Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) aprod33


aprod33
csendes tag

Segítenétek eba eladásban? sikerült egy termket eladnom,de a paypal számlámom ez jelenik meg: While you establish a successful eBay sales history, you may not have access to your money for up to 21 days. You may get it sooner, but it may take longer if your buyer reports a problem with the sale.

mikor használhatom a pénzt?

(#30052) LÁZ válasza aprod33 (#30051) üzenetére


LÁZ
addikt

21nap múlva, leghamarabb...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30053) aprod33 válasza LÁZ (#30052) üzenetére


aprod33
csendes tag

de ez miért van így? és én küldjem el neki a terméket??? még soha nem adtam el....

(#30054) Doze válasza aprod33 (#30053) üzenetére


Doze
aktív tag

Biztosítèk a vevőnek hogy nem nyeled le a pènzt. Vagy ha kifogással èl akkor az ebay közbelèphet ès visszakaphatja a delláját.

(#30055) LÁZ válasza aprod33 (#30053) üzenetére


LÁZ
addikt

az eladott termékednél is irja, hogy leghamarabb mikor férhetsz hozzá - Estimated funds availability - .

Azért van igy, hogy a vevő jobban védve legyen, neked meg persze, hogy el kell küldeni, ha ő már kifizette, ez szintén látszik a terméknél, hogy mikor fizetett. Ez igy működik, nincs vele semmi baj, igaz, személy szerint inkább támogatnék egy 5-10 napos limitet, a 21 soknak tűnik..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30056) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#30046) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na kicsit fenyegetőztem, hogy felveszem a kapcsolatot az ebay-el ha nem rendezi, mert én nem fizetek már egy forintot sem, és nem elégszem meg a 20%-al. Erre azt írta küld egy újat amint visszaért hozzá a GLS-től a cucc. A GLS-t is felhívtam, ők még levelezgetnek a Royal Mail-el, de visszaküldik legkésőbb hétfőn. Ezentúl ha ilyet rendelek inkább eleve szólok az eladónak, hogy valami atombiztos cuccba csomagolja és tegyen rá egy akkora törékeny matricát, hogy kilógjon a repülőből. És most akkor várakozás megint ....

(#30057) Doze


Doze
aktív tag

Valaki tudna segíteni hogyan lehetne eladásnál a szállítást belőni?, európán belülre, kívülre.. várható szállítási idők stb..

(#30058) hidroponi válasza Doze (#30057) üzenetére


hidroponi
aktív tag

erre en is kivancsi lennek. 1 oraja neztem a nemzetkozi postai csomag arakat es elment az eletkedvem.
amig ez a tetu banda szabja meg az arakat, addig nem latok semmi eselyt arra hogy kulfoldre tudjak barmit is eladni.

(#30059) Doze válasza hidroponi (#30058) üzenetére


Doze
aktív tag

Hát vagy 20 dolcsi alaphangon... 1 kilós csomag... kicsit nagyobb terjedelmű csomi alapból vagy 40-50 dollár

(#30060) szilard28 válasza hidroponi (#30058) üzenetére


szilard28
aktív tag

a bel- és külföldi csomagszállítás teljes mértékben liberalizált, ha nem tetszik a Magyar Posta szolgáltatása, akkor számtalan más céget is választhatsz.

(#30061) LÁZ válasza Doze (#30059) üzenetére


LÁZ
addikt

ha amerikából veszel vmit, az is ugyanennyi, én standard-re állitom be mindig, 30 dolcsira fixen, és beirtam a leirásba, hogy 'előbb kérdezzé', most adtam fel cipőt nemzetközi ems-el , a súlya miatt print-be belefért 7k, teljesen reális, trackinggel.....vagy elküldöd simán 3ért, és assetudodholvan, vannak opciók ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30062) hidroponi válasza szilard28 (#30060) üzenetére


hidroponi
aktív tag

jaja.. es a vallakozok azok olyanok, hogy a legnagyobb szolgaltato arainak feleert vallaljak a szolgaltatast. ;)

(#30063) Doze válasza LÁZ (#30061) üzenetére


Doze
aktív tag

Azt nem tudod esetleg, hogy .com-on hirdettem meg. Kerestem co.uk-ról de nem láttam a portékámat... ilyenkor mi van?.. persze Shipping: worldwide

