Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Koniman


Koniman
tag

Ha full refundot ígért az amcsi 12.-én, akkor annak mikor kéne a pay számlámra visszaérkeznie, illetve a szállítási és az import is visszajön egyben??

Ezeket írkálta:

"Hi

Thank you for your email, we cannot do an exchange, instead, we will issue you a full refund and cancel your order so you can purchase the correct item

Thank you

Karen"

Erre Én:

Dear Karen,

Thank you for your understanding and quick help.
If you send me back the money in PayPal, then I can order the product.

Best regards,

Erre ő:

Hi

Thank you for your email, yes, in the previous message we clearly stated that we will be issuing you a full refund

Thank you

Karen

Köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#30752) SUPREME7 válasza Koniman (#30751) üzenetére


SUPREME7
őstag

Paypal-on azonnal látszódnia kell amikor refundol. Ha kártyádról vette le a pénzt a paypal fizetésnél, akkor az oda is megy vissza 2-3 nap átfutási idővel. Viszont mondom, ha ő refundolt volna már, akkor tudnál róla.

És igen, minden költséget vissza kell kapnod.

[ Szerkesztve ]

(#30753) #27813376


#27813376
törölt tag

Na a kérdésem érdekes lesz. Ruhaméret, mi a különbség: 36W R, vagy 36W L?

(#30754) tamas1985 válasza #27813376 (#30753) üzenetére


tamas1985
aktív tag

R- átlagos hosszú
L- hosszabb
kb ennyi

(#30755) #27813376 válasza tamas1985 (#30754) üzenetére


#27813376
törölt tag

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#30756) tamas1985 válasza prannk (#30750) üzenetére


tamas1985
aktív tag

ott van mennyit kér
£8.95
szerintem próbálhatsz vele alkudni de nem hiszem hogy meghatja.

(#30757) radi8tor válasza #27813376 (#30753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

36W egy méretet jelöl, R szerintem regular hosszal, L pedig long hosszal.
36W-t már 6XL-nek írják női méretben. De lehet félre értettem valamit. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30758) tamas1985 válasza radi8tor (#30757) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Férfi nadrág méretben kb a 36 os szerintem olyan XXLnek számít de ez nem igazán fedi le, nem véletlen más a méretezés nadrágoknál mint egy póló esetében mondjuk

(#30759) #27813376


#27813376
törölt tag

Bár nem ebay és lehet ismeritek, márkás sportruházatot innen szoktam rendelni:

https://hu.sportsdirect.com

(#30760) SUPREME7 válasza #27813376 (#30759) üzenetére


SUPREME7
őstag

Milyen gyakran rendelsz? Jövő hónapban tervezek először rendelni róla, pedig már régóta nézelődök de sok a 10GBP szállítás ha csak egymagam rendelek. Egy cipőt rendelnék, de kéne valaki akivel felezni tudnám a postaköltséget, és akkor máris jobban megérné. Sajnos a környezetemben nincs olyan aki merne így ruhát vásárolni :(

(#30761) Sonitus


Sonitus
csendes tag

üdv,

remélem jó helyre írok :)

fülhallgató vásárlással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Tervezek venni egyet, ami itthon 14-16ezer körül mozog, de UK ebayen meg lehet szerezni 8-9-ért is. Az eladónak 221 adásvételből 100% pozitív, és az értékelései között a megcélzott füles is szerepel - LINK

Egyszer már befürödtem ilyennel, igaz az kínából jött, és a magyar ár harmadáért, de akkor is... :N

Szerintetek?

(#30762) randras válasza Sonitus (#30761) üzenetére


randras
veterán

Én nem venném meg. A CX300-II-esem másfél év alatt másodjára szart be, elszállt a hangszóró, cserélték, újraindult a gari. Itt nincs garanciád.

(#30763) Koniman válasza SUPREME7 (#30752) üzenetére


Koniman
tag

Nekem semmit se kell tennem alapból? Mindent Ők intéznek?
Várjak még vagy irjak nekik?

Köszi!

(#30764) Koniman válasza SUPREME7 (#30752) üzenetére


Koniman
tag

Nem kártyáról vonja le, hanem feltőltöm az egyenlegemet.

(#30765) SUPREME7 válasza Koniman (#30763) üzenetére


SUPREME7
őstag

Neked semmit. Visszautalja szimplán neked a pénzt. És ha nem kártyáról fizetted akkor a paypal-on marad. Ha 12.-én ígérte meg akkor szerintem már szólhatsz neki, hogy mostmár jó lenne ha cselekedne, mert 1perces művelet, tehát ez nem lehet kifogás.

