuccok tartják a 8 napot Kínából. Mondjuk kaptam egy rossz fóliát, de első szóra refundolták is.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#30477) TheWich válasza kirkri (#30471) üzenetére


TheWich
tag

Szállítást ha hozzá csapjuk már nem biztos, sőt. Több pedig nem kell, egy, maximum kettő. Számítástechnikai üzletben keresve időt, pénzt, energiát nem hiszem, hogy rá szánnék most.

(#30478) kirkri válasza TheWich (#30477) üzenetére


kirkri
addikt

Természetesen vannak más szempontok is, ezeket csak te tudhatod. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#30479) veze válasza kirkri (#30478) üzenetére


veze
őstag

pl ha nem tudja személyesen átvenni a küldéssel együt már többe van neki mint az ebay...

(#30480) kirkri válasza veze (#30479) üzenetére


kirkri
addikt

Engem nem szükséges meggyőzni. :N
Azért írtam, hogy vannak különböző szempontok. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30481) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma jött egy E-bayes cuccom és nem azt küldte el a csávó amit rendeltem. Köze sincs hozzá. Ezt vettem és helyette küldött valami tök gagyi f@s hamisítvány hátlapos tokot ami kb. 100-200 Ft-ot se érhet. :F

Ilyenkor most mit tehet az ember? :F

[ Szerkesztve ]

(#30482) kirkri válasza Vasinger! (#30481) üzenetére


kirkri
addikt

Ha aláírós volt a küldemény, akkor szívás. Ha nem, akkor tagadd le.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30483) Vasinger! válasza kirkri (#30482) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aláírós volt. De most akkor ez mi? Ha az ember vesz egy 300 000 Ft-os cuccot ebay-ről, aláírja és kibontja és egy darab kő van benne akkor így járt? :F

(#30484) Oliverda válasza Vasinger! (#30481) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyiss rá egy rekalmációt. Nem azt kaptad amit rendeltél.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30485) randras válasza Vasinger! (#30483) üzenetére


randras
veterán

Szerintem felesleges a PayPal Case-el bajlódni. Írj neki, a 40. napon hogy nem jött meg amit kaptál, ha nincs vonalkód a csomagon, amiben jött.

(#30486) Vasinger! válasza Oliverda (#30484) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az lesz. Előtte azért írtam az eladónak, bár nem sok reményt fűzök hozzá, de hátha.

Mondjuk ennyit arról, hogy valaki Top-Rated seller 99.2-vel, simán át tud vágni így is.

(#30487) Oliverda válasza randras (#30485) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre van külön case. Könnyen lehet, hogy az eladó benézett valamit.

Illetve ott írja, hogy aláírós volt. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30488) randras válasza Oliverda (#30487) üzenetére


randras
veterán

Alá kell írni postás által kézbesített küldeményeknél a nem ajánlottat is.

(#30489) kirkri válasza Vasinger! (#30483) üzenetére


kirkri
addikt

Ha szándékos volt az eladó részéről, akkor sajnos ezt nagyon valószínű, hogy elbukod. A claim sem sokat segít. :(
Van a topikban erre precedens.

Az eBay azt fogja kérni, hogy küldd vissza a terméket, addig szóba sem állnak veled. Mivel UK-ből vetted, így a postaköltség kijön 1540 forintból ajánlott levélként. Aztán bíznod kell abban, hogy az eladó átveszi a leveled, vagy ha átvette, akkor ne mondja azt, hogy ő nem ezt küldte el neked. Szóval nem egy egyszerű eset...

(#30488) randras: "Alá kell írni postás által kézbesített küldeményeknél a nem ajánlottat is." Ebben mi a logika? Én eddig kizárólag olyat írtam alá, ami ajánlott volt, a többit bedobták a postaládába. Ha nem fért bele akkor a postán vettem át, de ott is csak a regisztrált küldemény volt aláírós.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30490) Oliverda válasza randras (#30488) üzenetére


Oliverda
félisten

Mióta?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30491) randras válasza Oliverda (#30490) üzenetére


randras
veterán

+kirkri: Nem tudom, nem vagyok postás. Postára érkezett belföldi nem ajánlottat, házhoz hozott külföldi légipostai nem ajánlottat is rendszeresen aláíratnak velem. Talán szép az aláírásom? :)

(#30492) Vasinger! válasza kirkri (#30489) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, visszaküldeni biztos nem fogom már, ha van egy halvány esély arra, hogy még bukjak a dolgon, márpedig van. Inkább eladom akkor itthon egy ezresért.

Megvárom mit ír vissza és akkor beírom ide is.

(#30493) Oliverda válasza randras (#30491) üzenetére


Oliverda
félisten

A nem ajánlott vagy nem tértivevényes leveleket nem kell aláírni, legyen az belföldi vagy nemzetközi küldemény. Sőt az ajánlottakat sem feltétlenül kell szignózni. A postáson múlik az egész. Ha szerinte a láda biztonságos, akkor csak bedobja és kész. Aláírás csak akkor kötelező, hogy LNK opciót kért a feladó.

Biztos aláírásokat gyűjt a postásotok. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy azonosító nélkül hogyan rögzítik az aláírásokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30494) hun620 válasza Oliverda (#30493) üzenetére


hun620
aktív tag

Velem azokat íratja alá, ami ajánlott vagy nem fér bele a levélszekrénybe.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#30495) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na megjött a válasz:

We apologize for the inconvenience caused, unfortunately the latest stock we received is all faulty, we have to return the stock to our supplier,please suggest any other item from our store or refund. We will take the immediate action to sort it out. Many thanks for your understanding.

Mit tegyek. Refund vagy kísérletezzek tovább, hátha legközelebb jót küldenek? :F

[ Szerkesztve ]

(#30496) kirkri válasza Vasinger! (#30495) üzenetére


kirkri
addikt

Én megnézném másik eladónál, tehát visszakérném a pénzt.
Ha másnál nincs, vagy sokkal drágább, akkor talán érdemes kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#30497) Vasinger! válasza kirkri (#30496) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Visszakérem a pénzt és veszek egy 200 Ft-os bumpert ami most is van, csak feketében...

Ez a refund hogy müxik egyébként? Válaszoltam, hogy a refund-ot választom és PP-on keresztül visszaküldik a pénzem?

(#30498) kirkri válasza Vasinger! (#30497) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, írsz neki és ő indítja a refund-ot, majd a számládra automatikusan visszakerül a pénzed (2-4 nap alatt)
Az esetleg előfordulhat, hogy elindít egy vásárlás törlést, hogy ne kelljen jutalékot fizetnie, ebben az esetben kapsz egy mailt, hogy erősítsd meg a cancel-t. De ez a refund-tól független, csak megemlítettem, hogy lehet jön egy ilyen majd.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30499) kaliber válasza hun620 (#30494) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nálunk is ugyanez a módi, csak azt nem értem ha befér a levélszekrénybe akkor miért mehet aláírás nélkül is?

Más:
Nagyon belassultak a szállítások februárban itt örömködtem 2-3hét alatt itt volt minden, most meg 5 megrendelés is 1hónapon túl van. Elkezdett dolgozni az ottani vám?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#30500) Vasinger! válasza kirkri (#30498) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, elvileg refund-olta, csak az a helyzet, hogy én ezt 15 dolcsis kuponnal vettem+ráfizettem valamennyit. PP-on ezt látom:

(Amit kitakartam az a kupon kód)
Most akkor úszott a kuponom, vagy WTF van? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.