(#30064) LÁZ válasza Doze (#30063) üzenetére


LÁZ
addikt

van egy olyan opció a terméknél, hogy látszódjon a .co.uk-n is, bepipálod, fél dolcsi a járulékos ktsg :D , szerkeszd az adott terméket, és ott lesz valahol, fejből ntom pontosan melyik sor..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30065) Doze válasza LÁZ (#30064) üzenetére


Doze
aktív tag

Na már megvan.... igazi magyaros hirdetés... virágos abrosszal körítve :))

Mondjuk biztos bizalomgerjesztő a 2DB pozitív feedback-em :DDD

(#30066) LÁZ válasza Doze (#30065) üzenetére


LÁZ
addikt

egyébként több dolog miatt is érdemes az amerikain meghirdetni, uk listázással, pl 10kép van ingyen, uk oldalon meg már a 2. után fizetni kell..

ps. de legalább van már 2, akkor inkább a tiedet veszik meg, mint azét, akinek egy sincs :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30067) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok tudnátok segíteni abba hogy volt egy hibás termékem aminek az árát visszatérítette az eladő megis jött a paypall számlámra:

De nem akar valamiért automatán visszamenni a kártyára. Eddig ha volt refaoundom akkor az megjelent elösször plusz-ba utána még aznap Creditcard és ugyan az az össze minuszba visszakerült. Na most itt nemakar valamiért megmozdulni és lett egy új Issue refound gombom is ami eddig nem volt :F

(#30068) bul07 válasza Sakab (#30067) üzenetére


bul07
nagyúr

Az első hozzászólásba/Téma összefoglalóba mehetne ez is [link]
Valami olyan címszó alatt hogy méretek/mértékegységek vagy valami hasonló

Nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30069) randras


randras
veterán

Ma kaptam meg egy 1$-ért liciten nyert cuccot... 4.6$ volt a feladása amcsiból az eladónak! :F

(#30070) Slownz válasza randras (#30069) üzenetére


Slownz
senior tag

1$-ban benne volt a postaköltség is? ;]

(#30071) TESCO-Zsömle válasza Slownz (#30070) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most írja, hogy 4.6$ postát fizettettek rá vele.

Itt legvalószínűbb, hogy a postába volt benne a termék árának zöme. Ugyanolyan szakállas trükk, mint a 30$-os szemövegek elé betenni egy 5 centes "nyakba"zsinórt szemüvegekhez... Te persze csak azt látod, hogy szemüveg 5 cent, és listázni is ez alapján listáz, de amin kiválasztasz egy szemcsit, mindjárt 30$ az ár...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30072) Sakab válasza bul07 (#30068) üzenetére


Sakab
senior tag

És nekem vmi 5let? :F

(#30073) bul07 válasza Sakab (#30072) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet itt hamarabb tudnak válaszolni
PayPal fórum

Issue refound rákeresve csak ez van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30074) Sakab válasza bul07 (#30073) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszi szépen

(#30075) randras válasza TESCO-Zsömle (#30071) üzenetére


randras
veterán

Nem. 1$-t fizettem, és láttam a borítékon a bélyeget. :U

(#30076) TESCO-Zsömle válasza randras (#30075) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet lopta a bélyeget. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30077) Slownz válasza TESCO-Zsömle (#30076) üzenetére


Slownz
senior tag

Na ugye :P

(#30075) randras: Ez kiváló üzleti érzéket sejtet ;]

[ Szerkesztve ]

(#30078) szilard28 válasza Slownz (#30077) üzenetére


szilard28
aktív tag

vagy csak szimplán becsületes az illető és nem veri fel kamulicitekkel az árat.

(#30079) Slownz válasza szilard28 (#30078) üzenetére


Slownz
senior tag

Egyébként szerintem az lehetett, hogy sok terméket árul egyszerre, és inkább lenyelte a veszteséget, minthogy lerontsa a többi terméke ázsióját, illetve kapjon minuszt.

(#30080) dash17291


dash17291
tag

Sziasztok,

aktív ebay case esetén az értékelésre fordítható 45 nap is kitolódik?

(#30081) randras válasza dash17291 (#30080) üzenetére


randras
veterán

Nem. De az 60 nap.

[ Szerkesztve ]

(#30082) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

A következő „hibaüzenetet” kaptam a PayPal-tól:
„We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-0123. This happened because it has been denied by the card issuer.
To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.”