(#30766) Koniman válasza SUPREME7 (#30765) üzenetére


Koniman
tag

Ok, akkor beszélgetek vele.
Gondolom odafele is ott van hamar a lové PayPal-os utalásnál.
Azt 11.-én vonták le.

(#30767) SUPREME7 válasza Koniman (#30766) üzenetére


SUPREME7
őstag

Persze, látja, hogy te fizetted az X összeget, viszont (tapasztaltabbak majd pontisítanak ha tévedek) úgy tudom 21 napig, vagy a visszajelzésedig nem fér hozzá az összeghez. Viszont azt nem tudom, hogy ebben a helyzetben vissza tudja küdeni a pénzed, vagy saját zsebből kéne most még visszafizetnie. Mindenesetre szólj neki, hogy neked kell a pénz, szóvel húzzon bele.

(#30768) #27813376 válasza radi8tor (#30757) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ez az én méretem. A 36 a derékbőség, inch-ben van megadva, kb. 90-95cm.
Ez olyan xxl, xl méret. 182cm magas vagyok, 83kg.


(#30760) supreme7:

Írj rám és megbeszéljük. Ha a cipő miatt kifizetsz nekem pl. 500ft szállítást, nekem már megéri. Ha meg többekkel össze tudunk fogni akkor még jobb. Szóval aki sportruházatot keres, jelentkezzen itt. Most fizettem ki kerek 25.000ft-ot szálítással együtt, max két hét alatt meg kell jönnie. Én is akarok még rendelni több mindent is, most rendeltem nadrágot először, ez lesz a méret tesztje egy olcsóbbal. Adidas cipők konkrétan feléért vannak mint idehaza :)

[ Szerkesztve ]

(#30769) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

van egy ilyen trackingem -> RA695669443CN

A Sao.cn-en néztem, meg ugye a postain is, a postain még csak az van, hogy elküldve, 10.-e óta nem frissült semmi... ahhoz is két hét kellett, hogy egyáltalán elinduljon...

A Sao-n pedig ezt kapom... 2013-04-10 00:00 NULL, Location:FRA FRA (Hungary) Shipment Child Site Null

MI az a FRA FRA? Ilyennek még nem találkoztam, csak simán mindig azt írta hogy Hungary vagy ilyesmi...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#30770) Koniman válasza SUPREME7 (#30767) üzenetére


Koniman
tag

Egy rossz rendelésem volt, amit kitárgyaltunk és megbeszéltük, hogy törli a rendelésem és refunddal visszakapom a pénzem.
Ha törli a megrendelést, akkor se férhet hozzá a lóvéhoz?

Lehetséges, hogy ilyen körülményes legyen vagy nekem is törölnöm kellene vagy jeleznem az e-bay felé, hogy én szeretném töröltetni?

(#30771) SUPREME7 válasza Koniman (#30770) üzenetére


SUPREME7
őstag

Passzolom. Ha törli a megrendelést, akkor kapnod kell egy levelet az ebaytől és meg kell erősítened neked is. Ilyenkor szerintem, logikusan, automatikus refundnak kéne lennie, mivel az eladó nem teljesítette a megrendelést.

De még így nem jártam, tehát nem tudom.

(#30769) matykooo: 40 nap után tudsz érdemben bármit reklamálni, kínából teljesen normális a 3-4hét. Ha ez megnyugtat, nekem 11.-e óta van ez a státusz egy cuccomon, de felesleges naponta nézegetni :)

[ Szerkesztve ]

(#30772) Bodz válasza bul07 (#30688) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vegul vettem tole 2 darabot. Nagyobb mennyiseg eseten mar hajlando "normalis" aron adni, csak sok az 50 db. :)

(#30773) Tetran


Tetran
csendes tag

Sziasztok!

FedEx Vámáruval kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni.

Most más, mint mikor EMS küldemény érkezett és azt vámoltatták meg. Csak el kellett küldenem e-mailon keresztül a paypal számlát és pár napon érkezett a csomag.

Itt két lehetőségem van:
1. Megbízást ad a FedEx-nek
2. Küldeményét vámügynök közreműködésével vámkezelteti az Europolis Park területén lévő Vámigazgatóságnál.

Mellékelték az áruszámlát és egy 'Eseti vámkezelési megbízás magán személy import küldeményére' lapot.

10 db 7"-os tablet tokról lenne itt szó.

Ha ismét küldenék egy paypal számlát a vámhivatal e-mail címére, az is megoldás lenne?

Köszönöm a kisegítést!