Mi lehet rá a megoldás? Egy egyszerű dolgot rendeltem körülbelül 5 GBP értékben, korábban vettem már drágábbat is, és azzal nem volt gond.
A számlámon nyilván van elég pénz, és a kártyám sem járt még le; gondolom, ezek lehetnek alap problémák ez esetben, ezért vagyok kicsit tanácstalan most.

[ Szerkesztve ]

(#30083) LÁZ válasza B1T3 (#30082) üzenetére


LÁZ
addikt

felhivod a bankod supportját, és megmondják, mert az ő oldalukon lett ugye visszautasitva a tranzakció, legegyszerűbb tőlük megkérdezni. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30084) B1T3 válasza LÁZ (#30083) üzenetére


B1T3
addikt

Most megpróbáltam még egyszer, és ment minden rendesen. Ezek szerint csak a bankkal volt egy kis gubanc. :)

(#30085) Doze


Doze
aktív tag

Szerintetek létezik olyan hogy, ebay-en fizettem (dollárban, bankos deviza váltással) és a számlámról nem vonja le? Paypalon, ebayen minden rendben.... de számlámról nem ment le semmi.. zárolva sincs semmi

(#30086) B1T3 válasza Doze (#30085) üzenetére


B1T3
addikt

Mármint a bankszámládról nem vont le semmit? Nem lehet, hogy a PayPal számládon volt annyi pénz, hogy abból vonta le?

(#30087) Doze válasza B1T3 (#30086) üzenetére


Doze
aktív tag

paypal számlámon nincs pénz és nem is volt. Írta a paypal, leterhelte az erstés számlámat, minden ok arról az oldalról.. De belépve netbankba híre hamva sincs sem zárolásnak sem pedig levonásnak... Érdekes

Bár lehet csak fáziskésés van... levonta csak online felületen még nem látszik

(#30088) SUPREME7 válasza Doze (#30087) üzenetére


SUPREME7
őstag

SMS-t nem kapsz róla? Azért ha már netbankolsz akkor az SMS értesítő se ártana :) Ha levonta és kapsz sms értesítőt, akkor az egyből látszik a netbankba is. De pl olyan előfordulhat átutalásnál, hogy nem azonnal, hanem vagy másnap reggel, vagy ha hétvége van akkor hétfőn vonja csak le és történik meg ténylegesen a tranzakció, és addig elérhető a kártyádon az összeg, de ez a paypal-nál nem játszik, mivel szimpla vásárlásnak számít, mintha egy üzletben lehúznák a kártyád, tehát azonnal levonja.

(#30089) randras válasza Doze (#30087) üzenetére


randras
veterán

Netbank hétvégén nem frissül. :F

(#30090) Doze válasza SUPREME7 (#30088) üzenetére


Doze
aktív tag

Köszi a gyors reagálást.

Fáziskésés volt, most zárolta az egyenleget. :DDD

Pedig azt hittem ingyen vásároltam, a kibertérben elveszhetett volna az a pár ezer magyar valuta :DD

Sms-t nem kapok, de tervezem... (a kártya őr ingyenes lenne sms 12ft/db) De számla őrt szeretnék majd.

Am nekem megéri nagyon az Erstével váltatni USD-t mert a VISA kártyám van. 4ehuf tétel esetén vagy 350ft-t spóroltam

[ Szerkesztve ]

(#30091) bul07 válasza Doze (#30087) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézd meg a Információkérés/Számlaegyenleg részben van egy sor hogy zárolt összegek hogy ott szerepel e
Itt hétvégén vannak olyan zárolások is ami a Zárolások menüpontban még nem szerepelnek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30092) axioma válasza SUPREME7 (#30088) üzenetére


axioma
veterán

Pont hogy ha van netbank, akkor nem nagyon kell mar az sms ertesito, nekem is csak ahol ingyenes, ott van. Barmikor ranezek neten, az se bonyolult. Mondjuk most eppen mazlis vagyok, mert a ket legsurubben hasznalt kartyamhoz pont ingyen adjak a netbankot - az egyik pont erste-s, a SS hitelkartya. De volt mar hogy nem igy volt.