[ Szerkesztve ]

(#30774) laslie92


laslie92
senior tag

Valaki tudja,hogy ezekbe a kínai telefonokba mi a camera.apk neve? egyszerűen nem találom!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#30775) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Vennék egy 7 kg tömegű cuccot az angol ebayről, de az eladó nem szállít Mo.-ra.
Melyik angol-magyar futárt ajánljátok?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30776) radi8tor válasza fLeSs (#30775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én anno itt kérdeztem körbe, végül akadt egy önkéntes, aki haza hozta a cuccomat.
Bár az nem 7kg volt, hanem egy karácsonyfa ledsor.

⭐ Stella

(#30777) randras válasza Tetran (#30773) üzenetére


randras
veterán

Nem.

(#30778) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nocsak... Pozitív élmények:

A múltkoriban már írtam, hogy rendeltem egy telefon tokot, amit 2 héten belül sem postázott az angol eladó, holott 2-6 munkanap volt szállításnak írva. Írtam neki, amire azt válaszolta, hogy sokan panaszkodtak, hogy nem fér bele ez a telefon a tokba, így visszaküldi a pénzt, vissza is küldte. Ezután adtam neki egy semleges értékelést, meg leírtam, hogy nem teljesen felel meg a leírásnak a tok, mivel bele sem fér a telefon. Erre ezek után 3 hétre (előző héten) megérkezett a tok, nem tudom végül miért küldte el, mert persze nem jó a telefonra... Viszont ma meg írt egy üzenetet, hogy ha megváltoztatom a semleges értékelésemet pozitívra és jókat írok bele, akkor küld 5 fontot.... :D Persze belementem.

Ilyenkor tud küldeni valami feedback módosítási kérelmet? Mert én alapból nem találtam, hogy csak úgy tudnám módosítani.

Szerk. Mire ezt leírtam, máris küldte a revision-t.

[ Szerkesztve ]

(#30779) SUPREME7 válasza pepe091 (#30778) üzenetére


SUPREME7
őstag

De durva, vajon hány embernek fizetett a jobb értékelésért? :D

(#30780) pepe091 válasza SUPREME7 (#30779) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Passz. :D Nincs olyan hú de sok érékelése, a kínaiakhoz képest. Ő az. :D

(#30781) SUPREME7 válasza pepe091 (#30780) üzenetére


SUPREME7
őstag

kapott pár semlegest-negatívat az utóbbi időben. Bár ez alapján lehet, hogy több volt :) Már az értékelésben sem lehet bízni.

(#30782) pepe091 válasza SUPREME7 (#30781) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

És a pénz is megjött... Nem semmi a csóka. :D
Miközben írtam a feedbacket barátnőm a hátam mögül mondta, hogy írjam a végére, hogy "fizetett hirdetés". ;] :DDD

(#30783) SUPREME7 válasza pepe091 (#30782) üzenetére


SUPREME7
őstag

:DDD ;] Igen az szép lett volna. Nem semmi, hogy mire képesek az értékelésért.

(#30784) Koniman válasza SUPREME7 (#30771) üzenetére


Koniman
tag

Válaszolni akarok a jóembernek, hogy még nem jött meg a refund illetve megbeszéltük, hogy törli a vásárlásomat erre a Purchase History-ban "shipped"-ként :Y szerepel ugyanazzal a dátummal, mint a kifizetés, ja és küldött egy pozitívot.
Arra várhat, hogy Én is adjak egyet, amíg meg nem jön a pénzem!

Az üzenetek menüpont alatt figyelmeztet a rendszer, hogy ne válaszoljak a üzenet küldőjének, mert megtévesztő lehet és az üzleti politika ellen szól. Akkor minek van ez a felület??

A contact memberben írjak Neki?
Az egyéb menű alatt?

Köszi! :R

(#30785) kirkri válasza Koniman (#30784) üzenetére


kirkri
addikt

Az például pont megfelelő erre a célra. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#30786) Koniman válasza kirkri (#30785) üzenetére


Koniman
tag

Tudnál segíteni megfogalmazni egy levelet neki?
Mit érdemes írni?

Köszi.

(#30787) Koniman válasza Koniman (#30786) üzenetére


Koniman
tag

Már tárgytalan!

Épp az ímént jött egy mail a paypal-tól.

És öröm, bótottá!

(#30788) kirkri válasza Koniman (#30787) üzenetére


kirkri
addikt

Látod és még a terméket is megkapod. :D

21 éve a Prohardveren! ™

(#30789) Koniman válasza kirkri (#30788) üzenetére


Koniman
tag

:)) :))

(#30790) Koniman


Koniman
tag

Az miért lehet, hogy megrendelésnél amikor a paypalra továbbít az e-bay, akkor kártyát akar hozzáadni a pay fiókomhoz és mást nem tudok kiválasztani.
Máskor ilyen nem volt!

Most akkor nem tudok fizetni??