(#30093) SUPREME7 válasza axioma (#30092) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én az ilyen dolgokban óvatos vagyok, nincsenek millióim a bankban, de szeretem tudni pontosan, hogy mikor mi történik a számlán (Lásd, nem is olyan régen történt ... ). Meg hát ha asszony elkéri a kártyát vásárolni, akkor fél percen belül kérdőre lehet vonni, hogy mi ez a költekezés ;] :DDD

(#30094) axioma válasza SUPREME7 (#30093) üzenetére


axioma
veterán

Erdekes, en penzt kivenni is felve megyek a ferjem kartyajaval, kisse feltunik a ffi nev vs. no nyomkodja, nem?
A linkelt esetrol: o hetekig nem nezett a szamlajara. Masreszt valamikor gyanus helyen adta oda a kartyajat, hogy klonozni tudtak... Harmadreszt, nagy penzt tarolt azon a szamlajan, amihez a kartya tartozott. Azt nem mondom, hogy o tehet rola, de azert lehet sms ertesito nelkul is ovatosabban kezelni a penzugyeket.

(#30095) SUPREME7 válasza axioma (#30094) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem értek hozzá, de kétlem, hogy valaki realtime figyeli a bankautomaták kameráját. Ezek a kamerák kb a vicc kategóriába tartoznak. Még ha bele is nézne az illető, amit nyilván nem tesz meg ha már ilyennel foglalkozik, akkor is kb felismerhetetlen, olyan minőséggel dolgoznak.

A lényeg a lényeg, nekem megér párszáz forintot, hogy tudjam mi történik a számlámon :)

[ Szerkesztve ]

(#30096) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Ja és nem kell "gyanús" helyen használni a kártyádat. Nézd meg ezt a videót. Egy normális ATM-re szerelnek rá egy kártyaolvasót, és észre se veszed, hogy az nem úgy néz ki gyárilag. Ahogy fejlődik minden, a bűnözők is komolyabb technikákkal rendelkeznek :)

(#30097) axioma válasza SUPREME7 (#30095) üzenetére


axioma
veterán

Jo, persze hogy nem sasoljak, na de hulyen nez ki - de boltban aztan plane nem tudom, hogy hogyan lehet. Itthon. Kint persze nem feltetlen, legalabbis filmek alapjan.
OK, automatanal elvben lehet masolni - bar kell a pin-hez kamera is akkor -, en mondjuk bank elotereben szoktam kivenni, hetvegen hozzaferheto, de hetfon gondolom feltunne a m.tarsaknak, ha buheralt.
Cibnel volt olyanom, ami 20e felettire reagalt csak, azt is csak atm-bol. De azota nem hasznalom azt a kartyat.

(#30098) sdhu


sdhu
csendes tag

Szevasztok

Leirom hogy ne kelljen vissza lapozni.Rendeltem Japánból egy objektivet postával 190k volt,csak késöbb esett le a vám áfa meg ilyenek,és hogy igy már nem érné meg.
Ezért mikor a postától kaptam levelet,hogy itt a csomag nyilatkozzak róla,akkor úgy gondoltam beprobálkozom azzal amivel nyilván nem csak én probálkoztam eddig.
Szóval azt nyilatkoztam hogy nincs róla számla mert ajándék,és a feladóval nem tudom felvenni a kapcsolatot
a csomag tartalma egy hibás kameralencse értéke 40k.
Azért csináltam mert ha bejön nyerek kb 45-50k forintott ami már rohadtul nem kevés.
És valami csoda folytán,(az itt olvasott tapasztalatok alapján nem biztam nagyon benne) ma reggel megérkezett és fizettem rá 11k-t tehát elfogadták.
Nyilván nem azért irtam le hogy ez egy tuti recept,meg nagy szerencse is kell hozzá csak hogy ilyen is van.
A csomagot nem bontották ki.
Sok sikert
Üdv

(#30099) Attix82


Attix82
őstag

Kérdésem lenne.

Ebayre fel szeretnék rakni valamit, kitöltök mindent , de aztán kéri a kártyám adatait.

Card number
Exparition Date
CSC

Kérdésem az, hogy ha nekem csak egy online OTPs számlaszámom van , akkor nem tudom az ebayt használni? Paypalt hozzárendeltem már az ebayemhez.

Illetve , akkor igényeljek egy sima bankkártyát a számlámhoz, és azon ezek rajta vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30100) Winner_hun válasza Attix82 (#30099) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem minden kártyát lehet használni a neten. Olyat kérj amit lehet a neten használni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.