(#30791) kirkri válasza Koniman (#30790) üzenetére


kirkri
addikt

PayPal topikban keress rá, más is jelezte ezt a problémát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30792) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap írtam azt a track-et, na most megnéztem egy másik oldalon is (trackitonline.ru)

Date Zipcode Location Event Weight Additional
10.04.2013 00:00 FRA Frankfurt Am Main International, Germany Consignment received from flight 匈YáLì

Szóval a csomag Frankfurtba van már 1 hete? :D Szerintetek ez mikor óhajtozik előkerülne? Még így soha nem jártam... és nem is magamnak rendeltem, hanem ismerősnek... kicsit idegölő már 1 hónapja csak várni rá... :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#30793) htc07


htc07
addikt

Sziasztok! Kaptam refundot egy eladótól, jött a paypal email is, de nem látom paypalban a tranzakciót, ha pedig ebayen megyek rá hogy "view paypal transaction", akkor azt írja, hogy invalid transaction ID.

Most látom, egy másik eladótól is kaptam refundot, de arról már email sem jött, ott is invalid transaction ID-t ír a paypal, ebay pedig azt mutatja,hogy refunded, minkét terméknél. Ilyenkor mivan? :F

Szerk: a másodikról is kaptam emailt, csak összevonta a gmail, mert ugyanaz volt az email cím amiről kaptam a refundot.. Ezek szerint ugyanaz a személy, csak két külön ebay fiókkal :F

eddigi tapasztalataim szerint a xiao2huan profil alteregói a wangdecheng9898, winddeal, newkitty1116 felhasználók, és a 4 eladótól összesen 7 termékből 2 jött meg időben, azokon is a postai bélyegző 3 héttel későbbi, mint ahogyan megrendeltem őket...

[ Szerkesztve ]

(#30794) faresz5 válasza htc07 (#30793) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem újdonság, ahol ugyanazokat az árukat látod, azok ugyanazok az eladók. A vevők az első 10 találatot nézik, és benne akarnak ebbe lenni, ha ehhez 10nick kell akkor 10nicket regisztrálnak, ennyire egyszerű.
Refundot, paypalon tudod a legkönnyebben megnézni, hogy más oldalak mit írnak az lényegtelen. Belépsz és már látod is azonnal ha kaptál refundot. Pár nap múlva meg a számládon lesz az összeg.

Erről is beszéltünk már, hogy minél több terméket rendelnek annál olcsóbb nekik, így bevárnak egy nagyobb adagot és csak azután rendlik meg, ha nincsen szerencséd akkor akár 2-3hetet is. Trackinget online kérik le, akkor van feladva, ha látszik a nyomkövető oldalon, de már erről is volt szó többször is ha rákeresel.

[ Szerkesztve ]

(#30795) prannk válasza kirkri (#30736) üzenetére


prannk
őstag

Írtam az eladónak,hogy claim lesz ha nem fizeti vissza... Egyből visszafizette az 5 fontot :K :C

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30797) Tüzi

There is a guy in Hungry that has been chasing me all week over this so he may be prepared to bid high!
I was hoping to get £25 ish. So if you have to over bid to win, I WILL refund the diff. and carriage on collection as you have also won the luggage. Call me if you want on 07714457919

ez milyen viselkedés már?
mod:
persze ezt a levelet totál véletlenségből küldte el nekem, egy másik angolnak szánta.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30798) totyak válasza Tüzi (#30797) üzenetére


totyak
aktív tag

Ez mit jelent, nem értek sokat englisül?

Egyébként amióta olvasom ezt a fórumot, egyre jobban odafigyelek, ha valamit vásárolnom kell eBay-en. Annyi rossz tapasztalatot leírtatok már itt, hogy csuda. Én még nagyon kezdő vagyok, de szerencsére eddig semmi gondom nem volt még.

(#30799) radi8tor válasza Tüzi (#30797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Juj de durva. :Y
Akár jelenthetnéd is eBay-nek. Nem csoda hogy csomószor van second chance is. A fel tuningolt áron a második nyertes is jól fizet. :W

totyak: kb annyit jelent, hogy levelezett az eladó egy másik vevővel, hogy van itt egy csóka Magyarországról, és biztos sokat fog licitálni rá. Ezért licitáld őt túl és majd vissza utalom neked a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30800) Tüzi válasza totyak (#30798) üzenetére

ez

ha jól értelmezem akkor annyi, hogy ő szeretne legalább 25 fontot kapni a cuccért, de vagyok én a "Hungry" guy ( XDDD ) akit érdekel a cucc, de ha ő túl-licitál engem, akkor az eladó visszaadja a különbözetet, meg a postaköltséget.

mod:
(#30799) radi8tor1
akkor jól értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.